ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrowersyjne przepisy
Autor Wiadomość
rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 03, 2010 00:01   

Nie czytajcie bloga Steca, to kompletny bezmózg nie mający o czymkolwiek pojęcia(szczególnie kibicowsko). To tak na marginesie.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 03, 2010 00:20   

Poszukaj lepiej swojego mózgu najpierw.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 03, 2010 13:17   

Zaglądam na blog Steca czesem i uważam, że jest całkim w porządku.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 14:34   

rangiz napisał/a:
kompletny bezmózg
wow, nieźle, nieźle, tylko skoro on to bezmóg, to kto aspiruje do miana jego posiadacza? Ja go lubię i chyba jako jedynego polskiego dziennikarza czytam regularnie, niepowiem, czasem wkurza, ale raczej cechą wspólną wszystkich felietonistów jest stawiane radykalnych tez i wysuwanie za daleko idących wnisków (co mnie niekiedy drażni) w celu poruszenia szarych komórek i zogniskowania ich na temacie. U mnie ma plusa giganta, gdyż nie zajmuje się Polską kopaniną.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 07:41   

Cytat:
Gracze którzy będą zmylać bramkarzy będą karani żółtymi kartkami. Natomiast wciąż dozwolone będzie zwalnianie w trakcie rozbiegu. Pełen zapis nowego przepisu brzmi: Zmylenie w trakcie rozbiegu przed rzutem karnym jest dozwolone, ale zmylenie przy uderzaniu piłki po skończeniu rozbiegu jest odtąd traktowane jako złamanie przepisów i akt niesportowego zachowania, przed czym gracz musi być ostrzeżony.

http://www.sport.pl/MS201...arnych_tuz.html

spadlem z krzesla.....przed kamerami (sprawiajacymi, ze pilka bylaby zdecydowanie bardziej SPRAWIEDLIWA) sie wzbraniaja jak tylko moga, a wprowadzaja takie kwiatki?! :dunno:

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 09:57   

Czy ja wiem czy to zły pomysł? Bramkarz i tak ma niewielkie szanse nie mogąc ruszyć się z linii to przynajmniej zabronili wykonawcom "kiwania". Dzięki temu będzie więcej obron karnego a to zawsze podnosi dramaturgię ;)
W Brazylii takie strzelanie z kiwaniem jest już na porządku dziennym:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 10:31   

Jezeli tyczy to sie takich sytuacji jak w linku to dobrze ze zabraniaja...

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 11:43   

nikt nie kaze sie bramkarzowi rzucac przed strzalem (zreszta, wolno mu w ogole?), a pilkarz jak juz sie zatrzyma przed strzalem a bramkarz sie nie rzuci to sila strzalu jest dosyc licha. poza tym karny to ma byc nagroda dla atakujacych i tyle. moze zaczniemy kedys karac za jakiekolwiek zwody nie dajace broniacym szans na skuteczna interwencje? a co z ta opcja strzelania karnego kiedy wbiega drugi zawodnik i dostale leciutkie podanie? prosze ja was....
Ostatnio zmieniony przez Pamato Śro Maj 19, 2010 19:40, w całości zmieniany 1 raz  

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 14, 2010 14:57   

Cytat:
FIFA rozważa wprowadzenie rzutów karnych już w fazie grupowej finałów MŚ oraz zasady "Golden Gol" w drugiej rundzie Pucharu Świata. Sepp Blatter chce w ten sposób zwiększyć liczbę goli w regulaminowym czasie gry. Ewentualne zmiany mają wejść w życie w 2014 roku.

więcej--> http://www.sport.pl/MS201...ialu_2014_.html
Pan Blatter powinien sobie już chyba dać spokój z piłką, zamiast myśleć o elektronice, żeby nie było takich cyrków jak chociażby w meczu Niemcy - Anglia, to on myśli o durnowatych zasadach. :wall2:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 16, 2010 08:18   

A ja jestem za karnymi po meczach w lidze.
Po zremisowanym meczu każda drużyna dostaje 1 punkt i mamy rzyty karne, zwycięzca dostaje drugie "oczko".

Golden Gol to porażka, która już była przerabiana, oby nie wróciła.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Sie 16, 2010 10:38   

Ja natomiast jestem przeciwko karnym w lidze. Wiadomo, że to loteria. Do tego słabe drużyny i tak bardzo często grają na remis i uważam za chory pomysł, aby jeszcze dawano im szansę zdobycia za to dodatkowego oczka.

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 16, 2010 12:46   

TomekW napisał/a:
Ja natomiast jestem przeciwko karnym w lidze. Wiadomo, że to loteria. Do tego słabe drużyny i tak bardzo często grają na remis i uważam za chory pomysł, aby jeszcze dawano im szansę zdobycia za to dodatkowego oczka.

dokładnie, słabsze zespoły, często grają na remis, bo dla nich to dobry wynik. a wprowadzenie w/w przepisów, jeszcze bardziej ich w tym pomoże, bo przecież zawsze można wygrać karne.

szmalec 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 21, 2010 15:06   

Co do wprowadzenia rzutów karnych już w fazie grupowej finałów MŚ oraz zasady "Golden Gol" w drugiej rundzie Pucharu Świata, jest dla mnie pomysłem dalece nie trafionym, by nie rzec chorym.
Kod:
Ja natomiast jestem przeciwko karnym w lidze. Wiadomo, że to loteria
po części się zgadzam, ale chcę poruszyć owe sformuowanie, rzut karny = loteria. Otóż dla mnie to, sytuacja lub działanie ryzykowne i niepewne, których efekt zależy tylko od przypadku i do tego mi się kojarzy z festynem, wrzucasz 2 zeta, losujesz coś, i albo wygrywasz albo nie, nie masz na to wpływu, tutaj na przebieg można mieć wpływ (wyszkolenie tech. psychika itd.)
Wg mnie wszystko zależy właśnie od psychiki, dyspozycji dnia i samych umiejętności piłkarskich, bo dla mnie to jeden z wielu elementów gry w football. Te 11 metrów to w praktyce niewiele, jednak nie radząc sobie z presją staje się to niesamowita odległość. Bo co innego jest patrzeć z boku, a co innego patrzeć rywalowi w oczy. Reasumując "bramkarz może obronić '11', ale napastnik musi strzelić" i tutaj tkwi chyba cała "esencją" owych, jakże często emocjonujących rzutów karnych. Tyle z mojej strony ;-)

Odpowiedz do tematu