ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno biletów na mecz!
Autor Wiadomość
Janssen
Milanista

Wysłany: Wto Lut 27, 2007 22:14   Kupno biletów na mecz!

Witajcie!

W piątek wylatuję do Mediolanu (podróż planowałem 5 miesięcy temu) na mecz Milan - Chievo i jeszcze nie mam biletu. Przez ostatnie incydenty sprzedaż internetowa została uruchomiona dopiero dzisiaj... chciałbym się poradzić, czy zakup biletu przez internet byłby dobrym posunięciem?

Ma ktoś może doświadczenie w tym względzie? Czy nie ma później problemu z obiorem biletu na stadionie przed meczem? Mniemam, że ów odbiór odbywa się w innym miejscu niż zwyczajny zakup biletów i tym samym kolejki są mniejsze?

Oprócz tego na wszelki wypadek chciałbym też zasięgnąć rady na temat zwykłego zakupu biletów. Orientuje się ktoś w jakich godzinach czynne są kasy? I w ogóle jak przebiega sprzedaż... ?

Bardzo proszę o pomoc, bo sprawa jest dość nagląca!
Z góry dziękuję!
Pozdrawiam!

dezali 
Administrator

Wysłany: Wto Lut 27, 2007 22:18   

mysle, ze na to spotkanie z b. duzym prawdopodobienstwem bilety beda dostepne w kasach przed samym spotkaniem. wystarczy, ze pojawisz sie przed stadionem na ok. 2h przed meczem.

nie wiem jak wyglada kwestia odbioru biletu zakupione via internet, zapewne jest to opisane na stronie poprzez ktora dokonujesz zakupu.

ostateczna decyzja co do formy zakupu nalezy do Ciebie

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 27, 2007 22:41   

Jenssen, wydaje mi się, że ze spokojem możesz nabyć bilety on-line i odebrać je przed spotkaniem w tzw. "box office" ;-)
Dość dużo można wyczytać na oficjalnej w zakładce "ticket" i wciskając FAQ. Dla ułatwienia, wklejam bezpośredni link od FAQ: KLIK

A tu fragmenty, mówiące o odbiorze przed meczem:
Kod:
13) Where and when do I pick up the tickets? 

Tickets can be picked up at the venue box office on the day of the event (starting approximately 2 hours before the beginning). You must, however, arrive before the start of the event. If you pick up the tickets at the venue, Best Union cannot guarantee against queues, due to the large number of orders. We apologise in advance if this should occur. 

Firma Bestticket.it poleca również stawienie się 2 godziny przed meczem :wink:

Jest też fragment o dostawie door-to-door (czyli do domu):
Kod:
14) Can the tickets be delivered at my home?

If, during the purchase phase, you select (where available) “Home Delivery” from among the Ticket Delivery Modes, the tickets will be delivered via express courier to the address provided on the registration form. The “courier” service is available up to eight days before the event unless otherwise specified by the organiser.
On the “Delivery Mode” page you can also enter a delivery address different from the one provided in the registration form, e.g. your place of work. If this field is filled, the tickets will be delivered to this address. When providing a work address for delivery, please specify the name of the company or office and, if necessary, the number or name on the doorbell, the office number, if there is a doorkeeper or other.

Jednak pisze dość wyraźnie, że dostarczają "where available" i nie jestem w 100% pewien, czy Polska jest takim miejscem. Sam mam zamiar kupić w ten sposób bilety na majową potyczkę z Fiorentiną ;-) więc jak już wrócisz z meczu proszę Cię wklej tu relację jak poszło, czy były jakieś problemy z odbiorem osobistym (bo raczej to bym Ci polecał jeżeli masz 3 dni do wyjazdu) i inne przydatne informacje ;-)

Trzymam kciuki i powodzenia.

EDIT:
Ciekawość zwyciężyła ;-) i przetestowałem "empirycznie" jak to jest. Nie ma możliwości wysyłki do Polski biletów na Chievo. Jest tylko odbiór osobisty. Dane gdzie odebrać są podane. W załączeniu obrazek.

mrowczan 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 27, 2007 23:10   

Mysle, ze nie powinienes miec wiekszego problemu. Ja i Avia kupilismy miesiac temu bilety (mecz z Parma) na curve sud (2 poziom) od konika za ... 20 euro :D Cena w kasie ok 38 ojro. Poszukaj, oplaci sie. Powodzenia.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lut 28, 2007 21:25   

Jeszcze słówko w tym temacie.
Dziś pojawiła się już możliwość kupna biletów na 18 marca na mecz z Atalantą. I tym razem testując zakup on-line pojawiła się opcja dostawy do domu (within CEE - czyli wewnątrz Unii). Jednak cena trochę powala na kolana - 24 ojro!

Kod:

Mail delivery inside CEE by UPS or DHL. Attention: the tickets will be send starting from 5 business days before the event. The tracking number will be communicated by e-mail. € 24,00

pzdr,

Janssen
Milanista

Wysłany: Śro Lut 28, 2007 22:01   

Dzięki za wypowiedzi. Właśnie przed chwilą zdecydowaliśmy z kolegą, z którym jadę, że jednak skorzystamy ze sprzedaży tradycyjnej, nie będziemy już teraz nic kombinować przez internet. Na mecz z Chievo raczej nie powinno być problemu z biletami, szczególnie, że chcemy wejść na sektor pomarańczowy w pierwszym kręgu.

Jak wrócę, to postaram się zdać jakąś relację :)

Pozdrawiam no i FORZA MILAN!

P.s.
Mam nadzieję, że zmiotą to Chievo w sobotę :) 5-2 (3xRonaldo, 1xKaka + Pirlo z wolnego :) byłoby fajnym wynikiem ;)

dezali 
Administrator

Wysłany: Śro Lut 28, 2007 22:04   

zapraszam do podzielenia sie wrazeniami z czytelnikami acmilan.pl poprzez napisanie relacji z wyjazdu do dzialu na wlasne oczy: http://acmilan.pl/mcp/na_wlasne_oczy.php

inne osoby jadace indywidualnie na mecze milanu rowniez goraco zachecam.

pozdrawiam

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 28, 2007 22:35   

wlasnie!!
niejaki mrowczan, jak rowniez avia chyba cos obiecywali ;)

tabarez 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 09:11   

Moim zdanie nie warto kupować biletów on line. Byłem na meczu Milan - Palermo, bilety kupiłem przed meczem u "konia" za 20 euro. Siedziałem sobie na Curva Sud. Swoją drogą, był to bilet w ramach karnetu sezonowego (na każdy mecz jest osobny bilet), cena biletu 9 euro. Dziwna to polityka klubu, napędzają sprzedaż konikom. Konie stoją już od stacji metra Lotto, więc na pewno na nich trafisz. Bilety kupione on line odbiera sie w kasie pod stadionem, w okienku jest odpowiedni napis.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 13:21   

tabarez napisał/a:
Moim zdanie nie warto kupować biletów on line.

Hm. A dla mnie liczy się też coś takiego jak bezpieczeństwo ;-) Na mecz na przykład chcę jechać z żoną i jeszcze parą znajomych (którzy raczej Milanistami nie są i jadą towarzysko). Więc ciężko byłoby mi na przykład wyjaśnić im, że pomimo przejechania blisko 1500 km samochodem nie wejdziemy na stadion, albo wejdziemy i każdy będzie siedzieć zupełnie gdzie indziej :-)

Co do relacji, to jak pojadę to napiszę :>

pzdr,

tabarez 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 15:31   

Więc ciężko byłoby mi na przykład wyjaśnić im, że pomimo przejechania blisko 1500 km samochodem nie wejdziemy na stadion, albo wejdziemy i każdy będzie siedzieć zupełnie gdzie indziej :-)

Ale kupując bilety on line nie masz pewności ze będą to miejca obok siebie. byłem 3 razy na meczu Milanu w Mediolanie i za każdym razem bez problemu dostawałem bilety. Teraz kupiłem też 2 bilety na róźne sektory i bez problemu siedzieliśmy z narzeczoną na jednym sektorze (nikt tego nie sprawdzał). Teraz się to pewnie zmieniło.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 15:45   

Kupując on-line mogę zaznaczyć, że chce miejsca obok siebie. Ale mniejsza z tym.
Rozumiem Twój punkt widzenia i szanuję go. Ja jednak nie lubię kombinowania (nabyta natura poznaniaka?) i w przypadku wyjazdu do Mediolanu raczej zamówię sobie bilety z wyprzedzeniem. Poza tym, wolę dać zarobić mojemu klubowi niż cwaniakowi :wink: Ale dzięki za wszelkie uwagi. Może moja "grupa wyjazdowa" mnie przegłosuje i będzie chciała oszczędzić po 15 ojro per capita?

pzdr,

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 20:43   

tabarez, to miałeś farta bo na meczu z Bayernem próbowalismy usiąść całą ekipą razem, a na biletach byliśmy troche porozrzucani po sektorze i co chwile ktoś wypraszał kogoś z naszych machając swoim biletem.

outsider 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 11:22   

Witam wszystkich!
No i gdzie te relacje z meczow i perypetii zwiazanych z kupnem biletow?

Mam ten sam problem. Od kilku tygodni jestem na Erasmusie w Padovie i mam ogromne pragnienie zobaczyc moj klub na zywo w Mediolanie. DLatego mam kilka pytan do was, bardziej doswiadczonych, odnosnie zakupu biletow:

- czy przy kupnie biletu trzeba miec jakas legitymacje stwierdzajaca status tifoso? czy tez wystarczy okazanie dokumentu tozsamosci?

- Kupno biletow w dniu meczu to dobry pomysl, czy nie? Wielu z was skorzystalo z uslug konikow, calkiem tanie rozwiazanie. Dodam ze wybieralbym sie na ktorys z ligowych meczow (oby w niedzielny popoludnie): Milan-Fiorentina lub Milan-Udinese.

- Gdybym jednak nie dostal sie na mecz, to ile kosztuje zwiedzanie SanSiro i muzeum? niestety nie strobnie nie podaja ceny, a jedynie godziny otwarcia 10-17

Z gory dzieki za odpowiedzi i komentarze! Pozdro z ITALII!

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 12:50   

ad. 1. nie, zadna legitymacja nie jest niezbedna
ad. 2. koniki tanie? to zalezy na jakim meczu... generalnie poza derbami - z tego co wiem - nie jest klopotem nabyc bilet. czy w dniu meczu? coz, na pewno to podnosi poziom adrenaliny ;)
ad. 3. bodajze ok. 10 euro, ale nieczynne w dniu meczu

Sonar 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 17:11   

konikow teraz to juz chyba nie ma zreszta.

bo jak ci konik niby bilet z twoim nazwiskiem sprzeda??

na mecz "sredniego" zainteresowania mozesz kupic bilet spokojnie w dniu meczu np. w new milan point.

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 19:35   

wystarczy, ze pojdziesz z biletem na obce nazwisko do odpowiedniego okienka, gdzie przedstawisz swoj ID. otrzymasz stosowny kwitek i droga na stadion stoi otworem.

outsider 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 13:15   

Dzieki za wszystkie podpowiedzi!

Chris 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 16:04   

Witam,
Planuje pojechać na rewanżowy mecz z Manchesterem na San Siro. Niestety nie jestem członkiem Milan Club Polonia oraz wybieram się do Mediolanu z kilkoma fanami Manu i chciałbym się dowiedzieć czy jest wogóle możliwe dla mnie zdobycie biletów na ten mecz, a jeśli tak to w jaki sposób

majlech
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 17:51   

W podobnej - choc chybajednak latwiejszej sytuacji bylem jadac na rewanzowe spotkanie Milan - Celtic. Przylecialem rano w dniu meczu i kupilem bilet. Tyle, ze wowczas nie bylo az takiego zainteresowania.

Sprzedaz biletow na mecz zaczyna sie 13 kwietnia, a otwarta sprzedaz od 23 kwietnia. Pewnie szansa na nabycie biletow bedzie tylko w pierwzylub drugi dzien otwartej sprzedazy - w przypadku Bayernu o ile sie nie myle wszystkie bilety wyprzedano w pierwszym tygodniu sprzedazy, pewnie z Manchesterem "pojdzie to szybciej".

Wiecej info na: http://www.acmilan.com/InfoPage.aspx?id=44271

Wyglada na to, ze albo trzebaby byc 23.04 w Mediolanie by kupic, albo miec kogos zaufanego, kto kupilby taki bilet.

W innym przypadku pozostaja koniki, tyle, ze podejrzewam, ze ceny biletow beda dosc wysokie. Ale - kto kocha, ten wierzy :-)

Chris 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 19:43   

Dzieki za pomoc. Wierze, że uda mi sie zdobyć te bilety i coś czuję że mój pierwszy raz na San Siro stanie się faktem.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 20:30   

Chris napisał/a:
coś czuję że mój pierwszy raz na San Siro stanie się faktem

A nie lepiej byloby przezyc ten pierwszy raz w jakims bardziej ustronnym miejscu ? :P
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Chris 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 21:05   

Nie no co ty, San Siro to najodpowiedniejsze miejsce.

[ Dodano: Pią Kwi 13, 2007 16:45 ]
Jeszcze jedno pytanie, czy w Mediolanie podczas sprzedaży otwartej można zanabyć bilety na sektory gości czy cała pula jest rozprowadzana przez Manchester? Nie żebym chciał tam wchodzić, ale do Mediolanu jade w towarzystwie fanów ManU.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 16:55   

W dniu dzisiejszym zakupiłem 4 bilety na Milan-Fiorentina :-)
Zarezerwowałem też noclegi w Bergamo i weekend majowy zapowiada się wspaniale! Moje wielkie marzenie z AC Milan w roli głównej powinno się niebawem spełnić.

Po powrocie obiecuję napisać relację.

pzdr,

czado81 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 21:40   

droc napisał/a:
Zarezerwowałem też noclegi w Bergamo i weekend majowy zapowiada się wspaniale!

Proponuję zarezerwować conajmniej kilka godzin na zwiedzanie Bergamo. Ja w trakcie mojego wyjazdu postawiłem na Monzę (chciałem zobaczyć tor F1) i potem na Bergamo zabrakło mi czasu i zwiedzałem w biegu (dosłownie - biegałem z aparatem i trzaskałem foty, żeby potem w domu na spokojnie pooglądać). Bergamo to naprawdę piękne, stare miasto. Mimo, że kibicuję Milanowi, to uważam, że sam Mediolan jest mało ciekawy w porównaniu z innymi miastami wokół, które udało mi się odwiedzić, jak Como, czy właśnie Bergamo.
Życzę niezapomnianego wyjazdu!

Odpowiedz do tematu