ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan Paint
Autor Wiadomość
zadi 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 07:29   Milan Paint

Gratuluje pomyslu u wykonania. :ok:
Jest smiecznie, a w przyszlosci na pewno bedzie jeszcze smieszniej :) ...
pozdrawiam!

łachu 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 11:54   

Ja też mam nadzieję, że w przyszłości będzie śmieszniej, bo pierwsza seria nie powala (moje zdanie). Wiem ile pracy włożyliście w tworzenie Milan Paint, ale jak dla mnie falstart. Życzę wszystkim śmieszniejszych kolejnych serii. A pomysł jest dobry, to fakt.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 12:02   

Nie rozśmieszył mnie pierwszy komiks, ale gratuluję przedsięwzięcia (pomysł już jakby znany skądś ; ) i wierzę, że będzie coraz lepiej (śmieszniej). Fajnie, że stworzyliście coś takiego.

malutki 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 12:23   

Podoba mi się pomysł, ale jak napisali przedmówcy, odcinek nie powala. TomekW, którego znamy z pisania śmiesznego (moim zdaniem) Kodu Pacynki i Radeo, który również pisze zabawne felietony, mogą stworzyć coś śmieszniejszego :)

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 12:29   

zamiar tworcow jest nieco inny: raczej w inteligentny sposob komentowac biezace (i nie tylko) wydarzenia z zycia klubu, niz tworzyc stricte satyryczny 'komiks'

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 12:39   

To fakt, a ponadto mysle ze dobrze Milan Paintowi zdrobi to, iz tworzy go najwiekszy autor pacynkowa z jednym z najwiekszych przeciwnikow ;) Mysle ze dzieki temu bedzie nie tylko smiesznie ale i obiektywnie.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 10:14   

No cóż. Chciałem zmienić swoją opinię o pierwszym komiksie. Powala ;)
A tak poważnie to nie zwróciłem uwagi na pewne drobne szczegóły, właściwie szczegół, dość istotny (śpiący Ancelotti), a dodatkowo troche inaczej odczytywałem sens, ale zostałem uświadomiony. Lutrzyk ma rację: za dużo ćpam.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 11:16   

haha, nr 4 miazga, cos akurat w moje poczucie humoru :ok:

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 11:34   

mnie tez bardzo sie podobal, jest coraz lepiej, oby ten trend sie utrzymal :ok:

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 18:21   

Pomysł na te komiks jest naprawdę oryginalny i trafiony w dziesiątkę.
Naprawdę mi się to podoba, mam nadzieje, że kolejne odcinki będą coraz ciekawsze i zabawniejsze.

http://paweuu.wordpress.com

KAraś 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 15:50   

Super pomysł wszystkie odcinki mi sie podobały ale mogło by być troszke dłuszsze

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 16:35   

Moim zdaniem tenedencja mocno zwyzkowa. Jezeli idzie o moje poczucie humoru to zdecydowanie ostatni odcinek najlepszy :) Usmialem sie bardzo. Szczegolnie trzeba zwrocic uwage na to ze wszystko mowi Paolo a Billy tez obecny raczej mysli o "nastepnych rozdaniach" ;)

Ps. Moim zdaniem wazne jest czytanie hmurek w odpowiedniej kolejnosci ;) Czasem moze to zmienic sens, np w skeczu z Ronaldinho dopiero po ktoryms przeczytaniu zauwazylem o co chyba tak naprawde chodzilo ;) A moze po prostu jestem glupi :>

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 15:31   

To ja dolacze do osob chwalacych i rowniez napisze, ze jestem wielkim fanem MilanPainta - na podziw zasluguje tez strona graficzna, swietnie potraficie oddac charakterystyczne cechy facjaty ( i nie tylko) kazxdego z bohaterow, tak, ze nie jest trudno zagdnac, o kogo chodzi; brawa! (teraz to Radeo bedzie sie dopiero madrowal ;) ))) )

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 07:38   

mnie rowniez pomysl, a moze raczej wykonanie bardzo sie podoba :ok: , ale zastanawiam sie:
- dlaczego wystepujace postacie nigdy sie nie przebieraja" ??
- czy jest szansa na niewielkie powiekszenie odcinkow (np. do 5 lub chociaz do 4) ??
- i najwazniejsze, nie bezposrednio zwiazane z seria, ale bezposrednio skierowane do jednego z autorow)... kto umiercil pacynke, czyli jak umarl karol ?????? :cry2:

ps. jezeli nie jest to tajemnica, to powiedzcie, czy kazdy odcinek piszecie wspolnie, czy wybieracie sobie kiedy i o czym bedziecie pisac.

pozdro!

tom_n 
Administrator

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 08:14   

W najnowszym odcinku Brocchi musiał się chyba przed wyruszeniem w drogę przebrać w pasiastą koszulkę, bo Milan grał w białych ;)
Ogólnie pomysł serii mi się podoba ;)

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 08:38   

Cieszę się, że pomysł na razie się sprawdza, a poczucie humoru czytelników jest zbieżne z naszym ;) Choć nie gwarantuję, że zawsze tak będzie. Tworzymy pod siebie, pod nasz gust i to co nas bawi, a że mamy jeszcze okazję się tym podzielić więc :P Dzięki za pozytywne opinie, jednak nie jesteśmy czubkami :D

Paweuu napisał/a:
Pomysł na te komiks jest naprawdę oryginalny i trafiony w dziesiątkę.
Mozna tak powiedzieć, ja nigdy nie spotkałem się z czymś takim na temat Milanu (i w ogóle sportowy), ale może mało widziałem. Generalnie jednak (jeśli chodzi o mnie) inspiracją są inne, znane trzyobrazkowe komiksy :)

Veerapan napisał/a:
Ps. Moim zdaniem wazne jest czytanie chmurek w odpowiedniej kolejnosci ;)
Dlatego jak do tej pory staramy się ją wskazać. Od góry do dołu :P

MarcoPoland napisał/a:
na podziw zasluguje tez strona graficzna, swietnie potraficie oddac charakterystyczne cechy facjaty ( i nie tylko) kazxdego z bohaterow, tak, ze nie jest trudno zagdnac, o kogo chodzi; brawa! (teraz to Radeo bedzie sie dopiero madrowal ;) ))) )
Niestety nie będzie mądrował, bo kierownikiem sekcji graficznej jest kto inny ;) Choć ja też co nieco nastrugałem.

Kiepura napisał/a:
- dlaczego wystepujace postacie nigdy sie nie przebieraja" ??
Taki myk. Smerfy też się nigdy nie przebierają 8)

Kiepura napisał/a:
- czy jest szansa na niewielkie powiekszenie odcinkow (np. do 5 lub chociaz do 4) ??
Do 5 lub 4 - nie.

Kiepura napisał/a:
- i najwazniejsze, nie bezposrednio zwiazane z seria, ale bezposrednio skierowane do jednego z autorow)... kto umiercil pacynke, czyli jak umarl karol ?????? :cry2:
Pytanie w żaden sposób nie związane z serią. Powyższą sprawę prosze załatwiać w innym temacie lub na priv :P

Kiepura napisał/a:
ps. jezeli nie jest to tajemnica, to powiedzcie, czy kazdy odcinek piszecie wspolnie, czy wybieracie sobie kiedy i o czym bedziecie pisac.
Każdy odcinek jest tworzony wspólnie. Wspólnie omawiany jest scenariusz i układ graficzny. Piszemy o tym, co nam po głowach chodzi (więc łupież też się powinien kiedyś pojawić :hmm: ).

tom_n napisał/a:
W najnowszym odcinku Brocchi musiał się chyba przed wyruszeniem w drogę przebrać w pasiastą koszulkę, bo Milan grał w białych ;)
Brocchi, Maldini i reszta zawsze mieli, mają i będą mieć pasiaste koszulki :P

Mam nadzieję, że zaspokoiłem ciekawość :)

Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:17   

Ja również powoli staję się fanem Milan Paint. Po pierwszych trzech odcinkach, które niezbyt mi się podobały byłem sceptyczny do tego pomysłu, gdyż uważałem, że ciężko będzie zawiązać jakąś akcję i umieścić pointę w zaledwie trzech rysunkach. Ostatnie trzy odcinki rozwiały moje obawy. Zwłaszcza dwa ostatnie są według mnie majstersztykiem. Gratuluję pomysłu i życzę niekończących się pomysłów na kolejną serię

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:20   

ostatni odcinek jest rewelacyjny, to taki troche smiech przez lzy, ale smialem sie dobre 15 minut :hahaha:

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

saylent 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 12:25   

490 km... ciekawe gdzie oni są :lol2:

a takie jeszcze jedno małe pytanie: Co to jest za czcionka, której używacie w Milan Paint? :)

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 12:39   

Radeo napisał/a:
Taki myk. Smerfy też się nigdy nie przebierają 8)

i po kilku odcinkach staly sie nudne, ale chyba nie dla wszystkich... :D (whatever-robcie co chcecie)
Radeo napisał/a:
Kiepura napisał/a:
Pytanie w żaden sposób nie związane z serią. Powyższą sprawę prosze załatwiać w innym temacie lub na priv :P

1. po co zasmiecac forum (odpowiedz to co innego)
2. pytanie (jak mi sie wydaje) nie skierowane do ciebie, wiec...
3. wiekszosc chyba chciala by dowiedziec sie, dlaczego pacynka jest na wakacjach!!

ja rowniez dolaczam sie do pytania: co to za czcionka? no chyba ze olowkiem literki rysujecie ;)

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 11:36   

Radeo mial swoje 5 minut, to teraz moja kolej :P

KAraś napisał/a:
Super pomysł wszystkie odcinki mi sie podobały ale mogło by być troszke dłuszsze

Idea serii jest krotka i zwiezla scenka komentujaca wydarzenia okolomilanowe, wiec 3 okienka sa wg nas optymalna iloscia.

Kiepura napisał/a:
dlaczego wystepujace postacie nigdy sie nie przebieraja" ??

Bo Milan Paint jest komiksem niskobudzetowym. Moze jak zglosza sie jacys sponsorzy, to bedziemy mogli umiescic w napisach koncowych cos w stylu "Carlo Ancelottiego ubrala firma X" :P A tak na powaznie, skupiamy sie bardziej na tresci niz szczegolach graficznych. Postacie staramy sie zrobic tak, by nie bylo problemu z rozpoznaniem, kto jest kto, ale traktujemy je raczej symbolicznie, stad pilkarze zawsze sa w czerwono-czarnych koszulkach (lub zielonych jesli trafi sie bramkarz), a dzialacze i trenerzy w garniturach. Dotychczas ubranka postaci nie mialy znaczenia strategicznego ( :wink: ), ale nie wykluczamy, ze w przyszlosci moze sie zdarzyc, ze ktos sie przebierze.

Kiepura napisał/a:
i najwazniejsze, nie bezposrednio zwiazane z seria, ale bezposrednio skierowane do jednego z autorow)... kto umiercil pacynke, czyli jak umarl karol ?????? :cry2:

Nikt nie usmiercil Pacynki. Projekt Milan Paint nie oznacza zakonczenia Kodu Pacynki. Niestety w chwili obecnej - glownie ze wzgledu na dosc niewygodne godziny pracy - nie mam za bardzo czasu na opisywanie kolejnych przygod Karola P. W maju bede mial tydzien wolnego, moze cos naskrobie, bo pomyslow nie brakuje :)

Kiepura napisał/a:

Jak juz pisal Radeo, kazdy odcinek jest wynikiem naszej wspolnej pracy. Przewaznie jest to burza mozgow - kazdy podaje swoj pomysl, decydujemy, ktory bedzie odpowiedniejszy i pracujemy nad nim. Czasem nastepny odcinek powstaje w kilku wersjach (zwlaszcza jesli emisja wypada w dniu meczu rozgrywanego wieczorem), a czasem powstaja dwa odcinki i jeden wedruje "do szuflady", by czekac na odpowiedni moment.

saylent napisał/a:
a takie jeszcze jedno małe pytanie: Co to jest za czcionka, której używacie w Milan Paint? :)

Uzywamy czcionki Crimefighter BB. Jej mankamentem jest brak polskich znakow, ale i z tym sobie jakos radzimy ;)

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 20:04   

TomekW napisał/a:
wiec 3 okienka sa wg nas optymalna iloscia.

Zgadzam się w 100%. 3 okienka to najczęściej pojawiający się format komisów gazetowych - strip'ów. Patrz Garfield.
Również charakterystyczną cechą takich komiksów jest to, że bohaterowie się nie zmieniają - w sensie wyglądu/ubrania. I za to również chwała dla TomkaW i Radeo.

Moim zdaniem, Milan Paint to świetna propozycja na odreagowanie stresów związanych z "dniem codziennym kibica" :-)

pzdr,

sahugani 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 10:14   

Myślę, że jako prekursor Milanowych komiksów (przynajmniej na acmilan.pl) powinienem coś od siebie dodać.
Pomysł chłopaki jest w porządku i mimo, że Milan Paint powstaje w "genialnym" MS Paincie tak jak mój Stam Wyjątkowy, to ładniej to chyba wygląda. Co do długości odcinków też nie będę się czepiał, bo sam wiem, że na długi odcinek trzeba poświęcić wiele czasu co uniemożliwiałoby częste pojawianie się komiksu.
Radeo napisał/a:
Mozna tak powiedzieć, ja nigdy nie spotkałem się z czymś takim na temat Milanu (i w ogóle sportowy), ale może mało widziałem.

Chyba tak :D . Stam Wyjątkowy przez niemal rok powstawał, więc myślę, że dało się go zauważyć.
Jeśli chodzi o humor to jak dla mnie wasz twór jest średnio śmieszny, ale muszę przyznać, że coraz lepszy. Być może to kwestia gustu, jesli chodzi o humor.
I mam jeszcze jedno pytanie do was. Może to teraz wyglądać, że trochę szpanuję czy coś, ale ja jestem po prostu ciekawy. Czy Stam Wyjątkowy miał jakikolwiek wpływ (chociaż minimalny) na powstanie Milan Painta? Jeśli tak, czułbym się zaszczycony :) .

www.stamwyjatkowy.tk - Oficjalna Strona "Stama Wyjątkowego"

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 01, 2007 20:58   

sahugani napisał/a:
Jeśli chodzi o humor to jak dla mnie wasz twór jest średnio śmieszny, ale muszę przyznać, że coraz lepszy. Być może to kwestia gustu, jesli chodzi o humor.

To na pewno kwestia gustu bo ja osobiscie uwazam ze Stam Wyjatkowy byl w ogole nie zabawny a momentami zalosny a mimo to widzialem iz niektorym sie podobal. Uwazam ze humor w Milan Paint jest duzo bardziej wyszukany i inteligentny.

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 02, 2007 00:08   

sahugani napisał/a:
Radeo napisał/a:
Mozna tak powiedzieć, ja nigdy nie spotkałem się z czymś takim na temat Milanu (i w ogóle sportowy), ale może mało widziałem.

Chyba tak :D . Stam Wyjątkowy przez niemal rok powstawał, więc myślę, że dało się go zauważyć.
Miałem na myśli trzyobrazkowe stripy :) A "Stama Wyjatkowego" oczywiście, że widziałem. To jednak inny segment ;)

sahugani napisał/a:
Wszystko jest kwestią gustu. To co śmieszy kogoś, nie musi śmieszyć Ciebie, to oczywiste. Nie wiem czy "coraz lepszy", wiem, że po prostu są rzeczy zabawne i zabawniejsze.

Cytat:
I mam jeszcze jedno pytanie do was. Może to teraz wyglądać, że trochę szpanuję czy coś, ale ja jestem po prostu ciekawy. Czy Stam Wyjątkowy miał jakikolwiek wpływ (chociaż minimalny) na powstanie Milan Painta? Jeśli tak, czułbym się zaszczycony :) .
Jeżeli już, to tylko tkwiąc gdzieś w podświadomości, więc bardzo minimalny ;) Bo (jeśli chodzi o mnie) inspiracja to mieszanka kilku rzeczy, ale nie ma wśród nich twojej twórczości. Piszę "w podświadomości", bo miejscami humor z "SW" kładł mnie na łopatki (co dałem do zrozumienia pisząc w odpowiednim temacie na forum), ale momentami przyprawiał mnie o ból zęba. Moje poczucie humoru wyrobiła jednak zupełnie inna twórczość.

Odpowiedz do tematu