ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vlepki
Autor Wiadomość
pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 10:28   Vlepki

Zakładam ten temat w celu otrzymania jednoznacznej odpowiedzi ze strony szefostwa MCP. Myślę, że wyprodukowanie vlepek naszego fan-clubu byłoby sprawą jak najbardziej pożądaną, tymbardziej w dobie dzisiejszego szaleństwa vlepkowego. Oczywiście nie rozpatruję tego w kategorii mody i że wypada się też zalapać na vlepki, ale doprawdy dla młodych fanów jest to nie lada frajda takie vlepki rozlepiać, ba nawet dla starszych to radocha :) .
W przypadku braku chęci, zgody lub czegokolwiek innego, co pozwoliloby na oficjalną produkcję i dystrybucję takich vlep zadaję pytanie czy jest możliwość, by takie vlepy samemu wyprodukować z logo naszego fan-clubu, czy to byłoby "surowo karane"? :)
Ja mógłbym się podjąć produkcji tychże vlepek i przekazać je osobom odpowiedzialnym za sklepik (kapi?). Tam byłyby sprzedawane w pakietach, a zysk oczywiście przekazany by został na cele MCP.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 11:09   

pepe- znakomity pomysł,ja jak najbardziej popieram!!
sam vlepkuje troche u siebie,oczywiście vlepami Legii ;) Milanu czy MCP jak na razie nie miałem,dlatego jeśli twój pomysł wypali na pewno zaopatrze sie w owe vlepki i będe upiększał moje miasto :)
Vlepy MCP byłyby zwłaszcza fajną sprawą podczas wyjazdów gdzie można by było "troche" poobklejać Mediolan czy inne miasta(jeśli jechalibyśmy na wyjazdowy mecz Milanu)
Czekam na dalszy rozwój sytuacji,ja jestem jak najbardziej ZA :)

ps. jeśli można to chciałbym również zasugerować może uszycie nowej flagi,sporo osób pewnie poparło by ten pomysł. Zrobić jakąs może zrzute na flage?
Druga sprawa to może zrobienie jakichś fajnych nowych bluz z logiem MCP, np. bluza z kapturem z haftem z logiem MCP na sercu+z tyłu jakiś napis Milan Club Polonia itp.
Dawno nic sie nie pojawiło ciekawego w sklepiku,a ja chetnie zakupiłbym np. takowa bluze

pozdro
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 11:16   

A mi się wydaje, że z punktu widzenia MCP, organizacji działającej w majestacie prawa polskiego (zarejestrowane stowarzyszenie) tworzenie "oficjalnych" vlepek nie może mieć miejsca. Dlaczego? Ponieważ "upiększanie" tymi vlepkami miejsc publicznych odbywa się bez zezwolenia lokalnych władz a więc jest niezgodne z prawem. Zatem organizacja działająca legalnie jak MCP nie powinna wspierać inicjatyw z założenia nielegalnych.

MCP może stworzyć "naklejki", które to każdy z członków będzie sobie mógł wkleić do zeszytu od matematyki na przykład :wink:

Taki mój osobisty punkt widzenia na to. I podkreślam, nie mam nic osobiście przeciwko vlepkom, ale z powodu argumentu który przedstawiłem MCP nie powinno się w to oficjalnie angażować.

pzdr,

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 11:25   

Droc ale MCP moze zrobic/sprzedawac wlepki a nie musi miec wplywu na to co zrobi z nimi kupujacy (nie bedzie za to odpowiedzialna). Bo w taki sposob latwo kogos wrabiac jak sie go nie lubi :) (kupujesz wlepki fan clubu juve tego polskiego rozklejasz gdzie popadnie i oni maja problemy... to tak nie dziala :)

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 11:34   

hehe, chyba droc, nie masz racji. oczywiscie, ze mozna sprzedawac naklejki czy tam inaczej mowiac vlepki. tak samo jakby nie mozna bylo sprzedawac nozy, bo mozna nimi kogos zabic, albo farby, bo mozna nia pomalowac sciane w miejscu publicznym albo spinaczy biurowych, bo mozna je komus wbic w gardlo i zabic :P .

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Sushi 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 12:35   

Jeżeli wypali pomysł z vlepkami,mógłbym podesłać młodego zdolnego grafika,który robił vlepy kilku klubom w Polsce.
http://www.vlepki.tk/ tutaj można znaleść prace i wsztstkie projekty jakie wykonał.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 12:49   

droc-poważnie jestem w szoku Twoją wypowiedzią! W życiu też jesteś w każdym elemencie takim perfekcjonistą przestrzegającym prawo? Nie przechodzisz na ulicy bez pasów? Itp, itd? Proszę-bądźmy realistami. Jesteś pierwszym człowiekiem, który przedstawia taki punkt widenia i mnie on całkowicie zmiażdżył. W takim razie szali też nie powinno się produkować, bo są prowodyrami do krojenia, a to oznacza chuligaństwo, kradzież bla bla. Buahaha.
I kolejna rzecz-czy jadąc na wyjazd Milanu i alkoholizując się ponad granice trzeźwości, bądź na ich krawędzi to jest legalne? Tak działają legalnie stowarzyszenia? To mają zapisane w swym statucie?
Mam nadzieje, że kierownictwo MCP równie zatwardziale nie przestrzega i nie respektuje prawa i porządku publicznego jak droc. Ale to się okaże już wkrótce...

PS-droc-spójrz na stowarzyszenia kibicowskie w innych klubach-polskich. Jakoś nikt nie dostał procesu za obklejanie miast itp. Czy Ty myślisz, ze policja na to zwraca uwagę? Buahahha! Na vlepki zwracają uwagę prawie TYLKO i wylącznie kibice. Inni ludzie spojrzą i oleją sprawę. Nawet nie mają pojęcia co to jest.

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 14:04   

a ja stane po stronie droca. malo rzeczy mnie tak denerwuje jak "vlepki" znajdujace sie w autobusach, na windach czy w toaletach (zwlaszcza zagranicznych - Krzysiek jak widzi tam naklejke Legii to jest dumny, a mnie wprawia to w zazenowanie, ze sa tam tylko polskie naklejki. nikt inny nie smieci w ten sposob). juz zama nazwa "vlepka" kojarzy mi sie z zasmiecaie. nie bylbym wcale dumny z tego jakbym zaczal widywac naklejki MCP w mniejscach gdzie ich nie powinno byc. czesciowo pozrywane, brudne.
jako iz tak sadze to odpowiem na pyt. Pepe - nie, nie zawsze jestem perfekcjonista w przestrzeganiu prawa, ale staram sie je naginac w jak najmniejszym stopniu. w tym przypadku jednak w mojej ocenie cie chodzi o prawo ale o estetyke. nie chce by utozsamiano MCP z banda malolatow latajacych i rozlepiajacych "vlepki" gdzie popadnie (sorry Krzysiu :P )

a teraz 2 sprawa. tak jak nie popieram produkcji "vlepek" to popieram produkcje naklejek :P taka chetnie nalepie sobie np. na samochod - moj, a nie jakis cudzy :P
tak, wiec produkcja nalepak jak najbardziej wskazana. mysl, ze jednak z prosba do tych co je kupia by nie rozlepiali ich gdzie popadnie - nie bawmy sie w przedszkole. na ostatnim meczu nalepki byly nawet rozdawane - ale rozumiem, ze to byla probna partia tylko.

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/
Ostatnio zmieniony przez Mości Czw Sty 18, 2007 14:05, w całości zmieniany 1 raz  

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 14:05   

Cytat:
I kolejna rzecz-czy jadąc na wyjazd Milanu i alkoholizując się ponad granice trzeźwości, bądź na ich krawędzi to jest legalne? Tak działają legalnie stowarzyszenia? To mają zapisane w swym statucie?

O co ci pepe chodzi?? zarzucasz nam niemoralne prowadzenie się?? Poza tym zawsze jest bardzo kulturalnie - nawet w obecności czeskich graniczników (pozdro Kezman (celowo nie uzywam nicka z forum :) !!)

Wypowiedź droca po części rozumiem - chociaż jestem osobiście ZA pomysłem naklejek. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by sprzedawać je właśnie w celu przyklejania do zeszytów itp. Ale tak trochę ripostując drocowi, to każdy klub piłkarski jest oficialnym, legalnie działającym organem prawnym a vlepki mają - może nie oficialne ale są. Poza tym nie wiem czy koniecznie trzeba robić to tak bardzo oficialnie??
Jak bedzie referendum - jestem na TAK...

EDIT: Po przeczytaniu posta mosciego - tak na naklejki - nie do końca jestem za obdartymi wulgarnymi naklejkami na siedzeniach w kolejce...

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 14:19   

Wlepki, naklejki jak zwał tak zwał. Fajnie by bylo mieć mozliwosc kupna czegos takiego :)

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 14:25   

Mości jak zwykle sie musi czepiać..
Jak nie chcesz ,to nie będziesz musiał kupować vlepek,nikt cie nie zmusi. Ja jednak myśle że większość jednak chciałaby mieć takowe vlepki,i pomysł ten przejdzie.
Mnie też denerwują vlepki w autobusach,w blokach itp. ale głównie Widzewa :P Dlatego zawsze staram sie taką vlepke zedrzeć lub zakleić swoją ;)
Co do toalet zagranicznych pewnie chodzi ci o tą stacje benzynową w drodze do Milano,tylko chciałbym przypomnieć że widziałem tam też vlepke Wisły i BKS Bielsko-ja tego nie przyklejałem :P Także nie pij tylko do mnie ;)
Widze ogólnie ze do wszystkiego co wiąże sie z ruchem kibicowskim to ty jesteś nastawiony -anty.
Te naklejki co były rozdawane to sobie właśnie możesz na zeszycik nakleić. Bo są to zwykłe jakieś herby itd. Nawet nie ma co porównywać do świetnych wzorów z vlepek itd.
jak choćby tych:
http://www.nieznanisprawc...vlepki/image005
I jeszcze jedna rzecz,gdybym miał vlepki Milanu/MCP to nie musiałbym brać na wyjazd na derby vlepek Legii,bo niektórzy sie burzyli o te vlepki(jak choćby kapi który zdzierał na pewnej stacji moją vlepke i przyklejał swoją-Odry,która potem i tak chyba zdarłem,hehe).
Nie będzie takich scen bo każdy będzie miał vlepy Milanu/MCP ;)
Mam nadzieje że większość będzie popierać post pepe, i produkcja dojdzie do skutku. Ci którym to nie pasuje po prostu nie muszą ich kupować ;)
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 14:43   

Kuba chodziło mi o porównanie czy spozywanie alkoholu w ilościach powodujących stan lekkiego rauszu jest legalne? Skoro droc opisuje, że naklejanie vlepek jest nielegalne-to pytam, czy za przepraszająco schlanie się podczas wyjazdu jest już legalne według polskiego prawa i w majestacie statutów stowarzyszeń? Dla mnie to banalne porównanie ukazujące dziwne rozumowanie droca.

A co do estetyki vlep-racja mnie też denerwują poobdzierane stare vlepki. Ale jakbym miał w ten sposób się na cały świat patrzeć, to równie dobrze posiadanie psa jest nieestetyczne, bo pewnie ci ludzie z tego forum, co mają psy nie sprzątają za nimi gówien. A uwazam, ze wdepnięcie w gówno czworonogiego stworka jest gorszą sprawą, niż zobaczyć naklejoną vlepkę. Estetyczne jest noszenie futer, podczas gdy produkcja tego towaru odbywa się w sposób wprost przerażający? Podobnie rzecz się ma ze skórzanymi rzeczami-od portfela zaczynając po kurtki kończąc. Estetyczne jest zatruwanie środowiska spalinami samochodowymi? Co z tego, że każdy tak robi i jeździ samochodem-Ty jakoś nie zadajesz sobie tego pytania i srasz sobie w ten sposób sam na głowę niszcząc atmosferę, która daje Ci życie. Przykładów mógłbym mnożyć bez liku. Wybaczcie takie mega odmienne porównania, ale rozśmieszają mnie takie gadki o estetyce i innych bzdetach. Wpieniacie mnie jednocześnie z tą swoją poprawnością. Nie chcecie-to tych vlep NIE KUPICIE. A jak kupicie to schowacie sobie do koszulki, po czym do segregatora i odłożycie na półkę. Nie ma problemu. Ja vlepki Milanu w każdym bądź razie NA PEWNO będę rozklejał, gdzie tylko się da, bo dla mnie jest to sposób na reklamowanie naszego fan-clubu, a jednocześnie na rozsprzestrzenianie barw czerwono-czarnych fanatyków Milanu.

PS-mam nadzieję, że gdyby przypadkiem kierownictwo MCP zgodziło się na produkcję vlepek, to osoby zdecydowanie oponujące rozklejaniu nie pokażą frajerskiej strony człowieka i nie będą ich pokątnie rozklejać. Ale to już będzie kwestia Waszych osobistych sumień, czy jesteście zgodni sami ze sobą...

Agares 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 15:23   

Ja tam popieram pomysł vlepek. Rozumowanie w stylu, iż jako organizacja działąjąca w majestacie prawa polskiego, poprzez produkcję vlepek będzie łamać prawo uważam za totalnie śmieszne i zły argument przeciwko temu. Podam podobny przykłąd. Firma X produkuje płyty CD-R i DVD-R, czy to znaczy że łamie prawo bo jej klienci nagrywają na nie muzykę MP3, pirackie programy, gry itd. NIE!!! Ona wychodzi z założenia, iż płyty będą służyć aby nagrywać legalne rzeczy, prawo łamią klienci. I tak samo rozumiem sprawę vlepek.
Są bowiem w życiu tylko dwie ścieżki - jedna w górę, ku źródłom i szczytom, ku przyczynie i początkowi wszystkiego, i druga - w doliny, do ludzi. Być może jest to jedna i ta sama ścieżka. A więc nie szukaj wysoko tego, co tkwi w człowieku głęboko. Czymże bowiem są dzieje ludzkości, jak nie poszukiwaniem początku, który jest końcem i końca, który jest początkiem?

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 15:34   

pepe napisał/a:
Ja vlepki Milanu w każdym bądź razie NA PEWNO będę rozklejał, gdzie tylko się da, bo dla mnie jest to sposób na reklamowanie naszego fan-clubu, a jednocześnie na rozsprzestrzenianie barw czerwono-czarnych fanatyków Milanu.

świetnie to ująleś pepe,naprawde! w 100 % popieram te słowa
a co do postu droc'a- uważam podobnie jak reszta,że jest to śmieszny argument z tym prawem :) przecież nikt nie każe kupującym naklejać vlepek w miejscach publicznych,kto to zrobi to zrobi.
Poza tym pamiętajcie wszyscy opozycjoniści,że sprzedawać vlepki można będzie za cene większą niż za którą sie je wyprodukuje,tak żeby dochód uzyskany ze sprzedaży zasilił konto MCP-pieniądze na pewno na sie przydadzą

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 18:08   

Cytat:
Kuba chodziło mi o porównanie czy spozywanie alkoholu w ilościach powodujących stan lekkiego rauszu jest legalne? Skoro droc opisuje, że naklejanie vlepek jest nielegalne-to pytam, czy za przepraszająco schlanie się podczas wyjazdu jest już legalne według polskiego prawa i w majestacie statutów stowarzyszeń? Dla mnie to banalne porównanie ukazujące dziwne rozumowanie droca.

Ale co ma piernik do wiatraka?? Nie ma przepisów w polskim prawie odnośnie spożywania a nawet nadużywania alkoholu więc JEST w Polsce legalne, bo inaczej mielibyśmy coś co nazywamy PROHIBICJĄ... niedozwolone jest prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwym i takie tam... w naszym statucie również nie ma nic o dozwolonej ilości spożywanego alkoholu - w końcu nie jesteśmy stowarzyszeniem mormonów... W polskim prawie natomiast zabronione jest zaśmiecanie czy też plakatowanie w miejscu niedozwolonym... więc porównanie w tym wypadku co najmniej średnie :)

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 19:25   

A mnei sie ten pomysl wcale nie podoba. Nie lubie vlepek. Dla mnie to dziecinada w przekomarzanie sie ktory klub jest bardziej fajny w stylu ktory ma wiecej gryzmolow z nazwa swojego klubu na blokach w miescie. Dla mnie tego rodzaju naklejki szpeca wszystkie miejsca w ktorych zostana przyklejone i nie chcialbym ogladac czegos co mi sie nie podoba za pieniadze z moich skladek. Bylbym w stanie zaakceptowac tego typu inwestycje jesli mialyby one byc sprzedawane i fanklub zarobilby na nich jakies pieniadze.

pepe, Tobie proponuje troche wyluzowac. O gustach sie nie dyskutuje, Tobie sie to bardzo podoba, mi sie chce zygac na widok tego identycznie jak na widok HWDP na murach. droc napisal bardzo spokojny post i jezeli nawet sie z nim nei zgadzasz to mozesz normalnie dyskutowac zamiast go atakowac, wysmiewac i stosowac porownania celowo uwlaczajac jego inteligencji.

Ps tak troche off topowo, zauwazylem ze im bardziej ktos jest zaglebiony w sprawy kibicowskie (szczegolnie polskiej ligi) tym bardziej jest nerwowy, agresywny i mniej mozliwa jest z nim jakas spokojna wymiana zdan na poziomie.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Bizarre21 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 19:40   

Fajnie byłoby kupić sobie takie naklejki. Niekoniecznie w celu rozlepiania ich po całym mieście (jak patrze na szyby tramwajów to brak mi słów), ale naklejki z obecnymi piłkarzami i legendami Milanu oraz z logo milanu i MCP to byłaby fajna sprawa.
btw robicie z igły widły, padła luźna propozycja, a za chwile trwa kłótnia. peace

pionka 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 19:41   

Popieram Veera, droca i Mościego.
Odrazu mi się przypomina jak parę lat temu na zlocie MCP pewien znany i chyba szanowany członek MCP przylepił vlepkę Odry Opole na środku stolika w restauracji na Rynku Głównym w Krakowie. Jednym słowem: buractwo.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 19:46   

Ale Wy odrazu wychodzicie z zalozenia ze jak beda wlepki to kazdy bedzie na potege je rozlwpial i robil syf. Niektorzy (a na tym forum zapewne wiekszosc) uzywala by ich do wlasnych celow...
Mosci zapewne na zeszyt od "prawa" ja na komputer itd itp :) A Krzysiek na autobus :D

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 20:12   

A ja pomijajac posty Droca, ktory jest nieco skrajny, jak i post pepe ktory tez troche poszedl w skrajnosc z porownaniem (btw. na ilu wyjazdach byles z MCP, ze tak latwo ferujesz wyroki??), powiem ze jestem za wykonaniem vlepek, chociaz osobiscie bym ich w zyciu nigdzie nie wkleil bo mi sie to "upiekszanie" nie podoba, co nie znaczy wcale ze bym sobie jednego arkusza nie sprezentowal na pamiatke :D

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 08:40   

Veerapan napisał/a:
nie chcialbym ogladac czegos co mi sie nie podoba za pieniadze z moich skladek. Bylbym w stanie zaakceptowac tego typu inwestycje jesli mialyby one byc sprzedawane i fanklub zarobilby na nich jakies pieniadze.

a kto tu mówi o zrobieniu vlepek za pieniądze ze składek? halo?
przecież wiadomo że vlepy byłyby sprzedawane i właśnie nasz F-C mógłby w ten sposób zarobić jakieś pieniążki które można potem przeznaczyć na jakieś cele(np. na uszycie nowej flagi ;) )
Veerapan napisał/a:
Ps tak troche off topowo, zauwazylem ze im bardziej ktos jest zaglebiony w sprawy kibicowskie (szczegolnie polskiej ligi) tym bardziej jest nerwowy, agresywny i mniej mozliwa jest z nim jakas spokojna wymiana zdan na poziomie.

hmmm :) hehehe. no ja z natury jestem osobą bardzo nerwową,także myśle że bardziej to zależy od charakteru a nie od tego kto w jakim stopniu jest zaangażowany w kibicowanie.
Bizarre21 napisał/a:
ale naklejki z obecnymi piłkarzami i legendami Milanu oraz z logo milanu i MCP to byłaby fajna sprawa

przypominam że temat sie nazywa vlepki. vlepki mają inną charakterystyke niż zwykłe naklejki. nie uświadczysz na nich zdjęć piłkarzy. bez urazy-ale jeśli pragniesz naklejek z piłkarzami Milanu,to polecam gazete "Bravo Sport"-tam od czasu do czasu ukazują sie takie naklejki :)
MikoZ napisał/a:
powiem ze jestem za wykonaniem vlepek, chociaz osobiscie bym ich w zyciu nigdzie nie wkleil bo mi sie to "upiekszanie" nie podoba, co nie znaczy wcale ze bym sobie jednego arkusza nie sprezentowal na pamiatke

otóż to. nawet jeśli nie podoba wam sie vlepkowanie,to przecież moglibyście zakupić sobie arkusz/kilka arkuszy do domowego użytku/na pamiątke,tak jak to powiedział MikoZ. jeszcze raz przypominam: że ze sprzedaży takich vlepek MCP będzie czerpał korzyści finansowe(może niewielkie,ale zawsze....)

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 09:54   

Nazbieralo sie... :)

Moze po kolei: temat juz byl poruszany nawet kilka lat temu, w mniejszym gronie (na zlotach czy wyjazdach) i podobnie opinie byly podzielone.

Na pytanie Pepe czy w razie niewyprodukowania oficjalnych wlepek mozna by drukowac nieoficjalne odpowiadam, ze zabronic tego nikt nie jest w stanie, ale zdecydowanie lepiej jest, gdy projekty sa oficjalne, powszechnie znane i zaakceptowane. Widzialem sporo domowych samorobek i efekt jest czesto odwrotny od zamierzonego.

Lecmy dalej: droc ma absolutna racje. Rowniez moim zdaniem MCP absolutnie nie powinnien "wypuscic" wlepek (a dlaczego piszecie ten wyraz przez "v"? bo w TMK tak napisali? ;P). Naklejki - jak najbardziej!

Jesli chodzi o projekty "mlodego zdolnego grafika" to jestem zdecydowanie przeciwny. Oczywiscie, on moze nam zaprojektowac wlepki, kto inny nam podsunie pomysl na nowa flage, a z internetu za kilka zlotych sciagniemy wzor na fajny szalik... NIE! Kupowac to moga sobie pseudodzialcze pseudozawodnikow albo "Wit Żet" mecze (sic!), chyba nie po to jestesmy kibicami, zebysmy sami nie mieli pomyslow? Chyba nie po to zrzeszone sa ze dwie setki ludzi + kilka setek niezrzeszonych, a bedacych w stalym kontakcie na forum(-ach) zeby nie znalazlo sie wsrod nas kilka osob z ciekawym wzorem. A ze grafikow mamy to chyba nie musze mowic - np. Giorgio ma do takich rzeczy "reke boga" :)

Pepe, nie wiem czy na wyjezdzie na mecz Milanu "alkoholizowales sie ponad granice trzezwosci", ale nawet jesli to robiles (nie widzialem, wiec nie wiem), nie jest to zakazane ani polskim prawem, ani statutem stowarzyszenia MCP. co prawda MCP nie popiera tym podobnych wybrykow :D ale nie ma to z prawem nic wspolnego, ponioslo Cie.

To, ze ktos nie lubi obdartych wlepek na slupie - rozumiem. I przyjmuje do wiadomosci stanowisko przeciwnikow wlepek. Tyle, ze wstrzymanie sie z ich oficjalna produkcja procederowi nie zabopiegnie (vide: domowe samorobki). Robiac to oficjalnie mozna przynajmniej zadbac o ich wyglad i jakosc.

I jeszcze jedno: przeznaczenie takich wlepek wcale nie musi byc takie, jak wyzej opisywane, czyli negatywne: osobiscie nie wyobrazam sobie, zebym mial taka wlepke przykleic np. w Opolu. Odra to Odra, Milan to Milan. Ale na komputer bym sobie z wielka checia naklejke MCP przykleil.

Pozdrawiam serdecznie.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 10:20   

Veerapan-no tak skoro ja uwlaczam drocowi, to Ty mi z pewnością nie uwłaczasz pisząc, że jesli ktoś wywodzi się z polskiego ruchu kibicowskiego, to nie można z nim prowadzić dyskusji na poziomie. Żenada po prostu. Nie będę się do tego ustosunkowywał.

Tak, poniosło mnie zdecydowanie. Moje argumenty uważam za trafne, tyle, że z tym odnośnie alkoholu na meczach wyjazdowych-rzeczywiście nos mi w sos, bo z MCP nie bylem jeszcze nigdzie. Niepotrzebne wtrącenie-nie ma co się tłumaczyć. Jedynie źle to ująlem, bowiem chodziło mi bardziej o konsekwencje bycia schlanym. W majestacie prawa bycie w takim stanie i poruszanie się w miejscach publicznych nie jest sprawą legalną. Od razu konczy się to izbą w przypadku złapania... Wzburzyłem się, bo widzę, że tworzy się nam emeriten gang, gdzie pomysły są besztane nawet przed ich pojawieniem się (to takie mocne wyolbrzymienie-tłumaczę na wypadek, gdyby obrońcy logicznych wypowiedzi się odezwali), a samemu nic się kreatywnego nie proponuje. Pomysł Kapiego by samemu te vlepki, tudzież wlepki, bądź naklejki produkować, a nie zlecać ludziom nie związanym z Milanem, jest jak najbardziej na miejscu.

Zauważam, że jest to kolejna rzecz dzieląca nas kibiców Milanu w kwestiach kibicowskich. Każdy ma swoje zdanie w tym względzie. Ci co są za-mają swoje argumenty-w ich mniemaniu trafne i niepodważalne, a co najważniejsze promujące Milan, ci co są przeciw też mają swoje, tyle, że za nic w świecie nie mają one czegokolwiek wspólnego z propagowaniem czerwono-czarnej idei. Na całe szczęście to NIE WY decydujecie o tym, czy te vlepko-wlepko-naklejki będą wydane oficjalnie pod egidą MCP. Pytanie kierowalem i nadal kieruję do ścisłego grona osób decyzyjnych i od nich oczekuję jednoznacznego stanowiska i odpowiedzi. Nie będę ich decyzji traktował na zasadzie-ach utarliśmy im nosa itp. Po prostu rzuciłem jakąś ideę-jeśli będzie zaakceptowana-super, jeśli nie-sam te vlepko-wlepko-naklejki sobie wykonam i luz. Chcialem coś zrobić oficjalnie, legalnie (pomimo nielegalności przeznaczenia vlepko-wlepko-naklejek SIC!). Ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że chciałem UAKTYWNIĆ trochę kibiców czerwono-czarnych, a nie żeby tylko klikali paluchami przed monitorem i ewentualnie siadali z szalikami i koszulkami przed telewizorem. Może w sposób nielegalny w majestacie prawa (choć to naprawdę jest rzecz tak śmieszna, że aż żal o tym ponownie wspominać), ale jak najbardziej zgodny z moim czerwono-czarnym myśleniem i sercem.
Bóg zapłać!
Ostatnio zmieniony przez pepe Pią Sty 19, 2007 10:55, w całości zmieniany 3 razy  

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 10:38   

pepe, popieram w 100% Twoją inicjatywę.
w moim mieście (z 15 tyś. mieszkańców) nie spotkałem się z wlepkami, mimo istnienia fan klubu Pogoni Szczecin i wielu osób takich jak ja śmigających od czasu do czasu w koszulkach Milanu, Barcelony itd.
Chętnie wkleiłbym coś fajnego w aucie, w domu (tak żeby patelnią w łeb nie dostać ;) ), w pracy itd. Zwlaszcza takie male dziela sztuki jak w linku od krzyskaACM

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 11:35   

zacznę offtopem...
Cytat:
W majestacie prawa bycie w takim stanie i poruszanie się w miejscach publicznych nie jest sprawą legalną. Od razu konczy się to izbą w przypadku złapania...

Przecież nie jest zabronione chodzenie po ulicach w stanie nietrzeźwym!! Co innego włóczenie się, albo spanie w rowach... wtedy ewentualnie policja zatrzyma taką osobę, ktora nie wie jak się nazywa, dokąd idzie i po co a w dodatku przewraca się o każdy kamień... ale niejednokrotnie na dużej bombie zostałem przez policję legitymowany a pod zimnym prysznicem jeszcze ani razu nie wylądowałem... A co do picia na spotkaniach MCP to zawsze jest w miarę kulturalnie...
Przyznaję rację jeżeli chodzi o nowości... rozmawiałem ostatnio z pewnym Warszawskim Milanistą i faktycznie doszliśmy do wniosku, że trochę mało nowości się pojawia... koszulka na zlocie - fajnie, flaga uszyta kiedyś + fana... 2 szaliki... i koniec. No mogłoby się coś w tym względzie nieco ruszyć...

Odpowiedz do tematu