ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rzecznik MCP: Zgłoszenia nierzetelnych informacji medialnych
Autor Wiadomość
droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 26, 2006 17:41   

Mam zgłoszenie roboty dla naszego rzecznika. W dzisiejszym spotkaniu Włochy - Australia mój "ulubieniec" Roman Kołtoń opowiadał, że tak to ujmę - w "trybie dokonanym" o ustawianiu meczów w Serie A, o systemie Moggiego i o systemie Gallianiego. O degradacji Juventusu i karach dla Milanu, Fiorentiny i Lazio.
Chciałbym prosić baker'a o przypomnienie panu Kołtoniowi, że proces sie jeszcze nie rozpoczął i nie zapadły żadne wyroki. Do momentu wyroku istnieje "domniemanie niewinności" i opowieści Pana Kołtonia o systemach Moggiego i Gallianiego oraz mówienie o karach jako o pewniku jest nadużyciem.

pzdr,

baker 
Moderator

Wysłany: Pon Cze 26, 2006 18:54   

Dziekuje za zglodzenie. Juz wyslalem maila do pana Romana Koltonia. Odpowiedzi sie nie spodziewam, ale byc moze nastepnym razem pan redaktor nie powtorzy juz tego bledu i wstrzyma sie z ferowaniem wyrokow az do oficjalnych rozstrzygniec.
pzdr.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2006 07:22   

siema baker!

zgodnie z naszą rozmową w Krakowie na zlocie,zamieszczam fragmenty 2 artykułów z "Nasza Legia". jak dla mnie to należałoby to sprostować.

1) "Nasza Legia" ,numer 28(483) z 12 lipca 2006,artukuł w dziale "wspomnienia kibica" pt. "Stracona szansa"
fragm.:
(...)I los jakby spełniając nasze marzenia,przydzielił nam rywala(...)-Inter Mediolan.Pierwszy mecz rozgrywano we Włoszech,na słynnym stadionie San Siro.(...)Wielcy artyści futbolu z Mediolanu-Walter Zenga,Giuseppe Bergomi,Franco Baresi,Liam Brady,Marco Tardelli i Alessandro Altobelli(...).
jest to artukuł napisany przez pana Wiktora Bołbe.

dalej nie trzeba-wiadomo o co chodzi. wymienienie wśród tego grona piłkarzy interu,naszej największej legendy Baresiego to dosyć poważna pomyłka,przynajmniej jak dla mnie!
możesz im napisać,że to tak jakby w jakiejś gazecie napisali że Kaziu Deyna grał w Widzewie. chyba zrozumieją pomyłkę. Najlepiej jakby sprostowanie umieścili w gazecie,to dałbym znać co napisali.

i 2 sprawa:

2) "Nasza Legia" ,numer 32(487) z 9 sierpnia 2006, felieton pt."Sprawiedliwość" p.Roberta Piątka z cyklu "piątek na początek".
fragm:
(...)AC Milan był zamieszany w aferę z ustawianiem meczów,co według włoskiego sądu nie podlegało żadnej wątpliwości. We Włoszech pewnie nie znają komedii Chęcińskiego,ale hasło "Sąd sądem,a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" całkiem obce im nie jest. Dokonali tylko małej acz istotnej zmiany-słowo "sąd" zastąpili "meczem", a zamiast wyrażenia "sprawiedliwość" pojawia się "zwycięstwo". I co wobec oczywistego przekrętu uczyniła europejska federacja? Nie znalazła podstaw prawnych do wykluczenia oszustów z rozgrywek Ligi Mistrzów! Powodem,dla których UEFA podstaw nie znalazła,było złagodzenie kary dla Milanu(ale nie uniewinnienie!) przez sąd włoski,polegające na zmniejszeniu liczby punktów ujemnych oraz wycofaniu zakazu gry "rosso-nerich" w Lidze Mistrzów.(...)

ja po przeczytaniu tego poczułem sie troche urażony. wydaje mi się ,że też można by było coś tu próbować im wyjaśnić bo nazywanie nas oszustami i mówienie że handlowaliśmy meczami jest troche przesadzone.
ale to już sam ocenisz ,czy warto coś napisać także w tej sprawie.

to by było na tyle- mnie-Legioniste boli,że w ulubionej gazecie tak piszą na Milan,ale kłania sie zgoda z Juventusem....... której nigdy nie zaakceptuje! tylko Mi(L)an!!!!

kontakt z redakcją:
redakcja@naszalegia.pl oraz bezpośrednio do obu panów : zastępca redaktora naczelnego- Robert Piątek(robert.piatek@naszalegia.pl), red. Wiktor Bołba(wiktor.bolba@naszalegia.pl)

pozdr.
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

gregor 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2006 16:04   

krzysiekACM napisał/a:
.(...)Wielcy artyści futbolu z Mediolanu (...)Franco Baresi
zapewne autor artykułu pomylił imiona , zamiast Franco powinno być Giuseppe . Giuseppe Baresi to starszy brat Franco Interista przez 15 lat i reprezentant Italii.

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 30, 2006 16:44   

krzysiekACM, bez przesadyzmu. Mowa tu o pomyłce (wyjaśnił gregor) i o subiektywnym zdaniu autora artykułu (notabene tak wiele nie różniącym się od rzeczywistości, bo sąd sportowy wskazał i skazał oszustów). Nawet nie mam na myśli tego, że rzecznik MCP nie musi sie tymi sprawami zajmować. Dla zachowania powagi nie powinien! Byłoby to naśladowanie np. kabaretu pana Przemysława Gosiewskiego, który zawiadomił prokuraturę w sprawie tego artykułu w niemieckiej gazecie traktującego o Kaczyńskich.

baker 
Moderator

Wysłany: Śro Sie 30, 2006 21:27   

Nie widze nic zlego w zajmowaniu sie tego rodzaju sprawami. NIe czuje tez, zeby napisanie maila do redakcji ze zwroceniem im uwagi na blad mialo obnizac autorytet rzecznika MCP.
Zaznaczyc musze, ze nie licze na sprostowanie w gazecie, ale po prostu na unikanie tego rodzaju pomylek w przyszlosci.
pzdr.
i ani gorący, ani zimny,

malutki 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 23, 2006 16:56   

Nie wiem, czy funkcja rzecznika MCP nadal istnieje, ale jeśli tak, to chciałbym zauważyć, że znowu brakiem wiedzy wykazał się pan Milko :/ Od kiedy Ambrosini jest wychowankiem Milanu? Dość powszechny błąd, ale z tego co mi wiadomo, to Ambro wychowankiem Milanu nie jest. Generalnie coś dzisiaj Milko nie w formie był. Tzn. nigdy nie jest, ale dzisiaj przechodził samego siebie.

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 23, 2006 16:59   

hmm, to chyba powiedzial Lipinski. dodatkowo dwa razy stwierdzil, ze Baresi trenuje Primavere Milanu, a jak wiadomo zajmuje sie tym Galli ;) .

edit: zgadzam sie tez z tym co napisal dez, to jest po prostu maly brak wiedzy, co jest chyba dopuszczalne, jesli chodzi o primavere ;) . poza tym dez, piszesz dobre pomeczowki :ok:

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.
Ostatnio zmieniony przez stan Sob Gru 23, 2006 17:16, w całości zmieniany 1 raz  

dezali 
Administrator

Wysłany: Sob Gru 23, 2006 17:13   

mysle, ze zadaniem rzecznika MCP nie jest prostowanie wpadek tego kalibru. fakt faktem, ze nie swiadcza one najlepiej o komentatorach, ale coz... mylic sie jest rzecza ludzka.

baker 
Moderator

Wysłany: Sob Sty 13, 2007 23:09   

malutki napisał/a:
Nie wiem, czy funkcja rzecznika MCP nadal istnieje...

Oczywiscie funkcja nadal istnieje (przynajmniej mi nic nie wiadomo o jej odwolaniu ;>). Ostatnimi czasy rzeczywiscie nie pojawialem sie czesto na forum, ale temat sledzilem (zwykle jako gosc); maila tez sprawdzam regularnie.
Tak wiec, jezeli pojawia sie w mediach nieprawdziwe/nierzetelne informacje o Milanie, to nadal prosze o dawanie mi znac.
Pzdr.
i ani gorący, ani zimny,

Vilku 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 04, 2007 18:38   

Niezupełnie w temacie, ale myślę, że w ramach kompetencji Rzecznika MCP: może warto byłoby zwrócić się do TVP, aby transmitowała mecz Milanu, a nie L'Poolu, bo takowe pogłoski słyszałem. Z góry dzięki za interwencje. Aha, jakby była taka potrzeba można by zalać ich mailami, czy coś takiego; chciałbym wreszcie w domu obejrzeć mecz Milanu, bo prawdę mówiąc wolę w domku niż w barze.

baker 
Moderator

Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 07:39   

Nie wyobrazam sobie, zeby TVP pokazalo mecz Liverpool - PSV, gdzie sprawa awansu jest juz praktycznie rozstrzygnieta, kosztem meczu w Monachium, gdzie emocji na pewno nie zabraknie.
Tak czy owak nie zaszkodzi wyslac maila do TVP, co na pewno zrobie.
Dzieki za sugestie.
Pzdr.
i ani gorący, ani zimny,

kamillos 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 07:52   

Nie trzeba. TVP 2 na 100% pokaże w środę mecz Bayern - Milan (http://program.tvp.pl/1,5,000000.html).

czado81 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 15:04   

sport.onet.pl napisał/a:
W innym spotkaniu Ascoli Calcio przegrało przed własną publicznością z AC Milan aż 2:5 (2:4).

Pierwszą bramkę dla Milanu zdobył Alberto Gilardino juz w 3. minucie spotkania. W 25. minucie drugą bramkę, z rzutu karnego, zdobył dla druzyny gości zdobył Kaka. Zaledwie dwie minuty później na 3:0 podwyzszył Clarence Seedorf. W 33. minucie spotkania bramkę dla gospodarzy, także z rzutu karnego, zdobył Luigi Di Biagio. Dwie minuty później było juz 4:1 dla Milanu, a strzelcem został ponownie Kaka. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania drugą bramkę dla Ascoli strzelił Stefano Guberti.

W drugiej części spotkania goście mieli także ogromną przewagę, którą potwierdził Seedorf, strzelając w 75. piątą bramkę dla Milanu i ustalając wynik na 2:5.

Nie wiem czy takimi błędami rzecznik się zajmuje, ale może po interwencji mailowej by to porawili ;)

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 15:30   

Mysle ze bez przesady. Jakby rzecznik MCP mial sie zajmowac wytykaniem idiotycznych bledow portalom takim jak onet to by od komputera nie odchodzil. Moim zdaniem sprawa nie warta interwencji tak jak kazda informacja z onetu czytania.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

czado81 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 16:15   

Veerapan napisał/a:
sprawa nie warta interwencji tak jak kazda informacja z onetu czytania

Może i nie warto czytać onetu, ale to nie zmienia faktu, że to jeden z najbardziej poczytnych portali w Polsce. Zgadzam się, że akurat ten błąd to drobnostka, ale jeśli piszą głupoty o Milanie, to moim zdaniem trzeba interweniować, bo potem pół Polski to czyta. M. in. przez takie olewające podejście z naszej strony potem się słyszy: "Nie lubię Milanu bo to Włosi i grają catenaccio!". A gdzie Ci ludzie to niby wyczytali - właśnie w takich portalach jak onet! Myślę więc, że od czasu do czasu warto tam zajrzeć i zobaczyć, czy znowu jakichś głupot o nas nie napisali, a jeśli tak to rugać ich oficjalnymi mailami od rzecznika - może się w końcu kiedyś nauczą :)

pan Kamil 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 17:14   

czado81 napisał/a:
M. in. przez takie olewające podejście z naszej strony potem się słyszy: "Nie lubię Milanu bo to Włosi i grają catenaccio!"

A ja nie widze zwiazku,miedzy tym co napisales a bledem z tegoz artykulu :)
czado81 napisał/a:
Myślę więc, że od czasu do czasu warto tam zajrzeć i zobaczyć, czy znowu jakichś głupot o nas nie napisali

Nie widze tu tez glupot,zwykla pomylka nie wynikajaca z blednego mylsenia,tylko z nieuwagi.
Oj,chyba ci sie troche nudzi ;)

czado81 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 20:31   

pan Kamil napisał/a:
A ja nie widze zwiazku,miedzy tym co napisales a bledem z tegoz artykulu :)

I dobrze, że nie widzisz, bo takiego związku nie ma! ;) Ustosunkowałem się po prostu do uwagi Veera dotyczącej całego portalu onet.pl, cytat chyba dość wyraźnie o tym świadczy.
pan Kamil napisał/a:
Nie widze tu tez glupot,zwykla pomylka nie wynikajaca z blednego mylsenia,tylko z nieuwagi.
Oj,chyba ci sie troche nudzi ;)

Znowu prawda! Przecież wyraźnie napisałem, że akurat ten błąd to drobnostka. Nie rozumiem po co te docinki :dunno:

baker 
Moderator

Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 08:20   

Mam takie samo zdanie jak Veerapan . Myślę, że nie ma sensu interweniować przy tego rodzaju niewielkich pomyłkach jak pomylenie strzelca bramki.
Tak czy owak czado81, dzięki za czujność.
Pzdr.
i ani gorący, ani zimny,

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 25, 2007 20:28   

Ja mam natomiast pytanie o artykuł w "Dzienniku". Nie wiem jakie on ma potwierdzenie w rzeczywistych słowach piłkarzy, ale w bardzo złym świetle przedstawia Milan (zwłaszcza w zestawieniu z MU) i jeśli nie zawiera autentycznych stwierdzeń moim zdaniem należałoby interweniować by jakiś burak nie dorabiał sobie "wierszówki" kosztem dobrego imienia naszego klubu.

P.S. Jestem rozdrażniony po wczorajszym meczu i przez to może trochę czepialski więc zrozumiem jeśli uznacie, iż to mało istotne.

Link do artykułu:
http://www.dziennik.pl/De...ArticleId=41537

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Kwi 25, 2007 20:33   

Rozdraznienie nie ma tu nic do rzeczy. Gosc powymyslal sobie wypowiedzi. Baker, do ataku!

malutki 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 25, 2007 20:44   

Żenada, atakuj Baker i informuj nas na bieżąco czy ten 'superredaktor' coś odpisał :/

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 25, 2007 21:15   

Artykuł jasno przedstawia naszych piłkarzy jako pewnych siebie cwaniaczków, którym należy się porządna lekcja pokory i przeciwstawia im piłkarzy Manchesteru, którzy koncentrują się na nadchodzącym meczu i są ponad to wszystko co mówią Włosi. Od dawna istnieje w Polsce stereotyp na temat włoskiej piłki i artykuły takie jak ten utrwalają go w polskiej świadomości. Dlatego też uznałem, że jeśli słowa Nesty, Gattuso czy Ancelottiego nie są prawdziwe to warto byłoby napisać sprostowanie. Po finale w Stambule redakcję TVP zasypały listy od kibiców Milanu zawiedzionych sposobem komentowania finału i Szpakowski w późniejszych komentowanych przez siebie meczach próbował zachowywać obiektywizm.

Tyle ode mnie. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Marco7 Czw Kwi 26, 2007 06:51, w całości zmieniany 1 raz  

baker 
Moderator

Wysłany: Śro Kwi 25, 2007 22:52   

Artykuł jest skandaliczny - nie ma dwóch zdań. Napisałem już zażalenie na stronie dziennik.pl. Nie znalazłem bezpośredniego adresu autora tekstu, ale wysłałem maila na hosta @dziennik.pl - zwrotu na razie nie ma - więc jest szansa, że dotarł do adresata. Jutro wyślę jeszcze oficjalne pismo pocztą do redakcji z prośbą o sprostowanie.
Z ciekawości poszukałem też informacji o p. Gapińskim - autorze nieszczęsnego tekstu. Znalazłem z nim WYWIAD i ciekawy artykuł jego autorstwa zamieszczony na JUVEPOLAND.COM . Najciekawszy jest jednak pierwszy komentarz pod tym tekstem...
i ani gorący, ani zimny,

baker 
Moderator

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 12:28   

Dostałem odpowiedź od p. Gapińskiego. Napisał, że słowa piłkarzy i działaczy Milanu znalazł na którejś z zagranicznych stron internetowych... Oczywiście w odpowiedzi odesłałem go do NAJLEPSZEJ STRONY O MILANIE :) .
Pan Gapiński dopisał także na końcu, że przez kilka lat kibicował Milanowi. Czemu przestał już nie wspomniał... ;)
Pzdr.
i ani gorący, ani zimny,

Odpowiedz do tematu