ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Siłownia

Siłka?
Chodzę
32%
 32%  [ 23 ]
Nie Chodzę
41%
 41%  [ 29 ]
Mam Zamiar
10%
 10%  [ 7 ]
Byłem Kilka Razy
15%
 15%  [ 11 ]
Głosowań: 70
Wszystkich Głosów: 70

Autor Wiadomość
Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 11, 2012 15:38   

Na początek proponuje zacząć ogólnorozwojówkę w postaci pompek - powiedzmy przez miesiąc - 100 push ups to fajny program - wygoogluj sobie.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 11, 2012 18:30   

Siwy napisał/a:
Poleciłby ktoś jakieś ćwiczenia dla początkujących, chce na razie sobie w domu poćwiczyć (pompki, brzuszki, przysiady itd.) ale nie wiem jak, ile serii i w jakim czasie, podobno mięśnie kształtują się w fazie odpoczynku i trzeba odpowiednio dobrać trening do pory dnia, posiłków itd. jest tu ktoś obeznany w tych sprawach?

Ludzie! Ja robię ostro programy z firmy BeachBody i polecam je jako najlepsze rzeczy EVER!
Jeśli chcesz, daj na priv, pomogę Ci z każdym treningiem, żywieniem etc.

Robiłem P90X (klik) ( :google: ) i straciłem ponad 14 kilo w 3 miesiące!
Teraz robię Insanity (klik) (cięższy trening, ale nie wymaga ŻADNEGO sprzętu) i mam nadzieję na podobne wyniki.
Wygooglujcie to sobie, a zaliczycie niezłego zonka :P

Na początek, film o tym, jak w 90 dni zmienił się Jeff - mój trener
http://www.youtube.com/watch?v=arsVlHTaEdo :ok:

Siłownia jest ZBĘDNA!!! :king:

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2012 11:48   

Problem właśnie w tym że muszę nabrać masy bo jestem chudy jak paty. Dobra zresztą zaraz poślę pw ;)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2012 12:23   

A to nie problem. Żywienie + P90X i zrobisz masę. :ok:
Trenują to różni ludzie, ja tylko podałem przykłady. Chudzi mają łatwiej, bo szybciej zobaczą wyniki.

Skoro nie masz pieniędzy na sprzęt, to polecę bardziej Insanity - ciężko jest jak cholera, ale nic co warte zachodu, nie przychodzi lekko ;) treningi trwają 30-45 minut, przez 6 dni w tygodniu.

Wklepcie sobie "BeachBody Insanity" w YouTube.

maslok 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2012 12:41   

Mam pytanie. Trzeba kupić te CD z ćwiczeniami, czy jest to gdzieś ogólnodostępne na YT?

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 12, 2012 12:45   

Wiesz, w Polsce ich i tak nie dostaniesz legalnie, gdyż ta firma działa tylko w Stanach i Kanadzie. Dowiedziałem się o nich przez przypadek (oferta na robienie muzyki do ich treningów) i dla sprawdzenia zrobiłem 2 miesiące P90X. Zgubiłem 14 kg, 7cm w pasie i zyskałem 2cm w bicepsie! :wow:
Teraz już na poważnie, z pełnym zaangażowaniem zaczynam trening z Insanity :D to tylko 2 miechy, a efekty daje to spore.

Rozwiązania co do pobrania tych ćwiczeń są 2, a nazywają się: rapidshare.com albo thepiratebay.se

Co ciekawe, jeśli zrobisz sobie fotki "przed" i "po" tych programach i wyślesz im (pocztą albo e-mailem), to oni przyślą Ci koszulkę jako dowód uznania za ukończenie programu :)
Poza tym, ludzie którzy wrzucają te filmiki z przemian na YouTube i wysyłają linki na beachbody.com biorą udział w programie: codziennie rozdajemy absolwentom 1000 USD. :ok:

P.S. odezwę się do Ciebie na GG z linkiem :)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 14, 2012 23:30   

Dobry temat. A jak się ma ten program do szybkości i kondycji? Ja się przygotowuję do sezonu halowego i muszę popracować intensywnie nad siłą, ale nie mogę sobie pozwolić na utratę atrybutów szybkościowych.
nismovsky uprawiasz jakiś sport? widzisz wpływ na motorykę?

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 14, 2012 23:45   

Widzę wpływ i to duży.
Insanity to trening nastawiony stricte na wydolność organizmu. To w sumie prawie same interwały cardio, plyometrics (ćwiczenia na skoczność i szybkość) i inne ćwiczenia typu endurance. P90X nie polecam w Twoim przypadku, ponieważ buduje więcej masy mięśniowej, która może przeszkadzać.

Jeśli masz już dobrą kondycję, wyzywam Cię do spróbowania Insanity, bo zawodowi sportowcy zdychali na tym treningu :D mój kumpel, z którym gram czasem w nogę na Orliku jak zobaczył Insanity to powiedział "a tam, pieprzysz głupoty, to jest jakiś aerobik". Włączyłem mu jeden z programów interwałowych Insanity i na 10 minut przed końcem puścił pawia :lol2:

Osobiście, łączę Jogę i ćwiczenia aerobowe brzucha z P90X (Yoga X + Ab Ripper X) z pełnym programem Insanity i otrzymuję idealną hybrydę na moje potrzeby czyli: ograniczenie masy tłuszczowej i wysoka rzeźba połączona z ogromną wydolnością tlenową organizmu. Nie potrzebuję wyglądać jak strongman ;)
Jeśli interesuje Cię czysta wydajność biegowa, polecam Insanity Asylum - 30-dniowy program będący pochodną Insanity, stricte dla biegaczy :)
Poniżej masz link mojej przyjaciółki, Lauren Lennon, która zrobiła Asylum dla poprawienia czasów w biegach :D
http://www.youtube.com/watch?v=p2Vx6h8e3Rs

Jakbyście mieli pytania, dawajcie na GG: 9908107 :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 14:58   

Interwały wszystkim się wydają łatwe, lekkie i przyjemne - ale dopóki nie spróbują. Miałem tak ćwicząc sobie hiit dla poprawy kondycji - kumpel trenujący w młodzikach Lecha nabijał się ze mnie, że takie bieganie sobie to dla dziewczyn jest.
Próbował zrobić 6 interwałów 40-20 (trucht/sprint) i nie dał rady.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 15:15   

Venomik napisał/a:
Próbował zrobić 6 interwałów 40-20 (trucht/sprint) i nie dał rady.

To na Insanity by chyba wyzionął ducha ;)
Istota tego treningu nie polega na bieganiu ale zawiera ćwiczenia stricte pod biegi i są one ułożone w interwały, z których każdy kolejny jest intensywniejszy od poprzedniego. Serio, jeśli ktoś chciałby być w najlepszej formie życia bez chodzenia na siłownię czy kupowania jakiegokolwiek sprzętu, Insanity to najlepsze rozwiązanie! Bez dwóch zdań! :ok:

maslok 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 16:06   

Na moim dysku wylądowało P90X. Tylko jest problem: nie mam drążka do podciągania się i hantli. O ile hantle jeszcze dałoby się bez problemu skołować, o tyle z drążkiem problem. Mieszkam w wynajętym mieszkaniu, do tego futryny są raczej wąskie. Jakieś pomysły?

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 16:19   

@maslok
Hantle możesz zastąpić choćby butelkami 1,5l z piaskiem, jeśli nie potrzebujesz dużych obciążeń. Co do drążka to natomiast jest problem. Obejrzyj sobie Dysk 1: "Chest&Back", gdzie pokazane jest zastępowanie drążka gumami. Niestety, zakup takich gum przekracza często cenę zakupu drążka rozporowego lub montowanego na futrynę (KLIK)... Nie bardzo widzę możliwość zastąpienia go czymś innym niż te gumy, ale może ktoś na coś wpadnie? ;)
Skoro masz już P90X to pozwól, że zapytam: jak podoba Ci się koncept diety? Bo trzeba pamiętać, że jedzenie jest bardzo ważnym czynnikiem (niektórzy trenerzy dają mu priorytet nad ćwiczeniami) Bez podążania za planem żywieniowym, wyniki będą znacznie gorsze (moje były z gatunku tych gorszych, bo nie do końca trzymałem się zasad + nie stosuję suplementów) :)
Jeśli pobrałeś jedynie filmy z ćwiczeniami, to mogę wrzucić na serwer skany Fitness Guide i Nutrition Guide i wysłać link via PrivMsg :ok:

Sulej 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 16:33   

A co polecasz pod spalanie i poprawę kondycji do sztuk walki? Wróciłem do treningów po latach przerwy i rozgrzewka mnie zabija. Chciałbym coś robić w dni w które nie trenuję i myślałem nad bieganiem ale to Insanity wygląda ciekawie.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 16:39   

Sulej napisał/a:
A co polecasz pod spalanie i poprawę kondycji do sztuk walki?

Zdecydowanie Insanity! Znajomy ma już kilkuletnią przygodę z Krav-Maga i dzięki Insanity dużo lepiej to znosi. Niestety, jest to trening codzienny, więc te 30-45 minut byś musiał wygospodarować, chyba, że nie przeszkadza Ci wolniejsze robienie wyników. Insanity nieziemsko podnosi wydolność organizmu! Idę o zakład, że ŻADNE bieganie nie da Ci takich efektów jak Insanity! :)
A jeśli chciałbyś robić to z przerwami to spoko, ale jeśli zachowaj ciągłość planu treningowego, tzn. nie pomijaj treningów, które wypadają w Twoje zajęte dni, a przesuwaj je na pierwszy dzień wolny i potem analogicznie z kolejnymi tak, abyś wszystkie ćwiczenia wykonał. Jeśli nie w te 60 dni to niech i nawet w 80, ale wszystkie po kolei ;)

P.S. Odkąd napisałem tutaj o programach BeachBody, Insanity "zabrało" mi kolejny kilogram wagi :prayer: Przyznam, że zaskoczyło mnie zainteresowanie tematem, ale cieszę się jednocześnie, że będziemy najlepiej wysportowanym forum piłkarskim w Polsce :forzamilan:

Sulej 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 16:42   

Dobra, ściągam i działam. Dzięki!

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 16:43   

Jakbyś miał pytania odnośnie żywienia, poprawy rzeźby czy innych rzeczy dotyczących Insanity, wal śmiało :D chętnie pomogę. Mi też tak pomagano :ok:
EDIT:
Jeśli będziecie to robić, to cyknijcie sobie fotki tak, jak Ci ludzie z YouTube. Będziecie mieli pamiątkę i dowód na to jak dobrze działają te ćwiczenia :) Ja swoje zrobiłem i już się sobie dziwię, że mogłem się aż tak zaniedbać :P

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 08:24   

nismovsky napisał/a:
wyzywam Cię do spróbowania Insanity

Nie wyzywaj mnie, bo jeszcze podejmę temat na poważnie.
Ja się zastanawiam głośno, bo z wiekiem nieco mi przybyło a i organizm już nie tak sprawny. Trzeba więc się nieco podreperować. O bieganie pytam, bo kiedyś w dobrych czasach na średnich i długich dystansach miałem ok 4 minuty na kilometr, teraz nieco spuściłem z tonu i raczej 3 km poniżej 13 min nie zrobię.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 08:52   

Kargool napisał/a:
Nie wyzywaj mnie, bo jeszcze podejmę temat na poważnie.

To podejmij ;) dla własnego zdrowia i formy. Ja nie byłem w formie od 6-7 lat, a teraz nie mógłbym wyobrazić sobie dnia bez Insanity :) mam jeszcze sporo pracy przed sobą, ale po Insanity wyglądam jakbym został wrzucony do wody, co sugeruje, że idę w dobrym kierunku :ok:

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 09:38   

A powiedz mi jeszcze co po tym programie? Bo nie ma opcji, żeby się tym zarzynać przez pół roku, a formę jak wiesz można łatwo zgubić. Czy jest coś takiego jak post-Insanity? Lekki trening na trzymanie formy?
nismovsky napisał/a:
dla własnego zdrowia i formy.

I moich starych kości i ponaciąganych więzadeł w kolanach :)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 09:52   

Kargool napisał/a:
A powiedz mi jeszcze co po tym programie?

Insanity jest podzielone w systemie: 4 tygodnie reżimu treningowego + 1 tydzień "recovery". całość trwa 60 dni. Jeśli te 60 dni nie doprowadzi Cię do wymarzonej formy, robisz jeszcze raz cały program od początku, a kiedy jesteś już zadowolony to robisz w kółko Recovery Week lub nawet robisz go co drugi dzień (zależnie od trybu życia pozatreningowego) :)
Kargool napisał/a:
I moich starych kości i ponaciąganych więzadeł w kolanach

Ja mam paskudnie spapraną kostkę, przez którą skończyłem "karierę" piłkarską w wieku lat czternastu i potem już nawet nie powąchałem WFu. A teraz biegam, gram, robię 15 km spacery! Pamiętaj, że zacząłem te ćwiczenia dopiero w połowie kwietnia, a już mam takie wyniki :ok: Trzeba tylko podejść do tego odpowiedzialnie - żadnego forsowania się. Wiadomo, wyniki będą nieco gorsze, bo masz narzucony naturalny ogranicznik w postaci problemów zdrowotnych ale przyjdą szybciej niż dzięki "wesołemu hasaniu po bieżni" :P To pewne.
Na problemy mięśniowo-stawowe poleciłbym robić też Jogę - jest to genialna sprawa na zastany organizm. 45 minut Jogi z Tonym Hortonem ("Fountain of Youth Yoga" z programu "One on One with Tony Horton") dwa razy w tygodniu i zdziwisz się jak bardzo można poprawić swój stan ogólny (i jak bardzo Joga może zmęczyć) :)

EDIT: Poprawka - nie 3, a 4 tygodnie treningu ;)
Ostatnio zmieniony przez nismovsky Pon Lip 16, 2012 11:52, w całości zmieniany 1 raz  

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 10:58   

nismovsky napisał/a:
Insanity jest podzielone w systemie: 3 tygodnie reżimu treningowego + 1 tydzień "recovery"

OK, już wszystko rozumiem.
nismovsky napisał/a:
Trzeba tylko podejść do tego odpowiedzialnie - żadnego forsowania się.

No to wiadomo, nie tacy kozacy już kończyli o kulach i na OIOM...
Joga mnie nie kręci, poza tym jak już sobie narzucę ten reżim i tak wypadnie mi 45-60 minut z dnia, a muszę go gdzieś upchać pomiędzy rodzinę, 1,5 etatu, hobby. Teraz rozejrzę się za dietą i od soboty powinienem zacząć pełną parą. Przy okazji wyczyszczę się z alkoholu ;)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 11:17   

Kargool napisał/a:
Teraz rozejrzę się za dietą

Podbij do mnie na priv ze swoim adresem e-mail to dostaniesz wytyczne żywieniowe pod P90X/Insanity w pdf wraz z gotowymi przepisami kulinarnymi :)
A wyczyszczenie się z alkoholu i "chemii żywieniowej" każdemu dobrze zrobi :D
Kargool napisał/a:
poza tym jak już sobie narzucę ten reżim i tak wypadnie mi 45-60 minut z dnia

Ja wyrzucam czwartkowe "Cardio Recovery" z Insanity oraz niedzielny odpoczynek i mam 2 miejsca na Jogę ;)

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 21:34   

Co masz na myśli mówiąc o wyczyszczeniu się z chemii żywieniowej? Tzn mamy już nic nie jeść. Dziś ciężko o cokolwiek bez chemii.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 22:10   

Mówię o wielokrotnie przetworzonej żywności typu konserwy, parówki, pasztety, o konserwantach w napojach, o słodzikach, mrożonkach, gotowych daniach, fast foodach. Jeśli jesz coś, co ma więcej niż 2 tygodnie przydatności do spożycia i myślisz, że to jest zdrowe to masz dziwne pojęcie zdrowia :P
A tutaj żywy dowód: oto zdjęcie 54-letniego faceta na diecie WEGAŃSKIEJ (czyli nie tylko bezmięsnej, ale także bez pochodnych typu jajka, tłuszcze) - Tonego Hortona, twórcy programu P90X. On nie narzekał, że nie ma co jeść, bo wszędzie "chemia". Zdjęcie wrzucił wczoraj:

Chcesz bez chemii? No problemo. Masz jajka, warzywa i owoce (które myjesz intensywnie przed spożyciem). Możesz z nich zrobić zarówno sałatkę jak i sok. Masz ziarna, więc możesz upiec chleb (sam to robię i polecam, bo to niepowtarzalny smak), mięso jedynie w kawałkach, niemielone. Woda mineralna, zero napojów farbowanych i gazowanych. Zero alkoholu i papierosów i z tego zestawu możesz wyczarować sobie całkiem przyjemną dietę, bez monotonii. Całej chemii nie usuniesz, ale pozbędziesz się większości śmieci, które potem zalegają w organizmie. Tylko trzeba chcieć :ok:
ozzy69 napisał/a:
Dziś ciężko o cokolwiek bez chemii.

Zgoda, ale czy to jest powód żeby zaniechać próbowania? W takim razie powinniśmy wszyscy usiąść w fotelach z paczką chipsów i colą w rękach i czekać na cud :P
"Nic, co warte zachodu, nie przychodzi łatwo" :)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 22:29   

nismovsky napisał/a:
Masz ziarna, więc możesz upiec chleb (sam to robię i polecam, bo to niepowtarzalny smak),

ja również mam swój domowy chlebek który sam robie i na prawde polecam :ok:
chleb orkiszowy

Odpowiedz do tematu