ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomarańczowi
Autor Wiadomość
Rui Costa 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 22, 2003 07:33   Pomarańczowi

Jest to moja ulubiona drużyna narodowa.Wg. mnie dysponują największym na świecie potencjałem.Mają najlepszy na świecie atak(Kluivert,Makaay,van Nistelrooy) i środkową linię(Seedorf,Davids,van Bommel,Van der Vaart,Robben,Van der Meyde,Overmars,Cocu).Poza tym kocham oglądać ich grę(ale oczywiście nie tak jak MILANU).Grają niezwykle ofensywnie.Myśle że wyszkolenie techniczne poszczególnych piłkarzy Oranje jest wyższe nawet od Brazylijczyków czy Portugalczyków. Nie mogłem uwierzyć że zabrakło ich na Mundialu.Myślę że mieliby spore szanse nawet na tytuł.Szkoda że kryzys dopadł ich w najmniej odpowiednim momencie.Po MŚ swoją grą udowodnili że wciąż są w ścisłej światowej czołówce.Teraz jakby znowu wpadli w mały dołek,ale mam nadzieję że tym razem szybciej się z niego wydobędą.Uważam że właśnie”Pomarańczowi” będą obok Włochów, Portugalczyków i Czechów głównymi faworytami EURO 2004.

Optymalny wg. mnie skład Holandii:

Waterreus

Hofland Stam de Boer
(Reiziger) (Zenden)
Davids van Bommel
Seedorf V.D Vaart
(v.d.Meyde) (Overmars)

Makaay Kluivert

Van Nistelrooy.

A jeszcze zostało przecież kilku świetnych piłkarzy:van Bronckhorst,Ooijer,Melchiot,J.V of Hesselink,van Persie,Cocu,Hasselbaink,Sikora czy Sneijder.

A co Wy sądzicie na temat Holendrów?

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 22, 2003 09:27   

Pomarańczowi zaraz po Italii to moja ulubiona drużyna. I niestety, podobnie jak Włosi mają wielkiego pecha. Wszystkie decydują o awansie do dlaszej rundy mecze na poszczególnych Euro (92' - karne z Danią, 96' - karne z Frnacją, 2000 - karne z Italią) i MŚ (94' - pechowo przegrany mecz z Brazylią, 98' - karne z Brazylią) zostały przegrane w wyniku braku szczęścia. Chciałbym, aby na najbliższym Euro zagrali i... mieli szczęście, bo w końcu ile razy można przegrywać. A graczy mają, jak napisał Rui Costa, naprawdę wielkiej klasy.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 22, 2003 12:18   

Holendrzy zawsze mieli wybitnych graczy (zawsze tzn gdzieś od początku lat 70-tych). Że tylko wymienię Cruyffa i Van Bastena. Dzisiejsi piłkarze też są znakomici, ale chyba brakuje im lidera z prawdziwego zdarzenia. Takiej klasycznej 10, fantasisty jak mawiają Włosi. Kogoś takiego, jak Cruyff (chociaż grał z 14) albo Gullit. Może kimś takim bedzie Van Der Vaart albo Robben.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 15, 2003 23:07   

Mimo pechowej porażki ze Szkocją, jestem optymistą i wierzę, że w rewanżu Pomarańczowi zmobilizują się i awansuja do finałów Euro 2000.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 16, 2003 11:26   

Ja też myślę że wygrają, MŚ bez Holandii byłyby jakieś inne. Są swietną dróżyną i chciałbym żeby awansowali dla uatrakcyjnienia tej imprezy piłkarskiej.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 19, 2004 00:24   

Holendrzy wygrali dziś z Amerykanami. Jedyną (ładną) bramkę strzelił po ładnej akcji Arjen Robben. Zwróciłem uwagę na koszulki Holendrów (podobne mieli również Amerykanie i Portugalczycy w meczu z Anglią). Z przodu na piersiach mieli numer w kółku. Strasznie dziwnie to wyglądało, nie podobało mi się.

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 19, 2004 08:02   

Holandie lubie hmm, ale od kilku lat maja fajna druzyne, ale jakos wygrywac nie umieja :wink:

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 19, 2004 08:33   

Paweł Strzelecki napisał/a:
Zwróciłem uwagę na koszulki Holendrów (podobne mieli również Amerykanie i Portugalczycy w meczu z Anglią). Z przodu na piersiach mieli numer w kółku. Strasznie dziwnie to wyglądało, nie podobało mi się.

Widziałem koszulki Portugalczyków. Ten numer w kółku wygląda beznadziejnie. To chyba wymysł firmy Nike. Dobrze, że Milan gra w Adidasach.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 19, 2004 15:19   

Ten nr w kółku kojarzy mi się z małpą, czyli @.

michass 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 27, 2004 17:59   holandia

dobra jest holnadia tylkoostatno sie nie zakwalifikowła do mundiali 2002 to ppewnie wypadek przy pracy no fak mają dużą ilosc dobrych graczy na kazdej pozyzji:D

Lynx 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 06, 2004 16:59   

Jest to moja druga ulubiona rep. zaraz po Brazyli
Według mnie wygrają EURO.

BrunoKSG 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 04, 2004 12:01   

Nasz Milanista Clarence Seedorf narobil sobie troche klopotu przed Euro 2004. Powiedzial Advocaatowi, ze jak ten nie wystawi go wylacznie na pozycji ofensywnego pomocnika (Advocaat widzi tam van der Vaarta) to siadzie na lawce i nie bedzie grac w druzynie. Moim zdaniem to troche za ostre slowa w wykonaniu Seedorfa, bo faktycznie moze dojsc do tego, ze sobie na Euro nie pogra. Ja na miejscu Advocaata wyslalbym go juz do domu za takie podejscie. Mam nadzieje, ze nie bedzie chcial robic takich szopek w Milanie.

saylent 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 05, 2004 22:53   

Jestem fanem Holandii właściwie od 1994 roku (notabene Milan i reprezentacja Włoch też w tym roku zagościły w moim sercu). Gdyby nie pech (czy coś w tym rodzaju) jestem pewien, że wygraliby i mistrzostwa świata w 1998 i mistrzostwa Europy w 2000 (powinni wreszcie nauczyć się strzelać karne). Te mistrzostwa mam nadzieje będą dla pomarańczowych wielce udane (wiele na to wskazuje). Mają wyrównany skład:
- silny atak (Kluivert, Van Nistelrooy, Makaay), może nawet za silny
- jedną z najsilniejszych i najbardziej perspektywicznych linii pomocy z jednym z moich ulubionych zawodników na czele, a mianowicie ZENDENem (od 1998 r.) oraz oczywiście Seedorfem będącym w tym roku w życiowej formie
- solidną obronę (Stam, Heitinga, van Bronckhorst, Bouma)
- w miarę solidnych bramkarzy, ale bez żadnych tuzów (Holendrzy żałują pewnie że Dudek nie jest Holendrem)

Holendrzy grają cały mecz praktycznie do przodu, atakują i dlatego mają wielu zwolenników na całym świecie. Tak naprawdę przeciwstrawić im mogą się tylko Włosi ze swoim catenacchio (Holandia - Włochy EURO 2000)

Mam nadzieję że taki właśnie będzie tegoroczny finał: Holandia - Włochy (i oby tego meczu nie roztrzygały rzuty karne)

Witamy na forum i od razu zolta kartka za obrazliwy avatar. Polecam lekture regulaminu.
Admin

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 05, 2004 22:59   

Co do tych bramkarzy....
VAN DER SAR jest o klase lepszym bramkarzem od Dudka. PRzynajmniej takie jest moje zdanie. Dudek nigdy nie był pewnym bramkarze, a Van Der Sar to już jedna z żywych legend piłko nożnej.

Pablo
Milanista

Wysłany: Nie Cze 06, 2004 10:23   

No i Holandia przegrała 2 mecz z rzędu ze słabym rywalem , a co gorsza od 180 minut nie strzeliła gola. Mam nadzieję ,że ten nagły spadek formy to tylko zasłona dymna aby osłabić czujnośc przecwników :P

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 06, 2004 12:10   

jeszcze bede grac dobrze, ich forma przyjdzie na me

rossonero 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 06, 2004 21:34   

Pablo napisał/a:
No i Holandia przegrała 2 mecz z rzędu ze słabym rywalem , a co gorsza od 180 minut nie strzeliła gola. Mam nadzieję ,że ten nagły spadek formy to tylko zasłona dymna aby osłabić czujnośc przecwników :P

Jeżeli mecze towarzyskie, to zasłona dymna przed ME, to Niemcy biją Holendrów na głowe. 1:5 z Rumunią a teraz 0:2 z Węgrami. :lol:

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 06, 2004 21:56   

No fakt, Holendrzy beznadziejnie grają w ostatnich meczach towarzyskich. 0:1 z Belgią i taki sam wynik z Irlandią (oba mecze u siebie) to marny rezultat. Zwłaszcza prestiżowego meczu z Belgią szkoda. Ale myślę, że na Euro 2004 zagrają na normalnym poziomie, czyli skutecznie i ładnie dla oka. Co do Van Der Saara. Moim zdaniem nie jest to jakich spuperfachowiec na swojej pozycji. Owszem jest dobry, ale nie umie np. bronić karnych, zawsze jego drużyna (Ajax, Holandia) w tej konkurencji jest gorsza. Aczkolwiek myślę, że zasługuje na lepszy klub niż Fulham.

dezali 
Administrator

Wysłany: Wto Lip 13, 2004 18:25   

no to ladnie sie porobilo, zanosi sie na to, ze selekcjonerem reprezentacji holandii zostanie... marco van basten. po latach odpoczywania od futbolu marco najwyrazniej stesknil sie za zapachem murawy i atmosfera wielkiej pilki. wpierw szkolka i rezerwy ajaxu, a teraz blisko kolejnego - wielkiego i trudnego - kroku. za kandydatura marco stoi ponoc sam cruyff co mocno zwieksza jego szanse. nic tylko przyklasnac. jak juz spadac to z wysokiego konia.

Milu78 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 13, 2004 19:45   

No to widze dezali holenderskie tulipany powracaja :dance: : Nierozlacznych trzech muszkieterow :roll:

Ruud Gullit Wielki - Feyenord
Frank Rijkaard - Barcelona
No i Marco van Basten - reprezentacja Holandi

I robie sie pieknie :cheer: :banan: .

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 13, 2004 20:33   

Oby MVB osiągnął nie mniejsze wyniki niż Frank R., czyli 1/2 finału Euro 2000. Moim zdaniem lepsi na tym stanowisku byliby R. Koeman albo J. Neeskens, ale obaj mają ważne kontrakty ze swoimi klubami.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 13, 2004 21:54   

A mnie się wydaje, że najlepszym selekcjonerem byłby Johan Cruyff. Tylko kto go do tego nakłoni?

Pepe69 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 13, 2004 22:56   

Ciekawe jak sobie poradzi bo nie ma żadnego doświadczenia prowadząc choćby drużynę ligową.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 14, 2004 14:19   

Obawiam się że Marco może się zderzyć z murem ;/

Trzymam za niego kciuki, ale boje się że może się to skończyć dla niego niedobrze.

pzdr,

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 14, 2004 22:01   

poczatek Marco moze miec niezwykle trudny ale ja w niego wierze. kilku zawodnikow zapowiedzialo zakonczenie kariery reprezentacyjnej wiec Marco musialby sie bardzo postarac aby nowi, mlodzi dopiero co wchodzacy do reprezentacji pilkarze godnie zastapili weteranow. jesli juz tak sie stanie, ze Marco zostanie trenerem zycze mu samych sukcesow i oby szlo mu rownie znakomicie co w karierze zawodniczej.

Odpowiedz do tematu