ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Wto Sie 28, 2007 11:34
Sezon 2006/2007
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lut 07, 2007 12:17   

To teraz wszystko w rekach ultras żeby chuliganki nie kojarzyc z nimi bo poki co tak to wyglada.
A co do śmierci to mnie nie przekonasz ze chuligan idacy robic dymy = policjant który ma pilnowac porzadku. Tyle.

shaba 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 07, 2007 17:36   

Litości Bubu czy Ty naprawde myślisz że pod tymi białymi kaskami kryją sie super uczciwe i opanowane, pragnące pokoju na świecie i spokoju na stadionach policyjne głowy??
Taki policjant, który idzie obstawiać mecz pochodzi z tego samego "worka" co kibice- awanturnicy (ci których nazywacie "debilami").
Nie staram się Ciebie przekonywać żebys zmienił swoje stanowisko, szanuje Twoje zdanie (masz do niego prawo) mimo że uważam że jest troche naiwne.
Nie wiem dlaczego tak generalizujesz i robisz podział na "zły kibic" i "dobry policjant" ?

Wątpisz żeby policja mogła prowokować? Nagrania kamer mogą wszystko załatwić? Nie. Kamery nagrywają to co chcą widzieć ludzie, podobnie jest z tym, co jest pokazywane w tv. Wiesz ile jest filmów/filmików traktujących o nadużywaniu władzy przez policje, które nigdy nie ujrzą swiatła dziennego?!
Dlaczego? bo jak słusznie zauważył Krzysiek: "Policja to mafia" a nad nią stoi jeszcze większa mafia - Rząd, który może WSZYSTKO.
Polityka Polityka i jeszcze raz Polityka, a kibice (wszelkiego pokroju: piknik, ultras, chuligan, kibic z dzieckiem, kibic sezonowicz, kibic w szaliku, kibic bez szalika, itp) nie mają nic do gadania. Są tylko ofiarami różnych gierek, które toczą się na wyższym szczeblu. Władze mają pojęcie co się dzieje i doskonale wiedzą jak to można zmienić, ale czy to zmienić CHCĄ ????

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lut 07, 2007 17:45   

nie no, prosze was.... dlaczego zarzucasz mu, ze generalizuje policje w dobrym swietle, skoro ty generalizujesz ja w swietle stricte zlym?? kibicow natomiast uwazasz (wszystkich) za ofiary wieksze czy tam mniejsze, a chyba jednak jedna grupa ktora tam wymieniles (huligani) na pewno do swietych nie naleza i wsrod nich sa nie tylko tacy, ktorzy naparzaja sie tylko poza stadionem, ale tez i tacy, ktorzy chetnie i bez specjalnego zachecania zrobiliby to na stadionie.....

w policji jak i wszedzie sa tez i patologie, tyle w tej kwestii, ale zwalanie wszystkich zawsze do jakiegokolwiek jednego worka z gory jest bezsensowne ;)

shaba 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 07, 2007 18:36   

Pamato napisał/a:
dlaczego zarzucasz mu, ze generalizuje policje w dobrym swietle, skoro ty generalizujesz ja w swietle stricte zlym??

Może źle to ujęłam. Chdziło mi o to że są incydenty i jest ich niemało!, a nie że cała policja do jednego wora z tymi "złymi". Jednak cały czas jestem zdania że białe kaski są zdolne do wielu rzeczy, na które policja nie powinna sobie pozwalać, z racji tego że (przynajmniej z założenia) są stróżami prawa.
Pamato napisał/a:
kibicow natomiast uwazasz (wszystkich) za ofiary wieksze czy tam mniejsze (...)

a Ty nie czujesz się ofiarą, nie mogąc obejrzeć meczu, iść/jechać na mecz z powodu takich a nie innych decyzji, które zapadają? Ja pisze kto jest ofiarą, a ofiarami są wszyscy, a nie kto zawinił. Zawinił system.
Cytat:
w policji jak i wszedzie sa tez i patologie, tyle w tej kwestii, ale zwalanie wszystkich zawsze do jakiegokolwiek jednego worka z gory jest bezsensowne

Zgadza się, nie ma co generalizować, różne są sytuacje. Nigdy ani policja ani kibice nie są w 100% święci. To samo tyczy się sprawy we Włoszech, przypuszczam (bo nie widziałam na własne oczy) że wina jest po obu stronach. Dlatego dla mnie: śmierć kibica = śmierć policjanta i nie ma o czym dyskutować.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lut 07, 2007 23:32   

shaba napisał/a:
Litości Bubu czy Ty naprawde myślisz że pod tymi białymi kaskami kryją sie super uczciwe i opanowane, pragnące pokoju na świecie i spokoju na stadionach policyjne głowy??

Na pewno bardziej spokojne niz ta chuliganka która chodzi na mecze tylko dlatego ze mozna później kogos pobic itd itp.
Zreszta nie przekonacie mnie do racji kibicow wielce pokrzywdzonych bo jakby nie patrzec policja na stadionach pojawila sie dlatego ze pojawila sie chuliganka a nie odwrotnie. Oprawy spiewy itd - TAK chuliganka NIE. Jak dla mnie policja może powybijać co do jednego chuligana który chodzi na mecze tylko i wylacznie żeby robić dym. Żal mi nie będzie. Jest max glupi niech ponosi kare.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 08, 2007 00:44   

shaba napisał/a:
Taki policjant, który idzie obstawiać mecz pochodzi z tego samego "worka" co kibice
Powiedziała to osoba, która jest najbardziej poinformowana.
shaba napisał/a:
Nie wiem dlaczego tak generalizujesz
Ależ skąd. Dobrze, że Ty tego nie robisz :>
shaba napisał/a:
kamery nagrywają to co chcą widzieć ludzie,
Niedobre kamery. Blondyna zna sie lepiej.
shaba napisał/a:
Wiesz ile jest filmów/filmików traktujących o nadużywaniu władzy przez policje,
Zapewne zdecydowanie mniej niż kibiców demolujących cokolwiek... stadion, miasto, innych uczestników meczu.
shaba napisał/a:
kibic w szaliku, kibic bez szalika
Ekhm na meczu jestem bez szalika lub wyposażony w szalik. To jestem inny za każdym razem?
shaba napisał/a:
Są tylko ofiarami różnych gierek, które toczą się na wyższym szczeblu.
Czy Ty przypadkiem nie marnujesz sie pisząc Tu na forum? Podobno mysliciele są potrzebni.

A tak szczerze dawno nie czytałem wiekszego bełkotu.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 08, 2007 09:29   

Niestety ale jest to jeden z najdziwniejszych i przykrych sezonów Calcio... Najpierw zaczęło się od wielkiej afery Calciopoli, niektóre klubu zostaly ukarane, Juventus zdegradowany. Juz wtedy Serie A coś utraciła. Oprócz wielkiego naszego przeciwnika było to zaufanie do kibiców czy też do samych zawodników. Serie A już wtedy była "brudna". Same wyroki miały za zadanie ją oczyscić. Jednak dziwne było to że Milan miał 8 pkt ujemnych, Fiorentina aż 15 itd. Same Mistrzostwa stały się wręcz ustawione. Inter jest za mocny w tym roku, praktycznie spokojnie bierzy po drugi z rzędu tytuł (sic!). No i gdy wszystko jakby się normowało to wyszła kolejna afera. Tym razem dzięki bezmózgowcom. Mecze bez publicznosci tak naprawdę są dla nikogo, tak naprawdę są by wypełnić statystyki kolejki. Ja nie wiem kiedy włoska pilka wydrowieje, ale to chory twór, sypiący sie z minuty na minute, lecący na łęb i na szyję. Ciekawe czy wczorajsze decyzje władz ligi rozpoczną leczenie Calcio. Szkoda że zaaplikowano takie, a nie inne medykamenty... Trochę ogarnia mnie smutek ze nasze Serie A tak upada... Przykra sprawa.

Bati 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 14, 2007 21:44   

W Anglii na stadionach jest spokój i to się liczy ,ale nie ma żadnych opraw meczowych co powoduje ,że oprawa meczowa zamienia się w atmosferę kinową gdzie kibice siedzą czasami coś zakrzyczą i biją brawo. Dać im tylko jeszcze popcorn :lol2: i jak w kinie. W Anglii problem został tylko częściowo rozwiązany ,jak już wcześniej wspomniałem na stadionach spokój jest ale poza nimi może dochodzić do ''ustawek''.
Teraz kwestia samych huliganów. KrzysiekACM i Pamato mają racje ,że oprawa na meczu nie ma nic wspólnego z huligańskimi wybrykami. Przychodzą na mecze nie mając często zamiarów kibicowskich. Siedzą i myślą aby znaleźć jakiś pretekst do bójki. Porównywanie ich do ultras jest nie fer. Problem jest nie w tym ,że to oprawy meczowe mają coś z tym wspólnego. Stadiony sprzyjają takim wybrykom. Przykładowo na obiekcie miesci się 30 tys. ludzi. Taki byndyta czuje się anonimowo wie ,że w takim tłumie zbytnio mu nic nie grozi. Po drugie czuje się jeszcze bezpieczniej gdy jest w dużej huligańskiej grupie. Policji ciężko jest opanować taki motłoch wliczajac w to jeszcze bezpieczeństwo normalnych kibiców.
Co do samej policji to irytuje mnie post pani Shaby. Tak policja jest zła, to jest mafia i wogóle siedlisko przestępczości :lol2: Oj jacy to źli Ci mundurowi ,że biją takich huliganów. :cry2: A może policjant powinien podejść i pocałować w czółko i się spytać czy się świetnie bawi[i] ?? Wiadomo ,że korupcja i nadużywanie praw występuje także w policji we Włoskiej
może przede wszystkim bo nie od dziś wiadamo ,że Włochy są skorumpowanym państwem, ale nieuogólniajmy bo wyjdzie na to ,że przestępcy będą musieli scigać policje.
No może pod koniec odbiegłem od tematu ,ale nie mogłem się powstrzymać :P

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 15, 2007 08:29   

Bati napisał/a:
atmosferę kinową gdzie kibice siedzą czasami coś zakrzyczą i biją brawo. Dać im tylko jeszcze popcorn :lol2: i jak w kinie.
Ja mam zupełnie inne zdanie na ten temat. Fakt brakuje przepięknych opraw,rac, flag itp. ale nie uważam, że mecze w Anglii to pikniki. Całą sytuację ratuje bliskość trybun, która robi super klimat. często trybuny wypełnione są po brzegi i reakcje kibiców są bardzo żywiołowe, zwłaszcza po zdobyciu gola.

Bati 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 15, 2007 12:59   

konrad_acm napisał/a:
reakcje kibiców są bardzo żywiołowe, zwłaszcza po zdobyciu gola.

Każdy kibic się cieszy jak jego drużyna zdobędzie gola, nawet ten ,który tylko ogląda i nie włącza sie w doping.
Nie chodzi mi o to ,że to jest złe czy coś. Dla mnie wydaje się to troche dziwne. Jeżeli chodzi ci o żywiołowość to wystarczy porównać doping na stadionach np z ligi greckiej czy tureckiej do dopingu z kibicami na angielskich stadionach.

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lut 18, 2007 03:26   

Ten temat trochę kuleje, więc postanowiłem go rozruszać. Czym? Ano informacją, że zawarłem z jednym z forumowiczów zakład (to ostatnio modne na forum), że (wg mnie) Radosław Matusiak zdobędzie przynajmniej 5 bramek w tym sezonie w Serie A. Stawka zakładu: to poleci w jedną stronę, ewentualnie to w drugą :P

Jakieś komentarze? :P

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 18, 2007 14:43   

No to chyba się razem nie napijemy Radeo ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 18, 2007 18:26   

Wiara w Matusiaka może być bardzo płonna. Raz że Palermo ostatnio spuściło wyraźnie z tonu(i nie zdziwię się jak jeszcze je w tabeli wyprzedzimy) a dwa że mimo że wielu przepowiadało Radkowi debiut w meczu z Chievo to jednak tak się nie stało. Ja wiem że zaczął dopiero treningi z drużyną, ale z drugiej strony trudno sobie wyobrazić lepszą okazję do zaprezentowania nowego nabytku. Przeciwnik słaby, mecz u siebie(i w dodatku jak się okazało tylko zremisowany) więc znakomita okazja do debiutu nowego napastnika.
Trudno się spodziewać że Matusiak zadebiutuje np. z Milanem czy Interem skoro nie zaufali mu w meczu z Chievo.
Ja mam na ten temat taką teorię że dopiero na treningach ludzie z Palermo zobaczyli że ten ich cudowny zakup wcale nie jest taki wspaniały i że trochę przecenili Polaka, a nad jego przydatnością dla drużyny trzeba jeszcze trochę popracować...

ps. Rozumiem że w przypadku wygranej pijesz, Radeo "Wyborową"?

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

łachu 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 18, 2007 23:38   

Jeszcze sporo meczów do zakończenia sezonu, więc nie jest powiedziane, że Radeo stoi na straconej pozycji w tym zakładzie. Jestem fanem talentu Matusiaka i życzę mu jak najlepiej w Serie A. Dziś nie zagrał, ale w końcu zacznie grać, w końcu po to go tam ściągnęli. 5 to niby nie tak dużo, ale dla Polaka we Włoszech to na pewno wysoka poprzeczka. Oby te jego gole (jeśli takie będą) nie zaszkodziły Milanowi

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 19, 2007 12:22   

A mi sie wydaje ze Radeo moze juz kupowac flaszke ;) Szczerze mowiac watpie aby Matusiak rozegral 5 meczow w tym sezonie a co dopiero strzelil 5 bramek. Jezeli sie nie myle to bedzie on walczyl o.....role trzeciego albo czwartego napastnika.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 19, 2007 14:59   

jak dla mnie jest naturalnym konkurentem Caracciolo, ktory jest cienki jak barszcz. i nie po to go kupowali za pare milionow, zeby siedzial na trybunach. nie dziwi mnie, ze pierwszy mecz spedzil wlasnie tam i sadze, ze w nastepnych bedzie sie pojawial coraz czesciej na boisku.

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 22, 2007 08:11   

natknalem sie na krotki artykol na temat radzia matusiaka i jego przeprowadzki do wloch:

"Obserwuję z Włoch, co w polskich mediach dzieje się od dłuższego czasu wokół Radosława Matusiaka – napisał w „Rzeczpospolitej” Piotr Kowalczuk. Codziennie redakcje w pocie czoła produkują "matusiakowe newsy". Często z powoływaniem się na włoskie media. Sam wywoływany jestem z tego powodu do tablicy przez polskie radia i telewizje: Co piszą? Co mówią?

Wszystko razem musi wywoływać wrażenie, że w Italii o niczym poza Matusiakiem ludzie nie dyskutują. Zwłaszcza że wygrzebane z marginalnych włoskich stron internetowych strzępy informacji urastają w polskich mediach do rozmiarów pierwszoplanowego newsa. Prawda jest inna. O Matusiaku dziennik "Gazzetta dello Sport" napisał szerzej raz na dwudziestej stronie. Transfer polskiego piłkarza był jednym z kilkudziesięciu w Serie A tej zimy.

Matusiak kosztował grosze, zarabia jak na włoskie normy skromnie i poza Palermo nikt tu o nim nie słyszał. Nasza machina medialna miele jednak dalej. Doszło do tego, że po niedzielnym meczu Palermo - Chievo w Polsce o wiele więcej mówiono i pisano o Matusiaku, który w nim nie grał, niż o Kamilu Kosowskim, który zagrał. Za dobrą monetę brane jest wszystko, nawet kurtuazyjna wypowiedź trenera Roberto Manciniego. Stąd prosty wniosek, że lada chwila Matusiak przejdzie do Interu.

Mimo że polski piłkarz trenuje w nowym klubie od niecałych dwóch tygodni, nasze media zdążyły już stworzyć mit o genialnym futboliście i głupim, konserwatywnym trenerze Francesco Guidolinim. Histeria, w której gol zdobyty przez Matusiaka w kontrolnej grze staje się Eurogolem 2007, nie służy naszemu piłkarzowi najlepiej. Buduje w Polsce bezpodstawne przekonanie, że wreszcie doczekaliśmy się drugiego Zbigniewa Bońka."

specjalna dedykacja dla Radeo ;) , ktory (jak sie wydaje) lyknal te wszystkie brednie o super talencie ze wschodu... no chyba, ze zachwycil sie matusiakiem ogladajac mecze bot'u i reprezentacji :rotfl:

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 22, 2007 17:14   

Kiepura napisał/a:
specjalna dedykacja dla Radeo ;) , ktory (jak sie wydaje) lyknal te wszystkie brednie o super talencie ze wschodu... no chyba, ze zachwycil sie matusiakiem ogladajac mecze bot'u i reprezentacji :rotfl:

Może zabrzmi to nieprawdopodobnie, ale Radeo swoje lata ma i swoje (czytaj: setki meczów) w życiu widział. Radeo jest też na tyle duży, że swoją opinię wyrabia na podstawie tego co widzi i co z tego sam wnioskuje. Tak, Radeo ma na myśli mecze GKSu i reprezentacji, bo przecież w czasie meczów Milanu Matusiaka nie mógł poobserwować. Radeo zdaje sobie sprawę z szumu, jaki wokół tego piłkarza robią polskie media, co Radeo uważa za rzecz dla Polaków typową. Radeo jest świadom też tego, że dla Włochów to zawodnik jeden z wielu, który dopiero stanie przed okazja by się wybić. I Radeo jest pewien, że tego dokona. Radeo oświadcza także, że gdy nachodzi go chęć poczytania bredni, odwiedza niniejsze forum i zaznajamia się z wypocinami blondwłosych "milanistek" wyjazdowiczek. Radeo jest też zasmucony faktem, że forumowicz Kiepura ma o nim takie zdanie. Pozdrawia go jednak i dedykuje mu dwa filmiki:

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 2:4
GKS Bełchatów - Korona Kielce 3:2

Radeo poleca obejrzeć/przypomnieć sobie od deski do deski.

PS. Każdy ma swojego Torresa ;>

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 22, 2007 18:14   

Drogi Radeo!
uwazam, ze na podstawie dwoch meczow trudno byc (jak to ujales) pewnym, ze radzio jakkolowiek zaistnieje w lidze wloskiej!!
wiecej, uwazam, ze jezeli wystapi w 5 meczach to juz bedzie dla niego sukces (o bramkach nie wspominajac).
mam nadzieje, ze Swojej opinii nie podtrzymujesz ze wzgledu na istniejacy zaklad" ;)

na marginesie: forumowicz Kiepura ma zdecydowanie odmienna opinje o Radeo :ok: , jedynie wydaje sie jemu, ze kolego Radeo lekko zbladzil (zagalopowal sie) ze swioimi tezami.

ps. mialem nie odpisywac, poniewaz bardzo ladnie podsumowales Swoje podejscie:
Cytat:
PS. Każdy ma swojego Torresa ;>
ale...

Ja rowniez pozdrawiam!

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 14, 2007 02:30   

Czy ktoś zalozy sie ze mną o to samo? Jesli tak, to ja poprosze Finlandię o smaku zurawinki na adres, ktory podam na privie.
Ja wiem ze wiara (Radeo w Matusiaka) czyni cuda, ale chyba cuda tez mają swoją granice :)
Bylbym skłonny powiedziec, ze Pippo nie strzeli 5 bramek, ze nie uczyni tego Oli a co dopiero ktos o kim pół roku temu nie słyszał prawdopodobnie nikt. Jesli Matusiak dowie się o zakładzie moze sypnie sobie (jesli w ogole zagra) 5 samobójów i macie wyborową na pół :piwo: z Radkiem.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Mar 14, 2007 16:56   

troche mi sie w pracy nudzilo, wiec zrobilem na szybkiego tabelke porownacza z terminarzem koncowym ekip walczacych o eliminacje LM....

jakby obrazek sie nie pojawial to link bezposredni:
http://img135.imageshack....erminarzed4.jpg

nie wyglada to zle....mamy hipotetycznie najlatwiejszy terminarz i do tego mecze 'o 6 pkt' gramy u siebie :] oczywiscie sytuacja z tymi zoltymi polami moze sie zmienic w trakcie paru kolejek, ale co tam....i miejmy nadzieje, ze Inter i Roma w ostatnich kolejkach nie beda odpuszczac :/

ps: nie sprawdzalem tego wiec od razu sorry za ewentualne bledy ;)

mAkaron 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 14, 2007 18:19   

Good job ! Pamato :) Myśle pozytywnie odnośnie 4 miejsca :) . 1.04 będzie ciekawy mecz z Romą :D , tak samo jak i my 2 dni później mają do rozegrania puchary a więc będzie ciekawie :) . :forzamilan:

Anathem 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 15, 2007 08:53   

No no :)
Tylko mecze z Romą i Empoli będziemy przeplatać meczami z bayernem :( Zobaczmy jak to będzie z rotacją i kondycją w tych meczach :)
Ale też liczę nawet na 3 miejsce ;)

maestro 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 30, 2007 06:42   

http://www.forzamilanonline.com/#

Czemu mial sluzyc ten post ? Moze jakis komentarz ? No i dlaczego w tym temacie ? Tego typu nabijanie i posty nie wnoszace nic do dyskusji beda usuwane a ich autorzy karani.
Admin

[ Dodano: Pon Kwi 02, 2007 14:36 ]
http://www.acmilan.com/InfoPage.aspx?id=6864

Bahyr 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 14:45   

Sezon 2006/2007 w SerieA jest bardzo dziwny i trudny dla Milanu ponieważ zaczynaliśmy od straty 8 punktów co już chyba w ogóle wyłączyło nas w grze o Mistrzostw Włoch !!!I jeszcze do tego te kontuzje :dunno:

Ale jak na razie z tego sie wygrzebaliśmy :P

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi