ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie książki czytają fani Milanu?

Jak dużo książek czytasz ?
Wogóle
14%
 14%  [ 27 ]
Jedną na rok
16%
 16%  [ 30 ]
Jedną na miesiąć
41%
 41%  [ 77 ]
Jedną na tydzień
14%
 14%  [ 27 ]
Częściej
12%
 12%  [ 23 ]
Głosowań: 161
Wszystkich Głosów: 184

Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 18, 2015 09:34   

Selhaard jak zwykle w punkt, w pełni się zgadzam.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2015 20:01   

Czytał ktoś może książkę Tomasza Lipińskiego „AC Milan”. Dzisiaj będąc w księgarni natrafiłem właśnie na to arcydzieło, z tego co przeglądałem to opisują piłkarzy z poprzedniego sezonu, jest także trochę o historii i kibicach. Zetkneliście się z tym?
w pogardzie mając każdy targ.

Kojak 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2015 21:09   

Ja czytałem :P Czyta się przyjemnie, strony się szybko połyka ale polecałbym raczej tę książkę komuś kto dopiero zaczyna swą przygodę z Milanem niż komuś kto zna historię. Ja historię Milanu tak średnio znałem więc dla mnie książka zdecydowanie na plus.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2015 21:13   

Książka warta przeczytania. Czyta się szybko. Choć d... yyyyyyyyyyyy głowy nie urywa :rotfl:

Gdzie Ty byłeś skoro dopiero teraz trafiłeś na to ( jak to ująłeś) arcydzieło (:D) ?

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Czw Lip 30, 2015 22:51   

Ja głównie fantasy. Mogę polecić Opowieści z meekhańskiego pogranicza, świetne książki polskiego pisarza fantasy Roberta M. Wegnera. Poza tym Wiedźmin, Gra o Tron, Tolkien i wiele wiele innych czytałem.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 31, 2015 08:04   

Marcu napisał/a:

Gdzie Ty byłeś skoro dopiero teraz trafiłeś na to ( jak to ująłeś) arcydzieło (:D) ?

Jakoś umknęła mi ta książka, chociaż półki z piłką nożna przeglądam za każdym razem. Teraz jest na promocji i za 9 złotych można ją nabyć, także będzie przy czym wieczorkiem posiedzieć.
w pogardzie mając każdy targ.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 16, 2015 14:38   

Przeczytałem Achaję A. Ziemiańskiego. Warto kontynuować swoją podróż i zacząć czytać Pomnik Cesarzowej Achai?

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Sie 19, 2015 00:43   

Jednym tchem czyta się "Moje życie jak mecz" Michela Platiniego, jeśli o futbol idzie.

Resk 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 19, 2015 08:32   

Z książek piłkarskich zacząłem niedawno czytać "Od Realu do Barcelony" - FUJI Gowarzewskiego. Historia Pucharu Mistrzów.
Oprócz tego chcę przeczytać kolejne książki Harlana Cobena. Podobała mnie się "Niewinny".

P.S. Jakby ktoś chciał, to mogę oddać jedną książkę "Od Realu do Barcelony" - Encyklopedia FUJI. Mam dwie, więc praktycznie tylko pokrycie kosztów najtańszą przesyłką list ekonomiczny mogę podesłać.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 19, 2015 09:18   

Resk napisał/a:
Z książek piłkarskich zacząłem niedawno czytać "Od Realu do Barcelony" - FUJI Gowarzewskiego. Historia Pucharu Mistrzów.

Oj, piękne wspomnienia ;) Było to chyba pierwsze rzetelne źródło, z którego czerpałem poważną wiedzę na temat historii piłki nożnej. Zaczytywałem się w tych tekstach, do dziś wiele cytatów mam w głowie - szczególnie te opisujące erę Sacchiego w Milanie. Świetnie się to czytało, te wstawki dotyczące atmosfery, tego co pisała prasa przed pamiętnymi meczami, pełne kwiecistego języka opisy bramek itd. Świetna sprawa.

Resk 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 19, 2015 09:29   

rafal996 napisał/a:
Resk napisał/a:

Oj, piękne wspomnienia ;) Było to chyba pierwsze rzetelne źródło, z którego czerpałem poważną wiedzę na temat historii piłki nożnej. Zaczytywałem się w tych tekstach, do dziś wiele cytatów mam w głowie - szczególnie te opisujące erę Sacchiego w Milanie. Świetnie się to czytało, te wstawki dotyczące atmosfery, tego co pisała prasa przed pamiętnymi meczami, pełne kwiecistego języka opisy bramek itd. Świetna sprawa.

W sumie to dopiero zacząłem czytać. Dojechałem jak na razie do Benfici, po hegemoni Realu. Dobry wątek był z di Stefano, jak sprytem pozyskał go Real w wyścigu po Alfredo z Barceloną.

marcinwroblewsk 
Milanista

Ostrzeżeń:
 3/2/2
Wysłany: Sob Sie 22, 2015 18:49   

Właśnie skończyłem czytać książkę Louisa Van Gaala - Liczy się zespół, a teraz zabieram się za CIACH!

Właśnie zabierasz się... stąd. Nie potrzebujemy tu spammerów.
Admin

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 27, 2015 00:56   

http://sportowaksiazkaroku.pl/droga-berlusconiego/
Będzie bunga-bunga?

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 31, 2015 08:41   

Czytał ktoś Pamiętniki G.C Casanovy w tłumaczeniu Tadeusza Everta? Pytam bo nie wiem czy zacząć czytać czy może dać sobie spokój z tą pozycją książkową

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 16, 2016 18:05   

Jako że interesuje mnie tematyka mafijna włoskich rodzin czy to za wielką wodą czy w samych Włoszech więc sięgnąłem po klasyk bo wcześniej nie miałem przyjemności zainteresować się tym. Sięgnąłem po Ojca Chrzestnego z nadzieją że dowiem się jakiejś szerszej perspektywy działania struktur mafijnych, pokazania od podszewki jak to wszystko działa, kto do kogo w jaki sposób docierał, opłacał i eliminował lecz jestem za chwilę w połowie książki i w zasadzie nie ma nic nowego czego można dowiedzieć się z filmu, mam nadzieję że mimo wszystko druga połówka będzie o wiele lepsza.
#10 Rui Costa per sempre!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 16, 2016 18:44   

W takiej tematyce to poczytaj Gomorrę Roberto Saviano.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sie 16, 2016 21:57   

W Ojcu Chrzestnym nie pamiętam tych technicznych szczegółów funkcjonowania mafijnej rodziny, ale też nie tego oczekiwałem. Uwielbiam film, bardzo lubię książkę. I żałuję, że wychodząca wkrótce gra Mafia 3 odchodzi od gangsterów w eleganckich garniturach, gustujących w makaronach.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 06:11   

Odbiegając nieco od tematów sportowych, czy innej mafii
http://www.polskieradio.p...zmowe-milczenia

Resk 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 20, 2017 11:27   

Niedawno skończyłem czytać "Obudź w sobie olbrzyma" - Anthony Robbins.

Odpowiedz do tematu