ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłka ręczna
Autor Wiadomość
kamillos 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 01:47   Piłka ręczna

Przeżywamy historyczne chwile, a na forum nie ma tematu o dyscyplinie, w której Polacy są pierwsi lub drudzy na świecie :shock: .
Przyznam się, że nie mam większego pojęcia o zasadach obowiązujących w piłce ręcznej, a więc bedzie okazja się podszkolić (nawet raz nie grałem :o ). Polacy w turnieju spisują się wyśmienicie i to już druga gra zespołowa (szkoda, że to nie "ta", o której jest tu tyle dyskusji...) w której jesteśmy swiatową czołówką. Tak jak w siatkówce można się było spodziewać medalu (nie oszukujmy się, każdy na niego liczył...), o tyle w "szczypiorniaku" nic nie wskazywało na finał mundialu. W każdym razie znam już trzech naszych graczy: Szmal, Bielecki, Wenta.
Do boju Polsko, dokopać Niemcom!!!

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 08:10   

Ja szczerze powiem po raz pierwszy oglądałem mecz repry na tych Mistrzostwach. Owszem, coś tam się w prasie wcześniej czytało, ale bez większych emocji. Ale zasady znałem, bo chodziłem do sportowej podstawówki, gdzie w mojej klasie dziewczyny tenowały ręczną a chłopcy hokeja (szkoła położona w bezpośrednim sąsiedztwie Gdańskiej Hali Olivia). I chłopcy kibicowali dziewczynom podczas turniejów a dziewczyny nam. Tak więc zasady jako tako człowiek znał. I muszę przyznać, że wczorajsza konfrontacja była bardzo emocjonująca. W odróżnieniu do nogi, tutaj emocje trwają cały mecz, bo mała chwila może przesądzić o odskoczniu na dużą odległość a zaraz potem wszystko może wrócić do normy. Gratuluję Polakom, życzę wygranej. Pewnie Lipiec się cieszy bo przynajmniej to wydarzenie zdejmie trochę uwagę z tego co dzieje się w PZPNie.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 11:06   

eeeee, pewnie gdyby nie afera z PZPN to Lipiec nie mialby sie w ogole czym wykazac ;) jak dla mnie to kolejny niewidzialny Minister w kolejnym juz Rzadzie, ktory ma gdzies sport, a odzywaja sie tylko gdy jest sukces i mozna sie pokazac kolo tych co zdobywaja medale :/

btw: jakos nie doszly mnie sluchy, zeby Lipiec pomogl naszym w zalatwieniu samolotu na final? nie wiem, moze sie myle, ale cos mowili, ze juz wyjezdzaja autobusem....

MOLU 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 13:41   

To sa mistrzostwa Europy nie swiata...
Przez 10 lat trenowalem pilke reczna,fajna dyscyplina sportu tylko za malo popularna... Moze teraz zaczna ja promowac. Wielki sukces srebny medal,ale super jakby Polacy wygrali w finale z Niemcami....

tom_n 
Administrator

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 13:49   

MOLU napisał/a:
To sa mistrzostwa Europy nie swiata...

To są Mistrzostwa Świata, a nie Europy. Bo co w takim razie w tym turnieju robiłyby takie drużyny jak Australia, Katar, Kuwejt, Korea Płd, Egipt, Angola, Argentyna, Brazylia, Maroko, Tunezja czy Grenlandia (to nie żart, Grenlandia też ma swoją reprezentację w piłce ręcznej ;) )?
A że Europejczycy są potęgą w światowym szczypiorniaku i nie dają szans drużynom z innych kontynentów to już inna sprawa. Najwyżej sklasyfikowaną drużyną spoza Starego Kontynentu na tych mistrzostwach została Tunezja, która pokonała Czechów w meczu o 11. miejsce.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 13:49   

taaaak??? to jakim cudem Polska grala z Aegentyna i Brazylia :]

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 22:58   Re: Piłka ręczna

kamillos napisał/a:
W każdym razie znam już trzech naszych graczy: Szmal, Bielecki, Wenta.

Zonk ;) Wenta to nasz trener.

Szczypiorniak to bardzo piękny sport. Szkoda, że taki niemedialny. Ale po tym sukcesie powinno to się zmienić. Tylko teraz przyjdzie nam się zmierzyć z trzema przeciwnikami: Niemcy, kibice i sędziowie. W grupie daliśmy radę, w niedziele też możemy dać :)

MOLU 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 03, 2007 00:01   

Zgadza pomylilo mnie sie bardzo... sorki jasne,ze to sa mistrzostwa swiata

[ Dodano: Nie Lut 04, 2007 18:11 ]
Jestesmy vicemistrzami swiata!!!
Niestety nie udalo sie Polakom,wielka szkoda,ze przegralismy z Niemcami....
Trudno,ale to i nak najwiekszy sukces polskiej reprezentacji w historii pilki recznej!
Brawo i tak mozemy byc dumni z Polakow!

Harnaś 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 15:51   

Super!! Vice mistrzostwo też dobre, ale gdybyśmy się postarali to może mistrzostwo by wyszło. Ale na następnych mistrzostwach wygramy. :ok:

qUIET 
Juventino

Wysłany: Sob Sty 12, 2008 22:12   

A nasi zawodnicy szykują się już na ME w piłce ręcznej.Skończył się mecz Polski z Białorusią w Gdańsku, który wygraliśmy.Mecz w Elblągu też wygraliśmy.Jestem w dobrym nastroju przed turniejem i liczę na bardzo dobry występ Polaków.Sądzę, że jeśli zagrają tak jak na MŚ to mamy szanse na 1 bądź 2 miejsce.

Juve, storia di un grande amore bianco che abbraccia il nero coro che si alza davvero per te.

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 13, 2008 17:35   

tez zycze naszym szczypiornistom jak najelpeij przydaloby sie zdobyc mistrzostwo, znajac zycie da ono awans na olimpiade a w tej chwili to chyba nasz najpewniejszy punkt w grach zespolowych, na pewno sa w stanie stanac przynajmniej na podium, oby tylko nie zawalili glupio meczu z jakims slabiakiem bo wtedy wypadek moze zniszczyc cale miesiace przygotowan ;)

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 16, 2008 11:20   

No mamy szeroki doświadczony i bardzo dobry zespół :) Stać nas na pewno na finał imprezy :) Oby omijały chłopaków kontuzje i dziwne wirusy ;) Chciałoby się zobaczyć rewanż z Niemcami ;) Tylko wygrany, tak w finale lub chociaż w półfinale ;) W każdym razie na takim etapie żeby Niemców wyeliminować ;) Czas w jakimś sporcie zespołowym ich pokonać coby dobry przykład dać piłkarzom przed ME ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 16, 2008 13:42   

Też bardzo licze na naszych chłopaków i juz nie moge sie doczekać jutrzejszego pierwszego meczu z Chorwacja. Szanse na medal mamy duże ale nie zapominajmy , że poza nami czy Dojczlandami jest jeszcze kilka bardzo silnych ekip, nie ma co nadmuchiwac balonika , ze jedziemy po złoto itp , jak to juz robia niektore media. pozdr i 3mam kciuki :king:

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 10:56   

Anathem napisał/a:
Czas w jakimś sporcie zespołowym ich pokonać coby dobry przykład dać piłkarzom przed ME ;)
na MŚ z nimi wygralismy ale w grupie, takze oni sie nam zrewanzowali wtedy :P i my sie mamy tak w kolko rewanzowac ??? :P najlepiej by bylo jakby Niemcy zostali w grupie i nie wyszli do pucharowej czy do 2 fazy grupowej, nie wiem jaki system jest na ME ;)
zino napisał/a:
pierwszego meczu z Chorwacja. Szanse na medal mamy duże ale nie zapominajmy , że poza nami czy Dojczlandami jest jeszcze kilka bardzo silnych ekip
i jedna z nich jest wlasnie Chorwacja :) mam wrazenie ze to wlasnie Chorwaci zdobeda tytul a nam Polakom jak zwykle przyjdzie patrzec jak to oni sie ciesza ze zwyciestwa w finale a my tylko potrafimy do niego zajsc :)

boje sie tez ze moze byc podbnie jak to bylo z siatkarzami ;) obym sie mylil ale czasem ten polski pesymizm mi sie uwidacznia w takich momentach, historia lubi sie powtarzac ;)

kamillos 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 16:01   

zino napisał/a:
nie ma co nadmuchiwac balonika , ze jedziemy po złoto

A niby czego można oczekiwać po drugiej drużynie świata, jak nie walki o złoto?

To już dziś :twisted: :
Polska - Chorwacja
20:10 Polsat sport

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 23:54   

kamillos napisał/a:
A niby czego można oczekiwać po drugiej drużynie świata, jak nie walki o złoto?

Walki o medal - ale nie koniecznie o złoty :)
No i już po pierwszym spotkaniu i niestety w plecy :/ oglądałem mecz, zawiódł Lijewski, Takczyk tez bez szału , nie pograliśmy nic obrotowym. Przyznać trzeba ,że obrona Chorwatów była świetnie zorganizowana, trudna do przejścia. Mam nadzieje ,że od jutra zaczną sie zwyciestwa naszych piłkarzy. :king:

baker 
Moderator

Wysłany: Pią Sty 18, 2008 09:24   

Porażki szkoda, ale przegraliśmy z naprawdę świetną drużyną. Tak jak bajer uważam, że Chorwaci to główny faworyt do złotego medalu. Już na ostatnich mistrzostwach świata grali świetnie, dość pechowo przegrail z Francją, co pozbawiło ich szans na medal.
We wczorajszym meczu rywale byli od nas zdecydowanie lepsi. Wystarczy spojrzeć na różnicę we współpracy z kołowym w obu zespołach, na co zwrócił uwagę zino. Dla mnie brak gry obrotowego to wyznacznik słabej organizacji ataku i braku kombinacyjnych zagrań.
Nie można też nie zwrócić uwagi na ciekawą i twardą defensywę rywali, która skutecznie utrudniała życie naszym (znów powtarzam po zino ;) ). Choć tu muszę przyczepić się do sędziów, którzy chyba nierówno traktowali przewinienia obu zespołów, co skutkowało dużo częstszym graniem biało-czerwonych w osłabieniu.
Pozostaje teraz mieć nadzieję na wygrane w kolenych meczach i być może okazja do rewanżu na Chorwatach nadarzy się w finale :) .
Pzdr.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 18, 2008 10:12   

mowilem w domu przed meczem ze przegramy z przyszlymi mistrzami Europy ;) pierwszy czesc tego zdania sie spelnila zobczymy coz druga :P wczoraj Polacy grali dobrze, wyrownanie no ale praktycznie 10 ostatnich minut to staneli ;) trzeba bedzie szukac punktow w nasytepnych spotkaniach podstawa jest nie przegrac juz wiecej zadnego meczu ;)

kamillos 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 16:39   

Dziś o 20:15 gramy z Norwegią, gospodarzami. Ponoć są w wyśmienitej formie i idą na mistrza ;) . Polacy mówią, że to będzie kluczowy mecz, jeśli zwyciężą - wygrają wszystko do końca. Norwegowie obawiają się najbardziej Karola Bieleckiego. Nie ma się zresztą czemu dziwić, gdyż rzuca naprawdę z ogromną szybkością (zazwyczaj ok. 0,2 sekundy po rzucie piłka jest w bramce). Zapowiada się piękny wieczór!
Transmisja na Polsacie sport...

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 28, 2009 08:28   

kamillos napisał/a:
Dziś o 20:15 gramy z Norwegią
deja vu? ;)
Nie wiem czy wszyscy oglądali, ale większość pewnie wie o co chodzi :)
Wczoraj przeżyliśmy niesamowicie emocjonujący dzień z piłką ręczną, najpierw horror Niemcy - Dania, we którym wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że mecz zakończy się remisem, który wykluczy nas z daleszej walki. Na nasze szczęście kilkanaście sekund przed końcem Duńczycy zadali śmiertelny cios Niemcom :prayer:
Wszystko zostało w rękach i nogach naszych szczypiornistów. Przez ponad 59 minut nie zapowiadało się najlepiej, los dał nam jednak szansę i remis na kilkanaście sekund przed końcem. Jak powiedział Wenta : "spokojnie jeszcze 15 sekund" :D tylko, że to nie my posiadaliśmy piłkę. Cud jednak się stał. Rzut podczas, którego oddech wstrzymała cała Polska:
http://www.youtube.com/watch?v=FOw_wsf3KPc
Artur Siódmiak - dziękujemy.

Cała drużyna wspięła się na wyżyny, w piątek ciężki bój z gospodarzem Chorwacją, jestem dobrej myśli. Będzie medal :diavolo:

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 28, 2009 11:40   

No ba, przecież 15 sekund to dużo czasu ;)
Nie los nam (piłkarzom) coś dał, a sami sobie zapracowali na ten wynik :) No może z pomocą Niemców ;)
Dobrze że Wenta potrafi zachować spokój do końca. Bo muszę przyznać ze wątpiłem gdy wciąż się 2 bramkowa strata utrzymywała w końcówce. Piękny to sport jednak :)
Trzymajmy kciuki w piątek :)

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 28, 2009 21:34   

zwatpienie bylo ale mimo to ogladalem do konca bo wierzylem ze nasi nie poddadza sie a Norwegowie nigdy medalu na zadnej imprezie nie zdobyli wiec ta szansa ich sparalizowala w ostatnich 15 sekundach, rzut cudowny, mysle ze na jego miejscu bym spanikowal takze Siodmiak klasa, reszta zreszta tez, oby bylo duzo lepiej w polfinale bo jednak gra z Norwegami nie zadowala, wynik byl ok ale gre nalezy poprawic jesli marzymy o finale

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 11:51   

Jakoś tak bez echa tutaj przechodzą ME w piłce ręcznej w Austrii. A nasi panowie graja jak zwykle aż miło. Emocje gwarantowane :) A przy tym jak dotąd wygrywamy co możemy, a jak nie możemy to nie dajemy się ograć :) Dzięki nim wczorajszy dzień nie był dla mnie smutny, bo to właśnie mecz z Hiszpanami był mimo wszystko najważniejszym wydarzeniem wczorajszego dnia. Oj jak się cieszyłem że przesunęli go z 20.30 na 18.30 :) Ech.
Należy wszystkich doceniać, ale wydaje się że we wtorek gramy z najsłabszym rywalem w 2 fazie i jeśli ich ogramy to mamy półfinał :) Michał Jurecki wygląda super w "barwach wojennych" i wczoraj się okazał jak ważnym dla nas jest zawodnikiem. Bez niego ze Słoweńcami strasznie się męczyliśmy, wczoraj z lepszymi Hiszpanami z nim poszło stosunkowo łatwo :) A przecież większość meczu nie grał filar obrony Artur Siódmiak. Ech piękny to sport. Męski, kontaktowy, mimo że czasem dość brutalny ;)

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 16:22   

może i brutalny jak grają nasi, podobno w meczu Czechów ze Słoweńcami (Czesi wygrali 37:35!) wyglądało to strasznie delikatnie w porównaniu z meczami naszych ;) i tak jak napisałem Czesi pokonali tych z którymi jak dotąd nie potrafił sobie poradzić nikt, także nie będzie to mecz łatwy, wbrew pozorom może się okazać trudniejszy niż nawet pojedynek z mistrzami świata ;) ale jeśli nasi zagrają tak jak z Hiszpanią to i na Czechów to powinno wystarczyć ze spokojem, byle tylko podejść do tego meczu na poważnie :ok:

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 26, 2010 11:08   

Ja się nie boję że nasi zlekceważą Czechów. Zbyt wielkie doświadczenie, zbyt duża stawka :) Oby ich nerwy nie zjadły :) Będzie twardo jak zwykle, ale mam nadzieję że emocje pozytywne na koniec.
Twardą piłkę grają zespoły skandynawskie głównie, ale i my i Niemcy też :)

Odpowiedz do tematu