ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: tom_n
Nie Lut 25, 2007 12:45
Transfery Milanu (cz. 22)
Autor Wiadomość
pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 22, 2007 19:55   

beneras napisał/a:
pionka,a sheva ile ma zyc ?

Oj Sheva na pewno zarobił w karierze kilka albo kilkanaście razy mniej niż Ronaldo.
Po pierwsze w tej chwili gra dopiero w trzecim klubie w życiu a w drugim wielkim. Po drugie nie grał w 100 reklamówkach, w sumie to ja go w żadnej reklamie nie miałem okazji oglądać. Po trzecie nigdy nie był tyle razy wybierany najlepszym w różnych plebiscytach, konkrusach itp., nigdy nie był królem strzelców MŚ, a co za tym idzie nigdy nie był tak medialny.
Po czwarte musi się uczyć angielskiego :lol:

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 22, 2007 20:05   

sheva zarobil kilka-kilkanascie mln ojro mniej ?zalozmy ze ronaldo zarobil 60 mln ojro,a sheva 50,pytanie:widzisz jakas roznice ?ja nie,jeden i drugi zyje na tym samym poziomie,ma wszystko czego moze sobie zapragnac itp.przy takich sumach roznica 10 mln to zadna roznica.mozna skrocic zera i wyjdzie nam 600 zl i 500 zl,wielka roznica ? imo nie

wiec pytam,czy sheva ma 7 zyc ?

do tego badzmy powazni,ronaldo jest malo inteligetnym czlowiekiem,wychowanym w brazylijskich slumsach gdzie panowala wszechobecna bieda.kiedy taki czlowiek wyrwie sie z biedy,zawsze bedzie pazerniej patrzyl na $ inaczej niz przykladowo kaka,ktory nigdy nie zyl w ekstremalnych warnukach.

co do reklam z sheva to byly,ja kojarze te gdzie beigal po blokach reklamujac zegarek.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sty 22, 2007 20:10   

pionka napisał/a:
Po drugie nie grał w 100 reklamówkach, w sumie to ja go w żadnej reklamie nie miałem okazji oglądać.

Takim malutkim oftopem ;)
Ten ktory uczy sie angielskiego A tutaj jego postępy w języku angielskim :prayer: :rotfl2:

windrider 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 22, 2007 20:22   

Ronaldo moze miec 10 domow,30 samochodow itp itd ale moze nie ma jeszcze wyspy tam gdzie jakis jego znajomy. Zawsze sa jakies nowe cele na wydawania kasy.Majac milion mozna nie robic nic do konca zycia albo kupic 2 ferrari i znow byc na zero goniac za wiekszymi pieniedzmi. Ronaldo byl juz niesamowicie bogaty w barcelonie w porownaniu do tego jak zyl w brazylii jednak nei pszeszkoddzilo mu to przejsc do interu a potem do realu.Oczywiscie byly to wzgedy sportowe,ambitny ronaldo chcial sprobowac sil w innej lidze,innej druzynie...eh

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 22, 2007 21:46   

Beneras, Twoja wypowiedź pachnie szowinizmem i jest lekko niestosowna, a Twój tok rozumowania to jedna wielka brednia i nielogiczne uproszczenie.

Wystarczy powiedzieć, że tradycyjny podział kibiców w Mediolanie przebiegał mniej więcej tak, że za naszym klubem obstawały środowiska proletariacko-robotnicze (w domyśle: ubogie i słabo wykształcone), a za Internazionale inteligencko-biznesowe. Idąc Twoim tokiem rozumowania, większość kibiców Milanu, pochodzacych z Mediolanu, wykazywało się zatem prostotą myślenia, pazernościąbo pochodziło z ubogich rodzin, europejskiej odmiany slumsów.

A co powiesz np. o Beckhamie, który podobno nie grzeszy inteligencją, za to biedy w życiu raczej nie zaznał? I setki innych piłkarzy? Nie przepadam za Ronaldo, ale porównanie go do megarodzynka Kaki, który zaprzecza tradycyjnemu wizerunkowi piłkarza, to niezbyt mądre i chyba nieodpowiednie porównanie - zwłaszcza w kontekście, kto ile zarobił.

Pisząc, że pewnikiem jest, iż każdy człowiek, który wyrwał się ze slumsów zawsze będzie inaczej patrzył na kasę, bo pazerniej, można uznać za obraźliwe i w żaden sposób nie ima się do, było nie było, jednej z największych legend piłki nożnej, jaką jest Ronaldo. Jakby tak dalej podążać Twoimi słowami, to nigdy przenigdy nie byłbyś za sprowadzeniem np. Maradony w latach świetności, do którego wyczynów Ronaldo jest Bolkiem, albowiem oceniasz go jako prostego człowieka.

Pozdro.

P.S. No i uważam, że Szewczenko zarobił dużo mniej niż Ronaldo w swojej karierze. Każde roczne podsumowanie zarobków piłkarskich Ci to powie.

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 22, 2007 22:04   

ladnie piszesz,ale ja zostane przy swoim stanowisku.wedlug mnie czlowiek,ktory wychowal sie w skrajnej biedzie bedzie inaczej patrzyl na wartosc pieniadza niz czlowiek zyjacy w normlanych warnukach.bledem bylo uzycie slowa pazerny,lepiej by pasowalo bardziej zachlanny.

a co ma podzial kibicow w Mediolanie ? myslisz,ze biednego czlowieka z mediolanu moze spotkac cos takiego co spotkalo rivaldo ? ze wypadna mu wszytskie zeby z glodu ? i potem ten sam rivaldo nauczony doswiadczeniem z mlodosci bedzie szantazowal barcelone,zeby zerwala z nim kontrakt placac mu wielkie pieniadze,zeby mogl isc do Milanu i tam zarobic nastepne.

i gdzie napisalem,ze nie chce prostych ludzi w Milanie ?

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sty 22, 2007 22:15   

beneras to tak jak człowiek urodzony w Hiszpanii nie poradzi sobie z gra w piłkę na wysokim poziomie we Włoszech. A już na pewno gdy nie radzi sobie w Hiszpanii ;)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 08:29   

Giuseppe Rossi ponoc bardzo obiecujący, młody napastnik aktualnie wypożyczony z Man.Utd. do Parmy (gol w niedzielę) jest kibicem Milanu.
( http://www.calciomercato....hp?c=23&a=31301 )
trzeba się lepiej przyjrzeć chłopakowi, może coś, kiedys z tego wyjdzie? :diavolo:

szopa 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 13:20   

Ou yeah, Oddo w Milanie. Nic tylko sie cieszyc zobaczycie, ze ten zawodnik da nam wiele satysfakcji jeszcze w tym sezonie. Skrzydla zaczynaja wygladac coraz lepiej. jeszcze tylko transfer grubego i bedzie dobrze.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 14:35   

lepiej pozno niz......jeszcze pozniej :]
ciekawe jaka jest odpowiedz Zarzadu na pytanie "dlaczego nie sprowadziliscie Oddo juz w lecie?? przeciez od dawna bylo cos na rzeczy...."

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 15:00   

Pamato napisał/a:
ciekawe jaka jest odpowiedz Zarzadu na pytanie "dlaczego nie sprowadziliscie Oddo juz w lecie??

No Galliani pewnie powie że taki miał po prostu plan. I ogólnie będzie się podniecał jaki to jest genialny on sam, a Oddo to pewnie wg Łysego najlepszy piłkarz świata...
Ale dajmy trochę sie popodniecać Gallianiemu, wreszcie przynajmniej przeprowadził jakiś mądry transfer od czasów Kaki (nie licząc Gourcuffa). Żeby jeszcze się za konkretnym napastnikiem rozajrzał a nie sprowadzał R-Parówki...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Walker 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 16:14   

I co. Wielki Galliani kupil Oddo za dokladnie tyle ile chcial Loito i do tego oddal karte zawodnicza wilece utalentowanego i mlodego grajka jakim jest Foggia. I po co bylo sie wyklucac te wszystkie miesiace bez sensu i bez skutku?

PS. Mialem wczoraj sen, ze Milan kupil Ronaldo i ten w meczu z Interem strzeli 4 bramki!!!!Wiec niech Lysy go sciaga!!!

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 16:31   

Ale życie to nie FIFA na playa ;)

malutki 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 16:37   

Cóż, sesja, tak niemiły okres w życiu malutkiego, a jednak znalazła się wiadomość, która potrafi przyćmić wszystkie niepowodzenia. Oddo w Milanie \o/ Jestem z tego powodu niezwykle szczęsliwy, właśnie zyskaliśmy najlepszego prawego obrońcę we Włoszech, który może nam przynosić wiele radochy przez co najmniej 5 najbliższych lat. Co więcej jest Włochem, więc nie zajmuje miejsca w składzie. Wreszcie nasza prawa strona zaczyna wyglądać tak, jak powinna. Niech jeszcze wyleczy się Serginho i wtedy mamy się czym chwalić.

Forza Massimo Oddo \o/

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 16:57   

Beneras, nie podoba mi sie wciąż uproszczenie, że człowiek żyjący w biedzie musi być pazerny alias zachłanny. A może po prostu napisać, że niektórzy z nich pozytywniej - doceniają pieniądze? Dobry przykład z Rivaldo, ale to już totalna odwrotność przytoczonego wcześniej Kaki.

Nie dałbym uciąć sobie za to ręki, ale z kontekstu Twojej wypowiedzi wyczytałem, że nie chcesz Ronaldo i nie lubiłeś Rivaldo właśnie za ich materialny stosunek do uprawiania sportu. Dlatego założyłem, że nie chciałbyś tego typu "prostych" ludzi w Milanie.

Pozdro

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 17:36   

Walker napisał/a:
i do tego oddal karte zawodnicza wilece utalentowanego i mlodego grajka jakim jest Foggia.

Ten wielce utalentowany i młody grajek skończy w tym roku 24 lata, a w Lazio żadnej furory nie robi. Na 20 spotkań 3 razy zagrał w pierwszym składzie, a 8 wchodził z ławki. Oprócz jednej (powtarzam: jednej) bramki rewelacji nie ma. W Milanie też dla niego nie ma miejsca, bo nie gramy skrzydłowymi, a na pozycję fantasisty mamy obstawionych ludzi. Jeżeli mam wybierać pomiędzy jakże potrzebnym nam Oddo (chłop w wieku 30 lat osiągnął niezwykle wysoką formę) a 7,75 mln i wg mnie kolejnym "wiecznym talentem" z Milanu, to wybór jest prosty.

PS. Walker, czasem mam wrażenie... ech, nieważne...

sewiel 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 17:47   

Osobiście jestem zadowolony że Oddo jest zawodnikiem Milanu!!

Cieszy mnie również wypowiedź 19 latka Giuseppe Rossiego ktory powiedzial ze chcialby kiedys wystepowac w barwach Rossoneri!! :brew:

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 18:12   

Walker napisał/a:
Wielki Galliani kupil Oddo za dokladnie tyle ile chcial Loito i do tego oddal karte zawodnicza wilece utalentowanego i mlodego grajka jakim jest Foggia

1. karta Foggii byla wkalkulowana chyba od samego poczatku, wiec nie wiem o co ci chodzi....
2. a czasem 7,5 miliona to nie jest jakos bardziej w polowie tego co chciali dac/dostac oboje? o ile kojarze to Lotito chcial jakies 10 baniek jeszcze nie tak dawno....

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 18:20   

:piwo: galliani dla ciebie ! pieknie to rozegrales.lotito chcial 20,potem 10,a skonczylo sie na tylu ile wydac chcial galliani.

transfer z tych 10/10.

Walker 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 18:48   

Doprawdy nie wiem skad beneras wzial te 20? Z tego co mi udalo sie "nazbierac" to Lotito chcial 10. I te 10 dostal w postaci 7,75 plus gracz warty 2,25? Gdzie wiec to super rozegranie przez Gallianiego?

PS. Mam tez nadzieje, ze za 6 lat jak Foggia, podobnie jak Oddo teraz, wyskoczy z super forma, Galliani nie bedzie wtedy walczyl o jego transfer...Ale to szczegoly. Teraz zobaczymy czy Oddo przebije sie do wyjscioweh jedenastki Milanu, tak jak zrobil to super talent Gurka, chwalony non stop ale slabszy od Brocchiego, tudziez Ambro?

mms 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 18:48   

tyle czekania, ale warto bylo :D Oddo w Milanie !!!!!! :D Jakże to przyjemnie brzmi :forzamilan:

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 19:09   

Walker napisał/a:
Doprawdy nie wiem skad beneras wzial te 20? Z tego co mi udalo sie "nazbierac" to Lotito chcial 10. I te 10 dostal w postaci 7,75 plus gracz warty 2,25?

Cytat:
Prezydent rzymskiego Lazio - Claudio Lotito jest gotowy sprzedać prawego obrońcę Massimo Oddo do AC Milanu, ale za kwotę niemniejszą niż 20 mln euro. Trudno zatem przypuszczać, by władze Rossonerich zdecydowały się na kupno reprezentanta Włoch.

Działacze z Mediolanu są gotowe wyłożyć co najwyżej sześć milnionów i dodatkowo oddać do Rzymu Foggię. Strony są wię dalekie od porozumienia i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie sytuacja uległa zmianie.

AC Milan już latem zabiegał o znakomitego prawego defensora. Transfer nie doszedł jednak do skutku, bo wspomniany Lotito żądał za zawodnika 12 mln euro. Teraz chciałby otrzymać jeszcze więcej. Powodem wzrostu wartości Oddo w oczach prezesa Lazio są znakomite występy zawodnika na boiskach Serie A.

potem lotito chcial 10 mln i foggie.nie musisz wymyslac,by zrobic z lysego ofiare.

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 20:04   

Walker, Ty naprawde jestes strasznym frustratem. Galliani pieknie to rozegral i zaplacil za najlepszego obronce ligi 7.5 mln i dolozyl strasznego ogorka o wzroscie 1,60m jakim jest Foggia. nie powiesz mi chyba, ze jest to jakas duza kwota? zalet Oddo wymieniac nie trzeba, bo wszyscy je znaja. gadanie, ze Foggia jest niezwykle utalentowanym mlodym grajkiem to sa jakies brednie, ktorych nawet nie warto komentowac. nie ma to jak robic z sukcesu porazke ['] . brawo Galliani, nie moge sie doczekac podpisania kontraktu przez mojego ulubienca. :ok:

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Luk 
Interista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 21:15   

Walker napisał/a:
PS. Mialem wczoraj sen, ze Milan kupil Ronaldo i ten w meczu z Interem strzeli 4 bramki!!!!Wiec niech Lysy go sciaga!!!

Najpierw niech sie nie "polamie" na ten mecz, bo to dla mnie najwazniejsze, a znajac to jaki stosunek do niego maja nasi kibole to jest to wielce prawdopodobne, ze sobie fan McDonaldsa cos tam wymysli.

Ja chce tylko raz go zobaczyc w derbach i to jak go 75 000 ludzi "powita" tak jak sie wita najwiekszego frajera ostatnich lat. Dlugo bylo czekac na ten moment i moze wreszcie sie doczekam.

ps. Gratuluje transferu (jesli wypali). Juz widze te 90 kG zywej wagi, ktora pociagnie ten wozek o nazwie Milan.
ps2. Oddo z kolei to bardzo dobry ruch i mowie to calkiem szczerze.

Walker 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 21:43   

beneras napisał/a:
potem lotito chcial 10 mln i foggie.nie musisz wymyslac,by zrobic z lysego ofiare.

Po pierwsze nie robie z nikogo ofiary. Za to w przeciwienstwie do niektorych nie robie tez z nikogo polboga co ma same patenty na super transfery i na zarzadzaniu zna sie jak nikt inny. O Oddo nie walczylismy z nikim i Lysy sciagal go juz od lata zeszlego roku, o czym sam wspomniales piszac o sumie 20 mlionow, ktora jest zwyklym straszakiem i chyba nikt nie uwaza, ze Oddo wart jest takich pieniedzy, wiec przekonanie o tym ,ze Lysy cos na tej sumie utargowal jest niedorzeczne. Gdy pojawili sie tylko inni chetni do kupna zawodnika przegralismy rowno z kazdy, vide: Zambrotta, Diarra, Ibra, Crespo, Moj Boze nawet Beckham!! I znowu kto jest odpowiedzialny za to, ze na prawa obrone mamy tylko Cafu, ktory skonczyl sie jako pilkarz. Z pewnoscia zagra on jeszcze niejedno dobre spotkanie ale mowienie o ciaglosci formy w jego przypadku to conajmniej naduzycie.

Sam transfer, jakolwiek udany nie rozwiazuje nam problemu prawej strony i w lecie znowu trzeba bedzie wysuplac grosz na mlodego prawego obronce. No chyba, ze lysy podobnie jak tego lata stwierdzi, ze wzmocnien nam nie trzeba i w styczniu znowu bedziemy swiadkami kolejnel telenoweli i blyskotliwych ruchow transferowych.

stan napisał/a:
Walker, Ty naprawde jestes strasznym frustratem.

To chyba oczywiste, wiec po co to powtarzac?

stan napisał/a:
Galliani pieknie to rozegral i zaplacil za najlepszego obronce ligi 7.5 mln

Patrz wyzej

stan napisał/a:
dolozyl strasznego ogorka o wzroscie 1,60m jakim jest Foggia

Ogorkiem nazywasz go chyba ze wzgledu na brak umiejetnosci a nie ze wzgledu na haniebny wzrost. (vide Maradona, Romario e tutti quanti)

stan napisał/a:
ze Foggia jest niezwykle utalentowanym mlodym grajkiem to sa jakies brednie, ktorych nawet nie warto komentowac

A jak sprawa mial sie z Oddo w wieku Foggi? Moze wiec nie wypowiadajmy komentarzy, ktorych kiedys bedziemy musieli sie wstydzic.

stan napisał/a:
nie ma to jak robic z sukcesu porazke

Sukcesem ten transfer to moze sie dopiero okazac, wiec poczekajmy. Mam szczera nadzieje, ze tak sie stanie. Zwlaszcza, ze Oddo moze grac w LM (chyba). Reasumujac. Dobry transfer, co prawda zbyt pozno, ale lepiej pozno niz wcale. Zastrzezenia do naszej polityki transferowej ciagle pozostaja. Jeden Oddo wiosny nie czyni. Mam tylko nadzieje, ze to wstep i za nim w lecie przyjda Buffon, Isinho, Pato, Barzagli, to na poczatek. No i przede wszystkim nowy trener. Lippi nie jets moim ulubiencem. HIDDINK!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi