ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: tom_n
Nie Lut 25, 2007 12:45
Transfery Milanu (cz. 22)
Autor Wiadomość
stasio1910 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 00:27   

Ogólnie jestem jednak za transferem Ronaldo. Pierwszy powód to marketing. Zarobimy na nim troche. Drugi licze , że sie u nas odrodzi. Ale poczekajmy bo może to kolejna bajka Berlusconiego ( R10 czy Eto'o), żeby zamydlić złe mercato. podobnie było latem. Wiem , że jest więcej negatywnie nastawionych kibiców, ale ja jestem tym razem w mniejszości.

beneras 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 01:45   

o transferze oddo lotito:

Cytat:
Po niedzielnym meczu ze Sieną, sam piłkarz sugerował, że następny mecz, notabene przeciwko Milanowi, może być jego ostatnim w barwach Lazio.

"Tak powiedział? Dlaczego, myśli że niebawem umrze?" - kontynuował.

zniszczyl go :D :ok:

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 06:38   

przestancie sie tak bac o tego Kake :/ nikt go nie sprzeda jesli sam nie bedzie chcial odejsc, a jesli bedzie chcial to niby dlaczego go tak juz zalujecie?! w Milanie nie ma miejsca dla ludzi, ktorzy mysla o innych klubach, chocby newiem jak genialni byli....

Anathem 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 08:31   

Kaka ma więcej do zyskania w Milanie właśnie niz w Realu. Myślę że jeśli klub sie będzie wzmacniał, to Kaka się nigdzie nie ruszy. Przyjście Ronaldo tylko może pomóc w zatrzymaniu Kaki u nas :) Chyba Ronaldo nie będzie reklamował Realu po tym jak go teraz traktują ;) Poza tym widać co tam się dzieje. Przejście tam, to spore ryzyko. Bo o trofea trudno :) Ani Łysy ani berlusconi nie są idiotami, żeby wymieniać młodą gwiazdę na podstarzałego, zmaniorowanego byłego gwiazdora. Dla celów marketingowych to transfer dobry, z punktu widzenia sportowego, to niewiadoma :)
Tylko nawet w beznadziejnej formie i człapiąc po boisku, bramki nadal zdobywać umie :)

sewiel 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 11:15   

Transfer Ronaldo do Ac Milan według mnie jest korzystny ze względu na
korzyści finansowe i może swoim doświadczeniem dzielic sie z młodszymi
zawodnikami! Ronaldo jest nadal autorytetem dla wielu młodych piłkarzy!

:forzamilan:

El Toro 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 11:43   

To kim jest Ronaldo to nie podlega dyskusji, tylko że nas ma zasilic Ronaldo z 2007 a nie 2000 :wink: To nie tyle pomysł Silvio Berlusconiego, co kolejny podstępny plan Gallianiego, droga na skróty z nadzieją że sie uda. Już mnie wkurza ten koleś, Milan to nie miejsce by stosowac takie praktyki. Niech spada do Messiny ! Przez 20 lat był oddany Milanowi ale tak nie może być że zapomina jaką range ma nasz klub. A Silvo najwyraźniej taki ma wpływ na naszą polityke że aż szkoda gadać. Niech zostawi Interowi co ich, do tej pory oni brali odpadki z Realu. Galliani w niedawnym videoczacie na gazzetta.it mówił o wzorach [Arsenalu, Barcy] podwzgledem skautingu i znalezienia nowego Ronaldino nie w PSG a już w Gremio Porto Alegre. A teraz robi z siebie ['] Nie sądziłem że Silvio Berlusconi karze nam da długo czekać na wynagrodzenia po stracie Shevchenki. A mimo że oficjalnie znów jest prezydentem Milanu to aż żal, że pozwala na to wszystko. Bo nie jest potrzebna rewoluacje, ale jeden ruch na rynku który bedzie jak lód na podrażnioną ambicje Silvio i tifosich. A narazie tylko [']

Gordo na pewno nie bedzie zarabiał wiecej niż Kaka czy inni piłkarze Milanu. To nie kasa może decydować ale (jeszcze) jego ambicja i chęć pokazanie że nadal żyje. I ma sie dobrze. Tym bardzie nie zastanawiał bym sie czy transfer Ronaldo oddala Kake od Milanu, bo to naprawe mało prawdopodobne. Jeśli Real postawi jakieś warunki odnoście Ricardo [oby !] to Galliani nie zaryzykuje, bo predzej popełni samobójstwo. A wtedy nic z tego nie bedzie.

Inna sprawa to już nie tyle forma Gordo a to za kogo miał by grać ? przeciesz to w ostatnim czasie napastnik "pomnik" - stojący na 11 metrze. I chyba już tylko rajki to zmuszą do nadmiernego pocenia sie :P na pewno nie boiskowy wysiłek. Inzaghi zmieniony w czasie meczu z Regginą odwalił szopke - teraz chyba by upiekł nowego kolege na grillu :P

Ramón Calderón oskarżył Florentino Pereza że to on zatrzymał Kake w Milanie <lol2> bo przeciesz Perez to ziomek Silvio i mówi mu co ma robić <lol> - może by tak nasz sternik zatrudnił Hiszpana do pomocy łysemu, wtedy byśmy nie musieli z niepokojem wchodzić na Calciomercato [']
Forza Milan !

Agares 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 19:04   

Prezydent Lazio Rzym - Claudio Lotito w końcu powiedział "tak" dla transferu Massimo Oddo do Milanu! Dzisiaj w specjalnym wywiadzie, którego udzielił kilka minut po 17. - tej Lotito powiedział:

"Oddo? - Tak odejdzie do Milanu, co wywyłouje u mnie niezadowolenie, ale nie można trzymać żadnego zawodnika na siłę."

Oby to okazało się prawdą :forzamilan:
Są bowiem w życiu tylko dwie ścieżki - jedna w górę, ku źródłom i szczytom, ku przyczynie i początkowi wszystkiego, i druga - w doliny, do ludzi. Być może jest to jedna i ta sama ścieżka. A więc nie szukaj wysoko tego, co tkwi w człowieku głęboko. Czymże bowiem są dzieje ludzkości, jak nie poszukiwaniem początku, który jest końcem i końca, który jest początkiem?

Gabriella 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 19:29   nooo zobaczymy...............

Dobrze ze Ronaldo przejdzie do Milanu, aleee..... Pod warunkiem ze bedzie tylko zmiennikiem Gilardino czy Inzaghiego. A przeciez mamy Aubameyanga, Ambrosiniego czy Oliveire.Oni dadza wiele dla klubu.A do sprawy transferu Belletiego no coz nie podoba mi sie to w ogole. Nie lubie jego klubu po prostu tak mam. nie lubie tego zawodnika :hammer: a zas dotyczy Storariego mam nadzieje ze ten bramkarz duzo pokaze wiele w tym sezonie. sie ciesze ze Dida wraca. Najlepiej gdyby ta sprawa transferu z Massino Oddo zostala sfinalizowana bo potrzebujemy obroncow. Bo Maldini, Costacurta i Cafu powoli zaczynaja byc zmeczeni i nei beda mieli okazje by duzo pograc. Nie mam nic przeciwko im naprawde Mam do tych wspanialych obroncow wielki szacunek. Bardzo sei ciesze ze ci pilkarze graja ale trzeba wziac pod uwage ich przyszla kontuzje czy zakonczenie kariery.Trzeba byc przygotowani na nowych obroncow ktorzy by mogli zastapic godnie tych wspanialych obroncow. Leandro Grmi czy Massimo Oddo moga ich zastapic. :lol2: mysle ze trzeba wziac pod uwage obroncow z Primavery czy z innych klubow ale malo znanego pilkarza. :lol2:

rinho 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 20:17   

Ambrosini - pierwszy snajper Milanu. Można powiedzieć, że jest niczym dawniej Huth w Chelsea :D

Gabriella napisał/a:
Leandro Grmi czy Massimo Oddo moga ich zastapic. :lol2:

Ta emotka na końcu mówi mi, że sama w to nie wierzysz :]

Eiwaiss 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 21:53   

Poprostu porazka. W tamtym sezonie do wyciagniecia byl buffon nie udalo sie. Mielismy wyciagnac oddo nie wierze w to ze sie uda !! Nie wierze ! Teraz gadanie do konca sezonu ugramy cos tym skladem potem sie wzmocni jakimis dobrymi zawodnikami. Dla mnie takie gadanie to jest zalosne gadanie. Kto wierzy ze nasz "wspanialy" zarzad sciagnie jakiegos pilkarza przekroju Kaki czy Szewczenki ? Pewnie bedzie gadanie oni wiedza lepiej kogo kupic, oni wyciagli nam Kake. Owszem ale teraz jak zespol jest w rozsypce to nic sie nie dzieje w kierunku lepszym. No pozatym ze kupuja jakiegos przecietnego bramkarza jakiegos obronce o ktorym polowa nie slyszala i udaja ze robia cos w kierunku Oddo.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 22:58   

kto jak kto, ale ty powinienes sie cieszyc z takiej polityki transferowej...moze spelni sie twoje marzenie z podpisu :]

szopa 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 23:00   

Oddo nie kupia za to lysy wkrecil nas w kolejna afere. On to ma leb na karku i zna sie doskonale na wszystkim, brawo panie Galliani. Jako kibic Milanu dziekuje panu: za minus osiem punktow, Favalliego, Oliviera za 16 mln euro, Carlo wciaz na stolku many thanks man.

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 00:13   

...za tyfus, odre, HIV, dzume, just5, dode, waglika, grzybice, gejow, lesbijki, lysych, grubych, chudych, bialych, czarnych, zoltych, czerwonych, UFO, napiecie przedmiesiaczkowe, menopauze, bezrobocie, TP.SA, zeby mleczne, predyspozycje do tycia, bulimie, rozowy kolor, podatki, opryszcze, male penisy, gigantyzm, pruchnice, muchomory, plesn, pot, siwizne, brak wapnia, nowotwor, zoltaczke, slepote, wierze babel, pokemony, szope...! dziekuje Panie Galliani!

wpisujcie miasta [']

EDIT: za slome w butach, za to, ze wierzchem wyjdzie - czy jakos tak, za Milaniste z klasa, za osobiste wycieczki, za wycieczki do Bulgari za komuny, za komune, za ortografie, za off topic (...) many thanks man.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

szopa 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 00:27   

Widze ze pomimo okreslenia "Milanista z Klasa" nieobce ci sa osobiste wycieczki. Trudno co robic, sloma zawsze wierzchem wyjdzie czy jakos tak.
Btw Lotito zaprzeczyl przejsciu Massimo do Milanu. Ciekawe czy to prawda.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 08:57   

Zaobserwowałem na tym forum syndrom tzw. łańcuchowicy. No i dużo tu chyba potajemnych kochanków Gallianiego.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 10:25   

Co Wy w taki szał zakupów wpadliście? Mało to Milan ma zawodników?
Co jest w tym Oddo takiego wspaniałego? On też ma 30 lat jak Ronaldo i nikt na jego wiek nie narzeka :) Trzeba się targować bo inaczej będziemy kiedyś kupować zawodników jak Chelsea, za astronomiczne kwoty. Przecież w Milanie wiedzą kogo im brakuje i na pewno robią co mogą żeby te braki uzupełnić. Dlaczego na Berlusconiego nikt nie narzeka, tylko się Łysemu dostaje? W końcu to nasz prezydent i na pewno decyduje kto i za ile ;) Zimą to się uzupełnia skład, a latem się go przebudowuje :) Dlatego z szałem zakupów na lato poczekajmy :)

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 15:39   

Racja.

Ale to Galliani jest ostatnio głosem transferowym Milanu. On wymienia Beckhama, Ronaldo i Oddo (jestem przeciwnikiem jego sprowadzenia).

Zgodzę sie z tymi transferami, i tak nikogo ciekawego spoza UE nie możemy już wyciągnąć. A zapychanie ostro złomowanego w ostatnim czasie składu kolejnymi przeżytkami, które są na ostatniej prostej w swojej karierze (to się tyczy Oddo, Ronaldo i Becks to już egzemplarze muzealne) jest bezcelowe. Mamy wybitnego miłośnika - Gallianiego - obiektów skrajnie muzealnych, w dodatku bezkrytycznego (no za jego 106 sekund z Meanim nie dostałby tak surowej kary).

I mam pytanie - jak to się dzieje, że jest zdyskwalifikowany, a działa sobie w najlepsze?

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 15:43   

Yahoo323, Galliani już nie jest zdyskwalifikowany. odwołał sie i skrócili mu karę. [']

Kupowanie tych jak to nazwałeś egzemplarzy muzealnych ma na celu zrobienie z nas drugiego Arsenalu. Nie weidzisz podobieństw? ;)

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 15:44   

Yahoo323 napisał/a:
I mam pytanie - jak to się dzieje, że jest zdyskwalifikowany, a działa sobie w najlepsze?
Okres jego dyswalifikacji skonczył sie jakis czas temu.
A co do bedacych na ostatniej prostej Beckhama i Ronaldo to zgadzam sie. Ale Oddo? Chlop moze ma tyle lat ile ma, ale akurat teraz jest u szczytu swojej formy.

Ewa 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 15:46   

Cytat:
Jak informuje oficjalna strona Milanu, Sąd Arbitrażowy zredukował karę Adriano Gallianiemu, która pierwotnie miała obowiązywać do 14 kwietnia 2007, do 23 grudnia 2006. Kara już dobiega końca i za kilka dni wiceprezydent klubu będzie mógł powrócić do pełnienia swoich obowiązków w klubie.

Yahoo323, oto odpowiedź na Twoje pytanie ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 16:01   

Anathem napisał/a:
Dlaczego na Berlusconiego nikt nie narzeka, tylko się Łysemu dostaje?

Bo to Łysy jest od negocjowania, kupowania i ogólnie prowadzenia tego klubu. Silvio daje kase i pełni funkcję honorową. Ot cała jego robota. A Łysy zamiast pracować dla klubu to wykonuje "krecią robotę". Znowu jakąś aferę nam zafundował, tym razem jesteśmy obok Interu. Niby to Inter ma większy problem, ale patrząc na to kto się tą całą aferą zajął(ci sami co Calciopoli) to pewnie znowu się upiecze "gorszej połowie piłkarskiego Mediolanu".
A my zaś z 8 punktów w plecy no bo jakże to, te poprzednie -8 już odrobiliśmy:)
Co do transferów to nie rozumiem jak można dwa razy robić to samo skoro za pierwszym razem nie wypaliło. Transfer Ronaldo to dla mnie kalka z Oliveiry. Znowu zawodnik z problemem(nadwaga), znowu Brazylijczyk drugiego rzutu i znowu pewnie przepłacony.
Nie twierdzę że Ronaldo jest do niczego ale żeby odzyskał dawną świetność to trzeba nad nim sporo popracować. A śledząc jego karierę w Interze to raczej z Włoch nie ma dobrych wspomnień. Miało być wyszukiwanie młodych R10 jeszcze na ich kontynencie a tymczasem mamy odkurzanego misia, który jest zawodnikiem przeszłości, legendą mundiali (tylko dlatego że trafił w tym roku na "potęgi" typu Japonia i Ghana) ale obecnie prezentuje się żałośnie.
Anathem napisał/a:
Zimą to się uzupełnia skład, a latem się go przebudowuje

No jak Łysy nam zafunduje takie lato jak poprzednie to ja wole o tym nie myśleć.
Chyba sam nie wierzysz że kupimy w letnim mercato kilku solidnych zawodników. Owszem możemy sprowadzić 1 czy 2 gwiazdy ale zespołu się od razu nie przebuduje. A teraz przez runde wiosenną możnaby trochę już przebudowe zacząć bo już nic wielkiego raczej nie osiągniemy, a słabość Serie A i Celtic w LM powodują że wstydu też raczej nie będzie...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 16:44   

no popatrz.....Galliani powiedzial (niedawno notabene) cos o poszukiwaniu talentow w Ameryce Płd. i juz niektorzy mysla, ze hop siup od razu da sie sprowadzic caly narybek, pierwsza jedenstke + rezerwowi, a skoro Milanello jeszcze sie od nie roi tzn. ze mozna kolejny raz powyzywac sie na Łysym :/ narazie zakupil Gourkuffa i Grimiego, nikt nie wie co bedzie za pol roku, wiec po co ta babskie lamenty? w zasadzie juz sobie odpowiedzialem ;) a tak na powaznie to z samymi mlodymi nikt nigdy nigdzie daleko nie zaszedl, chyba, ze na Olimpiadzie.... Milan nie potrzebuje az tak gruntownej przebudowy, jedynie boki obrony wyglada narazie bardzo kiepsko :/ reszte wystarczy tylko podretuszowac ;)

Gabriella 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 17:39   HEJ RINHO:)

noo chcialam podkreslic ze ta emotionka :lol2: jest niczym wiecej bo myslalam ze to jest cos innego hehehhe nie am tam objasnien hahahha:) chce podkreslic ze wierze ze Leandro Grimi czy Massimo Oddo moga godnie zastapic tej glownej trojki wspanialych obroncow:) z szacunkiem gabriella:) :forzamilan:

Walker 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 17:55   

Pamato napisał/a:
no popatrz.....Galliani powiedzial (niedawno notabene) cos o poszukiwaniu talentow w Ameryce Płd. i juz niektorzy mysla, ze hop siup od razu da sie sprowadzic caly narybek, pierwsza jedenstke + rezerwowi, a skoro Milanello jeszcze sie od nie roi tzn. ze mozna kolejny raz powyzywac sie na Łysym

Lysy obiecuje rozne rzeczy i to juz od dawna wiec nie jest tak, ze nie sciagnal Pato i wszyscy sa zli na niego. Facet za caloksztalt powinien wyleciec z hukiem. A to jego ciagle bredzenie i porywnywanie sytuacji Milanu do np. Miami Heat to po prostu rodzynki. Nie wspominajac o "tylko winni podaja sie do dymisji" po czym podaje sie do dymisji (sic!), obrazaniu sie na Real, ze chce Kaka po czym sam ciagle na glos marzy razem z Silvio o Ronaldinho, o twierdzeniu ze chce byc jak Arsenal (tez sobie znalazl klub do nasladowania) i negocjuje sprwadzenie graczy 30-letnich. Ale w jego oczach to gracze perspektywiczni bo w Milanie ostatnio konczy sie kariere w wieku lat 37-40 wiec chlopaki dadza nam jeszcze 7 sezonow minimum. Leczy mnie takze jego ciagle lamentowanie o zlej sytyacji podatkowej wloskich klubow, ktore przez to nie sa w stanie konkurowac z klubami z Hiszpani. No to juz jest szczyt. Kto przez ostatnie lata dzierzyl wladze we Wloszech? Czy Lysy zatroskany o Calcio nie mogl podczas jednych z wizyt Silvio, czy to w Milanello czy to na San Siro napomknac:" sluchaj trzeba zmienic prawo dla dobra wloskiej pilki". Za to teraz to bohater, Kasandra!! Ciekawe, ze on jedyny na to narzeka podczas gdy Inter szykuje 100 baniek za Messiego!! Facet to istna kompromitacja! Wszyscy smieja sie z Chelsea i licza ile to kosztuje jedna bramka Shevy. Polecam policzenie ile nas kosztuje jedna bramka Oliego!

Pamato napisał/a:
:/ narazie zakupil Gourkuffa i Grimiego, nikt nie wie co bedzie za pol roku, wiec po co ta babskie lamenty?

I co z tego. Grimmi nawet nie pogrywa w PW z drugoligowcem???!!!A tak przez wszystkich chwalony na tym forum Gourkuff jak na razie nie pokazl nic wielkiego, nie jest nawet uwazany za najwiekszy talent we Francji w swojej grupie wiekowej, nie mowiac o Europie! A drugich Zidanow to bylo juz paru. Bylo nawet jeden drugi Weah (slowa Gallianiego), nazwyal sie Aliyu Datti i Galliani porownal go do slynnego Liberyjczyka po kilkunatu minutach gry przeciwko Torino!!!Drugi Maldini tez juz byl. Nazywal sie Coloccini. I co? I jajco. Prawda jest taka, ze ostatni transfer jaki Lysemu wyszedl to Kaka, i to tez raczej przez przypadek bo gdyby nie Roman to kto wie.....

Pamato napisał/a:
w zasadzie juz sobie odpowiedzialem ;) a tak na powaznie to z samymi mlodymi nikt nigdy nigdzie daleko nie zaszedl, chyba, ze na Olimpiadzie.... Milan nie potrzebuje az tak gruntownej przebudowy, jedynie boki obrony wyglada narazie bardzo kiepsko :/ reszte wystarczy tylko podretuszowac ;)

Jesli Milanowi nie potrzeba gruntownej przebudowy to chyba nikt nie ogladal wczorajszego spotkania z Arezzo. Milanowi po prostu nie przystoi przegrywac takich spotkan. Rezerwy Milanu powinny byc silne aby wygrac z drugoligowcem, BASTA! Carlo znowu zapisal sie w annalach niechlubnych rekordow Milanu! Ciekawe ile jeszcze przyjdzie nam ogladac takich spotkan aby zarzad wywali ta miernote na zbity pysk!

Transfer Ronaldo jest bledem i mam nadzieje, ze nie dojdzie do skutku. Kolejny odpad pokroju Rivaldo, ktory notabene tez byl "starym marzeniem" Silvio. Madry czlowiek uczy sie na bledach innych, glupi na wlasnych. Kim jest wiec Galliani, ktory nie uczy sie nawet na wlasnych???!!

Pozdrowienia od Frustrata. Niesty ciagle nie moge znalesc frustranolu. Nie maja ani w Wal Mart, ani w Target, ani w Walgreens tudziez K Mart. Chyba mi sie pogorszy!

malutki 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 19, 2007 22:54   

Ciekawe, czy Ronaldo jest rzeczywiście tak blisko przyjścia do Milanu, jak rozpisują się o tym gazety. Jeśli tak, to tym bardziej ciekawi mnie aspekt finansowy tego transferu. No i naturalnie kwestia kontraktu. Milan nie szasta pieniędzmi jak Real, a R9 miał dosyć wysoki kontrakt, na jaki na pewno nie może liczyć w Milanie. Tym bardziej jest to dla mnie ciekawe, gdyż właśnie wysokość kontraktu jest przyczyną zwlekania z podpisaniem nowego kontraktu między Didą, a klubem. Ciekawe, ile będzie zarabiał Ronaldo, o ile przyjdzie do Milanu. I czy może mieć to wpływ na złożenie podpisu przez Didę pod nowym kontraktem. Mam nadzieję, że R9 kontraktu wysokiego mieć nie będzie, a przychodzi do Milanu z pobudek czysto sportowych, ma jeszcze co nieco do udowodnienia. Milan Lab się za niego weźmie, zrzuci parę kilogramów i jeszcze może być z niego pożytek. Nie mówię, że na lata, ale na chwilę obecną, jak znalazł. Na pewno nie zaszkodzi, więc ja jestem za :)

Chcę jednak podkreślić, że nie jestem wielkim fanem Ronaldo, po prostu w obecnej sytuacji, gdy Oliveira nie może odnaleźć formy, taki piłkarz jak Ronaldo będzie przydatny. Nie wymagam od niego wielkich rzeczy, niech po prostu gra choćby na kilkadziesiąt procent swoich możliwości, a będzie z niego pożytek. Bo jego piłkarskie umiejętności są niepodważalne.

Pamiętać jednak należy, że taka polityka transferowa nie może być dewizą Milanu. Ostatni znaczący transfer to Gilardino. Milan to zespół z najwyższej półki, który stoi w tym samym szeregu co Barcelona, Real Madryt, Juventus, Manchester czy ostatnimi laty Chelsea. Wszystkie te kluby wzmacniają się, nie tylko w obliczu gorszego sezonu, ale również po wielkich triumfach (vide Barcelona, która po wygraniu LM i La Liga kupiła kilku znaczących zawodników). Powinniśmy być konkurencyjni na rynku transferowym, a wydaje mi się, że jakoś straciliśmy na impecie. Nie odmawiam zarządowi umiejętności negocjacyjnych, wielu wielkich piłkarzy przyszło do Milanu w ostatnich 20 latach, jednak konkurencja nie śpi i wymagania piłkarzy rosną. Już nie wystarczy wielkość klubu, liczą się pieniądze...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi