ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MCP w To My Kibice Plus
Autor Wiadomość
kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 01, 2006 17:59   MCP w To My Kibice Plus

Właśnie otrzymałem informację, że w najnowszym numerze TMK Plus jednak ukaże się relacja z wyjazdu Milan Club Polonia na derby Mediolanu, autorstwa naszego rzecznika bakera z niewielką moją pomocą. Szukajcie od 2 połowy grudnia w Empikach i innych dobrych salonach prasowych ;)
ps. Dzięki dla Pepego za pomoc i organizację!!

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Gru 07, 2006 10:06   

Kuba spokojnie. W TMK to jest tak, że dopóki tego sam nie zobacze, to nie uwierzę :) :):). Ale na poważnie-otrzymalem słowo wydawcy TMK, że opis tych derbów w wykonaniu MCP będzie, a także zdjęcia, ktore podesłaliście.
Dzięki za zaangażowanie tym, którym chciało sie to napisać i korygować :) !

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 16:37   

To jak już ktoś kupi to miło by było dać znać czy ta relacja się ukazała. Bo pewnie część forumowiczów kupi ten numer tylko dlatego że będzie tam opis naszego wyjazdu :) :diavolo:

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 20, 2006 17:35   

Opis naszego wyjazdu jest już w TMK+. Dzisiaj zakupiłem go w gdańskim empiku. Relacji nam nie okroili, ale wcisnęli ją na jedna stronę i dali nie nasze zdjęcia... Ale lepsze to niż nic. Ważne że nie wykroili połowy tekstu:)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Gru 21, 2006 20:16   

Przybylem kupilem przeczytalem. Relacja taka sobie... Szkoda tylko ze krotka i malo fotek... Z innych spotkan czasami 3 razy wiecej... No ale lepszy rydz niz nic.

"nie ma spania na wyjazdach!" :diavolo:

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Gru 22, 2006 09:39   

Szczerze mówiąc nie jestem za bardzo zaskoczony tym, że mamy tylko 1 stronę. Ścisła redakcja TMK-czyli osoby z Belchatowa-stawia na rozrywki trochę cięższego kalibru, niż sam wyjazd na mecz, pooglądanie piłkarzy itp. Dlatego opisy meczów, które można uraczyć w TMK nie zachwycają jeśli chodzi o nazwy klubów (piłkarsko), za to kibicowsko są na szczycie sceny w danym kraju.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Gru 24, 2006 12:58   

Na życzenie mościego.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 27, 2006 09:48   

szczerze mówiąc relacja średnia....
nie wiem po co ten wstęp o MCP,skoro w marcu w TMK był szeroko opisany nasz fan club.
za mała relacja z samego meczu itp.
nie chce krytykować was chłopaki(baker,kuba1899) ale mogło być lepiej ;)
pozdr
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 27, 2006 11:55   

Po pierwsze - może ktoś nie czytał tamtego numeru, więc 3 (słownie trzy) krótkie zdania niczemu nie zaszkodzą. BA!! Był to wyjazd MCP więc należało o nim tak napisać bo to nie ja z bakerem pojechaliśmy sobie na wycieczkę golfem ze sztachetami w bagażniku, tylko cały fan club.

Nie wiesz po co pisaliśmy o MCP skoro było w marcowym numerze, a ja się pytam po co więcej pisać o samym meczu, skoro nie dalej niż w październiku leciał w telewizji (a potem powtórki) a obszerne jego opisy znaleźć można było także w poniedziałkowej wyborczej, przeglądzie sportowym i innych gazetach??

Nie upieram się że relacja jest doskonała - musieliśmy się zdecydować na jedną wersję i to zrobiliśmy. Mogliśmy napisać o pluciu i laniu na nas z trybun, ale celowo zostało to pominięte. Mogę teraz uznać że to błąd. Poza tym nie wszczynaliśmy burd, nie tłukłem małego dzieciaka w szaliku interu co siedział za mną (z tego co wiem baker również) więc nie mieliśmy większego pola do PoPiSu...

Jeszcze bardzo bym prosił o jakąś konstruktywną uwagę co jest nie tak - taką z wielką chęcią przyjmę (mówię o sobie, chociaż to baker włożył w to największą robotę, ale nie mogę za niego odpowiadać), bo to tylko wpłynie na rozwój i poprawę kolejnych artykułów i tym podobnych (jeżeli takowe nastąpią). A stwierdzenia typu "relacja średnia" i "mogło być lepiej" są typowymi polskimi przykładami narzekania, gdzie własnego tyłeczka za ciężko ruszyć z miejsca i coś ruszyć. Następnym razem proszę o większe zaangażowanie PRZED. :) Wieczne malkontenctwo i narzekanie proponuję Krzysiu zastąpić pewnym zaangażowaniem. Zamiast pisać o zgodach Legii z Juve i den Haag, napisz następną relację, wyślij i licz na opublikowanie, a z chęcią poczytamy i pogratulujemy ci artykułu (o ile będzie dobry - prawda?? :) ) :piwo:

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 27, 2006 12:27   

nie wiem co mnie podkusiło żeby tu pisać swoje żale odnośnie relacji ;) ale...
nie napisałem że relacja mi sie zupełnie nie podoba,tylko że mogłaby być lepsza :)
po prostu coś można było dodać,coś usunąc itp. Może i nawet kilka drobnych korekt,ale...
takie jest moje zdanie. chyba mam prawo tak myślec? nie wiedziałem że aż tak jesteś dumny z tej relacji,że jakieś uwagi wywołają taki atak :P
tak więc uważam że zbędny jest akapit odnośnie MCP. po co w relacji na wyjazd wspominacie o tym,że co roku organizowane są zloty itp? Wystarczyła krótka informacja że na wyjazd pojechało 40 osób z MCP ,krótko. Spójrz na relacje obok naszej,od chłopaków z Romy-czy oni sie chwalili i informowali o swoim f-c we wstępie??
pisząc "za mała relacja z samego meczu" -miałem na myśli mecz na trybunach a nie na boisku ;) zresztą kto siedział obok mnie,widział że wydarzenia na murawie mnie mało interesowały :P
Napisaliście tylko o choreografiach obu "Curv" ;) a przecież można było co nieco napisać o doskonałym,nieustającym dopingu Interistów(którym byłem zachwycony), o transparentach na Sud. Można było wspomnieć o pojedynczych racach odpalanych zarówno na Sud jak i na Nord. ciekawa sprawa zwłaszcza przy naszym ultraproteście :)
czyli reasumująć,po prostu dołożyłbym pare rzeczy.
co do pisania relacji- jeśli pojade na wiosne na jakiś wyjazd z MCP ,z chęcią mogę napisać relacje,ale nie mówie że będzie ona doskonała ,bo do wszystkiego się można przyczepić.
bo po prostu: ZAWSZE MOŻE BYĆ LEPIEJ ;)
pozdrawiam szanownych autorów relacji,naszego rzecznika Bakera oraz kube1899!
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Gru 27, 2006 14:41   

Winę za to, iz opis nie jest rzeczywiście pisany z czysto kibicowskiego punktu widzenia biorę na siebie. Moim błędem było to, iż nie zalożylem tematu odnośnie tych derbów i faktu, że z nich chciałbym zamieścić relację w TMK +. Wtedy każdy dołożyłby cegiełkę, a Krzysiu-Legionista mógłby chyba mi w tym najwięcej pomóc, bo oprócz Kapiego jest tu najlepiej wtajemniczony w te sprawy.
Zwróciłem się ze sprawą do Kuby, z którym mam dobry kontakt i liczyłem na jego pomoc. Nie pomyliłem się-Kuba wyciągnąl do mnie pomocną dłoń i dla mnie najważniejsze jest to, że w polskim magazynie, polscy kibice Milanu mogli po raz kolejny zaistnieć. To będzie teraz moje ciągłe staranie, by w TMK + było o nas zawsze głośno :D .

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 27, 2006 15:09   

To chyba zależy co kto rozumie pod pojęciem "czysto kibicowski punkt widzenia". To by znaczyło, że relację napisali turyści przejazdem goszczący na San Siro?
Taki "czysto kibicowski punkt widzenia" jaki przedstawił kuba1899 w poście powyżej (trochę przejaskrawiony :) ) mnie osobiście śmieszy.
Pojechaliśmy w sile 40 szala, mieliśmy 25 sztachet i 3 łopaty, wyrwaliśmy 8 krzesełek a 5 podpaliliśmy itd. Śmiechu warte :)

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 27, 2006 15:58   

Cytat:
nie wiedziałem że aż tak jesteś dumny z tej relacji

A gdzie ja napisałem, że jestem z niej dumny?? Przede wszystkim nie ja ją napisałem a jedynie współpracowałem z bakerem. Stworzony został opis który zadowolił obie strony piszące. Wiadomo że wszystkim się nie dogodzi, ale pewien konsensus został osiągnięty.

Cytat:
Spójrz na relacje obok naszej,od chłopaków z Romy-czy oni sie chwalili i informowali o swoim f-c we wstępie??

Widzę że podoba ci się opis romanistów. To powiem coś od siebie. Nie informowali o FC i nie wiem przez to czy pojechały chłopaki z Lupi Polacchi czy tylko grono 9 osób którzy pojechali na grób papieża... no jeżeli to jest istotne kibicowsko - to przepraszam, ale bardziej wg. mnie nadaje się do gościa niedzielnego. Mogę się domyślać ze stopki, ale i tak nie chwalą się za bardzo swoim fan clubem (chociaż muszę powiedzieć, że mimo totalnego braku sympatii do giallorossich, strona polskich kibiców romy jest bardzo fajna - mimo że nie mają takiego zaplecza "human resources" jak my).

Cytat:
a przecież można było co nieco napisać o doskonałym,nieustającym dopingu Interistów(którym byłem zachwycony),

To było celowe. Nie jestem kibicem interu i nie będę o ich kibicach pisał - a już szczególnie nie pozytywnie...

Cytat:
o transparentach na Sud. Można było wspomnieć o pojedynczych racach odpalanych zarówno na Sud jak i na Nord. ciekawa sprawa zwłaszcza przy naszym ultraproteście :)

No nie wiem czy napisanie tekstu: Odpalono 2 - 3 race (bo tyle widziałem na curva sud + kilka na nord z czego jedna oparzyła gregora) byłoby czymś tak wyjątkowym by trzeba było o tym pisać.... O transparentach - to się zgodzę... mogliśmy się bardziej postarać i potłumaczyć trochę - to mogło być ciekawe - i taki własnie argument uważam za pouczający na przyszłość.

Cytat:
co do pisania relacji- jeśli pojade na wiosne na jakiś wyjazd z MCP ,z chęcią mogę napisać relacje,ale nie mówie że będzie ona doskonała ,bo do wszystkiego się można przyczepić.
bo po prostu: ZAWSZE MOŻE BYĆ LEPIEJ ;)

No bedziemy się bardzo cieszyć :) I miejmy nadzieję że uda się gdzieś pojechać. A że do wszystkiego się można przyczepić to oczywiste. Tyle ilu było uczestników wyjazdu, tyle byłoby relacji. Może faktycznie literatura TMK jest specyficzna, ale chcieliśmy by był to opis dla wszystkich. Jak widać nie trafiony.

pepe napisał/a:
Winę za to, iz opis nie jest rzeczywiście pisany z czysto kibicowskiego punktu widzenia biorę na siebie.

Ja nie uważam by była tu jakakolwiek wina!!

pepe napisał/a:
Moim błędem było to, iż nie zalożylem tematu odnośnie tych derbów i faktu, że z nich chciałbym zamieścić relację w TMK +. Wtedy każdy dołożyłby cegiełkę, a Krzysiu-Legionista mógłby chyba mi w tym najwięcej pomóc, bo oprócz Kapiego jest tu najlepiej wtajemniczony w te sprawy.

Ja z kolei nie wiem czy byłby to dobry pomysł. Po pierwsze autokar pełen był różnych ludzi, mniej i bardziej zaangażowanych kibicowsko. Jedni chcieliby dołożyć jakie brudne były krzesełka, inni że podobała im się trawa a wrażenie zrobiło na nich oświetlenie a jeszcze inni, że podobał im się tyłek Gilardino, albo kible w Austrii... wtedy dopiero mielibyśmy problem. Co innego jak jedzie mała grupa ultrasowa a co innego jak jedzie 40 głów.

Cytat:
Zwróciłem się ze sprawą do Kuby, z którym mam dobry kontakt i liczyłem na jego pomoc. Nie pomyliłem się-Kuba wyciągnąl do mnie pomocną dłoń i dla mnie najważniejsze jest to, że w polskim magazynie, polscy kibice Milanu mogli po raz kolejny zaistnieć. To będzie teraz moje ciągłe staranie, by w TMK + było o nas zawsze głośno :D .

Cieszę się że tak wyszło:) I o to dokładnie chodzi by kibice w Polsce wiedzieli że MCP istnieje. Mówiono już o nas nie raz w canal+ (nawet ostatnio), teraz 2 artykuł w TMK, niedługo miejmy nadzieję coś w bardziej dostępnych gazetach... Nie chcemy się chyba hermetyzować jak niektóre środowiska. Pepe to niezwykle równy gość i cieszę się że jest naszą "wtyką" w TMK :) Ale my mamy również różne zdania na niektóre kwestie kibicowania:) Ale cel jest jasny - promocja MCP. I cieszę się że do tego będziemy razem dążyć.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 27, 2006 15:59   

pionka napisał/a:
Pojechaliśmy w sile 40 szala, mieliśmy 25 sztachet i 3 łopaty, wyrwaliśmy 8 krzesełek a 5 podpaliliśmy itd. Śmiechu warte

po co ta ironia??
nie chodzi o to żeby dokładać i zmyślać rzeczy których nie było ,tylko relacja do gazetki traktującej o ultras/hools powinna zawierać takowe elementy. jeśli na meczu nie było żadnych awantur,to skupić sie na opisie tylko pod względem ultras.
Ludzi czytających TMK interesuje jak sie prezentują "młyny" miejscowych,śpiewy,oprawy itd. I to powinno być najbardziej zaakcentowane.
Jeśli chciałbyś żeby relacja traktowała o czymś innym,np. o meczu na boisku to powinieneś wysłać takową do Piłki Nożnej a nie do TMK
kuba1899 napisał/a:
To było celowe. Nie jestem kibicem interu i nie będę o ich kibicach pisał - a już szczególnie nie pozytywnie...

no wiesz co...
pisząc relacje wartoby było napisać i coś o kibicach przeciwnika. i nie wiem czemu nie można ich pochwalić za to co robili świetnie-czyli za doping. troche obiektywizmu ;)

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 28, 2006 10:40   

e, chlopaki, nie przejmujcie sie uwagami Krzyska, przeciez on nawet gada jakby artykul do TMK pisal ;-) a mowil mi, ze do TMK nie pisze :) fakt jest faktem, ze gazetka to specyficzna, ale MCP to nie BRN, takze jak dla mnie nie ma tematu...

relacja jest spoko - dobrze, ze jest wstep nt. fanklubu (grunt to promocja! :)). oczywiscie o transparentach czy racach mozna by dodac, faktycznie, ale do kazdej relacji (zwlaszcza w TMK!!!) mozna by cos dodac, gdyz wiekszosc piszacych w TMK... przemilcza niewygodne dla siebie watki. wiekszosc rowniez utracila wlasne slownictwo, na rzecz tego "kumatego" rodem z TMK czy forum kibice.net - tyle tylko, ze idac dalej, TMK czy kibice.net wlasnie to dla wiekszosci czytajacej je publiki jedyne zrodlo informacji na "te" tematy kibicowskie, gdyz na meczu - zwlaszcza wyjazdowym - ich nie uswiadczysz. co wiecej: niektore kluby czy grupy wrecz kontestuja TMK i ich relacji tam nie ma...

relacja Romy? nie czytalem, ale czytalem wczesniej info o fanklubie. "Ultra Lupi Polacchi" :) sensu stricte bojowka czy nowa grupa chetna do robienia opraw na Stadio Olimpico? :) dajmy spokoj...

coz, kiedys samemu marzylo mi sie wstapienie w szeregi FdL (a moze nawet i "MCP - FdL sezione Polonia" :D), wspoltworzenie opraw na San Siro i Bog wie co jeszcze, ale... doroslem. kreowanie rzeczywistosci mozliwe, realne i skuteczne jest w Polsce, a nie na odleglosc. trzeba zdac sobie z tego sprawe.

dlatego nie mozna porownywac derbow Mediolanu z derbami Lodzi. i relacji z derbow Lodzi z relacja z derbow Mediolanu...

koncze wiec tradycyjnym: "bez napinki!" :]

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 10:59   

Kapi idealnie odzwierciedlił to co chciałem napisać jako odpowiedź na Wasze posty.
Pionka-ironia rzeczywiście calkowicie zbędna. Zachowaj ją dla kogo innego. Chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że kibice interesujący się sprawami fanatycznego życia, ludzi takich jak członkowie MCP określają piknikami, bo najczęściej mało który z takich ludzi orientuje się w tematach związanych z całym życiem ultras. Dla mnie i ci i ci są kibicami, ale pisząc o kibicowskiej relacji mam na myśli tą wlaśnie stricte związaną z ruchem ultras. Oczywiście śmieszy mnie Twoje sarkastyczne wypisywanie bzdet o sztachetach itp. I martwi mnie jednocześnie, że zawsze ktoś całkowicie niezorientowany w kwestii musi wtrącać swoje nieproszone trzy grosze tam gdzie nie trzeba. Nie jest to Twoim zainteresowaniem-ruch kibicowski-to nie wypowiadaj się na jego temat. Bo znasz tylko jedną stronę medalu.
A co do relacji nie dziwi mnie, że twórczość Kuby i Bakera nie jest dogłębna i poszerzona o kwestie typowo kibicowskie (transparenty, doping itp) o czym wspomniał Krzysiek i Kapi. Ale nie mam o to do nich pretensji, bo wykonali kawał dobrej roboty! Cieszę się, że jest opis derbów i że promocja naszego fan-clubu także jest.
Pionka-jak masz coś do dodania-proszę PRIV!

Odpowiedz do tematu