ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Pią Lip 21, 2006 08:50
Sheva odchodzi z Milanu?!
Autor Wiadomość
Szul 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 15:42   Sheva odchodzi z Milanu?!

Prawdopodobnie Andrij Szewczenko wkrótce opuści Milan. W niedzielę doszło do spotkania piłkarza z Sivio Berlusconim, a dziś prezydent klubu niespodziewanie ujawnił, że napastnik chce przenieść się do Premiership.

- Czy wiesz, że Szewczenko chce odejść? Chce grać w Angli. - odpowiedział młodemu kibicowi, który prosił o przekazanie pozdrowień.

Już od dłuższego czasu Ukrainiec jest łączony z Chelsea Londyn. Do tej pory piłkarz i klub zaprzeczali jakoby wkrótce miało dojść do transferu.

Być może, w ramach rozliczeń, na San Siro przeniosą sie William Gallas oraz Hernan Crespo. Mówi się także, że środki pozyskane ze sprzedaży Szewczenki Rossoneri przeznaczą na zatrudnienie Thierry Henry

Niedawno czytalem ze Sheva™ niechce opuścic milanu.

Legia Warszawa, BVB Dortmund, West Ham United FOREVER!!

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 15:47   

Sheva nigdzie nie odejdzie. Przed mistrzostwami prasa nie ma o czym pisać.
A tak na marginesie, zamieniłbym go z chęcią na TH.
Podobnie jak Kakę na RG.
Po prostu jestem kibicem, a nie fanatykiem...

Szul 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 15:52   

Wszędzi tak pisze :wall2: :cry2:
Kod:
Właściciel klubu piłkarskiego AC Milan, Silvio Berlusconi potwierdził chęć opuszczenia tej drużyny przez Ukraińca Andrija Szewczenkę, by przenieść się do Anglii.
"On zamierza odejść. Chce jechać do Anglii" - powiedział grupie studentów odchodzący włoski premier, Silvio Berlusconi, przed frontem swojej siedziby.

Szewczenko otrzymał propozycję gry w Chelsea Londyn i rozmawiał już z Berlusconim w sprawie swojego transferu. Ukrainiec, były europejski piłkarz roku, przeszedł do mediolańskiego klubu z Dynama Kijów w 1999 roku.

Pan_Prezes 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 16:21   

Nie miesci mi sie to w glowie... Tyle sie mowilo ze Milan nie sprzedaje swoich gwiazd.... Jedynym uzasadnieniem tego transferu jak dla mnie moglby byc konflikt Shevy z misterem. Dla mnie wymiana calej linii obrony to pikuś przy odejsciu Shevy. Nie zamienilbym go na zadnego innego napadziora na swiecie (i mowie to w pelni swiadomie). Mam nadzieje ze to tylko kolejna plota ktora ma podgrzac atmosfere, albo troche odwrocic uwage od skandalu w calcio.

PS.ostatnio na rozkladzie jazdy PKS w Toruniu widzialem autobek do miejscowosci Szewa :)

Szul 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 16:29   

Ja Shevy nie zamienie nawet za ronaldinho, Henrego.

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 16:53   

Pan_Prezes napisał/a:
PS.ostatnio na rozkladzie jazdy PKS w Toruniu widzialem autobek do miejscowosci Szewa :)

Dobre :D
>>>mapka

neo 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 18:06   

Dzis przeczytalem to info na stronie 'La gazzetta dello sport' i szczerze mnie to zdziwilo.
Niedawno deklarowal nam, ze zostaje w Milanie, bo tu mu dobrze. To samo mowil Lysy, a dzis czytamy newsa, gdzie Silvio mowi o zamiarach Ukrainca.

Mam nadzieje, ze to kolejna plotka i Sheva z nami zostanie. Nie zamienilbym go na nikogo innego. Dla mnie jest najlepszym napastnikiem na swiecie.
"Domani sogneremo altri traguardi, inventeremo altre sfide, cercheremo altre vittorie. Che valgano a realizzare ciò che di buono, di forte, di vero c'è in noi, in tutti noi che abbiamo avuto questa avventura di intrecciare la nostra vita a un sogno che si chiama Milan"

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 18:11   

Plotka to to raczej nie jest gdyz juz nawet oficjalna zamiescila newsa potwierdzajac tylko nasze obawy co do odejscia Shevchenki. Niby nic jeszcze pewne nie jest, ale wydaje sie ze tym razem sprawe nalezy traktowac bardzo powaznie. Milan bez Shevy? Jakos nie moge w to uwierzyc.

Pippo 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 18:11   

Kolejna, żałosna plotka transferowa. Ciekawe co chce zyskać osoba, puszczającą ją w obieg.

inv 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 18:17   

martwi mnie fakt, ze na oficjalnej pojawil sie news o odejsciu Shevy :(
Mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie, bo bylaby to ogromna strata dla Milanu (o czym nikogo na naszym forum nie musze przekonywac).

Z drugiej jednak strony - za hajs z tego transferu kupilibysmy dwoch wysokiej klasy zawodnikow. Analogicznie do tego, co zrobilo Juve po sprzedazy Zidane'a. Wtedy przyszedl Nedved i (zdaje sie) Buffon - bardzo udane transfery jak by nie patrzec...

Z ostatniej chwili - wypowiedz Shevy:
"Chcę odejść z Milanu. Rozmawiałem już na ten temat z Berlusconim. Jednak póki co nie została podjęta żadna decyzja. Nie mam żadnych problemów w klubie. Moja decyzja jest spowodowana sprawami osobistymi."- stwierdził.

...

pozyjemy - zobaczymy... ja tymczasem otwieram 6ego Heinekena - za duzo wrazen, jak na jeden dzien :/
It's understood

neo 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 18:31   

inv napisał/a:

"Chcę odejść z Milanu. Rozmawiałem już na ten temat z Berlusconim. Jednak póki co nie została podjęta żadna decyzja. Nie mam żadnych problemów w klubie. Moja decyzja jest spowodowana sprawami osobistymi."- stwierdził.

Sheva nie mowil o tym, ze chce odejsc. Powiedzial, ze rozwarza taka decyzje. Jednak narazie nic jeszcze nie jest postanowione. Czyli nie jest pewne, ze odejdzie jak i nie wiadomo czy zostanie. Mowil, ze napewno nie zwiazane jest to z problemami finansowymi, lecz chodzi tutaj o jego rodzine.

btw. tez na fajkach dzis nie wyrobie. ;/
"Domani sogneremo altri traguardi, inventeremo altre sfide, cercheremo altre vittorie. Che valgano a realizzare ciò che di buono, di forte, di vero c'è in noi, in tutti noi che abbiamo avuto questa avventura di intrecciare la nostra vita a un sogno che si chiama Milan"

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 18:37   

Post na oficjalnej to już nie przelewki. Wypowiedzi Shevy są coraz bardziej zastanawiające. Zgadzam sie z tobą inv że sprzedaż jego dała by klubowi trochę kasy. Tylko że czy uda sie ściągnąć klasowego napastnika. Coś ciężko nadal mi uwierzyć w plany transferowe z Henrym w tle. Milan miał zająć sie obroną...teraz możliwe że priorytetem będzie napad. Pożyjemy...zobaczymy.

El Toro 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 18:40   

Rozwarza transfer - nie jest pewne ? jeszcze nie zdecydował ? wcześniej był przekonany i stanowaczy. Zdementował kilka set plotek :P A teraz inne wypowiedzi. Dzwine :( Bo w taki razie po co by to było przed tak ważym meczem ? MŚ ? Mógł sie wstrzymać. Tym bardzie jak sam jeszcze nie wiem - rozwarza ? nie zapadły decyzje ...

Nie wiem co bardzie mnie przeraża - odejscie Andriya czy kolejny fantastyczny transfer Gallainiego. Bo z nim to wszystko możliwe. A Sheva nie zastąpi jakiś młokos z Hiszpańskim paszportem.

dinosaur5
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 18:42   

Pippo napisał/a:
Kolejna, żałosna plotka transferowa. Ciekawe co chce zyskać osoba, puszczającą ją w obieg.

W 100% sie z toba zgadzam!!! Nie wierze aby Sheva mógł porzucić MILAN.
Sheva dobrze mówi po włosku, ale mogło mu sie jednak pomylić jedno słowo i prasa to podchwyciła i mamy to co mamy - taka moja geneza tej plotki

inv 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 18:51   

fatalne i nieskładne, ale ogólnie dające jakiś obraz sytuacji tłumaczenie słów Shevy:

"To jest bezużyteczne, interpretować takie fakty. Spotkałem się z prezydentem i rozmawialiśmy o wielu rzeczach. Rozmawialiśmy także, o możliwością zmiany zespołów. Nie podjąłem żadnej decyzji, tylko rozmawialiśmy. Chcę jasno potwierdzić, że to nie dotyczy moich relacji z Milanem. Darzę ten klub wielką sympatią, tak samo jak trenera i moich kolegów. Ta decyzja dotyczy mojej rodziny. Chcę zakomunikować wszystkim fanom, że są dla mnie bardzo ważni. Byłem w Milanie przez siedem lat, więc musze dobrze zdecydować. Nie jestem pod żadną presją. Na następnej konferencji prasowej wszystko się wyjaśni. Proszę tylko wszystkich, aby nie było plotek, że mam problemy z klubem, trenerem czy z kolegami z drużyny. Takich nigdy nie było."
It's understood

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 18:53   

Hmm... cóż, wielki zawodnik. Nie chcę oceniać tego (ewentualnego) transferu przed końcem tegorocznego Mercato, za pieniądze pozyskane z tego transferu (a na Chelsea można zarobić bardzo dużo, za każdego kupionego zawodnika płacą wręcz podwójnce ceny) można niesamowicie wzmocnić klub - wystarczą trafine transfery.
Tak postąpiło juve sprzedając Zidane'a i tak może teraz zrobić Milan na sprzedaży Ukraińca.
Rozumiem Wasze rozżalenie, ale odrobinkę nadziei!

dominik53
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 19:30   

Takie informacje nie tworzą się bez powodu, właściciel klubu nie rzuca takich słów ot tak, na wiatr i bez powodu nie zwołuje się specjalnej konferencji prasowej, tylko po to, żeby powiedzieć parę ogólnych i niekonkretnych zdań, nie potwierdzić i nie zaprzeczyć. Oczywiście może całe dzisiejsze zamieszanie ma jakiś zupełnie inny cel i przyczynę (np. marketingowy, a może to zwykłe nieporozumienie), ale póki co wszystko wygląda na przygotowanie nas do wiadomości o odejściu Szewy i do pogodzenia się z tym.
Wszystko się kiedyś kończy. Era Szewczenki w Milanie skończyć się kiedyś musi i być może będzie to już po tym sezonie. Ale też wiele nowego może się zacząć. Sprzedanie Szewy może być jednym z elementów budowy drużyny od nowa - również za pieniądze z jego transferu. A wszyscy wiemy, że nasza drużyna przebudowy wymaga. Wielu z nas ma chyba podobne wrażenie, że ten skład się wypalił, zaśniedział, a w częsci po prostu zestarzał. Może więc zamiast rozpaczać powinniśmy czekać z nadzieją na Nowy Milan - wprawdzie bez Szewy, ale za to z nową obroną, nowym napastnikiem-wielką gwiazdą (mam dziwne przeczucie, że to może być Eto'o), nowym trenerem (?), a na pewno ... nowym napisem na koszulkach ;)

Mynio 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 20:16   

No coz jezeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze. Zakladam, ze nowym klubem Shevy ma byc Chelsea. Co by nawet mialo jakis sens biorac pod uwage pogloski o pozyskaniu Gallasa i staraniach Milanu o Henrego. Wszystko powoli zaczyna sie ukladac w jakas logiczna calosc. Szkoda, ze Milan zrezygnowal ze swojej polityki nie sprzedawania najwiekszych gwiazd. Jednak dzisiaj wloska pilka stoi do gory nogami i nic nas raczej juz nie powinno zdziwic.

Pippo 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 20:21   

dominik53 napisał/a:
Era Szewczenki w Milanie skończyć się kiedyś musi i być może będzie to już po tym sezonie

Oczywiście, kiedyś musi się skończyć, ale wątpie by to nastąpiło po tym sezonie.

dominik53 napisał/a:
Ale też wiele nowego może się zacząć. Sprzedanie Szewy może być jednym z elementów budowy drużyny od nowa - również za pieniądze z jego transferu.

Budowa drużyny od nowa? Przecież to wymaga paru lat. Poza tym sprzedaż kluczowego zawodnika nie jest właściwą drogą w budowaniu drużyny, przed którą są wielkie prespektywy.

dominik53 napisał/a:
Ale też wiele nowego może się zacząć.

Oby nie festiwal nieskuteczności.

dominik53 napisał/a:
A wszyscy wiemy, że nasza drużyna przebudowy wymaga. Wielu z nas ma chyba podobne wrażenie, że ten skład się wypalił, zaśniedział, a w częsci po prostu zestarzał.

Oczywiście, że wymaga przebudowy, ale przede wszystkim lini obrony. Podczas letniego mercato, Łysy powinien położyć wielki nacisk na wzmocniene obrony, aby ta pod każdym względem była kompletna.

dominik53 napisał/a:
Może więc zamiast rozpaczać powinniśmy czekać z nadzieją na Nowy Milan - wprawdzie bez Szewy, ale za to z nową obroną, nowym napastnikiem-wielką gwiazdą (mam dziwne przeczucie, że to może być Eto'o)

Nie wiem jak definiujesz pojęcie "Nowy Milan", ale jeżeli chodzi Ci o skład, to może być tylko lekko przebudowany, urozmaicony. Nie będzie rewolucji. Pozostaje wzmocnić linie obrony, zatrzymać wśród nas Sheve i moim zdaniem, kupić klasowego pomocnika. Może będziemy mieli wtedy do czynienia z takim pojęciem jak "Milan Idealny"? ;)

Swoją drogą to Rosjanie są zdolni do wszystkiego, by osiągnąć zamierzony cel. :>

michass 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 20:47   

eh to nie moze byc prawda po zobaczeniu tego wszystkiego co zobaczylem jestem w szoku mam nadzieje ze to jakaś sciema czy cos :> asłyszeliscie ze Gallas z chelsea chce do Milanu :> Sheva nie ODCHODZ ... :cry2:
Ostatnio zmieniony przez michass Pią Maj 12, 2006 21:42, w całości zmieniany 1 raz  

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 20:48   

Tyle było gadania o zakończeniu kariery przez Shevę w Milanie, i co?
Oficjalny komunikat na głównej, a przede wszystkim na oficjalnej...
Trochę to smutne, bo dla mnie zdążył stać się symbolem klubu.
Jeśli odejdzie - krzyż na drogę i czekam na TH i/lub RG.

Marek 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 20:54   

Powiem tylko tyle ,ze jestem totalnie zalamany,ale glownie z powodu tego,ze Sheva tyle razy zapewnial nas ,ze zostnie w Milanie do konca kariery,ze nie wyobraza sobie grania gdzies indziej, ze nie chce mu sie juz na ten temat nawet rozmawiac, a tu taki numer.Naprawde caly czas wierze,ze to jakies nieporozumienie,dla mnie Sheva to jest kolejny symbol Milanu po Baresim, Maldinim , Costacurcie. Caqly czas wierze, ze bedzie reprezentowal nasze barwy jeszcze bardzo dlugo i stanie sie kolejnym wiekowym graczem Milanu, moze nawet do 40. I nie obchodzi mnie,ze na transferze mozemy zarobic miliony i przemeblowac kompletnie sklad.Milan zawsze charakteryzowal sie pewnymi symbolami -legandami i to go wyroznialo od innych wielkich klubow.Na pierwszym miejscu zawsze byla lojalnosc wzgledem zawodnikow, rowniez w odwrotna strone zawodnikow wzgledem klubu.Milan nie pozbywal sie swoich bohaterow jak to czynily inne kluby dla kasy (Real ,Inter,Juve,Barca,Ajax itp),ani nie tworzyl klubu w taki sposob jak npo Chelsea.Ciekawi mnie tylko podejscie Shevy do tego mowiac ,ze chodzi o rodzine?Moze ma jakies pogrozki we Wloszech, moze mafia jakas mu zagraza?To tylko wymyslone moje przypuszczenia ,zeby jakos to sobie wytlumaczyc.Moze jakis wplyw ma ta cala afera we Wloszech jaka teraz wystapila,to nie chodzi tylko o sedziow i Juve,najwiekszy wplyw pewie maja zaklady bukmacherskie i wiazace sie z tego uklady. Moze polityka?Moze jednak za bardzo mnie ponosi teraz ,ale jakos to nie moze dojsc do mnie.Na dodatek Silvio jest ojcem chrzestnym dla mlodego Shevy, to przeciez rodzina i nie mozna tak sobie odejsc bez powodow.Mam nadzieje,ze sie to wszystko jak najszybciej wyjasni.
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych Milanistow!!!
Forza Milan!
vinci per noi!

inv 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 21:00   

kolejna wypowiedz Shevy (na podstawie pilka.pl/bbc):

- Trudno ukryć cokolwiek przed fanami.
- Zamierzam opuścić Milan z powodu rodziny. Rozmawiałem z dyrektorem Milanu o moim ewentualnym odejściu. Decyzja nie została jeszcze podjęta.
- Nic nie zmieniło się w moim stosunku do Rossonerich. Nadal mam bardzo dobre kontakty z trenerem, działaczami i innymi zawodnikami.
- Chciałbym powiedzieć coś do fanów. To nie z powodu pieniędzy. Pieniądze nie są ważne. Cały czas byliście i nadal jesteście dla mnie bardzo ważni.

Mysle, ze sprawa jest juz praktycznie przesadzona, choc wciaz mam nadzieje, ze do transferu do Chelsea nie dojdzie. Jesli chce odejsc do Anglii niech odejdzie do Arsenalu, MU, gdziekolwiek byle nie do Chelsea :/

Taka decyzja zmienia, jak sadze, plany transferowe Milanu na obecne mercato. Oznacza to koniecznosc sprowadzenia klasowego napastnika - takiego, ktory bedzie zawodnikiem podstawowej jedenastki - takiego, ktory bedzie w stanie zastapic jednego z najlepszych napastnikow swiata, co nie bedzie proste :/

A pamietajmy, ze w obliczu naszych problemow z formacja defensywna oznacza to naprawde spore wydatki (ktore z kolei kwota uzyskana za Ukrainca moze umozliwic).

W kazdym razie, czekam z niecierpliwoscia na dalsze informacje, z nadzieja ale tez z niepokojem...
It's understood

mirek
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 21:11   

a mi sie wydaje ze tu chodzi o kase,
a gdyby Milanowi nie zalezalo na kasie za sheve to by go nie chcieli sprzedac,
a tak juz ma 30 na karku czyli kariera idzie w dół, a za niego można kupić np ze dwóch napadziorów może Torres i ....... bo na obronę to napewno mają już odłożono

Morales
Barcelonista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 21:24   

Zawsze Wam zazdrościłem Shevy, bo dla mnie od kiedy się pojawił był geniuszem. Teraz też Wam zazdroszczę, że macie gracza, który nie kręci tylko uczciwie stawia sprawę i nie oszukuje kibiców.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi