ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: tom_n
Pią Wrz 01, 2006 12:17
Transfery Milanu (cz. 21)
Autor Wiadomość
bosiontko 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 00:39   

a ja juz widze Ronaldo w bwinie :D srednio bym sie cieszyl na miejscu kibicow Milanu, ale moze cos z tego bedzie. Nie wiem czemu, ale jakos to czuje. Moze jakis zakladzik :brew:

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 07:49   

kiedyś lubiłem Ronaldo-jeszcze za czasów gry w holandii. sympatia do niego zmalała w momencie gdy trafił do gorszej części mediolanu.
ale gdy słyszę że wolelibyście Iaquinte od Ronaldo,to śmiać mi sie chce!
a niby w czym drewwniak Iaquinta jest lepszy od Ronaldo?
Ronaldo to nie jest mój wymarzony transfer ,ale wole już jego niż Iaquinte.
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Porek 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 08:01   

Ja tez nie bede ubolewal nad tym transferem...:) Kazdy sie jego czepia nie wiadomo o co - bo jest Gruby?? Dla mnie moze byc jaki jest jesli tylko bedzie strzelal bramki i dobrze rozgrywal... Leniwy - zaden wg mnie to argument - zobaczymy czy bedzie leniwy jak przyjdzie na San Siro :D Nie jest to wymarzony transfer i uwazam ze jest to pomysl duzo lepszy od Jakinty ( nie weim jak sie pisze) - zreszta pisalem ze chcialbym zobaczyc Ronaldo w czerwono-czarnych barwach kilka tygodni temu :D Wiec ja spokojnie czekam :D :brew:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 08:23   

malutki napisał/a:
. Transfer Brazylijczyka na pewno nie zaszkodzi

zaszkodzić moga nam kontakty z Realem. w przyszłym roku znowu będzie TeleKakaNowela.

Morattiego krew zaleje i może to się skończyć tym, że do Realu trafi Adriano, a do Interu Ronaldo. jeżeli R9 wyląduje u nas to za rok Moratti zaproponuje Chelsea Adriano za... Szewczenke :P

inv 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 08:37   

kilka przemyśleń ode mnie na porannym kacu...

Z wypowiedzi pomeczowych łysego i kilku zawodników z kadry można wnioskować, że najbardziej prawdopodobny jest transfer Ronaldo.

Mimo, że chętnie zobaczyłbym innego napastnika w formacji ofensywnej, to doceniam jego klasę (zresztą co można powiedzieć o zawodniku, który w 587 meczach zdobył 432 gole, a w tym sezonie 15 bramek w 21 meczach).

Nie odczuwam w stosunku do niego jakiejś antypatii i jak pisałem, nie wykluczam, że mógłby stać się wartościowym zawodnikiem, wbrew temu, co twierdzą 'profesjonalne' media (w kółko powtarzane informacje o jego tuszy, ociężałości etc.)

Liczę po cichu na Milan Lab, jeśli chodzi i przywrócenie mu optymalnej formy ;) chociaż sezon już tuż tuż...

Inna sprawa, że jeśli sprowadzamy Ronaldo (30-lat), oznacza to, że na rynku nie było zawodnika na tyle wartościowego, aby wydać na niego sporo kapusty, albo zawodnika, którego bylibyśmy w stanie wyciągnąć (vide Adriano).

Nie sądze, żebyśmy się tym transferem rozczarowali, w ostateczności będzie miał kto zdobywać gole w LM, jako że talent 'boskiego' Gilardino wciąż nie może eksplodować :D

W przypadku, gdy znajdziemy (powiedzmy za rok) odpowiedniego zawodnika do pierwszej jedenastki, Ronaldo będzie wymarzonym rezerwowym ;)

Martwi mnie jednak fakt, że Ronnie nie jest zawodnikiem tak elastycznym, jak Sheva. Zobaczymy, jak to Carlo rozwiąże... jeśli do transferu w ogóle dojdzie :-)

inv transferowy

---
edit:

kiedyś Ronaldo był niesamowity, mam nadzieje, że sporo z tego mu zostało ;)
http://video.google.com/v...86790&q=Ronaldo
It's understood

Wentyl 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 09:01   

Ja licze teraz na Calderona. Oby nadal się upierał, że sprzeda Ronaldo wyłącznie za Kake. Nasi działacze chyba by nie oddali Kaki w zamian za Ronaldo...

Ale może to byc tylko zasłona dymna (oby!) i Milan sprowadzi kogoś porządniejszego (został już chyba tylko Tevez).

Interista 
Interista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Śro Sie 23, 2006 09:11   

inv napisał/a:

Inna sprawa, że jeśli sprowadzamy Ronaldo (30-lat), oznacza to, że na rynku nie było zawodnika na tyle wartościowego, aby wydać na niego sporo kapusty, albo zawodnika, którego bylibyśmy w stanie wyciągnąć (vide Adriano).

a Torres :) ?

inv 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 09:24   

Interista napisał/a:
a Torres :) ?

jeśli miałaby być to kwota, jaką życzy sobie za niego Atletico, to odnosi się do tego ta część:

"na rynku nie było zawodnika na tyle wartościowego, aby wydać na niego sporo kapusty"

:P
It's understood

bierhoff 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 09:29   

inv Ronaldo nie ma 30 lat tylko 28 (chyba tyle co Sheva) Mnie nie martwi sam transfer ale to ze Ronaldo ma sklonnosc do lapania rozmaitych urazow z powaznymi wlacznie Jezeli omina go kontuzje i popracuje troche nad wytrzymaloscia beda z niego ludzie

EDIT
A moze i 30 :P wydawalo mi sie ze jest mlodszy :hmm:
Ostatnio zmieniony przez bierhoff Śro Sie 23, 2006 09:32, w całości zmieniany 1 raz  

chip 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 09:31   

ronaldo ma 30 lat (tak jak szewa) :q

rafi 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 09:42   

po przeczytaniu komentarzy pomeczowych gallianiego i carletto dochodze do wnoisku, ze milan stara sie jedynie o ronaldo.a gdzie boczni obroncy, ktorych potrzebujemy na gwalt?sergio ani w defensywie ani w ofensywie nic nie pokazal, a te jego dosrodkowania w trybuny to juz nawet nie denerwuja, bardziej smiesza.cafu nie da rady zagrac juz nawet 90 min, a co mowic o calym sezonie.sa dwie mozliwosci i moim zdaniem nalezy wybrac jedna znich,albo sergio zastapi jankul (malo prawdopodobne), albo kupimy klasowego obronce, ktory stanie sie podstawowym lewym defensorem (raczej tez male prawdopodobn, bo nasi sternicy sa zadowoleni z formy i wystepow naszych staruszkow).tak czy owak jezeli przywitamy kogos, to bedzie to tylko napastnik.czy ronaldo czy tevez czy bog wie kto nie robi roznicy, bo oni nas nie zbawia i ten sezon w LM i niedaj boze w seriea trzeba zapisac na straty

Mazur13 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 10:01   

ROTFL!!!Oni na poważnie z tym Ronaldo!Ja rozumiem,że to pieniądze Berlusconiego,ale jeśli go kupią z tyle ile żąda Real (30-40 mln E) to dla mnie będzie to porównywalny transfer z wymianą na linii Inter - Juve (Cannavaro za jakiegoś łosia,po którym słuch zaginął).Daczego NIE - łatwo łapie kontuzje,ma nadwagę (profesjonalista ku
!@a mać!),szczyt formy zdecydowanie za sobą.Dlaczego TAK - MOŻE odbuduje formę (MilanLAB :devil: ),podniesie prestż klubu,wkurzymy Morattiego :rotfl2: i TEORETYCZNIE nadal jest jednym z najlepszych napastników świata.Sami rozważcie za i przeciw.Ja jestem na nie.Casus Rivaldo się kłania.

EDIT - odpuścili Sobisa - poszedł do Santander...

Shien 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 10:13   

Wiem, ze mercato się jeszcze nie skończyło, ale... niech ktoś wskaże choćby jeden pozytyw! Jednego piłkarza który dołaczył do nas własnie w tym okienku transferowym i kwalifikuje sie od podstawaowej 11. NIKT.
Jeśłi naprawdę liczymy na Ronaldo...t6o czego my własciwie mamy szukać w Europie? Z kim? Z muzealnymi, nijakimi flankami, z dziwactwami Didy i przede wszystkim brakiem porzadngo napastnika? To tylko większe problemy. Mniejsze- środek obrony w razie nieobecności kogoś z duetu Kakha- Sandro, niewiadoma forma pomocników i również brak pewnych zastępców.
Miało być tak pieknie i chociaż jeszcze moze być, to...gdyby ktoś powiedział mi w czerwcu, że oddamy Szewę, a po rozpadzie Juve nikt do nas nie trafi (nie mówiąc już o Pączku Ronaldo) to kazałbym mu popukać się w czoło. A teraz? Jakie mamy szanse np. z Barcą, która zdecydowanie się wzmocniła właśnie graczami Juve? Praktycznie żadne.
Można się pocieszać, ze jest jeszcze czas, tyle żeby nie wyszło, że tonący brzytwy się chwyta.

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 11:15   

Shien napisał/a:
Wiem, ze mercato się jeszcze nie skończyło, ale... niech ktoś wskaże choćby jeden pozytyw! Jednego piłkarza który dołaczył do nas własnie w tym okienku transferowym i kwalifikuje sie od podstawaowej 11. NIKT.

to Ty (lub ktos kto uwaza podobnie) wskaz jakiegos pilkarza,ktory moglby od zaraz wskoczyc do pierwszej 11 i zgodzilby sie:

1. w poczatkowym etapie mercato nawet na gre w Serie B
2. w pozniejszym okresie na Serie A z - 15 ptk. bez pucharow
3. nastepnie na gre w klubie z nadal -15 pkt. i iluzorycznymi szansami na p.UEFA
4. nieco pozniej na - 8 pkt. w Serie A i niepewny start w CL

na koniec,zeby dopelnic obraz,przypomne,ze w miedzyczasie po dezyzji sadu I instancji czekalismy na wyrok sadu II instancji (w ktorego wyniku moglibysmy grac w Serie B),a do poczatku sierpnia nie bylo nawet pewne,ze zostaniemy dopuszczeni do CL (mimo decyzji wloskiego zwiazku czekalismy na decyzje UEFA)!

jestem ciekawy kto,majacy stanowic znaczne wzmocnienie (rozumie sie samo przez sie,ze musialby miec odpowiednie "nazwisko") zgodzilby sie na to?? no kto??

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 12:28   

Mości napisał/a:
1. w poczatkowym etapie mercato nawet na gre w Serie B
2. w pozniejszym okresie na Serie A z - 15 ptk. bez pucharow
3. nastepnie na gre w klubie z nadal -15 pkt. i iluzorycznymi szansami na p.UEFA
4. nieco pozniej na - 8 pkt. w Serie A i niepewny start w CL

Mości zaraz będziesz mógł doedytować punkt 5.
http://www.pilka.pl/?mid=1&show=59850 Juve chce nas zabrać za sobą na dno.

która gwiazda zagra w klubie, który może nie zagrać w LM?

Walker 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 14:42   

Copolla odszedl na wypozyczenia. Mam nadzieje, ze to oznacza Buffona. Albo w najgorszym wypadku Amelie!

I jedengo nie rozumiem. Skoro wedlug Lysego mamy najlepszego napastnika w Europie to po kiego wala facet leci do Madrytu????Zamiast wczesniej do Lyonu, tudziez Turynu itp. itd....???

FORZA MILAN!
Ostatnio zmieniony przez Walker Śro Sie 23, 2006 14:53, w całości zmieniany 1 raz  

rafi 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 14:42   

mosci, ale Ty caly czas wierzyles w przyjscie wielkiego grajka.czyzby wiara sie zachwiala?od 3 tygodni wiadomo bylo,ze gramy w LM (bo chyba nikt nie watpil po wylosowaniu gwiazdki, ze nie nie zagramy).to duzo czasu na sprowadzenie potrzebnych graczy.nie wydarzylo sie praktycznie nic w tej materii, nie liczac bonery i yoana, zostalismy z pustymi rekami.a swoja droga co dzieje sie z ze roberto.przydalby sie bardzo jako wzmocnienie II linii.byc moze wtedy carlo zrezygnowalby z sergio, bo mialby w pomocy gracza lewonoznego, potrafiacego zaatakowac ze skrzydla

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 14:50   

Walker, niekoniecznie bo nawet jak kupimy Buffona to rezerwowy bramkarz jest potrzebny. No chyba, że Dida będzie chciał siedzieć. Prędzej kupimy Amelie. zobaczymy.

rafi, też się zastanawiam. Sergio i Seedorf popełniali wczoraj mnustwo kiksów. konkurencja im się przyda. Jankula mister chyba odpuścił.

o której te mega transfery się zaczynają? ;)

Luk 
Interista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 15:32   

Ja tam dalej licze na Ronaldo :P

Na takie Derby dlugo czekalem, zbyt dlugo :]

A gruby jak to gruby, duzo :P go bedzie na boisku, ale to juz nie ten sam zawodnik. I na pewno to nie jest typ zawodnika, ktory zastapi Sheve. Ale coz, to nie moj problem.

Sushi 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 15:40   

http://sport.onet.pl/0,12...,wiadomosc.html

Czyżby naprawdę miał do Milanu trafic Ronaldo?Czy włodarzom w Milanie sie w głowach poprzewracało dlaczego ten "Gruby Królik" ? Mam nadziej,że to tylko spekulacjie.Jeżeli Ronaldo ma zastąpić Shevę to ja dziękuje.
:chmura: :chmura: :chmura:

mms 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 15:46   

na 18 mln euro wyceniono Teveza. Skoro jego agent namawia Milan do negocjacji, a nasi działacze sa coraz bliżej pozyskania Ronaldo za tę sume, to ja .................. dziękuje.
Nadal mam nadzieje, że do tego nie dojdzie.

Bati 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 16:20   

Dużo portali internetowych pisze o transferze Ronaldo do MIlanu. Lepiej by było zakupić Davida Ville lub Tuncay. Jestem głęboko przekonany ,że lepiej byśmy na tym wyszli. Gra z Ronaldo niezbyt mi się widzi ,ale jak przyjdzie to cóż, trzeba będzie się modlić o powrót do formy.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 16:37   

Ooo.. właśnie: Tuncay Sanli czy jak go tam zwą - ten zawodnik ma świetną technikę i niezłą skuteczność.
Wolałbym go od wszystkich czterech panów z ankiety.
Rocznik 82', 182 cm wzrostu i około 70 kg.
No i strzelił w LM kilka razy więcej bramek od naszego skrzypka ;)

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 17:22   

rafi napisał/a:
mosci, ale Ty caly czas wierzyles w przyjscie wielkiego grajka.czyzby wiara sie zachwiala?

oczywiscie,ze sie nie zachwiala! :) nadal uwazam tez,ze to mercato jest totalnie inne od wszystkich poprzednich!
przeczytaj jeszcze raz co pisalem. teraz dopiero jest szansa na dobry transfer bo sytuacja nasza sie wykrystalizowala (grozby FIFA to dla mnie kompletna bzdura,predzej Torres zacznie strzelac 20 bramek w sezonie,niz oni nam cos zrobia :P ).

nie zmienia to jednak faktu,ze nadal czekam na odpowiedz od kogokolwiek na moje wczesniej postawione pytanie. tyle bylo krytyki,a teraz nie ma argumentow na poparcie stanowiska?? nie wierze,musicie znac jakies "gwiazdy",ktore zgodzilyby sie u nas grac mimo zagrozenia degradacja :P

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 23, 2006 17:42   

acmilan1899 napisał/a:
No i strzelił w LM kilka razy więcej bramek od naszego skrzypka ;)

kilka razy więcej? :) 100 * 0 i tak równa się zero ;)

Sanli się znakomicie zapowiadał, ale teraz nawet nie mam pojęcia co się z nim dzieje. Ale może być nawet on, byle darowali sobie tego Ronaldo

[ Added: Wed Aug 23, 2006 19:09 ]
Mości napisał/a:

nie zmienia to jednak faktu,ze nadal czekam na odpowiedz od kogokolwiek na moje wczesniej postawione pytanie. tyle bylo krytyki,a teraz nie ma argumentow na poparcie stanowiska?? nie wierze,musicie znac jakies "gwiazdy",ktore zgodzilyby sie u nas grac mimo zagrozenia degradacja :P
pzdr.

Realne zagrożenie degradacją istniało jedynie do połowy lipca. Później można było je rozpatrywać jedynie na płaszczyźniej czysto teretycznej ( mało prawdopodobne uwzględnienie apelacji prokuratora). Przykładu konkretnego piłkarza podać nie mogę bo z żadnym nie miałem przecież sposobności rozmawiać. Ale nie sądzę aby piłkarze mieli klapki na oczach i patrzyli na możliwość gry w europejskich pucharach wyłącznie w najbliższym sezonie. Raczej patrzą na potencjał drużyny w przeciągu najbliższych kilku lat.

Ale idąc Twoim tropem myślenia powinien do nas przyjść Buffon. On i tak nie zagra w pucharach (nawet w Serie A) więc co mu za różnica który zespół bez pucharów będzie reprezentował. Podobnie jest z Torresem, Riquelme, Tonim. Mając już zapewnione eliminacje Ligi Mistrzów mogliśmy mieć Huntelaara, Snijdera, Gerrarda, van der Vaarta, Vicente itd. Nie twierdzę, że wszyscy z nich by nam się przydali, ale są to klasowi zawodnicy, a ponieważ bierzemy pod uwagę jako kryterium możliwość gry w Lidze MIstrzów to ze ściagnięciem tych zawodników nie powinno być problemów.

Poza tym 10 lat temu, gdy Milan przechodził kryzys tez nie graliśmy w Europejskich Pucharach a mimo to jakichs strasznych problemów z transferami nie mieliśmy.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi