ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Grupa śmierci"
Autor Wiadomość
Pippo 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 22, 2006 00:41   "Grupa śmierci"

Tuż po losowaniu grup do Mistrzostw Świata, grupa C została okrzyknięta grupą śmierci przez piłkarskich ekspertów. Zagrały w niej takie zespoły jak: Argentyna, Holandia, Serbia i Czarnogóra oraz Wybrzeże Kości Słoniowej. Zapewne przemawiały za tym historie oraz tradycje Argentyny oraz Holandi, niedawny sukces WKS, który doszedł do finału PNA oraz fakt, iż SiC straciła bodajże tylko jedną bramkę w eliminacjach oraz to, że są określani niekiedy mianem Brazylijczyków Europy.

Rywalizacja grupy C zakończyła się i obyło się bez niespodzianek. Awans uzyskali faworyci, czyli Argentyna i Holandia.

Także, grupą śmierci można określić grupę, gdzie rywalizacja o wyjście z niej trwa do samego końca, gdzie każdy mecz jest bardzo zacięty. Przykładem tego jest grupa E, gdzie szansę na awans mają Włochy, Czechy oraz Ghana. Cień nadziei na wyjście ma USA. Może dojść nawet do bardzo szokujących sensacji.

I tutaj mam pytanie do Was wszystkich. Jakimi kryteriami kierowalibyście się, by określić jakąś grupę mianem grupy śmierci?

Moim zdaniem ta druga opcja, przedstawiona przeze mnie, przeważa.

windrider 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 22, 2006 01:12   

Moja definicja ''grupy smierci'' jest taka,ze juz przed rozpoczeciem gier wiemy ,ze ktoraś z wielkich druzyn pozegna sie z MŚ juz na samym poczatku.
Powinny znajdowac sie w niej cztery silne ,renomowane druzyny gdzie walka o awans trwa do samego konca.Z pierwszego powodu (szczegolnie przed rozpoczeciem MŚ) mozna za taka uwazac grupe Argentyna,Holandia,WKS,Serbia.Z drugiego natomiast grupe, w ktorej graja Wlosi.Jednoznacznie nie potrafie takiej wytypowac.
P.S. Wlosi jak to maja w zwyczaju na swoje zyczenie skomplikowali sobie sytuacje i jak zwykle
bez nerwow sie nie obedzie.Oby z dobrym zakonczeniem.

Wentyl 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 22, 2006 10:13   

Grupa Śmierci to taka w której grają zazwyczaj 4 mocne zespoły i gdzie cieżko wskazac faworyta. Na Euro 2004 w grupie śmierci były trzy mocne zespoły (Holandia, Niemcy, Czechy) i jeden słaby (Łotwa - skazana na śmierc). W takiej grupie walka powinna byc zacięta i toczyc się do samego końca (ale nie zawsze tak jest).

peter t r 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 22, 2006 11:12   

No i wiadomo kto wyszedł Wentyl. Biedna SiC została pobita :box: A WKS może walić głową w mur :wall2: Holandia i Argentyna rządzi ! :king: Grupa śmierci została zamknięta !! :hmm:

pionka 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 22, 2006 14:30   

Bardzo dobry post na ten temat napisał Lorak_ w innym temacie.
Tutaj link do niego: http://www.acmilan.pl/for...p?p=47504#47504

Z tego posta jasno wynika, że grupą śmierci jest grupa włoska. I ja też tak uważam ;)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 22, 2006 18:14   

Tak, rzeczywiście tak wyszło. Byłem pewny, że awansują Czechy, ale już kilka razy piłka mnie zaskakiwała (np. druga połowa finału LM: ACM - LFC :/ ).
Dzisiaj ciekawe, czy geniusz Hiddinka zdoła poprowadzić Soceroos do zwycięstwa i awansu.
Ja mimo wszystko będę śledził pojedynek Canarinhos z Japonią. Oby Brazylia w końcu pokazała piękno, bo jak na razie najbardziej przekonuje mnie Argentyna.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 25, 2006 16:53   

Grupa śmierci to grupa wyrównana, gdzie do samego końca będzie się toczyć walka o awans. Powszechnie za taką uważano grupę C. Powody podał Pippo (małe sprostowanie: Brazylijczykami Europy nazywa się raczej Portugalię). Ale za taką raczej należało uznać również w takim samym stopniu grupę włoską: Włosi - faworyt nr 1, Czesi też byli wysoko oceniani, USA to uczestnik 1/4 finału poprzednich MŚ no i nieobliczalna Ghana.

Pippo 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 26, 2006 18:42   

Paweł Strzelecki napisał/a:
małe sprostowanie: Brazylijczykami Europy nazywa się raczej Portugalię

Komentatorzy sportowi mowili, że Serbia i Czarnogóra jest określana takim mianem, więc sam tego nie wymyśliłem, choć mam poważne zastrzeżenia co do tego stwierdzenia po fazie grupowej MŚ. ;)

Co do Portugalczyków, całkowicie zgadzam się z tym.
Ostatnio zmieniony przez Pippo Pon Cze 26, 2006 18:48, w całości zmieniany 1 raz  

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 26, 2006 18:46   

zawsze sa dwie Grupy Smierci.....
1. ta wylaniana po losowaniu, gdzie sa niby najsilniejsze z nazwy ekipy....
2. ta wylaniana juz na mistrzostwach, gdzie najczesciej po dwoch kolejkach wszyscy jeszcze maja szanse na awans i zagrozony jest los faworytow....

tyle ;)

Odpowiedz do tematu