ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane wyjazdy MCP
Autor Wiadomość
dezali 
Administrator

Wysłany: Wto Maj 08, 2007 17:56   

ciesze sie droc, ze zainicjowales ta dyskusje. rozumiem twoj punkt widzenia, pozwol, ze odniose sie do niego z organizacyjnego punktu widzenia.

1. liczba wyjazdow na sezon. do tej pory przy okazji kazdego zjazdu deklarowalem chec organizacji trzech wyjazdow na sezon i uwazam, iz na chwile obecna jest to optymalna liczba. oznacza to jeden wyjazd srednio na 2-3 miesiaca. wieksza liczba wyjazdow nieuchronnie doprowadzi do sytuacji, jaka mielismy w tym sezonie: czesc wyjazdow bedzie charakteryzowac b.duze zainteresowanie, ale tez pojawi sie i taki(e), ktorym zainteresuje sie garstka osob. do przyczyn niepowodzenia wyjazdu na fiore ustosunkuje sie w jednym z kolejnych punktow. reasumujac: na chwile obecna zmierzalbym raczej w kierunku 3 wyjazdow na sezon (jestem mimo wszystko zwolennikiem wypraw pelnoautokarowych), z czasem liczba ta ulec moze zwiekszeniu.

2. typowanie celow wyjazdowych przed kazdym sezonem na podstawie kalendarza rozgrywek. wg przedstawionej przez Ciebie koncepcji kazdy zainteresowany wyjazdami musialby w planie urlopowym ujac 7/8 terminow (bo rozumiem przede wszystkim planowaniu urlopow i zaplecza finansowego mialoby sluzyc ukladanie proponowanego harmonogramu). mysle, ze faktycznie w wiekszosci przypadkow urlopy rezerwowane sa dopiero po potwierdzeniu faktu dostepnosci biletow i organizacji wyjazdow, wczesniej co najwyzej urlopy rezerwowane sa 'na slowo'. oczywiscie ta czesc mojej wypowiedzi odnosi sie do osob pracujacych.

wlasnie by uniknac tego typu problemow z urlopami (a takze podejrzen o przecieki) wprowadzona zostala zasada oglaszania z wyprzedzeniem o planach organizacji wyjazdu na dany mecz. piszesz, iz obecnie przypomina to pospolite ruszenie. przeanalizujmy wiec przyklad z tej wiosny: a) zamiar wyjazdu na bayern – ogłoszony ok. miesiąc przed meczem / nie uzyskaliśmy biletow, kwestia upadla b) 2.04 ogloszenie o intencji wyjazdu na mecz półfinałowy w przypadku awansu milanu, potwierdzone 11.04. niestety tydzień pozniej okazalo się, iż cala pula biletow przeznaczona zostala dla posiadaczy karnetow c) tego samego dnia zamieszczone zostalo info o organizacji wyjazdu na fiore. W związku ze stosunkowo niewielkim zainteresowaniem nie doszedł on do skutku

spoglądając na powyzse dzialania rzeczywiście można odnieść wrazenie, iż pewne rzeczy robione sa ad hoc. Niestety wynikalo to a) z cyklu spotkan pucharowych (niewielkie odstępy pomiedzy poszczególnymi meczami) b) trudnościami ze zdobyciem biletow

przy organizacji wcześniejszych wyjazdow również pojawialy się podobne perypetie, tyle, ze informacje nie były publicznie ujawniane, gdyz mijalo się z celem zamieszczanie info o tym, iż nie udalo się zorganizowac wyjazdu na mecz A czy B. podejmowane były prace nad kolejnym spotkaniem i w momencie dopinania organizacyjnych kwestii pojawialo się stosowne info.

Przytoczony przykład(y) pokazuje jak latwo taki harmonogram może zostac zburzony. Zgodnie z propozycja wówczas mamy do dyspozycji mecze rezerwowe. Może się jednak zdarzyc i tak, ze już jesienia los nakaze Milanowi grac u siebie zarówno z Interem, Roma, jak i Juve. Czy zatem mielibysmy koncentrowac się tylko na jednym z nich, drugi wyznaczac na rezerwe, trzeci całkowicie pomijając w planach? Może się wówczas stac tak, ze udadza się dwa wyjazdy (i ani jeden na LM), ale i rownie dobrze żaden (i np. 1-2 na LM). Tak naprawde to zycie (i dostępność biletow) okresla nam harmonogram wyjazdow. Uwazam, iż można wytypowac propozycje wyjazdowe, ale tez w ciemno mogę zadeklarowac, iż podejmowane będą kroki organizacji wyjazdow na mecze z interem, juve, czy Roma, co zreszta było tez podawane co najmniej dwukrotnie do informacji w trakcie zjazdow. Tak wiec terminy tych spotkan jak najbardziej można wstępnie rezerwowac w kalendarzach.

Osobny temat to mecze wyjazdowe. W ostatnim czasie podejmowane były kroki majace na celu chociażby wyjazd do Monachium, czy Turynu, jednak także i w tych przypadkach uprzywilejowani byli posiadacze karnetow + lokalne MC. Jak wiec widac zaplanowanie takich wyjazdow do łatwych nie należy.

Zgodze się natomiast, iż można z gory założyć w fazie grupowej LM cel wyjazdowy na San Siro. Taki wyjazd bylby jak najbardziej możliwy do zrealizowania

3. co do przyczyn niepowiedzenia wyjazdu na fiore mysle, ze były 2 glowne: a) termin kolidujący z dlugim weekendem majowym b) mecz praktycznie bez większej stawki, mimo iż z calkiem atrakcyjnym rywalem. Jestem przekonany, iż gdyby udalo się zorganizowac wyjazdy na rewanż z man utd zainteresowanie byloby zupełnie inne….tyle, ze to kwestia na zupełnie inna dyskusje. Na pewno niemożliwe jest organizowanie wyjazdow na same szlagiery. Super byloby gdybyśmy pokazali, iż potrafimy się zorganizowac również na mniej atrakcyjne mecze. ze jeździmy na Milan, a nie na jego rywali. W ten sposób mielibysmy w reku argument starając się o organizacje biletow na szlagiery… tyle tytulem zboczenia z głównego tematu;)

Reasumując: stworzenie proponowanego harmonogramu wbrew pozorom wcale nie jest takie latwe. Zycie może bardzo szybko zrewidowac nasze plany. Na pewno nie stanowi problemu zalozenie wyjazdu na spotkanie rozgrywane na san siro, na którym raczej nie zasiadzie komplet widzow (w tym mecze LM do 1/8 finalu włącznie). Jednak szlagiery, mecze pucharowe od ¼ fin, a także wszelkie spotkania wyjazdowe to już każdorazowo randka w ciemno.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do podjecia dyskusji w tym względzie w świetle przedstawionych faktow. Mysle, ze w jej efekcie dojdziemy do jakies wspolnej konkluzji i ustalen.

Pozdrawiam

PS. przepraszam za nieco chaotyczna forme postu

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 08, 2007 21:54   

Na wstępie dziękuję, za to że znalazłeś czas żeby ustosunkować się do mojego pomysłu. Rozumiem uwarunkowania organizacyjne, ale uważam, że można znaleść jakiś wspólny mianownik.

dezali napisał/a:
do tej pory przy okazji kazdego zjazdu deklarowalem chec organizacji trzech wyjazdow na sezon i uwazam, iz na chwile obecna jest to optymalna liczba. oznacza to jeden wyjazd srednio na 2-3 miesiaca.

Tu zgadzam się w całości ;-) Napisałem o 4 ale powiem szczerze, że myślałem też o jednym wyjeździe co 3 miesiące, co dawałoby w sezonie właśnie 3 mecze.

dezali napisał/a:
jestem mimo wszystko zwolennikiem wypraw pelnoautokarowych

dez - tak długo jak wyjazdy pełnoautokarowe są tańsze jestem również ich zwolennikiem.

dezali napisał/a:
wg przedstawionej przez Ciebie koncepcji kazdy zainteresowany wyjazdami musialby w planie urlopowym ujac 7/8 terminow

Teoretycznie tak. Ale praktycznie nie. Wydaje mi się, że nie każdy rezerwowałby czas wolny i na docelowy mecz i na rezerwowy, bo pewno Ci, którzy byli już na kilku meczach nie chcieliby oglądać dla przykładu ligowej potyczki z Udinese.
Ale jak napisałeś dalej rezerwacja terminu byłaby "na słowo" czy też w jakimś ogólnym planie urlopu. Poza tym, może nie wyraziłem się do końca precyzyjne (nie napisałem tego o czym myślałem), ale jako mecz rezerwowy widziałbym spotkanie w zbliżonym terminie do meczu docelowego (praktycznie wyglądałoby to na zasadzie: następna kolejka u siebie - no chyba, że byłaby to straszna "kicha" ;-) ).
Ale to moim zdaniem szczegół.

dezali napisał/a:
wlasnie by uniknac tego typu problemow z urlopami (a takze podejrzen o przecieki) wprowadzona zostala zasada oglaszania z wyprzedzeniem o planach organizacji wyjazdu na dany mecz.

Ja poniekąd również kierowałem się m.in. ostatnią "aferą przeciekową". Uważam, że to o czym piszesz (informacja z wyprzedzeniem miesięcznym) to dobry krok, a ja proponuję zrobić krok dalej i planować na cały sezon.

dezali napisał/a:
spoglądając na powyzse dzialania rzeczywiście można odnieść wrazenie, iż pewne rzeczy robione sa ad hoc. Niestety wynikalo to a) z cyklu spotkan pucharowych (niewielkie odstępy pomiedzy poszczególnymi meczami) b) trudnościami ze zdobyciem biletow

dezali - w żadnym wypadku nie traktuj tego co napisałem jako zarzutu tudzież krytyki. Po prostu uważam, że można wciąż pewne rozwiązania udoskonalać, a wyjazdami można zarządzać z wyprzedzeniem.

dezali napisał/a:
iż podejmowane będą kroki organizacji wyjazdow na mecze z interem, juve, czy Roma, co zreszta było tez podawane co najmniej dwukrotnie do informacji w trakcie zjazdow. Tak wiec terminy tych spotkan jak najbardziej można wstępnie rezerwowac w kalendarzach.

I w sumie to jest z grubsza to o co mi chodzi. Nie chcemy przecieków i nieoficjalnych informacji, oraz tłumaczenia potem, że przeciaż każdy średnio rozgarnięty kibic jest w stanie się domyślić, że na derby będziemy chcieli pojechać :wink: Uważam, że można na etapie ogłoszenia kalendarza rozgrywek ogłosić, że MCP stara się o wyjazd w mesiącu X na derby, w Y na Juve a Z na Romę. Dodatkowo staramy się o mecz A w fazie grupowej LM i ew. B również w fazie grupowej (zależy od losowania grupy).

dezali napisał/a:
Na pewno nie stanowi problemu zalozenie wyjazdu na spotkanie rozgrywane na san siro, na którym raczej nie zasiadzie komplet widzow (w tym mecze LM do 1/8 finalu włącznie). Jednak szlagiery, mecze pucharowe od ¼ fin, a także wszelkie spotkania wyjazdowe to już każdorazowo randka w ciemno.

Dlatego zaproponowałem wytypowanie spotkań rezerwowych, na które będzie łatwiej o bilety.

dezali napisał/a:
stworzenie proponowanego harmonogramu wbrew pozorom wcale nie jest takie latwe. Zycie może bardzo szybko zrewidowac nasze plany.

Nie twierdzę, że to będzie łatwe. Dlatego też chciałem dyskusji i poprosiłem Cię o opinię. W swojej pracy zawodowej (a zajmuje się właśnie planowaniem) nauczyłem się jednej maksymy: Lepszy słaby plan niż brak jakiegokolwiek planu.
Taka idea mi przyświecała. Możliwe, że stworzenie dokładnego planu będzie nie do końca możliwe, ale możliwe powinno być przynajmniej wypracowanie ogólnego planu i późniejsze doprecyzowywanie z odpowiednim wyprzedzeniem.

pzdr,

zielony_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 12, 2007 07:46   

czy już wiadomo coś na temat ewentualnych wyjazdów MCP na Milan? ciekawi mnie to bardzo bo niemal stoję w kolejce chętnych już od momentu kiedy zapisałem się do stowarzyszenia ;) mało tego. trzymam sobie specjalnie na tę okazję urlop. zrezygnowałem z wakacyjnego wyjazdu żeby być na San Siro ;)

btw. znalazłem coś takiego: wizzair

ale cena 1500pln za 1 mecz trochę odstrasza ;/

Odpowiedz do tematu