ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niechęć do włoskiej piłki/Milanu
Autor Wiadomość
Damianinho
Juventino

Wysłany: Czw Maj 24, 2007 06:21   

Cytat:
szczescie to sprzyja komu chce, kiedy chce i jak chce

Racja. Patrz Inzaghi. Ale mimo to na waszym miejscu postawiłbym mu pomnik.
I bez słów...

Murgalino
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2007 10:49   

Mówią ze ta włoska piłka defensywna i wszystko, ale w sezonie 2005/2006 Milan mił najwiecej sztrzelonych goli w europie, więć czy napewno tak jest :) a pozatym zwycięaców sie nie sądzi

Bizarre21 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2007 14:59   

HAHAHA :D Już mnie rajcują te komenty na onecie i gazeta.pl :D

Dzisiaj rano sprawdziłem gg, jeden z moich "znajomych" zostawił mi krótką, ale wymowną wiadomość:
Cytat:
MILAN H**E
jak widać jest to cytat dlatego proszę o nie przydzielnie ostrzeżenia. Ta wiadomość rozbawiła mnie do łez!

teraz NIENAWIŚĆ do włoskiej piłki wzrośnie o 99% :D Grazie Pippo! Grazie Ragazzi! Jesteśmy ELITĄ![/quote]

kn0xville 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2007 18:37   

Widze ze wszyscy idziemy ta samą droga ... fakt , faktem dzis wyjatkowo malo uslyszalem komentarzy na temat Milanu , ale oczywiscie jakies tam byly - dokladnie 3 , i wszystkie o dokladnie tym samym przeslaniu , mianowicie " ale ta pierwsza bramka to fart " " bez komentarza , ale fart " i "ale wczoraj fart" o_O :ok: , na kazdy z nich jednak odpowiedzialem z usmiechem krotko " SUPER PIPPO " :lol2:

Nie wiem , skad to sie bierze ... zazdrosc ? frustracja ? naprawde nie wiem - najsmieszniejsza sytuacja (najsmieszniejsza z perspektywy czasu) jaka mnie w takiej kwesti dosiegla to ... pamietny mecz z Deportivo , wlasciwie dzien pozniej - dzielnie w barwach udalem sie do sklepu , jakies 15 metrow moze - w czasie tych kilku krokow uslyszalem z okna "ahahahhaha Milan " metr dalej znajomy " moze za rok ? " ... mocno speszony :rotfl2: stawiam ostatnie kroki , myslac ze juz po wszystkim - a tu nagle jakis dzieciak , nie wiem 10 lat moze mial i krzyczy do mnie "ale ten Milan slaby" yh , to byl naprawde najciekawszy z takich dni.

Pozatym to oczywiscie , nawet na codzien slysze krytyczne glosy " a bo to Maldini stary " , a to " Inzaghi drewno , znowu mu sie od sęka odbilo " , " Smicer wam strzelil ? ile on ma lat ? 50? " No i tak wiecznie.

Coz... na szczescie , czasem zdarzaja sie jednak takie chwile - kiedy wszyscy milkną , i chociaz ta chwila z reguly nie trwa dluzej niz suma sumarum 15 min. w ciągu roku - TO WARTO DLA TEJ WLASNIE CHWILI BYC CZERWONO-CZARNYM :king:

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 24, 2007 20:03   

jak wygrywa Barcelona czy jakas tam inna Brazylia to cieszy sie caly swiat, a boli to tylko ich aktualnego rywala.....jak wygrywa Milan czy Włosi to cieszymy sie tylko MY, a caly swiat cierpi.... i to jest piekne uczucie :]

Mati__________ 
Juventino

Wysłany: Czw Maj 24, 2007 20:35   

Wierzcie mi, nie jesteście w najgorszej sytuacji :)

wiechu
Barcelonista

Wysłany: Pią Maj 25, 2007 14:55   

Ja odrazu zaznaczam, że nie jestem fanem Milanu (chociaż z Serie A to wlasnie do tego klubu mam największą sympatię i to nie tylko dlatego, że wygrali LM :) ). Klubem, któremu oddałem juz 11 lat temu serce jest ... Barcelona. 11 lat, więc chyba nie powiecie, że jestem seznowcem ? ;) Ale nie o tym tutaj.

Z niechęcią do włoskiej piłki spotykam się nie tylko w szkole, na ulicy, ale takze w ... domu. Mój ojciec żywi nienawiść do włoskiej piłki. Gdy Włosi wygrali MŚ, caly czas gadal, że włosi zawsze psują widowsko, grają anty-football i maja farta. Tak samo było w środe. "Ale ten pierwszy gol to fart, znow im się poszczęściło. Gdyby nie trafił to Liverpool bo zremisował na 1:1 i nie oddał juz wygranej" . Może ten gol to fart, moze i nie, ale to własnie charakteryzuje Pippo, jest zawsze tam, gdzie trzeba w jakikolwiek sposób, czy to barkiem czy to nogą, wbić piłkę do siatki. Może nie było to piękne, ale jakze skuteczne. :) W szkole ... w szkole dominują fani Barcy (zazwyczaj tacy, którzy kibucją Dumie Katalonii odkąd gra tam Ronaldinho ;p) , Realu, ManU i Chelsea, którzy do włoskiego footballu tez zbyt pozytywnie nie podchodzą. Ja kocham włoski football i się z tym nie ukrywam i czesto tez spotykam się z opiniami jakie wymienialiscie jzu w tym temacie. Na takie teksty reaguje tylko usmiechem :)

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 25, 2007 15:42   

tylko, ze wystarczy miec pol mozgu zeby stwierdzic, ze Milan (w tym sezonie i Inter czy Roma) nie gra antyfutbolu (w tym sezonie prosze nie liczyc pierwszej jego czesci ;) ), a Włochom na Mundialu nic sie nie 'udalo', grali football perfekcyjny, a nie stricte defensywny..... nie trzeba byc geniuszem od taktyki, starczy szczypta obiektywizmu, bo to widac golym okiem :] gdyby tak z kazdym tepym oponentem podyskutowac lopatologicznie ogladajac powtorke jakiegos meczu to by zginal marnie pod natlokiem argumentow ;)

ps: po obejrzeniu gola Pippo z derbow sprzed 3 czy tam 4 lat to utwierdzam sie w przekonaniu, ze oni naprawde czwiczyli z Pirlo ten wariant ;)

Smyku 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 25, 2007 20:21   

Moi znajomi uważają,że Serie A jest nudna.Ja się z nimi nie zgadzam.Serie A nie jest nudną ligą i nie grają tam słabe drużyny.No np. Milan wygrał LM i to jest dowód,że grają tam mocne zespoły.Juventus też by pewnie zajął dobre miejsce,a Roma była takim małym 'czarnym koniem' rozgrywek.Nudna yhm... :doh: według mnie nie jest nudna.Grają tam świetni magicy jak Kaka,Figo(który,nadal świetnie gra),Cambiasso,Vieira,Seedorf,Pirlo,Mancini i tak dalej.Chociaż przyznaję,że w tym sezonie było trochę nudno w rywalizacji o mistrza.Inter dominował od samego początku,a my niestety byliśmy wtedy w dołku...Podsumuwując:Serie A nie jest nudna! :P

Damianinho
Juventino

Wysłany: Pią Maj 25, 2007 21:21   

Cytat:
Serie A nie jest nudną ligą i nie grają tam słabe drużyny.
To jest twoje tylko i wyłącznie subiektywne zdanie. Jednym podoba się gra taktyczna, wyrachowana. A mnie osobiście denerwuje klepanie piłki jak w bilarda i ganianie się po boisku (w większości bez sensu) A tak gra się w Anglii.
Cytat:
Milan wygrał LM i to jest dowód,że grają tam mocne zespoły
Dorzuciłbym do tego jeszcze zdobycie pucharu świata i fakt, że przeważająca większość kadrowiczów Italii gra we włoskich klubach.
Cytat:
Juventus też by pewnie zajął dobre miejsce
;>
I bez słów...

szakuś 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 29, 2007 11:37   

E tam, ciężko mówić o tym, że polscy "kibice" nie mają szacunku do Milanu, bo nie mają szacunku do niczego, do siebie samych też nie. Co innego, jeśli chodzi o "amatorów" futbolu, którzy uprawiają go wyłącznie przed telewizorem, bożkiem obecnego pokolenia pseudosportowców. Ci natomiast, jak już ktoś wcześniej wspomniał, robią to co reszta, żeby im się nie oberwało za "inność". To trochę stereotypowe mimo wszystko, ale coś w tym jest - nikt by nie zaczął kibicować Milanowi, gdyby od nikogo się nie dowiedział, że taki klub w ogóle istnieje :)

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 26, 2007 11:45   

Wczoraj miałem okazję prowadzić dyskusję z pewnym facetem, któremu bardzo nie w smak liga włoska. Otóż zarzucał m.in. Milanowi, że NADAL główną taktyką zespołu jest cattenacio, same mecze są nudne, a ciekawe widowisko trafia się raz na ruski rok.

Nie wiem jak długo można żyć stereotypami i nie zauważać, że w tej chwili połączenie brazyliskiego napadu i włoskiej obrony (mówię tu o ACM), skutecznie wyklucza takie zagrywki, natomiast nawet nasz włoski atak - Gilardino + Inzaghi, wspomagany przez ofensywnych pomocników - Kakę i Seedorfa, jak dla mnie jest ciekawy i efektowny (efektywny przy okazji również).

Co do samej niechęci - wydaje mi się, że nie jest aż tak źle. Milan to wielki klub, posiada mnóstwo fanów, a sama jego sława procentuje również antyfanami. Takich samych przeciwników można znaleźć przy Barcelonie, Czelsi czy ManU... z nas się 'śmieją', że mamy emerytów (o ironio - którzy kopią zady i są najlepszymi zawodnikami w Europie, na chwilę obecną;) ), lub że murujemy bramkę. W Barcy jest 'koński' Ronaldinho i jego serek z Laysów, przereklamowany skład, Chelsea pralnia pieniędzy Abramowicza i skup zawodników, ManU atak latającej świni i płaczka oparty na farcie... różne są stereotypy, nie ma co się przejmować, tylko cieszyć, że skutecznie zamykamy gęby wszystkim krytykom dzięki wspaniałej grze Milanu.

malowanykot 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 18:15   

włoska piłka, włosi w ogóle to jest jedna z tych 'rzeczy' na świecie, przy których się trzeba określić, kochasz czy nienawidzisz. obojętność nie wchodzi w grę, tak już jest.

niech ludzie mówią co chcą, jakoś niewiele mnie obchodzi ich zdanie. kocham włoski futbol, jestem dzieckiem wychowanym na Serie A i Squadra Azzurra ;) włoska piłka ma w sobie to coś, jakąś magię, specyficzny klimat, żadna inna nie urzeka aż tak.

niech ludzie mówią co chcą, a włosi po raz kolejny zapisują się na kartach historii futbolu (chociażby ostatnio: mistrzostwo świata w 2006, wygrana Milanu w lidze mistrzów i superpucharze europy, złoty but dla Tottiego). mam szczerą nadzieję, że ten nadchodzący rok, sezon potwierdzą klasę Italii, którą niewątpliwie posiada.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2007 18:33   

moj tata tez nie cierpi wloskiego futbolu, zawsze jak gra Milan to kibicuje tym drugim byle tylko Milan przegral... ale ja sie juz do tego przyzwyczailem, Milan jest po prostu dla innych za dobry, nie potrafia zrozumiec dlaczego "pieknie" i "efektownie" grajaca Barcelona na przyklad nie potrafi osiagnac tego co Milan, a prawda jest taka ze wloska pilka moze i jest defensywna niekoniecznie zawsze efektowna ale za to skuteczna i dajaca efekty ;) a to w futbolu najwazniejsze ;)

co prawda Milan czy Roma graja pilke nieco inna niz typowo wloska jednak potrafia wykorzystac to co w europejskiej skuteczne i dodajac do tego piekno wloskiego stylu osiagaja sukcesy (dla Romy 1/4 fianlu LM to z pewnoscia sukces ;) )

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 11:37   

Już skończcie z tymi ochami i achami bo tę domniemaną potęgę włoskiego futbolu bezlitośnie zweryfikowały drużyny angielskie.

Zamiast sie tak zacietrzewiać pooglądajcie sobie mecze Premier League i sami zobaczycie że Serie A wypada przy niej bladziusieńko i to nie jest subiektywna opinia,to jest fakt.Grają tam po prostu lepsi piłkarze sprowadzani za większe pieniądze.

ACMF 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 12:08   

Za to porownojac Włoska piłke reprezentacyjna do Angielskiej to tutaj jest przepasc.Anglicy tylko jeden tytul mistrza swiata w 1966 roku i to wszystko na co było ich stac.Do euro 2008 nawet sie nie zakwalifikowali wiec o czyms to swiadczy :) Ten sezon w CL zdominowali ale za rok jestem pewien ze tego wyczynu nie powtorza.

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 04, 2008 11:03   

powiem tak, liga angielska a reprezentacja Anglii to zupelnie inne sprawy, w ktorej druzynie angielskiej walczacej o najwyzsze cele wiekszosc pilkarzy stanowia Anglicy ??? bo w pierwszej "4" takiej nie ma, nie wiem jak w tych "slabszych" ;) liga angielska nie jest po prostu liga narodowa Anglii tylko taka miedzynarodowka o ktorej sile stanowia nie pilkarze angielscy tylko afrykanscy czy z kontynentu ;) a liga wloska jednak w wiekszej ilosci zlozona jest z Wlochow, nie daje to moze wynikow w klubowych rozgrywkach ale za to w reprezentacyjnych to Wlosi sa mistrzami swiata a nie Anglicy ;)

wasiu 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 04, 2008 11:41   

Dhorasso Zawsze reprezentacja Anglii może sobie sprowadzić ,,lepszych piłkarzy za większe pieniądze" a Włosi tego nie muszą robić. Natomiast reprezentacja była, jest i będzie podsumowaniem rodzimej ligi. :forzamilan:

Odpowiedz do tematu