ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: baker
Pon Cze 12, 2006 20:51
Transfery Milanu (cz. 19)
Autor Wiadomość
bierhoff 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2006 13:21   

Zeby zagoscic w Milanie trzeba byc wielkim pilkarzem i cechowac sie wysoka kultura osobista (Gattuso :P ) Nie chce zawodnika ktory celowo prowokuje, pluje, kopie po nogach etc. Pod pojeciem pilka nozna chcialbym rozumiec czysta gre a nie boiskowe chamstwo
Chamow w skladzie ma:
Juve - Vieira, Ibrahimovic, Emerson
Inter - Materazzi, Cordoba, Mihajlovic, Samuel itd.
Nie wyobrazam sobie zeby ludzie tego typu reprezentowali nasze czerwono-czarne barwy Poulsen :kij: :dupa:

Cartman 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2006 18:19   

Moim zdaniem takie wypowiedzi Gallianiego o Poulsenie świadczą o tym, że Milan rozgląda się intensywnie za nową osłoną Pirlo. W tym sezonie "defensywna" część pomocy (Pirlo, Rino) spisywała się wyjątkowo słabo i czas chyba na jakieś zmiany. Pirlo jest nie do ruszenia, zwłaszcza ze względu na swoje umiejętności. Sęk w tym, że już od dawna wiadomo, że nie ma dla niego zmiennika. Takimi na pewno nie są Poulsen, Vogel, czy Diarra. Wybór więc padł na Rino, który jest szalenie ambitnym i (chyba?) lojalnym zawodnikiem, ale jednak przeciętnym piłkarsko i łatwym do zastąpienia. Przecież nie każdy defensywny pomocnik musi biegać od jednego boku boiska do drugiego i próbować odbierać piłkę! Kiedyś o Redondo, gdy był najlepszym defensywnym zawodnikiem Ligi Mistrzów, mówiło się, że gdy jest na boisku - to go nie widać, a gdy go nie ma - to widać. On nie musiał ganiać jak jeździeć bez głowy, lecz "z za kurtyny" rozbijał ataki drużyny przeciwnej i rozpoczynał akcje Realu. W Milanie nigdy nie pokazał pełni umiejętności, gdyż przeszkodziła mu kontuzja. Gdyby nie ona - kto wie co by teraz robił Pirlo :)

Kolejna sprawa to sam Pirlo. Co robić gdy, tak jak teraz, jest w koszmarnej formie? Mówiło się o Barone, mówiło się o Pizzaro, skończyło się na Vikashu i Johannie. Żaden z nich to nie Andrea. O tej sytuacji wszyscy mówią już od dawna, ale w tym roku wyjątkowo cicho o zmiennikach. Czyżby więc w końcu coś się miało wydarzyć?

Samego Johana uważam raczej za zmiennika Seedorfa, który po zeszłorocznym dołku w tym sezonie gra znakomicie. Za Kaką mamy Ruiego, ale on z meczu na mecz gra coraz gorzej - bez błysku, bez ambicji, bez radości. Czas chyba pozwolić mu odejść do Benfiki i poszukać nowego zmiennika. Rui nic już Milanowi nie da, może oprócz sporadycznych występów.

Mówi się o wymianie z Romą, która ma bardzo ciekawy skład. Można tam wybierać do woli - Mexes, Chivu, Mancini, De Rossi, Perotta... Mam nadzieję, że działacze rozsądnie oddadzą tam Abiattiego i Jankula.

A jeśli chodzi o PLOTĘ (dużymi, bo mało prawdopodobną) z Henrym, to poświęciłbym dla niego bez wachania i Pippo, i Gilę, i Marcio, i Rui Costę, i Gattuso, i Jankula, i Abiattiego... Jest znakomitym zawodnikiem, co więc z tego, że może na serie a nadaje się średnio? W końcu śnić i marzyć może każdy, co nie ? :)

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

Porek 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 16, 2006 09:46   

MOwiac szczerze nie lubie mowienie w stylu Gattuso jest przecientym pilkarsko bo nie jest... Duzo osob widzi tylko to ze walczy ale tak naprawde jest on zarazem niezly technicznie choc nie robi roznych fajerwerkow na meczach bo to nie jest jego styl... Zeby to uzmyslowic mozna pokazac przyklad Davidsa ktory byl tez wielkim walczakiem a technika nie odstepowal od innych i fajerwerki zostawial sobie na reklamy :]

Co do Vikasha i Jonathana to wydaje mi sie ze mogliby mimo wszystko zastapic Pirlo tylko ze styl milanu bylby zupelnie inny... Jak juz wczesniej pisalem Vikash wg mnie dostawal za malo szans w Milanie bno teraz gdy gra jest swietny...

A i Gattuso nigdzie nie odejdzie :D

viacheslav 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 11:52   

odnosnie Torresa, ktorego tak wielu forumowiczow widzialoby w czerwono-czarnym wdzianku:
"21-letni gwiazdor Atletico, który w tym sezonie zdobył 11 bramek w Primera Division, prawdopodobnie po sezonie opuści stołeczny klub. - Słyszałem o wielu zainteresowanych, ale jak do tej pory klub potwierdził tylko ofertę Newcastle - powiedział zawodnik przedstawicielom angielskiej prasy. - Nigdy nie myślałem o przenosinach, ponieważ w Atletico czuję się jak w domu, ale nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć - dodał."
gazeta.pl

Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 16, 2006 12:45   

Jestem przeciwny pozbywaniu się któregokolwiek zawodnika obecnej drużyny. Liczę też na powrót Abbiatiego z wypożyczenia. Do składu można jeszcze dokoptować Diarrę, ale na miłość Boską nie Poulsena. To, że Rino czy Andrea mają słabszą formę nic dla mnie nie znaczy. Nie ma piłkarza nie miałby słabszego okresu. Kiedyś beznadziejnie grał Szewa, rok temu zniżkę formy miał Seedorf. Każdy z zawodników Milanu ma moim zdaniem ogromny potencjał (łącznie z krytykowanym przez wielu na forum Gattuso) i potwornym błędem byłaby sprzedaż któregoś z nich. Wystarczy, ze zmiany pokoleniowe natąpią naturalnie (w ciagu najbliższych 2 lat odejdą Stam, Maldini, Costacurta, Serginho, Cafu, Rui Costa). Także pola na transfery na pewno nie zabraknie.
Cartman mówił o wymianie Jankulovskiego i Abbiatiego. Abbiati to świetny bramkarz, a ja nie chcę martwić się jak Dida złapie jakąś kolejną kontuzję. Co do Czecha to nie po to go kupowaliśmy za 8M żeby go się teraz pozbywać. To świetny zawodnik i potrzebuje tylko czasu żeby zgrać się z drużyną. Wielokrotnie w karierze pokazywał, że potrafi grać. Myślę,że w przyszłym sezonie będzie już dużo lepiej.

Henry to świetny piłkarz. Można o niego powalczyć, choćby dla zasady. Za rok kończy mu się kontrakt więc nie będzie zbyt drogi. Ale nie wiem jak poradzi sobie w Serie A. W Juve grał dno (usprawiedliwia go trochę, że grał wtedy na pozycji lewoskrzydłowego). POza tym problem konkurencji w ataku. Szewa, Pippo, Gila, Henry (już nawet nie liczę Amoroso) - 90 min to zbyt mało by obdzielić tych wspaniałych zawodników.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 18, 2006 09:00   

pilkanozna.pl:
Cytat:
Bramkarz FC Nantes Mickael Landreau znalazł się podobno na celowniku działaczy włoskiego Milanu. 26-letni francuski golkiper także jest podobno zainteresowany przenosinami na San Siro.

:?: Pierwsze słyszę o tym bramkarzu. Kojarzy ktoś czy on coś potrafi?
Być może to plotka, ale wobec spekulacji o sprzedaniu Abbiatiego (Roma?) pewnie będziemy szukali nowego golkipera. Szczególnie, że Kalac (przynajmniej dla mnie) nie daje żadnych gwarancji na przyszłość.

Co do Jankula to, nie wiem dlaczego, ale wciąż w niego wierzę. Byłem bardzo zadowolony z tego transferu i mam nadzieję, że rozkręci się w końcu i pomoże drużynie w najbliższych (coraz ważniejszych) meczach. Dodatkowo zapunktował u mnie swoimi ostatnimi wypowiedziami. Nie płakał, że jest rezerwowym tylko potwierdził przywiązanie do Milanu i chęć walki z klubem o najwyższe cele.

pionka 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 18, 2006 09:39   

acm napisał/a:
:?: Pierwsze słyszę o tym bramkarzu. Kojarzy ktoś czy on coś potrafi?

Musiałeś o nim słyszeć. Jest to reprezentacyjny bramkarz żabojadów. Znam jego nazwisko już parę ładnych lat i wydaje mi się, że to bardzo dobry zawodnik. Napewno lepszy od Kalaca, choć Kalac też słaby nie jest jak mu obrona nie robi niespodzianek, co pokazał ostatnio.
A Landreau wygląda tak:

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 20, 2006 15:47   

ej ludzie podobno Milan kupił jakiegos Kolumbijczyka - przynajmniej tak pisali na Calciomercato.com wiec cos w to nie wierze. pisza tez ze jestesmy zainteresowani Marquezem , Motta z Barcelony i Tacchinardim :dunno: az mi sie zle robi jak czytam kto jest laczony z rossonerimi :/

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Mar 20, 2006 17:06   

Zgadzam się z pionką. To dobry bramkarz i ciekawa alternatywa dla samego Didy. Co ciekawe o tym zawodniku było już głośno już ponad 6 lat temu gdy jako zaledwie 19-to latek zbierał fantastyczne noty za swoje występy w FC Nantes.
W obliczu słabej dyspozycji Didy w tym sezonie i dość prawdopodobnego odejścia Abiattiego wydaje mi się, że tak klasowy zawodnik na pewno się nam przyda. Pytanie tylko jest jedno - czy Mickael będzie chiał siedzieć na ławce? ;-) Lub czy Dida będzie chciał siedzieć na ławce? ;-)
Link do artykułu mówiącego o zainteresowaniu Mickaelem znajdziecie TU .

Pisałem już o tym w temacie o Gattuso, ale dodam tu linka dla porządku rzeczy.
Milan ponoć interesuje się van Nistelrooyem. Link do Skysports.com TU .

pzdr,

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Mar 23, 2006 00:24   

Dla RVN moje stanowcze NIE! Nie potrzeba nam kolejnego napastnika, bo atak jest jedyna formacja, ktora nie potrzebuje zmian. Ewentualnie mozna wymienic Amoroso, ktory chyba nie doczeka sie juz zbyt wielu szans, na jakiegos mlodego zdolnego napastnika. Czytalem ostatnio, ze kupilismy polowe karty Kolumbijczyka, co sie zowie Wason Libardo Rentería Cuesta ;) Niby ma byc wypozyczony do Sampdorii, ale to wydaje mi sie poronionym pomyslem. Blucerchiati dotad nie bardzo radzili sobie z rozwijaniem naszych zawodnikow: nie wiodlo sie u nich Donadelowi (dzis pewniak w Fiorentinie), zupelnie zagubil sie u nich Abate (dzis gra ogony w Piacenzie), a Kutuzov - mimo ze jest w tej chwili w najwyzszej formie ze wszystkich napastnikow Sampy - czesto zaczyna z lawki. Lepiej by bylo, gdyby mlody cwiczyl sobie u boku naszych mistrzow - kto wie, moze zrobi wejscie smoka jak Kaka? Czytalem bardzo pochlebne komentarze na jego temat (niestety nie widzialem go na zywo) - ponoc jest szybki, ma dobre warunki fizyczne i niezle wyszkolenie technicznie. Podobno Milan skusil sie na niego, bo jego klub chcial za duzo za jego kolege z ataku - Rafaela Sobisa ;)

Starczy o napastnikach, bo w koncu nie oni sa problemem Milanu. Glowny problem to obrona. Prawa obrona. Stam odchodzi na bank, Cafu byc moze tez sie z nami pozegna. Simic nie bardzo sie nadaje do pierwszego skladu. Oddo jest niezlym pomyslem, a do tego jest wychowankiem (nowe przepisy wchodza). Niestety Lotito przesadza z cena. Niektorzy sugeruja, ze mozemy kupic Trabelsiego. Swietnie bylo, gdyby na srodek udalo sie kupic Gallasa. Francuz jest uniwersalnym obronca i co najwazniejsze ma stosunkowo niska cene odstepnego. Niedawno wypowiadal sie pochlebnie na temat Milanu, wiec kto wie? Na pewno byloby to powazne wzmocnienie, bo Gallas to zawodnik, ktory smialo moglby aspirowac do gry w pierwszej 11. Wlasnie takich ludzi potrzebujemy. Dosc juz kupowania zmiennikow, ktorzy nie sa potem w stanie dac dobrej zmiany, albo odchodza, by grac. Jezeli karty ma rozdawac Ancelotti, to musi dostac naprawde solidne wzmocnienia, dzieki czemu mialby nad czym myslec i kim zaskakiwac rywali. Wracajac do obroncow... Podobno mamy juz zaklepanego Barzagliego. To by rozwiazalo problem pozostania Billy'ego ;) Lewa strone mamy teoretycznie obsadzona, bo Serginho gra dobrze (chociaz nie wiemy jak dlugo :wink: ), a Jankulovskiego tez nie mozna jeszcze spisywac na straty. W pomocy przydalby sie jakis wielki transfer, ktory dalby mozliwosc manewru Ancelottiemu, bo romb nie zawsze zadziala, a 4-4-2 z Kaka na skrzydle to marnowanie potencjalu Ricky'ego. Poulsen to niezly krok - niby przychodzi na lawke, ale moglby sie pokusic o wygryzienie ze skladu Gattuso. A jesli nie, to chociaz wywrze presje na Rino. Vogel prawdopodobnie podzieli los Dhorasoo i odejdzie (ponoc chce do MU). Najwiekszym problemem w pomocy jest wg mnie znalezienie zmiennika dla Kaki. Brazylijczyk nie moze grac bez przerwy, a Rui Costa przewaznie czlapie po boisku. Prawdopodnie wroci Foggia - moze on? O ile go nie sprzedadza gdzies. Przydalby sie zmiennik dla Pirlo, ale bedzie o niego ciezko. Lepiej sprobowac alternatywnego ustawienia. Pozostaje nam czekac na mercato i ludzic sie, ze w obliczu zblizajacych sie wyborow Silvio sypnie kasa, by pokazac, ze moze wszystko ;)

3d_man 
Laziale

Wysłany: Czw Mar 23, 2006 23:08   

TomekW napisał/a:
Oddo jest niezlym pomyslem, a do tego jest wychowankiem (nowe przepisy wchodza). Niestety Lotito przesadza z cena.

Tomek jaka jest wg Ciebie uczciwa cena za jednego z lepszych prawych obroncow serie a w wieku pelnej dojrzalosci pilkarskiej ze tak powiem ?

ps
tak troche ot
jak przedstawia sie sprawa przedluzenia kontraktu Nesty ? (nadzieja, nadzieja ) :wink:
la Lazio é l'immenso, stracolmo di cuori

bierhoff 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 24, 2006 11:06   

A ile kosztuje Oddo tak na marginesie?
Widzialem go z pare razy w reprezentacji i fajerwerkow nie bylo Jest przyzwoitym obronca ktory w SerieA nie powinien nas skrzywdzic Cos w stylu Pancaro jak sie nie myle...(jego nawet lubilem) Chyba jest dosc wysoki jak na prawego wiec to plus tylko ciekawe czy umie to wykorzystac W tym sezonie pocelowal w bramke tylko raz
Co do RvN to zgadzam sie z Tomkiem ze go nie potrzebujemy Mamy full wypas w ataku i nie ma co gdybac ze Inzaghi jest za stary bo boisko mowi co innego Holender liczylby na tyle wystepow co Sheva a to jest nierealne majac do dyspozycji Gile i Pippo A od biedy i Kaka moze pograc z przodu

ostry 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 24, 2006 14:02   

Kolejny dzien, kolejne plotki transferowe.
Wedlug serwisu tribalfotball Milan osiagnal wstepne porozumienie dotyczace sprowadzenia na San Siro mlodego niemieckiego obroncy Pera Mertesackera, nie wiem nic na temat tego gracza, moze ktos by sie wypowiedzial w tej sprawie. Link

Poza tym pilka.pl donosi dzis ze prawdopodobnie Rui Costa po zakonczeniu sezonu przeniesie sie do Benfiki. Ponadto wedlug tego serwisu agent W. Gallasa stwierdzil ze gdyby to od niego zalezalo to skierowalby swojego klienta do Milanu, odrzucajac jednoczesnie propozycje Juventusu i Barcy.

Jesli zas chodzi o sprowadzanie napastnikow to jesli juz to postaralbym sie sprowadzic Henrego, odpuszczajac sobie RVN. Jesli jednak zaden nowy napastnik nie zasili Milanu tego roku to tez nie bede narzekal :)

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Mar 24, 2006 21:22   

3d_man napisał/a:
Tomek jaka jest wg Ciebie uczciwa cena za jednego z lepszych prawych obroncow serie a w wieku pelnej dojrzalosci pilkarskiej ze tak powiem ?

Nie wiem jaka, ale jestem pewien, ze gdyby ta podawana przez Lotito (5mln) byla uczciwa, to by sie dogadano juz rok temu ;) Od tego czasu Oddo nie mial jakiegos wyraznego skoku jakosciowego, w reprezentacji regularnie siedzi na lawie, bo przegrywa rywalizacje z Zaccardo. Gdyby nie to, ze we Wloszech cierpia na brak porzadnych prawych obroncow, Oddo nie bylby jednym z lepszych. Jest niezly, ale fenomenem nie jest. Milan to nie Chelsea - tu nie przeplaca sie za pilkarzy. Czasy olbrzymich transferow sie skonczyly.

3d_man napisał/a:
jak przedstawia sie sprawa przedluzenia kontraktu Nesty ? (nadzieja, nadzieja )

Nesta powiedzial ostatnio, ze nie spodziewa sie problemow przy przedluzaniu kontraktu ;) Podobno ma podpisac nowy na dniach. To samo Gattuso i Pirlo, ktory powiedzial, ze chcialby zakonczyc kariere w ACM.

ostry napisał/a:
Wedlug serwisu tribalfotball Milan osiagnal wstepne porozumienie dotyczace sprowadzenia na San Siro mlodego niemieckiego obroncy Pera Mertesackera, nie wiem nic na temat tego gracza, moze ktos by sie wypowiedzial w tej sprawie.

Martesackera mozna bylo podziwiac w meczu Wlochy - Niemcy. Gila tak nim krecil, ze Klinsmann zdjal biedaka w przerwie. Temu panu dziekujemy.

ostry napisał/a:
Poza tym pilka.pl donosi dzis ze prawdopodobnie Rui Costa po zakonczeniu sezonu przeniesie sie do Benfiki.

Oby!

ostry napisał/a:
Ponadto wedlug tego serwisu agent W. Gallasa stwierdzil ze gdyby to od niego zalezalo to skierowalby swojego klienta do Milanu, odrzucajac jednoczesnie propozycje Juventusu i Barcy.

Zrodla zblizone do Milanu twierdza, ze Gallas we wrzesniu zeszlego roku podpisal wstepny kontrakt z Milanem. Ponoc potem nasi chcieli odpuscic, ale kiedy wlaczylo sie Juve, znow sa zainteresowani. Zobaczymy.

Mowi sie o tym, ze Milan wymieni na nowy sezon 5 zawodnikow (albo 6, jesli Dida zdecyduje sie odejsc - ponoc rozwaza taka mozliwosc):
Stam (Ajax) / Barzagli (ponoc juz zaklepany)
Cafu (powrot do Brazylii?) / Oddo (powiedzial, ze nie odmowi wielkiemu klubowi :wink: )
Vogel (do MU?) / Poulsen (ponoc juz zaklepany)
Rui Costa (do Benfiki?) / Foggia (potwierdzone przez Ascoli)
Amoroso / Rentería (pol karty ponoc wykupionej)
+ Gallas jako coroczny wielki transfer ;)

Nie wiem jak Wam, ale mi takie mercato odpowiadaloby w pelni. Zwlaszcza, ze wcale nie byloby drogie, co zwieksza szanse na to, ze mogloby to przyjsc do glowy Lysemu ;) Poulsen za darmo, Foggia jest nasz, Rentería w polowie nasz (druga polowa karty warta ponoc 1,5mln euro), Oddo niech bedzie nawet te 5mln i Barzagli tez cos kolo tego. Gallas w wakacje zacznie ostatni rok kontraktu, wiec w mysl nowych przepisow bedzie obowiazywac suma odstepnego - smieszne jak za takiego gracza 5mln. Razem wyjdzie taniej niz Gilardino ;)
Ale dosc fantazjowania ;)

beneras 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 24, 2006 21:59   

ten caly foggia to dobry jest ? z tego co widze strzelil 1 gola co jest slabym wynikiem jak na ofensywnego pomocnika(skoro ma zastapic rc to klasyfikuje go jako of pom),chociaz z 2 strony rui tez duzo nie strzela.wie ktos moze jak on gra ? ma w sobie cos z fantasisty(bo takowego ma zastapic)?niech ktos kompetentny sie wypowie ;)

+ dla niego sa zarabiste warunki fizyczne,bedzie bardzo pomocny przy stalych fragmentach gry.
( http://www.vg.no/bilder/b...48898.83036.jpg )

[']

[ Dodano: Pią Mar 24, 2006 21:59 ]
http://www.transfermarkt....pieler_id=17175

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 24, 2006 23:19   

Co do obrońców to się zgadzam TomekW. Gallas jest mega dobry. Na tle naszych obrońców będzie, moim zdaniem, gwiazdą.

Ten Foggia (podobnie jak benerasa) mnie też nie przekonuje. Już nawet nie chodzi o te warunki fizyczne, bo taki Gatusso to chyba ma niewiele więcej, ale po prostu jakoś nie kojarze jego dobrych występów.

No i Henry. Jeden z moich ulubieńców. Pomażyć można... Galliani - proszę ściągaj tego gościa :prayer:

;)

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Mar 25, 2006 19:31   

Lorak_, moze to dlatego, ze zasypiasz na lidze wloskiej ;) Foggia pokazal sie z dobrej strony miedzy innymi przeciwko Juventusowi i Romie, a swoja postawa w tym sezonie wywalczyl miejsce w reprezentacji U-21. Jest dobrze wyszkolony technicznie i - odwrotnie niz Rui "Moviola" Costa - szybki. Jesli zas chodzi o stale fragmenty, to wykonuje rzuty rozne i wolne, wiec moze byc pomocny ;) W stalych fragmentach defensywnych nie pomoze wiele, ale Rui Costa tez nie pomaga, wiec strata zadna ;)

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Mar 25, 2006 20:03   

Mam takie pytanie przy okazji przyszlych ewentualnych wzmocnien. Jakis czas temu przeczytalem, ze zawodnikiem Primavery Federico Piazza zainteresowany jest Wenger. Jak wiadomo szkoleniowiec Arsenalu jak malo kto zna sie na talencie mlodych graczy. Moze ktos moglby powiedziec cos wiecej na temat tego zawodnika? Ktos widzial go w akcji? Moze TomekW?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Mar 25, 2006 21:05   

Niestety nie pomoge Ci suchy. W tym sezonie prawa do rozgrywek mlodziezowych ma Sky, wiec nie ma gdzie ogladac ;) Ale skoro Wegner go chce... To dobry znak dla nas ;)

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 25, 2006 21:42   

a taki Mancini z Romy jest nie do ruszenia?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Mar 25, 2006 23:07   

Ponoc kazdy ma swoja cene ;) Ale gdzie bys go widzial na boisku?

PS: Nasz rzekomy niemiecki nabytek znow dzis blyszczal w przegranym 0-5 meczu z Werderem :P Boze chron nas przez nim :P

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 25, 2006 23:15   

Na prawego obrońcę by się nadał. Kiedyś grał na takiej pozycji w Romie...

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Mar 25, 2006 23:17   

Ja podziekuje ;) Wystarczy mi, ze na lewej obronie mamy ofensywnego pomocnika ;) W tym wypadku symetria jest niewskazana ;)

baker 
Moderator

Wysłany: Sob Mar 25, 2006 23:59   

Lorak_ napisał/a:
Na prawego obrońcę by się nadał. Kiedyś grał na takiej pozycji w Romie...

Chyba niezupelnie tak bylo. Roma za czasow Capello grala najczesciej trojka obroncow z Mancinim na prawej pomocy. Tuz po swoim najlepszym sezonie w barwach Romy (pierwszym) zostal powolany do repreentacji Brazylii na Copa Amerika. Zagral na prawej obronie w bodajze jedym meczu (maksymalnie dwoch) i gral tak slabo, ze zostal zmieniony przez Maicona, ktory pozniej gral do konca tego turnieju.
Juz pisalem wczesniej, ze nie chce go w Milanie. Nie dlatego, ze to slaby zawodnik (wrecz przeciwnie), ale dlatego, ze nie ma dla niego pozycji w taktyce Milanu. Nie ma u nas miejsca dla prawego ofensywnego pomocnika.
pzdr.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

Lorak_ 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 26, 2006 00:01   

Ale np. dzisiaj grał głównie z lewej strony. W sumie jest takim wolnym elektronem.

Transfery:
1. Pisaliście tutaj, że być może (takie są plotki) Dida odejdzie po sezonie i być może Abbiatti wróci do Milanu (bo Buffona w życiu nigdy nie wygryzie, czyli będzie sfrustrowany tak samo jak był w Milanie). Zakładając, że Dida odchodzi chcielibyście widzieć jako pierwszego bramkarza Abbiatiego czy też wolelibyście by do Milanu sprowadzono kogoś innego? Landreau? Amelia? Gomes? Ponoć Dudek szuka klubu ;) Jak widzicie to w następnym sezonie? Sądzę, że Dida pogra u nas jeszcze sezon, ale Milan dokupi mocnego konkurenta, który od sezonu 2007/08 będzie tym pierwszym. Powrót Abbiatiego chyba nic nie zmieni tzn. nie będzie on już (stety, niestety) pierwszym bramkarzem Milanu. Swoje zdanie opieram na tym, że skoro nie mógł wygryźć ze składu Didy, teraz Buffona ;) to znaczy, że jest skazany na pozycję drugiego bramkarza. Nie wiem czy słusznie, ale takie odnoszę wrażenie. Bramkarz to solidny i nic nie staram się mu ujmować.

2. Obrona - tu panuje spory bajzel. Nie wiem jak Wy, ale ja się nieco pogubiłem. Już wiemy, że po sezonie odejdzie Stam. Lewa obrona jest dość zagadkowa. Bo o ile do czasu kontuzji Maldiniego wszystko było w miarę jasne to teraz już tak nie jest. Kaladze radzi sobie dobrze w środku i czy Maldini ma na siłę grać na środku (kosztem Gruzina) czy też umieścić go na lewej stronie. Serginho to tylko przejściowe rozwiązanie (chyba), choć czas pokazał, że nie było to takie głupie posunięcie. Parę meczy Brazylijczyk miał bardzo dobrych. TomekW pisał tutaj o Gallasie. Jestem jak najbardziej za! Moim zdaniem najpożyteczniejszy byłby na środku, no ale przy braku laku na lewej stronie i Gallas dobry. Nie raz grał na bokach w Chelsea i wypadał bardzo dobrze. Osobiście jestem jednak za sprowadzeniem jeszcze prawego obrońcy. Cafu ma już swoje lata, choć nadal gra dobrze. Ale jak wiemy nosi się z powrotem do Brazylii. Dawno temu mówiło się o Salgado z Realu, ale jego forma jest daleka od optymalnej. Podczas Confederations Cup zachwycał niejaki Cicinho (obecnie również Real). Z tego co zauważyłem jesteście zdania, że nie potrzeba nam bardzo ofensywnego prawego obrońcy. Czyli np. mój pomysł z Mancinim odpada. Choć przy naszym rombie, gdzie więcej miejsca jest po prawej stronie taki prawy obrońca mógłby sobie hasać, bo przecież miałby wsparcie w Gattuso. Wspominacie jeszcze o Oddo... Osobiście nie mam zbytniego przekonania do tego gracza. Ale na pewno jest to ścisła czołowka we Włoszech (jeśli chodzi o prawych obrońców)
Ja bym widział coś takiego w przyszłym sezonie:
Oddo (Mancini) - Nesta, Gallas - Maldini (Kaladze)

Rozwiązanie o tyle uniwersalne, że w razie kontuzji bocznych obronców jest zawsze zastępca, a jeśli kontuzjowany będzie któryś ze środkowych, na środku mogą grać zarówno Maldini i Kaladze. Gallas może grać również na prawej stronie i robić miejsce np. dla Maldiniego.

3. Pomoc - tu nie zanosi się na wielki zakup. TomekW pisał o Foggi. Nie znam na tyle gościa by się jakoś autorytatywnie wypowiedzieć. Mogę jedynie ufać, że to dobry gracz. W linii pomocy chyba w ogóle zmian nie będzie. Seedorf gra dobrze, a czasem bardzo dobrze i nie nosi się z odejściem. Kaka - wiadomo. Pirlo - ma czasem słabe mecze i do moich ulubieńców nie należy... Mówi się o graczu Lyonu, co się Diarra nazywa, ale to bardziej w konteksie Gattuso. Nie wiadomo, co będzie z Rino, ale w CM'ie zawsze brał go MU, a teraz po stracie Keana... Sami rozumiecie... Osobiście jednak nie jestem za sprzedażą tego piłkarza. Po głowie chodzi mi jeszcze jedno nazwisko: Fabregas

4. Atak i tu moim zdaniem jest biednie. Shevchenko i co? Gilardino jeszcze nie zaczął się spłacać (specjalnie wyolbrzmiam). Inzaghi jest kontuzjogenny, a Amoroso - no cóż... Moim zdaniem potrzeba nam w tej formacji dużego transferu. Piszecie, że Ruud jest ble. Też bym wolał Henrego, ale nie wiem czy czasem do Shevchenki by taki Ruud nie pasował. Gilardino mógłby w tym czasie okrzepnąć... Osobiście moim marzeniem jest atak: Shevchenko - Henry.

To tyle.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi