ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan vs Inter
Autor Wiadomość
Luk 
Interista

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 21:37   

Ok. Teraz sie czepiasz. Dobrze wiesz, do czego zmierzalem z ta wypowiedzia.

Zlatan w 2000 roku mowi, ze jego marzeniem jest gra w Interze, na dlugo zanim sie przeniosl do Juventusu, i na dlugo zanim nawet Ajax sie zaczal nim interesowac.

To dla mnie dosc jednoznaczne zakonczenie calego tego "sporu".

DjJuve 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 22:50   

nie mogłem sobie darować ;)

"Gra dla Juve była moim marzeniem"

"Miałem oferty z dwóch innych klubów, ale wybrałem Juve. Zawsze chciałem grać dla Bianconerich i na szczęście oni mnie zechcieli."

"To jest szczyt mojej kariery. Zakładając koszulkę Bianconerich, wkroczyłem w świat futbolu. Myślę, że to mój ostatni klub. Chcę tutaj zostać na zawsze."

"Juventus to jeden z największych klubów świata, być można nawet największy. Najlepszy z najlepszych. Noszenie biało-czarnej koszulki niczym nie ustępuje noszeniu barw Realu Madryt, Barcelony czy Manchesteru United. Żadna inna drużyna się nie umywa."

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 23:12   

DjJuve napisał/a:
nie mogłem sobie darować ;)

"Gra dla Juve była moim marzeniem"

"Miałem oferty z dwóch innych klubów, ale wybrałem Juve. Zawsze chciałem grać dla Bianconerich i na szczęście oni mnie zechcieli."

"To jest szczyt mojej kariery. Zakładając koszulkę Bianconerich, wkroczyłem w świat futbolu. Myślę, że to mój ostatni klub. Chcę tutaj zostać na zawsze."

"Juventus to jeden z największych klubów świata, być można nawet największy. Najlepszy z najlepszych. Noszenie biało-czarnej koszulki niczym nie ustępuje noszeniu barw Realu Madryt, Barcelony czy Manchesteru United. Żadna inna drużyna się nie umywa."

Pierwsze 2 tzn "marzenie" i "zawsze", troche odstrasza i dowodzi teorii, ze kocha gdzie jest, racja.

Ale roznica polega na tym, ze o Interze Zlatan mowil juz 8 lat temu. Wielu pilkarzy mowilo i robilo glupsze rzeczy pod wplywem chwili. Np. Ederson zanim jeszcze przyszedl do Lyonu, powiedzial, ze to jest tylko "przystanek" i jego docelowym marzeniem jest liga wloska. Wiem, ze odchodze troche od tematu... chodzi o to, ze czasem mowienie prawdy nie wychodzi na dobre.

Ale wracajac do tematu. Teraz podaj mi dowod, gdzie Zlatan mowil o Juve wiele lat, zanim do nich zawedrowal, podobnie jak mowil o Interze.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 23:23   

lukair napisał/a:

Ale wracajac do tematu. Teraz podaj mi dowod, gdzie Zlatan mowil o Juve wiele lat, zanim do nich zawedrowal, podobnie jak mowil o Interze.

Nie mówił.
Ale tak między nami:
Mnie wszelkie deklaracje miłości i inne czułostki raczej bawią. Nie przywiązuje do tego większej wagi.
Mimo wszystko nawet ja unikałbym jak ognia tematu 'miłości' zawodnika do mojego klubu i, co gorsza, od dziecka, skoro zawodnik grając w klubie największego rywala potrafił wypowiadać słowa miłości pod jego adresem, mówić o spełnionych marzeniach, chęci zakończenia w nim kariery. I, o zgrozo, pisząc o pragnieniu ogrania swojego ukochanego klubu.
Nie, Lukair, ja bym na Twoim miejscu unikał tego tematu. Zwyczajnie bym się go wstydził.

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 23:43   

Venomik napisał/a:

Nie mówił.
Ale tak między nami:
Mnie wszelkie deklaracje miłości i inne czułostki raczej bawią. Nie przywiązuje do tego większej wagi.
Mimo wszystko nawet ja unikałbym jak ognia tematu 'miłości' zawodnika do mojego klubu i, co gorsza, od dziecka, skoro zawodnik grając w klubie największego rywala potrafił wypowiadać słowa miłości pod jego adresem, mówić o spełnionych marzeniach, chęci zakończenia w nim kariery. I, o zgrozo, pisząc o pragnieniu ogrania swojego ukochanego klubu.
Nie, Lukair, ja bym na Twoim miejscu unikał tego tematu. Zwyczajnie bym się go wstydził.

Ja nie chce tu prowadzic vendetty, na temat tego, ze Ibra kocha inter nad zycie. Legenda Interu tez nie jest(oby jescze nie).

Tak mozna mowic o Zanettim, zdaje sobie z tego sprawe.

Jednak pomimo tego, mozna wysnuc tu wniosek, ze to co mowil o Juve to bylo pod publiczke. To co mowil o Interze, to jednak w tym juz byla prawda, nie zadne aktorstwo.

Do tego zmierzam, i tego raczej wstydzic sie nie musze.

Musisz przyznac, ze tu sytuacja wyglada zupelnie inaczej niz jak np. w przypadku Sissoko, ktory raz Juve nie lubi, a rok pozniej kocha. Prozno tu szukac wypowiedzi Sissoko sprzed lat, kiedy jako mlody chlopak mowi, ze kibicuje Juve.

Zdaje sobie sprawe, ze dzisiaj pieniadze zaslaniaja oczy wielu, ale mimo wszystko mam satysfakcje, ze Ibra jako dzieciak kibicowal Interowi, i teraz dla nas wygrywa mecze, mistrzostwa.

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 23:49   

A skąd wiesz, czy jakby się koledzy Juventini nie postarali to nie wynaleźliby jakiegoś wywiadu, że chce grać w Juve i zastąpić Del Piero?
Tylko kto zrozumie ten szwedzki bełkot. Ja słuchałem 3 razy to co puściłeś zanim dosłuchałem się słowa Inter. A w ogóle to tłumacz mógł napisać cokolwiek chciał bo i tak nikt nie rozumie tego języka :P Równie dobrze mógł powiedzieć, że zagra wszędzie byle nie w Interze :P
A może mówił o pucharze Inter-kontynentalnym? :D

Bart 
Interista

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 00:12   

Dobrze pamiętam jak w bodajże 2003 roku na stronie Interu pojawił się news z wypowiedzią Ibry o sympatii do Interu i od razu wybuchła podnieta. Ale do jego wypowiedzi to ogólnie lepiej z dystansem podchodzić. ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 03:16   

lukair - przyzwyczaiłem się już do tego, że czytanie ze rozumieniem Tobie szwankuję. Prościej: możesz czuć satysfakcję z powodu 'miłości' Ibry.
Ale to tak jakby mężczyzna kochał swoją żonę by później w barze zdjąć szybko obrączkę, iść do innej, zapewniać ją o miłości i oświadczając się jej. A będąc pytany o żonę wypiera się jej.
Czujesz satysfakcję z takiej miłości? Twoja sprawa.

Luk 
Interista

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 09:22   

pionka napisał/a:
A skąd wiesz, czy jakby się koledzy Juventini nie postarali to nie wynaleźliby jakiegoś wywiadu, że chce grać w Juve i zastąpić Del Piero?

Czy to moj problem?

Ja tu podalem namacalny dowod. Kibice Juve takiego wywiadu nie znalezli przez ten caly czas kiedy Ibra u nich gral, poza tym co mowil na konferencji i po tym jak do nich przyszedl.

Dopoki takiego dowodu nie zobacze, bede przyjmowal do wiadomosci, ze takiego wywiadu nie ma. Co by bylo gdyby, zostawmy gdybaczom.

Venomik napisał/a:
lukair - przyzwyczaiłem się już do tego, że czytanie ze rozumieniem Tobie szwankuję. Prościej: możesz czuć satysfakcję z powodu 'miłości' Ibry.
Ale to tak jakby mężczyzna kochał swoją żonę by później w barze zdjąć szybko obrączkę, iść do innej, zapewniać ją o miłości i oświadczając się jej. A będąc pytany o żonę wypiera się jej.
Czujesz satysfakcję z takiej miłości? Twoja sprawa.

Mi szfankuje? Wyrazilem swoja opinie, ty swoja. Przjalem do wiadomosci i nie rozumiem twojego problemu.

Ja zdaje sobie sprawe, ze chocby Ibra powiedzial, ze kocha Juve to i tak 90% ich kibicow bedzie go nienawidzic do konca zycia, chocby nie wiem co, wiec to co ty mowisz wcale mnie nie dziwi.

I jeszcze raz na koniec, zebys sie nie powtarzal. Zrozumialem twoja opinie na ten temat, nie musze sie z nia zgadzac. Temat, ktory podjalem nie oznaczal jednak tego kiedy zawodnik deklaruje przywiazanie do klubu, a tylko to, ze kibice Juve odkad Zlatan przeszedl do Interu, wysmiewali tezy, ze Zlatan juz jako mlody chlopak kibicowal Interowi. Podalem dowod, wiec niech teraz nikt, w tym ty, nie odwraca kota ogonem.

W sumie odpowiedz na to jedno pytanie zawiera sie w twoich 5% odpowiedzi:

"Teraz podaj mi dowod, gdzie Zlatan mowil o Juve wiele lat, zanim do nich zawedrowal, podobnie jak mowil o Interze." - Nie mówił.

Reszta to jest twoja opinia, i jak zaczales "miedzy nami". Po czym ja wyrazilem swoja, a ty mi mowisz, ze nie czytam ze zrozumieniem. Jest raczej odwrotnie.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 11:01   

Nie rozumiem o co się kłócicie... Dla mnie Ibra może kochać nawet Tłoki Gorzyce - co nie zmienia faktu, że w chwili wybuchu Calciopoli zachował sie jak tchórz (podobnie jak Thuram, Zambro,Cannavaro czy inne Vieiry), uciekł z tonącego pokładu na pokład jednego z głównych wrogów. Gdyby mówił wcześniej prawde to by został i pomógł Juve odbudowac dawną potegę nie zważając na grę w Serie B. Czy uważasz, że gdyby teraz takie coś spotkało Inter Zlatan zostałby w Mediolanie? Byłaby taka możliwość z tym, ze zostając w Mediolanie przeszedłby do Milanu :P I taka ta jego miłość. Być może chciał zdobyć sobie jakiś wielki szacunek kibiców tymi wypowiedziami, ale niegdy nie osiągnie tej klasy co Maldini, Del Piero, Totti czy na biedę wasz Javier Zanetti.

To, że Ibra jest świetnym piłkarzem to fakt. Ale lubi też działać pod publiczkę, a do tego ten jego bałkański temperament... :P

lukair napisał/a:
Podalem dowod,

Torres też kiedyś opowiadał, że uwielbia Milan, bodaj był fanem v. Bastena itp. :]
Gilardino też kochał Juve i od małego kibicował Bianconerim

Maldini też kibicował Juve jako dzieciak... heh :)

Luk 
Interista

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 21:44   

Ja nigdzie nie twierdzilem, ze Zlatan kocha inter, i nigdy go nie opusci.

Podalem dowod na to, ze kiedys Zlatan sie wypowiadal o Interze, o tym, ze jako mlody chlopak mu kibicowal. Wiele osob w to nie wierzylo i sie smialo z tego. Teraz tak juz byc nie powinno.

Cala sytacja sie opierala na tym, ze to co Zlatan powiedzial na konferencji prasowej gdy przyszedl do Interu sie nie roznilo niczym, od tej kiedy Zlatan przyszedl do Juve. Ten wywiad dowodzi, ze tak nie bylo. Zlatan w Juve dzialal pod publiczke, kiedy przyszedl do Interu, wcale tak nie musialo byc. Tego dotyczyla moja uwaga.

Mysle, ze to konczy temat.

[ Dodano: Wto Maj 27, 2008 18:28 ]
Mourinho w Interze. To juz tylko kwestia godzin...

Ciekawy jestem waszych opinii na temat Special One, i co moze dac Interowi.

[ Dodano: Pon Wrz 01, 2008 18:45 ]
Quaresma w Interze.

Snay-Z 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 14:30   

Będzie mecz w telewizji na TVP2 ?

Luk 
Interista

Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 14:37   

W TVP ?

Przeciez TVP nie posiada praw do zadnych meczow Serie A i chyba nigdy ich nie posiadal(jesli mnie pamiec nie myli).

Dla tych, ktorzy moga w sposob "edukacyjny" ogladac niektore kanaly z satelity, mecz bedzie na pewno na Rai Africa, Hotbird 13.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 14:40   

Na TVP nie będzie nawet bramek ;) Dla nich istnieją tylko jedne derby spoza wysp (Grande zdaje się) :(
Poza tym wiadomo, tam tylko bramki Barcy, Realu, Poolu, ManU, Chelsea i Arsenalu pokazują :( No chyba że Dinho coś strzeli ;)

Kaka_and_Pato97 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 20:13   

Adriano to down idiota popierwsze nieumie grac a sie zuca haha tez moge sobie strzelac reka !!!!!! :forzamilan: :forzamilan: :forzamilan:
Forza Milan!
Milan campione!
forza Milan il Milan ole...
Forza Milan!
vinci per noi!
forza Milan la Sud e con te!
ale... ale... ale... ale...
forza Milan... ale... ale...

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 16:27   

To chyba najodpowiedniejszy temat. Zobaczcie co za akcję przeprowadzili ludzie z juvepoland ;) :

http://forum.juvepoland.c...ghlight=#462052

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 23:06   

No akcja "kozak" z tego co pisza... Zaatakowac w 3 kolesia z laska i zabrac mu fane... Najwieksze zbiry by sie nie powstydzily :rotfl2:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 11:20   

ciekawe ;)
Fossa dei Leoni po takiej akcji przestała istnieć, więc fanatycy z polandii też pewnie się rozpadną :rotfl:

Luk 
Interista

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 16:53   

Mysle, ze wraz ze znacznym zmniejszeniem luki miedzy Interem a Milanem, ten watek ma szanse przezywac druga mlodosc :P

Bardzo mozliwe, ze w tym roku derby beda sie toczyly nie tylko 2 razy w sezonie, ale przez niemal caly sezon.

ps. Ahhh, te wspomnienia... ;)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 10:00   

Tak! Też mam nadzieję, że poza derbami w lidze skopiemy Inter w Pucharze Włoch i Lidze Mistrzów.

Luk 
Interista

Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 11:29   

Widze, ze kontynuujesz tradycje ostatnich dni, probujac pompowac balon Milanu, co sukcesywnie robi Ibrahimovic i Robinho miedzy innymi ;)

Chce tylko przypomniec, ze rok temu podobny zabieg probowal zrobic Juventus. Po zakupach miedzy innymi Melo i Diego byla wielka euforia, niektorzy juz mowili, ze sa na rowni z Interem, a tego drugiego nawet porownywano po dwoch meczach do boskiego Diego :P

Nie twierdze, ze tak nie mozna, kazdy ma prawo robic co chce. Trzeba jednak uwazac, bo czasem takie pompowanie balona bardziej szkodzi niz pomaga, co Juventus i jego kibice moga zaswiadczyc po ostatnim sezonie. A jak latwo zobaczyc w tym roku ich wypowiedzi przedsezonowe zdecydowanie sie roznia od tych z ostatniego roku. Wielu pilkarzy Juve juz nie probuje nakladac presji na swoj zespol, ale otwarcie mowi, ze to Milan z Interem beda walczyc w tym roku. Ucza sie na bledach, i dlatego wedlug mnie spokojnie to czwarte miejsce w CL w tym roku uda im sie zdobyc.

Dobry jest tez tu przyklad tego jak Ranieri tworzy atmosfere wokol Romy. Pol sezonu twierdzil, ze Roma nie wygra Serie A, bo Inter jest za mocny, drugie pol twierdzil, ze jesli Roma wygra to tylko dlatego, ze Inter im na to pozwoli. Caly rok odciagal presje z zespolu, i nakladal ja na Inter, i jak widac prawie mu sie udalo.

Nie twierdze, ze nie ma plusow takiego zachowania, a tylko, ze ten kij ma dwa konce i bardzo latwo jest przecholowac.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 11:52   

Słuchaj, jesteśmy w Polsce, pompowanie balonów to już nasza domena narodowa, nie pamiętasz jak ograliśmy Niemców na mundialu 2006, jak wyszliśmy z grupy na Euro 2008 i jak Kubica został mistrzem F1 za kierownicą Ferrari?

Wiem, że jest to ryzykowne, ale póki co przyjemne :rotfl2:

a Juventus to nawet przysłał tu jednego napinacza, który wpędzał nas w depresję choć ładne zdjęcia "robił" :rotfl:

Adin 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 12:14   

Porównywanie klasy Melo do Ibry jest dziwne, ale Diego do Robinho wydaje się logiczne. Zobaczymy czy Robinho przyzwyczai się do Serii A.
Moim zdaniem zależy jak nasza pomoc się spiszę w tym sezonie. Jak nasze stare gwiazdki będą formie przez większość sezonu. Będę spokojniejszy o mistrzostwo.
Fakt faktem Milan wzmocnił się niskim kosztem. Stał się bardziej konkurencyjny, więc Inter będzie miał duże kłopoty.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 12:27   

Luk, takie pytanie do Ciebie jako osoby kompetentnej w tej kwestii - jak stoicie z finansami? Bo widziałem ostatnio dość zatrważający raport z którego wynika, że mając dodatni bilans transferowy i zgarniając tytuły generujecie znaczne straty. Tak to faktycznie wygląda?

Luk 
Interista

Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 14:34   

konrad_acm napisał/a:
Słuchaj, jesteśmy w Polsce, pompowanie balonów to już nasza domena narodowa, nie pamiętasz jak ograliśmy Niemców na mundialu 2006, jak wyszliśmy z grupy na Euro 2008 i jak Kubica został mistrzem F1 za kierownicą Ferrari?

:lol2:

Sluszna uwaga ;)

carlos napisał/a:
Luk, takie pytanie do Ciebie jako osoby kompetentnej w tej kwestii - jak stoicie z finansami? Bo widziałem ostatnio dość zatrważający raport z którego wynika, że mając dodatni bilans transferowy i zgarniając tytuły generujecie znaczne straty. Tak to faktycznie wygląda?

Ten raport to smiech na sali. Wedlug tego raportu tracilismy rocznie 150 mln. ROCZNIE.

Nawet gdybysmy wygrywali 3 puchary mistrzow co sezon bysmy sie nie wyrobili na Fair Play.

Dwa slowa wyjasnienia. Po pierwsze Inter nie ma ZADNYCH dlugow w tradycyjnym tego slowa znaczenia, czyli w bankach (jak np Man Utd). Dlug w Interze odkad firme przejal Moratti wygladal w ten sposob:

- Inter wydaje pieniadze na zakupy
- Inter pod koniec okresu jest w plecy kilkadziesiat milionow
- Moratti lata ta luke poprzez udzielanie pieniedzy z jednej z firm, ktorych jest wlascicielem na rzecz Interu

Wiec Moratti tak na prawde pozyczal piniadze od siebie. Nie wiem dlaczego tak jest, nigdy sie tym nie interesowalem, ale widocznie jakis powod musi byc (najprawdopodobniej powod finansowy).

Stad sie wzial "dlug" rzedu 1.2 bln, ktory dziennikarze wyliczyli pare lat temu.

Od paru lat jednak Inter:

a) Nie wydaje wielkich pieniedzy, a jak wydaje to z reguly po wplywach
b) Inter nie daje wysokich kontraktow (w tym roku zmniejszylismy zarobki o 20% w porownaniu do tylko poprzedniego sezonu)

Wiele osob zaczelo wyciagac jakies wnioski tylko po tym, ze Inter nie wydal sporych pieniedzy w tym roku, bez kompletnie zadnej wiedzy o wewnetrznych finansach Interu. To co jest w mediach w prasie, w internecie to wylacznie przypuszczenia. Nikt nie wie tak na prawde jak to wyglada co do Euro, ale te rzeczy o ktorych napisalem sa pewne na 99%.

Odpowiedz do tematu