ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Siłownia

Siłka?
Chodzę
32%
 32%  [ 23 ]
Nie Chodzę
41%
 41%  [ 29 ]
Mam Zamiar
10%
 10%  [ 7 ]
Byłem Kilka Razy
15%
 15%  [ 11 ]
Głosowań: 70
Wszystkich Głosów: 70

Autor Wiadomość
Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 09:43   Siłownia

Czy ktoś z Was uczeszcza na siłkę..??...jak tak to jakie są wasze wyniki...moze jakies odzyweczki?... :rotfl: ...jaki staz i rekordy...licze na szczere wypowiedzi nie w stylu na klate biore 250.. :rotfl2: ..

pozdro

Sajfer 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 10:53   

ja silke wstawilem sobie do sutereny i czasami sie tam zjawiam ;] jak mnie natchnienie wezmie

ale tak wogole silka to rewelacyjna sprawa;] i wymaga tylko jednego, a mianowicie systematycznosci. Jak zaczynasz sie obijac to naprawde ciezko jest narzucic sobie wczesniejszy grafik...niestety wiem cos o tym

http://www.plewinski-art....hp?page=galeria

=======================================

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 12:43   

ja obecnie trenuje juz około rok i 6 miesiecy...i naprawde to nałóg...chodze 5-6 razy w tygodniu...obecnie waże około 93-95kg..i mam okolo 190cm wzrostu...a jezeli chodiz o sile to chyba nie ejst zle jak na moj wiek..--> 17 lat niecałe...na klatke na plaskiej wyciskam okolo 105-110kg...a reszta to mi sie pisac nie chce..jezeli chodzi o odzywki to łykałem tego mało..ale najbardziej polecam Nitrobolon 2...

Zakladasz temat i chcesz zeby ktos sie w nim wypowiadal a sam piszesz, ze nie chce ci sie pisac ? Zakladajac temat zobowiazujesz sie do dyskusji. Nie zakladaj tematu w ktorym tobie samemu nie chce sie pisac.
Moderator

Walker 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 13:14   

Jak bylem w formie, prawie rok temu, to na klatke bralem 290 funtow ( na oko 120 kilo ). Niestety jak zlamalem reke to sila poszla sobie. A teraz jestem bardzo zajety i nie moge az tak intesywnie trenowac. Ale spoko spoko sila wroci!

bio
Milanista

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 18:24   

Jakies 8 lat temu chodzilem, potem byla powodz ktora zalala silownie a ze wlascicielowi sie nie spieszylo zeby doprowadzic ja do uzytku to sobie odpuscilem. Chodzilem glownie dlatego ze kumple z LO tez chodzili, ale byl to calkiem fajny sposob na spedzanie czasu. Jesli chodzi o moje wyniki to na poczatku mialem problemy zeby zrobic serie samym gryfem :rotfl: odzywek zadnych nie bralem, jedynie pilem napoje izotoniczne, bo traktowalem silownie rekreacyjnie i nie zalezalo mi na sile czy masie.

Sajfer 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 20:25   

bo odzywki sa dla frajerow, co chca w krotkim czasie pochwalic sie ze maja w bicu tyle co wiekszosc ludzi w udach ;P Silke z reguly traktuje sie jako uzupelnienie (tak naj np basen) jakiegos konkretniejszego sportu pilka nozna,reczna czy jak w moim przypadku tenis. Cwiczenia rozwijaja i wzmacjania konkretne prartie miesni, uzytecznych do uprawania dyscyplin sportowych, np ja poprawlem sobie dzieki temu sile uderzenia i wzmocnilem tez nadgarski z ktorymi wczesniej mialem dosc czesto problemy.

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 21:39   

Sajfer napisał/a:
Cwiczenia rozwijaja i wzmacjania konkretne prartie miesni, uzytecznych do uprawania dyscyplin sportowych, np ja poprawlem sobie dzieki temu sile uderzenia i wzmocnilem tez nadgarski z ktorymi wczesniej mialem dosc czesto problemy.

jakis sport uprawiałeś..?..ja przez 9 lat w siate..ale mi sie znudzilo i wole silke

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 21:47   

Kulturystyka to też dyscyplina sportowa :P Wprawdzie nie olimpijska, ale jednak dyscyplina. Ja niestety od 2 lat nie chodzę na siłownie, ale od jesieni mam zamiar wrócić znów na właściwą ścieżkę.

Z odżywek nie korzystałem, ale z całą pewnością pozwalają nabrać szybciej masy. Osobiście ćwiczyłem więcej na rzeźbę (idolem J-C Van Damme :) ) niż na masę, więc osiągnięć wielkich nie miałem i nie mogę się pochwalić :P W każdym bądź razie seryjki robiłem ciężarem 55-60 kg. Z racji grania w piłkę nie do pobicia byłem na suwnicy z kolei :D Maksymalnym obciążeniem robiłem pełno powtórzeń i zero zakwasów. Szkoda, że wszystkie mięśnie nie są tak silne...

O właśnie... Jak już jestem w temacie to jakie ćwiczenia polecacie na środek klatki. Butterfly'a nie lubię zbytnio, wąskie wyciskanie też odpada. Jest jeszcze jakaś alternatywa oprócz wyciskania na ławeczce skośnej. Proszę o odpowiedź ekspertów :)

Pozdrawiam.

Sajfer 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 09:01   

Avia_Świdnik napisał/a:

jakis sport uprawiałeś..?..ja przez 9 lat w siate..ale mi sie znudzilo i wole silke

czytanie ze zrozumieniem...patrz wyzej... a silka napewno zapewnia wieleeee wrazen, a ile adrelaniny!!

kulturystyka moze i sport, ale to sport bez charakteru:P (idzie sie na ilosc a nie na jakosc :P ).

wlasnie na klate butterfly jest najlepszy, bo stosunkowo daje najwiecej ,trzeba z nim tylko nieco dluzej potrenowac aby przyzyczaic miesnie do tego typu cwiczen.
mozesz tez tradycyjnie pompowac;] albo bawic sie z sprezyna , wybor cwiczen jest naprawde roznorodny jezeli chodzi o klate. Zawsze jak cwiczysz na atlasie to napewno juz sobie cos tam znajdziesz, nietylko butterfly...

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 03, 2006 09:22   

ja osobiscie na srodek klatki polecam bardzo i to bardzo rozpiętki hantelkami..nalezy bardzo mocno rozciagac wlasnie srodkowe partie..po czym na koniec."spinać" caly miesien klatki...naprawde bardzo dobre cwiczenie po ktorym gwarantuje zakwasy niezle :rotfl2: ...

rzeczywiscie no niedowidziałem tego ze w tenis grales...sory

z odzywek to bralem jeszcze mass xxl...nitroprogen...kreatyne z tauryna...no i duzo witamin i aminokwasow oraz minerałow..

pozdro

kwoznica 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 04, 2006 21:04   

ja dwa lata temu latem poszedłem z kolegami do ich siłki, dali mi 30 kg na klate, przygniotło mnie :rotfl: i odechcialo mi sie silki

rok temu troche cwiczylem sobie reakreacyjnie ropietki i bicepsa, ale mam taka silna wole ze po 3 miesiacach stracilem cheć do ćwiczeń, ale we wrześniu dopiero 16 lat skoncze więc może jeszcze przyjdzie czas na siłke :D

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 04, 2006 21:45   

bobimilan napisał/a:
ja dwa lata temu latem poszedłem z kolegami do ich siłki, dali mi 30 kg na klate, przygniotło mnie :rotfl: i odechcialo mi sie silki

rok temu troche cwiczylem sobie reakreacyjnie ropietki i bicepsa, ale mam taka silna wole ze po 3 miesiacach stracilem cheć do ćwiczeń, ale we wrześniu dopiero 16 lat skoncze więc może jeszcze przyjdzie czas na siłke :D

nigdy nie powinno sie załamywac...i nie ma sie czego wstydzic nawet po 30kg na klate..takie sa poczatki..a silownie polecam ale sama silka to nie wsyztsko..czasami nalezy pograc w noge..pobiegac oraz moze jakis boks..moze basen..i mozna sie elegancko na plaży pokazac.. :ok: ...najlepiej jest z kims chodzic na silke..zawsze jak jednej osobie sie nie chce to druga motywuje i ciagnie na sile na ta silownie..=D

pozdrAVIAm

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 04, 2006 23:50   

No dokładnie, Avia. Jak chodziłem z kumplem wszystko było dobrze. Ale taki kumpel musi coś wiedzieć o siłce i chcieć. Bo jak chodzisz z leniuchem to tylko się zniechęcisz. Chodzenia samemu nie polecam, ale planuje właśnie sam od jesieni chodzić, bo nikt z moich znajomych nie lubi sportów siłowych (sam basen to mało jak dla mnie), a szkoda. Teraz panuje moda na tańce towarzyskie :)

bobimilan napisał/a:
ja dwa lata temu latem poszedłem z kolegami do ich siłki, dali mi 30 kg na klate, przygniotło mnie i odechcialo mi sie silki

Jak pierwszy raz byłem na siłce (bodaj w I klasie liceum) to kolegę przygniotło 25 kilo także nie pękaj. Nie każdy jest od razu Arnim :P

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 12, 2006 15:41   

...

inv 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 25, 2006 20:42   

Sajfer napisał/a:
bo odzywki sa dla frajerow, co chca w krotkim czasie pochwalic sie ze maja w bicu tyle co wiekszosc ludzi w udach ;P

Nie wypowiadaj sie na tematy, o których nie masz pojecia.

Odżywki - prawidłowo stosowane - są naturalnym dopełnieniem _dobrze_zbilansowanej_ diety i ich stosowanie nie ma nic wspólnego z byciem, bądź też nie "frajerem"

... aż ręce opadają od czytania takich bzdur
It's understood
Ostatnio zmieniony przez inv Wto Lip 25, 2006 21:19, w całości zmieniany 2 razy  

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 25, 2006 20:51   

Sajfer chyba na trzeźwo tego nie napisał... A jeśli jednak na trzeźwo ,to świadczy tylko o jego ignorancji oraz uleganiu stereotypom. Śmieszą mnie ludzie, którzy kojarzą kulturystykę i siłownię z tępymi osiłkami i tacy, którzy powtarzają utarte strerotypy. Żałosne.

slonicek 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 25, 2006 21:00   

Ja na siłownię nie chodzę, ale mam w domu trochę sprzętu i czasem pakuje. Tylko oczywiście nie za dużo. :) :ok:

Sulej 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 26, 2006 11:31   

Ja chodzę od około pół roku, ćwicze regularnie 3 razy w tygodniu. Jeśli chodzi o siłe to ćwicze sobie np. na płaskiej z obciążeniem 50kg tak więc nie jestes zbyt silny, zwłaszcza że mam 190cm i ważę 110 kg. Silniejsze i bardziej rozbudowane mam nogi a to u mnie rodzinne :) (mam 67 w udzie, 47 w łydce).

Sajfer 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 27, 2006 16:28   

inv napisał/a:
Sajfer napisał/a:
bo odzywki sa dla frajerow, co chca w krotkim czasie pochwalic sie ze maja w bicu tyle co wiekszosc ludzi w udach ;P

Nie wypowiadaj sie na tematy, o których nie masz pojecia.

Odżywki - prawidłowo stosowane - są naturalnym dopełnieniem _dobrze_zbilansowanej_ diety i ich stosowanie nie ma nic wspólnego z byciem, bądź też nie "frajerem"

... aż ręce opadają od czytania takich bzdur

ale zes mi offtopica zrobil, pozatym chyba nie do konca zrozumiales sensu calego zdania. Wypowiadac sie bede bo ten temat jest mi dosc bliski. Chyba ze masz specjalizacje z medycyny sportu to pokornie usune sie w cien i zamilkne;]
Sa ludzie ktorzy wykupuja polowe apteki tylko po to aby jak najmniejszym wysilkiem osiagnac duza mase miesni, nawet nie za bardzo sie klopoczac wstepem na silownie aby odpowiednio spalic tluszcz i zrobic uzytek z witamin ktore sie wzielo. Mysla ze samo przyjmowanie takich preparatow zapewni im odpowiedni efekt(wyglad) a silownie traktuja rekreacyjnie tylko po to aby sie pokazac na niej. zdaje mi sie ze pisalem wczesniej w tym temacie odnosnie tego ze sam musialem brac odpowiednie specyfiki ze wzgledu na problem z nadgarstkami i zaznaczalem ze bylo to dopelnienie treningow ktore odbywalem regularnie. sama chemia niczego nie zalatwisz potrzebny jest rowniez, a raczej przedewszytkim pewien wklad wlasny.
jezeli nazresz sie czegos i uwazasz ze dzieki temu jestes dobry to jest wlasnie frajerstwo.
samej idei cwiczenia na silki nie krytykowalem tylko przedstawilem swoj punkt widzenia mianowicie trenowanie tylko na silce jest po prostu nudne, a dla mnie (tak jak np basen) silka stanowi po prostu uzupelnienie dla innego sportu.

Paweł Strzelecki napisał/a:
Sajfer chyba na trzeźwo tego nie napisał... A jeśli jednak na trzeźwo ,to świadczy tylko o jego ignorancji oraz uleganiu stereotypom. Śmieszą mnie ludzie, którzy kojarzą kulturystykę i siłownię z tępymi osiłkami i tacy, którzy powtarzają utarte strerotypy. Żałosne.

nawet nie pamietam juz kiedy to pisalem, ale jakis mi sie zdaje ze krytykowalem chodzenia na silownie, lecz bezmysle stosowanie odzywek, a to sa jednak 2 rozne sprawy

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 27, 2006 16:59   

Przepraszam, ale widać, że Ciebie nie zrozumiałem. Masz rację, że same odżywki w celu uzyskania szybkich efektów bez pracy są bez sensu, natomiast są ważne w treningu długofalowym. Co nieco wiem, bo znam kilka osób, które ćwiczą z głową. :-) Siłownia jest doskonałym uzupełnieniem innych sportów, ale niektórzy oprócz niej nie zajmują się niczym innym i też jest dobrze. :-)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 05, 2011 12:26   

Odkopuję temat ponieważ mam pytanie. A więc chce zacząć trenować,tzn. obecnie biegam od 2 tygodni i dzienne robię po 50 pompek i brzuszków,preferuję domowe ćwiczenia ponieważ na siłkę nie bardzo mam czas chodzić (choć pewnie przydałaby się) i pytanie,czy robiąc tego typu domowe ćwiczenie będę w stanie uzyskać jakieś efekty na ciele ? nie biorę żadnych wspomagaczy/odżywek itd. ale pewnie z czasem będzie trzeba,na razie skupiłem się aby poprawić kondycję ale bicepsy,barki i klatkę też chciałbym wyrobić. Na razie jest ze mnie suchar niesamowity bo ważę raptem 68 kg przy 174 cm wzrostu więc pewnie i na masie będę musiał sporo nabrać.
#10 Rui Costa per sempre!

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Paź 05, 2011 15:32   

Możesz - wprawdize kulturystą nie zostaniesz, ale efekty mogą być dobre. Skorzystaj z wiedzy zawartej tutaj. W postach podwieszonych masz mapę działu oraz kilka istotnych tematów. Na pewno się połapiesz.
Przy okazji ogarnij trochę dział na temat odżywiania.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 11:21   

Przy Twoich warunkach fizycznych proponuję najpierw pojechać z ogólnorozwojówką, bez stali, gdyż:
- oszczędzisz i przyzwyczaisz stawy (szczególnie barki i łokcie)
- siła przyrośnie szybciej niż na stali

Na początek proponowałbym ok miesiąca zostać jeszcze w domu i porobić porządnie:
- górę (pompki - 100 push ups - wpisz w google)
- brzuch (8min abs albo 6 weidera)
- górę + barki/plecy (podciąganie, pompki na poręczach)

Dopiero później wszedłbym na stal, ale też bez maksymalnych ciężarów, polecam ćwiecznia obwodwe.

Odżywianie to 50% sukcesu, pozostałe to siła woli i dobre ćwiczenia (+technika)

Jest to wszystko niestety skomplikowane, wiem to na własnym przykładzie, bo ćwiczę (z przerwami) od lat i wciąż jestem małą, grubą piczką.

Powodzenia

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 10:41   

Poleciłby ktoś jakieś ćwiczenia dla początkujących, chce na razie sobie w domu poćwiczyć (pompki, brzuszki, przysiady itd.) ale nie wiem jak, ile serii i w jakim czasie, podobno mięśnie kształtują się w fazie odpoczynku i trzeba odpowiednio dobrać trening do pory dnia, posiłków itd. jest tu ktoś obeznany w tych sprawach?
#10 Rui Costa per sempre!

Aiver 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 13:46   

http://www.sfd.pl/Trening...nkach-f308.html poszukaj czegoś odpowiedniego tutaj. Przede wszystkim poczytaj posty podwieszone. Na początek dobrym rozwiązaniem byłoby też jakieś proste FBW, ale do tego przydałby się jakiś sprzęt, chociaż drążek do podciągania ( lub coś co go zastąpi np. trzepak), poręcze (dwa krzesła mogą je zastąpić), a jakbyś miał jeszcze jakąś sztangę to już byłoby super. Poczytaj i pokombinuj trochę.

Odpowiedz do tematu