ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: tom_n
Pią Wrz 01, 2006 12:17
Transfery Milanu (cz. 21)
Autor Wiadomość
Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 11:14   

Pippo napisał/a:
Wielu ekspertow pilki noznej powtarzalo, ze to juz nie ten Ronaldo z przed lat. M. in. w wyrazaniu swojej opini, sugerowalem sie ich sugestiami, z ktorymi sie zgadzam.

Wielu specjalistow uwaza ze dla Gattuso mecz bez kartki to mecz stracony, ze Pirlo nazywa sie Prilo i ze Beckham to nadczlowiek bo taki ladny i w ogole. Od dobrych dwoch lat Ci eksperci sa tak zapatrzeni w Barcelone jak byli kiedys w Real przez co ich patrzenie na Ronaldo jest o 180 stopni inne. Najlepiej przy wyrazaniu swojej opinii sugerowac sie jednak swoimi spostrzezeniami.
Pippo napisał/a:
Przeszedl do Realu, w debiucie strzelil 2 bramki, jezeli dobrze pamietam. Pozniej przez 2 miesiace nie zdolal umiescic pilki w siatce rywali. Zgodze sie, ze przezyl jakis niezly powrot do formy, ale nie byl on dlugotrwaly.

Adriano mial przerwe prawie polroczną niemogąc trafic do bramki rywali. Pilkarz moze sie czasami zablokowac, tu psychika odgrywa wazna role. Wazne ze sie odblokowal i sezon ten zakonczyl z 23 bramkami na koncie.
Pippo napisał/a:
Ale to co on pokazuje w barwach Realu, a takze splywajac na niego ogromna fala krytyki, utwierdza mnie w przekonaniu, iz on ma najlepsze lata za soba.

W barwach realu w samej lidze hiszpanskiej strzelil w 4 sezonach 80 bramek, wszystkich strzelil 99. W tym samym czasie Torres strzelil 61.
Byc moze najlepsze lata ma juz za soba i kazdy nastepny sezon bedzie gorszy, tego nei wiemy, jednak dziwi taki tekst z ust torresoentuzjasty, jesli porownac osiagniecia tych dwoch zawodnikow tylko w tym ostatnim okresie o ktorym wciaz mowisz.
Pippo napisał/a:
Swego czasu o Ronim tez bardzo wiele pisalo sie w gazetach, nawet wiecej niz robi sie teraz to obecnie o Torresie.

Tylko ze Ronaldo byl w tym czasie niesamowity. Laczyl niesamowity start do pilki, szybkosc, technike, drybling jednym slowem efekciarstwo, z nieslychana efektywnoscią. Pisano o nim bo gral ladnie dla oczu i stzrelal mase bramek. A dlaczego pisze sie o Torresie ? I w jakim kontekscie ? Bo ja od trzech lat slysze tylko jeden kontekst: "Wielka nadzieja hiszpanskiej pilki, jego talent niedlugo eksploduje" itd.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Szatan 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 11:41   

Torres to dobry gracz, ale porównywać jego umiejętności z Ronaldo ( w podobnym wieku) to głupota. To tak jak zestawić ze sobą Polskę i Brazylię (nie obrażając Polski ale taka prawda)

Pippo 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 13:13   

Veerapan napisał/a:
Pippo napisał/a:
Ale to co on pokazuje w barwach Realu, a takze splywajac na niego ogromna fala krytyki, utwierdza mnie w przekonaniu, iz on ma najlepsze lata za soba.

W barwach realu w samej lidze hiszpanskiej strzelil w 4 sezonach 80 bramek, wszystkich strzelil 99. W tym samym czasie Torres strzelil 61.

* Co nie zmienia faktu, ze stacza sie powoli na dno, i powtorze jeszcze raz. W porownaniu do Torresa, ma kto mu wypracowywac sytuacje bramkowe, przez co ma ich wiecej w porownaniu do El Nino.

Veerapan napisał/a:

Patrz wyżej ;) *

PS. Zreszta nie zdziwi mnie tekst z ust antytorresa, ze to nie ma znaczenia, z kim gra w druzynie itp. Ale jestem jednego pewien. Gdyby nie koledzy z druzyny Roniego, nie strzelilby przez te 4 lata tylu bramek. ;)

pzdr.

marco58
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 14:50   

widze,ze spotkał sie proTorresowicz i antyTorresowicz,
Veerapan nikt tu nie umniejsza dokonan Ronaldo ale teraz to juz nie ten pilkarz, fakt moze i strzela te bramki, ale za to jak sie porusza po boisku a raczej chodzi to bym go nawet na ławke nie dał, zero zaangazowania i checi, przynajmniej tak to wyglada i jakbym zobaczył go chodzacego po boisku w LM w barwach Milanu to chyba bym wyrzucił telewizor przez okno, nie jestem az takim zwolennikiem Torresa, ale uwazam, ze byłby on o wiele lepszym zakupem, jest młodszy i jego talent jeszcze moze sie rozwinac, Ronaldo natomiast pogra jeszcze z 2-3 lata i co sezon pewnie gorzej
a co do tego ze grał na mistrzostwach tylko za nazwisko to tez tak uważam, zreszta połowa składu tak grała, o czym bardzo duzo mówiono i pisano zarówno w prasie jak i tv

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 14:53   

tyle ze same gole to nie wszystko.ronaldo za duzo asyst nie zaliczy,do tego nie pomoze w rozgrywaniu,pressingu tez nie bedzie "trzymal" bo jest zbyt leniwy.

malutki 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 17:02   

Witam po dłuższej nieobecności.

Przez te półtora miesiąca nie byłem z Milanem w pełni na bieżąco, w ogóle z całym Calcio, jednak starałem się tak często, jak to tylko możliwe, przeglądac prasę (Gazzetta) i wpadac na acmilan.pl.

Milan przyzwyczaił nas do wielkich transferów, gdy mercato zbliżało się ku końcowi. Jak będzie w tym roku? Ano, średnio to widzę. Przez cały okres trwania mercato i jeszcze przed jego rozpoczęciem, słyszałem o takich nazwiskach, jak Ronaldo, Drogba, Ronaldinho, Eto'o, Henry, Ibrahimovic, Crespo, Suazo, Tevez, Gerrard, Totti, Torres, Villa, Zambrotta, Buffon, Gallas. Które z tych nazwisk pojawiły się już w Milanie? Żadne! Które się pojawią? Prawdopodobnie będzie to Ronaldo, może Torres, choc bardziej prawdopodobny (wg mnie) jest transfer Brazylijczyka.

Inaczej to wszystko sobie wyobrażałem. Dajemy sobie wyrwac najlepszego strzelca ostatnich 50 lat, Romek zagrał na nosie Berlusconiemu. Podrażnił jego dumę, Silvio da popalic w czasie mercato - tak sobie myślałem. Jak myślę teraz? Daliśmy sobie wyrwac Shevę, a zamiast czynnie działac na polu transferowym, jesteśmy bierni. Czemu pieniędzy za Shevę + kasy z kieszeni Silvio nie wydamy na kogoś naprawdę konkretnego, kto załatałby choc w 90% dziurę po Ukraińcu? Czemu wszyscy działają, a Milan czeka. Oby moje słowa się nie sprawdziły, oby było mi głupio, że wydałem taki osąd jeszcze podczas trwania Mercato, a Milan w ostatnich dniach sprawi nam wielką niespodziankę...

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 17:39   

a nie zastanawia coponiektorych to, ktora ewentualnie z wielkich gwiazd zgodzilaby sie od kopa sie przejsc od klubu, ktory nie jest pewny gry w LM i na starcie ligi ma -8pkt??

oczywiscie ofensywa Milanu na koncach mercato jest slawna, ale mysle, ze gdyby nie afera to Milan duzo szybciej postaralby sie o nastepce Shevy, gdyz zwyczajne mialby wiecej 'argumentow' :/

do jutra, do godz 23 (oby) Milan jest w kropce..... z perspektywy zawodnika majacego do wyboru klub z LM i ten bez niej sytuacja wydaje sie raczej prosta ;)

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 17:42   

mysle,ze wszyscy musimy zrozumiec,ze to mercato jest inne niz wszystkie!
przez dluzszy czas bylismy w zawieszeniu co praktycznie zablokowalo nam szanse na jakiekolwiek spektakularna transfery. zaden rozsadny zawodnik (znaczy sie "gwiazda") nie zdecydowalby sie na podpisanie kontraktu z klubem,ktory moze znalezc sie w serie B. nasza sytuacja nadal nie jest do konca wyjasniona,bo jak wiadomo 2 mecz z crvena przed nami. to nam tez raczej nie ulatwia nagocjacji.

pytanie:

powiedzcie mi jakie to,realnie patrzac,transfery przespalismy (i nie pytam sie tu o graczy pokroju Tavano)??

wg mnie byli to Ibra i Diarra - wierze jednak,ze Ci zawodnicy nie znajdowali sie w naszych planach na przyszly sezon,wiec zarza sie o nich nie staral.
nie rozumiem,wiec gdzie to oburzenie. niektorych poprostu nie dalo sie do nas sciagnac (Zambro czy Canna).
zawodnicy tacy o jakich np. Cartman wczesniej wspominal - Suazo - jego to mozemy miec kiedy tylko zapragmiemy...pieniadze mamy i zawodnik napewno z pocalowaniem reki przyszedlby do nas.

ja licze na gallasa - ale czy moge miec do klubu pretensje o to gdy zostanie on w Chelsea?? raczej nie. pilka to biznas i nie nalezy bawic sie w romka tylko po to by zamknac usta tym,ktorym caly czas za malo.

poczekajmy z krytyka do konca okienka,potem wszystko na zimno ocenimy.
a na ocene samych zawodnikow (jacykolwiek by nie przyszli) musimy i tak poczekac co najmniej pol roku...

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 18:50   

Mości w sumie myslisz bardzo trzezwo i spokojnie oceniasz fakty, ale mam nadzieje ze masz ta swiadomosc, ze jesli wybije 1 wrzesnia, a Milan nie wzmocni porzadnie, zwlaszcza ataku, to to Twoje przeswiadczenie, ze "Milan jakby chcial to by kupil kazdego, ale nie interesowali sie Ibrahimovicem, Crespo, Diarra, Zambrotta, a Buffon to wogole nie widnial nigdy w planach" bedzie bardzo smieszne :P bo z takim atakiem jaki teraz jest, to ja nie wroze rewelacji, a jakby jeszcze 2-3 obroncom zabraklo Geriavitu albo DoppelHerza to lezycie :devil: taki Ibrahimovic jest jaki jest, ale jakby przyszedl na lepsza strone San Siro to wprowadzilby troche spokoju w serca kibicow Milanu i wrogow Interu :] a wystarczyl worek zlociszy i Szwed bylby Wasz :D
Ale osobiscie mysle, ze na dniach bedzie prezentacja jakiegos napastnika - Beppe Signori podobno ma juz dosc gry na Wegrzech, wrocilby chetnie na rodzinna ziemie ;)

Walker 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 18:56   

Mości napisał/a:
pytanie:

powiedzcie mi jakie to,realnie patrzac,transfery przespalismy (i nie pytam sie tu o graczy pokroju Tavano)??

Z krytka trzeba poczekac to fakt. Ale wnioski nasuwaj sie same.

Jakie przegapilismy.

1. Dlaczego nie postawiono Chelse przed murem? Checie Sheve? Dajecie kase i Gallasa?

2. Dlaczego nie powalczylismy o Diarre? To zawodnik kompletny i moim skromnym zdaniem najbardziej perspektywiczny defensywny pomocnik obecnie. lepszy od Vieiry i Emersona i do tego mlody. Nic tylko brac. A tak mamy tylko Rino. Bo Vogel, Brocchi to gracze nie tej klasy. A Ambro z calym szacunkiem i sympatia jaka go darze, lapie za duzo konuzji!

3. Dlaczego tak latwo zrezygnowano z Zambrotty?

4. Dlaczego nie walczymy o Buffona?

5. Dlaczego musimy zaprzeczac jak banda pajacow, ze Kaka zostaje. Co osmielilo Real do takiego zachowania?

6. Dlaczego robimy wiele krzyku o Foggie? Gracz pewnie i utalentowany, ale jak znam zycie skonczy na wyporzyczeniu w Palermo albo innej Atalancie ( vide Donatti, Della Bonna, Kutuzov e tutti quanti)

7. Dlaczego intersujemy sie Ronaldo???Transfer Rivaldo nic nas nie nauczyl?

8. Dlaczego czekamy tak dlugo na transfery. Potem znowu zawodnicy beda przez pol roku aklimatyzowali sie i uczyli stylu druzyny??

FORZA MILAN!!

myhalek_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 19:49   

Ja uwazam ze 3 lub 4 transfery są juz zaklepane wszystko zalezy tylko od jutrzejszego meczu z Red Star.
Forza Milan :devil:

Walker 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 20:06   

Czyli jak przegramy to nie bedzie zadnego transferu?

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 20:18   

a na miejscu przykladowo jakiegos Teveza, Gallasa czy innego Torresa chcialbys grac w klubie bez LM i z -8pkt na starcie ligi?? tacy maja do wyboru zapwne duzo lepsze opcje....
a transfer jakiegos napastnika moze i byc,ale wtedy to bedzie jakis taki Suazo czy ktos tego pokroju, byle bylo kim grac w nadchodzacym sezonie....

Walker 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 20:21   

Pamato napisał/a:
a na miejscu przykladowo jakiegos Teveza, Gallasa czy innego Torresa chcialbys grac w klubie bez LM i z -8pkt na starcie ligi?? tacy maja do wyboru zapwne duzo lepsze opcje....

Przeciez Atletico nie gra w LM! A przyszlosc Gallasa w Chelsea raczej rozowa nie jest. Podobnie jest z tevezem, ktory ostatnio stracil opaske kapitana. A tak na marginesie to kto niechcialby grac w Milanie? Tylko trzeba chciec. I wlasnie za ta impotencje winie Lysego i Silvio!

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 20:23   No więc tak...

Moja ocena dotychczasowych posunięć transferowych Milanu:

1. Rację mają ci, którzy mówią, że obecne mercato jest inne od wszystkich i tu należy dopatrywać się głównie przyczyn tego, że pod koniec sierpnia 2006 r. Milan wciąż niezbyt się wzmocnił przed kolejnym sezonem.

2. Znakomity transfer Gourcuffa. Nie od dziś wiadomo, że to nieprzeciętny talent, jeden z kolejnego fantastycznego pokolenia młodych francuskich piłkarzy - takich jak Ribery, Ben Harfa, Nasri. Dajmy mu wejść w Milan, a będziemy mieli z niego wiele pożytku.

3. Plotki ploteczki - dziękuję Interowi, że wzięli Ibrahimovica, który nazwyany jest przecież "nowym Van Bastenem". Do tej pory nie zaprezentował choćby cząstki geniuszu San Marco i coraz mniejsza jest szansa na to, że tego dokona. To zawodnik być może i utalentowany, ale również bardzo "przyziemny", skory do chamskich zachowań, boiskowy egoista. Takich piłkarzy Milanowi nie potrzeba.
Dużo bardziej wiarygodnie zapowiadałby się Ronaldo w barwach Milanu. Chcąc nie chcąc trzeba uznać, że to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii, który wcale jeszcze kariery nie zamierza kończyć. Od Zlatana odróżnia go prawie wszystko na plus, jeszcze nie jeden raz kibice Realu będą mu bić brawo. Milanu raczej nie zasili, Real z Ronniego tak łatwo nie zrezygnuje. Nie zgodzę się przy tym, że mógłby powtórzyć casus Rivaldo - prędziej dokonałby tego Zlatan, który mentalnie pasuje na brata Rivaldo.:)
Ronaldinho - no comments. Najlepsi pisarze science fiction by lepiej tego nie wymyślili.
Gallas - jak najbardziej. Wspaniały, żelazny obrońca, doświadczony i wciąż na fali wznoszącej. Dla jego potencjalnego przyjścia pełna aprobata.
Fernando Torres - w mojej ocenie zadatek na nowego Szewę. Znakomity, dynamiczny, wyszkolony technicznie łowca bramek. Problem jest jeden - nie pamiętam, aby któremuś z Hiszpanów lub zawodników tam dłużej grających dobrze poszło w Milanie (vide Javi Moreno, Jose Mari, Cosmin Contra, Rivaldo...) albo w Serie A. El Ninio ma tyle talentu, że gdyby sobie poradził z aklimatyzacją, Milan miałby z niego wiele pociechy (nie mniej niż z Szewy). Ale El Ninio to wciąż science fiction, Atletico zbudowało zbyt silny zespół. Jeśli im nie pójdzie w tym sezonie to El Ninio za rok może być nasz.
Rafael Sobis - to czego Milanowi potrzeba. Jeden transfer młodego gniewnego z Brazylii niedawno wypalił i mamy najlepszego fantasiste świata. Sobis to może być kolejny świetny nabytek, aż dziw, że jeszcze nie gra w Europie. Znakomite warunki fizyczne, ciąg na bramkę, instynkt. Módlmy się o Sobisa, Milaniści!

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 20:28   

bosiontko_ napisał/a:
Mości w sumie myslisz bardzo trzezwo i spokojnie oceniasz fakty, ale mam nadzieje ze masz ta swiadomosc, ze jesli wybije 1 wrzesnia, a Milan nie wzmocni porzadnie, zwlaszcza ataku, to to Twoje przeswiadczenie, ze "Milan jakby chcial to by kupil kazdego, ale nie interesowali sie Ibrahimovicem, Crespo, Diarra, Zambrotta, a Buffon to wogole nie widnial nigdy w planach" bedzie bardzo smieszne bo z takim atakiem jaki teraz jest, to ja nie wroze rewelacji, a jakby jeszcze 2-3 obroncom zabraklo Geriavitu albo DoppelHerza to lezycie taki Ibrahimovic jest jaki jest, ale jakby przyszedl na lepsza strone San Siro to wprowadzilby troche spokoju w serca kibicow Milanu i wrogow Interu a wystarczyl worek zlociszy i Szwed bylby Wasz

bosiontko Mości nie pisał o każdym piłkarzu których ty wymieniasz. chodziło mu jedynie o tych dwóch. Co do ibry wg. mnie to mógł być nasz ale diarra wybrałby i tak Tesco.
bosiontko_ napisał/a:
Ale osobiscie mysle, ze na dniach bedzie prezentacja jakiegos napastnika - Beppe Signori podobno ma juz dosc gry na Wegrzech, wrocilby chetnie na rodzinna ziemie
...to go bierzcie czym prędzej bo nie będziecie mieli kim grać w europejskich pucharach :D ale chyba wolicie Bobo Vierego. :D będzie miał Alex kumpla...
bosiontko_ napisał/a:
a jakby jeszcze 2-3 obroncom zabraklo Geriavitu albo DoppelHerza to lezycie
Nie ma problemu myśle że Nedved i Del pierro nie będą tacy i wspomogą naszych własnymi zapasami.Przecie macie taką super turbo apteke na stadionie więc waszym Młodziencom wystarczy...:D
Walker napisał/a:
3. Dlaczego tak latwo zrezygnowano z Zambrotty?

4. Dlaczego nie walczymy o Buffona?

Co do Zambrotty nie było siły Juve nie chciało go oddać do nas a z buffonem podobnie.

Walker napisał/a:
7. Dlaczego intersujemy sie Ronaldo???Transfer Rivaldo nic nas nie nauczyl?

8. Dlaczego czekamy tak dlugo na transfery. Potem znowu zawodnicy beda przez pol roku aklimatyzowali sie i uczyli stylu druzyny??

Ronaldo to nie Rivaldo, Baggio, Kluivert....nie oceniajmy go przed transferm.Tak to można z każdym piłkarzem( Torres - hiszpan, Sobis- kto to jest...? Henry- nie sprawdził sie we włoszech, Tevez- nie pasuje stylem, Iaquinta- za słaby, Suazo-za słaby, Eto- nie odnajdzie się u nas inne krycie itp. Ronaldinho- nie opłaca się i to co pokazał na mundialu...)
Jeśli i tak pół roku będa się aklimatyzować to co nas zbawi miesiąc w tą czy tamtą??
myhalek_acm napisał/a:
Ja uwazam ze 3 lub 4 transfery są juz zaklepane wszystko zalezy tylko od jutrzejszego meczu z Red Star.
Forza Milan

Wydaje mi się podobnie :-D
:forzamilan:

mms 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 20:37   

ponoc Milan zerwal negocjacje z Sobisem. :wall2: :wall2: :wall2: :chmura:

kamal 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 21:16   

źródło?

nawet jeśli to nic się nie dzieje...pierwszy raz słyszę o tym piłkarzu...Ty pewnie też nie wiedziałeś o nim zbyt wiele (czyt. nic) dopóki ktoś na forum nie podrzucił jego nazwiska i pooglądałeś sobie pseudokompilacje i stwierdziłeś, że jest dobry...

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 21:19   

Walker tylko, ze:
1. Atletico to nie jest zwykly klub dla Torresa...gdyby grali w LM co sezon to pewnie bys go nie wyciagnal za zadne skarby swiata
2. Teveza lacza z Milanem tak samo jak i z ManU np.....tam tez ubyl klasowy napastnik, wiec moze chlopak ma konkretny wybor? i moze faktycznie wolalby grac w Milanie, ale jesli ten sie nie dostanie do LM, a za rogiem czycha ManU? w tej hipotetycznej sytuacji tez bym na jego miejscu poczekal....
3. Gallasa podalem w sumie jako ogolny przyklad klasowego pilkarza (on ma akurat konkretna inna sytuacje), ktory to wcale nie musi przechodizc do Milanu, bo niby po co....ci klasowi, ktorych sie tu wymienialo (szczegolnie napastnikow) przewaznie juz sa w klubach z LM wiec po co maja ryzykowac sezon bez niej?

biadolicie i biadolicie, a tak naprawde Milan nie jest w tym momencie lakomym kaskiem dla gwiazd, ktorze mierza wysoko, wiec nie ma sie co dziwic, ze jest jak jest..... sadze, ze wlodarze sie staraja, ale do jutra niewiele moga przelac na konkretne kontrakty.....

pretensje mozna miec do nich w sumie tez, bo byli zawodnicy, ktorzy spokojnie by sie widzieli w Milanie jak Zambrotta czy Buffon, a jednego juz u nas nie bedzie na pewno, a i drugi raczej w tym mercato tu nie zawita, i tu faktycznie sadzic mozna iz daloby sie zrobic cos wiecej :/ jednak to byly wyjatki, reszta wielkich raczej jakos specjalnie nie widzialaby sie u nas w tym konkretnym momencie....

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 21:37   Re: No więc tak...

Yahoo323 napisał/a:
Znakomite warunki fizyczne, ciąg na bramkę, instynkt. Módlmy się o Sobisa, Milaniści!

gosc ma 172 cm i i 73 kg.

Cartman 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 21:39   

Wiesz mości, chciałbym być do końca takim optymistą jak Ty. Chcesz mi powiedzieć, że sporadyczna aktywność Milanu na rynku transferowym wynika z tego, że jak Galliani 2 lata temu uparł się na Torresa, Oddo, Ronaldinho czy Ronaldo, to postanowił olać innych zawodników bo "mógłby mieć każdego", ale chce koniecznie tych? Że nie wzmacnia boków obrony, bo czeka aż Lotito zmądrzeje? Że nie wzmacnia pomocy bo czeka na Ronaldinho (bo napewno nie na Emersona lub Diarre), albo Gilberto Silve? Że nie wzmacnia ataku bo czeka na dzieciaka lub Henry'ego? Bo rozumiem, że gdybyśmy chcieli Ibre, to byśmy go mieli. Gdybyśmy chcieli Emersona, to byśmy go kupili. Gdybyśmy się ustawiali z Zambro, to jakoś wyrwalibyśmy go z Juve. Ale ich nie chcieliśmy?

Jasne, wolimy Oddo, a do targów o Ibre weszliśmy bo Silvio robił sobie urodzinowe żarty? Dziwne, że już było "oczekiwanie na transfery". Niczym na Mesjasza w Biblii.

Pierwszy upadek. Szewczenko odchodzi do największego rywala, Silvio puszcza go lekką ręką za drobne. "Silvio jest wściekły i teraz ruszy z furią na rynek transferowy, będą wielkie transfery!"-tak mówiliśmy. To był maj.

Drugi upadek. Kuszenie Kaki. 40 dni na pustyni z iluzorycznym wsparciem klubu. Kaka nie odejdzie, Milan jest wielki, bla bla. W międzyczasie odchodzą Rui i Stam. To właściwie już trzeci upadek, bo wkrótce zastępują ich Favalli, Brocchi,Youri z kapelusza...Będą wzmocnienia, pokażemy tym z Madrytu i Londynu, arghh! Czerwiec.

Czwarty upadek. Milan pozostaje w serie a, ale prestiż klubu leci na łeb na szyję. Potrzeba pokazać opinii publicznej, że nadal mamy wielkie ambicje, pomimo ujemnych punktów i kary. Będą transfery i Milan znowu na szczycie. Lipiec.

Piąty upadek. Dotychczas czekaliśmy na transfery, ale sytuacja nie była pewna, bo na cienkim włosku wisiał nasz udział w pucharach. ALe dali nam eliminacje CL! Teraz dopiero się zacznie, co prawda jest mało czasu ale napewno będą wzmocnienia. Milan staje do przetargu o Zambro, Ibre...Nie kupujemy nikogo oprócz Bonery, który i tak nie zagra w pierwszym eliminacyjnym meczu. Brawo! Ale jest czas, zdążymy sie wzmocnić, zostały jeszcze 3 tygodnie. W tym samym czasie Inter kupuje Grosso, Maicona, Maxwella, Vieire, Dacourta, Ibre, Crespo. Barca Zambro i Thurama, do tego Gudjonssena. Real Cane, Emersona, Ruuda. Chelsea ma już Ballacka, Szewe, Kalou...Jest jeszcze paru grajków do wyjęcia. Diarra, Torres, Ronaldo...Jest już sierpień, ale zdążymy...

Szósty upadek. Diarra idzie do Madrytu, Torres przebąkuje o pozostaniu w Madrycie. Milan niby prowadzi jakieś negocjacje, ale nic konkretnego się nie dzieje. W końcu czekamy, aż awansujemy do LM. Jaka gwiazda chciałaby grać w Milanie, którego nie będzie w LM?? Pewnie żadna. Cały czas czekamy na Oddo. W końcu nie ma innych bocznych obrońców. Gdyby byli, Milan pewnie kupiłby ich "od tak o". Straszny żart - Milan zaciekle walczy o Ronaldo! Podobno Silvio kupił 10% akcji McDonalda. Nikt się nam nie oprze! Został tydzień mercato. Mamy dwa plany:
A:awans do CL - zaklepani są już Torres, Gallas, Oddo, Tevez, Buffon i Adriano. SUPER!
B:gramy w UEFA: przychodzą Rasiak, Hajto i Dudek - nie gramy w LM, nikogo nie udało się skusić. Ale i tak damy rade, w końcu mamy Kakę!

Siódmy upadek. Medycyna czyni cuda! MilanLab i jego rewolucyjne rozwiązania pozwalają dokonać pierwszego na świecie klonu człowieka! Nie potrzebujemy już zastępcy Nesty, Rino i Kaki gdyby odnieśli kontuzje. Nie potrzebujemy alternatywy dla Pirlo i Seedorfa gdyby byli w słabszej formie lub zmęczeni trudem sezonu, WM06 i wcześniejszego powrotu z wakacji. Nie potrzeba kogoś na miejsce Serginho gdyby walił piłe w trybuny przy dośrodkowaniach. Milan klonuje idelane repliki, mamy trzech Nestów, 2 Kaków i klona Szewy przebranego za Amoroso. Rewelacja. Nie potrzeba nam zmienników.Hurra!

Ósmy upadek. Milan pomimo awansu do CL nie jest pewny wyjścia z grupy. Transfery odkładamy do lutego! Wtedy dopiero im pokażemy...i tak w kółko.

Kolejne mercato czekamy na wartościowe wzmocnienia, nic z naszych oczekiwań nie wychodzi. Mam nadzieję, że będę się mylił. Że Silvio konstruuje wielki wulkan aby zmylić opinię publiczną a tak naprawdę już prawie mamy zaklepane transfery. W zeszłym roku przyszli Vogel, Gila i Jankul. Tylko Włoch grał regularnie, reszta nie cieszyła się uznaniem Mistera. Zresztą forma Jankula pozostawia wiele do życzenia. Nic nie zapowiada się, by miał pierwszy skład w tym roku, czyli jest słabszy od Serginho. Tragedia.

Ale czekajmy nadal. Do kolejnego mercato i kolejnego... To mercato nie jest inne niż wszystkie. Jest moim zdaniem równie ubogie jak to w 2004, 2005 roku. Nikt nie widział Francuza w akcji, na oficjalnej napisali, że jest nowym Zidanem i daliście się na to złapać. Narazie nie prezentuje jeszcze takiego poziomu, mam nadzieję, że kiedyś się do niego zbliży, ale to jeszcze dużo czasu. Był już u nas jeden dobry Francuz, który od biedy mógł zastąpić Pirlo, Clarence'a, bardzo dobry zawodnik i przyszedł za darmo. Milan Vikasha po roku oddał bez żalu, co moim zdaniem było błędem. Wzmacniają nas półzawodnicy, konkurencję wzmacniają gracze klasy światowej. Osłabiamy się z wartościowych zawodników. Pesymizm, czy realizm? Zostało 9 dni, od mecz z Crveną 8. Oby to wystarczyło....
pzdr.

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

Wentyl 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 21:52   

carlos napisał/a:
Ronaldo to nie Rivaldo, Baggio, Kluivert....nie oceniajmy go przed transferm.Tak to można z każdym piłkarzem( Torres - hiszpan, Sobis- kto to jest...? Henry- nie sprawdził sie we włoszech, Tevez- nie pasuje stylem, Iaquinta- za słaby, Suazo-za słaby, Eto- nie odnajdzie się u nas inne krycie itp. Ronaldinho- nie opłaca się i to co pokazał na mundialu...)

Oto kilka powodów według których Ronaldo się nie sprawdzi w Milanie:
1. Jest za gruby
2.Po boisku porusza się jak zapaśnik sumo z bólem brzucha
3.Zamiast myślec o grze ciągle zmienia dziewczyny itd.
4. Gołym okiem widac, że koles nie ma już motywacji do uprawiania futbolu
5.Podczas meczu sti i nic nie robi zamiast pracowac dla dobra drużyny

W przypadku każdego zawodnika są jakieś za i przeciw ale w przypadky Ronaldo tych przeciw jest o wiele więcej.

Eiwaiss 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 23:10   

Cartman zgadzam sie z Twoja notatka w 100% wedlug mnie nasz zarzad to jest gorzej niz zle ;/

prof. Rogal 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 21, 2006 23:34   Transfery

Mercato 2006 wykorzystałbym do przebudowy składu przed sezonem 2007/08.
W tym roku do klubu sprowadziłbym:
1)Amelię (wymiana za Copplę+dopłata)
2)Oddo (Simić+dopłata)
3)Iaquinta
4)Barzagli
5*)Gallas

W tym sezonie pozbyłbym się
1)Fioriego
2)Simić

Kadka mogłaby wyglądać tak:

Bramkarze:Amelia,Dida,Kalac

Obrona:Barzagli, Bonera, Cafu, Costacurta, Favalli,Gallas*, Kaładze, Maldini, Nesta, Oddo.

Pomoc:Ambrosini, Brocchi, Foggia, Gattuso, Gourcuff, Jankulosky, Kaka, Pirlo, Seedorf, Serginho, Vogel

Atak:Amoroso, Boriello, Gilardino, Iaquinta, Inzaghi F.

Ponadto kupiłbym jeszcze:
1)Zaccardo
2)Grygera
3)Dracena
i jednocześnie wypożyczył do końca sezonu.

Z wypozyczeń wróciliby:
1)Abbiati
2)Ardemangini
3)Marzoratti

Przy założeniu, że po sezonie 2006/07 karierę zakończyliby:
1)Cafu
2)Costacurta
3)Dida
4)Maldini
5)Serginho

a Nesta zdecydowałby wrócić do Lazio skład na sezon 2007/08 wyglądałby następujaco(przy założeniu,że klub nie straci żadnego innego zawodnika):

Bramkarze:Abbiati, Amelia, Kalac

Obrona:Barzagli, Bonera, Dracena, Favalli, Gallas*,Grygera, Kaładze, Marzoratti, Nesta**, Oddo, Zaccardo.

Pomoc:Ambrosini, Brocchi, Foggia, Gattuso, Gourcuff, Jankulosky, Kaka, Pirlo, Seedorf, Vogel.

Atak:Amoroso, Ardemangini, Boriello***, Gilardino, Iaquinta, Inzaghi F.

Moim zdniem tak przebudowana drużyna w sezonie 2007/08 mogłaby nawiazać do czasów Milanu Sacchiego i Capello.Sadzę, że klub po takiej przebudowie zawojowałby nie tylko Serie A ale i Lige Mistrzów.

----------
* o ile Chelsea zechce go sprzedać
** o ile Nesta nie wróci do Lazio
*** ewentualne wypożyczenie.

Jest to moim zdaniem tani sposób na zbudowanie najlepszej drużyny świata na długie lata.

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 22, 2006 02:34   

ludzie,wy na serio uwazacie ze nasz zarzad to cieniasy,amatorzy,ktorym brak doswiadczenia ? panowie,nasz zarzad jest najbardziej doswiadczony w historii pilki w robieniu transferow.nikt nie sciagnal tyle gwiazd do swojej druzyny co silvio i spolka.przez ok 20 lat sciagneli takich gigantow,jak van basten,gullit,rijkard,ancelotti,kaka,shevchenko,inzaghi,rivaldo,pirlo,seedorf,nesta,cafu,redondo,kluivert,davids,letnini,baggio i wielu wielu innych.ktory zarzad moze poszczycic sie sciagnieciem do klubu tylu gwiazd swiatowego formatu,O KTORE BILA SIE CALA EUROPA(van bastena gral u nas tylko dzieki osobistej rozmowie berlusconiego z pilkarzem).nikt,nikt nie moze poszczycic sie sciagnieciem takiej ilosci gwiazd.

nasz zarzad ma najwieksze doswiadczenie jesli chodzi o sciaganie gwiazda i temu nikt nie zaprzeczy.dla mnie nie sciagniecie crespo badz zlatana bylo znakiem,ze Milan juz jest z kims po slowie(czekanie na feralna lm),tylko ciekawi mnie starsznie z kim.tevez nie odejdzie,bo jego klubem rzadzi abramovicz i ten jest zaklepany dla chelsea,torres powiedzial,ze nie odchodzi,a kto jak nie on dotrzyma slowa w dzisiejszych czasach?moze to bedzie ten sobis ? kto wie...

oddo bardzo blisko nas.wielu sie nabija,ze silvio z lysym czekaja tak dlugo az lotito zmadrzeje i spusci z ceny,ale o to w tym wszystkim chodzi.zawodnik chce u nas grac,mowi o tym publicznie,my go chcemy,w takim wypadku lazio nie ma wyjscia i musi go sprzedac,zeby nie niszczyc atmosfery.i teraz Milan zbija sobie cene,bo nie ma sensu przeplacac tak jak za stama.

imo bardzo blisko mediolanu jest tez gallas.francuz ma konflikt z jose i calym zarzadem chelsea,chce odejsc,sprawa podobna do tej z oddo.chelsea sprowadzila juz jakiegos obronce z shalke,do tego planuja jeszcze jeden transfer wzmacniajacy obrone,o czym mowia oficjalnie.jesli chelsea zdecyduje sie sprzedac gallasa(bedzie niszczyl atmosfere) to raczej sprzedadza go za granice,niz do rywala zza miedzy-arsenalu.wszyscy pamietamy jak pochlebnie gallas wypowiadal sie o grze w Milanie,a w wypowiedz "wlosi zlodzieje" nie wierze.

skoro nasi dzialacze nie sciagneli zambro,buffona,czy kogos tam jeszcze,to zanczy,ze nie bylo takiej mozliwosci,bo kto jak kto ale w sciaganiu gwiazd to nasz zarzad zna sie wybitnie.

reasumujac,radze wszystkim poczekac do kocna mercato,bo sprawa zaczyna byc podobna do akcji "zwalniamy ancelottiego" majacej miejsce w srodku zeszlego sezonu.wtedy wszyscy chcielismy natymiastowo glowy ancelottiego i drwilismy kiedy zarzad mowil,ze carlo moze byc spokojny o swoja pozycje.i skonczylo sie na 2 miejscu w serie a za 2 ligowym juventusem,skonczylo sie wspaniala,ofensywna gra i masa goli,skonczylo sie na polfinale lm z pozniejszym triumfatorem lm-barca,gdzie sedzia nie uznal nam prawidlowej bramki.

panowie,bedzie dobrze \o/ wiecej spokoju \o/

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi