ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum od strony technicznej - zazalenia
Autor Wiadomość
TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Lip 19, 2014 21:59   

Spokojnie, będzie zaktualizowane ;) Redakcja też czasem ma wakacje :P

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 01, 2014 23:23   

Do użytkowników Opery.
Korzystacie z opcji wyświetl wszystkie tematy z nieprzeczytanymi postami?
Od kilku dni mam coś takiego, że po otwarciu tematów w osobnych oknach nie pisze w dolnym rogu każdego z nieprzeczytanych postów informacji "nieprzeczytana wiadomość" czy coś podobnego. Wam też się to popsuło? Bo działało i było pomocne bo wiedziałem od jakiej informacji wracać do czytania tematu...
:co:

edit:
nieaktualnie, nie używam już Opery :D

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 27, 2014 20:37   

Czy Wy również macie od kilku dni trudności z wejściem na forum? Strona długo się ładuje a czasem nawet się nie udaje na nią wejść. Proszę o info.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Paź 27, 2014 20:53   

Ja nie mam, ale zauważyłem coś innego. Na stronie głównej forum mam (przykładowo) dwie nieprzeczytane wiadomości. Po kliknięciu widzę dwa rzekomo nieprzeczytane wątki. Po najechanie kursorem na nie (powinna się wyświetlić w mini oknie ostatnia wiadomość) nie dzieje się nic.
Po kliknięciu przenosi na pierwszą stronę wątku (czyli jak w wątku przeczytanym, nie takim gdzie jest coś nowego). A po przejściu na ostatnią stronę widzę, że są tam tylko posty przeczytane.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Paź 28, 2014 11:50   

W zeszłym tygodniu zaktualizowałem skrypty forum. Teoretycznie użytkownicy nie powinni być zmuszeni do robienia czegokolwiek, ale czasem teoria nie idzie w parze z praktyką. Jeśli więc ktoś ma problemy z wyświetlaniem forum - komunikaty o brakujących tabelach, niemożliwości stworzenia sesji bądź błędne informacje na temat nieprzeczytanych postów lub privów - to proszę najpierw wywalić stare ciasteczka i wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki. Jeśli problem będzie nadal występował, dajcie znać.

Ponadto w okolicach początku zeszłego weekendu były jakieś problemy z serwerem baz danych i forum leżało przez dłuższą chwilę. To też mogło spowodować u niektórych zakłócenia dostępu ;)

Venomik, w Twoim przypadku może chodzić o usunięte posty. Być może logowałeś się na moment przed usunięciem jakiegoś spamu... Albo jest jakiś drobny błąd skryptu i nie aktualizuje ilość nieprzeczytanych postów po usuwaniu... Tak czy siak, zainstalowałem moduły utrudniające rejestrację botów spamujących i jak na razie działają prawidłowo, więc jedyne co musimy wywalać, to konta i posty żywych spamerów, którzy też od czasu do czasu tu zaglądają...

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 31, 2014 14:45   

W newsie "przed 10 kolejką Serie A" wkradł się mały błąd, a mianowicie ostatnie zdanie drugiego akapitu: "Ostatnim sobotnim spotkaniem...". Gramy w niedzielę ;)

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 31, 2014 20:28   

Kojak, faktycznie, w ferworze walki wpadł taki klops. Dzięki za uwagę ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Lis 09, 2014 10:15   

TomekW napisał/a:
Venomik, w Twoim przypadku może chodzić o usunięte posty. Być może logowałeś się na moment przed usunięciem jakiegoś spamu... Albo jest jakiś drobny błąd skryptu i nie aktualizuje ilość nieprzeczytanych postów po usuwaniu...

To nie to. Wygląda trochę jak problem z cache.
Wchodzac na forum mam włączone automatyczne logowanie i w zakładkach mam od razu ustawioną stronę '?search_id=lastvisit' - czyli powinno mi wyświetlać nieprzeczytane posty.
Często mam tak, że wskakuje mi komunikat: 'Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów' mimo że jak kliknę później na stronę główną forum to nieprzeczytane posty istnieją.
Często też wyskakuje komunikat (nie przytocze dokładnej treści) mówiący o tym, ze nie można tak szybko wykonać kolejnego zapytania, choć nie korzystałem z tej strony od dłuższego czasu.
Inna sytuacja: przeczytałem wszystko co miałem do przeczytania na forum, zamykam. Kilka minut później wchodzę ponownie i widzę w rzekomo nieprzeczytanych dokładnie to samo co wcześniej w 'search_id=lastvisit', ale po najechaniu na nie w tooltipie nie wyswietla się informacja na temat ilości nieprzeczytanych postów czy treści ostatniego nieprzeczytanego. Generalnie tooltip wygląda jakby zdawał sobie sprawę, że w tym temacie nie ma niczego, czego nieprzeczytałem.
Ogólnie jak wspomniałem wygląda to wszystko jak problem z cachem. Problemy sa od miesiąca, może dwóch. Jeśli tylko u mnie występują to poeksperymentuję z innymi przeglądarkami, moze jest problem po mojej stronie.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Lis 09, 2014 10:57   

Ok, ta treść to:
"Nie możesz wyszukiwać tak szybko. Odczekaj kilka sekund i spróbuj ponownie lub odśwież stronę."

frky 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 09, 2014 18:31   

Spróbuj zamienić "search_id=lastvisit" na "search_id=newposts", ja korzystam z tego i działa to tak, jak powinno (Chrome x64).

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 21:46   

Ostatnio, średnio co drugą próbę wejścia, zamiast na forum, łączy mnie z jakimś code.jquery.com
Dopiero jak parę razy odświeżę, to zaskakuje właściwa strona.
Główna działa bez zarzutów, forum coś wiesza, tylko u mnie, czy ktoś też miał problemy z jakimiś przekierowaniami?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 21:53   

frky napisał/a:
Spróbuj zamienić "search_id=lastvisit" na "search_id=newposts", ja korzystam z tego i działa to tak, jak powinno (Chrome x64).

Nie pomogło.
Administracjo, coś wiadomo o moich problemach? Czy jestem dyskryminowany klubowo ;)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 06, 2014 17:00   

Tomku mozesz dolozyc cos w stylu http://www.przemo.org/php...pic.php?t=41464 do rejestracji?
to ukroci boty i spamerow i obetnie modom wiekszosc roboty

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Gru 08, 2014 09:32   

rangiz, Venomik: nie wiem, co Wam powiedzieć, bo nikt poza Wami nie zgłasza podobnych problemów...

VelenoRosso: od paru lat mamy potwierdzenie tekstowe przy rejestracji, a od jakiegoś czasu jest również zabezpieczenie typu drag'n'drop. I to obcina modom większość roboty: gdybym to wyłączył, to w ciągu doby zarejestrowałoby się na forum kilkanaście pakistańskich botów... Pozostaje nam więc tylko wywalać żywych spamerów, których nie da się całkowicie wyeliminować jakimikolwiek zabezpieczeniami.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 08, 2014 10:43   

mea culpa, powinienem byl sam sprawdzic, probujac nowe konto zrobic juz sie zamykam :D

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 10:44   

Może głupie pytanie, ale sam nie potrafię znaleźć na nie odpowiedzi - kiedy prywatnej wiadomości nadawany jest status "do wysłania"? I co z taką wiadomością trzeba zrobić, żeby faktycznie została wysłana?

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 10:45   

Chyba czekac az zostanie dostarczona :ok:

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 11:20   

Wiadomość ma status "do wysłania" dopóki nie przeczyta jej użytkownik do którego ją wysłałeś.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 12:43   

Ok, dzięki za info. Nie myślałem, że wyjaśnienie jest aż tak "skomplikowane", bo niewiele wcześniej (przed tą wiadomością) wysyłałem inną pw i jej status widnieje jako "wysłana", ergo - myślałem że od razu po wysłaniu taki status jest ustawiany.

cortess 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 26, 2015 19:23   

Ale spam dziś poleciał... Po wszystkich działach i skrzynkach PW... I to nawet nie jakiś świeży bot, tylko cyberterrorysta od zeszłego roku ten zamach chyba przygotowywał...

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 26, 2015 19:31   

cortess napisał/a:
cyberterrorysta

Jego nick faktycznie zajeżdża trochę arabskim :lol2:
#10 Rui Costa per sempre!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 26, 2015 19:45   

Nawet maila od niego dostałem :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 27, 2015 09:03   

Dokąd nie napisaliście, to nawet nie zauważyłem, że też mam od niego wiadomość - nawet dwie! ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 27, 2015 11:51   

Przedstawił się jako Mamadi Kaba, mieszkający we Francji.
Może ten Pan zgłasza się do nas, zamiast Mexesa? :prayer:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mamadi_Kaba

patrykw1990
Milanista

Wysłany: Wto Sty 27, 2015 12:59   

rangiz, trzeba mu odpisac, ze obrońców nie szukamy. Potrzeba nam "9" i skrzydłowego :prayer:

Odpowiedz do tematu