ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie książki czytają fani Milanu?

Jak dużo książek czytasz ?
Wogóle
14%
 14%  [ 27 ]
Jedną na rok
16%
 16%  [ 30 ]
Jedną na miesiąć
41%
 41%  [ 77 ]
Jedną na tydzień
14%
 14%  [ 27 ]
Częściej
12%
 12%  [ 23 ]
Głosowań: 161
Wszystkich Głosów: 184

Autor Wiadomość
Aiver 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 05, 2013 18:09   

zychu9 napisał/a:
Poleci ktoś jakąś książkę związaną z historią coś w stylu „Boso, ale w ostrogach” czy "Miecz, noż i trucizna" Zbigniewa Ziembolewskiego.

Pozostałe dwie książki z trylogii Grzesiuka (jeżeli ich jeszcze nie czytałeś). "Monarsze sekrety" Jankowskiego.

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 19:48   

Jak znacie jakieś wydawnictwo chętne do wydania książki Pirlo na polskim rynku, to dajcie znać. Przetłumaczyłem na rozgrzewkę przedmowę autorstwa Prandellego i może bym całość machnął.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 19:55   

O.
Mogę spróbować pomóc, ale bezczelne pytanie o poziom profesjonalizmu tłumaczenia (znajomości niuansów języka włoskiego, bo o sportowe się nie martwię) muszę zadać.

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 20:31   

Jestem studentem filologii, więc jakoś tam sobie z nim daję radę. ;)

morpex 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 02, 2013 10:15   

Poleci ktoś jakąś dobra książkę o Polskiej Mafii? Zastanawiałem się nad książką Dziada,czytał ktoś ?

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 03, 2013 00:16   

Ja czytałem - ciekawa, ale wiadomo, że trzeba czytać z przymrużeniem oka. No i styl daleki od poprawnego, ale trudno się było spodziewać czegoś lepszego :)

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 03, 2013 06:28   

ja polecam książki Waldka Łysiaka...

zychu9 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 03, 2013 13:13   

Ostatnio będąc w empiku natrafiłem na książke Antonyego Beevora „ Druga Wojna Światowa” czytał ktoś może?
Z recenzji wynika, że powinna być ciekawa dla pasjonatów historii :)
rzepinho napisał/a:
ja polecam książki Waldka Łysiaka...

Szczerze mówiąc nie przeczytałem ani jednej lektury tego pana, a mój kolega ma jedną książek właśnie tego autora (niestety nie przeczytał) i teraz pytanie czy książkę „ Mitologia Świata bez Klamek” warto brać do ręki? bo różne opinie krążą w necie.
Polecam gorąco książkę, którą właśnie skończyłem czytać „ Fatima, Rosja i Jan Paweł II” można dużo się dowiedzieć o upadku komunizmu, Rosji i jej przywódcach w tamtym okresie a także o papieżu Polaku ( nie jakieś zwykłe streszczenia, gdzie był co mówił jakich pełno w każdej byle jakiej bibliotece tylko „ trochę od kuchni przeżywanie cierpienia i sposobu myślenia tego wielkiego człowieka”).

Marcu 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 03, 2013 19:58   

Właśnie skończyłem czytać Rodzinę Borgiów Puzo i z czystym sumieniem mogę polecić. Teraz pasuje serial oglądnąć i porównać.

Łysiaka również polecam. Co prawda wyżej wymienionej książki nie czytałem (jeszcze), ale niejedną pozycję już "połknąłem" i nigdy nie byłem rozczarowany.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 07, 2013 21:52   

Skoro został poruszony wątek mafijny to i ja poproszę coś godnego przeczytania w tym klimacie, niekoniecznie musi być o polskiej "mafii" (a nawet preferowałbym takie rozwiązanie) ale żeby było dobre i realistyczne (czy są może jakieś biografie? opowieści mafiosów o strukturach, interesach, sposobu działania tychże ludzi itd.?).

Dostanę może gdzieś w empikach trylogię o Jasonie Bournie? jak ktoś czytał temat o filmach to pewnie wie że jestem jego wielkim fanem ale nigdy jakoś nie pokusiłem się o przeczytanie książki, bo tu zapomniałem, bo tam nie miałem czasu itd. ale teraz już chce się konkretnie za to zabrać jednak nie wiem za cholerę gdzie mogę namierzyć te książki :-?
#10 Rui Costa per sempre!
Ostatnio zmieniony przez Szybki Wto Lip 09, 2013 19:54, w całości zmieniany 2 razy  

Kargool 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 07, 2013 21:54   

Rossonero_ napisał/a:
Dostanę może gdzieś w empikach trylogię o Jasonie Bournie?

Proponuję zajrzeć do biblioteki. Będzie na 99%, przy czym jeśłi obejrzałeś film to nie zdziw się, gdy dojdziesz do wniosku że czytasz zupełnie inną historię niż ta z ekranu. Niemniej wciąga :)

GPower 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 08, 2013 16:46   

Jeśli o mafii to bodajże Prawdziwy gangster jakiś czas temu było głośno o tej biografii.

Ostatnio mało czytam ale swego czasu dzięki filmowi wciągłem Bourne'a Ludluma i jestem ciekaw kontynuacji pisanej już po śmierci autora, bodajże na podstawie notatek. Czytał ktoś może?

Marcu 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 09, 2013 19:53   

Rossonero_ napisał/a:
Skoro został poruszony wątek mafijny to i ja poproszę coś godnego przeczytania w tym klimacie, niekoniecznie musi być o polskiej "mafii" (a nawet preferowałbym takie rozwiązanie) ale żeby było dobre i realistyczne (czy są może jakieś biografie? opowieści mafiosów o strukturach, interesach, sposobu działania tych że ludzi itd.?).

Coś o mafi? Proszę bardzo:

http://www.znak.com.pl/ka...a,2943,Gangster

Nie jest to biografia żadnego mafioza, ale prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do środowiska mafii. O sposobie działania mafii można się dużo dowiedzieć z tej lektury. Sam przeczytałem i naprawdę polecam.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lip 09, 2013 20:36   

GPower napisał/a:
Ostatnio mało czytam ale swego czasu dzięki filmowi wciągłem Bourne'a Ludluma i jestem ciekaw kontynuacji pisanej już po śmierci autora, bodajże na podstawie notatek. Czytał ktoś może?
Ludluma chyba całego już przeczytałem... książki dotyczące Bourna przebijają jednak "Mozaika Parsifala" czy "Kryptonim Ikar". Scenariusze są ciekawe (Piekło Arktyki - Cobba)... ale to tylko zręby Ludluma. Kontynuacje Bourna w wersji Erica van Lustbadera czekają na półce ;) Ale mimo wszystko polecam :)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 12, 2013 08:41   

Rossonero_ napisał/a:
Skoro został poruszony wątek mafijny to i ja poproszę coś godnego przeczytania w tym klimacie

Gomorra Roberto Saviano.
Ksiazka dzieki ktorej dostal wyrok smierci od wloskiej mafii i od czasu jej napisania jest pod ciagla policyjna ochrona.

Hornet 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 31, 2013 07:00   

maslok napisał/a:
Jak znacie jakieś wydawnictwo chętne do wydania książki Pirlo na polskim rynku, to dajcie znać. Przetłumaczyłem na rozgrzewkę przedmowę autorstwa Prandellego i może bym całość machnął.

Ruszyło się coś w tym temacie ? :)

Mam pytanie co do książki Pippo "Trecento gol (e non ho ancora finito)". Książka została wydana tylko w języku włoskim ?

jusaa 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 31, 2013 09:12   

czytam kryminały ostatnio czytałem Millenium Stiega Larssona, godne polecenia

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 11:07   

Czytał ktoś Rodzinę Corleone ?

Marcu 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 18:44   

Czytałem. Polecam.
Jeśli podobał ci się Ojciec Chrzestny to i Rodzina Corleone ci się spodoba.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 08, 2014 06:59   

Czytał ktoś Teorię sztuki wojennej S. Kozieja ?

A dwa ma ktoś Rodzinę Corleone w pdfie ?
Ostatnio zmieniony przez gorylmagila Śro Lip 09, 2014 12:23, w całości zmieniany 1 raz  

timmy1 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 09, 2014 09:15   

Ojciec Chrzestny to genialna książka polecam każdemu

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 18, 2014 11:15   

Bractwo Róży, Bractwo Kamienia oraz Bractwo Nocy i Mgły. Książki autorstwa D. Morrella. Warto brać się za te lektury ?

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 18, 2014 12:17   

Warto. Wciąga i czyta się przyjemnie.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 30, 2014 14:38   

Jeśli ktoś interesuje się futbolem amerykański to polecam książkę J. Grishama ,,Zawodowiec". Futbol amerykański, właściwie ,,football americano" w wydaniu włoskim.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 30, 2014 20:01   

O ile jestem miłośnikiem twórczości Grishama, o tyle "Zawodowiec" to najsłabsza jego książka jaką dotąd przeczytałem. Ale może akurat dlatego tak uważam, bo nie znam się na futbolu amerykańskim.

Odpowiedz do tematu