ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Śro Mar 14, 2007 21:52
Projekt regulaminu kwalifikacji na wyjazdy MCP
Autor Wiadomość
Pan_Prezes 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 00:34   

Jeszcze sie nie wypowiadalem, ale dorzuce swoje 3 grosze... Tyle sie tu mowi o atmosferze jaka panuje na zlotach/wyjazdach. Ze taka rodzinna, poznaje sie nowych ludzi, spotyka starych znajomych. Na zlocie jeszcze nie bylem (nie bylo mozliwosci a i w tym roku na pewno nie dam rady bo we wakacje nie moge...), ale bylem na 2 ostatnich wyjazdach. Wspominam to bardzo milo i ogolne wrazenie byloby super gdyby nie jeden motyw (a w zasadzie ten sam motyw na obu wyjazdach). Otoz siedze sobie w autobku, dopiero zaczynam poznawac ludzi, i wtedy do autobusu wchodzi pewna milanistka I co slysze? "O k***, ile piknikow" Ta sama sytuacja powtorzyla sie tez na drugim wyjezdzie. Nie wiem jak inni, ale ja tatkie teksty odbieram moze nie jako atak, ale jako sygnal ze nie mam wstepu do pewnej grupy znajacych sie juz osob. Na starcie tacy jak ja zostali skresleni, zaszufladkowani itp. Mowiac takie slowa, ta milanistka dala mi do zrozumienia ze nie jestem mile widziany i ogolnie najlepiej by bylo zeby w autobusie siedzieli tylko starzy znajomi. Jezeli to jest ta piekna atmosfera, ktora panuje tez na zlotach...

PS. nie jestem rozżalony :) , nie szukam przeprosin, nie mam nikomu nic za zle. Moim celem bylo tylko pokazanie ze wytworzyla sie grupa osob ktora niestety,ale wydaje mi sie ze traktuje nowych z gory...

co do samego regulaminu, sam niczego nie wymyslilem wiec nie bede za bardzo krytykowal. powiem tylko ze nie wydaje mi sie zeby premiowanie zlotow duzo bardziej niz wyjazdow bylo wlasciwe. podnoszony jest argument ze zloty sa bardziej dostapne. Dostepnosc jest pojeciem wzglednym. dla niektorych osob przeszkoda sa finanse, dla innych czas, dla innych odleglosc. Co z tego ze zlot jest tanszy skoro we wakacje nie ma mnie w kraju/mam praktyki/ucze sie do kampanii wrzesniowej :) itp itd Z tego co zauwazylem w dyskusji, jest troche osob (w tym ja) dla ktorych akurat zloty sa niedostepne. Dla mnie wlasnie z wyjazdem na mecz nie ma problemu bo akurat finanse sa najmniejszym problemem. Na zloty w takim terminie w jakim sie odbywaja za chiny ludowe nie moge przyjechac wiec z tego powodu mialbym miec odrazu mniej punktow? cos mi tu nie halo...

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 00:49   ZMODYFIKOWANY PROJEKT REGULAMINU KWALIFIKACJI NA WYJAZDY MCP

Poniżej zamieszczamy zmodyfikowany projekt regulaminu kwalifikacji na wyjazdy MCP. Na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, iż projekt jest efektem kompromisu zawartego w wyniku burzliwej dyskusji członków Zarządu MCP oraz zaproszonych do dyskusji z głosem doradczym członków Komisji Rewizyjnej.

Projekt zakłada gwarantowaną liczbę miejsc dla osób odpowiedzialnych za organizację wyjazdu, wskazanych przez Zarząd MCP każdorazowo z chwilą ogłoszenia zapisów na wyjazd. Ilość koordynatorów zależałaby od wielkości grupy jadącej na wyjazd: na każde rozpoczęte grono 25 uczestników przypadałby jeden koordynator (wg modelu 24+1).

Po odjęciu miejsc zarezerwowanych dla koordynatorów wyjazdu określana byłaby liczba miejsc przypadających na poszczególne pule (40-40-20). W przypadku, gdyby proporcje te nie pozwalały uzyskać pełnych liczb, następowałoby zaokrąglanie zgodnie z zasadami matematycznymi.

Osoby po raz pierwszy jadące na wyjazd organizowany przez Milan Club Polonia otrzymałyby gwarantowaną pulę 20 % pozostałych miejsc. Kolejne 40 % miejsc otrzymałyby osoby zakwalifikowane wg systemu punktowego. Kolejną pulę 40 % miejsc dystrybuowano by wśród osób, które nie uzyskałyby biletów z dwóch poprzednich pul. Szczegóły poniżej:

Na początku przydzielana byłaby pierwsza pula 40 % biletów przeznaczona dla osób, które były już na choć jednym wyjeździe organizowanym przez MCP. Podział biletów następowałby wg zmodyfikowanego czynnika punktowego wyliczanego za okres 2 poprzednich sezonów + sezonu bieżącego (w sumie trzy). Punkty przyznawane byłyby za opłacenie składki członkowskiej (1 pkt) oraz udział w letnim Zjeździe MCP (2 pkt). W przypadku, gdyby większa liczba osób miała jednakowy dorobek punktowy, co uniemożliwiałoby rozdzielenie puli biletów zgodnie z przyjętymi kryteriami, następowałoby losowanie pozostającej, nie rozdzielonej puli biletów, w gronie osób o jednakowym dorobku punktowym. Osoby, które w wyniku tego losowania nie otrzymałyby biletów trafiałyby do środkowej puli 40 %. Trafiałyby tam automatycznie również pozostałe osoby, których dorobek punktowych nie kwalifikowałby na otrzymaniu biletu zgodnie z ustalonymi kryteriami.

Następnie następowałby przydział 20 % biletów zarezerwowanych tylko i wyłącznie dla osób po raz pierwszy udających się na wyjazd organizowanych przez Milan Club Polonia (uwaga: pod uwagę brane będą wszystkie wyjazdy organizowane po przystąpieniu MCP do AIMC). Rozdział biletów dokonywany byłby w wyniki losowania (o jego szczegółach poniżej). W przypadku gdyby ilość osób jadących na wyjazd organizowany przez MCP była mniejsza, niż pula biletów, nie rozdzielone bilety zwiększałyby środkową pulę 40 %.

Na koniec dystrybuowane byłyby bilety znajdujące się w środkowej puli 40 % (ewentualnie zwiększonej w przypadku zaistnienia sytuacji opisanej powyżej). Rozdział biletów także i w tej puli następowałby w wyniku losowania. Bilety z tej puli losowane byłyby wśród osób, które nie otrzymałyby biletów wg kryteriów podziału puli pierwszej i trzeciej.

Projekt zakłada zlecenie napisania programu losującego, który pozwalałby na dokonywanie losowań relacjonowanych „na żywo” na stronie. Szczegóły wkrótce. W przyjętych założeniach program napiszą oraz będą obsługiwać osoby nie wchodzące w skład władz MCP.

Wszelkie przyjęte powyżej założenia miałyby zastosowanie tylko i wyłącznie wówczas, gdyby podaż biletów była mniejsza od popytu na nie.

Powyższe założenia należy traktować jako kolejny projekt, nie zaś ostateczny kształt regulaminu. Prosimy o dyskusje nad jego treścią do najbliższego wtorku, do godz. 21.

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 01:01   

Panie Prezesie - i nie pisze tu do deza :) - po tym co przeczytalem, trudno cokolwiek sensownego napisac... mysle, ze wymieniona osoba powinna sie zwyczajnie wstydzic. w kazdym stadzie znajdzie sie owca o ciemniejszej welnie... ze swojej strony moge zapewnic, ze w autokarze kazdy jest rowny - i kazdy powinien rownie glosno spiewac... ;))) i nie ma sie co takimi wybrykami przejmowac, choc nie watpie, ze zapadaja w pamieci.

mnie na przyklad niezle spluto na derbach (pozdrawiam niebiesko-czarnych napinaczy z sektora nad nami, nie wiem czemu nie byli tacy odwazni twarza w twarz), ale przeciez nie moze to zatrzec efektu kapitalnego wyjazdu.

tak czy owak w imieniu Zarzadu chcialem Cie za cala sytuacje przeprosic. napisz na priv nick rzeczonej osoby, porozmawiamy z nia sobie.

a na zlot serdecznie zapraszamy. co prawda do nauki tam raczej czasu nie znajdziesz, ale pilke kopnac mozna... :)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 01:07   

Zgodnie z nowym projektem premiowane punktami będą opłacane składki i zloty, a wyjazdy już nie? dlaczego?

mrowczan 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 02:00   

Nie no, przeciez to jest bez sensu... jakies punkciki, procenty. Uwazam, ze "kto pierwszy, ten lepszy" jest najlepszym sposobem rekrutacji.
Kazdy kibic Milanu interesujacy sie klubem raczej codziennie wchodzi na ta strone, wiec juz wczesniej wie o planowanym wyjezdzie. W tym momencie, gdy zalezy mu na meczu (skierowane jest to do osob narzekajacych, ze na mecze jezdza sami "mbankowcy") wplaca wczesniej kase kumplowi na konto, ktory pozniej w razie potrzeby (w ciagu pare sekund) przeleje ja na rachunek MCP. W ten sposob ludzie "zyjacy" klubem maja pewne miejsce na wyjezdzie, gdyz w przypadku powyzszego pomyslu (post Deza) wychodzi na to, ze ktos, kto obejrzal w zyciu 2 mecze Milanu w tv ma takie same szanse na wyjazd, jak osoby kochajace ten klub. Wezmy taka sytuacje : chcesz jechac z kumplem na mecz, wplacacie razem kase i ... on jedzie, a Ty nie - czy to nie jest chore?
Uwazam, ze nie ma sensu kombinowac z rekrutacja, gdyz wg mnie przyniesie to tylko wiecej niezadowolen.
PS Nie bede juz pisac o wczesniej wspomnianych brakach mozliwosci wyjazdu na zloty itd, ktore wg nowego regulaminu robia chociazby ze mnie kibica "drugiej klasy".
PS2 Pogubilem po pierwszym zdaniu wszystkie mysli i pisalem "na pale" :P

Pan_Prezes 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 02:47   

kapi, nie po to nie podawalem nicka w poscie zeby teraz na ta osobe donosic na privie :) nie chce nikomu robic problemow, nie takie byly moje intencje. Chodzilo tylko o zasygnalizowanie sytuacji... moze niektore osoby same to sobie przemysla i dojda do wlasciwych wnioskow. Zreszta tak jak sam piszesz, takie incydenty nie moga wplywac na ogolne wrazenia z wyjazdu. Moje sa jaknajbardziej pozytywne. Oby bylo ich wiecej... Pozdro

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 08:39   

mrowczan napisał/a:
W tym momencie, gdy zalezy mu na meczu (skierowane jest to do osob narzekajacych, ze na mecze jezdza sami "mbankowcy") wplaca wczesniej kase kumplowi na konto, ktory pozniej w razie potrzeby (w ciagu pare sekund) przeleje ja na rachunek MCP.

Proponuję małe udoskonalenie Twojego pomysłu. Po co kumplowi? Przelej sobie na konto MCP już dziś ca. 1000 pln. Powinno jako zaliczka na dwa wyjazdy wystarczyć ;-) Będziesz zawsze pierwszy w ten sposób.

mrowczan napisał/a:
PS2 Pogubilem po pierwszym zdaniu wszystkie mysli i pisalem "na pale"

Mam nadzieję, że się tylko pogłubiłeś ;-) Rispekt :>

pzdr,

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 08:53   

konrad_acm napisał/a:
Zgodnie z nowym projektem premiowane punktami będą opłacane składki i zloty, a wyjazdy już nie? dlaczego?

zastapilismy w systemie punktowym premiowanie osob uczestniczacych w wyjazdach, na rzecz szerzej pojetej grupy placacych skladki. jednoczesnie nadal stoimy na stanowisku, iz nalezy nagradzac osoby, ktore uczestnicza w zyciu stowarzyszenia poprzez uczestnictwo w zjazdach. jest to o tyle wazne, iz co drugi zjazd czlonkowski jest zjazdem wyborczym. warto, by bralo w nich udzial jak najwiecej osob. promowac udzialy w zjazdach bedziemy takze i w inny sposob. w chwili obecnej pracujemy nad zmiana dotychczasowej formuly zjazdow - wyprowadzeniem ich poza krakow na rzecz wybranego osrodka dysponujacego odpowiednia baza sportowa oraz zapleczem.

zdaje sobie sprawe, iz nie wszystkim beda pasowac proponowane terminy, lokalizacje, ze problemem moze okazac sie czynnik kosztowy. wlasnie ten ostatni przesadzil o tym, ze zrezygnowalismy calkowicie z uwzgledniania w systemie punktowym uczestnictwa w wyjazdach. pozostale dwa czynniki (termin, lokalizacje) moga zaistniec w przypadku kazdej organizowanej imprezy, niemozliwe jest w tym wzgledzie dopasowanie sie pod wszystkich, a co najwyzej pod wiekszosc.

pozdrawiam

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 09:27   

z mojej srony, pragne zachecic wszystkich do dyskusji w temacie!
zarowno osoby, ktore nie byly jeszcze na wyjezdzie organizowanym przez MCP jak rowniez te, ktorym bylo to juz dane...
unikniemy (badzi ograniczymy) wtedy sytuacji, ze za przyklad sluza fikcyjne postacie, ktorym poprzedni wariant zapisow oraniczal mozliwosc wyjazdu.

pamietajmy, ze regulamin ma byc dla wszystkich!!

mrowczan 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 10:37   

droc napisał/a:
mrowczan napisał/a:
W tym momencie, gdy zalezy mu na meczu (skierowane jest to do osob narzekajacych, ze na mecze jezdza sami "mbankowcy") wplaca wczesniej kase kumplowi na konto, ktory pozniej w razie potrzeby (w ciagu pare sekund) przeleje ja na rachunek MCP.

Proponuję małe udoskonalenie Twojego pomysłu. Po co kumplowi? Przelej sobie na konto MCP już dziś ca. 1000 pln. Powinno jako zaliczka na dwa wyjazdy wystarczyć Będziesz zawsze pierwszy w ten sposób.

Dobrze wiesz, o czym mowie. Podalem przyklad na rozwiazanie problemu osobom z kontem w innym banku, ktorzy nadal uwazaja, ze "mbankowcy" zajeli w ciagu pierwszy 15 minut 80% miejsc.
Poza tym przy dotychczasowych zapisach bylo tak, ze wplacasz kase np wieczorem, a juz rano masz liste osob, ktore sie lapia na wyjazd - zadnego stresu. Ile by to mialo trwac w nowym "systemie"? Tydzien, dwa nerwowki, zeby sie w koncu okazalo, ze ktos inny zostal wylosowany? Bez sensu... Nie wiem, po co kombinowac i calkowicie zmieniac cos, co od pradawnych czasow bylo chyba najlepszym sposobem przydzialu (w tym przypadku biletow) :sciana:

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:00   

Pan_Prezes napisał/a:
i wtedy do autobusu wchodzi pewna milanistka I co slysze? "O k***, ile piknikow" Ta sama sytuacja powtorzyla sie tez na drugim wyjezdzie.

To co napisze nie znaczy ze to pochwalam jednak w pewnym sensie rozumiem ;)
Zgadzam sie ze jest to nie przyjemne jednak nie ma na celu jakiegos szuwladkowania, segregowania itp. Piknik oczywiscie bardzo zle sie kojarzy ale nie chodzi o jakas gorsza kategorie kibica, to takie brzydziej nazwane "o ile osob ktorych nie znam" ;) Kazdy na poczatku byl piknikiem ;)
Nie zmienia to jendak faktu ze zachowanie to faktycznie mile nie bylo i w jakis tam sposob milanistka odpowiedzialna za to powinna sie jednak wstydzic.

mrowczan napisał/a:
Nie no, przeciez to jest bez sensu... jakies punkciki, procenty. Uwazam, ze "kto pierwszy, ten lepszy" jest najlepszym sposobem rekrutacji.

mrowczan napisał/a:
W tym momencie, gdy zalezy mu na meczu (skierowane jest to do osob narzekajacych, ze na mecze jezdza sami "mbankowcy") wplaca wczesniej kase kumplowi na konto, ktory pozniej w razie potrzeby (w ciagu pare sekund) przeleje ja na rachunek MCP. W ten sposob ludzie "zyjacy" klubem maja pewne miejsce na wyjezdzie, gdyz w przypadku powyzszego pomyslu (post Deza) wychodzi na to, ze ktos, kto obejrzal w zyciu 2 mecze Milanu w tv ma takie same szanse na wyjazd, jak osoby kochajace ten klub.

Bardzo madre. Szczegolnie ze nie kazdy ma kolegow z kontem w mbanku i moze sobie wykonywac tego typu gierki.
Szczegolnie ciekawe jest stwierdzenie ze ktos kto oglada Milan w tv nie kocha go, bo kochaja Milan tylko ci ktorzy na niego jezdza. Jestes po prostu super fajny kibic a ja moze lepiej przerzuce sie na Inter.

Co do nowego regulaminu. Ogolnie rzecz biorac nawet mi sie podoba. Dociera do mnie glownie to, ze co drugi zjazd jest zjazdem wyborczym a to jest juz jednak pewna aktywnoscia. Mam jednak dwa male zastrzezenia:

dezali napisał/a:
W przypadku, gdyby większa liczba osób miała jednakowy dorobek punktowy, co uniemożliwiałoby rozdzielenie puli biletów zgodnie z przyjętymi kryteriami, następowałoby losowanie pozostającej, nie rozdzielonej puli biletów, w gronie osób o jednakowym dorobku punktowym. Osoby, które w wyniku tego losowania nie otrzymałyby biletów trafiałyby do środkowej puli 40 %. Trafiałyby tam automatycznie również pozostałe osoby, których dorobek punktowych nie kwalifikowałby na otrzymaniu biletu zgodnie z ustalonymi kryteriami.

Wedlug mnie osoby ktore maja tyle samo punktow powinny sie zdecydowac czy chca byc losowane sposrod pierwszej czy drugiej czterdziestki. Nie uczciwe moim zdaniem jest to, ze taka osoba bylaby losowana najpierw raz w pierwszej serii losowania, a jesli sie jej nie uda to ma kolejna szanse w drugiej ekipie do ktorej zostanie przerzucona. W takiej sytuacji nie dosc ze jest w grupie ktora jako pirewsza dostaje bilety to jeszcze ma szanse zostac wylosowanym dwukrotnie, jednoczesnie zmniejszajac szanse tych ktorzy losowani jeszcze nie byli.

Druga kwestia to sprawa rozkladu procentowego. Mysle ze 20% dla nowych do odpowiednia ilosc. Nie wiem tylko czy 40% dla aktywnych to nie za duzo. Zwrocmy uwage ze nawet sami "aktywni" pisza ze jest to grupa 10-15 osob. Tymczasem w przypadku gdy dostajemy 50 biletow, z urzedu dostaje ta grupa 20 biletow.
Wydaje mi sie ze proporcje powinny wynosic 30%-50%-20% ale to akurat mniej wazna moim zdaniem kwestia.
Po raz kolejny proponuje zwrocic uwage na to, ze osoby tzw aktywne jezdza na niemal kazdy wyjazd. Mysle ze nie byloby czyms strasznym "zmniejszenie" ich szans na co "n-ty" wyjazd kiedy losowanie to, bedzie naprawde potrzebne.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."
Ostatnio zmieniony przez Veerapan Pon Lut 05, 2007 11:03, w całości zmieniany 1 raz  

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:03   

Mam mieszane odczucia odnosnie nowego projektu regulaminu. Bo niby daje szanse nowym, bo niby nie ma punktowania za wyjazdy, bo niby promowana jest aktywnosc skladkowo-zlotowa... Ale czy na pewno?
Widze, ze dezali kilkukrotnie podkresla, ze zrezygnowano z promowania wyjazdow. Niestety dez, mylisz sie! Nowy projekt nie tylko chce promowac wyjazdowiczow - on spycha aktywnych (czyli tych, ktorych ponoc tak chcieliscie promowac) do jednego worka z nowymi. W tym momencie znow jest podzial na lepszych i gorszych. Juz tlumacze dlaczego.
Wszystkiemu winne jest jedno zdanie: Na początku przydzielana byłaby pierwsza pula 40 % biletów przeznaczona dla osób, które były już na choć jednym wyjeździe organizowanym przez MCP. Czyli ktos moze placic skladke od samego poczatku, jezdzic na wszystkie zloty, siedziec w komisjach skrutacyjnych i wykupic w pojedynke 3/4 gadzetow ze sklepiku MCP, ale wbrew gorliwym zapowiedziom (zwlaszcza ze strony Carlo) nie bedzie w zaden sposob promowany. Jego szanse beda identyczne jak kogos, kto pierwszy raz zaplacil skladke i chce jechac na derby, a potem sie wypisac (a przeciez z takimi chcieliscie walczyc!). Gdyby nie to zdanie o wyjazdach, to gosc mialby komplet punktow i bilet byc moze z urzedu (oczywiscie nie mowie, ze to byloby dobre). A tak musi liczyc na szczesliwy los, podczas gdy stala ekipa wyjazdowa bileciki bedzie miala w kieszeni, bo taki aktywny czlonek MCP z zerowym kontem wyjazdow nie bedzie im w zadnym stopniu zagrazal. Czyli projekt zaklada kompromis, jakiego obawial sie w swoim poscie lokerACM: my i tak jedziemy, a reszta niech sie kosi miedzy soba...
Nie podoba mi sie tez cala idea punktowania. Bo o ile moge zrozumiec tyle samo punktow dla organizatora i osoby, ktora jedzie z drugiego konca Polski, to juz nie rozumiem, czemu tyle samo punktow ma dostac ktos, kto przyszedl sobie piechota na gotowe. Poza tym w obecnej formie regulaminu punktowanie w ogole nie ma sensu. Jest tylko (byc moze nieswiadomie ustalona) przykrywka dla dbania o interesy stalej ekipy wyjazdowej, ktora oczywiscie jest obecna na wszystkich imprezach. Przy 42 biletach, 2 sa dla organizatorow, a reszta dzieli sie w proporcjach 16-16-8. Nietrudno sie zorientowac, ze latwo o sytuacje, w ktorej pula nr 1 zostanie zgarnieta przez tych, ktorzy maja na koncie wyjazd i komplet punktow. Reszta jest w takiej samej pozycji, jak ktos, kto zapisal sie tylko dla jednego wyjazdu - albo nawet w gorszej, bo tamten bedzie mial jeszcze szanse w puli nr 3, zanim razem trafia do puli nr 2...
Pomimo wszystkich zastrzezen, chyle czola przed Zarzadem i KR. Usuncie z projektu promowanie wyjazdowiczow (lub dyskryminacje milanowych prawiczkow jak kto woli) i bedzie calkiem niezle.
Pozdrawiam

PS:
kapi napisał/a:
tak czy owak w imieniu Zarzadu chcialem Cie za cala sytuacje przeprosic. napisz na priv nick rzeczonej osoby, porozmawiamy z nia sobie.

Nie badz obludny kapi. Kazdy, kto jezdzil na zloty i wyjazdy, doskonale wie, o kogo chodzi...

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:10   

mrowczan napisał/a:
Poza tym przy dotychczasowych zapisach bylo tak, ze wplacasz kase np wieczorem, a juz rano masz liste osob, ktore sie lapia na wyjazd - zadnego stresu. Ile by to mialo trwac w nowym "systemie"? Tydzien, dwa nerwowki, zeby sie w koncu okazalo, ze ktos inny zostal wylosowany? Bez sensu... Nie wiem, po co kombinowac i calkowicie zmieniac cos, co od pradawnych czasow bylo chyba najlepszym sposobem przydzialu (w tym przypadku biletow) :sciana:

Nie uwazam, ze bylo to najlepszym sposobem, gdy do rozdysponowania biletów jest kilkanascie/kilkadziesiat i ida one w kilka godzin. Piszesz "Tydzien, dwa nerwowki, zeby sie w koncu okazalo, ze ktos inny zostal wylosowany? Bez sensu...". Ja ci odpowiem: godzina, dwie, dzień nieuwagi/nieobecnosci, zeby sie okazało że jest wyjazd, a ktos inny jedzie bo byl pierwszy? Bez sensu... Wlasnie dlatego musial powstac inny system. Pierwszy projekt skrytykowalem, o drugim mam lepsze zdanie, ale wypowiem sie pozniej.

mrowczan 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:15   

Veerapan napisał/a:
mrowczan napisał/a:
W tym momencie, gdy zalezy mu na meczu (skierowane jest to do osob narzekajacych, ze na mecze jezdza sami "mbankowcy") wplaca wczesniej kase kumplowi na konto, ktory pozniej w razie potrzeby (w ciagu pare sekund) przeleje ja na rachunek MCP. W ten sposob ludzie "zyjacy" klubem maja pewne miejsce na wyjezdzie, gdyz w przypadku powyzszego pomyslu (post Deza) wychodzi na to, ze ktos, kto obejrzal w zyciu 2 mecze Milanu w tv ma takie same szanse na wyjazd, jak osoby kochajace ten klub.

Bardzo madre. Szczegolnie ze nie kazdy ma kolegow z kontem w mbanku i moze sobie wykonywac tego typu gierki.
Szczegolnie ciekawe jest stwierdzenie ze ktos kto oglada Milan w tv nie kocha go, bo kochaja Milan tylko ci ktorzy na niego jezdza. Jestes po prostu super fajny kibic a ja moze lepiej przerzuce sie na Inter.

Pokaz mi, gdzie napisalem, ze prawdziwi Milanista to tylko ten, ktory jezdzi na mecze, bo nie przypominam sobie, zebym cos takiego pisal. Chodzilo mi o to, ze ktos kto nie ma praktycznie zadnego pojecia o klubie, nie wie, co sie w nim na biezaco dzieje, a wplaca kase, bo mu mama dala pieniadze na "wycieczke do Wloch", ma takie same szanse na wyjazd, jak ludzie zyjacy klubem (nie chodzi tu o wytykne przez Ciebie wyjazdy na mecze). Co do mbanku - konta sa darmowe, wiec gdybym sie poczul poszkodowany po jakims wyjezdzie, to na nastepny bym je sobie zalozyl, nie widze tu zadnego problemu.
Radeo napisał/a:
Nie uwazam, ze bylo to najlepszym sposobem, gdy do rozdysponowania biletów jest kilkanascie/kilkadziesiat i ida one w kilka godzin

Nie idzie ich kilkanascie/kilkadziesiat. Na derby wplacilem kase za kumpla o 3 w nocy (mbank) i byl na 10 miejscu (MCP 140), a w poludnie bylo juz info o wyczerpanym limicie miejsc. Chyba mi nie powiesz, ze 20 mbankowcow rzucilo sie do wplat od 3 do 8 rano (wtedy inne banki ksieguja przelewy). Poza tym wiele razy bylo podkreslane, ze znaczna wiekszosc przelewow byla zewnetrznych.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 15:22   

mrowczan napisał/a:
Pokaz mi, gdzie napisalem, ze prawdziwi Milanista to tylko ten, ktory jezdzi na mecze, bo nie przypominam sobie, zebym cos takiego pisal.

Napisales ze to ten ktory jezdzi na mecze a nie oglada mecze przed telewizorem naprawde kocha Milan. Dla mnie to dzielenie na lepszych i gorszych na podstawie ich mozliwosci ogladniecia meczu na zywo. To ze miales cos innego na mysli nie zmienia faktu ze napisales to tak a nie inaczej. Bo wrzuciles do jednego worka kazdego kto nie ogladal meczu na zywo nie patrzac zbytnio na to (ani niebedac w stanie sprawdzic jak jest naprawde) czy ten ktos zyje zyciem klubu czy zalezy mu tylko na wycieczce.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 16:34   

mrowczan napisał/a:
Nie idzie ich kilkanascie/kilkadziesiat. Na derby wplacilem kase za kumpla o 3 w nocy (mbank) i byl na 10 miejscu (MCP 140), a w poludnie bylo juz info o wyczerpanym limicie miejsc. Chyba mi nie powiesz, ze 20 mbankowcow rzucilo sie do wplat od 3 do 8 rano (wtedy inne banki ksieguja przelewy). Poza tym wiele razy bylo podkreslane, ze znaczna wiekszosc przelewow byla zewnetrznych.

Ależ ja tu nie mowie nic o mbankowcach itp.! Mowie tylko o tym, ze system „kto pierwszy” okazał się zły, gdy chetnych było wiecej (derby). MCP to sporo ludzi, wyjazdy nie sa organizowane co tydzień, lecz 2-3 razy w sezonie, a przy obecnym rozkwicie fanklubu można się spodziewac, ze sytuacja, ze biletow będzie za malo prędzej czy pozniej się powtorzy. Pozwole sobie na porównanie z Mundialem: zwroc uwage na system sprzedazy biletow na tę impreze; polaczenie roznych sposobow, w tym i losowania. Po to, aby w jak najbardziej możliwy sposób wyrównac szanse. Aby nie było, ze na Mundial pojedzie „kto pierwszy”…

Cieszę się, że Zarząd wziął to pod uwage i pomimo niefortunnego pierwszego projektu przedstawil kolejny. Pierwsze co musze powiedziec: jestem niezwykle szczesliwy (nie przesadzam i nie ironizuje), ze osoby pierwszy raz jadace na mecz z MCP będą mialy zagwarantowane kilka miejsc (to jeden z moich pomysłów, wysuniety na forum rozniez przez Kiepure, a jeśli KR miala glos doradczy, to wiadomo czyja to zasluga. Kiepura :ok: ). Okazuje się jednak, ze lobby elit jest silne i jednak za korzystanie z przywilejow można dostac nowe. OK, nie mam sil, ochoty i zamiaru się z tym dalej spierac. Nie rozumiem, ale postanawiam przejść nad tym do porządku dziennego, tak jak przechodze do porządku dziennego nad wszystkimi ustawami uchwalanymi w Polsce z którymi się nie zgadzam. Poza tym, na początku mnie to grzalo, ale teraz już mam dosc tego, ze mysli i mowi się o mnie jako o prowokatorze i podjudzaczu, dlatego się ucisze. Może jeśli wybiore się (i zalapie) na nastepny wyjazd, nie będzie tak, ze tyl autokaru będzie szeptal: „prowokator”, a przód „podjudzacz”. Choc to zapewne plonne nadzieje, obrażalscy przykleili mi etykietke. Nie będę tez polemizowal ze szczegolami tego projektu, co zmieniłbym itp. To tez mam juz gdzies, niech będzie jak jest.

Pozostaje mi tylko wyrazic nadzieje, ze… regulamin nie znajdzie nigdy zastosowania, ze zawsze będzie wiecej biletow niż chetnych i ze ta Marysia, ten Radek i ten staly bywalec zlotow i wyjazdow pojada na mecz, kiedy tylko będę chcieli i będą wszyscy razem bawic się w swietnej atmosferze. Przy okazji powziąłem pewne postanowienie, zobaczymy czy w nim wytrwam, ale mam czas to najbliższego wyjazdu MCP.

Dziekuje autorom projektu (tu tez nie ma ironii i przesady) za włożony trud w jego przygotowanie i cierpliwe (tudzież niecierpliwe – k.) wysłuchiwanie uwag w dyskusji, która jest jak najbardziej merytoryczna.

P.S.
Pan_Prezes napisał/a:
Otoz siedze sobie w autobku, dopiero zaczynam poznawac ludzi, i wtedy do autobusu wchodzi pewna milanistka I co slysze? "O k***, ile piknikow" Ta sama sytuacja powtorzyla sie tez na drugim wyjezdzie. Nie wiem jak inni, ale ja tatkie teksty odbieram moze nie jako atak, ale jako sygnal ze nie mam wstepu do pewnej grupy znajacych sie juz osob.

Nie musiałem się zbytnio wysilać, żeby się domyśleć o kim mowa. A to właśnie jedna z premiowanych osob, za to ze „MCP jest w tym miejscu w którym jest”. Pytalem o konkretne dzialania na rzecz MCP, to zapewne jest jedno z nich. I do tego jedyne.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 16:50   

Ja też po raz (raczej) ostatni się wypowiem. Są w nowym regulaminie pewne korzystne zmiany, ale nie mam już siły i ochoty dyskutować o paru innych kwestiach. Nie chce mi się protestować, stroić fochy czy (...) [<-tu wpisz cokolwiek]. Nie jestem zadowolony ale, o dziwo dla niektórych, są w życiu ważniejsze sprawy i staram się, mówiąc kolokwialnie, olewać rzeczy na które mam znikomy (lub wręcz żaden) wpływ. Cieszy mnie to, że osoby bez wyjazdu na koncie mają zwiększone szanse. Resztę pomijam.
Podziękowania dla Zarządu za niektóre postulaty.

mrowczan 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 17:10   

Veerapan napisał/a:
Napisales ze to ten ktory jezdzi na mecze a nie oglada mecze przed telewizorem naprawde kocha Milan.

Nadal czekam, az mi zacytujesz, gdzie napisalem, ze osoby jezdzace na mecze sa bogami, a ogladajacy je w tv kibicowskim plebsem...
PS jak cos, to wal na gg, zeby nie robic OT.

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 17:11   

TomekW napisał/a:
kapi napisał/a:

Nie badz obludny kapi. Kazdy, kto jezdzil na zloty i wyjazdy, doskonale wie, o kogo chodzi...

obludny Tomku jestes w tym momencie Ty. dlaczego? poniewaz wyrazasz opinie, osądy niezgodne ze stanem faktycznym, z prawda. mimo, ze jezdzilem na zloty i wyjazdy nie wiedzialem, kto rzeczone slowa wypowiedzial. i gdyby ta osoba nie przyznala mi sie dzis do tego, nie wiedzialbym do tej pory. kolejne prowokacyjne "pudlo". proponuje, zebys uderzal tam, gdzie jest szansa trafienia. albo nie uderzal wcale. pzdr.

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 17:38   

Cytat:
...ze osoby pierwszy raz jadace na mecz z MCP będą mialy zagwarantowane kilka miejsc...

wiesz mi radeo, ale piszac posta doskonale wiedzialem ze nie jestem odosobniony w tej kwestji, mimo iz nie bylo przeciekow ;)

dalej w twojej wypowiedzi (a ladnie sie zaczynala ;) ) juz nie jest tak pieknie...
prosilem o to by jak najwiecej osob przedstawilo swoją opinię, i co?
dzisiaj stwierdzilem, za dla mnie to ta dyskusja moze trwac, dotad, az osoby decydujace w Naszym Stowarzyszeniu dojda do porozumienia, pomijam jaka droga. Cel jest jeden - regulamin.

nie zadzile, ze gore wezma zagrywki w stylu, ciosow ponizej pasa ;) ... i co mam odpowiedziec?? ze tez tego nie slyszalem??? (kapi :piwo: juz 2 raz sie w czyms zgadzamy)
tak mozemy sobie pogadac przy piwku!!! ze wszystkimi!!
a, moze wpadniesz na zlot?? lub wyjazd (jak biletow bedzie wiecej, mozasz jechac kolo mnie :ok: )???

czuwaj!

ps. acm1899: ktore to sa korzystne zmiany i co chcesz oprotestowac??

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 17:46   

Korzystną (przykładową) zmianę podałem i wyraźnie napisałem, że nie będę prostestował, a nawet w ogóle dyskutował. Zaakceptowałem oficjalnie regulamin. Czytaj ze zrozumieniem.

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 18:32   

Mnie zastanawia czemu wiekszosc tu dyskutujacych zamiast skupic sie na rzeczowej dyskusji, rozwazaniu propozycji, skupia sie na prywacie, oskarzeniach. Czemu sluza docinki, wyciaganie starych kwestii? A w tym temacie to przewaza.. Mnie sie podobal pomysl Pomato ale chyba nikt go nawet nie skomentowal. Krtykujacy tylko krytykuja a pomyslo prawie brak...

Moim zdaniem system przeznawania biletow jest konieczny. Zaproponowany obecnie projekt jest dobry, choc warto moze by przedyskutowac rozklad procentowy. Jak najmniej elit.

Druga sprawa to przydalby sie jakis system losowania par ;] Bo moze chcialo by pojechac wspolnie malzenstwo, dwoch przyjaciol, kumpli, znajomych? W takim przypadku pary, zgloszenia grupowe powinny byc traktowane jako 1 los, ale z rezerwacja dwoch biletow.

Ponadto przydaloby sie, aby wyszkolonych zostalo wiecej organizatorow. Zarzad powinien wybrac 3, 4 takie osoby, przeszkolic je i dazyc do tego by wyjazdow w roku bylo 6-8 a nie 2-3. Wtedy rowniez rozladowaloby sie sytuacje z iloscia chetnych na mecz.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 19:03   

zgadzam sie z opiniami, że nowy projekt jest lepszy od pierwszego, ale wymaga jeszcze "dopieszczenia". Veerapan słusznie zasugerował poprawke proporcji 30-50-20.

nonenalim, ciekawy pomysł z losowaniem par. pewnie utrudniłoby to mocno procedurę losowania, ale jest to godne rozważenia.
Co do zwiększenia liczby wyjazdów to na samym początku proponowałem zorganizowanie dwóch wyjazdów w zbliżonym czasie (np. 2-3 tygodnie). Myslę, że wszyscy by dostali bilety. Niestety jedyny odzew był od Kiepury, który napisał żeby założyc nowy fan klub albo dwa albo trzy................

Ludwik 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 20:41   

Zgłaszany był już pomysł, aby osoby niewylosowane miały pierwszeństwo przy kolejnych wyjazdach. Cartman proponował, aby przy jednym z trzech kolejnych. Moim zdaniem to za dużo, ale tak czy inaczej ograniczyło by to znaczenie losowania. W poprawionym projekcie możnaby stosować to przy dzieleniu miejsc z II i III puli.
Myśleliście o tym ?

dezali 
Administrator

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 21:08   

ludwik, zaproponuj prosze konkretne rozwiazanie, ktore pozwoliloby utrzymac jasnosc zasad i ich czytelnosc.

obawiam sie, ze przy zaproponowanym przez ciebie rozwiazaniu mielibysmy totalny misz masz, w ktorym malo kto bylby w stanie sie polapac. juz obecny ksztalt projektu nie dla wszystkich moze byc czytelny. skomplikowanie go o kolejne zapisy w mojej ocenie mogloby skutkowac utrata przejrzystosci zasad. a to ostatnia rzecz, ktora bysmy chcieli.

w trakcie dyskusji wyszlismy od dwoch skrajnych i stosunkowo czytelnych projektow. proponowany projekt jest ich wypadkowa, ktora staralismy sie zaprezentowac w mozliwie najbardziej czytelnej formie.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi