ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rzecznik MCP: Zgłoszenia nierzetelnych informacji medialnych
Autor Wiadomość
czado81 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 25, 2007 07:03   

Witam!

Niestety jestem bardzo rozczarowany relacją po finale z wczorajszej Wyborczej. Zawsze sądziłem, że Rafał Stec jest raczej zwolennikiem włoskiego futbolu, a tu proszę - taka niemiła niespodzianka:

Nagłówek: "Liga Mistrzów dla Milanu" - tu jeszcze wszystko ok, ale już w tekście poddaje w wątpliwość prawidłowość zdobycia przez Pippo pierwszej bramki: "Powtórki nie wyjaśniły, czy Włoch odbił piłkę ręką." Jak wiemy taki tekst może być zinterpretowany przez polskich "kibiców" tylko w jeden sposób. Ale to jeszcze nic. Jestem zbulwersowany doborem zdjęcia (które jest na pół strony), a w szczególności podpisem do niego: "Do przerwy jedna minuta. Andrea Pirlo Kopie piłkę z rzutu wolnego, trafia Filippo Inzaghiego w rękę. Hose Reina ląduje w jednym rogu bramki, piłka w drugim. 1:0 dla Milanu!" Do tego ujęcie wybrane przez redakcję jest akurat takie, że piłka "dotyka" na nim ręki Pippo - oczywiście to tylko przez odległą perspektywę tak wygląda - my to wiemy, ale inni pewnie zobaczą to co chcą zobaczyć i znowu zaczną się komentarze w stylu "Włosi szmaciarze gola ręką strzelili!"

Nie wiem co rzecznik na to, ale moim zadaniem warto by napisać do Steca w tej sprawie. Jak już pisałem wyżej, bardzo mnie dziwi ten artykuł, bo na gazeta.pl Stec pisze o Milanie już w nieco bardziej pozytywnym tonie.

Pozdrawiam!

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 25, 2007 08:32   

staram sie nie przejmować ''polskim'' podejściem do faktu wygrania przez Milan LM, ale takie artykuły jak ten: http://sport.interia.pl/n...pakowski,915701 Pawła Zarzecznego ['] ,doprowadzają mnie do szału!

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Maj 25, 2007 09:07   

konrad tyle ze tym tekstem nie ma co sie przejmowac bo to jest jakis bełkot i ktos kto ma odrobine oleju w glowie to stwierdzi i sugerowac sie nie bedzie.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 25, 2007 09:23   

Jeżeli na zdjęciu Pippo wbija ręką piłkę do bramki, to chyba nie jest nierzetelna informacja?? (chyba ze fotomontaz zrobili...). Co innego ze reka byla przy ciele... niech juz sie tak kibice Liverpoolu nie bulwersują bo przypomnimy im bramke w meczu z Chelsea 2 lata temu... ;)

Sonar 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 25, 2007 12:07   

Bubu napisał/a:
konrad tyle ze tym tekstem nie ma co sie przejmowac bo to jest jakis bełkot i ktos kto ma odrobine oleju w glowie to stwierdzi i sugerowac sie nie bedzie.

jakbysmy tak pomijali kazdy tekst dlatego ze to jakis belkot to nasz rzecznik by nie mial nic do roboty. Jesli ktos jest dziennikarzem to nie powinien pisac takich glupot.

kwoznica 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 25, 2007 13:56   

Bubu napisał/a:

Moim reakcja rzecznika jest co najmniej wskazana! Zarzeczny przedstawia Milan w fatalnym swietle, z tego co napisal mozna smialo stwierdzic, ze za duzo o aferze i Milanie nie wie. Przez takich debili reputacja Milanu w Polsce jest fatalna :/

baker 
Moderator

Wysłany: Pią Maj 25, 2007 15:41   

1. Nie wydaje mi się, żeby była konieczność pisania do Gazety. Relacja z meczu, mimo to, co napisał czado81 wydaje mi się obiektywna. Co do zdjęcia - nie mamy pewności, czy za jego dobór rzeczywiście odpowiadał redaktor Stec. Poza tym w ostatnim czasie wspomniany dziennikarz wielokrotnie pisał bardzo pochlebne dla Milanu artykuły (m.in. o Seedorfie, Maldinim, czy całym Milanie jako wielkiej rodzinie).
Oczywiście jeżeli inni forumowicze uznają, że do p.Steca napisać trzeba, to napiszę.
2. Artykuł pana Zarzecznego to zupełnie inna sprawa. Zgadzam się z użytkownikiem bobimilan, że autor niewiele wie na temat calciopoli, lub też wykorzystuje to, co na temat tej afery sądzą przeciętni kibice, aby wywołać wśród czytelników negatywne emocje. W tej sprawie zainterweniuję, jeżeli tylko znajdę adres mailowy do p. Zarzecznego. Jeżeli ktoś z użytkowników forum tym adresem dysponuje, to proszę mi dać znać.
Pzdr.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

diavola 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 25, 2007 23:57   

nie, Steca zostawcie w spokoju, kadzi Milanowi jak malo ktory dziennikarz.

zas a propos Zarzecznego, wedlug mnie interweniowanie mija sie z celem takoz, bo trudno polemizowac z chamstwem i glupota, chyba, ze chcecie kolesia spacyfikowac z powrotem do poziomu przedszkola i uczyc od podstaw elementarnych zasad dobrego wychowania, w czego skutecznosc i tak watpie. "milanicja obywatelska" udaje sie na akcje :minigun: tego, co wypocil pan Z. nie sposob nawet nazwac artykulem czy rzeczowa opinia, z ktora daloby sie dyskutowac argumentami. ino jakies dziecinne fochy.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 26, 2007 08:51   

JA tez uwazam, ze w tych przypadkach mozemy sobie darowac interwencje. Po pierwsze bo ciezko polemizowac ze zdjeciem, chyba, ze udowodnimy, ze bylo ono retuszowane. Po drugie dlatego, ze tak jak wspomniała diavola Rafał Stec to akurat dziennikarz, ktory zawsze wypowiadal sie o Milanie w samych superlatywach i jezeli ma watpliwosci co do pierwszej bramki to na pewno nie z powodu złej woli czy niecheci wobec czerwono-czarnych.

Jesli chodzi o Zarzecznego to tez bym darowal sobie pisanie do niego. To skandalista i pisze tylko po to zeby sprowokowac, wiec odpowiadajac mu powolimy by osiagnal swoj cel. W swoim artykule obsmarowal nie tylko Milan, ale i Dudka i ogolnie caly Liverpool. Chcial nim wiec urazic jak najwieksze grono kibicow. Nie dawajmy mu satysfakcji.
Ostatnio zmieniony przez Marco7 Sob Maj 26, 2007 15:18, w całości zmieniany 1 raz  

Avia_Świdnik 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 26, 2007 15:03   

no tacy ludzie jak Zarzeczny naprawde działają mi na nerwy...wzgledem mnie osiaga swoj cel czyli denerwuje..juz nie powiem co by było jakbym go spotkał na ulicy..i nie chodzi tu o zdaniem jego na temat Milanu...ale ogolnie jego osoba mnie w*****.... :wall2: :minigun:

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 25, 2007 12:23   

baker napisz do ignorantow z LFC ;)

http://student.agh.edu.pl...index/sport.jpg

-> http://www.fanklublfc.pl/

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Pon Sie 27, 2007 11:35   

Lepszego miejsca nie znalazlem, wiec napisze tu. Moze ktos juz to proponowal, moze juz mail zostal wyslany - nie wiem, dlatego proponuje.

Ostatnio ogladajac TVN24 w czasie dnia byly migawki z jakiegos 'malpiego gaju' otworzonego w bodajze Katowicach. Mysle sobie tak, ze skoro zrobili material o takiej bzdecie to moze zainteresuje ich tez zlot MCP jako oficjalnego fanclubu w dzien gdy Milan gra o SPE? :) Mysle, ze warto, by rzecznik napisal maile do stacji TV, a nuz kogos to zainteresuje i nasz prezes bedzie oblegany przez mikrofony niczym Lepper lol ;]

baker 
Moderator

Wysłany: Pon Sie 27, 2007 21:57   

Tradycyjnie poinformuję media o naszym zlocie. Może tym razem uda się kogoś naprawdę zainteresować.
Pzdr.
i ani gorący, ani zimny,

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 21:57   

No juz nie moge tego WP czytac...

W tych rozgrywkach po słabych występach Didy do bramki wszedł przeciętniak Kalac i w rezultacie Milan zajął w Serie A dopiero piąte miejsce :grrr:

http://www.acmilan.pl/for...er=asc&start=50

Kalac moze do gigantow na swojej pozycji nie nalezy, ale umowmy sie, ze kilka punktow nam wybronil pod koniec, byl pewny i solidny... a te bure suki... takie rzeczy o nim pisza... :minigun:

rossoneri00
Milanista

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 12:42   

Po przeczytaniu powyższych postów chciałem podzielić się swoją skromną opinią. Wydaje mi się, iż nie powinniśmy się przejmować zbytnio każdym artykułem, który ukazuje się na temat Milanu. Wiele portali internetowych wypisuje różne dziwne rzeczy tylko po to, aby zdobyc większą rzeszę czytelników. Większość z nich i tak nie bierze ich maksymalnie na serio. Każdy inteligentny człowiek przecież zdaje sobie sprawę, iż wszelkie wiarygodne informacje znajdują się na stronach oficjalnych. Proponuję zatem aby na większość informacji pojawiających się w mediach nie reagowac bo i po co? Czasy mamy takie, że się pisze bardzo wiele na równie wiele tematów, w tym również sportowych. Każdy ma prawo do swojej opinii, krytyki, tym bardziej dziennikarze którzy z krytyki czesto żyją. Słanie jakichkolwiek protestów nie przynieisie skutku gdyż każda redakcja zasłoni się prawem do wolności słowa. Jeśli mam już kogoś krytykować to raczej inne strony poświęcone Milanowi, które na swoich łamach zamieszczają mnóstwo durnowatych newsów, które w większości pochodzą z internetowych "brukowców" piłkarskich, głównie z goal.com. Redakcję acmilan.pl szanuję za rzetelność i wiarygodność podawanych informacji, które są zbieżne z tymi, które pojawiają się w samym Milanello. Myslę, że ta droga powinna być kontynuowana. Idźmy przeds siebie nie bacząc na to co się dzieje wokół.
Pozdrawiam:)

baker 
Moderator

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 15:44   

Już wcześniej przyjąłem taką linię postępowania, jaką zaproponował rossoneri00. Każdy serwis ma prawo do swojej opinii, ale nie ma prawa do błędów merytorycznych i właśnie takie próbuję piętnować.
i ani gorący, ani zimny,

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 15:59   

Spoko baker... będę pamiętać na przyszłość, żeby pisać tylko o błędach merytorycznych.... pozdr.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 23:30   

Dondamajk, to co prztoczyłeś to w porównaniu do dzisiejszej akcji WP pryszcz. Na głównej stronie, w dziale sport widnieje tytuł: "Zawodnik Milanu: polscy piłkarze są upośledzeni"
http://www.euro2008.wp.pl...ml?ticaid=15ec8

"Pamiętam, że jeszcze jako junior, grając w obronie, dryblowałem waszych napastników. Młodzi Polacy byli wybiegani, ale upośledzeni technicznie i przede wszystkim taktycznie" - tu widzimy, że Jankul nic złego nie miał na myśli, a do tego mówi prawdę.
Niestety w polskim internecie nie dzieje się najlepiej i dziennikarze próbują różnych kontrowersyjnych sztuczek by przyciągnąć 'widza'. Wkurza mnie to gdy ofiarą takich zabiegów staje się Milan, ale nie ma co walczyć z wiatrakami ;)

baker, powyższa wypowiedź nie jest zgłoszeniem :)

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 23:46   

Konrad tez to czytalem... i rece mi opadly... no ale coz... niech sobie pisza barany... sami sa uposledzeni... :king:

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 19:53   

Może warto zgłosić do Pola i całego nSportu, żeby odszczekali te bzdury Bońka o koszulkach po finale w Stambule, którymi dzisiaj jara się połowa Polski? Dowody, że to nie prawda są choćby na youtube czy innych filmach z tego finału.

Milanistka_21 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 20:03   

Co do fragmentu wywiadu z Jankulem.
Młodzi czescy piłkarze także są upośledzeni.
Lidze polskiej i czeskiej bardzo bardzo bardzo daleko do włoskiej, niemieckiej czy angielskiej.[/quote]

xoxo.

baker 
Moderator

Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 20:17   

pionka, poproszę o linki do tych filmików czy zdjęć.
i ani gorący, ani zimny,

pionka 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 22:40   

Nie chce mi się przeglądać wszystkich filmów z tego meczu bo nie jest to zbyt przyjemne a większość z nich pokazuje jedynie radość Liverpoolu a nie smutek Milanu. Ja mam mecz na płycie więc szybko sobie wrzuciłem i zobaczyłem co chciałem. Ale mam jeden filmik z Shevą, którego Pol wymienia z nazwiska.
http://pl.youtube.com/wat...feature=related dwie ostatnie sekundy filmu. Nie trzeba oglądać całości ;)

baker 
Moderator

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 07:34   

No właśnie ja też znalazłem tylko ten filmik, ale 2 sekundy na samym końcu to słaby dowód. Meczu na płycie nie mam ;) ale jeszcze poszukam czegoś innego.
i ani gorący, ani zimny,

wasiu 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 09:24   

Zgadzam się z Bakerem te 2 sekundy to słaby dowód tym bardziej że mógł zdjąć obydwie koszulki.

Odpowiedz do tematu