ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: tom_n
Pią Wrz 01, 2006 12:17
Transfery Milanu (cz. 21)
Autor Wiadomość
Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 15:50   

danji napisał/a:
czym się różnie sytuacja Kaki od Torresa?

glownie skalą..... nie przypominam sobie zeby dzialacze Milanu jakos gorliwie i nachalnie zabiegali o Torresa, to chyba w ogole pierwsze oficjalne slowa o tym, ze sie nim interesuja.... nie robia podchodow pod zawodnika bedacego na wakacjach, nie probuja sie z nim dogadywac co do kontraktu za plecami klubu, prasa nie pisze stronniczych artykulow jakoby Torres juz byl jedna noga w Milanie, nie ukazuja sie bzdurne newsy, ze zawodnik twierdzi iz chce opuscic klub, ze juz jest po slowie z managerem i uzgodnil warunki kontraktu etc..... jak nie widzisz tej roznicy to ja ien wiem co widzisz ;)

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 16:23   

Czyżby oczekiwana na tym forum ofensywa transferowa Milanu rozpoczęła się od transferu Bonery? Dla mnie super ;-) Jestem naprawdę usatysfakcjonowany transferem młodego obrońcy Parmy do Milanu. Po pierwsze: jest wciąż młody ;-) , po drugie: ma talent i potencjał, po trzecie: jest kibicem Milanu - czyli nie podwinie ogona po jednym sezonie na ławce :wink:

Jak pisał Carlo, Bonera ma za sobą nie najlepszy sezon, ale myślę, że w Milanie pod okiem Nesty, Maldiniego, Cafu, Kaładze rozwinie się jego talent i stanie wielkim obrońcą. Myślę, że w tym roku będzie zmiennikiem Cafu na prawej stronie, ale w przyszłym sezonie to on powinien grać na prawej stronie pierwsze skrzypce ;-) .

A teraz czas na kolejne wzmocnienia. Mówi się o Ze Roberto (dla mnie super, bo na mistrzostwach świata pokazał, że może być dobrym zmiennikiem dla Pirlo, a w razie potrzeby może grać jako skrzydłowy i wzmocnić potencjał w ataku.
Diarra? Kolejny świetny prognostyk. Jeżeli plotki mówiące o jego pozyskaniu są prawdziwe i Briada będzie rozmawiał z Lyonem o nim, to jestem już zadowolony. O tym zawodniku wiele dobrego już napisaliśmy (głównym orędownikiem sprowadzenia tego zawodnika do Milanu był zawsze baker ;-) ).
W ataku mówi się głównie o Torresie. W obecnej sytuacji na rynku transferowym Europy, mimo, że Torres nie jest idealnym zawodnikiem, to wydaje się być jedyną sensowną opcją.

pzdr,

beneras 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 16:35   

carlo napisał/a:
Torres to teraz jedna z ciekawszych opcji.

czy wedlug ciebie torres ostatnimi czasy poczynil jakis mega postep ? jeszcze w zeszlym sezonie psiales,ze jest wsrod gora 20 najlepiej zapowiadajacych sie mlodych napastnikow swiata,ze lepszy jest od niego jakis pazzini bo wygrywal pojedynki glowkowe ze stamem,a teraz piszesz ze ejst ejdna z ciekawszych opcji ? dziwne.

danji,chodzi ci o co dokaldnie ? o to ze milan niby robi takie zalosne podchody w stylu realu,czy o to ze zamierza go kupic mimo tego,ze atleti nie chce go sprzedac ?

Cartman 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 17:05   

Cytat:
jeszcze w zeszlym sezonie psiales,ze jest wsrod gora 20 najlepiej zapowiadajacych sie mlodych napastnikow swiata,ze lepszy jest od niego jakis pazzini bo wygrywal pojedynki glowkowe ze stamem,a teraz piszesz ze ejst ejdna z ciekawszych opcji ? dziwne.

Nie mogłem wytrzymać i pare minut temu napisałem maila do Braidy aby nie interesował się Torresem i dał ogłoszenie na pierwszej stronie super expressu, że Milan nie jest nim zainteresowany, bo jest tu jeden mistrzu na forum, który nie daje nam przez El Nino żyć.
"Braida pliz, pliz nie kupuj go, bo jeśli go sprowadzisz to niejaki beneras będzie nam uprzykrzał życie do końca świata, a jak nie dasz jasno do zrozumienia że go nie chcesz, to będzie nas tak torturował jeszcze 15 lat!" - tak mu napisałem.

Cały czas czekam na odpowiedź :)

Na bezrybiu i rak ryba, więc jeśli Atletico po przyjacielsku obniży nam cenę za Fernando to możemy dyskutować. Powiedz mi tylko jedno beneras, mój drogi kolego, co będziesz robił na tym forum jak Milan ściągnie dzieciaka a ten będzie sukcesem transferowym na miare Kluiverta lub Jose Mariego? Jak będzie marnował okazje za okazją, jak będzie się bezradnie odbijał od obrońców (choć mu tego nie życzę)? To głównie Ty sprawiasz, że po jego ewentualnym transferze oczekiwania użytkowików forum wobec chłopaka będą ogromne, jeśli je zawiedzie, na Ciebie, jako głównego protagonistę, spadną cięgi.

Nie da się w tym temacie powiedzieć ani słowa o Hiszpanie, żebyś nie zaczął docinać. Skończ waść, wstydu oszczędź i czekaj cierpliwie na rozwój wypadków.

Cytat:
czy wedlug ciebie torres ostatnimi czasy poczynil jakis mega postep ?

według mnie właśnie nie bardzo :( dlatego tym bardziej dziwi mnie jego mega cena :hmm:

pozdr.

PS> właśnie odpisali mi z Mediolanu: "Spoko, nie kupimy go. W Fakcie też chcesz?" :ok:

UWAGA! Tekst napisany z przymróżeniem oka, wszelkie prawdopodobieństwo do osób, miejsc i wydarzeń przypadkowe. :forzamilan:

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

Mikoz16 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 17:48   

Powiedz mi Cartman jesli nie Torres to kto?Ibrahimovic?Jest wielkim pilkarzem no i swietnie wyszkolonym.Jednak nie jest typem zawodnika ktory pasowal by do gry Milanu.Pamietasz chyba jak Shevchenko zawsze gral dla druzyny.Cofal sie po pilke,czesto dogrywal do lepiej ustawionych partnerow.Zlatan gra zbyt indiwidualnie no i jest starszy od hiszpana blisko 2 lata.Torres ma przed soba wspaniala przyszlosc.Moim zdaniem jak juz inwestowac tyle pieniedzy,to na dobre kilka(-nascie)lat.Mogles sobie darowac tego ironicznego posta,bo niczego do dyskusji nie wnosi.Notabene,jestem ciekawy kogo ty bys chcial widziec jako nastepce Shevchenki. :hmm:

danji
Milanista

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 18:30   

Pamato napisał/a:
glownie skalą..... nie przypominam sobie zeby dzialacze Milanu jakos gorliwie i nachalnie zabiegali o Torresa, to chyba w ogole pierwsze oficjalne slowa o tym, ze sie nim interesuja.... nie robia podchodow pod zawodnika bedacego na wakacjach, nie probuja sie z nim dogadywac co do kontraktu za plecami klubu, prasa nie pisze stronniczych artykulow jakoby Torres juz byl jedna noga w Milanie, nie ukazuja sie bzdurne newsy, ze zawodnik twierdzi iz chce opuscic klub, ze juz jest po slowie z managerem i uzgodnil warunki kontraktu etc..... jak nie widzisz tej roznicy to ja ien wiem co widzisz

no widzisz Ty mówisz o czym pisze As, a mnie to średnio interesuje bo z rzeczywistością ma to mało wspólnego.

A jakie są fakty ?

- Milan i Atletico nie chcą sprzedać swoich największych gwiazd, o czym zapewniają bez przerwy działace obu klubów. Wszystkie plotki są ucinane stwierdzeniem "nie na sprzedaż"

- Torres jak i Kaka oficjlanie zadeklarowali, że pozostają w swoich klubach.

Tak jak większość z Was jest przekonana, że Kaka zostanie i śmieje się z informacji zamieszczanych w madryckiej prasie, tak wiele osób widze wierzy w możliwość sprowadzenia Torresa tego lata :hmm:

Marco7 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 19:10   

Różnica między Milanem a Realem polega na tym, że Milan w przeciwieństwie do Realu nie kontaktuje się potajemnie z zawodnikiem mimo, że nie ma jeszcze zgody na transfer, a tym samym nie łamie ustanowionego przez UEFA prawa. Zachowuje w ten sposób przyzwoitość i klasę. Również w przeciwieństwie do Realu. Czy taka odpowieź Cię satysfakcjonuje?

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 20:42   

pisanie w gazecie to jedno, a wypowiedzi dzialaczy to drugie.... 'As' etc jakby na nie nie patrzec sa w jakims stopniu opiniotworcze, nawet jesli wezmiemy pod uwage, ze plota o wiele wiecej bzdur niz rzetelnych informacji ;) natomiast kwestia dzialaczy jest zdecydowanie bardziej smierdzaca, bo ilez to razy Calderon i Mijatovic mowili, ze sprawa Kaki jest juz praktycznie zaklepana :/ gazety sieja ferment to raz, ale ze robia to dzialacze to juz inna sprawa.....

do tego dochodzi sprawa powiomu klubow..... mimo wszelkich zapewnien, ze zawodnik zostaje etc zdecydowanie czesciej przechodza oni jednak z klubow srednich do najlepszcyh niz z najlepszych do najlepszych ;)

btw: w kwestii Zlatan czy Torres to chyba kazdy postawilby na Hiszpana i nie ma sie tu nad czym w sumie rozwodzic, ale wiadomo, ze transfer jest praktycznie niemozliwy :/ natomiast Szweda zdecydowanie latwiej bedzie wyciagnac i dlatego jego akcje stoja zdecydowanie wyzej i wg mnie (chociaz pytanie bylo do kogos innego, ale odniesc sie hcyba mozna ;) ) to wlasnie dlatego "jesli nie Torres to Imbrahimovic"

danji
Milanista

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 20:53   

Marco7 napisał/a:
Różnica między Milanem a Realem polega na tym, że Milan w przeciwieństwie do Realu nie kontaktuje się potajemnie z zawodnikiem mimo, że nie ma jeszcze zgody na transfer, a tym samym nie łamie ustanowionego przez UEFA prawa. Zachowuje w ten sposób przyzwoitość i klasę. Również w przeciwieństwie do Realu. Czy taka odpowieź Cię satysfakcjonuje?

A gdzie ja pytałem o różnice między Milanem a Realem :hmm:

Dlaczego porównujecie w odpowiedzi na mój post style w jakim prowadzą rozmowy Milan i Real ? Czy nie zauważyliście, że ja porównałem sytuacje zawodników odnośnie klubów w których grają, czyli Atletico i Milan ?

Jeżeli obydwa zespoły nie chcą sprzedać swoich zawodników, jeżeli obydwaj zawodnicy na oficjlanych stronach zapewnili, że zostaną na kolejny sezon w swoich klubach to własnie to powinno być punktem odnośnym, a nie bzdury prezentowane na łamach As'a.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 21:10   

o ile pamietam to odniosles sie ironicznie do wypowiedzi kogos kto zareagowal na kolejne doniesienia prasowe na temat "praktycznie przesadzonego transferu Kaki do Realu".... wiec o co ci chodzi? nikt tu nie pisze tekstow jakoby Torres mial sie zjawic w Milanello za pare dni tylko spekulujemy co do ewentualnych rchow transferowych dzialaczy Milanu.... przeciez nikt na tym forum nie mialby nic przeciwko Realowi, gdy ich starania o Kake byly normalne.... nawet gdy zarowno szefostwo jak i sam Kaka mowia 'nie' to przeciez nie mozna zabronic Realowi ponownych staran ;) dlatego ludzie wypisuja ci tu roznice, bo zagrywki jednego klubu sa zgola odmienne od zagrywek (narazie chyba nawet nie ma zagrywek) drugiego ;)

danji
Milanista

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 21:25   

tylko po co mi to wypisujecie ?

odniosłem się ironicznie bo tą osobą jest beneras i z "jego ust" brzmi to co najmniej śmiesznie :]

nikomu nie bronię mieć krytycznego stosunku do Realu bo klubu tego delikatnie mówiąc nie darzę sympatią.

bawi mnie natomiast przekonanie, że Kaka na pewno zostanie, gdy w przypadku Torresa jakiś cień szansy zauważacie :) Taka sytuacja wynika pewnie z tego, że patrze na to z boku, a twórczość redaktorów AS'a mam głęboko w poważaniu :] Dlatego też ja biorę pod uwagę sytuację zawodników w ich dotychczasowych klubach, czyli Atletico i Milan.

wyjaśniłem ? :)

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 21:39   

nikt tu specjalnie sie nie nastwaia, ze Torres tu przyjdzie....raczej wszyscy sa zadowoleni, ze klub zaczal aktywnie dzialac na rynku transferowym i powiedzial, ze sprobuje zalatwic Torresa, a to zupelnie co innego niz w przypadku staran Realu, gdyz oni probowali juz duzo razy i zostali odrzuceni, Milan narazie nie wiec moze dlatego jakas iskierka jest, ponadto oba kluby maja pewne stare zaleglosci i moze to tez daje niektorym troche wieksza nadzieje....

rowniez mam nadzieje, ze wyjasnilem dlaczego niektorzy inaczej patrza na sytuacje Kaki w Realu i Torresa w Milanie ;) nawet patrzac na to z boku widze, gdzie sa wieksze mozliwosci transferu, nieznacznie, ale zawsze ;)

Cartman 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 21:51   

Mikoz16 napisał/a:
Zlatan gra zbyt indiwidualnie no i jest starszy od hiszpana blisko 2 lata.Torres ma przed soba wspaniala przyszlosc.Moim zdaniem jak juz inwestowac tyle pieniedzy,to na dobre kilka(-nascie)lat.

Mikoz16 wybacz, ale ja po prostu nie mogę zrozumieć tego uwielbienia dla zawodnika (aż o 3 lata starszego od Zlatana!) , który strzela bramkę średnio w co 4 meczu --> sezon 2005/06

kolejki 3[1], 4[1], 6[1-karny], 15[1], 20[1-karny], 22[2], 24[1], 25[2], 27[1-karny], 28[1], 33[1]

rozegrał 36 meczów w lidze i 4 w pucharze = 40 meczy, czyli strzelał bramki w 11 spotkaniach z 40 rozegranych.
Odejmując mecze w ktorych strzelał po rzutach karnych zostaje 8 spotkań w których trafiał do siatki ==> średnia jeden (1!) gol co 5 spotkań.
Co więcej, jest napastnikiem bardzo himerycznym - strzela 8 bramek w 9 meczach (2 karne), ale ma długie zastoje. Nie licząc rzutów karnych to takie złe serie to między 4 a 15 kolejką (11 spotkań!!), a w ostatnich 10 spotkaniach trafia tylko raz (33 kolejka). Pierwsza runda już wogóle fatalna, tylko 3 bramki z gry, w drugiej strzelił 7 bramek. Trudno więc jego sezonu nie oceniać jako fatalnego, gdyż w Primera nic wielkiego nie pokazał (oprócz tego jak zmarnować kolejną 100% okazję strzelając P.B w okno), a dodając do tego 9 żółtych kartek (sporo) - kiepskawo.
Statystyki
3192 minuty w primera na boisku w lidze i 360 w pucharze = 3552 minuty
13 bramek w 3552 minuty --> 273,23 minuty na bramke (245,54 w lidze),
10 bramek z gry -"- --> 355,20 minuty (319,20 w lidze)
strzela w 11 spotkaniach z 40, czyli na każde spotkanie z bramką przypada 2,64 w których nie może znaleźć celu (na jeden z bramką przypadają 4 bez!!!).

Żeby nie być gołosłownym cofnę się w statystykach jeszcze dalej --> sezon 2004/05

strzela 16 bramek (1 przestrzelony rzut karny, 4 wykorzystane) w 14 spotkaniach na 38 spotkań w lidze, oprócz tego 2 gole w 2 spotkaniach [na 6] pucharu hiszpanii i 2 w dwóch meczach (na 5) w intertoto. W lidze notuje tylko 3 żółte kartki.
Mecze w których trafiał do siatki w lidze:
1[1], 2[1], 3[1], 7[1], 9[1], 12[1], 14[1], 21[1 - karny], 22[2 w tym 1 karny], 24[2], 26[1 - karny], 27[1], 28[1], 30[1 - karny],
oprócz tego 32[nie wykorzystany rzut karny].
Ten sezon ma dużo lepszy niż 2005/06, ale też zdarzają się duże przestoje - nie ma bramki z gry między 14 i 22 kolejką i żadnej po 28 spotkaniu (strzela dopiero w 3 meczu kolejnego sezonu czyli 13 gier). Gdyby w tym sezonie trafiał co najmniej z taką regularnością jak w pierwszych 14 kolejkach (7 bramek, wszystkie z gry)lub w 3 dziesiątce gier (9 bramek w tym 4 z karnych, ale można przeboleć jeden nie wykorzystany karny) byłoby ok. Na uwagę zasługuje fak, że tylko w dwóch meczach nie grał pełne 90 minut - w 27 kolejce zszedł 4 minuty przed końcem, w 35 kolejce opuścił ostatnie 23 minuty. Opuścił więc tylko 27 minut z 3420 minut!

Reasumując:
Strzela w sezonie 20 bramek w 49 spotkaniach =0,408 bramki (0.326 z gry)
mecze w których strzela bramki : 49 :18 = na każdy mecz w którym strzela bramkę przypada 1,72 w którym nie trafia.
12 bramek z gry w lidze w 38 spotkaniach = 0,3158 bramki
3393 minut i 12 bramek (16)--> co 282,75 minuty (212,06)
Nie chce mi się sumować z minutami z pucharu (470 w 6 meczach, bramka co 235 minut) i intertoto (395 minut w 5 meczach, bramka co 197,50 min.).

Dalej, sezon 2003/04)
To jego najlepszy sezon, strzela bowiem 19 bramek w lidze w 35 grach (2976 minut, 9 żółtych kartek, 1 czerwona w 32 kolejce, 1 niewykorzystany rzut karny, 5 wykorzystanych).
Do tego 2 bramki w 5 meczach pucharu hiszpanii (405 minut).
Łącznie 21 bramek w 40 spotkaniach (3381 minut) = 0,525 (bramka co 161 minut, z gry co 198,88 minuty).

Kolejki w których strzelał:
7[1], 8[2 w tym 1 karny], 9[2 w tym1 karny], 10[2 w tym 1 karny], 15[2 w tym 1 karny], 19[2 w tym 1 karny], 20[1], 26[1], 29[1], 31[1], 34[1], 35[1], 38[2 i nie wykorzystany karny].
Łącznie 13 spotkań w których strzelał bramki, w każdym z nich z gry.
Czyli 19 bramek w 35 spotkaniach = 0,543
13 spotkań z bramką na 35 gier = 1,69 meczu na 1 spotkanie z bramką
19 bramek w 2976 minut = 156,63 minuty
15 bramek z gry w -"- = 198,40 minuty

Na podstawie tych 3 sezonów (co uważam za wiarygodną próbę badawczą)można wywnioskować, że:
- najskuteczniejszy jest na początku sezonu (pierwszych 10 kolejek) i jego środku (między 20-30 kolejką). Katastroficzne są końcówki sezonu w jego wykonaniu, w ostatnich 10 meczach w ostatnich 2 latach trafił tylko raz (to 20 spotkań!) - nie muszę dodawać, jak ważny dla każdej liczącej się drużyny jest finisz sezonu. Nic dziwnego, że drużyny Dzieciaka nie liczą się w walce o puchary - z takim liderem jest im ciężko(na szczęście w Milanie nim by nie był).
- im więcej gra, tym mniej strzela bramek. W swoim najlepszym sezonie strzelił 21 bramek na strzelenie których potrzebował 40 spotkań i 3381 minut (0,525 bramki, 161 minut na bramkę i 198,88 na bramkę z gry). W kolejnym strzelił 20 bramek w 49 spotkaniach lub 4258 minutach, czyli 212,90 minuty na bramkę (266,12 na bramkę z gry, 0,408 bramki na mecz). Zeszły sezon to strzelecka katastrofa, 13 bramek w 3552 minuty (273,23 minuty na bramkę z gry, 355,2 na bramkę z gry, średnio 0,325 bramki na mecz lub 0,25 bramki z gry na mecz). Co ciekawe z zeszłym sezonie nawet mimo tego, że z karnych strzelił 23% bramek, na jedną byle jaką bramkę potrzebował więcej minut niż na bramkę z gry w każdym z 2 poprzednich sezonów!
- Atletico w ostatnich 3 sezonach zajmowało 10 miejsce w zeszłym roku, 11, 7 w najlepszym dla Torresa sezonie 2003/04.
- Reasumując jego kariere ligową z ostanich 3 lat
48 bramek (36 z gry) w 109 spotkaniach i 9561 minutach, czyli 0,44 bramki na mecz (0,33), bramka co 199,19 minuty (265,58 minuty).
54 bramki (co najwyżej 42 z gry - brak dokładnych statystyk dotyczących pucharu ESP i intertoto), 129 gier, 11191 minut --> 0,419 bramki (0,326 z gry), bramka co 207,24 minuty (266,45 minut)
Strzelał bramki w 44 spotkaniach (średnio w co 2,93 spotkaniu), czyli odłączając karne strzelał w 38 spotkaniach (czyli w co 3,39 meczu) na 129!!
- Nie zalicza żadnego hat-tricka, dublety jedynie 10 razy, w czym 6 krotnie pomaga mu rzut karny!
- Nie chce mi się liczyć jego statystyk z reprezentacji (nie mam czasu), ale komu strzelał w ostatnich latach te swoje 13 bramek w 34 spotkaniach (ja mam dane z oficjalnej strony Torresa o 12 w 24 meczach) ? Kolejno (nie mam danych o karnych, oprócz meczu z Tunezją z MŚ'06) Tunezja 2[karny], Ukraina 1, Chorwacja 1, Słowacja 1, San Marino 3, Belgia (wyjazd) 2, Chiny 1, San Marino 1. Nie ma na tej liście jakichś wielkich drużyn, poza Belgią, Chorwacją i Ukrainą są to piłkarscy kelnerzy.

Mikoz16 napisał/a:
Mogles sobie darowac tego ironicznego posta,bo niczego do dyskusji nie wnosi.Notabene,jestem ciekawy kogo ty bys chcial widziec jako nastepce Shevchenki?

Czy teraz już wnosi? Czy Ty możesz mi powiedzieć co czyni Torresa lepszym następcą Szewy niż Zlatana, Adriano bądź Toniego? Czy możesz mi powiedzieć co za nim przemawia, może jakaś niezliczona ilość asyst (ja nie dotarłem do takiej informacji)?

Powtórzę raz jeszcze! Nie mam nic przeciw Torresowi w Milanie, co więcej pomimo ciągłego ględzenia o nim przez pewnych użytkowników forum darzę go pewną sympatią. Nie uważam jednak by był wart takich pieniędzy, jakie wszyscy dali by za niego z pocałowaniem dłoni. Nie uważam by zastąpił Szewę pod względem bramkostrzelności, wszechstronności (choć jeśli wzmocni Milan będę mu tego życzył z całego serca). Nie uwarzam, by był jedynym możliwym następcą Szewy i bym czuł się zmuszony niczym królika z kapelusza wyciągać Wam nazwisko kto Ukraińca ma zastąpić, bo po pierwsze moja wizja gry Milanu może być różna od Waszej, w związku z tym mogą do niej pasować zawodnicy, których Wy byście nie chcieli. Po drugie nie mam możliwości oglądnięcia gry pewnych zawodników w wystarczającej liczbie meczów, by móc wiarygodnie określić ich przydatność i umiejętności. Podobnie jak Wy mogę jedynie snuć domysły na podstawie kompilacji i newsów z netu lub czasopism. Wszytskie te źródła są jednak stronnicze, albo gazety się na kogoś uwezmą, albo kompilator z przeciętnego zawodnika zrobi super grajka, nie umieszczając w swojej pracy jego wpadek lub za bardzo eksponując efektowne zagrania nie przynoszące drużynie korzyści.
Jeśli teraz mówię Torresowi nie, to dlatego iż uważam, że to co dziś prezentuje nie upoważnia go do bycia pierwszoplanową postacią Milanu( za którą każą sobie płaciś grube €) i na razie bardziej kreują go media i wspomnienie o świetnym sezonie 2003/04 niż piłkarskie zagrania.Oczywiście może nas wzmocnić (byle nie za 50 mln €), ale jako uzupełnienie składu a nie najwieksza gwiazda ataku. Jeśli moja opinia zmieni się za rok, to nie dlatego, że jestem klakierem, horągiewką czy czymkolwiek będziecie mnie chcieli nazywać, lecz jedynie dlatego , że uznam że gra wówczas na poziomie zasługującym na aplauz i miejsce w ataku rossonerich.

Dziwi mnie, że forum dzieli się na tych co chcą/ nie chcą Torresa, Teveza, Ibrahimovića. Żaden z nich w ostatnich miesiącach nie pokazał nam pełni swoich zapewne wysokich umiejętności, lecz każdy z nich ma za sobą wspaniały sezon i jeszcze nie raz pokaże na co go stać.

Mam nadzieję, że statystyki które chciało mi się robić (nie mam pojęcia co mnie z nimi napadło, sporo tego wyszło :hmm: ) są dla Was przejrzyste i w miare czytelne. Mam nadzieję, że zmuszą one niektorych do zastanowienia i przeanalizowania "akcji Torres". Ja też uważam, że może być następcą Szewy, ale w odróżnieniu od Was uważam, że jeszcze nie teraz lub teraz ale nie za takie pieniądze.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

Eiwaiss 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 22:07   

Zamiast sie klucic kto ma przejsc do Milanu to niech kupia mnie !!! zagram u boku Gily lub Inzaghiego i nie potrzebujemy Torresa ani nikogo !!!

beneras 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 30, 2006 23:39   

cartman i teraz pytanie,ktory 20,21,22 letni kretywny napastnik moze poszczycic sie ostatnimi czasy takimi osiagnieciami grajac w przecietnej druzynie swojej ligi?ktory mlodzian gwarantowal te nascie goli w sezonie majac u boku takich partnerow ?

zlatan(gral w czolowym klubie holenderskim):
20 lat-6 goli
21 lat-13 goli
22 lala-13 goli

villa(wykonywal rzuty karne):
20 lat-18 goli(2 liga)
21 lat-20 goli(2 liga)
22 lata-17 goli
23 lata-15 goli

etoo(wykonywal rzuty karne):
20 lat-6 goli
21 lat-14 goli
22 lata-17 goli

jak widac statystyki torresa porowunjac z czolowymi strzelcami primera nie wygladaj zle jak na ten wiek.moim zdaniem Milan powinien zrobic to co barca,tzn zainwestowac w zawodnika z potencjalem i spodziewac sie ekspolzji jego talentu w najblizszym seoznie,tym bardziej,ze gracz na mistrzostwach pokazal jak potrafi sobie radzic majac u boku swiatowej klasy partnerow.

a pisanie ze torres jest tak dorgi to tez lekka bzdura.jest bardzo medialnym garczem,wiec spory procent z tego co za niego zaplacimy zwroci sie z samych praw do jego wizerunku,cos takiego jak np real zarabia na bekhamie,czy barca na ronnim.

EDIT

danji,ale zapomniales o tym,ze jakis czas temu prezydent atleti powiedzial,ze wyslucha kazdej oferty za torresa i zrobi to co bedzie najbardziej sluszne.
Ostatnio zmieniony przez beneras Pon Lip 31, 2006 11:15, w całości zmieniany 1 raz  

Neceron 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2006 00:00   

Wątpię w transfer Adriano (zresztą wcale mnie nie zachwyca jego gra). Ponadto kosztowałoby nas to nie mało, a pewnie i któregoś Rossonerro (raczej Rino lub Ambrosiniego).

Manager Drogby zaprzeczył wszelkim spekulacjom na temat odejścia tego piłkarza z Chelsea, więc i ten raczej odpada (choć cichy transfer jest możliwy).

Crespo jest bardzo możliwym transferem (o ile faktycznie Amoroso był tylko wypożyczony).

Suazo. Tutaj również kwestia €. Zawodnik pewnie trafi za granicę (Ajax?), bo klauzula w kontrakcie do połowy ogranicza żądania klubu. Do tego, kto wie czy to nie większa niewiadoma w nadchodzącym sezonie Serie A niż Torres...

Uważam, że najlepiej byłoby spożytkować tegoroczny budżet transferowy na Zlatana, Torresa (obaj młodzi, a jeden ma już doświadczenie w Serie A) i jakiegoś bramkarza, który będzie potrzebny za rok. Wg mnie, Abiatti popełnia zbyt dużo błędów w trakcie meczu i przez to nie nadaje się na pierwszego bramkarza.

kwoznica 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2006 10:11   

Neceron napisał/a:
Crespo jest bardzo możliwym transferem (o ile faktycznie Amoroso był tylko wypożyczony).

Amoroso napewno nie jest wypożyczony, mu 31 grudnia wygasł kontrakt z Sao Paulo i go ściągneli do Milanu za friko.

Neceron 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2006 12:10   

bobimilan napisał/a:
Amoroso napewno nie jest wypożyczony, mu 31 grudnia wygasł kontrakt z Sao Paulo i go ściągneli do Milanu za friko.

Chyba lepiej by było, gdyby go tylko wypożyczali... Od kiedy przyszedł, w lidze zagrał ledwie 92 min (1 w podstawowym i 3 z ławki). Do tego najgorsza ocena z całego zespołu (gorsza nawet od Vieriego :/ ) Już lepiej byłoby, gdyby Pozzi lub inny młody zajął jego miejsce.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 31, 2006 12:25   

tylko, ze Amoroso nie byl w ogole potrzebny.... trojca Sheva-Gilardino-Inzaghi grala bezurazowo i do tego strzelala az milo to kiedy mal niby grac ;)

Neceron 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2006 12:35   

Pamato napisał/a:
to kiedy mal niby grac

no wiesz, Vieri zagrał 360 min. Co prawda był lepszy o asystę, ale to zawsze coś ;-)

Eiwaiss 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2006 12:43   

Zlatan sie nie nadaje do gry Milanu, za bardzo indywidualny:/
Najlepszym rozwiazaniem jest Torres a jak nie to Tevez.
A moze sciagnac Mascherano ? tez by bylo sporym wzmocnieniem skladu.
Albo Freedy Adu ten mlodzian ma dopiero 16 lat, moze 17 juz nie pamietam a technike ma jak malo kto. I potrafi strzelac piekne bramki, moglbybyc takim odbryciem jak KaKa.

Neceron 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2006 13:34   

Freddy Adu może i jest jakimś rozwiązaniem, ale to już chyba nie napastnik (21 meczy, 1705 min, 1 gol i 6 asyst) więcej o nim
tutaj

Co do Mascherano. Uważam, że lepiej będzie dać szansę Gourcuff'owi i Foggii, ponieważ są bardziej kreatywni.

Najnowszą plotką jest "NIE" dla Ze Roberto. Szkoda, całkiem dobrze się zapowiadał ten transfer.

Wizja 40mln €, jaką sobie usnuli prezesi Starej, bardzo przybliża nas do Torresa. Chociaż inna plotka mówi o pakiecie Ibra + Buffon za tę kwotę. Ja wolę Buffona niż Torresa...

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 31, 2006 14:08   

Mascherano i Foggia/Yoann to inna pozycja, wiec sciagniecie Argentynczyka nie zabierze im ew miejsca w skladzie.

a z Ze Roberto to sie jeszcze okaze, zebys sie nie zdziwil ;)

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Cartman 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2006 14:16   

Cytat:
Wizja 40mln €, jaką sobie usnuli prezesi Starej, bardzo przybliża nas do Torresa. Chociaż inna plotka mówi o pakiecie Ibra + Buffon za tę kwotę. Ja wolę Buffona niż Torresa...

40 mln € za Buffona i Ibre? Chyba funtów. Ja słyszałem, że Juve chce 28 mln Ł za Szweda i 20 Ł za Buffona. Szwedowi chyba bliżej do Interu, który chce wykorzystać trudną sytuację w rozmowach Milanu z Juve i nieciekawą sytuację z Tonim(która zmieni im się na lepsze po 7 sierpnia, gdy Luca wróci z wakacji --> jego podobno ma zastąpić w Violi Huntelaar lub Iaquinta).

Co ciekawe, dzisiejsze >>corriere<< i Tuttosport piszą, że Milan chce wykorzystać wybory prezydenckie w Barsie, żeby kupić....Ronaldinho :) to jeszcze lepsza plota niż w przypadku Kaki do Realu. Otóż podobno Berlusconi dał sygnał Gallianiemu, żeby wykorzystać zamieszanie spowodowane wyborami i fakt odejścia z zespołu Sandro Rossela (który sprowadził Roniego do FCB i miał duży na niego wpływ) by przekonać R10 do naszego klubu. Ciekawe co napiszą jutro? Że Dida zagra w ataku? :) A pro po, widzieliście >>nową dziewczynę Ronaldinho?<< Jak on to robi z takimi zębami?? :hmm:

Milan nadal stara się o Oddo (co jest dobrą wiadomością) i powoli sytuacja klaruje się na 8 mln€ i ktoś na wymiane. Ale Lotito jest nieprzediwywalny i nie wiadomo co z tego wyjdzie. Milan chciał też Suazo, ale Cagliari nie zadowoliło 8 mln€ + Boriello i Amoroso, bo bardziej podoba im się Foggia (rozchwytywany, co nie?), którego trener Sardyńczyków szkolił kiedyś w Ascoli.

Różne źródła zaprzeczają sobie w kwestii Ze Roberto. Moim zdaniem jeśli oddamy Foggie, to warto by było zainwestować w Brazylijczyka.

Simićem zainteresowany są Torino i Everton, mam nadzieje że uda się ten transfer sfinalizować, bo nigdy nie byłęm entuzjastą Chorwata w Milanie. Acha no i jeszcze Milan podobno pyta Monaco o Di Vaio.

Neceron 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2006 14:47   

stan, ja tam wolę dwóch młodych niż kolejnego Bazyla w składzie. Dziwię się Tobie Cartman, że nagle tak ochoczo oddajesz naszego wychowanka za jakiegoś średniaka. Foggia ma talent tak samo jak i Yoann. Wg mnie to lepsze rozwiązanie niż ściąganie Ze Roberto.
Cartman napisał/a:
Że Dida zagra w ataku?

żebyś się nie zdziwił. W meczu Lool - Kaiser, Reina grał w pomocy :lol2:

Ploty o R10 i ACM ciągną się od dawna. Jak dla mnie R10 nie pokazał nic poza swoimi zębami i kilkoma sztuczkami. Do tego dochodzi zwalnianie gry. W ogóle nie pasuje do ACM pod wodzą Carlo... A to nowy zawodnik FCB.

A wracając do napastników, najlepszym rozwiązaniem byłoby ściągnięcie Trezeguet'a (jakoś dziwnie cicho o nim ostatnio).

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi