ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobre Granie i Wyzwanie
Autor Wiadomość
beneras 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 09, 2006 01:36   Dobre Granie i Wyzwanie

dobry temat z forum barcy.

"Zasady są bardzo proste, wybieramy liste 20 naszych ulubionych, badz wzbudzajacych w nas najwieksze emocje kawalkow. Mile widziany komentarz:) Jak wiadomo czlowiek jest zmienna istota i lista, ktora stworzy dzis jutro moglaby byc zupelnie inna, ale pewnym jest ze czesc utworow pozostanie w naszym top 20 na dluzej, wiec warto sie pokusic o stworzenie takiej listy, tym bardziej ze kazdy z Was wiaze z muzyka rowniez wspomnienia, wiec powspominajmy "

i jedziemy:

1.Queen-Mustapha

queen to moje oczko w glowie,freddie to moj pierwszy i najwiekszy bohater.co do songa to moglem wybrac,albo moja ukochana

bohemian rhapsody czy genialne show must go on,ale to przeciez wszyscy znaja.wybralem cos nieznanego dla przecietnego

szaraka,cos co ukazuje niezwykly geniusz fredka do pisania,spiewania,komponowania piosenek.smieszne,bezsensowne,ale genialne.

"Mustapha Ibrahim, Mustapha Ibrahim
Allah, Allah, Allah will pray for you.
Mustapha Ibrahim, al havra kris vanin
Allah, Allah, Allah will pray for you.
Mustapha, hey! Mustapha
Mustapha Ibrahim, Mustapha Ibrahim, hey!"

\o/

2. Pink Floyd-Comfortable Numb (puls)

najwybitniejszy song z najwybitniejszej plyty jednego z najwybitniejszych zespolow wszechczasow.jednakze zaznaczam,ze chodzi

o wersje z koncetru puls,gdzie solowka gilmoura naprawda pokazuje kto jest mistrzem gry na gitarze.

3. Michael Jackson-They Don't Care About Us

od tego kawalka zaczela sie moja fascynacja tym najbardziej utalentowanym czlowiekiem na swiecie.swietny tekst,swietny

rytm,swietne dzwieki,swietne 2 wersje teledyskow(wersji z rio nie znalazlem na youtube :( ),wszytsko swietne.do tego reszta

hitow:smooth criminal,earth song,thriller,bad,billie jean,black or white...kazdy sie chyba kiedys uczyl jak zrobic moonwalka

:D ja sie nauczylem \o/ podziwiam go bardzo.

4.Dzem-list do m

najpiekniejszy utwor dzemu,bardzo osobisty.nie chce wiecej pisac,tego trzeba po prostu posluchac.

Rychu \o/

5. Perfect-Objazdowe nieme kino

faworyt wsrod songow tego legendarnego polskiego zespolu.to co wyroznia go z tlumu to klimat jaki piosenka narzuca

sluchaczowi.po przesluchaniu czas na refleksje.

6. Led Zeppelin-Stairway to heaven

nc.

7. Mettalica-Nothing else matter

chcialem dac master of puppets,ale kiedy sobie przypomnialem momentu klipu,gdzie bodajze kirk daje pieniadze jakiemus kalece

to zmienilem zdanie.ta scena siedzi gleboko we mnie,przez to ten klip i ten song rozklada mnie na lopatki za kazdym razem.

8. The Prodigy-Breathe

genialny zespol,jeden z moich ulubionych.robia muzyke nie dla kazdego,jednak szczesliwy ten kto potrafi tego sluchac.czesto

jezdzimy cala rodzinka do pleszewa,do rodziny mamy,a ze plyta " The Fat Of The Land" podoba sie rowniez bratu i ojcu to 2

godzinna jazda jest czysta przyjemnoscia.wybralem ten utwor bo ostatnio wysunal sie na mojego faworyta przed smbu,do tego

fenomenalny,ochydny klip,gdzie "antyirokez" keitha flinta widac w calej okazalosci.

ogolnie to liam howlett \o/

9. Rolling Stones - Angie

wielkie emocje.tyle.

10. Dire Straits-Walk Of life

spacer przez zycie \o/ mega optymistyczna i wesola sprawa.

"Here comes Johnny singing oldies, goldies
Be-Bop-A-Lula, Baby What I Say"

stopy same wystukuja rytm.

11. Beatles - Yesterday

troche pesymistyczna,ale piekna,zreszta duet lennon&mccartney stworzyl wiele pieknych rzeczy,nic tylko polecic mlodszym

ludziom zafascynowanym gwiazdami z mtv zapoznac sie z ich tworczoscia.

12.J. Lennon-Imagine

piekna utopijna piosenka,mowiaca o tym jaki swiat powinien byc.prosta,zrozumiala dla kazdego,do tego to charakterystyczne

pianino w tle.inspiracja dla milionow i tzw klasyk.

13. Requiem for a Dream - Orchestral Version.

genialna sciezka dzwiekowa ze swietnego filmu.w polaczeniu z odpowiednim obrazem moze stworzyc mieszanke wybuchowa.

14. Neil Young - Philadelphia

przepiekne...sciezka dziekowa z bardzo dobrego filmu.

"Sometimes I think that I know
What love's all about
And when I see the light
I know I'll be all right."

nic dodac nic ujac

15. Scorpions-Rock you like a hurricane

czysta dawka energii w najlepszej formie.

16. Toto-Hold the line

jw

17. The Verve - Bittersweet Symphony

kazdy to zna,mega optymistyczna.bardzo melodyjna.swietnie sie tego slucha rankiem,zaraz po obudzeniu,dodaje checi do zycia.

szkoda,ze byl to zespol tylko 1 utworu...

18. Tina Turner-Simple the best

nc

19. Michael Jackson & Freddie Mercury-State of Schock

utwor o specjalnym dla mnie znaczeniu,2 ulubieni wokalisci(freddie zamiast jaggera).placze ze smiechu kiedy jeden i drugi

probuje zdominowac utwor swoim glosem :D genialni ludzi,szkoda fredka :(

20. Led Zeppelin & Pink Floyd - Stairway to heaven
10/10
Ostatnio zmieniony przez beneras Pią Paź 05, 2007 22:14, w całości zmieniany 3 razy  

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 09, 2006 09:38   muzyka

Kolejność nie jest istotna, a wybór pewnie byłby inny, gdybym wybierał w innym okresie życia, mając inny nastrój. Wiele czynników na to wpływa. Niemniej:

1. Alice In Chains: Nutshell - generalnie uwielbiam muzykę tego zespołu, a wybrany utwór jest w jakiś sposób wyjątkowy. Mógłbym wyróżnić wiele wspaniałych kawałków AiC, np. Would, bo znikomo mało jest takich, które mi się nie podobają.

2. Nirvana: Milk It - utwór wybrałem trochę przekornie, bo większość fanów tego zespołu podałoby tytuły: Smells Like(...), Heart-Shaped Box czy też Come As You Are.

3. Pearl Jam: Black - kolejny wielki przedstawiciel grunge'u. Uwielbiam ich muzykę.
Black to bardzo wyjątkowy utwór (dla mnie), szczególnie pod względem tekstowym.

4. Guns'n'Roses: November Rain - świetny teledysk, świetny kawałek, świetna solówka. Dla mnie to muzyczny majstersztyk.

5. Pink Floyd: High Hopes - Pink Floyd to znacznie więcej wspaniałych utworów, choćby Marooned czy Wish You Were Here, a ten utwór niech gra rolę przedstawiciela ich muzyki.

6. Queen: The Show Must Go On - zespół ten jest dla mnie szczególnie wyjątkowy, kolekcjonuję różne rzeczy związane z Queen (głównie single). Obecnie jakby mniej ich słucham, ale darzę ich wielkim sentymentem. Wybrany utwór to poniekąd testament FM (FB ;) ) i ciężko mi wybrać bardziej wyróżniającą się piosenkę, choć z pewnością w różnych momentach są/będą/były utwory chętniej słuchane przeze mnie.

7. Kaliber 44: Moja Obawa (Bądź A Klęknę) - psychodeliczna muzyka K44 odegrała ważną rolę w moim życiu (jeśli można to tak nazwać). W czasie dziwnych stanów emocjonalnych potrafiłem słuchać tego utworu kilkadziesiąt razy pod rząd, w kółko ;) .
Wyróżniłbym też piosenkę + i -.

8. Evanescence: My Immortal [rock version] - wybór pozwolę sobie pozostawić bez komentarza.

9. Vivaldi: Summer - wyborem tym chciałem wskazać, że również taka muzyka jest mi bliska. Także muzyka filmowa (np. utwór Adagio For Strings lub Now We Are Free).

10. M. Grechuta: Ocalić Od Zapomnienia - bardzo lubię muzykę M. Grechuty i G. Turnaua (np. Znów Wędrujemy, Piosenka Dla Ptaka).

11. Juliana Theory: Shell Of A Man - ogólnie polecam większośc ich utworów (Jewel To Sparkle, Everything, White Days).

12. Sting: Shape of My Heart - genialna piosenka z genialnego filmu.

13. Portishead: Roads - świetna muzyka (polecam też m.in. Glory Box).

14. Coldplay: What If - kiedyś wpadł mi w ucho, ale oni mają masę świetnych kawałków (The Scientist, Yellow, Clocks, Fix You, Don't Panic etc.)

15. Requiem For A Dream: Main Theme - ge-nial-na muzyka, a główny motyw w wersji orientalnej powala (nie ma tego w filmie).

16. Radiohead: Street Spirit (Fade Out) - świetny zespół, wyjątkowa piosenka.

17. Dire Straits: Brothers In Arms - ten zespół także należy do moich ulubionych, a z wyborem utworu nie miałem żadnego problemu.

18. Led Zeppelin: Stairway To Heaven - komentarz dla fanów rocka chyba zbędny.

19. Milczenie Owiec: Cisza - ich debiut na polskim rynku muzycznym bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

20. Coma: Ostrość Na Nieskończoność - zakochałem się w tym zespole.

Być może pominąłem coś naprawdę istotnego, ale to mi wpadło najpierw do głowy...

beneras 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 09, 2006 11:24   

acmilan1899 napisał/a:
3. Pearl Jam: Black - kolejny wielki przedstawiciel grunge'u. Uwielbiam ich muzykę.
Black to bardzo wyjątkowy utwór (dla mnie), szczególnie pod względem tekstowym.

Cytat:
"II know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
In somebody else's sky, but why
Why, why can't it be, why can't it be mine"

:ok:

acmilan1899 napisał/a:
Wybrany utwór to poniekąd testament FM

co ciekawe slowa do tekstu ulozyl perkusista roger taylor :D
ja tez krolowej slucham coraz mniej,bo przeciez ile mozna ;) jednak jak puszcza cos w radiu to nie omieszkam podglosnic i sie delektowac :]

kamal 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 09, 2006 16:57   

acmilan1899 napisał/a:
Evanescence: My Immortal [rock version]

rock version? hmm chyba nie słyszałem.
możesz gdzieś wrzucić ? z góry dzięki...

acha :) no w sumie ;) ja znam wersje (Piano - Vocal) najbardziej mi się podoba :)

jak znajdę troszeczkę czasu to wrzucę moje top 20 ;)

Edit:

trudno wybrać 20 najlepszych piosenek. przeleciałem szybko moją dyskografie i wybrałem:
(kolejność przypadkowa)

1. Queen - Innuendo
2. Evanescence - October
3. Godsmack - Serenity
4. Nirvana - The Man Who Sold the World
5. The Cargigans - Don't Blame Your Daughter (Diamonds)
6. Kult - Po co wolność?
7. The Cranberries - Ode to My Family
8. Gorillaz - Last Living Souls
9. Rammstein - Mutter
10. Rage Against The Machine - Freedom
11. Pink Floyd- Another Brick in the Wall
12. Hey - Eksperyment
13. The Cranberries - Stars
14. Jimi Hendrix - Fire
15. A Perfect Circle - 3 Libras
16. Slipknot - Wait And Bleed
17. The Doors - The End
18. Alanis Morisette - Ironic
19. Arctic Monkeys - I Bet You Look Good On The Dancefloor
20. Audioslave - Like A Stone
Ostatnio zmieniony przez kamal Sob Wrz 09, 2006 17:36, w całości zmieniany 2 razy  

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 09, 2006 17:07   

Rock version to być może ta, którą znasz... Ja słyszałem wersję bez gitar, całkiem spokojną, ale nie podobała mi się.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 09, 2006 22:35   

Fajny temat, ale strasznie trudny, bo muzyka jest strasznie osobistą sprawą a daliście tylko 20 kawałków do wyboru:) Lista nie jest na pewno wykładnią najlepszych utworów muzycznych a najbardziej "emocjonalnych" - z którymi wiążą się jakieś wydarzenia i dzięki którym bardziej je pamietam (kolejność przypadkowa):
1. Dire Straights - Money for nothing
To intro... te przejścia... klasyka!
2. Queen - We are the Champions
piosenka "niesmiertelna" na wszystkich imprezach sportowych... praktycznie nie do zastąpienia, podobnie jak "we will rock you"...
3. Linkin Park - Papercut
Osobisty kawałek, zresztą cała płytoteka Linkinów - jak dla mnie - REWELACJA!
4. Limp Bizkit - Nookie
kolejny osobisty kawałek... w sumie muzyczna sieczka ale bardzo go lubie
5. Evanescence - Bring me to life
zdecydowanie bardziej energiczny od podanych przez kolegów... mimo że dla słabego filmu...
6. Metallica - Nothing else matters
j/w u kolegów + taniec przytulaniec z miss szkoły w 6A :lol:
7. Guns and roses - November Rain
j/w + jeszcze dłuższy taniec przytulaniec na dyskotekach szkolnych w 6A :) (dzieki Slash!!)
8. Cranberries - Zombie
wybierać z repertuaru Żurawin jest bardzo, ale to bardzo ciężko więc zdecydowałem się na najbardziej populistyczną i zarazem charakterystyczną piosenkę.
9. A-HA - The living daylights
najlepsza piosenka tytułowa z przygód Jamesa Bonda!!
10. 2Tm2,3 - Psalm 51
zupełnie osobisty...
11. The Cardigans - Erase and rewind
typowo "samochodowy" utwór - świetny na trasie:)
12. Green Day - Basket Case
strasznie "ładujący" kawałek... chce się biegać, skakać itp...
13. Dog Eat Dog - No Fronts + Who's the king
tak jak pisałem na początku - dużo osobistych kawałków - te = wspomnienia z czasów licealnych:)
14. Rage Against the machine - Killing in the name of
Uwielbiam energię i perkusję tego utworu!! Wbrew pozorom jest kilka takich cieżkich momentów że jaaaa!!
15. Beastie Boys - Sabotage + sure shot
od tego sie zaczęło:) I uwielbiam te niskobudżetowe oldschoolowe teledyski:)
16. Ill Nino - What comes around
eneeeeergiaaaa wracaaa!!
17. Papa Roach - "Last resort"
jeszcze więcej enneeeergiii!!
18. Stone Temple Pilots - Plush
dzięki niej nadmiar energii nie powoduje mojej eksplozji :)
19. Nirvana - Smells like teen spirit
nic dodac nic ujac... klasyka...
20. zostawiam to miejsce dla "tej piosenki o której zapomniałem"... a ze jest ich na pewno kilka to każda będzie myślała że to jej miejsce... :)

Cartman 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 09, 2006 23:29   

Fajnie jest zobaczyć, że Milaniści słuchają naprawdę dobrej muzyki. Każda z wymienionych przez Was piosenek jest wyjątkowa, ja w szczególności wyróżniłbym 2 piosenki pink floyd (high hopes i another...), perfect (nieme kino), g'n'r (november rain), a perfect circle (3 libras) i te kawałeczki dog eat dog. Tyle wspomnień dzięki nim, tyle wzruszeń...

Moja lista napewno pokrywałaby się z Waszymi, dlatego postanowiłem, że napiszę o kawałkach, których nie ma jeszcze na liście. Kolejność jest przypadkowa, żadnej z nich nie jestem w stanie określić numerem 1, każda z nich na to zasługuje.

1. Deftones - change (in the house of flies). Gdy zaczynałem studia, w nowym mieście ale z paroma starymi kumplami, zawsze umawiałem się z chłopakami, że wpadają do mnie, pijemy pare piwek i lecimy na "lachony" ( :rotfl: ). Kończyło się na paru piwkach, długich rozmowach i zapętlaniu tej piosenki. Z czasem myślę, że trzeba było puszczać techniawkę i wczuwać się w imprezowy nastrój, ale żadnej z tych chwil nie żałuję :D

2. Faith no more - evidence. Bardzo lubię brzmienie tej, poniekąd, ballady. Podoba mi się teledysk, troszkę w nastroju przypominający mi "Podejrzanych" Briana Singera. Świetny wokal, doskonała muzyka.

3. Creed - One last Breath. Nie wiem dlaczego, ale ta piosenka działa na mnie optymistycznie, lubię creedów, a ta piosenka (i with arms wide open) należy do moich ulubionych.

4. Pink Floyd - Wish You Were Here - za samą tylko gitarę w pierwszej minucie utworu. Rewelacja.

5. Limp Bizkit - no sex. Pamiętam jak byłem w drugiej klasie ogólniaka i spotkałem świetną dziewczynę, piękną, inteligentną, uśmiechniętą. Wydawało mi się, że to ta druga połowa (naiwność cechą młodych), pare razy tańczyliśmy na dyskotece. Powiedziała mi, że to jej ulubiona piosenka. Gdy dała mi kosza, nie mogłem jej włączyć przez wiele miesięcy. Seksu też nie było... ;)

6. Hey - Dreams. Nie mogłem się zdecydować, która ich piosenka jest lepsza, ta czy List. Postawiłem na tą pierwszą, a głos Nosowskiej uważam za jeden z najbardziej charyzmatycznych na naszej scenie muzycznej.

7. Incubus - I wish you were here i..
8. ... Drive - 2 świetne piosenki, dzięki którym zawsze czuję się lepiej. Jedna przypomina mi wakacyjne klimaty, gorący piasek i morze ("I dig my toes into the sand, The ocean looks like a thousand diamonds"), druga dzieki jej refrenowi nigdy nie pozwala mi zwątpić w to, że nadejdą lepsze czasy ("whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes").

9. Jose Gonzales - Heartbeats. Znana szerzej dzięki reklamie Sony Vega. Świetnie mi się tego słucha.

10. Pezet - 6 zmysł. Nie jestem fanem hip-hopu, ale ta piosenka dobrze oddaje klimaty naszego narodu.

11. Phil Collins - I Wish It Would Rain. Dużo tych ballad na mojej liście, ale Collins miał świetny głos, dzięki niemu Genesis nie umarło po odejściu Petera Gabriela, który nagrał piosenkę ...

12. Peter Gabriel - Salsbury Hill. Słuchałem jej gdy jechałem tramwajem do pracy i wiecie co? nie było tak źle :)

13. U2 - one. Bono mówi, że gdy już coś mamy, to żeby troszczyć sie o to z całych sił. Ja się z nim zgadzam.

14. Guns 'n' Roses - 14 years. Jak fajnie by było mieć znowu 14 lat :) fajnie się przy tym jeździ na rowerze, polecam :)

15. Archive - Fuck You. Piosenka o polskich politykach. Nie można było ująć ich lepiej. Ale ich again to też klasyka.

16. Finger Eleven - One thing. Spokojny rock o optymistycznej melodii...

17. Soundgarden - black days. Ta piosenka uczyła mnie słuchać rocka.

18. Blur - song 2. Daje niezłego kopa, świetnie się sprawdza w aucie na każdej trasie, pod warunkiem, że nie stoimy w korku. Wtedy może być niebezpiecznie :)

19. Danzig - Mother. Nie mogłem nie umieścić na liście piosenki, której słowa zdobią moje posty jako podpis od ponad 2,5 roku.

20. Luis Armstrong - What a wonderful world, zwłaszcza jak się jest kibicem Milanu :)

Dobrze, że ograniczamy się tylko do 20 piosenek, bo mógłbym pisać bez końca. Choć 20 to za mało, by wymienić wszystkie ulubione.

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 10, 2006 00:01   

Generalnie Cartman uzupełniłeś swoją listą moje wolne pole :) Jak mogłem zapomnieć o U2, Creed, Genesis (Gabriel + Collins w to wliczeni) :dunno: nie wiem... ale mysle ze nawet jakbysmy sie bardzo starali, nie bylibysmy w stanie zawezic listy do 20 piosenek ...
Cytat:
Jose Gonzales - Heartbeats. Znana szerzej dzięki reklamie Sony Vega.

Bravia ;) ta reklama jest zresztą świetna!

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 10, 2006 00:25   

to może ja.
Królować będzie Bullet for my valentine.
komentarza nie dam. po prostu ich kocham
Dojdzie Disturbed, Coma. Lubie też słuchać Systema, ale te królują
1. Bullet for my valentine(nastepnym razem pozwole sobie skrótem pisać)- Tears don't fall.
Uwielbiam teledysk tej piosenki
2. Disturbed-Stricken
3.BFMV- Hit the floor
4.BFMV- All these things i hate (od tego zaczęła się ta miłość)
5.BFMV- Cries In vain
6.Coma- Sto tysięcy jednakowych miast
7.BFMV- The end (dobra na doła z dodatkiem krzyków :D )
8.Disturbed- Prayer
9.Coma- Leszek Żukowski
10.BFMV- 10 years today
11.Disturbed, Static X, Slipknot- awake (generalnie strasznie Slipknotu nie lubie, ale tutaj dobrze z resztą zaśpiewali)
12.Coma-Spadam
13.BFMV-Curses (chyba najspokojniejsza ich piosenka)
14.BFMV- The Poison
15.Disturbed- Pain Redefined
16.BFMV- Hand of blood
17.Disturbed,Korn- Forsaken
18.BFMV- Turn to despair
19.Disturbed- Dwon with the sicknees
20.System of a down- Hypnotize exequo z System...- BYOB

podsumowując.
słucham wszelkiego rocku i troche metalu. albo więcej niż troche.
Bullet... to metalcore.
Tak ich muzyke się określa
Mało znany zespół i nie wszystkim przypada do gustu. Chyba ze względu na ich krzyki)które ja bardzo lubie... zwłaszcza w "tears don't fall).
Ale wiele lubi "All these thing i hate".
Ja od tego zacząłem
Później ściągałem płytke The Poison i troche piosenek innych.
Nie wiem czy mi jeszcze jakieś brakują

Ubóstwiam ten zespół i końca ubóstwiana niewidze

Polecam gorąco
Zwłaszcza "Tears don't fall, hit the floor, cries in vain, all these things i hate
i disturbed- stricken"

a dla tych co wolą cięższe dźwięki to Bullet- The Poison czy Hand of blood lub Turn to despair

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Wrz 10, 2006 11:43   

Ciężko jest wybrać 20 kawałków. Postawiłem na pewną róznorodność, ale nie ma tu wielu gatunków które słucham, wielu tworców których cenie. Stan emocjonalny na wczoraj. Dzis wiele pozycji ulegloby zmianie :P Numer jeden jest tylko... jeden :) Kazdy wymieniony nizej utwor niesie cały bagaż wspomnień, przy zadnym nie zatrzymam sie obojetnie gdy gdzies uslysze :)

1. Metallica – The Unforgiven

Pieśń nad pieśniami. Kapela nad kapelami. Spytałby mnie ktoś o mój numer 1 pare lat temu, spytalby za lat kilka, odpowiem jedno: The Unforgiven. Jego kontynuacja na Reloadzie trzyma poziom i kontynuuje opowieść o zyciu i zabijaniu w czlowieku tego, co ma najwartościowsze...

Black Label Society – In This River

Utwór smutny, ale jakże piękny. Przeszywa mnie za każdym razem gdy słucham. Napisany ku czci zmarłego przyjaciela. Po szczegóły odsyłam do klipu.

Coma – Piosenka Pisana Nocą

Coma – moja wielka fascynacja. Świetna muzyka, jeszcze lepsze teksty. Nie jestem jakimś tam wielkim zwierzęciem koncertowym, ale ich występy zaliczyłem 4 razy w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Utwór ten nie ukazał się na żadnej płycie, ale jest niesamowity. I hipnotyzuje.

U2 – Staring At The Sun

Z tych mniej oczywistych kawałków U2 – najlepszy.

Hey – Z Rejestru Strasznych Snów

Nie znalazłem wersji, którą mógłbym legalnie pokazać, więc w zastępstwie inny utwór Heya. „Z Rejestru...” zostal swietnie zilustrowany, gdy pojawił się w filmie o Woodstocku i wlasnie z tym corocznym wydarzeniem kojarzy mi się ta przecudnej urody piosnka, mimo ze nie było mnie gdy ją tam grali :P Fenomenalny początek piosenki robi swoje.

Pink Floyd – High Hopes

Stara miłość nie rdzewieje. Swego czasu ulubiony kawałek Floydów, teraz wyprzedzony choćby przez „Comfortably...”. Niesamowity klip, kto dziś takie kręci?

Dżem – Jak Malowany Ptak

„Czy przyjmiesz mnie mój Boże, kiedy odejść przyjdzie czas?
Czy podasz mi swą rękę, a może będziesz się bał?”

Cytat niech starczy za komentarz. Gdybym znalazł ilustrację do „Jesionów”, pewnie to je wymieniłbym.

Kult – Lewe Lewe Loff

Przedstawiciel Kultu musi się tu też znaleźć. Piosenka zawsze była w czołówce ulubionych jeżeli chodzi o tą kapelę, ale szczególnego wymiaru nabrała w obliczu znajomości z pewną urodziwą blondynką :)

Queen – Breakthru

Wymieniam ten kawałek, aby uniknąć któregoś z oczywistych wielkich hiciorów. Pozytywne emocje, miłe wspomnienia.

Guns N’Roses – Don’t Cry

Gunsi w najlepszym wydaniu. Piękna ballada i klip wszech czasów! Szarża Slasha za kierownicą, wyrzucona w przepaść gitara i gra na dachu (i takie szczegóły jak zrzucony jednym ruchem cylinder z głowy, czy koszule w kratę :P )

Raz Dwa Trzy – Pod Niebem

Cudo. Trzeba posłuchać.

The Beatles – Let It Be

Piosenka na pocieszenie. Będzie dobrze.

Dire Straits – Brothers In Arms

Są ludzie, którym ten utwór nie pozwala o mnie zapomnieć :) Ach... nikt tak nie umie prowadzić dialogu z gitarą jak Mark Knopfler tutaj :)

Sinead O'Connor - Nothing Compares To You

Kiedyś nie lubiłem, dzisiaj uwielbiam.

Myslovitz i Grechuta – Kraków

Zakochałem się w tym od pierwszego usłyszenia. Sam się zastanawiam – która wersja lepsza, z Grechutą, czy bez. Obie świetne na swój sposób. Pod wpływem piosenki porzuciłem... Kraków :P

Tenacious D – Tribute

Jednym słowem – “This is the greatest and best song in the world” :D

Sting – Mad About You

Włoska wersja z Zuchcero (Muoio Per Te) tez jest swietna :)

Reszta bez komentarzy, bo już nie dam rady :]

Czesław Niemen – Wspomnienie

Marek Grechuta – Dni Których Nie Znamy

R.E.M. – Man On The Moon

Pippo 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 10, 2006 13:59   

No to teraz ja cos dodam od siebie. ;]

1. Bon Jovi - Livin' On A Prayer - ta piosenka jest uważana za hymn zespołu. Po prostu klasyka rocka lat 80. Nic wiecej nie trzeba mowic.

2. Bon Jovi - Dry County - najwspanialsza kompozycja na plycie Keep The Faith, ktora moglaby spokojnie znalezc sie w poczecie najwspanialszych kawalkow rockowych wszechczasow. Jest perfekcyjnie dopracowana ze zmianami nastrojow. Gitarzysta owej grupy, Richie Sambora zagral moim zdaniem najlepsze i najdluzsze solo gitarowe w karierze.

3. Bon Jovi - My Guitar Lies Bleeding In My Arms
4. Bon Jovi - These Days
5. Bon Jovi - Hey God

Piosenki na pozycjach 3-5, sa utworami z jednej plyty, These Days. Chcialbym ogolnie polecic ja wszystkim uzytkownikom, poniewaz nie ma w niej sladow komercji. Nawet w najmniejszym calu. Jej pesymistyczny wydzwiek i bunt jest skierowany do ludzi "bardziej wymagajacych". Plyta jest pozbawiona przebojow, ale za to szczera i dojrzala jak mało która. W piosence These Days grupa spiewa po prostu o dzisiejszych czasach, o tym, ze nikt nie jest sobą itp. Piosenke Hey God mozna uznac za list do Boga. Tematyka listu porusza problemy wspolczesnego swiata. My Guitar Lies Bleeding In My Arms - depresyjny, destrukcyjny utwor, ukazujacy prawde o dzisiejszej rzeczywistosci. Solo gitarowe przepiekne.

6. Bon Jovi - Blood On Blood
7. Bon Jovi - Stick To Your Guns
8. Bon Jovi - Wild Is The Wind

I znow 3 tytuly z 1 plyty, tym razem z New Jersey. Blood On Blood jest piosenka o przyjaźni.

We were so young
One for all and all for one
Just as sure as the river's gonna run

Blood on blood
one on one
We'd still be standing
When all was said and done...

Nic wiecej nie trzeba pisac.

Wild Is The Wind - moim zdaniem naga prawda o kobietach.

Stick To Your Guns - po prostu jedna z moich ulubionych kompozycji na tej plycie.

9. Bon Jovi - Have A Nice Day
10. Bon Jovi - Welcome To Wherever You Are
11. Bon Jovi - I Am

Kolejne kompozycje z 1 plyty, czyli z Have A Nice Day. Tytułowa piosenka (pozycja nr 9 na mojej liscie) tak naprawde jest ironiczna, a nawet sarkastyczna. Wszystko zalezy od kontekstu. Jej tytul moze oznaczac nawet ****(slowo na f) You. Krotko mowiac to z jednej strony mamy przeslanie "milego dnia" zas z drugiej wiadomosc do antyfanow zespolu. Kolejny utwor, czyli Welcome To Wherever You Are. Ta piosenke wiedzie prym na tej plycie, jezeli chodzi o czyjes podbudowanie. Nawet najwiekszego pesymiste moze postawic na nogi. Kompozycja zaczyna sie jak typowa ballada, ale podczas refrenu jest podniosla do granic mozliwosci, serwujac przy tym bardzo duza dawke wiary, nadziei itp. Jeszcze I Am - po prostu majstersztyk. Piosenka bardzo dojrzala.

12. Bon Jovi - Undivided - piosenka inspirowana wydarzeniami, ktore mialy miejsce 11 wrzesnia. Nosi w sobie troche nutki optymizmu i nadziei. Jedna z lepszych kompozycji "wspolczesnego" BJ.

13. Bon Jovi - Just Older - Bon Jovi udowadniaja, ze nie sa starzy. Po prostu starsi. ;)

14. Bon Jovi - Always
15. Bon Jovi - Bed Of Roses

Grupa napisala wiele ballad, ale te zasluguja na szczegolna uwage. Nie sa one mdle, cukierkowate jak przystalo na ballady. Mozemy je zaliczyc do grypy tzw. powerballad (nie wiem, jak sie to pisze :P )
Dobra, koniec tej propagandy. Teraz czas na innych. ;)

14. Quenn - Show Must Go On - bardzo podoba mi sie jej klimat i wokal. ;)

15. Coldplay - Speed Of Sound

16. Greenday - Wake Me Up When September Ends - znakomita aranzacja, znakomity tekst. Nic dodac, nic ujac.

17. Lifehouse - Everything - spokojna ballada. Z jej koncem nastroj piosenki staje sie bardziej dramatyczny. ;)

18. Hymn AC MILAN - :]

19. Happysad - Ja do Ciebie - za tekst.

20 Linkink Park - In The End
Ostatnio zmieniony przez Pippo Wto Wrz 12, 2006 18:49, w całości zmieniany 2 razy  

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 14:17   

no to lista ode mnie-ale bez żadnego zastanowienia-po prostu co mi przyszło na myśl
kolejność też nie ma znaczenia:
1) Deftones- Simple Man
mistrzowski kawałek,który słucham prawie codziennie. Pochodzi z ostatniej płyty "B-Sides & Rarities". Utwór ten to Cover kogoś tam....
2) Rage Against the Machine-Mic Chec
trudno wybrać ten jeden kawałek rage'ów,ale zdecydowałem sie na świetny numer z albumu "the battle of L.A."
3) Metallica- Welcome Home(Sanitarium)
od tak- po prostu,lubie ten kawałek
4) Nirvana-The Man Who Sold the World
super utwór ,zagrany w Nowym Jorku w 1994 na koncercie "Unplugged"
5) Slipknot- Wait & Bleed
od tego utworu zacząłem słuchać tej kapeli-to jest to!
6) Ill Nino- What Comes Around
mój ulubiony kawałek tego zespołu
7) KoRn- Blind
czad!!!!
8 ) Limp Bizkit- Creamer(Radio is Dead)
spokojny kawałek,z płyty Results May Very
9) Sepultura- Roots Bloody Roots
jak dla mnie,najlepszy utwór Sepultury!
10) Pantera- Cemetary Gates
jejku! ta piosenka to jeden z utworów których mógłbym słuchać na okrągło!!! rewelacja! klasyka
11) Chimaira- Inside the Horror
uwielbiam ten zespół,kawałek akurat z ostatniej płyty
12) Fear Factory- Resurrection
genialny utwór
13) Green Day- Basket Case
14) Killswitch Engage- Rose of Sharyn
piękna piosenka:)
15) Marilyn Manson- Rock is Dead
świetny kawałek
16) P.O.D. - School of Hard Knocks
bardzo lubie Payable on Death,akurat jeden z fajniejszych utworów
17) Papa Roach- Broken Home
kolejny świetny utwór-jak wszystkie:))
18) Soulfly- Prophecy
max zakładając soulfly po odejściu z Sepultury zrobił transfer marzeń:) Soulfly to genialna brazylijska muza
19) Blink 182- Dammit
stary kawałek blinka,o wiele lepszy niż obecne produkcje
20) Ektomorf- Show Your Fist
Ektomorf- węgierski Soulfly:) gdy pierwszy raz usłyszałem ten zespół myślałem że to nowe nagranie Maxa Cavalery. Wokalista ma bardzo podobny głos,i ogólnie graja muzyke podobną do Soulfly. Węgierski metal!
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Yari 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 14:53   

Moja lista , kolejność przypadkowa :

1.Rammstein ,,Mutter" - najpiękniejsza ballada w wykonaniu Rammstein'a i jednocześnie moja ulubiona piosenka grupy. Ta piosenka ma niesamowitą moc , tego nie da się opisać .

2.Rammstein ,,Stein um Stein" - kolejna ballada R+ . Nie wiedziec czemu , ale uwielbiam jej tekst , cudownie zgrany z muzyką i świetnie się tego słucha :

Mam plany, wielkie plany
Zbuduję ci dom
Każdy kamień jest łzą
A ty nigdy się już nie wyprowadzisz

Tak, zbuduję ci domek
Co nie będzie miał okien ani drzwi
Wewnątrz będzie ciemno
Nie przeniknie w ogóle żadne światło

Tak, sprawię ci dom
A ty powinnaś być częścią całości

Ref:
Kamień po kamieniu wmurowuję ciebie
Kamień po kamieniu
Będę zawsze przy tobie

3. Rammstein ,,Ohne dich" - Następna ballada :) . Sam refren mówi nam wszystko:
Nie mogę bez ciebie być - bez ciebie
Z tobą również jestem samotny - bez ciebie
Bez ciebie liczę godziny - bez ciebie
Z tobą stoją sekundy - nie warte nic

4. Rammstein ,,Spring"

5. Lacrimosa Die Strasse der Zeit - 15 minut wspaniałej muzyki , ten utwór miażdży jeśli chodzi o różnorodność instrumentów. Arcydzieło.

6. Lacrimosa ,,Alleine zu zweit"

7. Lacrimosa ,,Ich verlasse heut' dein herz " - w tym utworze jest najpiękniejsza solówka jaką w życiu słyszałem.

8. Lacrimosa ,,Warum so tief" - niesamowity utwór , niesamowity tekst. Bardzo emocjonalna piosenka.

Słówko co do Lacrimosy. To nie jest ,,zespół" dla każdego. O ile ogólnie o Lacrimosie mówi się , że jest to rock/metal gotycki to jednak ma niewiele lub nic wspólnego z typowymi reprezentantami tego gatunku. To prawdziwa muzyka klasyczna połączona z brzmieniem cięzkich gitar i w większości tekstami ,,odwołującymi się do zakamarków duszy ludzkiej ".

9. Deathstars ,,Virtue to vice" - fantastycznie zaśpiewany utwór , na 3 głosy .

10. System of a down ,,chop suey!" - klasyka , nie trzeba chyba komentować :) .

11. System of a down ,,Mr. Jack"

12. Hunter ,,BiałoCzerw" - Super kawałek który nie spodobał by się skrajnej prawicy :) .

13. Blur ,,woohoo song" - klasyka z fify 98 :) .

14. Element Eighty ,, Broken Promises"

15. Europe ,,Final Countdown"

16. Hans Zimmer ,,Barbarian Horde" - soundtrack z ,,gladiatora"

17. Kazik ,,Malcziki"

18. Umberto Tozzi ,,Ti Amo"

19. Queen ,,Bohemian Rapshody"

20. Queen ,,We are the champions"

slasher_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 18:12   

Moje zestawienie ( w sumie powinno być 100 razy dluższe..no ale :D )
Tak więc :

Roger Waters - Amused To Death (genialna muzyka genialnego muzyka)
Roger Waters - The Bravery Of Being Out Of Range
Pink Floyd - Money (ahhh ten bas)
Pink Floyd - Coming Back To Life
Pink Floyd - Comfortably Numb
Pink Floyd - Wish You Were Here (majstersztyk-genialny tekst)
Led Zeppelin - Stairways to heaven (mmmmmm)
Jimi Hendrix - Hey Joe (tego pana nie trzeba przedstawiać)
Jimi Hendrix - Purple Haze
The Doors - Riders on the Storm (Jim M. i wszystko jasne)
The Doors - Break on Through
The Doors - L.A. Woman
The Doors - The End
Guns N' Roses - November Rain (solówka Slashhhh'a)
Guns N' Roses - Don't Cry
Guns N' Roses - You Could Be Mine
Guns N' Roses - Paradise City
Guns N' Roses - Welcom To The Jungle
Bob Marley - No Woman No Cry
Bob Marley - Iron Lion Zion

i wiele wiele innych.......

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 19:18   

Slasher_acm - masz fajny gust. Slash wymiata. Brakuje tylko AiC, PJ :P

Aagatka 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 12:40   

To moje kilka 'Top 20' kawałków...kilka starszych kawałków, kilka nowszych, które aktulanie mnie prześladują, jak napisał na początku beneras...lista takich piosenek się ciągle zmienia, ale to moje kawałki na dzień dzisiejszy:

Bell X1 ' Eve, the apple of my eye ' - to kultowa kapela w Irlandii, chociaz wydali niewiele albumów. Była kapela Damien'a Rice'a . To moja ulubiona piosenka z ich dotychczasowej twórczości (tu niestety w wersji nieco przyspieszonej['], ale nie znalazłam innej z orginalnym videoklipem).

Francesco di Gregori 'La donna cannone' - bardzo stara piosenka, pop prostu piękna ballada (jak wszystkie piosenki ww. Pana). Włoska klasyka, prosty tekst ale piekny, także nawet osoby podstawową znajomością jezyka włoskiego , jak ja, go zrozumieją:).

The Killers - 'When you were young' - singiel z nowej płyty, w klimacie poprzednich utworów, własciwie każda ich piosenka jest dla mnie świetna. Teledysk nie orginalny, gdyż te zostały usunięte z YT ze względu na pogwałcenie polityki portalu..właściwie nie wiem dlaczego..

Oasis 'Wonderwall' - wiadomo..

Muse 'Starlight' - kawałek z nowej swietnej płyty, zdecydowanie wpada w ucho od pierwszego usłyszenia...

Muse 'Endlessly' - nieco starszy kawałek, nie ma klipu, więc wersja jest z jakimś anime..

Guns'n'roses - November rain

Imogen heap ' Hide and seek' - dosyć specyficzna piosenka, wokalistka znana kiedyś pod pseudonimem Frou frou. Na obu płytach znajduje się dużo takich wokalnie specyficznych kawałków.

Skunk anansie 'Hedonism' - po prostu piękna piosenka i świetny wokal Skin

Travis 'Re-offender' - jedna z wielu świetnych piosenek tej grupy i fajny klip...

Radiohead 'High and dry' - jak wyżej..

Rage against the machine 'Killing in the name of'

INXS 'Afterglow' - twórczość 'starego' INXS to już klasyka, ale po reaktywacji i pojawieniu się nowego woklaisty, spodziewałam sie że, będzie beznadziejnie, ale płyta 'Switch' jest bardzo ok, a to pierwszy singiel z tej płyty (już nie taki nowy...)

Dire straits 'Brother in arms' - wiadomo...

Goo goo dolls 'Iris' - ta piosenka nigdy mi się nie znudzi...:)

Placebo 'This picture' - jedna z wielu świetnych Placebo..

Placebo 'Special needs'

Pearl Jam 'Nothingman' - jak wiadomo PJ za dużo klipów nie robi ;) , więc klip to pokaz slajdów ze zdjęciami zespolu. Kiedyś bardzo dużo słuchałam PJ, udło mi się nawt pojechać na mały zlot fanów z kanału irc'owego ;) .

Audioslave 'Like the stone'

Janis Joplin 'Piece of my heart' :)

i jeszcze sporo innych...

bierhoff 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 16, 2006 19:16   

1.Snoop Dogg i Dr. Dre - still dre Po tej piosence wyzwalaja sie we mnie agresywne emocje :minigun:
2.Reni Jusis - Kiedys cie znajde
3.Kasia Stankiewicz - chyba "francuzeczka" i jakas druga ale nie pamietam tytulu Bardzo mile i romantyczne utwory
4.Sugababes - Push the button
5.Black Eyed Peas - where is the love, dont lie, my humps
6.50cent - hustlers ambition, outta control!!!-mix z mobb deepem wymiata, disco inferno, you a shooter, hate it or love it i wiele innych z wczesniejszych plytek
7.Bryan Adams - how do ya feel tonight, inside out Zaje.... glos
8.Nelly Furtado - ostatni utwor z Timberlandem, Promiscuous girl :banan:
9.Dido - white flag, przy niej tez lubie sie wyciszac :zzz:
10.Abba - gimme gimme gimme, niby stare ale jare - nie tylko ten utwor zreszta
11.Brandy - another day in paradise, afrodisiac
12.Kate Ryan - desechante
13.Busta Rhymes - jego kilka piosenek np. i love my chick, mozna sie posmiac :lol2:
14.Ludacris - stand up :hahaha:
15.Kazik - 12 groszy, tego uczylem sie na pamiec i spiewalem na dyskotece :P
16.2pac - changes, klasyka :prayer:
i wiele innych...

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 23:18   

Szkoda , że tylko 20 .... no ale postaram sie cos wybrać ...

1. KoRn - Daddy ----> Tego trzeba posłuchać .... utwór wbija w ziemie ... popłakałem sie sluchajac tego utworu :) Baaaaaardzo wiele emocji wzbudza ta piosenka...szczegolnie dla tych którzy wiedza o czym to jest :) NA dodatek ten płacz pod koniec piosenki....ehh :(

" *Jesteś zgwałcony*
Czuję się nieczysto
To boli
byłem dzieckiem
Lezę na ziemi
*Dobry chłopiec*
Twoje własne dziecko
Krzyczę
Nikt mnie nie słyszy
To boli
Nie jestem kłamcą
Mój Boże
Widziałem, jak patrzysz
Mamusiu, dlaczego?
Twoje własne dziecko "

Wszystko na temat ....

2. Disturbed - Prayer ----> Zdecydowanie najlepszy utwór tej formacji ....

3. Guns and Roses - November Rain ----> Tej piosenki chyba nie trzeba komentowac....

4. IRA - Nadzieja ----> Miliony razy przesluchana a i tak sie nie nudzi ....

5. Machine Head - All In Your Head ----> Słucham czasem tej formacji a to moj ulubionu utwor

6. Metallica - Nothing Else Matters ----> Klasyka już ... Mistrzostwo Świata :)

7. Micheal Jackson - Earth Song ----> możecie sie smiac ale mam sentyment do tego utworu . Kapitalny teledysk.

8. Scorpions - Wind of Change ---> Rowniez klasyka ... niesamowity utwor ...

9. Bob Marley - No Woman No Cry ----> Tej piosenki rowniez nie trzeba komentowac :)

10. Deftones - Minerva ----> Uwielbiam tę kapele . Świetny wokalista , świetne utwory . Gorąco polecam...

11. KoRn - Kill You ---> Utwór skierowany do macochy wokalisty Jonathana Davisa. Świetny tekst.

" Patrząc wstecz, nigdy nie miałem racji
Byłaś moją macochą, która nigdy nie chciała na mnie patrzeć
Przychodziłem i mówiłem Ci 'cześć',
a Ty biłaś mnie i mówiłaś jakiś popieprzony komentarz o moich ubraniach
Potem chciałem, żeby to minęło,
ale miałem wizje w głowie
z Tobą, z nożem w Twojej *upie, leżałaś trupem
Więc wbiłem nóż więcej razy w Twoją *upę
Teraz Twój syn nie jest taki zabawny
Pierd**ona suko! Nigdy ze mną nie igraj!!! "

12. Pearl Jam - Alive ---> Nie słucham tej kapeli czesto ale ten utwór musiałem wyroznic.

13. Hunter - Pomiędzy Niebem a Piekłem ----> Genialny !!! Pierwszy raz słyszałem Ją na Festivalu w Spodku oczekujac wystepu KoRn-a . Cudeńko !

14. Fear Factory - Linchpin ----> Jedna z moich ulubionych kapel . Ogólnie płyta " Digimortal' mi sie podoba .

15. System of a Down - Chop Suey ----> Do dzisiaj wariuje przy tej piosence :)

16. Slipknot - People = Shit ----> Masakra :D Jak widac zreszta po tytule....

17. Lady Pank - Mała Wojna ----> Zawsze...o kazdej porze moge tego sluchac :)

18. Myslovitz - Alexander ---> Zespol z mojego miasta . To moj ulubiony utwir , choc nie tak znany jak np " Sprzedawcy Marzen " itd

19. De Mono - Kamień i aksamit ---> Musiałem to wymienic :)

20. Dżem - Wokól Sami Lunatycy ----> Coś musiałem wybrać ... wypadło na "Lunatykow" ale uwielbiam wszystkie ich utwory

Kolejnośc przypadkowa . Nie da sie wymienic tylko 20 utworow. Wole sobie nawet nie wyobrazac czego tu nie zamiescilem . Wypadło na te utwory choć pewnie o wielu lepszych zapomnialem . Ale coz....

Bierhoff napisał/a:
2.Reni Jusis - Kiedys cie znajde
Bierhoff napisał/a:
4.Sugababes - Push the button

WHAT THE F**K ? To są piosenki wzbudzające w Tobie emocje ? Nie wierze ...
Ostatnio zmieniony przez Jonathan Śro Wrz 20, 2006 13:39, w całości zmieniany 1 raz  

pan Kamil 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 20, 2006 22:15   

Kult
-Krew Boga
-Parada wspomnien
-Polska
-Tan
-Wodka
-Piosenka mlodych wioslarzy
-Niejeden
-Oni chca ciebie
-Rece do gory(szczegolnie na koncercie)
-Psalm 151
KNZ
-Tance wojenne
-Tak sie robi historie
Kazik
-Jeden przyklad fortuny z rodzimego kraju(za tekst)
RHCP
-Aeroplane
-Soul to squeeze
The darkness
-I believe in a think called love
Led Zeppelin
-Stairway to heaven
-Dezed and confused
Voo Voo
-Jak gdyby nigdy nic

to lista na dzisiaj,bo innym razem pewnie bylaby inna

sahugani 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 21, 2006 17:11   

Czas na mnie. Zespoły będą się powtarzać ale trudno.

1. Dry Kill Logic - Nightmare - pierwsza piosenka z serii ostrzejszych, które mi się spodobały. Straszliwie agesywny wokal, ale jednak Cliff potrafi świetnie śpiewać także ballady (choćby piosenka "GoodNight"). Od tego zespołu zaczęła się moja przygoda z prawdziwą muzyką.

2. Linkin Park - One Step Closer - od tego chyba powinienem zacząć. Piosenkę usłyszałem oglądając stworzony przez kogoś teledysk do niej o Dragon Ballu (świetna kreskówka). Szybko przypadła mi do gustu i przez jakiś czas byłem wielkim fanem Mike'a, Chestera i reszty.

3. Tool - Stinkfist - Tool - co tu więcej mówić. Jeśli ktoś słyszał to wie. Pierwsza ich piosenka, którą polubiłem (teraz lubię wszystkie, które słyszałem). Z początku wydawało mi się to takie wszystko wynaturzone i przesadzone, ale przekonałem się do tego. Tool = coś innego niż podskakujące piersiaste panienki w TV. I ten teledysk...

4. A Perfect Circle - Blue - słuchając kilka pierwszych razów płytę 13th Step, z której to ta piosenka pochodzi, wydawała mi się ona po prostu nudna. Wystarczy porównać do choćby Dry Kill Logic. Jednak po kolejnych razach spodobało mi się. I to do tego stopnia, że płytę 13th Step mógłbym określić chyba najlepszą jaką słyszałem (wiem, przyczepicie się, że są klasyki jak Queen, Guns and Roses czy Pink Floyd, ale ja wolę moje APC :) ).
i tak przy okazji...

5.Guns and Roses - Don't Cry - fajna piosenka, ale najciekawsze jest to, że za młodu... bałem się jej teledysku. Miałem nawet koszmary z nim powiązane :) .

6.Hoobastank - Unaffected - nie jest to być może jakaś super ambitna muzka, ale ta piosenka naprawdę mnie... hm tknęła. Kolo fajnie śpiewa, muza świetna, więc czego chcieć więcej.

7. Taproot - I - niestety nie znalazłem linka do tego. Ciekawa sprawa, jeśli chodzi o tę piosenkę. Otóż jest ona jedynym ich utworem, który tak naprawdę lubię. Porządne gitarowe riffy i ten rozpaczliwy wokal... mi się podoba.

8.Tool - Third Eye (1,2 ). Znów Tool. Łącza dałem do wersji live (innego video nie ma), ale mega wrażenie zrobiło na mnie studyjne "Trzecie Oko". Nie słyszałem wcześniej tak dziwnej muzyki, tak zakręconej i dziwnej. Teksty Billa Hicksa, wyciszania, krzyki - jak dla mnie miodzio (tak - być może jestem dziwny).

9.A Perfect Circle - Judith - to jest ciekawy utwór. Najlepiej wyraża zwątpienie w dobroć Boga ze wszystkich utworów jakie słyszałem. Tym bardziej, że tekst wyraża to co czuje wokalista (jego matka doznała wylewu i 27 lat była sparaliżowana, potem umarła). Dobry tekst, ale wykonanie jeszcze lepsze.

10. Ji Sung Park - głupawa piosenka trąbkowo - elektroniczna, śmieszny rytm, wpadający w ucho. Jak się domyślacie, utwór poświęcony koreańskiemu graczowi ManUtd. Jedyne słowa jakie w niej występują to "Ji Sung" i "Yeah" (chyba). Nigdy wcześniej nie myślałem, że piłkarz doczeka się piosenki o sobie.

Połowa drogi.

11. Luis Armstrong - A Kiss - kto grał w Fallouta 2, wie o co chodzi. Piosenka wprowadza w klimat gry i w dziwny sposób wpadła mi w ucho. Słuchałem jej wielokrotnie po za grą w Fallouta, ale niestety kumple nie podzielają mojego zainteresowania (to piosenka z bodajże lat 30', więc możecie się domyślić jak to brzmi).

12.Wham! - Wake me up before you go go - najnormalniej w świecie lubię tę piosenkę. Może być dziwne - kolo słucha rocka, metalu i... Wham. Ale co niektórzy powinni się ze mną zgodzić, że lepsze Wham niż jakieś umpa-umpa (techno) czy hh. Wymiotuję już tym.

13.2pac - Changes - piękne lata, kiedy to jeszcze słuchałem takiej muzyki. To ciekawe, ale kiedy przyniosłem na wieczorek klasowy 2paca, to się ze mnie śmieli. 2 lata później to ja nie słuchałem rapu (tak się to kiedyś nazywało), a oni byli już wiernymi fanami WestSide. Oczywiście nie zrezygnowałem z tej muzy ze względu na kumpli, po prostu poznałem Linkin Park i jakoś mi się odkręciło.

14.Tool - Lateralus - wracamy do Maynarda i spółki. Otóż Lateralus to kolejna z piosenek, których nikt w moim otoczeniu nie słucha ("człowieku to trwa 9 minut! ale to nudne!"), a ja tym bardziej ją lubię. Utwór o pokonywaniu granic w życiu, o rozwoju człowieka jak cała płyta a w niej utwór...

15.Tool - Parabol/Parabola - kolejna świetna piosenka, kolejny świetny teledysk. Wsłuchajcie się w tekst, posłuchajcie tego. Kurde, aż żyć się od tego chce (nie tylko od tego, ale jakiegoś kopa daje).

16.Cutting Crew - I've just died in yours arms tonight - kolejna muza starsza ode mnie. Przypomniała mi się przez grę GTA:VC (wcześniej znałem z radia). Ta nawet nie jest śmieszna (jak Wham), może się spodobać i wg. mnie jest w miarę aktualna.

17.Usher - Yeah - nie znoszę tego rodzaju muzyki. Ale Usher łamie moją zasadę. Lubię jego piosenki, fajnie umie tańczyć, tylko te panienki w teledyskach denerwujące, ale trudno, żeby na dyskotece ktoś na gitarze grał. Dobre do tańca i zaiste energetyzujące.

18.Dry Kill Logic - Rot - po usłyszeniu tej piosenki byłem gotowy na wszystko. Bardziej agresywnej chyba nie ma. I na dodatek - to jest parodia Spice Girls :D .

19.Queen - We are the champions - nie muszę tego opisywać. Można tylko powiedzieć, że gdy usłyszy się tę piosenkę w odpowiednim momencie, w oczach pojawią się łzy. Rozumiecie, prawda?

20.Tool - Right in two - a to z kolei powaliło mnie tekstem. Maynard opisuje to wszystko dokładnie tak jak ja to widzę. Nie wiele osób niestety to rozumie...

I dość. Wiele piosenek pewnie w tej chwili zapomniałem, gdybym pisał jutro pewnie byłyby inne, gdyby wczoraj - podobnie (ktos już o tym pisał). A i wiadomo, że trzeba zmieścić się w dwudziestce :) .

www.stamwyjatkowy.tk - Oficjalna Strona "Stama Wyjątkowego"

kwoznica 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 15:43   

1. Oasis - Don't look back in anger
Oasis jest zdecydowanie moim ulubionym zespołem, a tą piosenkę polubiłem od pierwszego przesłuchania. Zawsze kiedy jestem na coś wkurzony to słucham tego utworu :)
Don't look back in anger z Manchester Stadium z lipca 2005 > klik <

2. Oasis - Wonderwall
Klasyka :)

3. Oasis - Live forever
Pierwszy wielki hit Oasis, niedawno zostal wybrany przez Brytyjczyków hitem wszechczasów :) (TOP 20 tutaj ) Podobnie jak Don't look back in anger, wonderwall mógłbym tego słuchać w kółko.

4. Queen - Bochemian Rhaposdy

5. Queen - Heaven for everyone
Piękny utwór, z kolegą wykorzystaliśmy go w prezentacji multimedialnej o Marku Kotańskim, dzięki tej prezentacji wygraliśmy wycieczkę :D

6. U2 - One

7. Red Hot Chilli Peppers - Californication
Lubię wiele kawałków z repertuaru tego zespołu, ale Californication lubię słuchać najbardziej.

8. Tina Cousins - Wonderful life
Generalnie nie przepadam za muzyką taneczną, ale ten remix piosenki Blacka po prostu uwielbiam, usłyszałem go po raz pierwszy w jednej z kompilacji o Kace, od razu wpadł mi w ucho.

9. T. Love - Stokrotka
Wspaniały utworek, pamiętam zeszłoroczny koncert T.Love w Inowrocławiu, wtedy mi ta pioseneczka wpadła w ucho i cały czas, w kółko jej wtedy słuchałem :D

10. Gun's and roses - Don't cry

11. Scorpions - Wind of change

12. Oasis - Let There Be Love
Kolejny wspaniały utworek Gallacherów, wg. mnie najlepszy z ich ostatniej płytki.

13. John Lennon - Imagine

14. Bon Jovi - Livin o a prayer

15. Oddział zamknięty - Andzia i ja

16. Dido - Here with me

17. Perfect - Niepokonani

18. Oasis - Whatever

19. Queen - Bicycle race

20. Elektryczne gitary - Koniec :)

Zapewne wiele wspaniałych utwórów pominąłem, ale 20 miejsc to za mało żeby napisać o wszytkich swoich ulubionych piosenkach :]

www.danceage.com - dobra stronka, można na niej słuchać całych albumów on-line. Szkoda tylko, że nie ma polskich artystów :/

sahugani 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 09:33   

beneras napisał/a:
12.J. Lennon-Imagine

bobimilan napisał/a:
13. John Lennon - Imagine

Wiadomo, że to Lennon był pomysłodawcą słów tego utworu, ale mi się bardziej podoba ta piosenka w wykonaniu A Perfect Circle.

TUTAJ

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 09:41   

O gustach się niby nie dyskutuje, ale to chyba jakiś ponury żart z Twojej strony...

sahugani 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 15:12   

O gustach się nie dystkutuje, ale to nie był żart.
Z całym szacunkiem do ex-Beatlesa - on tę piosenkę zaśpiewał, jakby była ona o kwiatach, pięknej pogodzie czy plaży. Maynard wyraził treść (moim zdaniem) lepiej. A i teledysk świetny.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 15:31   

Miał prawo zaśpiewać tak jak czuł, bo był pierwszy. Poza tym wcale nie brzmi(ał) tak jak piszesz. W jego wykonaniu ta piosenka to arcydzieło, a ta "Twoja" wersja brzmi banalnie. Teledysk jest dla mnie kiczowaty. Kicz to w ogóle idealne wyrażenie do określenia tej drugiej wersji.

Odpowiedz do tematu