ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan vs Inter
Autor Wiadomość
Luk 
Interista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 17:33   

Napisze posta powaznego, bo jestescie w powaznej sytuacji. Ktos pewnie sie ze mna niezgodzi, ale znajdzie sie pewnie ktos kto sie z tym zgodzi. W kazdym razie mam nadzieje, ze niektorzy przestana pisac o niektorych mitach i innych rzeczach.

Adriano.

Ten pilkarz jest nietransferowalny z Interu. W kazdym razie taka jest sytuacja na obecna chwile (za rok moze sie to zmienic). Pilkarz juz tyle razy powtarzal na oficjalnej stronie Interu, ze nigdzie nie odejdzie co mielismy dni i nocy od poczatku mercato. Wielorotnie on sam czy jego agent mowili, ze wszystkie wiadomosci, o tym, ze chce odejsc, to wylacznie ludzenie sie gazet glownie hiszpanskich, ze ten pilkarz sie pojawi np. w Realu. Owszem Real byl nim zainteresowany, ale pilkarz ten nie jest na sprzedaz jeszcze raz powtarzam. Jesli Real go nie kupil, tym bardziej wy mielibyscie problemy z tym, tak wiec mozecie go z listy skreslic.

Torres.

Podobna sytuacja co do Adriano. Gdyby chcial odejsc, to juz by dawno odszedl, podobnie jak Joaquin. Torres po tym jak Atletico sie znacznie wzmocnil (Aguerro ! ) nie odejdzie w tym roku na 100%.

Sytuacja we Wloszech.

Mozecie sie z tym nie zgodzic, ale obecnie Inter jest najbardziej powazanym i szanowanym klubem we Wloszech, czy to przez Italie, czy przez kluby spoza Wloch. Klub ten nie byl zamieszany w afere sedziowska, a to ma spore znaczenie podczas glownie transferow. Tak wiec chwilowa stagnacja w tej sferze Milanu mnie nie dziwi.

Buffon.

Wczoraj Moratti powiedzial, ze Inter jest zadowolony ze skladu jaki ma (po transferze Crespo). Dzis kupiony Ibra, wiec Massimo sie nauczyl w koncu gry mercato. Skoro Ibre mozna bylo wyciagnac z Juventusu, skoro Vieire sie dalo wyciagnac z Juventusu, podobnie mozna wyciagnac Buffona. Jesli po Buffona faktycznie sie zglosi Inter oraz Milan, to obawiam sie, ze tutaj nie bedzie sie rozchodzilo o pieniadze, a o to, co wczesniej napisalem. Wrobelki na miescie cwierkaja, ze Inter po Ibrahimovicu zarzucil sieci na Buffona, zobaczymy co z tego wyniknie w najblizszych dniach. W kazdym razie na transfer Buffona do Milanu bym nie liczyl. Bardziej Amelia, jesli juz wogole.

Ibrahimovic.

Juz ktos tu pisal. Kazdy narzeka, bo ten taki, tamtet taki, ten taki. Chcialem zauwazyc tylko, ze nie ma pilkarzy idealnych, a ci, ktorzy sa pilkarzami bardzo dobrymi jak na takie kluby powoli Milanowi uciekaja i brakuje kandydatow. Ja bym nie byl zadowolony z transferu Ibry do Interu, gdybym byl kibicem Milanu. Ibra to pilkarz kreatywny, ktory bardzo dobrze wspolpracuje z klasycznym napastnikiem.

Po co im tyle napastnikow.

Czy jest jakis przepis, ktory nie pozwala grac interowi inna taktyka niz 4-4-2 ? Popatrzcie na transfery, ktore nasz zarzad sklada idealnie pod taktyke 4-3-3, czyli to co mniej wiecej wy gracie. Po transferze Ibry, prawdopodobnie odejdzie Martins (do Anglii, ponoc Newcastle) i zostanie 5 napastnikow na 3 miejsca. Dla mnie to nie za duzo.

A sklad ?

------------------ Toldo ----------------------

- J Zanetti - Cordoba - Samuel - Grosso -

----------------- Pizarro ---------------------

------ Vieira ------------- Cambiasso ------

-----------------------------------------------

------------ Recoba (Figo) ------------------

--------- Ibrahimovic -------- Adriano -----

Oczywiscie to jeden z wariantow. Wszak mozna grac 2 z przodu i 1 za napastnikami, mozna grac 1 z przodu, 2 za napastnikiem. I tu sie przydaje Ibrahimovic.

A oprocz nich sa jeszcze przeciez Maicon, Maxwell, Stankovic, Crespo, Solari, Materazzi. Sklad bardzo szeroki, na kazda pozycje praktycznie po 2 graczy. A jesli do tego dojdzie Buffon...

Jeszcze jest czas, koniec mercato 31 sierpnia.

Owszem jest czas. Tylko tak samo sobie wmawiaja kibice Wisly, a jak to sie konczy od 2 lat kazdy wislak wie. Oczywiscie moze syie zdazyc, ze nagle wypali jakis transfer, ale z kazdym dniem prawdopodobienstwo tego maleje. Nie maly wplyw na to ma takze to, ze Milan byl zamieszany w afere sedziowska i cale zamieszanie wokol niego. Nie wydaje wam sie dziwna ta stagnacja transferowa, podczas gdy w ostatnich latach Milan dokonywal bardzo dobrych transferow?

...

To tylko tak, zeby wam naswietlic sprawe, wszystkie uwagi na temat Milanu mozecie potraktowac w dowolny sposob, ale uwagi na temat Interu potraktujcie bardziej powaznie, bo poki co to Inter dokonuje bardzo, bardzo mocnych wzmocnien, a Milan sie albo oslabia, albo starzeje.

lukair

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 18:45   

lukair napisał/a:
Ten pilkarz jest nietransferowalny z Interu.
Dla mnie osobiście może grać nadal w Interze. Jednak określenie zabawne. To tak jakby powiedzieć, że "lojalność to największa cecha piłkarzy".
lukair napisał/a:
ale obecnie Inter jest najbardziej powazanym i szanowanym klubem we Wloszech, czy to przez Italie, czy przez kluby spoza Wloch.
Pewno bedziemy pokutować za calciopoli...tak długo aż nie zdobędziemy zapewne jakiegoś trofeum. Dalej:
lukair napisał/a:
Klub ten nie byl zamieszany w afere sedziowska,

To jest cytat, który bedzie sztandarowym tekstem Interistów przez długie lata. A będzie sie nasilał właśnie wtedy, gdy to Milan będzie osiągał sukcesy.
lukair napisał/a:
Ibra to pilkarz kreatywny, ktory bardzo dobrze wspolpracuje z klasycznym napastnikiem.
Z jednej strony "kreatywny" ( :lol2: szczególnie w ostatnim sezonie) a z drugiej strony jakże wielka metamorfoza z obozu Interu...bo to chyba tego piłkarza najmocniej krytykowaliście. Cóż...to normalne.

lukair napisał/a:
Owszem jest czas. Tylko tak samo sobie wmawiaja kibice Wisly, a jak to sie konczy od 2 lat kazdy wislak wie.
W świetle ostatnich zdarzeń pominę tekst o scudetto. Jednak jego pochodna jak co roku aktualna. Tabun nowych graczy i coroczne "Jak nie teraz to kiedy".

lukair napisał/a:
a Milan sie albo oslabia, albo starzeje.

Faktycznie Bonera i Gourcuff to starzy gracze i osłabienia. ;) Tak...nie zapomniałem o naszym super gwiazdorze Favalllim. Klasyczna zapchajdziura.

Luk 
Interista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 19:16   

chrissnail napisał/a:

To jest cytat, który bedzie sztandarowym tekstem Interistów przez długie lata. A będzie sie nasilał właśnie wtedy, gdy to Milan będzie osiągał sukcesy.

Moze mamy sie wstydzic tego, ze razem z Juventusem kombinowaliscie ?

Gdy Milan osiagnie sukces to wtedy bedziemy dyskutowac.

Cytat:
Z jednej strony "kreatywny" ( :lol2: szczególnie w ostatnim sezonie) a z drugiej strony jakże wielka metamorfoza z obozu Interu...bo to chyba tego piłkarza najmocniej krytykowaliście. Cóż...to normalne.

Ja osobiscie go nie krytykowalem, zreszta nie odnos sie do kibicow polskich. Wejdz na forum chociazby angielskojezyczne gdzie opinie sa podzielone. Oczywiscie sa tacy, ktorzy nie sa zadowoleni z tego transferu, ja do nich jednak nie naleze.

W obecnej sytuacji Milanu mysle, ze zadowoleni nie mozecie byc, ze Ibra wybral Inter, a nie Milan, pomimo tego, ze w Interze jest (na dzien dzisiejszy) ogromna konkurencja, a w Milanie by mial miejsce w podstawowej jedynastce o wiele pewniejsze.

Ibra zeszly sezon mial fatalny, ale to wcale nie zmienia tego, ze to nadal swietny pilkarz. W pierwszym sezonie w Juve byl jednym z najlepszych ich graczy, a ze poprzedni sezon mial slaby? Adriano rowniez, a mimo to nadal wierzymy w goscia, dlaczego nie dac wiec szansy Ibrahimoviczowi? Zawodnik nie zapomnial jak sie gra, moze potrzebowal zmienic otoczenie, trenera, kolegow ? Dowiemy sie w najblizszym sezonie pewnie.

Cytat:
W świetle ostatnich zdarzeń pominę tekst o scudetto. Jednak jego pochodna jak co roku aktualna. Tabun nowych graczy i coroczne "Jak nie teraz to kiedy".

Po ostatnich "wydarzeniach" wiemy juz skad sie wzial slogan "Jak nie teraz to kiedy". Z sedziami sie nie wygra.

Cytat:

Faktycznie Bonera i Gourcuff to starzy gracze i osłabienia. ;) Tak...nie zapomniałem o naszym super gwiazdorze Favalllim. Klasyczna zapchajdziura.

Bonera? Pilkarz zdolny, ale jeszcze zdolniejszy i lepszy byl Jankulovski, a mimo to zaliczyl totalna klape. Bonera to pilkarz, ktory moze wypalic, a moze wypalic prosto w twarz, jak Legretolie swego czasu, ktory byl nazywany najbardziej perspektywicznym wloskim obronca.

Drugiego pilkarz powiem szczerze nie kojarze.

Mimo wszystko w porownaniu do zbrojen Interu wyglada to mizernie.

Popatrz na zakupy Interu, czy one sa kupowaniem na hurra, im wiecej tym lepiej ? Wiec popatrzmy...

Inter mial od lat problemy z lewa obrona. Grosso, pilkarz znajomy ? Maxwell to pilkarz, ktory moze spokojnie wyprzec nawet Grosso ze skladu. Tak wiec mamy 2 pilkarzy o uznanej marce, ktorzy w koncu zapewnia lewa strone Interowi jakiej nie mial od lat.

Ze Marie bardzo kiepskiego pilkarza, zastapil Maicon, ktory przez wielu nazywany jest kolejnym Cafu. Pilkarz bardzo przydatny.

Do taktyki 4-3-3 potrzebujemy pilkarza swiatowej klasy do srodka, typowego wymiatacza, ktory wspolnie z Cambiasso(Stankovicem) zapewnia spokoj w rozgrywaniu Pizarro. Zostal zakupiony Vieira, pilkarz przez niektorych kojarzony.

W ataku potrzebujac pilkarzy, ktorzy beda grali albo 2-1 w ataku, albo 1-2, albo 3, zostali zakupieni Crespo, ktory ma byc pilkarzem na zmiane dla Adriano, choc mozliwe, ze bedzie gral i w podstawowym skladzie. Pilkarzem, ktory bedzie bral udzial w budowaniu akcji bedzie Ibrahimovic.

Jak dla mnie calkiem logiczne transfery, ktore juz od kilku lat Inter bardzo madrze dokonuje.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 19:58   

lukair napisał/a:
Po ostatnich "wydarzeniach" wiemy juz skad sie wzial slogan "Jak nie teraz to kiedy". Z sedziami sie nie wygra.
Uogólniasz tym stwierdzeniem aż 17 lat?
lukair napisał/a:
Bonera to pilkarz, ktory moze wypalic, a moze wypalic prosto w twarz,
Ależ oczywiście. Tylko zauważ jedną rzecz. O ilu piłkarzach tak samo mówiło sie wtedy gdy przychodzili do Interu...bo jak mówisz dalej:
lukair napisał/a:
Maxwell to pilkarz, ktory moze spokojnie wyprzec nawet Grosso ze skladu.
oraz szczególnie tu
lukair napisał/a:
Ze Marie bardzo kiepskiego pilkarza, zastapil Maicon, ktory przez wielu nazywany jest kolejnym Cafu.
Pomijam już proroctwa na temat wywołanego przez Ciebie już Pizarro. Więc w świetle tychże wypowiedzi oraz jakże nie odległej historii transferów Interu z poprzednich lat Twoje słowa:
lukair napisał/a:
ak dla mnie calkiem logiczne transfery, ktore juz od kilku lat Inter bardzo madrze dokonuje.
...uważam za niezły żart.

lukair napisał/a:
Mimo wszystko w porownaniu do zbrojen Interu wyglada to mizernie.
Mercato sie nie zakończyło. Jeszcze jest trochę czasu.

Po nadchodzącym sezonie obiecuję Sobie dużo. Może nie tyle sukcesów...ale walki i zaangażowania graczy Milanu. Mam nadzieje, że mimo tych punktów ujemnych Milan powalczy o mistrzostwo...a juz napewno o wysoką lokatę.

kamal 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 20:41   

lukair napisał/a:
Pilkarzem, ktory bedzie bral udzial w budowaniu akcji bedzie Ibrahimovic.

to ja wam powodzenia życzę, z takim budowniczym... :lol2:

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 20:46   

Wieża Babel czy krzywa wieża w Pizie?

Luk 
Interista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 20:51   

chrissnail napisał/a:
Uogólniasz tym stwierdzeniem aż 17 lat?

Kto wie, co sie dzialo wczesniej. Wszak telefony panowie prokuratorzy podsluchiwali ledwie 2 lata :>

Cytat:

Ależ oczywiście. Tylko zauważ jedną rzecz. O ilu piłkarzach tak samo mówiło sie wtedy gdy przychodzili do Interu...bo jak mówisz dalej:
lukair napisał/a:
Maxwell to pilkarz, ktory moze spokojnie wyprzec nawet Grosso ze skladu.
oraz szczególnie tu
lukair napisał/a:
Ze Marie bardzo kiepskiego pilkarza, zastapil Maicon, ktory przez wielu nazywany jest kolejnym Cafu.
Pomijam już proroctwa na temat wywołanego przez Ciebie już Pizarro. Więc w świetle tychże wypowiedzi oraz jakże nie odległej historii transferów Interu z poprzednich lat Twoje słowa:
lukair napisał/a:
ak dla mnie calkiem logiczne transfery, ktore juz od kilku lat Inter bardzo madrze dokonuje.

Dlaczego? Bo Maxwell to uznana marka, w europie. Pilkarz ten grajac w Ajaxie wyrobil sobie uznanie wielu menadzerow Europy, grajac w wielu meczach, rowniez CL.

Podczas gdy Bonera gral w kiepskiej Parmie, kilka razy w UEFA z kiepskim skutkiem.

Maicon to jeden z lepszych pilkarzy Monaco ostatnich 2 lat.

Bonera to talent i jak juz pisalem, moze wypalic lub nie. Tylko porownajmy transfery Milanu i Interu i co uzyskujemy ?

Cytat:
Mercato sie nie zakończyło. Jeszcze jest trochę czasu.

Owszem, to rowniez napisalem, tylko, ze zegar tyka, a zawodnicy klasowi uciekaja.

Adriano na pewno nie bedzie co pisalem, Ibra juz jets u nas. O Torresie nawet nie myslcie. Kto zostaje, kto stylem moglby zapelnic luke bo Shevchence ?

Tevez. Tylko jesli plotki o tym, ze jesli gdzies pojdzie to do Chelsea sa prawdziwe...

Cytat:

Po nadchodzącym sezonie obiecuję Sobie dużo. Może nie tyle sukcesów...ale walki i zaangażowania graczy Milanu. Mam nadzieje, że mimo tych punktów ujemnych Milan powalczy o mistrzostwo...a juz napewno o wysoką lokatę.

O to sie klocic nie bede przeciez, to normalne, ze taki klub jak Milan powinien walczyc o najwyzsze cele. Zobaczymy jak to bedzie w najblizszym sezonie.

kamal napisał/a:

to ja wam powodzenia życzę, z takim budowniczym... :lol2:

A ja wam z takimi uznanymi pilkarzami jak Gillardino Inzaghi Amoruso i Borriello, ktorzy przeciez z latwoscia moga kazdy z osobna zastapic Sheve.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 20:59   

Amoruso gra w Milanie? Pierwsze słyszę...
A poza tym to podania Kaki nam zupełnie wystarczą.

inv 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 21:01   

Cytat:

Cytat:

lukair napisał/a:

Dlaczego? (...)

Dlatego, że użyłeś sformułowania "od kilku lat"? :D

W ogóle zabawny jesteś, z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że transfery to podstawowy czynnik decydujący o jakości drużyny.
Weź tylko pod uwagę, że Inter od lat usiłując zbudować choćby namiastkę prawdziwej (zgranej i skutecznie grającej) drużyny wciąż tych (nowych) transferów potrzebuje.
Z Milanem sytuacja jest zgoła odmienna, nasze transfery są z reguły przemyślane i nie widze powodu, dla którego miałoby się to w tym sezonie zmienić.
It's understood

Luk 
Interista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 21:37   

acmilan1899 napisał/a:
Amoruso gra w Milanie? Pierwsze słyszę...
A poza tym to podania Kaki nam zupełnie wystarczą.

Masz racje, lepiej sie zachowywac jak polonista i klocic sie o jedna literke niz odpowiedziec na to co w poscie jest istotne.

ps. Nie sprawdzaj wiecej, jestem pewny, ze kilka literowek wiecej sie znajdzie. Ale ja tu przyszedlem dyskutowac, a nie sprawdzac pisownie pilkarzy, ktorzy w mojej ekipie nie graja.

inv napisał/a:

W ogóle zabawny jesteś, z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że transfery to podstawowy czynnik decydujący o jakości drużyny.
Weź tylko pod uwagę, że Inter od lat usiłując zbudować choćby namiastkę prawdziwej (zgranej i skutecznie grającej) drużyny wciąż tych (nowych) transferów potrzebuje.
Z Milanem sytuacja jest zgoła odmienna, nasze transfery są z reguły przemyślane i nie widze powodu, dla którego miałoby się to w tym sezonie zmienić.

No tak. Nie ma to jak strata Shevchenki, a w jego miejsce zakupienie...

Co Milan, ta zgrana druzyna wywalczyla w ciagu ostatnich 2 lat?

Nigdzie nie napisalem, ze transfery to podstawowy czynnik decydujacy o jakosci druzyny.

Jesli druzyna jest solidna, to nie ma sensu jej zmieniac, chociaz zawsze mozna jakosc druzyny poprawic.

Inter jednak przeprowadzil bardzo rozsadne zakupy, co udowodnilem w poprzednim poscie.

Mam pytanie do ciebie. Skad Barcelona wziela Ronaldinho, Deco, Etoo dzieki czemu teraz sa klasowa druzyna ? Z rezerw ich wyciagneli ?

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 21:40   

Są literówki i... literówki.
Jak Ci nie pasują jacyś piłkarze albo Cię nie interesują (Milanu), to po co tu przyłazisz?
Na forum Interu dowiesz się więcej ciekawych rzeczy.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 21:46   

lukair napisał/a:
Co Milan, ta zgrana druzyna wywalczyla w ciagu ostatnich 2 lat?

no prosze cie..... wez mi odpowiedz tak szczerze, dobra? zamienilbys te Puchary Włoch Interu na mozliwosc rozegrania finalu LM z Liverpoolem czy tez polfinalow z Barcelona?? oczywiscie nie znajac wyniku, mecz gralby Inter od wyniku 0:0 i kazdy rezultat mozliwy.... oczywiscie mozesz zaprzeczac, ale zapewne 99% kibicow wolalaby miec mozliwosc gry o naprawde szczytne cele niz co roku pocieszac sie czyms na co inni kompletnie nie stawiaja ;) walka do konca o najwazniejsze trofea a nie odpadanie w przedbiegach i marne tytuly Pucharu Włoch, to sie liczy i to jest tak naprawde wazne ;)
dlatego uwazam, ze Milan ma naprawde zgrana ekipe, zdecydowanie lepsza od Interu od ladnych paru lat i nie wiem jaki cel byl twojej wypowiedzi apropo sukcesow ostatnich dwoch lat.....
Ostatnio zmieniony przez Pamato Czw Sie 10, 2006 21:49, w całości zmieniany 1 raz  

Erotic_Jesus 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 21:47   :(

Nie oszukujmy się-Inter jak na razie ma lepsze mercato. Choć Ibra sie niezbyt nadaje na budowanie akcji jak sugeruje kolega mogą z niego mieć pożytek. Mnie bardziej niż mercato Interu martwi brak napastnika i brak zainteresowania(chyba??Może jak z Bonerą;) Amelią lub Buffonem. Nie chce Didy już w pierwszym składzie. Dziwi mnie skąpstwo Berlusconiego. Myślałem że to Łysy tak,jak widać sie myliłem. Czytam na piłce.pl że Milan interesuje sie Drogbą...myśle że Milan robi transfery "po cichu" i nawet nie myśli o sprowadzeniu drewniaka :wall2: Mam wciąż nadzieje na Torresa...Nadzieja matką głupich;)

Luk 
Interista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 21:59   

acmilan1899 napisał/a:

Jak Ci nie pasują jacyś piłkarze albo Cię nie interesują (Milanu), to po co tu przyłazisz?
Na forum Interu dowiesz się więcej ciekawych rzeczy.

Dlaczego tu przyszedlem? Po transferze Ibry bylem ciekawy reakcji waszej, bo wiedzialem, ze Inter walczy z Milanem o Ibre. Dlatego tu przyszedlem.

Pamato napisał/a:

no prosze cie..... wez mi odpowiedz tak szczerze, dobra? zamienilbys te Puchary Włoch Interu na mozliwosc rozegrania finalu LM z Liverpoolem czy tez polfinalow z Barcelona?? oczywiscie nie znajac wyniku, mecz gralby Inter od wyniku 0:0 i kazdy rezultat mozliwy.... oczywiscie mozesz zaprzeczac, ale zapewne 99% kibicow wolalaby miec mozliwosc gry o naprawde szczytne cele niz co roku pocieszac sie czyms na co inni kompletnie nie stawiaja ;) walka do konca o najwazniejsze trofea a nie odpadanie w przedbiegach i marne tytuly Pucharu Włoch, to sie liczy i to jest tak naprawde wazne ;)
dlatego uwazam, ze Milan ma naprawde zgrana ekipe, zdecydowanie lepsza od Interu od ladnych paru lat i nie wiem jaki cel byl twojej wypowiedzi apropo sukcesow ostatnich dwoch lat.....

Oczywiscie, ze bym zamienil, jesli mowisz o meczach, a nie o zamianie kibicowania Interowi na Milan, ale co to ma za znaczenie ?

Pomimo tych 17 lat (kibicuje Interowi od 98) nie zamienil bym druzyny na inna w zadnym wypadku. Po skandalu, kiedy sie okazalo, ze Inter nie szyl jako jedyny z trojcy bylem dumny, tak jak wszycy kibice Interu, i te 17 lat juz nie mialo tak wielkiego znaczenia.

A walka o trofea sie zacznie spokojnie.

Mysle, ze Inter pnie sie do gory, natomiast Milan pnie sie (jesli mozna to tak nazwac) w odwrotnym kierunku. Taki byl moj cel. A jak jest naprawde sie okaze w przyszlym sezonie, jednak wielu kibicow jest takich, ktorzy patrza realnie na mercato, tak jak osoba powyzej. A takich dowodow jest wiele.

Vieri, Favalli do Milanu ? Jeszcze niedawno niewypaly szly wylacznie w kierunku Interu, a dobrzy gracze w przeciwnym.
Ostatnio zmieniony przez Luk Czw Sie 10, 2006 22:01, w całości zmieniany 1 raz  

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 21:59   

hahaha :)
1. mamy Gilardino, jest mlody i dobry.....
2. Vieri juz u nas byl za darmo i nic nie ustrzelil....przespales to?

---------------------------

a to ma do rzeczy, ze piszac ironicznie 'co Milan, ta zgrana druzyna ugrala ostatnio' probujesz jakos umniejszyc jej poziom, nie wiem czy to w kontekscie transferow czy czegos innego, ale fakt jest taki, ze mimo iz Milan nic nie ugral w tych latach (sorry, wygrac moze tylko jeden) to byl wielka druzyna i nie wiem po co w ogole takie pisanie....no chyba, ze napiszesz konkretnie o co ci chodzi i mam andzieje, ze jednak o transfery, bo jak nie to bedzie offtop ;) i na koniec, Inter narzie ingdzie sie nie pnie a Milan nigdzie nie spada, sezon sie jeszcze nie zaczal, wiec nie ocenial po mercato, bo wy co roku kupujecie i kupujecie a efektow zero, pominac mozesz nawet Serie A zeby nie pisac o walkach etc, spojrz na dokonania w europie, bardziej miarodajne?
Ostatnio zmieniony przez Pamato Czw Sie 10, 2006 22:06, w całości zmieniany 1 raz  

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 22:04   

"Mysle, ze Inter pnie sie do gory, natomiast Milan pnie sie (jesli mozna to tak nazwac) w odwrotnym kierunku. Taki byl moj cel. "
Haha, nie wiedziałem, że masz tak ważne decyzje w rękach :P

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 22:18   

lukair napisał/a:
Kto wie, co sie dzialo wczesniej. Wszak telefony panowie prokuratorzy podsluchiwali ledwie 2 lata :>
I widzisz...brniesz w głupocie dalej. Zapominając chyba o "paszportach" Recoby.
lukair napisał/a:
Bo Maxwell to uznana marka, w europie.
No tak...ta uznana marka poszła do Empoli ;>
lukair napisał/a:
Podczas gdy Bonera gral w kiepskiej Parmie, kilka razy w UEFA z kiepskim skutkiem.
Ale zapomniałeś o różnicy klas zespołów i chyba w udziale porównywanych zawodników. Bo jak pamiętam dobrze Parma ostatnimi czasy miała problemy finansowe a sam Bonera miał chyba większy wpływa na grę Parmy niż Maxwell Ajaksu.
lukair napisał/a:
Maicon to jeden z lepszych pilkarzy Monaco ostatnich 2 lat.
Stawiałbym jednak na Evrę i Adebayora...a nawet na Giuliego
lukair napisał/a:
Inter jednak przeprowadzil bardzo rozsadne zakupy, co udowodnilem w poprzednim poscie.
Inter jak co roku przeprowadza rozsądne transfery ;>
lukair napisał/a:
Po transferze Invry bylem ciekawy reakcji waszej, bo wiedzialem, ze Inter walczy z Milanem o Ibre.
No i widzisz...piszesz to nie wiedząc o naszej bardziej niechęci do Ibry niż fascynacji. Większość z nas nie emocjonowała sie transferem Szweda (czytaj: nie chciala go w Milanie). Tak więc nie sądź, że nam szkoda bo trafił do was.
lukair napisał/a:
Vieri, Favalli do Milanu ? Jeszcze niedawno niewypaly szly wylacznie w kierunku Interu, a dobrzy gracze w przeciwnym.
Akurat tych dwóch to były uzupełnienia składu a nie podstawowi gracze. Favalli to wg mnie zapchjdziura na Puchar Włoch i czasem jak sie ostatnio zdarzyło alternatywa w przypadku absencji podstawowych obrońców. Nie wiem na podstawie czego określiłeś już teraz trafność nowych nabytków. Bo jak mówisz że kibicujesz Interowi od X-lat to chyba dopadła Cię amnezja ostatnio. Bo Ibra i Vieira ostatni sezon nie zagrali w jakiejś fenomenalnej formie...żeby nie powiedzieć dosadniej.
lukair napisał/a:
Mysle, ze Inter pnie sie do gory, natomiast Milan pnie sie (jesli mozna to tak nazwac) w odwrotnym kierunku.

Rene Descartes ze swoim "Cogito ergo sum" to przy Tobie jednak "małe miki"

Luk 
Interista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 22:54   

inv napisał/a:

a czemu mają służyć powyższe słowa? przychodzisz na forum i siejesz zamęt idiotycznymi stwierdzeniami.

To jest jedna opinia. Oczywiscie pozbycie sie Shevchenki, a zakupienie w jego miejscu kogo? Jest rozsadnym posunieciem. Nie to co polityka Interu.

Cytat:

kolejny wyraz głębokiej frustracji, a dlaczego w ciągu dwóch? Z grzeczności nie zapytam, co Inter wywalczył choćby w XXI wieku ;)

Frustracje to czulem jak cudem sie zalapaliscie do eliminacji CL.

Cytat:

poczekam z odpowiedzią na sukcesy Interu, zwłaszcza w LM... ;]

Nie kijem go to siekierka. Wiec moze na piechote.

Kazda druzyna, aby stac sie ekipa klasowa, musi pilkarzy tworzacych ta klasowa druzyne, kupic. Barcelona musiala kupic tych pilkarzy, aby stac sie druzyna klasowa, wiec to, ze Inter zakupil w tym okienku tych, a nie innych pilkarzy moze w efekcie sie okazac taka sama praktyka. Pilkarze to wszakze nie sa chyba slabi.

chrissnail napisał/a:
I widzisz...brniesz w głupocie dalej. Zapominając chyba o "paszportach" Recoby.

Ja cie glupkiem nie nazwalem. To po pierwsze.

Paszporty Recoby... moze przypomnij jak ty ta sprawe widziales, zeby nie bylo nieporozumien.

Cytat:

No tak...ta uznana marka poszła do Empoli ;>

Poszla do Empoli dlatego, ze nie posiadala paszportu UE, a limit w Interze juz sie wyczerpal. Dlatego byl potrzebny pomost w postaci Empoli. Nie trafiles tym razem.

Cytat:
Ale zapomniałeś o różnicy klas zespołów i chyba w udziale porównywanych zawodników. Bo jak pamiętam dobrze Parma ostatnimi czasy miała problemy finansowe a sam Bonera miał chyba większy wpływa na grę Parmy niż Maxwell Ajaksu.

Chyba. To dobre podsumowanie.

O Bonere sie nie chce klocic, bo Bonera talent ma i moze byc trafionym transferem, wiec o nim nie pisz. Bardziej sie skupialem w porownaniach na transferach jako ogole, a nie jednostkach.

Cytat:
Stawiałbym jednak na Evrę i Adebayora...a nawet na Giuliego

Nie napisalem najlepszy, tylko jeden z lepszych.

Evra gra od zimy w Man Utd. Adebayor podobnie, a Guliego juz "chwile" nie ma w Monaco. A ja pisalem w przeciagu oastatnich 2 lat, a glownie chodzilo mi o poprzedni rok.

Cytat:
Inter jak co roku przeprowadza rozsądne transfery ;>

Vieira, Gross, Ibrahimovic chociazby, to faktycznie dno totalne. Nie to co kiedys, Georgatosy, Sukury, Greska, Okany i inne...

To tylko ten sezon. Stankovic, Cambiasso, Figo, Samuel to kolejne niewypaly.

Cytat:
No i widzisz...piszesz to nie wiedząc o naszej bardziej niechęci do Ibry niż fascynacji. Większość z nas nie emocjonowała sie transferem Szweda (czytaj: nie chciala go w Milanie). Tak więc nie sądź, że nam szkoda bo trafił do was.

Nigdy tak nie sadzilem, chociaz musze przyznac, ze stawialem na Milan, ktory tego pilkarza (o takich charakterystykach) bardziej potrzebowal od nas, a mimo wszystko wyladowal w Interze. A czas tyka...

Cytat:
Bo Ibra i Vieira ostatni sezon nie zagrali w jakiejś fenomenalnej formie...żeby nie powiedzieć dosadniej.

Tu sie absolutnie zgadzam. Mimo wszystko lepiej kupic tych pilkarzy pamietajac ich gre jeszcze rok czy 2 lata temu, niz pilkarzy o niewyrobionym nazwisku.

Vieira to swiatowej klasy pomocnik i raczej chyba klocic sie o to nie musimy?

Bart668 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 23:01   

Cytat:

Po skandalu, kiedy sie okazalo, ze Inter nie szyl jako jedyny z trojcy bylem dumny, tak jak wszycy kibice Interu, i te 17 lat juz nie mialo tak wielkiego znaczenia.

A podaj mi jakies sensowne zarzuty... Dlazcego Milan zostal ukarany? Bo cos zle wypadlo w meczu Arezzo-Salernitana? :/

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 23:22   

lukair,wiesz ze same nazwiska nie grają,jak Mancini nie poukłada ich dobrze to się "pozabijają" jak w realu...a MIlan niech się weźmie do roboty i kupi jakiegoś strikera bo cienko jest...

Luk 
Interista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 23:30   

Bart668 napisał/a:

A podaj mi jakies sensowne zarzuty... Dlazcego Milan zostal ukarany? Bo cos zle wypadlo w meczu Arezzo-Salernitana? :/

Nie bede ukrywal, ze sprawy Milanu dobrze nie znam.

Ale gdyby nie bylo winy, nie byloby kary. A skoro kara byla, musiala byc i wina. A dla mnie to czy sie szylo w 200 meczach czy w 1 to bez roznicy.

Horrorist napisał/a:
lukair,wiesz ze same nazwiska nie grają,jak Mancini nie poukłada ich dobrze to się "pozabijają" jak w realu...

Masz racje w 100%

Porek 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 23:36   

Dlatego nie podpalaj sie tymi transferami Interu bo one tak naprawde wiele nie znacza jesli nie ma druzyny a takowej w interze nie ma od wiekow... CO sezon zmieniacie i kupujecie po 4 czy 5 nowych zawodnikow a efektow jak nie bylo tak nie ma :hmm: Cosik nie tak chyba :D Mancini geniuszem nie jest wiec ja jestem zdecydowanie dobrej mysli co do gry interu.... Mozecie oddac niepotrzebnego jzu Wam Pizzaro ktory tez byl dobrym transferem a wogole nie gral... ajj potraficie lamac talenty... :king: :rotfl: Bywa... FORZA MILAN :prayer:

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 23:39   

lukair napisał/a:
Ja cie glupkiem nie nazwalem. To po pierwsze.
Ja też nie (jest na to punkt w regulaminie " Należy pamiętać o tym, że w dyskusji atakujemy poglądy, a nie ich autora! Staraj się zachować granicę pomiędzy krytyką a obrażaniem" )...również po pierwsze.
lukair napisał/a:
Paszporty Recoby... moze przypomnij jak ty ta sprawe widziales, zeby nie bylo nieporozumien.
Nie wnikałem w to. Sfałszowany paszport (nie tylko jego) by zwolnić miejsce dla innych NON_EU. Dyskwalifikacja. Proste. Gdyby nie złapali na tego typu oszustwach to jak sądze właśnie ów Maxwell grałby w Interze wcześniej. Z reszta co za "gracz o uznanej w Europie marce" idzie na wypożyczenie na "piłkarską wieś"?
lukair napisał/a:
A ja pisalem w przeciagu oastatnich 2 lat, a glownie chodzilo mi o poprzedni rok.
No to o ostatnim pół roku mam zapomnieć? Akurat jego gra nie zapadła mi w pamięci...w przeciwieństwie do wspomnianych.
lukair napisał/a:
Vieira, Gross, Ibrahimovic chociazby, to faktycznie dno totalne.
I znów pudło. Nie chwal dnia przed zachodem słońca" Póki co są to nazwiska...w formie "do ciasta"...jakie to będą wzmocnienia zobaczymy po sezonie. Sam widzisz jakich zawodników wymieniłeś dalej...toż to swego czasu były "wzmocnienia"...btw...te wszystkie Turki...same asy miały być...a były? ;>
lukair napisał/a:
To tylko ten sezon. Stankovic, Cambiasso, Figo, Samuel to kolejne niewypaly.
...Wome...Pizarro...Solari...też hucznie zapowiadane. Możemy wymieniać tak bez końca.

Luk 
Interista

Wysłany: Czw Sie 10, 2006 23:57   

Porek napisał/a:
Dlatego nie podpalaj sie tymi transferami Interu bo one tak naprawde wiele nie znacza jesli nie ma druzyny a takowej w interze nie ma od wiekow... CO sezon zmieniacie i kupujecie po 4 czy 5 nowych zawodnikow a efektow jak nie bylo tak nie ma :hmm: Cosik nie tak chyba :D Mancini geniuszem nie jest wiec ja jestem zdecydowanie dobrej mysli co do gry interu.... Mozecie oddac niepotrzebnego jzu Wam Pizzaro ktory tez byl dobrym transferem a wogole nie gral... ajj potraficie lamac talenty... :king: :rotfl: Bywa... FORZA MILAN :prayer:

Mysle, ze w ciagu ostatnich 2, 3 lat te transfery sa dokonywane z glowa i nie tak na lapu capu jak dawniej. Natomiast z tych 4, 5 graczy to tak na prawde 1, 2 staje sie pilkarzem podstawowej 11.

Co do Pizarro, nigdy nie powiedzialem, ze to byl dobry transfer. Po drugie ten pilkarz byl zakupiony jako rezerwa dla Verona, ktory gral lepiej od Pizarro, a nie jako podstawowy gracz.

Po trzecie u was Jankulovski sie nie zmarnowal.

chrissnail napisał/a:
Ja też nie (jest na to punkt w regulaminie " Należy pamiętać o tym, że w dyskusji atakujemy poglądy, a nie ich autora! Staraj się zachować granicę pomiędzy krytyką a obrażaniem" )...również po pierwsze.

Punkt dla ciebie, chociaz ja rownie dobrze mogl bym napisac podobnie o kazdego opinii, z ktora sie nie zgadzam, a mimo to nigdy tak nie robie.

Cytat:
Gdyby nie złapali na tego typu oszustwach to jak sądze właśnie ów Maxwell grałby w Interze wcześniej. Z reszta co za "gracz o uznanej w Europie marce" idzie na wypożyczenie na "piłkarską wieś"?

Co ma piernik do wiatraka (to apropo pierwszego zdania). Limi 1 obcokrajowca na sezon obowiazuje dla kazdej druzyny Serie A, i to, ze Maxwell wczesniej nie zostal sciagniety do Interu nie mial z tym nic wspolnego.

Co do drugiej opinii. Jaki to gracz przekonasz sie w tym sezonie, jesli go nie kojarzysz, chociaz jestem pewny, ze tak.

Cytat:
No to o ostatnim pół roku mam zapomnieć? Akurat jego gra nie zapadła mi w pamięci...w przeciwieństwie do wspomnianych.

Kwestia gustu i opinii. Tu nie ma sensu nam sie spierac.

Cytat:
Vieira, Gross, Ibrahimovic chociazby, to faktycznie dno totalne.
I znów pudło. Nie chwal dnia przed zachodem słońca" Póki co są to nazwiska...w formie "do ciasta"...jakie to będą wzmocnienia zobaczymy po sezonie. Sam widzisz jakich zawodników wymieniłeś dalej...toż to swego czasu były "wzmocnienia"...btw...te wszystkie Turki...same asy miały być...a były? ;>
[/quote]
Bez przesady, jak mozna porownywac tamtych pilkarzy, do tych, ktorzy zostali zakupieni w poprzednich 2, 3 latach oraz w obecnym ?

Jakie to wzmocnienia to sie okaze po sezonie to fakt. Ale gdyby Ronaldinho przyszedl do Milanu to bym mogl pisac tak samo, chociaz to, ze pilkarz ten zaskoczy bardziej od nie wiem, np. Mistera Gregorego Rasiaka jest nieporownywalnie bardziej prawdopodobne. Chyba nikt sie nie spodziewa, aby Vieira gral padake, lub Grosso, ktory byl jednym z odkryc mundialu.
Cytat:
...Wome...Pizarro...Solari...też hucznie zapowiadane. Możemy wymieniać tak bez końca.

A ja bym mogl odpowiedziec podobnie, gdy ja podalem przyklad Vierego i Favallego.

To byly tylko uzupelnienia skladu...

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 11, 2006 00:16   

lukair napisał/a:
Bez przesady, jak mozna porownywac tamtych pilkarzy, do tych, ktorzy zostali zakupieni w poprzednich 2, 3 latach oraz w obecnym ?
Normalnie. Większość poprzedników też była okrzyknięta "świetnymi zakupami".
lukair napisał/a:
A ja bym mogl odpowiedziec podobnie, gdy ja podalem przyklad Vierego i Favallego. To byly tylko uzupelnienia skladu...
Pizarro i Solari - czy miały być to uzupełnienia czy gracze podstawowego składu? I nijak sie to ma do Favalliego. Wracając do Grosso...owszem przychodzi w dobrej formie...po dobrym sezonie dla niego. Tylko taki Pizarro przyszedł po jeszcze lepszym...szkoda jednak, że mu nie wyszło. Odpowiedź "dlaczego?" pozostawiam Tobie.

Z mojej strony EOT

Odpowiedz do tematu