ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Wto Lut 20, 2007 23:56
Konkurs na projekt nowej flagi Milan Club Polonia
Autor Wiadomość
acm_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 01, 2007 22:34   

a 15 nikomu sie nie podoba?? :P

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 01, 2007 23:00   

mi sie podoba. ustawie sobie jako tapete :-)

a powazniej: zamieszczamy ostatni nadeslany w terminie projekt:

i czekamy na kolejne komentarze - do niedzieli do polnocy.

chcielibysmy prosic o opinie do pomyslow - nie do samych projektow. nie kazdy ma reke do grafiki, ale jak widac pare interesujacych koncepcji powstalo.

na podstawie Waszych opinii podjeta zostanie ostateczna decyzja.

kamal 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 01, 2007 23:24   

mi podobają się projekty nr. 2, 10, a ten ostatni nadesłany najbardziej...
flaga nie powinna mieć wielu elementów, powinna być przede wszystkim czytelna, a te są.
oczywiście inne też są czytelne, ale jakoś mnie nie przekonują
czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze...

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 23:33   

Ciezko oceniac obiektywnie jak samemu sie nadesłało projekt :) Ale poza moja propozycja podoba mi sie 15 :)

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 08:00   

A ja się z kamalem nie do końca zgodzę. Pomijam też kwestię poruszoną przez Bubu, że trudno wybierać projekt skoro samemu się jakiś nadesłało. Ja uważam, że flaga owszem nie powinna być jakoś wyjątkowo napstroszona. Ale powinna być czymś szczególnym, co patrzącym na nią Włochom pozwoli zatrzymać na chwilę oko i stwierdzić - o! To jest ciekawe. Niezła flaga. Dobry pomysł.
Nie umniejszam nic "zwykłym" flagom, ale wydaje mi się, że powinniśmy postarać się wyróżnić czymś szczególnym. Czymś co daje nam własną odrębność i szansę pokazania, że na stadionie są również kibice z Polski!! I nie mówię że flaga ma być skomplikowana graficznie do granic możliwości, bo faktycznie stanie się nieczytelna. Ale można znaleźć punkt pośredni między czymś graficznie rzucającym się w oczy a jednocześnie widocznym.

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 08:36   

rowniez podam swoje typy:
najodpowiedniejsze wydaja sie projekty 2 i 21, ewentualnie 12, sa czytelne, a co do ich wyjatkowaci" (jak to mowi kuba :piwo: ) uwazam ze logo MCP wciaz uchodzi za takie, ze nie jeden wloch oko zawiesi ;)

ciekawy jestem rowniez jak wygladal by projekt flagi nr 1, po porawkach o ktorych mowil kapi (waskie pasy czerwono-czarne idealnie odnosza sie do stylu pierwszych koszulek ACM)

ps. kiedy nastapi oficjalne oglaszenie zwycieskiego projektu?? i czy flaga zadazy" z Nami pojechac na najblizszy wyjazd?? ;)

acm_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 14:01   

mi podoba sie 16 i 20 :D
Żebym wczesniej sie z kumplem zgadał to bym moze cos lepszego podesłał bo zrobilismy te dwie co wysłalismy w około godzine :D

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 15:44   

Kiepura napisał/a:
ciekawy jestem rowniez jak wygladal by projekt flagi nr 1, po porawkach o ktorych mowil kapi (waskie pasy czerwono-czarne idealnie odnosza sie do stylu pierwszych koszulek ACM)

Zapewne tak ;)

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 15:49   

co raz bardziej mi sie podoba, choc pasy wciaz za waskie :/ moglbys ostatni raz poprawic ;)

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 15:58   

Motywem przewodnim tak jak zaznaczyleś mialy być własnie wąskie pasy. Naprawde niewiele flag jest tak zrobiona. Ale nie każdemu sie podoba... rozumiem. ;)

EDIT:
Prosze Kiepura... kolejne szerokosci pasow...grubsze juz być nie mogą... bo zrobia sie "standardowe" ;)

Ostatnio zmieniony przez chrissnail Pią Lut 02, 2007 16:55, w całości zmieniany 2 razy  

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 16:05   

no wlasnie. mnie rowniez o to chodzi, ale ze wzgledu na trudnosc wykonania chcialem zobaczyc szersze pasy.
nadal bedzie wyjatkowa pod wzgledem atrakcyjnosci, ale jak nie to nie ;)
pozdro! malutki (moze zrobimy flage z moim avatarem?)

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 16:58   

jesli chodzi o kwestie: prostota czy nie, to wydaje mi sie, ze skoro bardzo prosta juz mamy:

to teraz mozna by skusic sie na krok wyzej i do takiego celu ten projekt:

wydaje mi sie b. dobry. choc nie wiem czy np. barw Polski nie zamienic w jakis sposob na Milanu... :co:

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 17:11   

moze pol na pol, a czarne elementy zrobic bialo-czerwone i/lub czerwono-czarne... chyba

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 17:57   

Kiepura napisał/a:
ps. kiedy nastapi oficjalne oglaszenie zwycieskiego projektu?? i czy flaga zadazy" z Nami pojechac na najblizszy wyjazd?? ;)

do niedzielnej polnocy ;) trwa "burza mozgow". potem bedzie czas na decyzje. czy flaga pojedzie na kolejny wyjazd? to zalezy, kiedy sie on odbedzie - i od tego, jak szybko zostanie uszyta. tak czy owak na pewno nie bedziemy sie spieszyc. lepiej, zeby poczekala, a byla piekniejsza :)

shaba 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 18:16   

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 18:32   

jak sie nad tym troche zastanowilem, to doszedlem do wniosku, ze najlepszy jest projekt nr. 14. mam tez kilka innych, ktore rowniez stawiam wysoko, ale ten najbardziej przypadl mi do gustu. jest w miare prosty, ale swietnie wyglada.
uwazam, ze MCP powinno byc kojarzone z Polska, wiec te bialo-czerwone barwy sa wg. bardzo wskazane. fanie by bylo wplesc tam czerwono-czarne barwy, ale nie mam pomyslu w ktorym miejscu - moze podzielic, lewa strona (od logo) bialo-czerwona (czyli tak jak jest), a prawa czerwono czarna (czarne paski zamienione na biale). moze bys fajne.

moze ktos moglby stworzyc taki projekt, by zobaczyc jak to bedzie wygladac ?

tak czy inaczej, nr. 14 jest swietny :)

pzdr.

EDIT:
to wyzej juz jest ciekawiej, ale moze sprobowac te pionowe pasy zamienic na 2 poziome (czyli poprostu pozamieniac kolory i dac te biale paski)

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

shaba 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 18:41   

o to Ci chodzi Mości?

[ Dodano: Pią Lut 02, 2007 18:44 ]

czy tak?

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 18:46   

o! o! dobre! dobre! tylko kolory powinny byc czerwono-czarne, a nie czarno-czerwone...

shaba 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 18:50   

[ Dodano: Pią Lut 02, 2007 18:52 ]

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 19:05   

o dokladnie o to mi chodzilo :)
sam nawet zrobilem swoja wersje (za co przepraszam autora projektu :P )

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 02, 2007 19:47   

jestem za! Niezle to wygląda!! Mimo że dalej wolę bardziej radykalne rozwiązania...

shaba 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 03, 2007 13:35   

Ja bym jednak bardziej skłaniała się ku pionowym cz-cz pasom - dlatego że takie kojarzą sie z Milanem (to tylko moje zdanie). Poza tym fajnie współgrają z paskami z logo.
Postarałam się też bardziej "uwidocznić" naszą flagę.
No i zamiast napisu "MILAN CLUB POLONIA MIALN CLUB POLONIA MILAN CLUB POLONIA" fajnie jakby się na górze znalazł tekst "Ci facciamo.." - uważam że to był świetny pomysł jednego z naszych kolegów, żeby właśnie te słowa zamieścić na fladze, ponieważ idealnie pasują do MCP. Dlatego warto ten pomysł wykorzystać jakkolwiek by miała wyglądać ta flaga.

Mniej wiecej wygladało by to tak: (oczywiście za zgodą autorów!!)

łachu 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 03, 2007 14:01   

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem wydaje się przerobiony projekt flagi 14. z napisem "Ci facciamo...", tyle że z dwoma poziomymi pasami czerwono-czarnymi i z logiem na samym środku. To moje zdanie

bierhoff 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 03, 2007 14:36   

Moim zdaniem tlem dla tej flagi moglyby byc czerwono-czarne pasy ale na calej powierzchni a nie na polowie (akcent Polski jest juz oddany w samym logo i mysle ze to starczy, ponadto na dole dalbym duzy napis "Oficjalny fanklub z Polski" :P oczywiscie w jezyku wloskim) Kolory czerwone: z loga i z tla powinny byc o troche innym odcieniu zeby sie nie zlewaly (tlo proponuje ciemniejsze) Srednice pasow w tle mozna sprobowac i cienkie i grubsze - wybierzemy najfajnieszy (moim zdaniem szersze lepsze) Kolejna sprawa to wybranie czcionek dla napisow z gory i z dolu flagi (podam swoj typ pozniej) A i na koniec same logo mogloby byc pokazane w calej okazalosci a nie obciete (delikatna obwodka mile widziana)

ps. mozna tez przedyskutowac kolor tych napisow... (dolny i gorny) Mysle ze zlote nie bylyby zle (albo zolte) Albo gora zolte a dol biale :D

shaba 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 03, 2007 17:23   

Tak by to wyglądało:

z paskami na całym tle (z cieniami i bez):

próba innego koloru napisów (troche słabiej widać, nie?) i szerokości pasów (do wyboru do koloru :wink: )

(ten kolor napisów pobrany z numeru na koszulce ze zdjęcia w dobrym świetle)

Jakieś jeszcze dowolne kombinacje mogą być, w tym zmiana czcionki napisów (chociaż myślę że ta dobra jest bo widoczna z daleka)
Pomysł z dodaniem napisu "Oficjalny fanklub z Polski" fajny fajny :ok: tylko powiedzcie mi jak to brzmi po przetłumaczeniu??

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi