ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Z Primavery do pierwszego skladu
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Sie 19, 2013 17:00   

vinci68, ciężko jest z Tobą rozmawiać bo operujesz dogmatami.

vinci68 napisał/a:
gdy w trakcie sezonu mamy piłkarza w Primaverze, który wyraźnie jest od innych lepszy, to szansa dla niego powinna być oczywista, a u nas tak niestety nie zawsze jest..
Dogmat. Powiedz mi dlaczego sądzisz, że nie zawsze tak jest? Cristante to trzeci najmłodszy debiutant w historii LM, MDS też bardzo wcześnie debiutował, sprowadzony z zewnątrz Faraon musiał zniwelować jakieś proporcje mięśniowe pomiędzy górą a dołem ciała, ale i tak szybko trafił do pierwszej drużyny. Oczekuję przykładów. Oczekuję też, że przemyślisz całą sprawę, zanim je podasz. Jeśli ma to wyglądać tak, że napiszesz iż Pacifico powinien dostać szansę w listopadzie - bo drużynie i tak nie szło, więc można było dopieprzyć jeszcze kibicowi jakimś kolesiem z primavery. Idealna okazja na mini sprawdziany. Idealna jak cały ten sezon - bo zagrał fajne pół spotkania w lipcu, to lepiej nic nie pisz.

Jak chcesz wejść w rolę arbitra od takich spraw to pokaż papiery. Z chęcią dowiem się z jakich źródeł czerpiesz wiedzę na temat młodzików i sam się pod nie podepnę, bo chyba nie tylko ze skrótów goli?

vinci68 napisał/a:
byleby tylko w tych innych klubach nasi piłkarze nie grzali ławy, albo trybun, jak to czasami bywało..
Czyli co? Do osiedlowej drużyny spod monopolu, bo Wiesiek złamał nogę, weźmiemy sobie młodzika z Milanu, a co. Wiesiek wróci, gościa się odda. Przecież konkurencja jest zła.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 20, 2013 00:54   

carlos
Nie zawsze nasi młodzi piłkarze mają w pierwszym zespole tyle szans ile potrzeba im do pokazania się.. owszem trenują z pierwszą drużyną, ale trening to jedno, a gra w meczach to zupełnie coś innego.. Nie napisałem, że Pacifico ma od razu grać w pierwszym składzie, tylko, że skoro już dostał szansę i nie zagrał źle przed sezonem, to jakby się wyróżniał w Primaverze można mu dać szanse na grę, choćby w Pucharze Włoch, bo będziemy mieli raczej łatwego rywala.. I nie mówię tu tylko o Pacifico, bo mamy w Primaverze kilku piłkarzy, którzy mogą złapać na tyle dobrą formę, aby zagrać w meczu pierwszego zespołu..

Nie jestem jakimś specjalistą od tych spraw, ale na taktyce się znam, wiem też jak ekonomicznie można prowadzić klub, a Milan to chce właśnie pośrednio robić.. Wiedzę można czerpać z wielu źródeł, ale najlepszym jest po prostu oglądanie meczy.. Nie będę kłamał, że oglądam jakoś nie wiadomo jak dużo meczy Primavery, ale kilka widziałem i na przykład Rondanini mi się właśnie w tych meczach spodobał, bo na każdej pozycji sobie radził w obronie na tle innych drużyn, a transfermarkt.de wycenia go tylko na 50 tys. i to mnie bardzo dziwi, ale nie wiem może akurat trafiłem tylko na te mecze gdzie dobrze grał, albo po prostu wyceniali 'na oko'.. są tylko 2 wyjścia.. ;)

Co do wypożyczania naszych graczy, to uważam, że konkurencja jest ważna, ale rozsądnie trzeba dysponować młodymi piłkarzami i wysyłać ich do drużyn gdzie będą w stanie się przebić i grać na tyle często na ile zasługują..

SineCere 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 20, 2013 11:10   

vinci68 napisał/a:
transfermarkt.de wycenia go tylko na 50 tys. i to mnie bardzo dziwi

Zawodnik, który nie jest zgłoszony do kadry pierwszej drużyny i nigdy w seniorskiej piłce nie grał, a ponadto nie jest gwiazdą reprezentacji, zawsze jest tam wyceniany na 50, maksymalnie 100 tysięcy.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 21, 2013 00:00   

SineCere napisał/a:
Zawodnik, który nie jest zgłoszony do kadry pierwszej drużyny i nigdy w seniorskiej piłce nie grał, a ponadto nie jest gwiazdą reprezentacji, zawsze jest tam wyceniany na 50, maksymalnie 100 tysięcy.

Właśnie o tym mówię, w tych meczach, w których go widziałem zagrał na prawdę solidnie i to na kilku pozycjach wyglądał solidnie, więc moim zdaniem ten piłkarz nawet się wyróżniał i na pewno zasłużył na to, żeby i cena za jego kartę była większa w porównaniu z innymi piłkarzami Primavery, którzy byli od niego po prostu gorsi, a kosztują tyle samo.. Ale nie chcę się tutaj sprzeczać o ten konkretny przypadek, bo oglądałem tylko kilka meczy i nie mogę powiedzieć nic na temat tego jak grał w pozostałych meczach, których nie oglądałem..

Ale skoro już o wycenie mowa, to moim zdaniem transfermarkt.de, mimo iż nie wycenia piłkarzy perfekcyjnie(piłkarze z ligi włoskiej są często niedoceniani..) to jest w miarę wiarygodnym źródłem na temat piłki nożnej i ewentualnych kwestii związanych z transferami, ale żeby mieć własne zdanie na temat jakiegoś piłkarza, bądź drużyny trzeba oglądać mecze, bo innego sposobu nie ma!

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 21, 2013 00:35   

vinci68,

Nie zgodzę sie z tobą apropo transfermarktu. Ceny są nieadekwatne do zawodnika. Np. Kovacic za dużo.
Po drugie czemu zawodnikowi rośnie cena jak dojdzie do lepszego klubu, lub maleje gdy do słabszego. Przecierz zawodnik nie staje sie lepszy poprzez dołączenie np. do Barcelony.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 21, 2013 00:52   

lord bass napisał/a:
Po drugie czemu zawodnikowi rośnie cena jak dojdzie do lepszego klubu, lub maleje gdy do słabszego. Przecierz zawodnik nie staje sie lepszy poprzez dołączenie np. do Barcelony.

Spada bądź rośnie wówczas jego wartość rynkowa.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 21, 2013 00:59   

lord bass
Przecież nie napisałem, że idealnie wyceniają piłkarzy.. zdarzają się mniejsze i większe pomyłki, ale moim zdaniem transfermarkt.de robi to najlepiej ze wszystkich innych portali.. przynajmniej w tym znaczeniu, że te wyceny są przybliżone do rzeczywistości, ale jak wszędzie zdarzają się pomyłki i wyjątki.. Kovacic nie jest jedynym piłkarzem, którego wartość jest zawyżona.. takich piłkarzy jest pełno w Barcelonie, czy Realu.. Nie zawsze też cena zmienia się w przypadku skoku jakościowego z jednego klubu do drugiego..

SineCere
To już inna bajka ;)

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 21, 2013 13:17   

SineCere napisał/a:
lord bass napisał/a:

Spada bądź rośnie wówczas jego wartość rynkowa.

Nie zgodzę się z tobą, ponieważ cena rynkowa powinna zostać taka sama.
Sam portal mówi, że wycenia umiejętności zawodnika, co moim zdaniem im nie wychodzi.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sie 21, 2013 16:31   

vinci68, po pierwsze cieszę się, że potrafisz odpowiadać normalnie, bo wielu na Twoim miejscu by się uniosło czy coś. Po drugie, to ja się zgadzam z wszystkim tym, co piszesz, ale...no cóż, jesteś jak populistyczny polityk opozycji. Wszystko fajnie, pięknie, pomysły świetne, tylko problem w tym, że nie wiadomo jak je zastosować/zweryfikować w realnym życiu. Np.
vinci68 napisał/a:
Nie napisałem, że Pacifico ma od razu grać w pierwszym składzie, tylko, że skoro już dostał szansę i nie zagrał źle przed sezonem, to jakby się wyróżniał w Primaverze można mu dać szanse na grę, choćby w Pucharze Włoch
Oczywiście się z Tobą zgadzam, pewnie tak jak każdy.

vinci68 napisał/a:
Wiedzę można czerpać z wielu źródeł, ale najlepszym jest po prostu oglądanie meczy.. Nie będę kłamał, że oglądam jakoś nie wiadomo jak dużo meczy Primavery
Ja w ciągu roku oglądam kilka spotkań młodzieżowców, staram się też oglądać skróty, szukam wszelkich dostępnych źródeł, ale jeśli nie zna się włoskiego to i tak wiemy bardzo mało. Wielu kibiców jest w stanie powiedzieć kto się wyróżnia, bo są to zazwyczaj ci, którzy trenują z pierwszą drużyną, jeżdżą na mecze reprezentacji, mówią o nich osoby związane z klubem. Tyle. A tyle to jest bardzo mało.

vinci68, jeśli oglądasz primaverę to dobrze wiesz, że to rozgrywki znacznie odstające poziomem od profesjonalnego futbolu i do tego grane na boiskach przypominających naszą A klasę.

Piję do tego, że nawet jeśli wiesz kto się wyróżnia, to jeśli nie masz źródła związanego z kimś będącym blisko grup młodzieżowych to nie jesteś w stanie powiedzieć kto zasługuje na szansę. Niekiedy lepiej jest nagrodzić ciężko pracującego piłkarza o średnim talencie, niż gościa, który nim ocieka, ale profesjonalizm jest dla niego obcym słowem. Ty nie dostrzeżesz tego na ekranie monitora, że od jakiegoś czasu Iksowi buzuje sodówka pod czaszką.

vinci68 napisał/a:
Nie zawsze nasi młodzi piłkarze mają w pierwszym zespole tyle szans ile potrzeba im do pokazania się.. owszem trenują z pierwszą drużyną, ale trening to jedno, a gra w meczach to zupełnie coś innego..
Sam trening dla nastolatka pewnie jest sporym przeżyciem, kolejnym etapem może być wyjazd z kadrą na mecz, gdzie gość może zobaczyć jak to wygląda.

vinci68 napisał/a:
Nie zawsze nasi młodzi piłkarze mają w pierwszym zespole tyle szans ile potrzeba im do pokazania się.. (...) to jakby się wyróżniał w Primaverze można mu dać szanse na grę, choćby w Pucharze Włoch, bo będziemy mieli raczej łatwego rywala..
Ile naliczysz takich spotkań w ciągu sezonu? Weź tylko pod uwagę to, że kadra pierwszego zespołu liczy ponad 25 piłkarzy, którzy potrzebują rytmu meczowego, czyli także takich spotkań.

Obejrzałem sobie ostatnio mecz U21 ze Słowacją, gdzie zagrał Fossati i Comi. Ten drugi wyglądał jak młody Rasiak szukający formy. Piłka mu odskakiwała na metr, więc naprawdę ciężko było na to patrzeć. Za to Fossati naprawdę mógł się podobać, to taki pomocnik w hiszpańskim stylu, ruszający się z piłką i bez niej, lubiący krótkie podania i wyjścia na pozycję, ale niezaniedbujący przy tym zadań defensywnych.

Ps: TomekW, dzięki. Wiesz o co chodzi. ;)

vinci68 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 21, 2013 18:15   

carlos napisał/a:
vinci68, po pierwsze cieszę się, że potrafisz odpowiadać normalnie, bo wielu na Twoim miejscu by się uniosło czy coś.

A czemu niby miałbym się unosić(?).. Każdy ma prawo do własnego zdania i własnych poglądów na dany temat, ważne jest to, żeby umieć rozmawiać i próbować to swoje zdanie jak najlepiej uzasadnić.. Najlepiej się oczywiście rozmawia na żywo, ale na forum też trochę można napisać i trochę wyjaśnić..
carlos napisał/a:
Po drugie, to ja się zgadzam z wszystkim tym, co piszesz, ale...no cóż, jesteś jak populistyczny polityk opozycji. Wszystko fajnie, pięknie, pomysły świetne, tylko problem w tym, że nie wiadomo jak je zastosować/zweryfikować w realnym życiu.

Nie nazwałbym tak tego.. Nie porównuj moich komentarzy do żenujących zachowań polityków, szczególnie tych, którym zależy na szybkim rozgłosie i miejscu w parlamencie, bądź rządzie.. Ta sytuacja to zupełnie coś innego, poza tym to ja ten temat odświeżyłem po prawie 15 miesiącach bez komentarzy, więc raczej zbyt popularny na tym forum nie był, a moim zdaniem powinien być, bo nie brakuje w młodzieżówkach Milanu piłkarzy, którzy mogą się podobać na tle rówieśników..
Oczywiście nie każdy z tych piłkarzy będzie w przyszłości gwiazdą piłki nożnej, z czasem na pewno wielu odpadnie, a kilku z całą pewnością może się kiedyś przebić i warto dyskutować na ten temat..
carlos napisał/a:
Ja w ciągu roku oglądam kilka spotkań młodzieżowców, staram się też oglądać skróty, szukam wszelkich dostępnych źródeł, ale jeśli nie zna się włoskiego to i tak wiemy bardzo mało.

Właśnie dlatego warto pisać na ten temat, zawsze ktoś obejrzy mecz, którego ktoś inny nie oglądał i można wymieniać się wiadomościami na temat tych meczy, z tym, że każdy może je interpretować trochę inaczej..
carlos napisał/a:
vinci68, jeśli oglądasz primaverę to dobrze wiesz, że to rozgrywki znacznie odstające poziomem od profesjonalnego futbolu i do tego grane na boiskach przypominających naszą A klasę.

Z tym nie ma co dyskutować, bo niestety poziom Primavery jest zdecydowanie inny.. w dodatku mało osób ogląda te mecze i dla niektórych nawet przeskok do Serie B jest wielkim przeżyciem, gdzie na mecz potrafi przyjść sporo kibiców, a i rywalizacja w zespole jest większa..
carlos napisał/a:
Ty nie dostrzeżesz tego na ekranie monitora, że od jakiegoś czasu Iksowi buzuje sodówka pod czaszką.

Z tym się zgadzam, gdyż to może dostrzec tylko osoba będąca blisko danej drużyny.. My na forum możemy pisać o jakości danego występu, ale jeśli chodzi o kwestie pozaboiskowe, to nawet na temat pierwszego zespołu wiedza jest ograniczona..
carlos napisał/a:
Sam trening dla nastolatka pewnie jest sporym przeżyciem, kolejnym etapem może być wyjazd z kadrą na mecz, gdzie gość może zobaczyć jak to wygląda.

Od tego się zaczyna, ale występ to jednak coś dużo bardziej cennego w kwestii doświadczenia i w kwestiach emocjonalnych, w dodatku wielu młodym może dodać pozytywnej pewności siebie.. Oczywiście nie od razu zabiera się młodego piłkarza, żeby zagrał, to normalne, że najpierw musi uczestniczyć w wydarzeniu jakim jest mecz od tej drugiej strony, od strony obserwatora..
carlos napisał/a:
Ile naliczysz takich spotkań w ciągu sezonu? Weź tylko pod uwagę to, że kadra pierwszego zespołu liczy ponad 25 piłkarzy, którzy potrzebują rytmu meczowego, czyli także takich spotkań.

I tutaj trafiłeś w ważny mankament 'projektu Milanu', jak to mówi Galliani.. Kadra pierwszego zespołu jest zbyt liczna, a mimo to są w niej braki i przydaliby się kolejni piłkarze, jak choćby Eriksen.. Aby móc wprowadzać regularnie piłkarzy z Primavery do pierwszego zespołu, to trzeba mieć mniejszą kadrę, ale lepszą jakościowo, bo teraz taka szansa dla piłkarza z Primavery jest najczęściej możliwa jak kilku piłkarzy złapie kontuzję i trzeba kogoś wziąć w zastępstwo..
carlos napisał/a:
Obejrzałem sobie ostatnio mecz U21 ze Słowacją, gdzie zagrał Fossati i Comi. Ten drugi wyglądał jak młody Rasiak szukający formy. Piłka mu odskakiwała na metr, więc naprawdę ciężko było na to patrzeć. Za to Fossati naprawdę mógł się podobać, to taki pomocnik w hiszpańskim stylu, ruszający się z piłką i bez niej, lubiący krótkie podania i wyjścia na pozycję, ale niezaniedbujący przy tym zadań defensywnych.

Nie oglądałem tego meczu, ale nie od dzisiaj wiadomo, że póki co Fossati rozwija się szybciej od Comiego.. Wiem, że w tym przypadku to na pewno nie jest tylko i wyłącznie ogólnie kwestia rozwoju, ale jeśli chodzi o tych dwóch piłkarzy, to ciekawe, czy któryś z nich wróci do Milanu w przyszłości.. Fossati ma dwa lata kontraktu, a Comi trzy, więc mają czas, żeby pokazać coś więcej niż dotychczas i zwrócić na siebie uwagę Milanu..

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sie 21, 2013 18:38   

vinci68 napisał/a:
A czemu niby miałbym się unosić(?)
Nie wiem, ale wiem, że wielu już się unosiło. ;)

vinci68 napisał/a:
Ta sytuacja to zupełnie coś innego, poza tym to ja ten temat odświeżyłem po prawie 15 miesiącach bez komentarzy, więc raczej zbyt popularny na tym forum nie był, a moim zdaniem powinien być, bo nie brakuje w młodzieżówkach Milanu piłkarzy, którzy mogą się podobać na tle rówieśników..
Ok, ale w takim razie skieruj się do działu "Piłkarze, trenerzy, działacze", gdzie istnieje popularniejszy temat pt. "Primavera Milanu", a także nowo powstały "Zawodnicy Milanu grający na wypożyczeniach".

I tam:
vinci68 napisał/a:
Właśnie (...) warto pisać na ten temat, zawsze ktoś obejrzy mecz, którego ktoś inny nie oglądał i można wymieniać się wiadomościami na temat tych meczy, z tym, że każdy może je interpretować trochę inaczej..

vinci68 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 21, 2013 23:54   

carlos napisał/a:
Ok, ale w takim razie skieruj się do działu "Piłkarze, trenerzy, działacze", gdzie istnieje popularniejszy temat pt. "Primavera Milanu", a także nowo powstały "Zawodnicy Milanu grający na wypożyczeniach".

Chociaż kibicuję Milanowi od dawna, dołączyłem do tego forum niedawno, a tak na prawdę zacząłem coś pisać w lato, więc jeszcze nie miałem czasu przejrzeć wszystkich tematów, ale dzięki za informację na temat gdzie mogę prawdopodobnie znaleźć coś konkretniejszego ;)

Odpowiedz do tematu