ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rzecznik MCP: Zgłoszenia nierzetelnych informacji medialnych
Autor Wiadomość
baker 
Moderator

Wysłany: Sob Kwi 01, 2006 12:45   Rzecznik MCP: Zgłoszenia nierzetelnych informacji medialnych

W zwiazku z powierzona mi funkcja Rzecznika Milan Club Polonia, chcialbym prosic forumowiczow o info w tym topiku (lub ewentualnie na priv/mail) na temat nierzetelnych/nieprawdziwnych informacji medialnych dotyczacych Milanu i/lub MCP. Mam nadzieje, ze z Wasza pomoca, bede mogl dobrze wywiazywac sie z powierzonych mi obowiazkow.
PS. Niniejszy temat zalozylem na prosbe TomkaW.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 08, 2006 08:47   

Nie wiedziałem gdzie napisać posta i zdecydowałem się tutaj chociaż sprawa nie dotyczy nierzetelnych informacji :)
Chodzi mi o transmisje z ostatniej kolejki Serie A w Canal+, który uraczy na jakże wspaniałym widowiskiem z pustego stadionu, na którym zmierzą się słaba Reggina z Juventusem. Wynik chyba nietrudny do przewidzenia.
W tym samym momencie na wypełnionym po brzegi stadionie zagrają dwie najpiękniej grające drużyny we Włoszech: walcząca o Ligę Mistrzów Roma z walczącym wciąż o mistrzostwo Milanem.
Może można by zareagować w tej sprawie i napisać, żeby nie robili sobie jaj z kibiców? :hmm:

baker 
Moderator

Wysłany: Pon Maj 08, 2006 10:26   

Dzieki za info, ale czy jestes pewien, ze w ostatniej kolejce bedzie pokazywany mecz Reggina-Juve?
Sprawdzilem na stronie Canal + i nie ma tam jeszcze napisane jaki mecz bedzie na antenie.
i ani gorący, ani zimny,

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 08, 2006 10:42   

ta informacja byla tez podana w sport+.

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 08, 2006 10:50   

Tak jak pisze stan, widziałem w Sport+ zapowiedź następnej kolejki. Zawsze podświetlają na żółto mecz, który będzie transmitowany i takim kolorem był zaznaczony właśnie mecz Reggina - Juve. No chyba, że zdecydują się na relację łączoną z dwóch stadionów jak w pamiętnym 99 roku.

[ Dodano: Wto Maj 09, 2006 09:44 ]
Teraz wiadomo już na pewno. Podali na stronie w programie.

baker 
Moderator

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 13:56   

Napisalem maila do redakcji sportowej canal + na adres: sport@cplus.com.pl, ktory znalazlem na tym forum w temacie o petycji do canalu, z prosba o transmisje meczu Milan-Roma. Jak na razie bez odpowiedzi...
Jezeli ktos zna bezposredni adres mailowy do osoby/osob z tej stacji odpowiedzialnej/odpowiedzialnych za wybor pokazywanych meczow, prosze o podanie go mnie (najlepiej na priv).
i ani gorący, ani zimny,

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 14:24   

działaj,działaj baker bo mnie chyba szlak trafi jak nie pokażą meczu milan-roma!
przecież to jest żałosne nieporozumienie,jak można nie pokazywać jednego z klasyków ligi włoskiej?! a mecz z regginą to będzie czwarty z rzędu mecz juve pokazywany na canale,czyżby osoba odpowiedzialna za wybór meczu do transmisji była żałosnym fanem juve?
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 14:50   

baker ten adres jest do redakcji sportowej Canal+ i innego chyba nie mają.
Kiedyś napisałem wysłałem na ten adres maila na temat transmisji i dostałem odpowiedź od Smokowskiego. Zresztą chyba nie tylko ja. Problem jest taki, że oni odpisują jak im się chcę dlatego na odpowiedź możesz się nie doczekać.

baker 
Moderator

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 15:49   

Na forum canal + administrator (czyli kompetentna osoba) napisala:
Cytat:
Dobra wiadomość dla kibiców: w niedzielę (14.05) o godz.14.55 transmitować będziemy dwa a nie jeden mecz. Transmitując spotkanie Reggina - Juventus będziemy przenosić się także na mecz Milan - Roma. Duży wpływ na tą zmianę miały e-maile od Abonentów.

Mogloby byc odwrotnie (proponowalem w moim mailu, aby pokazali caly mecz Milanu i przenosili sie na najciekawsze momenty meczu w Bari), ale chyba lepsze to niz nic.
Mozliwe jednak, ze da sie wytargowac, zeby to mecz na San Siro byl tym glownym, a moze po prostu bedzie pokazywane to spotkanie, gdzie bedzie ciekawiej?
Mysle, ze do konca tygodnia bedzie wiadomo wiecej na ten temat.
i ani gorący, ani zimny,

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 18:45   

krzysiekACM napisał/a:
,czyżby osoba odpowiedzialna za wybór meczu do transmisji była żałosnym fanem juve?

Ah... jak ja uwielbiam podobne epitety :] I w ogóle szacunek dla rywali, pisanie klubu z wielkiej litery...
Ale nieważne.
Za meczem Juve przemawia fakt, że tutaj będą się rozstrzygać kluczowe kwestie dotyczace scudetto.
Za meczem Milanu przemawia raczej prestiż (w końcu ścierają się dwie uznane firmy).
Gdybym ja bym szefem prawdopodobnie wybrałbym mimo wszystko mecz na San Siro, ale to nie jest jednoznaczne.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 22:04   

Rownie dobrze zdobycie Scudetto moze swietowac Milan po wygranym meczu z Rzymianami, a o tym ktory mecz zapowiada sie ciekawiej nie trzeba chyba pisac. Ja nie rozumiem tylko dlaczego majac dwa kanaly sportowe beda sie przenosic na dwa stadiony zamiast puscic oba mecze :|
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Maj 09, 2006 22:18   

No tak, ale to od Juve wszystko zależy. Wszystko w rękach (nogach) naszych graczy.
Tak czy inaczej wspomniane rozwiązanie - transmisje obu spotkań, byłoby ideałem. Może mają jednak inne plany transmisyjne na tę godzinę albo nie chciało im się nadawać dwóch spotkań. Nie wiem... szkoda trochę.

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 10, 2006 10:42   

innych planow nie maja... chyba ze powtorka play-off'ow!!!

a co tego ze wszystko zalezy od juve mija sie troche z prawda, mozna rownie dobrze powiedziec ze wszystko zalezy od regginy... romy, a nawet milanu! zalezy z ktorej strony patrzec...

tak czy inaczej: :forzamilan: :gol: :piwo: :forzamilan:

RASI 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 10, 2006 10:50   

Mylisz sie. Juventus może zdobyć scudetto licząc tylko na własne siły. Milan musi wygrac z Romą i liczyć na potkniecie Juve. Tak więc Milan jest zależny od Bianconerich a Stara Dama od rossonerich nie :) Znaczy się rywalizacja o tytuł mistrzowski uzalezniona jest od wyniku piłkarzy z Turynu :]
Racje miał więc Venomik

To miejsce nie jest przeznaczone do tego typu dyskusji, służy zgłaszaniu informacji do rzecznika MCP. Proszę kontynuować dyskusję w innym miejscu.

Admin

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 14, 2006 14:10   

5 minut meczu z Romą i już mam robotę dla bakera :)

Widać Lipiński zaczął ratować Juve i dopatruje się pomocy sędziego dla Milanu. Owszem takich karnych się nie dyktuje ale tylko przeciwko Juventusowi. To raz.
Dwa. Milko powiedział, że dwa lata temu w meczu Milan - Roma Milan strzelił gola z niesłusznego karnego :o Ta główka Shevy po wrzutce Kaki w 1' meczu to był niesłuszny karny? Niby kibic Romy a takiego ważnego meczu nie pamięta :D

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 14, 2006 14:46   

No bez przesady. Należy odróżnić nierzetelne informacje od wynurzeń nierzetelnych komentatorów. Gdyby rzecznik MCP miał reagować przy każdej takiej pierdole...

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 14, 2006 15:05   

Cytat:
Ta główka Shevy po wrzutce Kaki w 1' meczu to był niesłuszny karny?

A to nie Cafu wrzucał??

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 14, 2006 15:09   

A owszem, tyle że w meczu na San Siro w zeszłym sezonie, zakończonym 1-1 :) Dwa lata temu piłkę prawą stroną podciagnał Cafu, ale wrzucał Kaka :)

baker 
Moderator

Wysłany: Nie Maj 14, 2006 17:16   

Sklaniam sie ku zdaniu Radeo - uwazam te pomylki komentatorow za zupelnie nieszkodliwe.
Tak czy owak zamierzam zainterweniowac - byc moze nastepnym razem eksperci od Serie A w Canal + bardziej profesjonalnie podejda do komentowania meczow.
Dzieki za info.
pzdr.
i ani gorący, ani zimny,

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 15, 2006 10:44   

Pisząc to nie chciałem usłyszeć przeprosin na antenie C+ :) Chcę tylko, żeby pan Milko, zanim coś powie, trzy razy się zastanowił bo ktoś kto ogląda Serie A raz na jakiś czas i usłyszy, że niesłuszny karny (z wyobraźni pana komentatora) zadecydował o mistrzostwie dla Milanu, to odrazu się zniechęca do ligi. A on podobne bzdety wygłasza z częstotliwością raz na 10 minut. Może jak mu się będzie często zwracać uwagę to zmądrzeje :)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 15, 2006 11:21   

dziwne, że Lipiński, który jest nie tylko komentetorem, ale również dziennikarzem Piłki Nożnej nie poprawia błędów zkręconego Grzesia Milko. :wall2:
widocznie odpowiada im oczernianie Milanu. tylko Roma (Milko) i Juve (Lipiński) są cacy :rotfl:

kwoznica 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 21, 2006 18:16   

Nie wiem, czy powinienem to pisać, czy nie, ale kupiłem sobie dzisiaj specjalne wydanie Przekroju "Gwiazdy Mundialu 2006". Cena tej gazety to 15.90 zł. Poprostu szlak mnie trafił gdy przeglądałem te wydawnictwo i widziałem te wszystkie błędy. Nie będe wspominał o wielu błędach tylko wspomne o tym co mnie uraziło najbardziej, dokładnie przejrzałem profile graczy Chelsea czy Brcelony, żadnego błędu tam nie znalazłem. A Milaniści? Są Kaka, Sheva, Gilardino i Pirlo. Może czepiam się szczegółów ale ciekawi i irytuje mnie to skąd panowie redaktorzy wynaleźli że Kaka urodził się 15 maja? Skąd dowiedzieli się że Sheva urodził się w Jagotin? Ogółem to stwierdzam że to wydanie jest słabe, pozwole sobie jeszcze zacytować pewien fragment z opisu Luci Toniego: "(...)Biedny Toni musiał czuć sięnaprawde źle kiedy został przeniesiony do Palermo, które wówczas spadło do Serie B. Wkrótce jednak do Toniego znowu uśmiechnęło się szczęscie. W sezonie 2003/04 strzelił 30 goli i sycylijski klub z powrotem trafił do Serie A, po raz pierwszy od 1973 roku." Może tępy jestem i nie czytam ze zrozumieniem ale wg. tego co tam pisze to Toni grał w Palermo ok. 30 lat :rotfl2: . Nie spodziewam się żeby ktoś pisał do redakcji Przekroju ze sprostowaniem, ale tak poprostu chciałem podzielić się swoimi uwagami :]

Mekin 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 21, 2006 18:58   

bobimilan napisał/a:
"...W sezonie 2003/04 strzelił 30 goli i sycylijski klub z powrotem trafił do Serie A, po raz pierwszy od 1973 roku." Może tępy jestem i nie czytam ze zrozumieniem ale wg. tego co tam pisze to Toni grał w Palermo ok. 30 lat

Nie wiem, gdzie Ty to tam widzisz ;) Czesc zdania po przecinku odnosi sie zazwyczaj do tego, co jest bezposrednio przed przecinkiem. Czyli: "Palermo po raz pierwszy od 1973 trafiło do Serie A". A nie: "Po raz pierwszy od 1973 roku strzelil 30 goli".

rinho 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 21, 2006 19:16   

Mekin napisał/a:
Nie wiem, gdzie Ty to tam widzisz

Też chciałem coś takiego napisać, ale doszedłem do tego, jak bobimilan to wywnioskował :)

"(...)Biedny Toni musiał czuć się naprawde źle kiedy został przeniesiony do Palermo, które wówczas spadło do Serie B. Wkrótce jednak do Toniego znowu uśmiechnęło się szczęscie. W sezonie 2003/04 strzelił 30 goli i sycylijski klub z powrotem trafił do Serie A, po raz pierwszy od 1973 roku."

Otóż, wg ostatniego zdania, Palermo awansowało do Serie A po raz pierwszy od 1973 roku. Wg pierwszego zdania, Toni został przeniesiony do Palermo, gdy to właśnie spadło do Serie B. Spaść do Serie B można tylko z Serie A, a w Serie A Palermo było w 73r., zaraz po tym Toni został przeniesiony do tego klubu, więc wg tego tekstu gra tam 33 lata (chyba) :D
Trochę się zamotałem, ale mam nadzieję, że ktoś to zrozumie :D

kwoznica 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 21, 2006 19:19   

Biedny Toni musiał czuć sięnaprawde źle kiedy został przeniesiony do Palermo, które wówczas spadło do Serie B. Wkrótce jednak do Toniego znowu uśmiechnęło się szczęscie. W sezonie 2003/04 strzelił 30 goli i sycylijski klub z powrotem trafił do Serie A, po raz pierwszy od 1973 roku."

tak napisalem, zobacz co pisze: "które wówczas spadło do Serie B" a po tym: "W sezonie 2003/04 strzelił 30 goli i sycylijski klub z powrotem trafił do Serie A, po raz pierwszy od 1973 roku."

czyli wychodzi z tego, że trafił do Palermo "które właśnie spadło do Serie B" a potem razem z Palermo powrocił do Serie A, które wróciło "po raz pierwszy od 1973 roku."

dla mnie to jest błąd, i dla mnie wychodzi z tego że grał w Palermo 30 lat :P

Panowie, prosze, skonczcie ten gramatyczny off-topic.
Moderator

Odpowiedz do tematu