ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania/prośby do kibiców
Autor Wiadomość
zino 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 02, 2009 21:36   

Byłem na meczu Milan - Brescia w grudniu 2002 i nie trudno było nie zauważyć wzajemnej sympatii :) nawet z jednym z kibiców Brescii wymieniliśmy się szalikami :D

1899ACM 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 03, 2009 10:11   

A ile trwa już ta zgoda między AC Milanem a Brescią

badzio 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 14:03   

Koło 200 lat już chyba będzie. Ale dokładnie ci nie powiem. Już nie ta pamięć co niegdyś.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 17:35   

badzio napisał/a:
Koło 200 lat już chyba będzie. Ale dokładnie ci nie powiem. Już nie ta pamięć co niegdyś.

2009-200= 1809... ciekawe... a rok utworzenia klubu to 1899... brakuje nam jakies 90 lat... :king:

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 19:58   

badzio napisał/a:

jak nie wiesz ile trwa, to po co ta głupia odpowiedź? posty sobie nabijasz?

1899ACM- ciężko powiedzieć ile ta zgoda trwa, ja nie posiadam takiej wiedzy, widocznie nikt z czytających forum również nie wie.
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 21:11   

krzysiekACM, na ''głupie'' pytania zawsze znajdą się ''głupie'' odpowiedzi ;)
1899ACM, Twoje jednozdaniowe posty-pytania nie zachęcają nikogo do rozwijania tematu, poza tym mógłbyś się lekko wysilić i znaleźć coś sam, jeśli nie znasz włoskiego na pewno potrafisz poruszać się na tym forum i choćby w tym dziale są już 2 tematy o zgodach milanistów:
http://www.acmilan.pl/forum/viewtopic.php?t=2140

http://www.acmilan.pl/forum/viewtopic.php?t=329

no i niezastąpione w tych sprawach :szukaj_mad: :google:

[ Dodano: Nie Sty 04, 2009 21:24 ]
http://www.milanclubpolon...wtopic.php?t=50

http://www.guerrieriultras.it/default.html

1899ACM 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 22:13   koko

Zapytałem normalnie bo mnie to interesuje i chyba dla tego jest taki temat założony Pytania i odpowiedzi

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 22:20   

1899ACM, oczywiście, że masz prawo się pytać, przecież nikt Ci tego nie zabrania. Temat pytania / prośby właśnie do tego służy.
Skoro interesują Cię ''zgody'' kibiców Milanu chyba lepiej skorzystać z linków, które Ci podałem.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 06, 2012 17:37   

Wie ktos gdzie mozna nabyc czapke zimowa ACM? Na iss nie ma i z tego co dostalem wiadomosc nie beda sprowadzac w najblizszym czasie, na innych stronach tez nie idzie nic ciekawego znalezc :/
E:mam :ok:
w pogardzie mając każdy targ.

madolf90 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 14, 2013 17:27   

Witam. Mam może dośc nietypowe i niecodzienne pytanie. Mianowicie czy kibice Milanu ( chodzi mi o włoskich) identyfikują się bardziej poglądami prawicowymi czy lewicowymi?

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 14, 2013 18:07   

Tradycyjnie Milan był klubem środowisk robotniczych, więc niegdyś raczej lewica, obecnie nie mam pojęcia.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 14, 2013 18:25   

Teraz jest to mieszanka, wszysko zależy od grupy.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 19:52   

PrzeM - nie wiem skąd masz ten opis, ale kojarzę go bardzo często jako cytowany fragment. Krótko mówiąc - bullshit - to tak potem wygląda, jak ktoś cytuje poprzednika, bo nie chce mu się sięgnąć wiedzy u źródła (albo nie ma takiej możliwości), ale istniejące już opracowanie traktuje jak wyrocznię.

Na Milanie od zawsze wpływy miała zarówno lewica, jak i prawica. Pierwsza swe poglądy zaczęła eksponować skrajna prawica w postaci przede wszystkim ekipy Commandos Tigre. Zaraz po niej na zasadzie przeciwności zaczęła pokazywać swą polityczność Fossa dei Leoni - główna ekipa Milanu w dawnych latach - wieszając flagi z wizerunkiem lewaka Che Guevary. Nastąpił wysyp różnych ekip z choćby tak wyglądającymi flagami (dla wielu to pewnie będzie abstrakcja, bo przecież Włosi to taki cywilizowany naród):

Doszło do konfliktu, który groził wielkimi podziałami wśród Milanistów. Poczyniono pewne ustalenia i od tego momentu ekipy z poglądami bardziej lewicowymi zasiadały na II kręgu, ekipy prawicowe na I kręgu. Jedynie Brigate Rossonere pozostała na kręgu II, mimo prawicujących liderów ekipy w dawnych latach, bowiem miała kapitalne układy z Fossa dei Leoni (nawet był w pewnym momencie pomysł połączenia obu grup w celu stworzenia jednej potężnej). Z czasem jednak BRN stała się apolityczna przebywając cały czas z lewicującą FdL. Ekipa Commandos Tigre pozostała wierna swoim ideałom i do dziś zasiada na dole trybuny tworząc wraz z ekip RAMS prawicową siłę na Milanie.

Po upadku FdL w 2005 roku po przejęciu sterów przez Guerrieri Ultras i małą, ale agresywną grupę Pit Bull, a później Curva Sud Milano coraz więcej wpływów na kręgu II zaczęła mieć prawica.

Dla zainteresowanych tematem wrzucam linka z wykazem wszystkich grup kibicowskich na Milanie, jakie istniały w strukturach czerwono-czarnych fanatyków do lat obecnych (z wyjątkiem CSM - bo albo tej grupy tam nie ma wypisanej, albo mam halucynacje):

http://www.magliarossonera.it/Magliarossonera.html (dział I VECCHI GRUPPI ULTRAS)

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 14, 2013 20:34   

pepe - tak, tez często się z tym spotykam i podejrzewam, ze ten opis dotyczy początków Milami i Interu - powiedzmy do lat 60-tych.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 14, 2013 20:45   

madolf90 napisał/a:
Witam. Mam może dośc nietypowe i niecodzienne pytanie. Mianowicie czy kibice Milanu ( chodzi mi o włoskich) identyfikują się bardziej poglądami prawicowymi czy lewicowymi?

Wystarczy powiedzieć, ze Berlusconi reprezentuje centroprawice (choć oczywiście nie oznacza to, ze wszyscy kibice maja poglądy prawicowe).

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 17, 2013 18:21   

A co ma Prezydent do wiatraka?

Marcu 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 17, 2013 20:52   

Kapi nie osłabiaj mnie. Której części zdania nie rozumiesz?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 17, 2013 22:29   

Poglądy Berlusconiego nie muszą mieć żadnego związku z tym, co reprezentują trybuny pod kątem polityki.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 18, 2013 08:38   

Oczywiście, że nie muszą, ale o tym wspomniał Marcu w swoim pierwszym poście (ta część w nawiasie)(ją też się czyta).

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 18, 2013 11:01   

Skoro poglądy prezydenta nijak się mają do poglądów kibiców drużyny, po co pojawiła się ta informacja w odpowiedzi na pytanie o poglądy kibiców?

Oczywiście, część w nawiasie się czyta, ale czyta się też początek, który brzmi: "wystarczy powiedzieć". Czy to oznacza, że na pytanie o poglądy kibiców "wystarczy powiedzieć" coś o poglądach właściciela klubu?

Przepraszam, Marcu, że Cię osłabiłem, ale dla mnie nie "wystarczy" powiedzieć co myśli prezydent, bo ma się to do tematu kompletnie nijak.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 18, 2013 20:14   

madolf90 pytał z jakimi poglądami identyfikują się kibice Milanu - wystarczy powiedzieć, że prezydentem jest człowiek centroprawicy przez co nasuwa się, że i kibice identyfikują się z prawicą.
Część w nawiasie była po to, żeby nikt się nie pytał skąd moja pewność, iż wszyscy kibice to zwolennicy prawicy czy centroprawicy. Oczywista oczywistość, że na trybunach zasiadają kibice o różnych poglądach politycznych.

Rangiz poglądy Berlusconiego nie muszą mieć związku z tym co reprezentują trybuny ale mogą i to wynikało z mojego postu.

Kapi, przeprosiny przyjęte.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 19, 2013 10:58   

madolf90 napisał/a:

masz na mysli kibicow=mlyn, czy po prostu kibicow wszyskich ktorzy sie za rossonerich uwazaja?
curva sud oficjalnie jako taka deklaruje ze jest apolityczna, w koncu polityka szkodzi interesom a curva sud to male przedsiebiorstwo, jesli chodzi o kibicow jako caloksztalt, to wyglada to mniej wiecej tak jak poglady calego spoleczenstwa, mlodzi ze srednim wyksztalceniem nie maja zadnych pogladow, ludzie z wyksztalceniem podstawowym maja takie poglady jak im politycy naobiecuja obnizenia podatkow itd...

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 12:44   

VelenoRosso napisał/a:
curva sud oficjalnie jako taka deklaruje ze jest apolityczna, w koncu polityka szkodzi interesom a curva sud to male przedsiebiorstwo

Ojojoj, ruszasz bardzo delikatny temat. Że tak powiem, tajemnicę poliszynela.

Kasia 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 19, 2013 21:53   

VelenoRosso napisał/a:
jesli chodzi o kibicow jako caloksztalt, to wyglada to mniej wiecej tak jak poglady calego spoleczenstwa, mlodzi ze srednim wyksztalceniem nie maja zadnych pogladow, ludzie z wyksztalceniem podstawowym maja takie poglady jak im politycy naobiecuja obnizenia podatkow itd...

na podstawie czego taki wniosek? I jakie poglądy mają ci z wyższym?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 23:51   

Kasia napisał/a:
I jakie poglądy mają ci z wyższym?

Co za durne pytanie!
Przecież wiadomo ze wykształceni głosują na PO! :)

Odpowiedz do tematu