ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie B
Autor Wiadomość
lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 04, 2013 22:37   

Jeszcze dodam Comiego
, który zebrał już 9 goli.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 04, 2013 23:20   

Jest jeszcze Matteo Ardemagni, wychowanek Milanu, który ma 16 bramek. Zajmuje on drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. No chyba, że to jakiś inny, ale nie wydaje mi się.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 00:06   

W sobotnim meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2014 Nigeria niespodziewanie tylko zremisowała u siebie 1-1 z Kenią. "Superorłom" remis uratował w doliczonym czasie gry... Nnamdi Oduamadi! Musiałem trzy razy przeczytać skład, żeby upewnić się, że dobrze widzę, a potem sprawdziłem czy to na pewno ten Oduamadi, o którym myślę. Teraz mam pewność - tak, to ten. To, że strzelił bramkę, to też na pewno zaskoczenie, ale czym on w ogóle zasłużył na powołanie? W Varese 6 meczów, gol i asysta. Czy tym ujął selekcjonera? Czy może statystki nie odzwierciedlają poziomu jego gry? Kto śledzi Serie B?

PS: on jest wypożyczony z Milanu czy na współwłasności?

kamillos 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 03, 2013 11:52   

Ciekawy tekst na temat nadchodzących zmian w Serie B

Cytat:
Rewolucja we włoskiej piłce - przykład idzie z Serie B?

3 kwietnia 2013 - 12:24

Różne są sposoby na walkę z kryzysem. Francuzi wprowadzają absurdalnie wysoki podatek, hiszpańskie kluby walczą o równouprawnienie przy podziale zysków z praw telewizyjnych, a Włosi podstawili na pracę u podstaw. I rewolucję płacową w Serie B, która od przyszłego sezonu będzie po tym względem przypominać NBA, NFL lub MLS.

W ostatnich latach wiele klubów z niższych lig włoskich zbankrutowało, więc tamtejsze władze postanowiły zareagować i zdusić ten problem w zarodku. Jak podali w zeszłym tygodniu działacze Serie B, obowiązujące od lipca 2013 kontrakty drugoligowców nie będą mogły przekraczać 300 tysięcy euro rocznie (150 tysięcy stałej płacy + 150 tysięcy z premii). Na tych – mowa tu szczególnie o bogatych właścicielach – którzy złamią tę zasadę, zostaną nałożone ostre sankcje, a pieniądze z kar zostaną rozdysponowane między biedniejszymi klubami. Każde naruszenie regulaminu będzie więc de facto skutkowało wzmocnieniem rywala.

Największy problem z nowymi zasadami będą jednak mieli przede wszystkim przyszli spadkowicze. O ile obecni drugoligowcy nie wypłacają swoim zawodnikom astronomicznych pensji i ogólnie ledwo wiążą koniec z końcem, o tyle takie kluby jak Palermo czy Genoa, które – co jest wielce prawdopodobne – pożegnają się z elitą, będą musiały przewrócić do góry nogami swoją politykę. Utrzymanie obecnego modelu biznesowego, który zakłada milionowe (!) kontrakty dla wielu piłkarzy, np. Fabrizio Miccoliego, będzie już nie do zrealizowania. Działania prezydenta Genoi, Enrico Prezosiego, który od 2003 – jak wyliczała „La Gazzetta” – negocjował transfery 400 (!!!) piłkarzy, też nie będą miały racji bytu. A raczej nie chodziło tu o masowe skupowanie juniorów po 60 tys. euro rocznie.

Działacze pozostałych, mniej zamożnych klubów mogą więc już zacierać ręce. Konkurencja zjedzie pod względem poziomu kilka pięter niżej i nie będzie tak wymagająca, jak w poprzednich latach, więc siły mocno się wyrównają. Nowy model zmusi też do inwestowania w młodzież, zakładając, że każdy klub może mieć maksymalnie 22 piłkarzy powyżej 21 roku życia. Co na tę chwilę oznacza, że Palermo musiałoby się pozbyć trzech zawodników z kadry, a Genoa aż siedmiu.

Sami jesteśmy ciekawi, w jakim kierunku rozwinie się ta sytuacja. Czy bogaci właściciele jak Maurizio Zamparini zaczną się wycofywać, czy rzeczywiście postawią na skauting i dadzą więcej szans młodym. Na papierze to wszystko wydaje się mieć ręce i nogi…

http://www.weszlo.com/new...idzie_z_Serie_B

Hornet 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 03, 2013 12:14   

Rzeczywiście dla spadkowiczów te nowe przepisy mogą być kłopotliwe. Zapowiada się ostra walka o utrzymanie :)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 05, 2014 23:14   Serie B

Nie znalazłem takiego wątku więc zakładam ;)

Do końca jeszcze parę kolejek ale pewne awansu do Serie A jest już Palermo i Empoli (no chyba że sfrajerzą równie mocno co Liverpool). Ekipy które jeszcze niedawno grały w Serie A jak Bari, Siena, Pescara tułają się gdzieś po dolnej połowie tabeli którą zamyka Juve Stabia i (co mnie zdziwiło) Reggina Calcio która się już chyba nie uratuje i zleci.

Pytanie, czy ktoś może śledzi te rozgrywki i jest w stanie co nieco powiedzieć czy w tym sezonie pojawili się jacyś gracze/trenerzy godni uwagi, albo zespoły które w przyszłości mogą namieszać itd. :?:

A ja znalazłem taki wątek (i jeszcze jeden - zamknięty za dublowanie tematów), więc przesuwam Twój post do niego...
Admin
#10 Rui Costa per sempre!

cortess 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 18:42   

O ile pamiętam takie info pojawiały się w tematach dot. poszczególnych sezonów, głównie Serie A, ale ten news niejako dotyczy spadkowicza który w sezonie 15-16 będzie grał w Serie B, więc umieszczam tutaj. Wiadomość jest taka - nowy herb Cagliari wygląda tak:

Dla porównania stary wyglądał tak:

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 21:32   

Co ten herb w zasadzie przedstawia? 4 głowy z opaskami na czole? Zna ktoś może wyjaśnienie?

cortess 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 21:49   

Flaga Sardyni:

Aiver 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 21:49   

Myślę, że jest to nawiązanie do herbu Sardynii.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 21:54   

Ok. To się zgadza. Tylko dalej nie wiadomo, co to za głowy? Piraci? Jacyś męczennicy?

cortess 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 21:56   

Bodajże Maurowie, ale muszę to sprawdzić... Francuskie Ajaccio z Korsyki chyba miało coś podobnego...
[EDIT] OK, mam. "Flaga ukazuje czterech mauretańskich najeźdźców z zawiązanymi przed egzekucją oczami (głowy Maurów są również popularne w hiszpańskich emblematach). Regionalne prawo zatwierdzone w 1999 r. zmieniło flagę, przesuwając opaski na czoło."

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 23:12   

Nie tylko opaski na czoło, ale i głowy obróciło w prawą stronę. ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 23, 2015 06:34   

Sardyńczycy są zdecydowanie patriotami lokalnymi i bardzo afiszują się z tym. Niedawno wróciłem z Sardynii i na każdym kroku, na całej wyspie widać flagi itd. Sympatyczni ludzie i ogólnie (oczywiście bardziej z powodów sportowych mimo wszystko) szkoda mi spadku Cagliari :(

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 23, 2015 07:17   

zino napisał/a:
Sardyńczycy są zdecydowanie patriotami lokalnymi i bardzo afiszują się z tym. Niedawno wróciłem z Sardynii i na każdym kroku, na całej wyspie widać flagi itd. Sympatyczni ludzie i ogólnie (oczywiście bardziej z powodów sportowych mimo wszystko) szkoda mi spadku Cagliari :(

Czyli raczej nie mówić do nich, że są Włochami tylko Sardyńczykami? Bo inaczej czeka mnie to, co Maurów? :)

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 23, 2015 11:44   

Czy to co Maurów to nie wiem, ale na pewno jak ich będziesz nazywał Sardyńczykami to będzie im miło i docenią, zwłaszcza u 'stranierich' takie coś.

maslok 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 23, 2015 23:03   

No generalnie we Włoszech patriotyzm lokalny jest mocno akcentowany. Obecne Włochy to zlepek jakichś pomniejszych tworów państwowych, dość pokrewnych kulturowo, które zostały podbite przez Piemontczyków. ;)

Hornet 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 25, 2015 09:25   

Sean Sogliano DS'em w Carpi? Ktoś coś wie czy to prawdziwe info?

SineCere 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 25, 2015 18:42   

Nie wiem dlaczego piszemy o tym w temacie Serie B, ale tak, to prawdziwe info. Oficjalny komunikat ma być jednak 1 lipca i wtedy klub ma ujawnić szczegóły umowy, ale w Carpi zarzekają się, że Sogliano na 100% będzie ich dyrektorem sportowym.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 25, 2015 21:36   

były DS Carpi dostał posadę w Napoli, bo ci zwolnili Bigona ;) Ciekawe tylko dlaczego Sogliano odszedł z Hellas

cortess 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 12:48   

Co myślicie o "zielonych kartkach" w Serie B?

http://www.przegladsporto...0479,1,461.html

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 13:01   

Jak chcą, to niech pokazują zielone kartki. Ale nie chciałbym, żeby kiedyś się to upowszechniło. Byłoby tylko niepotrzebne zamieszanie.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 19:12   

bez jakiejs konkretnej marchweki (w stylu zielone pozwalaja anulowac dyskwalifikacje za zolte/skrocenie dyskwalifikacji za czerwone) skonczy sie to spektakularna klapa.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 05:12   

Zielone, białe, żółte... To ma być mecz piłkarski czy gra w kolory? Jeśli tak bardzo chcą promować ideę fair play to niech prowadzą klasyfikację uwzględniając żółte i czerwone. Ten który ma najmniej kartoników jest najbardziej,, czystym teamem" Zresztą UEFA prowadzi takie coś. Potem dane państwa dostają dodatkowe miejsca w LE.

matinho 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 18:12   

UEFA to powinna zająć się sprawą "nurków" a nie kombinować z kolorami kartek.

Odpowiedz do tematu