ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd do Mediolanu
Autor Wiadomość
rieger 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 20, 2007 12:38   Wyjazd do Mediolanu

Witam!

Wybieram się do Mediolanu jednak w tak niefortunnym terminie że akurat rossoneri nie grają wtedy żadnego meczu. W związku z tym mam pytanie Czy i ewentualnie gdzie można obejrzeć trening Milanu??

Za ewentualne info na temat noclegów też byłbym bardzo wdzięczny, bo temat noclegów jest już dość stary.

Pozdrawiam

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 20, 2007 13:54   

A ja mam pytanie, czy nie wie ktoś gdzie w Mediolanie można się zatrzymać z psami??? Bo jak narazie nie mogę znaleźć takiego miejsca :( (za rozsądne pieniądze rzecz jasna)

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 20, 2007 13:59   

rieger: treningu Milanu w Mediolanie raczej nie uswiadczysz. w tym celu trzeba by udac sie do Milanello. ale zadnych szczegolow na ten temat niestety nie znam.

w samym Mediolanie jednak ciekawa moze byc wizyta na San Siro, zwiedzanie samego stadionu jak i klubowego muzeum. polecam :)

anathem: po co zabierasz do Mediolanu policjantow?... ;-)

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 20, 2007 14:05   

Anathem napisał/a:
A ja mam pytanie, czy nie wie ktoś gdzie w Mediolanie można się zatrzymać z psami???

na komisariacie policyjnym ;) hehe
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

rieger 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 20, 2007 14:16   

@kapi

Dzięki za info. Zwiedzanie San Siro i muzeum to podstawa. Jak dobrze pójdzie to przez tydzień będę mieszkał koło San Siro u znajomego ale właśnie chciałem się dowiedzieć czy na trening może przyjść każdy sobie pooglądać więc pozostaje mi dowiedzieć się w jaki sposób mogę dostać sie do Milanello. :piwo:

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 20, 2007 15:58   

No super :) pewnie jeszcze na dworcu mogę spróbować :)

inv 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 01, 2007 17:51   Help :>

Podczepię się pod ten temat, bo potrzebuję (po)rady. I to jak najszybciej :)

Właśnie dowiedziałem się, że znajoma jest w Mediolanie, a że ona w przeciwieństwie do mnie świetnie zna włoski, to postanowiłem, że świetna okazja, żeby w końcu się tam wybrać.

I teraz milion pytań - jak najtaniej się tam dostać? W grę wchodzi raczej tylko samolot, może ktoś z Was ma w tej kwestii jakieś doświadczenie i będzie mi w stanie coś podpowiedzieć (pewnie jakieś tanie linie, jakie?)

I druga sprawa, przez kilka dni będę miał zapewniony hotel, później ona wyjeżdża gdzieś dalej, a ja chciałbym w tym czasie sobie jeszcze pozwiedzać, poznać jakieś interesujące dziewczyny itd... Jakie pieniądze muszę +/- mieć żeby znaleźć tam sensowną jedynkę w hotelu? Czy jeśli zakładam sobie max 30-40 euro za dzień to mogę być spokojny, że coś znajdę?

Jak wygląda znajomość angielskiego u przeciętnego Włocha? Tj. jak już tam zostanę przez parę dni będę skazany tylko na ludzi znających angielski, stąd pytanie...

I w ogóle napiszcie mi coś więcej, jakieś rady co i jak bo niczego nie planowałem, a muszę się szybko zdecydować :) Liczę na Waszą pomoc :) ))

inv spieszący się
It's understood

malutki 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 01, 2007 19:06   

Witam,

Coś tam mogę powiedzieć, nie tyle ze swoich relacji, ale ojca, który często bywa w Mediolanie służbowo. Najtaniej jest Wizzairem z Katowic do Milano Bergamo (Lotnisko jest położone od Mediolanu kilkadziesiąt kilometrów, ale istnieją połączenia autobusowe albo szynowe). Nie wiem dokładnie jakie, bo z tego mój ojciec nie korzysta. Także dostać się najtaniej Wizzairem.

Co do noclegu to nic więcej nie mogę powiedzieć, jak tylko odwiedziłbym na Twoim miejscu stronę http://www.hostelworld.com/index.php. Nie są to hotele, lecz hostele, mimo wszystko da się znaleźć czasem fajne lokum. Korzystałem z tego, gdy byłem w Grecji i naprawdę się opłaciło.

Jest też drugi portal, na którym pełno jest promocji http://www.booking.com/in...9420aa958a5d53. Korzystałem z niego, gdy byłem w Pradze, udało mi się załatwić hotel za 20 euro za pokój dwuosobowy, podczas gdy normalna cena wynosiła 120 euro. Także naprawdę możesz wyrwać niezłe promocje.

Co do Angielskiego, byłem w tym roku dwa tygodnie we Włoszech i ja nie miałem problemu, by dogadać się po angielsku, a mój ojciec po niemiecku. Zwłaszcza, że Mediolan to naprawdę duże miasto, dosyć zresztą kosmopolityczne, nie masz się czego obawiać. Z angielskim nie zginiesz :)

Co do kwoty, którą podałeś, możesz liczyć na jakąś promocję na booking.com, a na hostelworld.com powinienes bez problemu znalezc fajne jednoosobowe lokum. A i takie miejsca, jak hostele z hostelworld.com pełne są młodych ludzi z całego świata, w tym fajnych dziewczyn ;) Wiem, bo sprawdzałem w Atenach :)

Generalnie pamiętaj, że Mediolan to dosyć drogie miasto, a zabierając wieczorem kobietę do restauracji, nie licz że wejdziesz do jakiejkolwiek 'z zewnątrz'. Wszystkie restauracje w centrum Mediolanu są na rezerwację i jest to dosyć duża bolączka, jeśli chcesz zjeść w jakimś wytwornym miejscu, przy winie, z fajną niunią ;) .

To chyba tyle, ile jestem w stanie pomóc.

pzdr.

czado81 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 01, 2007 23:33   

malutki napisał/a:
Lotnisko jest położone od Mediolanu kilkadziesiąt kilometrów, ale istnieją połączenia autobusowe albo szynowe

Ja korzystałem z autobusu odjeżdżającego bezpośrednio spod lotniska do dworca w Bergamo, a stamtąd koleją do Mediolanu.
inv napisał/a:
Jak wygląda znajomość angielskiego u przeciętnego Włocha?

Z moich doświadczeń wynika, że sporo Włochów cakiem dobrze rozumie angielski, ale niezbyt chętnie w tym języku mówią. Nagminnie zdarzały mi się konwersacje tego typu:

- Do you speek English?
- Si!
...
A potem pytasz o cokolwiek po angielsku i dostajesz wyczerpującą odpowiedź po włosku :D

Pozdrawiam!

inv 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 11:52   

dzięki za odpowiedzi, bardzo mi pomogły.

Wszystko już mam praktycznie zorganizowane. Pozostało najważniejsze pytanie: zamierzam się oczywiście wybrać na San Siro ;)

- Jak wyglądają ceny w sklepie? Chciałbym sobie kupić koszulkę + jakieś gadżety, jak to mniej więcej wygląda cenowo?
- Chyba nie powinno być problemów z wejściem na pusty stadion? Niestety nie będzie szans, żeby zobaczyć Naszych chłopaków a w akcji (chociaż i tak bym pewnie nie dostał biletów z dnia na dzień)...
It's understood

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 12:56   

inv napisał/a:
- Jak wyglądają ceny w sklepie? Chciałbym sobie kupić koszulkę + jakieś gadżety, jak to mniej więcej wygląda cenowo?

bardzo roznie, nie bede strzelal cenami bo sie zmieniaja ale wychodzi dosc drogo (za koszulke), ale mozna tez jakies pierdoly kupic wcenach nie powalajacych na kolana.

inv napisał/a:
- Chyba nie powinno być problemów z wejściem na pusty stadion? Niestety nie będzie szans, żeby zobaczyć Naszych chłopaków a w akcji (chociaż i tak bym pewnie nie dostał biletów z dnia na dzień)...

wstep na stadion i do muzeum jest platny z tego co sie orientuje i nei powinno byc z tym problemu (oczywiscie w godzinach otwarcia, a nie przez 24h/dobe).

a co do biletu to mysle ze na mecz ligowy ktory nie bedzie jakims wielkim szlagierem bilet w banku dostaniesz takze bez problemu...

pozdro

sawczen 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 13:26   

w zeszłym roku cena za wejście do muzem + zwiedzanie stadionu z przewodnikiem w różnych językach wynosiła 10euro, bardzo fajna sprawa - wejscie do szatni,loze vip, stanowiska komentatorskie etc. ;) mozliwe, ze teraz sie zmienilo, ale raczej watpie ;)

PS. imponujacy jest drewniany model stadionu w muzeum, no i reszta czyli koszulki, buty, zdjęcia, piłki itp. :)

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 18:13   

inv napisał/a:

mniej wiecej tak: http://www.milanstore.biz ;)

PS. jak juz znajdziesz te fajne dziewczyny za 30-40 euro za noc to daj namiary :))))

inv 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 20:00   

heheh dzięki ;) Budżet zrewidowany, będę mieszkał w porządnym hotelu "na bogato" :)
Już sobie zęby ostrzę na zakupy w sklepie :) )
It's understood

18ACM99
Milanista

Wysłany: Pią Paź 19, 2007 16:23   

a ma ktos konkretny link do jakiegos tanszego hotelu? (np te 20 euro o ktorych bla mowa) bo ja nraznie najtaniej jak znalazlem za noc to 120zl , jak ktos ma namiar na tansze to wdzieczny bede :piwo:

inv 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 19, 2007 17:30   

z tego, co zdołałem sie zorientować nie znajdziesz hotelu poniżej 60E, ja sam musiałem zapłacić 110, ale tylko dlatego, że postanowiłem zostać nieco dłużej i szukałem w ostatniej chwili.

Zostają - tak jak pisał malutki - hostele, albo http://www.booking.com gdzie można znaleźć często konkretne promocje. Musisz się tylko zaopatrzyć w kartę kredytową.

Jak znajdę czas to napiszę coś więcej, ale jednym słowem - do Mediolanu jechać naprawdę W A R T O :) powodzenia
It's understood

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 19, 2007 20:08   

18ACM99 napisał/a:
jak ktos ma namiar na tansze to wdzieczny bede :piwo:

http://www.ostellionline....p?idostello=208

piwo moze byc przelewem :P

18ACM99
Milanista

Wysłany: Pią Paź 19, 2007 22:19   

a wiesz ile to jest mniej wiecej od centrum, i jakie sa pokoje (jedziemy w 5 osob na 2 noce) itp? bo nie chcial bym zeby sie okazalo ze to jest 50 km od centrum na jakiejs dziurze :rotfl2: a ja wloskiego nie umie i nie kumam co tam pisze :cry2:

PS. do mediolanu wybieramy sie na Milan-Torino w listopada. Moze ktos kto byl na meczu tam kiedy trzeba kupic bilet? mecz jest w sobote to bez problemu kupi sie w piatek? ile przed meczem najlepiej byc pod stadionem itp? z gory dzieki za wszelkie szczegolowe informacje

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 22, 2007 14:07   

A ja polecam hostel w Bergamo. Tani (ca. 20E) czysty a z Bergamo pociągiem w niecałą godzinę można dojechać do Mediolanu (pociągi co godzinę). Moim zdaniem taka opcja jest całkiem rozsądna.

www.ostellodibergamo.it

Ja w tym hostelu spędziłem 2 noce w maju.

pzdr,

18ACM99
Milanista

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 13:22   

a jaka cena biletu w 2 strony na pociag?

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 16:15   

Szczerze mówiąc nie pamiętam, ale w 20tu Euro w obie strony na pewno się zamkniesz.

pzdr,

malutki 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 16:32   

Jak sie dobrze zakrecisz to z Bergamo (lotnisko) znajdziesz autobus, ktory kosztuje 6-8 euro w jedna strone.

18ACM99
Milanista

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 23:47   

to przy takich cenach pociagu to lepiej wziasc nocleg w madiolanie bo w dwie strony to minimum 10 euro, dwa dni to 20 euro a to juz sporo do noclegu

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Paź 24, 2007 07:13   

jak znajdziesz nocleg za <30 euro na dobę to się opłaca patrząc tylko przez pryzmat kasy. Bergamo dla mnie ma tą zaletę, że jest ciszej, spokojniej a wieczorem po całym dniu w Mediolanie można zjeść w całkiem rozsądnych cenach dobrą kolację :-)

No ale ja lobbować nie będę - bo nic z tego nie mam :wink:

pzdr,

18ACM99
Milanista

Wysłany: Śro Paź 24, 2007 09:07   

a na meczu w mediolanie byles? bo potrzebuje informacji odnosnie kupna biletow (co jak gdzie kiedy za ile itp) :piwo:

Odpowiedz do tematu