ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FIFA 2007
Autor Wiadomość
milan1899ac 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 11, 2007 17:52   FIFA 2007

Swietna gra. Co o niej sadzicie? co jest lepsze pes i fifa?

[ Dodano: Nie Lut 11, 2007 20:31 ]
FIFA 2007 jest najlepsza , Football Menager 2007 też jest super...

MOLU 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 17, 2007 11:34   

Czy ma ktos link z kad moglbym sciagnac sobie fife 2007(pl) ?

Placor 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 18, 2007 21:21   

Kod:
www.sciagnijfife2007.prv.pl

A tak na serio to poszukaj na emule lub na torrentach... :ok:

slonicek 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 19, 2007 09:13   

No i zobaczyłem temat o tej grze... Sam nie za bardzo mialem czas by go założyć to widzę, że kto inny to zrobił. :P
Przejdźmy do tematu. Świetna gra. Denerwują mnie jednak czasem komentatorzy. Grafika nie najgorsza chociaż często piłkarze z daleka wyglądają jakby mieli drewniane, kanciaste ręce. Zawsze gram na światowej klasie. Wybieram zawsze tryb kariry i jade. Na początku prowadziłem ACM (7 sezonów, wszystkie trofea z możliwych zdobyte). Nastepną drużyną było Southampton (2 sezony, awans do Premiership, wszystkie trofea z możliwych zdobyte). Teraz prowadzę PSG, ale to dopiero pierwszy sezon.

Ogólnie świetna gra!!! :prayer: :ok:

Cały czas gram na światowej klasie. :P :king:

Soja 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 19, 2007 17:18   

Ja bym Ci słonicek proponował w PES 6 pograć... Tam klasa światowa z fify nie wiem czy na poziom normalny wystarczy...

Co do gry FIFA 2007:
zainstalowałem jakoś w październiku(bo premiera PES-a była trochę później) tak z przyzwyczajenia i zobaczyć, bo nuż może coś rewolucyjnego, wreszcie gra EA Sports wstanie z kolan

tymczasem dno, totalne dno:

1) Zawodnicy przyjmują piłke(40-metrowe nieraz crossy, lub przerzuty ze skrzydła na drugie) do nogi, dosłownie sklejają, praktycznie zero niedokładności, auty to może ze 2 się na mecz zdarzą
2) Piłka po strzale odbita od poprzeczki spada bezwładnie w pole "piątki" bez względu czy to był anemiczny strzał głową czy bomba sprzed pola karnego. Wtedy podbiega napastnik i z bliska pakuje ją do bramki(50% goli się tak zdobywa!)
3) Rzuty rożne - beznadziejnie statyczny fragment gry. Nie ma przepychanek, coś takiego jak zrobił Ambro ze Sieną to w fifie jest niewykonalne. Po prostu posyła się piłkę przed bramkę, tam wyskakują do niej 1 obrońca i 1 napastnik(wyskakują dodajmy drewnianie i nienaturalnie) i zależnie od tego kto dotknie jest gol bądź wybicie. To i tak że wyskakują bo przy wrzutkach z gry zdarza się że napastnik stoi sam i nawet nie skacze-dostaje piłke idealnie na głowę!
4) Poziom World Class to chyba polega tylko na tym że komputer jest w stanie strzelać całkowicie nierzeczywiste bramki zaraz po twoich np. głową z lini pola karnego, do tego anemiczny strzał a bramkarz (w moim przypadku rzecz jasna Dida :ok: ) zamiast rzucić się po prostu się przewraca.
5) Każdy mecz wygląda w 90% tak samo. Nie ma różnicy czy grasz mecz Milan-Inter czy np. Wisła Kraków-Odra Wodzisław. Te same schematy, tak samo zdobywane gole, ta sama technika zawodników(znowu to "sklejanie" każdej piłki!).

A teraz jak wyglądają poszczególne punkty w PES 6 a nawet w 5 czy4 (w inne PES-y nie grałem):

1) Większość zawodników potrzebuje czasu na całkowite opanowanie piłki, jest to moment kiedy można ją łatwo odebrać. Częste auty i zwykłe niedokładności. Zawodnik w dryblingu często wychodzi za linię końcową lub boczną. Nieprzygotowany strzał idzie po prostu w trybuny. Można stosować pressing. Wślizgi to najskuteczniejsza broń choć trzeba uważać żeby nie zrobić zwykłej "kosy" bo wtedy co najmniej żółta kartka.
2) Piłka po odbiciu od słupków czy poprzeczki lub wypluta przez bramkarza zachowuje się naturalnie, częste zamieszania podbramkowe, wiele sytuacji w których jesteś od krok od zdobycia gola ale się nie udaje.
3) Rogi jak w rzeczywistości - walka, nieraz trochę przypadku, naturalne ruchy zawodników przy wyskoku do piłki. Często piękne "szczupaki" po wrzutkach.
4) Na poziomie "Czempion"(czyli najwyższym) komputer potrafi przycisnąć i wypracować solidną przewagę w każdym elemencie gry, a nie strzela kosmiczne( i komiczne) bramki z niczego.
Pograłem chyba 2-3 sezony w trybie Kariery i przeszłem z "Profesjonalisty" na "Czempiona", zagrałem pare sparingów(większej różnicy nie odczułem) i zaczął się sezon. Pierwszy mecz z Romą u siebie(ja oczywiście Milanem)... Przez pół godz. pierwszej połowy nie byłem w stanie wyjść z własnej połowy... Ale jak już wyszłem to strzeliłem na 1:0 :gol:
Tylko że potem Roma dopiero przycisnęła i skończyło się 1:2...
Nie spodziewałem się tego po dość łatwych sparingach, stąd wniosek że komputer potrafi różnicować motywację zależnie od stawki meczu...
Potem jak już się rozegrałem grałem u siebie z Barcą(bo w trybie kariery można ustawić ligę 16 dowolnych z dostępnych drużyn, czyli ja zawsze te najmocniejsze: MU, Chelsea, Barca, Real, Inter, Milan, Lyon, Bayern, Werder itd.). Po pierwszej połowie wygrywałem z Barcą 2:0...Skończyło się 2:2 bo wzorem prawdziwego Milanu odpuściłem czując się bezpiecznie prowadząc...
5) Każdy mecz wygląda całkowicie inaczej. Miałem taką przygodę że w jednym meczu rozjechałem Real 6:0 a w następnym ledwo wymęczyłem 1:0 z CSKA. (a bywały i 1:3 z Arsenalem u siebie by potem ograć 3:0 Chelsea na wyjeździe).
Od razu po rozpoczęciu meczu czuje się czy przeciwnik zamierza atakować, dominować, czy przyjechał tylko po remis... Można się bronić cały mecz, mieć 1 strzał celny, 39% posiadania piłki i wygrać 1:0. Równie dobrze można mieć 10 celnych strzałów, siedzieć na połowie przeciwnika, mieć 60% posiadania piłki i przegrać 1:2 bo akurat pójdą dwie szybkie(naprawdę szybkie nieraz, nie to co w fifie) kontry i masz dwie brameczki w plecy.

To są moje osobiste spostrzeżenia, na pewno większość ludzi którzy grali w PES-a ma bardzo podobne.
Więc jeśli FIFA 2007 jest dla Ciebie "świetna" to dla Pro Evolution Soccer chyba braknie skali...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

slonicek 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 20, 2007 07:34   

Heeheh. Po pierwsze to mój mick to slonicek a nie słonicek :P . Ale masz racje, ze Fifa 07 nie jest oryginalna. W kółko każdy mecz taki sam. Grałem kiedyś u kumpla w PES 5. Zawalista gierka, tylko kolo instalki nie ma. Muszę u innych kumpli poszukać. :)

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 20, 2007 17:07   

Sorry za przekręcenie nicka. Poszukaj ale PES 6 bo teraz on króluje. Jedyne do czego można się przyczepić w PES 6 (zakładając że zdobędziesz polską wersję) to komentarz Borka i Kołtonia. Po prostu tragedia i do tego błędy speców od lokalizacji bo zdarza się że komentarze nie są adekwatne do sytuacji na boisku. Więc lepiej wyłącz polski i przywróć oryginalny komentarz.

carlos napisał/a:

Bahyr 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 13:31   

Seria FIFA nie przypadał mi znacznie do gusty ponieważ ta gra nie posiada zbyt dużej realistyki piłki nożnej jak np: seria PES , która jest bardzo dobra grą piłkarską POLECAM :P :P :P

Harnaś 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 17:37   

Moim zdaniem gierka jest naprawdę super :ok: . A 2007 najlepsza. FIFA ma tylko parę drobnych błędów np. dzisiaj jak grałem bramkarza po nieudanej obronie mojego strzału(gol :-) ) wepchnęło do bramki po czym przeniknął przez siatkę ale nie zmienię zdania, że to najlepsza gierka sportowa. Szkoda tylko, że w 2007 nie da się kosic bramkarzy bo w 2003 lubiłem się w złe dni rozładować. :D

Art09
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2007 10:14   

Fifa jest fajna lepsza od PESA o 100% tylko troszkę trzeba popracować nad bramkarzami bo robią głupie błędy z własnej incjatywy

Jacio 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 26, 2007 11:25   

Wg mnie też bez porównania.
Jak ktoś chciałby sprawdzić swoje siły w i zagrać w FIFE turniej z innymi to zapraszam tu http://www.rclens.pl/forum/viewtopic.php?t=105 :piwo:

PS wiem że trzeba sie rejestrować ale to nie boli i nic nie kosztuje :brew:
i jeszcze jedno. Rejestracja tylko na EXPLORERZE :dunno: ale warto!

Smyku 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 26, 2007 16:20   

Gram w FIFE już od paru miesięcy.Gra nie wiem czy jest lepsza od Pesa.Według mnie obie są fajne i warto w nie grac.W FIFIE gram oczywiście Milanem i gram obecnie 3 sezon :P Jednym słowem ujmując gra jest wspaniała i oceniam ją...A z resztą podspodem dam ocenę :)

Ocena gry: 9/10

wiechu
Barcelonista

Wysłany: Nie Maj 27, 2007 10:23   

Ja zdecydowanie wole sage PES. Co najwazniejsze, PES jest realistyczniejszy od FIFY, w FIFIE akcje sa strasznie schematyczne, praktycznie wiekszosc bramek wpada albo po dorzutkach, albo po prostopadlych podaniach. W PESie kazda bramka jest praktycznie inna. Pozatym PES ma wiecej opcji, jedyne co jest minusem w tej serii to to, ze ma wykupione malo licencji klubów i lig :/ Ale da sie to przezyc.

Maciek95 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2007 10:25   

ja przepadam za fifami

chef 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 09, 2007 22:44   

Soja napisał/a:
Ja bym Ci słonicek proponował w PES 6 pograć... Tam klasa światowa z fify nie wiem czy na poziom normalny wystarczy...

Ja bym zaproponowal raczej PES5. Dla mnie to mistrzostwo swiata. PES6 to juz jednak nie to samo.
Pozdrawiam.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 10, 2007 08:42   

PES 5 był najgorszym z wydanych PESÓW... praktycznie każdy kontakt z zawodnikiem przeciwnika kończył się faulem, zawodnicy wolniej niż zwykle przyjmowali piłkę i oddawali ją dalej... oczywiście by docenić 6, trzeba wyłączyć parę Borek - Kołtoń, ale to akurat mały problem. 6=>4=>3=>5

chef 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 11, 2007 10:43   

Ajć Kuba "czwórka" to zdecydowanie najgorsza czesc, tymczasem ty ja oceniasz zaraz za "szóstką" :P
To oczywiscie nie tylko moje zdanie. Ale o gustach sie nie mowi.
Jedyna rzecz ktora podoba mi sie bardziej w PES6 to zachowanie bramkarzy. Czesciej piastkuja i robia to w bardziej realistyczny sposob niz w wersji poprzedniej.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 12, 2007 09:24   

Wiem że to nie tylko Twoje zdanie, tak samo jak nie jest to też tylko moje zdanie. Uważam że osoby które najwyżej oceniają 5 to ludzie którzy są zawieszeni gdzieś pomiędzy FIFĄ a PESEM. Powiedz mi w którym miejscu 4 była najgorsza? Bo ja dałem 2 bardzo mocne argumenty dlaczego nie lubiłem 5. Praktycznie KAŻDE dotknięcie zawodnika kończyło się faulem, co było najbardziej irytującą rzeczą podczas gry... a jaki ty masz przykład?

szakuś 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 12, 2007 16:26   

Wszyscy narzekają na FIFĘ, że "mało zmian w stosunku do poprzedniej części". To prawda, zmiany są kosmetyczne, ale na przestrzeni lat (np. 2002-2007) uzbierało się tego całkiem sporo i gra jest już całkiem inna. Niby jesteśmy tylko konsumentami i naszym obowiązkiem jest narzekanie na każde niedopatrzenie, ale patrząc od kulisów, programiści z EA wykonują kupę roboty, aby wydać "odgrzaną grę z zeszłego roku".

Nie przepadam za PES'em - niby mniej przewidywalny, ale i tak to tylko gderanie, bo dobry, przyzwyczajony gracz przewidzi i przetnie każde podanie. Postaci w grze Konami mają niewiele wspólnego z sylwetkami prawdziwych piłakrzy, można się w nich doszukać podobieństw, ale produkcja ze stajni Elektroników wygląda dużo lepiej. Również z animacjiami w japońskiej grze jest tak sobie, choć te z FIFY zbyt często się powtarzają.

Bajdełej, od niedawna w ramach treningu w C# piszę sobie prostą, dwuwymiarową piłkę kopaną, jak skończę napewno dam znać i wrzucę na forum ;)

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 13, 2007 18:29   

jak to mówią... rubbish...
Cytat:
Wszyscy narzekają na FIFĘ, że "mało zmian w stosunku do poprzedniej części".

Ja nie narzekam że jest mało zmian w stosunku do poprzedniej części, tylko że gra jest arcade'owo beznadziejna.

Cytat:
o prawda, zmiany są kosmetyczne, ale na przestrzeni lat (np. 2002-2007) uzbierało się tego całkiem sporo i gra jest już całkiem inna.

No tak. Każdy z nas chce czekać 5 lat na wprowadzenie zmian które staną się zauważalne.

Cytat:
programiści z EA wykonują kupę roboty, aby wydać "odgrzaną grę z zeszłego roku".

programiści z EA wykonują kupę... niewątpliwie...

Cytat:

Nie przepadam za PES'em - niby mniej przewidywalny,

Niby?? Chyba raczysz żartować...

Cytat:
ale i tak to tylko gderanie, bo dobry, przyzwyczajony gracz przewidzi i przetnie każde podanie.

No tak... piłka też jest przewidywalna, bo Maldini przetnie każde twoje pytanie... jak jesteś cienki w PES'a albo grasz na 1 gwiazdkę, to przetniesz... spróbuj to zrobić na 5-6...

Cytat:
Postaci w grze Konami mają niewiele wspólnego z sylwetkami prawdziwych piłakrzy, można się w nich doszukać podobieństw, ale produkcja ze stajni Elektroników wygląda dużo lepiej.

Jest takie przysłowie o pewnych ekstrementach opakowanych w sreberko, których bynajmniej nie zawijał świstak... ale wystarczy popatrzeć na to jak zawodnicy się poruszają po boisku, jak przyjmują piłkę, jak ją gaszą, jak zaczynają biec etc.. i że Henry ma nieco większe wargi w jednej grze a trochę większe uszy w 2 już mi nie przeszkadza...

Cytat:
Również z animacjiami w japońskiej grze jest tak sobie

Nie chcę by uważano że cię obrażam, ale czy masz taki wzrok jak postać na twoim avatarze?? W Fifie każda akcja wygląda tak samo, a zawodnicy wyglądają jakby w butach mieli igły...

Cytat:
Bajdełej, od niedawna w ramach treningu w C# piszę sobie prostą, dwuwymiarową piłkę kopaną, jak skończę napewno dam znać i wrzucę na forum ;)

"Bajdełej" i tak rządzi sensible world of soccer... ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 13, 2007 22:41   

Nieszakuś, nie wiem w jakie ty FIFY grasz i jakie PES-y ale piszesz wierutne bzdury.
FIFA to gra dla dzieci z gimnazjum, żeby się pokiwały trochę Ronaldinho jak na dworze akurat pada deszcz i nie mogą sobie pobiegać za piłką.
Hokejowe wyniki, śmiesznie prosta "world class", kopiowalna identyczność akcji bramkowej, zaprzeczenie wszelkim zasadom fizyki przy odbijaniu się piłki od poprzeczek, słupków, bramkarzy, babole z główki z poza pola karnego, beznadziejne powtórki, przechodzenie jednym zawodnikiem całego boiska. To wszystko świadczy na niekorzyść FIFY.
Moim subiektywnym zdaniem grafika też nie jest świetna, ta z PES-a 6 jest może nawet lepsza od FIFY 07.

carlos napisał/a:

czado81 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 14, 2007 06:22   

Muszę przyznać, że jeśli chodzi o gry piłkarskie to jestem typowym "niedzielnym graczem", więc jak dotąd grałem tylko w FIFY (2005, 2007). Muszę Wam przyznać rację kuba i Soja, że te gry są bardzo łatwe. Nigdy nie poświęcałem im za dużo czasu, a zwykle po 2-3 tygodniach niezbyt intensywnego treningu radziłem sobie bezproblemowo na najwyższym poziomie - a gry którą można uznać za bardzo dobrą nie powinno się "przejść" w tak krótkim czasie. Co do schematyczności akcji to 2005 była pod tym względem beznadziejna - dla każdego ustawienia 2-3 sposoby strzelania bramek (nuda). 2007 nieco lepsza, ale te bramki "z kosmosu" nadal wpadają zdecydowanie za często. Wygląda na to, że powinienem w końcu pograć w PES ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 14, 2007 12:36   

Otóż to czado81, mogę Ci zagwarantować że PES się tak szybko nie znudzi.
Oczywiście też są pewne schematy (ale w końcu o to też chodzi w grach, żeby poznać te schematy), ale gra przeciwników jest na dużo wyższym poziomie. Na "Czempionie" w PES 6 wygrałem 3-0 z Chelsea żeby w następnym meczu przegrać 0-2 z Galatasaray. A grałem mecze zaraz po sobie i starałem się grać tak samo.
A w FIFIE to cała trudność "world class" polega na tym że komputer strzela dużo bramek "z kosmosu", bramek które w rzeczywistości wpadają w jednym meczu na 100.
No i jeszcze o licencji.
FIFA rzeczywiście ma praktycznie wszystkie ligi, ale na PES-y są łatki użytkowników. I łatki te rozwiązują praktycznie problem.
No i jeszcze w PES jest "Master League", możesz sobie ustawić że będziesz grał w lidze z najsilniejszymi drużynami w normalnym systemie ligowym. To niesamowita frajda w jednym meczu gościć u siebie Chelsea, aby w następnych mieć wyjazdy do Barcelony i Manchesteru, dalej Real, Bayern, Inter, Lyon, Valencia...
Cały czas musisz grać na maksa i nie nudzisz się z Torinami czy innymi "ogórkami'.
Podsumowując:
PRO EVOLUTION SOCCER ZDECYDOWANIE LEPSZE!

carlos napisał/a:

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 14, 2007 13:54   

to że seria PES bije na głowę serie FIFA jest tak oczywiste jak to że Milan to najlepsza drużyna w Europie ;)
zresztą wystarczy popatrzeć jakie oceny dostają obie gry w prasie/necie przy okazji recenzji. W ostatnich latach FIFA sie zmieniła na lepsze ale nadal nie dorównuje piłce od Konami.
grałem we wszystkie piłki KONAMI począwszy od ISS Pro '98(łącznie z wszystkimi japońskimi Winnig Eleven'ami) oraz we wszystkie FIFY od FIFY '98 Road to World Cup-czy jakoś tak ;)
pozdro!
PES > FIFA
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

chef 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 14, 2007 22:52   

@Kuba
To prawda. Faule potrafia irytowac. Jednak nie grajac w inna czesc od dluzszego czasu zdazylem sie przyzwyczaic :)
Kolega ktory dopiero co sie przesiadl z '6' na PES5 tez byl zirytowany :)
A PES4 dla mnie jest za bardzo 'erkejdowy' :] Baaardzo ciezko odebrac pilke dobremu graczowi i zdarza sie, ze jednym pilkarzem przebiegnie sie boisko cale i bramke strzeli (i to nie Kaką! :P ). To taki powod jedyny ale bardzo ogolny na ktory sklada sie wiele poszczegolnych. Nie pamietam juz jak to bylo w czworce, ale w szostce 90% bramek wpada mi po strzalach glowa z dosrodkowan.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu