ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Pią Lip 21, 2006 08:50
Sheva odchodzi z Milanu?!
Autor Wiadomość
Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 01, 2006 08:24   

apropo wywiadu Shevy.....

przeciez jasne jest, ze zawodnik 'musi' mowic pewne rzeczy, a pewnych rzeczy mu powiedziec w wywiadach nei wolno.... nie ma sie co spinac o pochwaly dla Chelsea, bo wiadomo, ze to teraz jego pracodawca i z wiadomoych wzgledow musi takie rzeczy opowiadac. nikt chyba nie wyobraza sobie akcji, ze Sheva po podpisaniu kontraktu powie "no tak, w sumie to ja tu jestem tylko zeby sie nauczyc anglika i zeby zonka nie krecila mi jazd, bo juz jej to poludniowe slonce dalo popalic, teraz chce sie troche pochlupac w londyckim deszczu. a tak ogolnie to gdybym tylko mogl to bym dalej gral na San Siro, jest mi smytno i zaraz komus wyplace liscia, bo tak mnie wkurza perspektywa bycia 'jednym z wielu' zamiast 'jednym jedynym' jak do niedawna"
zreszta ogolnie trzeba uwazac na wywiady zawodnikow i dzielic je przez 2, czasem nawet 3,4....tak jak jego slowa o zakonczeniu kariery w Milanie, tu tez nikt chyba sobie nie wyobraza, ze w srodku sezonu powie, ze za pol roku go juz tu nie bedzie :/ to jest polityka i biznes i slowa wypowiadane przez zawodnikow nie zawsze sa takie jakby naprawde chcieli...

Cartman 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:16   

Jeszce jedna sprawa mnie zaciekawiła - dodatki do transferu :)
DLaczego do transakcji nie został włączony żaden z piłkarzy, którzy chcieli przywdziać barwy Milanu? Gallas, Drogba, Crespo - żaden z nich nie uczestniczył w transakcji. Czy wpływ na to miał udział Milanu w skandalu calciopolli, czy może Kenyon wyceniał swoich zawodników na zbyt wysokie kwoty? A może to Galliani się rozmyślił i doszedł do wniosku, że ma na rynku lepsze rozwiązania? Przecież Gallasa można mieć za darmo za rok, a Drogba i Crespo długo na ławce nie posiedzą - w końcu są jeszcze Szewa, Kalou i Ballack...

Straciliśmy Szewę. Tak się zastanawiałem, czy jest na świecie jeszcze jeden tak wszechstronny napastnik? Lewa noga, prawa, z pola karnego i z za 16, wolne karne i po akcji, główką. Po indywidualnej akcji i dobijanie piłek. Dobra technika, siła, szybkość. Macie może jakąś propozycję?

EDIT (do posta poniżej):
Tylko dlaczego doszło do sfinalizowania transacji, skoro jeszcze nie wszystkie jej elementy by były przygotowane? I dlaczego żaden z tych piłkarzy nie pojawił się w Milanello na badaniach? Przecież skoro wszyscy 3 tak bardzo chcieli przejść do nas, to dlaczego nagle by ich zainteresowanie aż tak osłabło? Poza tym wszyscy zawsze z Milanem dogadywali się w mgnieniu oka, a piłkarze w takiej sytuacji jak Crespo, Drogba (brak szans na gre w ataku), czy Gallas (prawdopodobieństwo pojawienia się jeszcze Roberto Carlosa) powinni wpław przepłynąć kanał La Manche (czy jak się to pisze) i na kolanach doczłapać do Mediolanu.

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.
Ostatnio zmieniony przez Cartman Czw Cze 01, 2006 11:50, w całości zmieniany 1 raz  

pionka 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:24   

A może dlatego nie podają kwoty bo była to transakcja wiązana ale jeszcze muszą uzgodnić indywidualny kontrakt dla któregoś londńczyka u nas? :P

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:53   

jeśli kwota transferu przekroczyła 60 baniekE to jest ok. wkurza mnie tylko nie podanie tego do publicznej wiadomości. Za szybkie zakończenie sprawy trzeba podziękować działaczom Milanu. nie miałem ochoty czytać kolejnych spekulacji. KONIEC TO KONIEC!

oby kasa nie poszła w błoto :prayer:

windrider 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:54   

Cartman napisał/a:
Straciliśmy Szewę. Tak się zastanawiałem, czy jest na świecie jeszcze jeden tak wszechstronny napastnik? Lewa noga, prawa, z pola karnego i z za 16, wolne karne i po akcji, główką. Po indywidualnej akcji i dobijanie piłek. Dobra technika, siła, szybkość. Macie może jakąś propozycję?

Mamy,pewnie,ze mamy :) Jesli szukamy pilkarza,ktory umie tyle to z dostepnych na rynku ( Henry dostepny nie jest) pozostaje jedno nazwisko..Tak tak- Fernando Torres.
Moze oprocz tych wolnych,ale na szczescie to najmniej istotne.
Jest szybki,strzela z obu nóg,z oraz spoza pola karnego.Umie zdobywac piekne gole,a takze dopelnic tylko formalnosci.Dobrze gra glowa,umie dryblowac,grac cialem.Dla mnie to jedyny pilkarz,ktory stylem gry moze zastapic Sheve.Oczywiscie takze liczba zdobytych bramek ;)
Zaden Eto'o,Ruud czy Ibrahimovic nie posiadaja tak szerokiego spektrum umiejetnosci.I nie ma co sie rozwodzic nad jego narodowoscia,bo jesli juz doszlismy do rozmyslan na temat Suazo to.. :)

sater 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 01, 2006 16:31   

Jestem podekscytowany możliwością gry w Premiership. Przechodzę z jednego wielkiego klubu do drugiego. To był dobry moment na przenosiny. Gdyby chodziło o pieniądze, to zostałbym w Milanie. Jestem zadowolony, że Chelsea zdołała zakończyć rozmowy przed Mundialem. Dzięki temu będę mógł pojechać do Niemiec z wolnym umysłem i z dumą, że jestem graczem Chelsea. Śledziłem trenerską karierę Mourinho i byłem pod wrażeniem jego metod. On zawsze stawia na zespół, a nie na jednostki."

Sorry sheva ale wlasnie przestalem cie szanowac..zawsze bede pamietal co dla nas zrobiles ale pamietaj ze to Milan zrobil z ciebie supergwiazde..Jak powiedzialem byles bogiem teraz bedziesz jednym z wielu..

Donatello 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 01, 2006 16:55   

Torres to w sumie dobre rozwiązanie, bo przeciez z niczego sie jego sława nie wzieła...., ale zanim bym go zatrudnił, poobserwowałbym go na MŚ. To ważne żeby zobaczyć jak sie prezentuje na arenie międzynarodowej żeby potem kichy nie było. Jak by wypaliło to ładnie sie nam odmłodzi atak

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 01, 2006 23:15   

orzechol napisał/a:
Jeśli chodzi o wielkość odstępnego to myśle że za punkt odniesienia mogą posłużyć te dane: rekordy

Coś ten link nie działa. Jak wygląda tabela rekordów transferowych? W jakim przedziale znajdzie się Szewczenko, biorąc finansowy wariant optymistyczny i pesymistyczny?

malutki 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 02, 2006 00:22   

Na pierwszym miejscu, bodajże, był transfer Zidane'a do Realu, a w przypadku Shevy mówi się o 65 mln euro, a to będzie dawało pierwsze miejsce na liście transferowej :)

randi
Milanista

Wysłany: Pią Cze 02, 2006 09:06   

Żal mi też.To wielki zawodnik. Został tu wychowany a teraz odchodzi. Trudno mi się z ty pogodzić. Tu zostałwychowany na prawdziwą gwiazdę a teraz odchodzi do znienawidzonego pzrzezemnie klubu.Szewa jest wielki i mimo wszystko będę mu kibicował. :forzamilan: :chmura: :help: :zzz: :grrr:

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Cze 02, 2006 19:47   

Duzo juz zostalo napisane na temat Shevchenki. Ja dodam tylko, ze nasz dzielny uczen anglistyki szybko przekona sie, ze Milan to Past Perfect Continuous, a Chelsea to tylko Present Simple :D

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 02, 2006 20:47   

Jestem ciekaw jak długo Szewa pogra w Chelsea. 3, a może 4 lata? Druga kwestia - gdzie on zakończy karierę? Mówił, że w Milanie, a teraz to już chyba wszystko możliwe.
PS. Tomek, a co to za dziewczę w avatarze?? Obstawiam, że to Twoja siostra (trochę podobna) albo żona, chociaż ślubem się nie chwaliłeś. :-P

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 02, 2006 21:04   

Co za różnica ile lat tam pogra i gdzie skończy karierę? Co nas to obchodzi? I co zmienia odpowiedź na to pytanie i jakie ma znaczenie (ile tam pogra)?
A do Milanu nie ma chyba po co wracać... Skoro tak źle mu we Włoszech (czy tam jego rodzinie), to chyba nie rezygnuje z wspaniałego klubu po to, żeby zmienić za 3 lata zdanie.
Życzę mu powodzenia, ale tutaj niech już nie wraca.
Dzięki Sheva za to co zrobiłeś i żegnaj bezpowrotnie.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 02, 2006 21:38   

Mnie to obchodzi i interesuje. W końcu tak czy owak Andrij S. odcisnął swoje piętno na historii naszego kochanego klubu, dlatego losy Szewy nie są mi obojętne. I nie tylko mnie.

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 05:34   

ja sie jeszcze krotko odniose,teraz juz nie do przyszlego a przeszlego transferu Shevy. cisnienie mi juz troche opadlo,nadal czuje sie oszukany ale potrafie zobaczyc tez dobre strony tego transferu.

wiekszosc narzekala na brak swiezej krwii w druzynie,na stagnacje,brak zmian,zelazna 11stke - teraz sie to zmieni.i dobrze!

sheva zaczal gwiazdowac,klucic sie i prawdopodobnie siac ferment w druzynie - to tez sie teraz zmieni.i dobrze! mysle,ze od dawna chcial sie przesniesc do chelski.powodem zeczywiscie nie musialy byc pieniadaze - po prostu mu sie znudzilo. czerwono-czarne serce...?? :rotfl:

dzieki jego odejsciu dostalismy zapewne wielka kase (w innym przypadku,gdyby lysy nie byl zadowolony z oferty nie sprzedalby go tak szybko)!! tylko sie cieszyc. zdaje mi sie,ze te pieniadze (a raczej zawodnicy ktorych za nie kupimy) moga nam zagwarantowac wiecej sukcesow niz Milan z ukraincem w skladzie (zmeczenie materialu,znudzenie,problemy z zona gdy mu mowi podczas pewnych czynnosci - "don't come so fast",a on nie wie o co chodzi :) )

dzieki jego odejsciu moj ulubieniec Gila zacznie grac tak,ze wszystkim Torresofilom zamknie usta (choc pewno zeby oni przestali narzekac to musialoby to byc 40 goli w SA i 20 w CL).

na koniec troche sentymentow.
na zawsze zapamietam jego przerazone spojrzenia w strone sedziego przed ostatnia 11nastka w Manchesterze i kilkanascie sekund pozniej jego skok i objecia z Dida.
takim go bede pamietal.

az serce sie kraje gdy pomysle o tym ze nigdy juz nie zobacze Shevy w barwach naszego Milanu i jak pomysle gdzie jest teraz.
ale stalo sie i nie ma juz co plakac.

Andrzej to juz historia...

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

windrider 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 13:52   

Mości napisał/a:
dzieki jego odejsciu moj ulubieniec Gila zacznie grac tak,ze wszystkim Torresofilom zamknie usta (choc pewno zeby oni przestali narzekac to musialoby to byc 40 goli w SA i 20 w CL).

Po czesci chyba zwrociles sie do mnie,bo sporo pisalem na temat Torresa.
Nie rozumiem jednak co ma postawa Gili do przejscia Fernando na san siro.Wyglada mi na to,ze myslisz,ze ten kto skrytykuje Gilardino robi to dlatego,ze to on zostal sprowadzony a nie Torres.W moim przypadku mylisz sie.Bylem za transferem Gilardino,krytykuje go bo na to zasluzyl swoja gra,a Torresa widzialbym w parze z Wlochem w ataku Milanu w przyszlym sezonie, a nie jako jego zastepce.

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 14:10   

windrider napisał/a:
...krytykuje go bo na to zasluzyl swoja gra...

krytykujesz Gile mimo tego,ze strzelil w tym sezonie w lidze 17 goli bedac na dobra sprawe "polrezerwowym",ktorego gra i tak byla podporzadkowana Shevie,a chwalisz Torresa,ktory to zdobyl "zaledwie" 13 bramek,mimo tego iz wszyscy grali "pod niego".
jak do tego dodamy to co zapewne dobrze wiesz,ze w Serie A jest znacznie trudniej zdobywac bramki to wniosek nasuwa sie sam - to Torres powinien byc krytykowany a nie Gila.

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

windrider 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 14:14   

Dlaczego krytykuje Gile poczytac mozesz w podsumowaniu sezonu.Pozatym slowo ''krytykuje'' jest troche na wyrost bo nie zgodzilem sie jedynie do skrajnie pochlebnej oceny sezonu jaki rozegral.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 17:42   

hehe, podobaja mi sie teksty Lysego z ostatniego wywiadu ;) te aluzje apropo zony Simica czy tez szacunku dla Henry'ego mowia wszystko o tym co mowi sie w korytarzach o odejsciu Ukrainca ;)
do tego wkurzenie apropo podchodow pod Kake, podoba mi sie ta determinacja, dobrze wrozy na mercato..... ale jakos nieciekawie przyjalem brak w slowach Kaki zaprzeczenia apropo transferu do Realu za to twierdzi on iz o przyszlosci klubowej bedzie myslal po MŚ :/

miraś 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 17:51   

powiedział że ma kontrakt ważny do 2010 z Milanem, i to miało znaczyć że sie nigdzie nie wybiera

[ Dodano: Sob Cze 03, 2006 18:58 ]
no łysy się nieżle wkurzył, ale to dobrze rokuje, nie można pozwolić żeby pracownicy weszli szefowi na głowę,

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 18:12   

w takim razie co mialo znaczyc to, ze o przyszlosci klubowej bedzie myslal po MŚ??

'mam kontrakt do 2010' nie rowna sie 'nigdzie sie nie wybieram, zostaje w Milanie' ;)

ja nie mowie, ze odejdzie, bo Lysy go nie pusci bla bla bla etc, ale chodzi mi raczej o Kaki nastroj i samopoczucie :/

chip 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 18:34   

dokladnie... to mogło równie dobrze oznaczać "jest tylko jeden problem - mój kontrakt". na pewno koledzy z Madrytu mu tam "podpowiadają" jak sie zachować w danej sytuacji. swoją drogą ktoś sie orientuje ile wynosi klauzurka dla kaki?

tom_n 
Administrator

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 18:40   

We Włoszech nie istnieje coś takiego, jak klauzula odstępnego. Takie wynalazki w kontraktach są tylko w Hiszpanii ;)

ostry 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 18:41   

chip napisał/a:
swoją drogą ktoś sie orientuje ile wynosi klauzurka dla kaki?

Nie ma klauzurki bo we Wloszech sie tego nie praktykuje. Swoja droga jestem pewien ze po MS Galliani zaproponuje mu podwyzszenie kontraktu.

PS. tom co sie tak spieszysz z odpowiedzia ;) Ta czarna siodemka to zaloba po Shevie czy symbol wakatu na ten numer ? ;)

chip 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 18:48   

znajac real madryt to juz szybciej wezmą messiego albo jakaś nową gwiazde, ktora wypromuje sie na MŚ. w sumie messi kosztuje tylko 150mln(?)ojro, dla kogoś kto chce zostać prezydentem klubu to chyba niewielka kwota.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi