ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: TomekW
Pią Paź 28, 2011 02:16
Typowanie na ACMilan.PL
Autor Wiadomość
Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 01, 2009 16:06   

hehe bonus za dokładne wyniki i największą ilość najlepszych typowań kolejek

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 10:31   

no to w takim razie gratuluje swietnego rzutu na tasme :P gdyby nie te 20 punktow to zamykalbys pierwsza dziesiatke :D tym bardziej naleza sie gratulacje :)

maestro 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 04, 2009 21:10   

no ten sezon trzymał nas do końca w napięciu :ok:
ja jestem zadowolony z mojego 45 miejsca moze przyszły sezon okaże sie bardziej owocny:)

acmichal 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 20:29   

no to wygrałem typera :king: , dzięki za rywalizację , ostro się tam tasowaliśmy z kilkoma kolegami przez cały sezon , emocje były :)

maestro 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 23:30   

huh... a myślałem że będzie lepiej... a tu koniec pierwszej setki w tym sezonie było trudniej milan grał bardzo nierówno...

Marcu 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 21, 2010 14:00   

No ciężki to był sezon do typowania datego cieszę się z 78 pozycji :lol2: Gratulacje dla lidera.

łachu 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 13:27   

Kolejny sezon typera za nami. Gratulacje dla zwycięzcy, ale także i dla pozostałych typerów, którzy do ostatniego meczu liczyli się w walce o pierwsze miejsce.

Fajnie by było gdyby od nowego sezonu zrobić coś na wzór typera jaki mają na JuvePoland, czyli poza tym już istniejącym (tu na upartego też możnaby wprowadzić zmiany w punktacji) stworzyć jeszcze drugą wersję, w której typowalibyśmy wyniki wszystkich spotkań danej kolejki Serie A.

123 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 14:32   

do tego:
- punkty za wyniki do przerwy
- punkty za wytypowanie pierwszego strzelca
- puchar wloch
- liga mistrzow
etc...

niestety, mysle, ze odpowiedz jaka kiedys otrzymalismy, czyli: BEZ SZANS, jest wciaz aktualna!!
po co zmieniac cos, co swietnie funkcjonuje :/

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 27, 2011 11:08   

Salve. Zauważyłem pewną ciekawostkę. Mianowicie w ostatniej kolejce typera - mecz Milan - Parma (4:1) bodajże dwie osoby zgarnęły aż 23(!) punkty. Szybko sobie policzyłem, że żeby tyle zdobyć musiały one najzwyczajniej trafić dokładny wynik - za który przyznawane jest 12 pkt + dokładnie wszystkich strzelców czterech bramek , czyli 3x bramka Nocerino (3x3 pkt=9) + 1x bramka Ibry za 2 pkt, co daje właśnie 12 +9+2= 23 pkt :)
Nie żebym był złośliwy czy podejrzliwy (no może troszkę ;) ), ale czy to jest możliwe? (niby faktycznie się zdarzyło pokazują cyferki) O ile przewidzieć, że będzie dokładnie 4:1 spoko, hat-trick Ibry bym jeszcze był w stanie przewidzieć/uwierzyć. Ale Nocerino ?! :) i do tego jedną Ibry? Wszystkie te idealne kombinacje mnie zadziwiają wprost. Jeśli ktoś ma taki zmysł to pewnie i '6' w totka przewiduje :ok:

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Paź 27, 2011 11:57   

Nie mylisz się, zino. Wykryliśmy to w nocy przy zamykaniu kolejki i trwa dyskusja na ten temat w gronie redakcyjnym. W wyniku pomyłki przy wprowadzaniu daty meczu formularz typowania nie wyłączył się na czas i kilka osób postanowiło to wykorzystać, zmieniając typy w końcówce meczu lub po jego zakończeniu. Jest to oczywiście złamanie regulaminu zabawy i nie pozostawimy tego tak. Prawdopodobnie jeszcze dziś opublikujemy oficjalną decyzję w tej sprawie.

W międzyczasie chętnie zapoznamy się z Waszą opinią odnośnie tego, co powinniśmy zrobić.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 27, 2011 12:13   

rozstrzelać :minigun: , a tak poważnie to ja bym dał zero punktów za ten mecz. Takie tam osłabienie konkurentów :)

a przypadkiem ostatnio (po Lecce) nie było też takiego problemu, bo kiedy chciałem sprawdzić punkty po meczu to była jeszcze możliwość typowania, nawet miałem przez chwilę taką brzydką myśl :rotfl2:
Ostatnio zmieniony przez konrad_acm Czw Paź 27, 2011 12:17, w całości zmieniany 1 raz  

123 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 27, 2011 12:14   

pilnowac sie na przyszlosc :)
sam sie zdziwilem, ze mozna bylo typ wpisac... zawsze obstawiam nastepny mecz tuz po zakonczeniu biezacego (oczywiscie czasem potem zmieniam), co by potem nie zapomniec...
i tak najpierw postawilem 1-2 na parme (czyli na milan, ze wygra z roma) :) a potem z ciekawosci...
i tak zamiast 10pkt (obstawialem 3-1 z golem zlatana), dostalem 23.
zwykly bug

ps. ktory punkt regulaminu zlamaly te osoby?? i co z tymi, ktore nie wpisaly idealnego wyniku (za 23pkt), a jedynie lekko zmodyfikowaly??
tak, czy inaczej wspolczuje - bedziecie musieli teraz sprawdzic godzine typowania wszystkich uczestnikow zabawy :/

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 27, 2011 17:07   

Proponuję przede wszystkim +10 pkt dla mnie do typera za spostrzegawczość a tym, którzy zmienili po -10 :lol2: Nie no, tak na poważnie to trochę głupia sprawa bo to niby tylko zabawa (z upominkami/nagrodami na koniec) i takich wałków się robić nie powinno, prawda zawsze wyjdzie ;) Podobnie jak konrad_acm proponuję po 0 pkt dla 'zmieniających' na idealny typ.

123 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 27, 2011 20:18   

czlowieku... tu jest polska -> jest "furtka", otwierasz i wchodzisz.
tak na powaznie, mysle, ze ci co pozmieniali (w tym ja) nie robili tego by kogos oszukac... (przeciez cos takiego to by nawet slepy zauwazyl ;) skoro to zabawa, to akcja raczej w formie zartu.
wiem, ze dzisiaj sporo osob mialo z tego niezly ubaw :D

0 pkt dla oszustow uwazam za jak najbardziej fair enough

zadi 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 27, 2011 20:30   

123 napisał/a:
czlowieku... tu jest polska -> jest "furtka", otwierasz i wchodzisz.
tak na powaznie, mysle, ze ci co pozmieniali (w tym ja) nie robili tego by kogos oszukac... (przeciez cos takiego to by nawet slepy zauwazyl ;) skoro to zabawa, to akcja raczej w formie zartu.
wiem, ze dzisiaj sporo osob mialo z tego niezly ubaw :D

0 pkt dla oszustow uwazam za jak najbardziej fair enough

"ŻARTU"? "UBAW"?
Oszczędzę ci cierpkich słów, bo jesteś kibicem Milanu, a poza tym mam już jedno ostrzeżenie... :grrr:

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Paź 27, 2011 20:49   

Administracja/Redakcja zapewne wkrótce przedstawi stanowisko. Prywatnie powstrzymam się przed oceną niektórych osób... jednak dziwi mnie jakiekolwiek "działanie". Typer od zawsze był tylko zabawą, choć z poważnymi nagrodami wieloletniego sponsora. Temat zamykam do wyjaśnienia sytuacji.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Paź 28, 2011 03:28   

Jak już pisałem wcześniej, w wyniku pomyłki przy wprowadzaniu daty spotkania z Parmą formularz typowania nie wyłączył się w odpowiednim momencie. Sześć osób postanowiło wykorzystać ten fakt i oddało nowy typ w końcówce spotkania lub po jego zakończeniu. Osoby te złamały następujące punkty regulaminu:
* Typować można od chwili otwarcia danej kolejki do momentu rozpoczęcia meczu.
* Każde nieprawidłowe działanie systemu obsługującego zabawę (błędy w naliczaniu punktów, błędy pojawiające się przy oddawaniu typów, itp) powinno być natychmiast zgłaszane redakcji.

Grono redakcyjne podjęło decyzję, że osoby, które chciały wykorzystać tę sytuację i oszukać w ten sposób pozostałych uczestników gry, zostaną ukarane punktami karnymi. Wynik, na jaki "połakomiły się" owe osoby, odbije się im czkawką - zostaje pomnożony przez -1. Klasyfikacja ogólna naszej zabawy została już zaktualizowana. Zgodnie z regulaminem ukarani mają prawo odwołać się od tej decyzji.

Od siebie dodam tylko, że tłumaczenie, iż to tylko zabawa i wynik zmieniono dla żartu, zupełnie do mnie nie przemawia. Wykorzystanie pomyłki i oddanie typu po fakcie jest zwykłym oszustwem, bo nie dość, że ktoś zdobywa niezasłużone punkty, to jeszcze pozbawia bonusów tych, którzy faktycznie byli najlepsi w danej kolejce. Poprzednie edycje pokazały wystarczająco jasno, że czasem o końcowym zwycięstwie i zdobyciu nagrody decyduje jeden punkt czy jedno najlepsze typowanie. Zabawa przestaje być zabawą, kiedy ktoś zaczyna kantować.

Mam nadzieję, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy. Może jest to Polska, a furtki otwiera się i wchodzi przez nie... Trzeba się jednak liczyć z tym, że za furtką może biegać jakiś rottweiler.

Na koniec wyjaśnienie:
konrad_acm napisał/a:
a przypadkiem ostatnio (po Lecce) nie było też takiego problemu, bo kiedy chciałem sprawdzić punkty po meczu to była jeszcze możliwość typowania, nawet miałem przez chwilę taką brzydką myśl :rotfl2:

Nie, nie było takiego problemu. Sprawdziłem to specjalnie i w poprzednich 11 kolejkach nie było ani jednego typu oddanego po pierwszym gwizdku. Godziny meczów też były prawidłowe, więc nawet gdyby ktoś jakimś cudem zdołał przedostać się do formularza, to nie byłby go w stanie skutecznie przesłać.

Kaineq 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 28, 2011 15:29   

@TomekW

Sam nawet nie wiem jak naliczane sa punkty, bo zwykle szybko typuje wynik i zabieram sie do ogladania chwile potem, wiec nie wiedzialbym kiedy pojawia sie blad w naliczaniu punktów. Co jesli blad sie jednak pojawi, a ja tego nie zglosze, bo nie bede mial o tym zielonego pojecia?

zychu9 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 28, 2011 19:14   

Kaineq napisał/a:

Sam nawet nie wiem jak naliczane sa punkty, bo zwykle szybko typuje wynik i zabieram sie do ogladania chwile potem, wiec nie wiedzialbym kiedy pojawia sie blad w naliczaniu punktów. Co jesli blad sie jednak pojawi, a ja tego nie zglosze, bo nie bede mial o tym zielonego pojecia?

po prostu chodzi o to, aby typowac do godziny meczu, a pozniejsze typy ( w ciagu meczu, czy tez po jego zakonczeniu) są niewazne, o żadne bledy w naliczaniu się martwic nie musisz :)
w pogardzie mając każdy targ.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Paź 29, 2011 13:13   

Kaineq napisał/a:
Co jesli blad sie jednak pojawi, a ja tego nie zglosze, bo nie bede mial o tym zielonego pojecia?

Jest dokładnie tak, jak napisał zychu9. Punkty są naliczane przez skrypt, który przez kilka ostatnich lat nie popełnił ani jednego błędu. Ciężko przypuszczać, by nagle miał zacząć się mylić ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 30, 2011 15:52   

Brawo za reakcje ;)

Swoją drogą muszę systematycznie zacząć typować bo przez to, że nie typowałem 5 meczów mam sporą stratę do prowadzących

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 27, 2012 09:45   

Wg. mnie jeśli znalazł się ktoś kto postawił na gola Muntariego powinien otrzymać punkt (a nawet 2 za pomocnika), bo co by nie było takowego strzelił :)
(zaznaczam, ża ja tego nie zrobiłem ;) )

Patrizio 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 28, 2013 22:25   

Czy w tym sezonie w typerze na stronie są do wygrania jakieś nagrody, jeżeli tak to co?

Camill 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 29, 2013 19:58   

Polecam lekturę regulaminu Typera - wystarczy ostatnie zdanie: "Organizatorzy konkursu przewidują nagrody, które zostaną ujawnione po zakończeniu sezonu".

Patrizio 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 29, 2013 23:08   

Camill, dzięki za odpowiedź, musiałem nie doczytać. :-D

Odpowiedz do tematu