ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Śro Mar 14, 2007 21:52
Projekt regulaminu kwalifikacji na wyjazdy MCP
Autor Wiadomość
Ludwik 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 21:38   

Proszę
Proponuję, aby pierwszeństwo dawać tym, którzy zgłosili się na poprzedni (tylko poprzedni) wyjazd, ale nie zostali wylosowani, czyli:
Pierwsza pula bez zmian.
Przy kwalifikowaniu z trzeciej (jeśli losowanie jest potrzebne), pierwsi w kolejce są niewylosowani na poprzedni wyjazd (oczywiście z zerowym kontem). Gdyby było ich za dużo, to losowanie wśród nich, a reszta jak poprzednio do drugiej puli. Jeśli nie, to oni jadą, a pozostałe miejsca rozlosowane wśród reszty (a pozostali zasilają pulę II).
W puli drugiej znowu jako pierwszych rozpatrujemy wszystkich niewylosowanych na poprzedni wyjazd i losowanie tylko wśród nich, albo jadą wszyscy, a losowanie wsród reszty.
Pomijam możliwość, że ktoś się zgłosił na dwa ostatnie wyjazdy i na oba zabrakło miejsc...
Pozdrawiam

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Lut 06, 2007 01:42   

kapi napisał/a:
obludny Tomku jestes w tym momencie Ty. dlaczego? poniewaz wyrazasz opinie, osądy niezgodne ze stanem faktycznym, z prawda. mimo, ze jezdzilem na zloty i wyjazdy nie wiedzialem, kto rzeczone slowa wypowiedzial. (...)

No coz. Skoro naprawde nie wiesz, to znaczy, ze nie przestrzegasz swojej wlasnej reguly "nie ma spania na wyjazdach". Tak charakterystycznej wypowiedzi naprawde ciezko nie rozpoznac. A jesli dodac, ze na dwoch ostatnich wyjazdach powtorzyly sie tylko 3 dziewczyny... No ale z pewnoscia wiesz lepiej. Wiec przepraszam Cie za swoja oblude! (Ciekawe czy ktos jeszcze tu za cos przeprosi?)

NonenaliM - ja pisalem, ze podoba mi sie pomysl Pamato ;)

Ludwik 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 06, 2007 15:30   

Co prawda dyskusja siadła zupełnie, ale skoro zgłosiłem poprawkę, to się jeszcze odezwę, bo może nie wszystko ująłem jak należało.

Poprawka ma na celu wyłącznie wyeliminowanie sytuacji (o ile to możliwe), że ktoś dwa razy z rzędu przepada w losowaniach.

W regulaminie wszystko byłoby tak samo z wyjątkiem losowań. W każdym losowaniu (wczoraj zapomniałem, że przy kwalifikowaniu z pierwszej puli też prawdopodobnie potrzebne będzie losowanie), automatycznie wyżej klasyfikowane byłyby osoby które zgłosiły chęć wyjazdu poprzednio, ale nie zostały zakwalifikowane. Tutaj "poprzednio" miałoby oznaczać ostatni wyjazd, na który liczba biletów była mniejsza niz chetnych.
To tylko tyle.

Jeśli chodzi o wielkość pul, to ja również optowałbym za zwiększeniem drugiej. Na koniec właśnie tam wszystko się skupia.

Z mojej strony to chyba tyle.
Pozdrawiam

rossoner1
Milanista

Wysłany: Wto Lut 06, 2007 20:54   

Czy są planowane wyjazdy jeszcze w tym sezonie? czy wczesniej pojawi się taka informacja na forum niż na www? :piwo: :piwo: Jestem swieżym członkiem McP czekam na jakis wyjazd tylko czy się załapie jak widac mam małe szanse?

łachu 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 06, 2007 21:14   

Jeśli nowy projekt wejdzie w życie, Twoje szanse nie będą takie małe. Zachęcam do ponownego zapoznania się z tym projektem. Czekamy teraz na decyzję zarządu co do wprowadzenia regulaminu

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 21:19   

rossoner1 napisał/a:
Czy są planowane wyjazdy jeszcze w tym sezonie? czy wczesniej pojawi się taka informacja na forum niż na www?

Proponuje poszukać informacji w temacie "wyjazdy na mecze w tym sezonie". A co do szans to jeżeli zainteresowanie będzie takie jak zazwyczaj to pojedziesz na 99%.

czado81 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 06, 2007 22:28   

Witam!
Jestem tu zupełnie nowy, ale od kilku dni uważnie przyglądam się dyskusji prowadzonej w tym temacie. Zainteresowała mnie szczególnie, ponieważ w wielu miejscach piszecie o ludziach takich jak ja - nazywacie nas przy tym różnymi ciekawymi określeniami (z czego najciekawsze to zdecydowanie piknik ;) ).
Z uwagą przeczytałem obydwa projekty „Regulaminu...” i cieszę się, że ewoluuje w słusznym kierunku (moim skromnym zdaniem). Jestem przekonany, że wielu fanów ACM, dotychczas niezrzeszonych w MCP, a noszących się - podobnie jak ja - z takim zamiarem, będzie zadowolonych, że wśród członków Stowarzyszenia jest tak wielu troszczących się o Nowych.
Chciałbym się podzielić kilkoma konkretnymi uwagami dotyczącymi ostatniego projektu – mam nadzieję, że opinia człowieka patrzącego na wszystko z boku, który jeszcze Was nie zna (ale chce poznać) kogoś zainteresuje.
1. Rozwiązanie polegające na podzieleniu puli biletów na części przyznawane różnymi systemami („za zasługi” oraz losowanie) wydaje mi się najlepszym, możliwym do zaakceptowania przez większość członków MCP kompromisem (brawo Zarząd!). Proporcje 30-50-20 chyba najlepiej trafione.
2. Uwzględnienie w puli 20% „prawiczków” to świetne posunięcie (tu pewnie pomyślicie, że nie jestem obiektywny, bo to przecież w moim interesie – pragnę zatem od razu uspokoić – byłem na San Siro prywatnie, więc chętnie zrezygnowałbym z losowania mojej osoby z puli nr 3, mając świadomość jak cenne to przeżycie dla tych którzy nigdy nie byli).
3. Uważam, że pomysł losowania par jest wart rozważenia, ale to kwestia dość delikatna (przede wszystkim jak tu traktować osoby jadące pierwszy raz – moim zdaniem pary powinny być losowane tylko z puli nr 2). Myślę też że nie może być inaczej niż zaproponował nalim tj. jeden los na parę, czyli zasada „albo razem, albo wcale”.
4. Kwestia wszelkich preferencji dla osób nie wylosowanych na dany wyjazd w kolejnym losowaniu wydaje mi się nie trafiona. Dlaczego? Już wyjaśniam: zgadzamy się chyba wszyscy co do tego, że procedura losowania nie będzie musiała być stosowana przy każdym wyjeździe, a co za tym idzie osoba nie wylosowana będzie mogła pojechać na jakiś mniej oblegany mecz (ja np. byłem na meczu z Livorno i widziałem 2 piękne bramki Pippo, i kilka świetnych interwencji Amelii w bramce gości – nie dzielę więc meczów na lepsze i gorsze). Domaganie się później przez „pokrzywdzonego” preferencji w kolejnym losowaniu byłoby chyba przesadą. Zaufajmy regułom statystyki!
Nie wiem, czy moje spojrzenie wzbudzi jakiekolwiek zainteresowanie, cieszę się jednak, że jestem w tak wyjątkowym towarzystwie. Wszystkie wasze wypowiedzi, również te czasem zbyt emocjonalne, świadczą o wielkiej pasji i zaangażowaniu w sprawy MCP. Mam nadzieję spotkać się z Wami na najbliższym zlocie już jako członek MCP. Fajnie być wśród Was!
Pozdrawiam!!!

rossoner1
Milanista

Wysłany: Wto Lut 06, 2007 22:41   

mam pytanko mam kolegę, ktroy nie należy do mcp ja akurat należe czy ma on jakies szanse zabrac :king: się ze mną?

Nie, w tym sezonie nie będzie miał takiej możliwości. Proszę o dyskusję w tym miejscu na temat projektu, nie wątkach pobocznych.

dezali

mrowczan 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 07, 2007 01:11   

Mam takie pytanie - jesli juz ten nowy (jakze wspanialy...) regulamin wejdzie w zycie, to po jakim czasie od momentu rozpoczecia zapisow odbedzie sie losowanie? Bedzie to uwarunkowane od czasu pozostalego do meczu?

dezali 
Administrator

Wysłany: Śro Lut 07, 2007 08:08   

bedzie to uwarunkowane okresem (minimum tydzien), jaki wszystkie zainteresowane osoby beda mialy na dokonanie wplat zaliczek. po skompletowaniu wplat - jesli zajdzie tak potrzeba (ilosc zainteresowanych wieksza niz ilosc dostepnych biletow) - bilety zostana rozdrystrybuowane wsrod zainteresowanych osob zgodnie z zasadami, jakie zostana przyjete.

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 07, 2007 09:16   

Chciałem się odnieść jeszcze do wypowiedzi czado81:

1. zgadzam się z Toba w kwestii wszelkich preferencji dla osób nie wylosowanych na dany wyjazd w kolejnym losowaniu. Zaufajmy regułom statystyki !
z tym wyjątkiem, ze pojawic by mogl się zapis, iż w przypadku 3 kolejnych wyjazdow, na które ilość dostępnych biletow będzie mniejsza od ilości chetnych, dla osob niewylosowanych w 2 pierwszych zastosowany zostanie „pomysl Ludwika” (automatycznie wyżej klasyfikowane byłyby osoby które zgłosiły chęć wyjazdu poprzednio, ale nie zostały zakwalifikowane)

2. padl już kilka razy pomysl zmiany z 40-40-20 na 30-50-20, ale nie wiem czy ktos zauważyl, ze powoduje to kolejne zwiekszenie puli losowanych z 60% do 70%.
Jeżeli do tego zniesiony zostanie zapis o tym, ze Na początku przydzielana byłaby pierwsza pula 40 % biletów przeznaczona dla osób, które były już na choć jednym wyjeździe organizowanym przez MCP, spowoduje to LOSOWANIE wszystkich osob wpłacających zaliczke (zauważył to już Ludwik kilka postow wyzej: że przy kwalifikowaniu z pierwszej puli też prawdopodobnie potrzebne będzie losowanie), bo jakie mogą bys wtedy roznice miedzy 12 osobami z pierwszej puli zbierających punkty?? (przy zalozeniu 40 dostepnych biletow).

Kiedys zakładałem, ze wystarczy jedno kryterium, mianowicie podzial na tych, którzy byli i tych co nie byli, a nastepnie podzial procentowy (50-50) i losowanie obu pul, ale skoro wprodzony zostal (wstępnie) podzial na punkty i nowych”, zmieniłem swoje zdanie i uwazam, ze:

- albo wprowadzona zostanie zmiana na 30-50-20 przy równoczesnym pozostaniu przy zapisie „osob z min jednym wyjazdem”;

- albo zostanie zniesiony ten zapis i zmiana proporcji w druga strone, na 50-30-20. (choc zastanawiam sie gdzie wtedy zostanie zakwalifikowana osoba, która nie była na zadnym wyjezdzie, a zapłaciła składkę za ostatni biezacy sezon (bo musiala ;) )?? Do puli I lub II (ma przeciez 1 pkt.), czy do puli nowicjuszy” (pierwszy wyjazd))

Tyle z mojej strony! mam nadzieje ze nie zamieszalem :)

PS. NIE dla losowania wszystkich (60% to i tak większość)

PS2. z tego co mi wiadomo, ogloszenie nastapi nie wczesniej niz w najblizszy weeked, w zwiazku z powyzszym wciaz zachecam/y do dyskusji !!!

.

czado81 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 07, 2007 10:09   

Kiepura napisał/a:
gdzie wtedy zostanie zakwalifikowana osoba, która nie była na zadnym wyjezdzie, a zapłaciła składkę za ostatni biezacy sezon (bo musiala ;) )?? Do puli I lub II (ma przeciez 1 pkt.), czy do puli nowicjuszy” (pierwszy wyjazd))

Myślę, że projekt regulaminu dość wyraźnie to określa: W pierwszej kolejności osoba taka jest przydzielana do puli nr 1 (zakładam, że mówimy tu tylko o przypadku gdy liczba punktów jest na granicy i konieczne jest losowanie wśród "zasłużonych"). Następnie, jeżeli nie miała szczęścia w losowaniu to może trafić do puli nr 3 (jeżeli spełnia kryteria tzn. nie była jeszcze na żadnym wyjeździe). Jeśli i tutaj się nie powiedzie, wtedy jest losowana z puli nr 2 razem ze wszystkimi pozostałymi.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że osoba taka jest losowana wielokrotnie, więc jej szanse są sztucznie zwiększone - nie zapominajmy jednak, że jako "zasłużona" w zasadzie powinna dostać bilet już z pierwszego przydziału, zatem wszystko jest w porządku.

Jeśli chodzi o proporcje procentowe biletów w poszczególnych pulach to sugerowałem się jedynie tym, że pewnie osoby "zasłużone" (przepraszam, że ciągle biorę to w cudzysłów, ale nie podoba mi się to określenie, a jakoś lepszego nie wymyśliłem - nie jest to żadna ironia) i osoby organizujące wyjazd, które dostają bilet "z urzędu" to często te same osoby (ale może się mylę).
Proporcje moim zdaniem nie są tak istotne, gdyż spodziewam się, że cała procedura będzie służyła raczej nie do wyłonienia 40-50 szczęsliwców z setek chętnych (nie zapominajmy, że warunkiem losowania jest przelanie pieniędzy), co raczej do (brutalnie to zabrzmi) odrzucenia kilku czy kilkunastu pechowców.

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna ważna kwestia: Wiele osób deklaruje na forum zrzeczenie się/oddanie komuś, czy przekazanie do puli swojego miejsca. Wydaje mi się, że należy być tu bardzo ostrożnym.
Sądzę, że w regulaminie powinien pojawić się zapis, że osoba, która dostała bilet (nieważne z której puli) NIE MOŻE go nikomu przekazać. Mogło by bowiem dojść do głupiej sytuacji, w której osoby nie planujące wyjazdu przelewają pieniądze tylko po to, żeby zwiększyć szanse w losowaniu kolegi/przyjaciela. Potem byłyby pewnie rezygnacje i dodatkowe losowania - czyli po prostu bajzel.

To tyle porannych przemyśleń :)
Pozdrawiam!

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 07, 2007 11:20   

rzeczy, o ktorych piszesz w pierwszym akapicie wlasnie chcialbym uniknac!!! (zaznaczam, ze o tylko moja opinia) i tu zalozenia procentowe sa bardzo istotne (jak najmniej losowan, a losowan podwojnych najlepiej jakby w ogole nie bylo, choc juz wiemy, ze ich sie nie uniknie).

co do zrzeczenia sie biletu, zgadzam sie z toba!!
ale przy takie formie regulaminu, mialem na mysli zrezygnowanie z wplacania zaliczki przez te osoby ;)

Ludwik 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 07, 2007 16:49   

Fajnie chłopaki, że się odezwaliście, bo zaczynałem mieć wrażenie, że gadam sam do siebie. I dziękuję też za krytykę.

Prawom statystyki to ja zapewne ufam ale pozwólcie, że posłużę się mało zaawansowanym rachunkiem prawdopodobieństwa.

Przykład:
Załóżmy, że jest 50 chętnych na 40 miejsc (pomijam organizatorów, pule 40-40-20). Czyli pojedzie 80 % zgłoszonych.
Jeśli popatrzymy na osoby losowane tylko z drugiej puli (zakładam, że żaden bilet z trzeciej nie przeszedł do drugiej), to szansa na wyjazd wynosi około 61,5 %.

A co jeśli taka sytuacja powtórzy się dwa razy ? Jeśli znowu jedze 80 %, to szansa niezałapania się na żaden wynosi niby tylko 4 % (pojechania na oba 64 %), ale jeśli ktoś jest dwa razy losowany z drugiej puli to już14,8 % (pojechania na oba 37,9 %).

Jeśli szansa na pecha wynosi 14,8 %, to średnio jedna na 6-7 osób tego pecha będzie miała (to wynika z jakiegoś prawa).

Wydaje mi się, że jeśli można przeszkodzić losowi w nadmiernym "mieszaniu", to chyba warto. Mnie osobiście te powyższe liczby trochę martwią.

Jeśli pomiędzy dwoma obleganymi wyjazdami będzie mało oblegany, to całe szczęście. Ale wtedy różnica może być nie miedzy 0 i 2 wyjazdami, a 1 i 3, też niezbyt dobrze to wygląda.

Oczywiście to tylko pomysł i chciałbym poznać Wasze opinie.

Pozdrawiam.

PS. ja tu znowu tylko o miejscach na wyjazdy ale zapewniam, że nie traktuję MCP jako biura podróży, tylko dopracowanie regulaminu jest chyba istotne.

stanczyk 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 08, 2007 13:55   a teraz cos z zupelnie innej beczki

znowu dlugo nie zagladalem na forum i w zwiazku z tym swoja lekture watku regulaminu rozpoczalem przy 8 stronach postow, bylo ciezko, ale jakos przebrnalem, tyle tytulem wstepu

oczywiste jest, ze regulaminu idealnego i pasujacego wszystkim nie ma i nie bedzie, wiec pozostaje nam ( a wlasciwie zarzadowi ) utworzenie regulaminu, ktory pogodzilby interesy wszystkich zainteresowanych. tutaj jak wszyscy widze 3 grupy: zasluzonych, piknikow i reszte gdzies pomiedzy starym wyga i zielonym nowicjuszem, specjalnie uzywam takich okreslen, troche smiechu i dystansu do siebie i zycia jeszcze nikomu nie zaszkodzilo.

osobiscie jestem zdania, ze jedyna grupa uprzywilejowana w postaci posiadania oddzielnej puli biletow zagwarantowanych powinna byc grupa zupelnych nowicjuszy, ale bylbym w tym przypadku nie za losowaniem tylko za przydzialem miejsc wg kolejki, uporzadkowanej przynaleznoscia do MCP, tak jest to zorganizowane w wielu organizacjach kibicowskich gdzie liczba karnetow sezonowych jest mniejsza niz liczba chetnych na nie, i ludzie placac skladki czesto czekaja latami na swoja szanse kupienia takiego karnetu:
podsumowujac: 20% biletow jest przydzielana ludziom, ktorzy nigdy nie byli na wyjezdzie, i nie sa oni losowani lecz bierze sie pierwszych z kolejki

reszta biletow jest rozlosowywana wsrod wszyskich pozostalych chetnych!!!
nie powinno byc to jednak losowanie proste, ale promujace stalych bywalcow,
podam swoj pomysl na przykladzie losowania pileczek, normalnie kazdy otrzymalby jedna pileczke z nazwiskiem i losowalibysmy pileczki az do wyczerpania biletow, ja proponuje zeby kazdy dostal tyle pileczek ile ma punktow liczonych wg ostatnio zaproponowanej przez Deza skali, co zwiekszy szanse zasluzonych, ale tylko zwiekszy szanse a nie przyzna im z gory pule biletow, oczywiscie po wylosowaniu pileczki danej osoby wszystkie jej pileczki sa usuwane z puli i losujemy nastepna

powyzszy opis moze wydawac sie skomplikowany ale tak naprawde jest o wiele prostszym systemem niz dotychczas prezentowane

pominalem w rozwazaniach miejsca zarezerwowane dla organizatorow ( czy tez zarzadu ) bo tu nie mam nic do dodania

pozdrawiam
stanczyk

Ludwik 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 08, 2007 15:07   

Jakoś nikt nie krytykuje poprawki którą zgłosiłem, więc ... sam będę musiał :)

Mogłoby się zdarzyć, że ktoś kto i tak nie może jechać wpłaca pieniądze z nadzieją że nie zostanie wylosowany...
Taka sytuacja wygląda niezbyt zdrowo i mogłoby być trochę zamieszania.

Może więc tak jak proponował Kiepura, po dwóch nieudanych losowaniach ?

Ogólnie uważam, że ten kompromisowy projekt jest udany i pownien dawać (moim zdaniem) dobre rezultaty, przynajmniej jeśli liczba chętnych nie przekroczy drastycznie liczby miejsc.

Dodam jednak jeszcze, że projekt zaproponowany przez stanczyka bardziej mi się podoba.

Pozdrawiam

czado81 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 09, 2007 01:59   

Mnie rownież pomysł stanczyka bardzo sie podoba. Wbrew pozorom jest zdecydowanie prostszy :) Pytanie tylko czy nowicjusze (czyli Ci co mają 0 pkt, chociaż nie wiem czy tacy będą skoro 1pkt jest za składkę) oprócz czekania na swoją kolejke mogą być losowani?
Należałoby także jeszcze raz rozważyć okres czasu za jaki przyznawane są punkty aby szanse w takim "piłeczkowym" losowaniu były dobrze wyważone.
Oddzielną kwestią jest, czy wogóle można przyznawać punkty za okres sprzed wprowadzenia regulaminu - zasada "prawo nie działa wstecz". Oczywiście zrównanie w tym momencie wszystkich do zera również nie jest dobrym rozwiązaniem - przyznam szczerze, że nie zazdroszcze Zarządowi, bo sprawa jest naprawdę delikatna.

Pozdrawiam!

stanczyk 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 09, 2007 08:24   pare niejasnosci

to od razu sprostuje pare niejasnosci:
- nowicjusze to dla mnie ludzie, ktorzy nigdy nie byli na wyjezdzie na mecz milanu z MCP, bez wzgledu na posiadany dorobek punktowy, ze tak sie wyraze :) , wiec kazdy kto chociaz raz pojechal jest skreslany z tej listy automatycznie
- pozostali nowicjusze powinni byc wg mnie losowani razem z reszta ludzi...

to chyba tyle, co do szczegolow ( okres zbierania punktow, start tego okresu, liczba miejsc dla organizatorow i zarzadu) mysle, ze wszystko mozna rozsadnie ustalic

pozdrawiam

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Lut 12, 2007 23:33   Regulamin kwalifikacji na wyjazdy organizowane przez MCP

W niedzielę 11 lutego br. Zarząd Milan Club Polonia uchwalił Regulamin kwalifikacji na wyjazdy organizowane przez MCP. Poniżej zamieszczamy go w pełnej treści.

REGULAMIN KWALIFIKACJI NA WYJAZDY ORGANIZOWANE PRZEZ
MILAN CLUB POLONIA

1. Ogłoszenie zapisów na wyjazd każdorazowo określać będzie termin wpłaty zaliczki na poczet kosztów wyjazdu, dokonywanej na rachunek bankowy Milan Club Polonia (dalej: MCP). Termin ten nie powinien być krótszy niż siedem dni od daty ogłoszenia zapisów. W wyjątkowych sytuacjach, związanych bezpośrednio z krótkim terminem organizacji wyjazdu, może on zostać skrócony. Za datę wpłaty zaliczki uważa się datę jej zaksięgowania na rachunku bankowym MCP. Wszystkie osoby, które dokonają wpłaty zaliczki po terminie, nie będą brane pod uwagę przy podziale miejsc na wyjazd. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy ilość chętnych na wyjazd jest mniejsza, niż dostępna ilość miejsc.

2. Wpłaty zaliczek przyjmowane będą na rachunek bankowy MCP:

Kredyt Bank S.A. I Oddział w Krakowie
24 1500 1142 1211 4006 6715 0000

3. Zarząd Milan Club Polonia z chwilą ogłoszenia zapisów na wyjazd wskazywać będzie osoby odpowiedzialne za organizację wyjazdu (dalej: koordynatorzy). Koordynatorzy mają zagwarantowany udział w wyjeździe. Ilość koordynatorów uzależniona jest od wielkości grupy jadącej na wyjazd: na każde rozpoczęte grono 25 uczestników przypada jeden koordynator (wg modelu 24+1).

4. Ilość miejsc pozostała po określeniu liczby koordynatorów zostaje rozdzielona na trzy pule, wg proporcji 40 % (I pula) - 40 % (II pula) - 20 % (III pula). Podział jest dokonywany zgodnie z zasadami matematycznymi. W przypadku, gdy te nie pozwalają dokładnie określić liczbę miejsc przypadających na poszczególne pule, sporne miejsce zasila II pulę.

5. W pierwszej kolejności dokonywany jest podział 20 % miejsc (III pula) zarezerwowanych tylko i wyłącznie dla osób po raz pierwszy udających się na wyjazd organizowany przez Milan Club Polonia. Pod uwagę brane są tylko wyjazdy organizowane po przystąpieniu MCP do AIMC, tj. począwszy od sezonu 2005/06. Rozdział miejsc dokonywany jest w wyniku losowania. Szczegóły losowania opisane są w punkcie 8 Regulaminu. W przypadku, gdy ilość osób spełniających kryteria właściwe dla III puli jest mniejsza, niż pula miejsc wynikająca z podziału opisanego w punkcie 4, nie rozdzielone miejsca zasilają II pulę.

6. W następnym kroku dokonywany jest podział miejsc z I puli. Kryterium decydującym o przyznaniu miejsc z tej puli jest ilość punktów uzyskanych przez poszczególnych członków MCP w okresie dwóch poprzednich sezonów oraz sezonu bieżącego. Punkty przyznawane są za opłacenie składki członkowskiej (1 punkt) oraz udział w letnim Zjeździe MCP (2 punkty). Miejsca z I puli przyznawane są osobom, które nie zostały zakwalifikowane na wyjazd z puli III, a także wszystkim pozostałym osobom, które w terminie wpłaciły zaliczkę na wyjazd. W przypadku, gdy większa liczba osób ma jednakowy dorobek punktowy, co uniemożliwia rozdzielenie puli miejsc zgodnie z przyjętymi kryteriami, dokonywane jest losowanie pozostającej, nie rozdzielonej puli miejsc w gronie osób o jednakowym dorobku punktowym. Losowanie odbywa się zgodnie z zasadami określonymi w punkcie 8 Regulaminu. Osoby, które w wyniku losowania nie zakwalifikują się do wyjazdu mają możliwość otrzymania miejsc z II puli. Taką samą możliwość mają pozostałe osoby, których dorobek punktowy nie kwalifikuje do otrzymania miejsca w wyjeździe zgodnie z kryteriami ustalonymi do przyznawania miejsc z I puli.

7. Jako ostatnie przyznawane są miejsca z II puli. Podział miejsc następuje w tym przypadku w wyniku losowania. Miejsca z tej puli losowane są wśród osób, które nie zostały zakwalifikowane do wyjazdu z III puli oraz I puli. Losowanie odbywa się według zasad opisanych w punkcie 8 Regulaminu.

8. Losowanie dokonywane jest przy pomocy programu komputerowego, do którego wprowadza się dane w postaci numerów legitymacji członkowskich osób, które terminowo wpłaciły zaliczki na wyjazd. Program ustawia numery legitymacji osób biorących w losowaniu na miejscach od 1 do n, gdzie n to ilość losów biorących w losowaniu. Przez los rozumie się numer legitymacji członkowskiej danej osoby biorącej udział w losowaniu. Osoby, których losy zostaną umieszczone na miejscach od 1 do x, gdzie x to ilość losowanych miejsc, zostają zakwalifikowane na wyjazd. Osoby z miejsc x+1, x+2 itd. tworzą listę rezerwową na wypadek rezygnacji z wyjazdu którejś z osób z miejsc wyższych z danego losowania.

8.1. Osoby, które wpłacą zaliczkę na wyjazd, a nie zostaną nań zakwalifikowane, dostają po dodatkowym losie w losowaniach związanych z każdym kolejnym wyjazdem, aż do momentu ich zakwalifikowania na wyjazd W przypadku, gdy w międzyczasie następuje wyjazd, na który liczba chętnych jest mniejsza, niż liczba dostępnych miejsc, ilość losów przypadających na poszczególne osoby jest automatycznie równana do jednego.

9. W wyjazdach organizowanych przez Milan Club Polonia brać udział mogą tylko i wyłącznie członkowie stowarzyszenia.

10. Regulamin ma zastosowanie w sytuacjach, gdy liczba osób, które w terminie dokonały wpłaty zaliczki, jest większa, niż ilość dostępnych miejsc.

11. Regulamin wchodzi w życie z chwilą jego ogłoszenia.

mrowczan 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 13, 2007 03:03   

Fajnie ... niedlugo bedzie tak, ze na mecze beda jezdzily tylko osoby stawiajace sie na zjazdach (punktacja). Tragedia :wall2: Widze takze, ze zarzad olal wielokrotne prosby/sugestie forumowiczow o zwiekszenie drugiej puli z 40 do 50% i idac sobie na reke zostawil I "kategorie" w wielkosci 40%. No nic, gratuluje osobom, ktore wpadly na pomysl ustalenia tego wspanialego regulaminu.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 13, 2007 09:54   

Co do zmiany proporcji to sie zgadzam, mozna bylo zrobic 30-50-20 ale jestem w stanie to zaakceptowac.
Nie rozmiem mrowczan dlaczego sie tak bulwersujesz. Przeciez 20% biletow jest zarezerwowana dla osob ktore nigdy nie byly z MCP, poza tym za samo placenie skladek masz szanse byc losowany nawet z pierwszej puli (wkoncu nie wszyscy zjazdowicze musza byc chetni do kazdego wyjazdu - w tym przypadku pozostawienie pierwszej puli w 40% ma nawet sens, byc moze bedizesz mial mozliwosc byc wylosowany dwa razy). Moim zdaniem to duzo lepsze wyjscie niz Twoje jeszcze niedawne "przelejcie sobie kase do kolegi z mBanku i niech on za was zaplaci" :wall2:

Wyrazy uznania dla ludzi tworzacych regulamin. Moim zdaniem z gniota udalo sie jednak stworzyc cos dobrego. Wiadomo ze regulamin nie zadowoli wszystkich ale z pewnoscia jest najbardziej kompromisowym.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

czado81 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 13, 2007 11:02   

Witam!

W kwestii punktacji: nie rozumiem dlaczego premiuje się punktem wpłacenie składki członkowskiej - oczywiste jest chyba, że osoba zalegająca ze składkami nie ma prawa wyjazdu. Przyjęte rozwiązanie powoduje, że premiuje się osoby bedące dłużej w MCP (automatycznie mają po 3 punkty), czy takie było zamierzenie Zarządu?
Jako wciąż "nie-członek" mam jeszcze jedno pytanie. W punktach 9 i 10 Regulaminu czytamy:
dezali napisał/a:
9. W wyjazdach organizowanych przez Milan Club Polonia brać udział mogą tylko i wyłącznie członkowie stowarzyszenia.

10. Regulamin ma zastosowanie w sytuacjach, gdy liczba osób, które w terminie dokonały wpłaty zaliczki, jest większa, niż ilość dostępnych miejsc.

Czy te zapisy można rozumieć w ten sposób, że na wyjazdy, w których liczba miejsc jest większa niż liczba chętnych, będzie mogła pojechać osoba spoza MCP? Bardzo proszę Zarząd o jednoznaczne wyjaśnienie tej kwestii.

I na koniec, żeby była jasność - uważam wprowadzenie Regulaminu w obecnym brzmieniu za bardzo dobre, kompromisowe rozwiązanie.

Pozdrawiam!

dezali 
Administrator

Wysłany: Wto Lut 13, 2007 11:18   

Punkt 10 mówi tylko i wyłacznie o tym, iż w przypadku, gdy liczba osób zainteresowanych wyjazdem jest mniejsza, niż liczba miejsc, miejsca przyznawane są automatycznie, z pominięciem kroków założonych w regulaminie.

We wszystkich imprezach organizowanych przez MCP moga brac udzial tylko i wylacznie czlonkowie Stowarzyszenia, majacy oplacona skladke na biezacy sezon. Kwestia ta nie podlega zadnym dyskusjom.

Co do kwestii punktowania oplaconych skladek ma to premiowac:
a) osoby o dluzszym stazu w MCP (przy zachowaniu 3-letniej perspektywy, tj. dwa poprzednie okresy składkowe + okres bieżący)
b) osoby regularnie oplacajacy skladke (tj. zachowujace ciaglosc w oplacaniu skladki)

pozdrawiam

mrowczan 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 13, 2007 11:38   

Veer, nie chodzi mi o to, ze sie nie zalape (lub ktokolwiek inny) na ligowy mecz np z Torino, bo w takim przypadku miejsca pewnie beda, tylko wyjazd na Inter, Juventus czy 1/2 lub final LM, bo tam liczba chetnych na 100% bedzie znacznie przewyzszala liczbe miejsc. Z nowym regulaminem w chwili wplaty nie masz ZADNEGO wplywu na to, czy pojedziesz, a ze stara zasada "kto pierwszy, ten lepszy" zalezalo to od Ciebie. Chcesz jechac - juz wczesniej myslisz, jak najszybciej przelac kase. Widze, ze sie uczepiles tego mBanku, a podalem tylko skrajny przyklad osobom placzacym, ze nie maja tam konta, jak mozna sobie bez niego poradzic...

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 13, 2007 11:55   

Ale chyba sie nie zrozumielismy. Ja wlasnie opisalem przypadek organizowania meczu na Juve, Inter itp bo na torino to niemal bankowo masz bilet w reku. Nowy regulamin daje Ci wieksze szanse bedac kilka razy losowany niz przez "kto pierwszy ten lepszy"
Do tej pory jakis szacowany czas podania newsa byl podawany dzien albo dwa dni wczesniej w newsie albo na forum. Teraz przy zalozeniu ze informacja o wyjezdzie bedzie sie pojawiala minimum tydzien przed meczem i nie bedzie poprzedzona zadnymi wczesniejszymi informacjami (moim zdaniem nigdy nie powinnabyla byc) szanse na "kto pierwszy ten lepszy" sa minimalne, musialbys siedziec przez tydzien dzien i noc na stronie i czyhac na pojawienie sie newsa nie majac tak w zasadzie pewnosci czy w ogole na mecz z Interem, Barcelona czy w przyszlosci z Juve bedize planowany wyjazd. A gdzie dopiero szanse maja ludzie ktorzy musieliby jeszcze angazowac w to znajomych z kontami w mBanku ?

Tak naprawde jesli zaglebisz sie bardziej w ten regulamin to zobaczysz ze z nim masz wieksze szanse na zalapanie sie na szlagierowe mecze niz przy "kto pierwszy ten lepszy".

Pozdr.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi