ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Wto Sie 28, 2007 11:34
Sezon 2006/2007
Autor Wiadomość
malutki 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 12:13   Sezon 2006/2007

Czas najwyższy, by założyć wątek o nadchodzącym sezonie we Włoszech.

Będzie się działo, na starcie Milan ujemnych 8 oczek, Lazio 11, Reggina 15 i Fiorentina 19. Z zerowym kontem zaczyna Inter oraz Roma, dwóch najpoważniejszych rywali Milanu w tegorocznym wyścigu po scudetto. Pamiętamy dobrze rundę rewanżową w wykonaniu Rzymian, była fenomenalna. Na co będzie stać ich w tym roku? Mam dziwne przeczucie, że wyścig o Scudetto rozegra się między Romą, a Milanem. Niby nie należy zapominać o Interze, bo...

...bo w tym mercato był najbardziej aktywną drużyną. Grosso, Vieira, Crespo, Ibrahimovic, Burdisso, Dacourt. Wielkie nazwiska, wielcy gracze, ale też wielkie niewiadome. Vieira w Juventusie nie pokazal tej klasy, którą błyszczał w Arsenalu, Ibrahimovic przychodzi po słabszym sezonie, choć drzemie w nim ogromny potencjał i może pokazać swoje umiejętności. Jest jednak typem gracza, nad którym trudno zapanować i potrzebny jest trener z mocną ręką. A jak wiemy, w mijającym sezonie w drużynie było trochę kwasów, głównie za sprawą Adriano, któremu trudno było się pogodzić, że od czasu do czasu siedział na ławie. Na papierze drużynę Inter ma najlepszą, jednak dużo będzie zależało od atmosfery w drużynie. Wydaje mi się, że dalej Inter zajdzie w LM niż w SerieA. Takie moje przeczucie po prostu.

Kogo obstawiam na mistrza? Milan naturalnie :)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 12:30   

Gdyby nie te 8 punktów, bez zastanowienia wytypowałbym na mistrza Milan.
Dlatego, że Inter to... Inter, a Roma nie jest zespołem, który nawet z osłabionym Milanem może powalczyć.
8 punktów przewagi i wielkie nazwiska mogą nerazzurrim jednak wystarczyć, by skutecznie odeprzeć atak rossonerich.
Moim zdaniem końcowa tabela będzie się zaczynać od trójki:
1. Milan/Inter
2. Inter/Milan
3. Roma
Jednak z dokładniejszą oceną, jak zapewne większość z was, wstrzymam się do 9. kolejki.

Szatan 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 12:34   

Jako, że w poprzednim sezonie mieliśmy ok 12 pkt przewagi nad interem a skład zmieniliśmy moim zdaniem nieznacznie, biorąc pod uwagę jak zawsze trafne wymienianie połowy drużyny przez lokalnego rywala typuje jak zwykle Milan na mistrza :forzamilan:

Bati 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 14:22   

Interu się nie obawiam ,ponieważ co roku odgrażają się ,że to będzie ich sezon ,a wiadomo jak się kończy. Robią spektakularne transfery(dla mnie one nie imponują), wymieniając połowę składu, na papierze wyglądają na bardzo mocną ekipę ,a na boisku wszyscy wiemy jak grają :rotfl2: . Jeżeli Inter będzie miał dobry start i ich gra będzie się ''kleiła'' i pozbędą sie fatum remisów to włączą sie do walki o mistrzostwo. Uważam ,że Milan jest narazie większym faworytem do wygrania Serie A. No ale wkrótce boisko wszystko zweryfikuje.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 17:03   

Daję Milanowi i Interowi po 45% szans na mistrzostwo, te 10 % zarezerwowałem dla Romy. Inter będzie w tym sezonie kadrowo naprawdę mocny. Raczej bez słabych ogniw. Zobaczymy jakie to będzie miało przełożenie na wyniki.

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 01:02   

wygramy lige bo:
-mamy najlepszy 1 sklad w italii
-mamy ancelottiego na lawce
-mamy kake,ktory rozegra najgenialniejszy sezon w swojej karierze
-nad interem bedzie ciazyla straszna presja,ktora bedzie platala im nogi
-od tego sezonu zaczynam wierzyc w gile
-mamy oliveire
-gramy joge bonito

wygramy lm bo:
-jetem optymista

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 01:50   

Inter wygra lige bo:

- mamy najlepszy CALY sklad w italii, w ktorym na kazda pozycje jest po dwoch rownorzednych zawodnikow,
- Mancini zmienil debilne 4-4-2, na 4-3-1-2 system, ktory o wiele bardziej odpowiada zawodnikom, ktorych posiadamy w kadrze,
- Inter kupil klasowych pilkarzy, ktorych potrzebowalismy do kompletnego skladu, a nie takich, ktorzy blysneli w 2 meczach tak jak to mialo miejsce jeszcze 5 lat temu,
- Posiadamy najwiekszy potencjal bocznych obroncow na swiecie (J. Zanetti, Maxwell, Grosso, Maicon), ktorzy sa kluczowi w taktyce 4-3-1-2, wlaczajac sie do akcji ofensywnych,
- Zlatan nie bedzie gral tak dobrze jak w pierwszym sezonie w Juve, ale bedzie gral o wiele lepiej niz w swoim drugim sezonie w Juve,
- Nasi zawodnicy przyzwyczaili sie do corocznej presji ciazacej nad Interem,
- Na Adriano nie spoczywa wylacznie presja zdobywania goli, poniewaz w druzynie znalazl sie Crespo, ktory gdy wchodzi... to strzela gole,
- Srodek pomocy moze zdominowac kazdy mecz w Serie A,
- 11: "Toldo - Grosso, Samuel, Cordoba, J.Zanetti - Stankovic, Cambiasso, Vieira - Figo - Adriano, Ibrahimovic" robi wrazenie,
- najwyzsza pora.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 07:14   

Jak dla mnie walka o scudetto rozegra się pomiędzy:
- brakiem zmienników i podstarzałą obroną Milanu
a
- brakiem zgrania zawodników i trenerem Interu
Przy czym trener Interu może być argumentem decydującym.

Szatan 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 07:48   

lukair napisał/a:
Inter wygra lige bo:
- Posiadamy najwiekszy potencjal bocznych obroncow na swiecie (J. Zanetti, Maxwell, Grosso, Maicon), ktorzy sa kluczowi w taktyce 4-3-1-2, wlaczajac sie do akcji ofensywnych

Macie silnych haha ale nie najlepszych na świecie, nie porównuję z Milanem ale ogólnie.
lukair napisał/a:

- Zlatan nie bedzie gral tak dobrze jak w pierwszym sezonie w Juve, ale bedzie gral o wiele lepiej niz w swoim drugim sezonie w Juve

jesteś pewien :?: Ja śmiem wątpić
lukair napisał/a:

- Nasi zawodnicy przyzwyczaili sie do corocznej presji ciazacej nad Interem

Sezon się jeszcze nie zaczął a ty już to piszesz, spokojnie stary zobaczymy
lukair napisał/a:

- Srodek pomocy moze zdominowac kazdy mecz w Serie A

Zobaczymy z Milanem
lukair napisał/a:

- najwyzsza pora.

Już jedno mistrzostwo dostaliście, chyba wystarczy na 20 lat :lol:

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 10:41   

Szatan napisał/a:

Macie silnych haha ale nie najlepszych na świecie, nie porównuję z Milanem ale ogólnie.

Nie mowie o jednostkach, ale jesli zebrac cala czworke. Chociaz i tak dla mnie Javier jest najlepszym prawym obronca swiata juz od kilku dobrych lat.

Cytat:

jesteś pewien :?: Ja śmiem wątpić

Niczego nie mozna byc pewnym, ale widzialem juz Zlatana w Supercoppa i widac poprawe.

Cytat:

Zobaczymy z Milanem

Dlatego napisalem moze zdominowac, a nie, ze zdominuje.

Cytat:

Już jedno mistrzostwo dostaliście, chyba wystarczy na 20 lat :lol:

Kolejny przypadek osoby, ktora ma nadzieje, ze Inter bedzie wiecznie dolowal. Zebys sie tylko kiedys przykro nie rozczarowal :]

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 10:53   

lukair napisał/a:
Chociaz i tak dla mnie Javier jest najlepszym prawym obronca swiata juz od kilku dobrych lat.

gratuluje dobrego poczucia humoru! ale dobrze że dodałeś "dla mnie"- chyba tylko dla ciebie. Nasz Marcos Cafu jest choćby lepszym prawym obrońcą od waszego Zanettiego.
a Maxwell-kto to jest? Maicon- żadna rewelacja,nic nie pokazal wielkiego w Monaco.
jedyny Grosso grał świetnie.
oczywiście Scudetto będzie nasze!
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Szatan 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 11:57   

lukair napisał/a:

Kolejny przypadek osoby, ktora ma nadzieje, ze Inter bedzie wiecznie dolowal. Zebys sie tylko kiedys przykro nie rozczarowal :]

Patrze na to realistycznie, bo co rok mamy się przejechać a ciągle jest to samo

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 12:25   

krzysiekACM napisał/a:

gratuluje dobrego poczucia humoru! ale dobrze że dodałeś "dla mnie"- chyba tylko dla ciebie. Nasz Marcos Cafu jest choćby lepszym prawym obrońcą od waszego Zanettiego.

Nic nie pozostaje mi innego jak poczekac i sie przekonac, jak ten 36 letni, grajacy totalna padake na MS Cafu bedzie czarowal w tym roku w Serie A. W tamtym tez gral oczywiscie rewelacyjnie, jak za dawnych dobrych lat w Romie.

Cytat:

a Maxwell-kto to jest? Maicon- żadna rewelacja,nic nie pokazal wielkiego w Monaco.
jedyny Grosso grał świetnie.

Tu mi ciezko bedzie kogokolwiek przekonac i tego robic nie bede. Maxwell mial dlugo kontuzje, Maicon jest znany nielicznym wiec to logiczne, ze wiele osob ma inne zdanie. Ale wartosc tych pilkarzy znam, bo ich sledze nie od wczoraj i jeszcze sie wiele osob zdziwi jaki potencjal drzemie w tym roku u nas na bokach. JEstem o tym przekonany.

Szatan napisał/a:

Patrze na to realistycznie, bo co rok mamy się przejechać a ciągle jest to samo

I to ciagle bedzie trwalo ile wedlug ciebie? 5, 10, 15 lat ?

ps. Nie pytam ile ty bys czy twoi ziomkowie chcieli zeby trwalo.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 13:07   

lukair napisał/a:
Nic nie pozostaje mi innego jak poczekac i sie przekonac, jak ten 36 letni, grajacy totalna padake na MS Cafu bedzie czarowal w tym roku w Serie A. W tamtym tez gral oczywiscie rewelacyjnie, jak za dawnych dobrych lat w Romie.

I wcześniejszy:
Lukair napisał/a:
Chociaz i tak dla mnie Javier jest najlepszym prawym obronca swiata juz od kilku dobrych lat.

Nie bijcie, że mała treść własna posta - mam nadzieję, że jasno i czytelnie przekazałem co chciałem przekazać :)

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 14:20   

Venomik napisał/a:

Nie bijcie, że mała treść własna posta - mam nadzieję, że jasno i czytelnie przekazałem co chciałem przekazać :)

Wysil sie jednak.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 14:32   

Ok. Napisałeś, że Javier jest dla Ciebie najlepszym prawym obrońcą ostatnich lat. Zaznaczam: ostatnich lat.
Krzysiek się nie zgodził i jako lepszego gracza uznał Cafu.
Ty protestujesz i chcesz czekać na obecny sezon.
Tylko, że gra Cafu w obecnym sezonie nie ma żadnego wpływu na to, który z nich był lepszym prawym obrońcą w ostatnich latach. Iczy Javier faktycznie był tym najlepszym.
Dlatego uwydatniłem te ostatnie lata z Twojego cytatu i myślałem, że dla każdego będzie to jasne.
Niestety nie było, przepraszam, mój błąd.

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 14:50   

Venomik napisał/a:
Ok. Napisałeś, że Javier jest dla Ciebie najlepszym prawym obrońcą ostatnich lat. Zaznaczam: ostatnich lat.
Krzysiek się nie zgodził i jako lepszego gracza uznał Cafu.
Ty protestujesz i chcesz czekać na obecny sezon.
Tylko, że gra Cafu w obecnym sezonie nie ma żadnego wpływu na to, który z nich był lepszym prawym obrońcą w ostatnich latach. Iczy Javier faktycznie był tym najlepszym.
Dlatego uwydatniłem te ostatnie lata z Twojego cytatu i myślałem, że dla każdego będzie to jasne.
Niestety nie było, przepraszam, mój błąd.

Owszem twoj blad. Wysil sie jeszcze bardziej i przeczytaj jeszcze raz te posty.

Kszysiek napisal, ze "Nasz Marcos Cafu jest...", a to nie czas przeszly tylko terazniejszy.

Wiec jak jest, to sie o tym przekonamy w tym sezonie. Takie trudne ?

A po drugie cala swoja uwage zwroc na zwrot "wedlug mnie" i moja pierwsza wypowiedz, ktora byla nastawiona na moja prywatna opinie o Javierze w ostatnich kilku latach.

Dopiero co mnie pouczales o tym, jak to inni moga miec wlasne zdanie. I ja je tez mam.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 15:05   

"Moim zdaniem Marcos Cafu jest graczem, od którego Zanetti był gorszy w ostatnich latach.
Post Krzyśka to bezpośrednia odpowiedź na Twoje zdanie, więc wątpię by zmienił czas. Jeśli się nie zgadzasz - musimy poczekać co na to sam twórca posta :)

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 15:53   

Venomik napisał/a:
"Moim zdaniem Marcos Cafu jest graczem, od którego Zanetti był gorszy w ostatnich latach.
Post Krzyśka to bezpośrednia odpowiedź na Twoje zdanie, więc wątpię by zmienił czas. Jeśli się nie zgadzasz - musimy poczekać co na to sam twórca posta :)

Ja odpowiadalem na zdanie: "Nasz Marcos Cafu jest choćby lepszym prawym obrońcą od waszego Zanettiego. ", ktore widze do tej pory i ktore ja cytowalem.

To co ty wkleiles mnie nie interesuje, ani skad to wziales, ani kiedy to napisal Krzysiek. Ja odpowiadalem na to z czym on zwrocil sie do mnie.

Tak wiec jeszcze raz apeluje, nie stroj kozaka, tylko czytaj 2 razy cos zanim do tego sie odniesiesz.

DjJuve 
Juventino

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 16:53   

lukair napisał/a:

Niczego nie mozna byc pewnym, ale widzialem juz Zlatana w Supercoppa i widac poprawe.
Dziwne, ja widziałem tego samego nieporadnie dryblującego i nie potrafiącego trafić do pustej bramki zawodnika. Może to się zmieni, ale zbyt wielkiej poprawy nie widać :>

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 19:47   

DjJuve napisał/a:
Dziwne, ja widziałem tego samego nieporadnie dryblującego i nie potrafiącego trafić do pustej bramki zawodnika. Może to się zmieni, ale zbyt wielkiej poprawy nie widać :>

On nie ma strzelac goli w Interze (to nie jego glowne zadanie), a brac udzial w akcjach zespolu, i to tez czynil nie najgorzej.

W pierwszej polowie niewidoczny kompletnie, ale w drugiej juz duzo lepiej.

Szatan 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 19:56   

lukair napisał/a:

On nie ma strzelac goli w Interze (to nie jego glowne zadanie), a brac udzial w akcjach zespolu, i to tez czynil nie najgorzej.

W pierwszej polowie niewidoczny kompletnie, ale w drugiej juz duzo lepiej.

No super biorąc pod uwagę, że jest napastnikiem a goli nie ma strzelać to zakup 100 % trafny :lol:

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 20:38   

Cytat:
On nie ma strzelac goli w Interze

o lol!! To dopiero fantastyczna wypowiedz!! To jakie jest jego zadanie skoro jest napastnikiem?? Biegać do przodu i tyłu?? Ładnie wyglądać?? Mobilizować kolegów z drużyny?? A może tańczyć z gwiazdami?? Przypominam że napastników rozlicza się ze strzelonych goli... Zlatan mimo że miał sporo asyst w zeszłym sezonie nie może go zaliczyć do udanego. Myslisz że wszystkie bramki bedzie strzelał utrzymujący wysoką formę z zeszłego sezonu Adriano? Czy może Adi usiądzie na ławkę? A może w Interze powstaje jakiś przewrotny system gdzie odpowiedzialność za gole nie bedzie spoczywała na napastnikach a np. skrzydłowych badz obroncach (bo przeciwnicy sie tego nie spodziewają?). Pozdrawiam kolege... bardzo serdecznie... dobre nastawienie...

łachu 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 21:01   

Wydaje mi się, że inter zdecydowanie powinien jeszcze sprowadzić dwóch napastników, skoro ci, których kupiono tego lata nie są od strzelania goli, a ci którzy byli tam wcześniej też nie robią tego najlepiej.

Szatan 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 09:07   

Dobre wieści dla Ibrahimovica, nie dość, że już bramek nie musi strzelać to jeszcze będzie się mógł skupić na grze w interze bo wywalił go trener z reprezentacji za imprezowanie. Widać dojrzał i myśli tylko o klubie :lol:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi