ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
To My Kibice
Autor Wiadomość
krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 10, 2006 11:07   

mam wolną chwilę to wypadałoby coś napisać co ostatnio sie działo w środowisku kibicowskim.
1) sprawa: od kilku kolejek trwa ultraprotest,kibice na stadionach wywieszają m.in. transparent "race są bezpieczne" itp. wszyscy używają rac tylko do opraw,jednak szkoda że niektórzy nie potrafią zachować sie odpowiedzialnie.... już nie będe pisał o Wiśle i incydencie na ich trybunach(gdzie od racy powstał mini-pożar) bo to był powiedzmy-przypadek,ale to co zrobili kibice Polonii Warszawa w ten weekend w Grajewie to jest po prostu idiotyzm! otóż "intelektualiści z konwiktorskiej"(jak to mówi Kiepura-pozdro!),używali rac do walk z policją i ochroną. szkoda że nie potrafią sie przyłączyć w normalny sposób do ultraprotestu pokazując jakąś oprawę tylko przez swoje działania ,psują tylko wizerunek hasła "race są bezpieczne".
2) kolejna sprawa która mną wstrząsneła,to zakaz wyjazdowy dla Zagłębia Sosnowiec na 2 mecze. tzn.zakaz-normalna rzecz;) w dzisiejszych czasach,ale szokuje to ,z jakiego powodu nałożono kare na Zagłębie. Otóż: za odpalenie rac i wulgaryzmy na PZPN podczas meczu wyjazdowego w Opolu!!! normalnie większego idiotyzmu już dawno nie słyszałem. przecież na WSZYSTKICH stadionach w Polsce w ostatnim czasie jest odpalane piro i sa wrzuty na PZPN-dlaczego więc ukarano tylko kibiców Zagłębia? sprawa chyba nadaje sie do "archiwum X"......
3) trzecia sprawa: w ten weekend 2 ekipy straciły swoje dosyć istotne flagi. kibice Łksu-stracili swoje płótno "Crazy Cannibals"(warto podkreślić że była to już i tak replika orginalnego płótna,które kiedyś ełkaesiacy stracili w Poznaniu) na rzecz Widzewa. jest to dość spora porażka dla Rodowitych Łodzian-stracenie flagi na rzecz rywala zza miedzy.
ale inna ekipa straciła chyba swoją najważniejszą flagę- Wisła Płock,właśnie podczas sobotniej wizyty w Łodzi na Łksie. "Szlachta Mazowsza" -tej flagi już nie ujrzymy na płocie kibiców z Płocka-powędrowała ona w ręce Ełkaesiaków.
4) wczoraj odbyło sie spotkanie przedstawicieli kibiców z władzami Ekstraklasy S.A.
Osiagnieto chwilowe porozumienie: przez 2 ostatnie kolejki ligowe tej jesieni ,race będą odpalane legalnie na stadionach-a może inaczej: kluby nie będą karane finansowo za to. Jednak jest jeden warunek: na stadionach musi być spokojnie-bez żadnych awantur. Burdy na choćby jednym stadionie,dyskwalifikują wszystkie kluby. Myśle że to porozumienie jest Ok
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 10, 2006 13:24   

To moze ja po krotce:

Ad. 1 - Nie wiem co Ci sie w tym nie podobalo, jakby to Legia tak zrobila to pewnie bylo by ok, a ze to rywal z za miedzy wiec juz jest beeee ( mam nadzieje ze to nie jest leczenie kompleksow po ostatniej wpadce TB) :D

Ad. 2 - Rozumiem ze to jest zgoda Legii i jej bronisz, szkoda jednak ze nie rozkminiales tematu jak inne kluby byly karane...

Ad. 3 - nie wypowiem sie bo nie mam pelnego obrazu akcji z flaga CC, ale slyszalem duzo zarzutow ze to byla jakas "frajerska" akcja , no ale jak mowie nie komentuje...

Ad. 4 - Nie realne i bezsensowne, co to ma byc za durny kompromis i kto na niego wpadl ??

pozdro

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lis 10, 2006 13:51   

A dla mnie takie zachowanie jest nieodpowiedzialne...to bardzo polskie by protestowac przeciwko wszystkiemu co nie jest po naszej mysli. Nie chodze na polskie mecze, wiec może przez to tak latwo jest mi krytykowac tych co lamia zasady i tych dla których odpalanie rac jest niby takie wazne. Ale tak na chlopski rozum biorac przyjmuje, iż na mecze chodzi się po to by ogladac swoich ulubiencow i zdzierac gardla kibicowaniem. Swietne oprawy tez można zrobic bez fajerwerkow.
Skoro jest to łamie przepisy ustawy o bezpieczeństwie publicznym oraz przepisow UEFA i FIFA to nie rozumiem dlaczego wszyscy się tak nad tym upieraja – czy nie ma wazniejszych rzeczy by o nie walczyc? Protest przeciwko korupcji w polskiej pilce, przeciwko starym stadionom, przeciwko braku odpowiedniego bezpieczenstwa na stadionach...czy to nie powinno być priorytetem?
Powstala szansa na podreperowanie stanu polskiej kopanej poprzez organizacje EURO 2012, ale poprzez taki zachowanie – na przekór logice – nasze szanse spadaja. Czy tpo nie jest patrzenia krotkoterminowe i samolubnosc? Jest mi zle, bo nie mogę sobie zapalic racy na trybunach, wiec będę o to walczyc, gdyz nie przychodze na stadion by ogladac mecz tylko po to by się pobawic kolorowymi swiatelkami. A ze przez taki zachowanie szanse na wyciagniecie pilki z dolu, poprzez organizacje duzej imprezy, maleja. Nie jestem w stanie tego zrozumiec.

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 10, 2006 13:53   

MikoZ napisał/a:
Ad. 1 - Nie wiem co Ci sie w tym nie podobalo, jakby to Legia tak zrobila to pewnie bylo by ok, a ze to rywal z za miedzy wiec juz jest beeee ( mam nadzieje ze to nie jest leczenie kompleksow po ostatniej wpadce TB)

nie podoba mi sie to ,że robią z rac nieodpowiedni użytek,gdy jest akurat akcja gdzie wszyscy pokazują że są one bezpieczne i służą do innych celów niż do zadym na stadionach. co do wpadki TB-nie znam szczegółów ale komitet powitalny w Wawie był skromny w porównaniu do wracającej grupy polonistów....
MikoZ napisał/a:
Ad. 2 - Rozumiem ze to jest zgoda Legii i jej bronisz, szkoda jednak ze nie rozkminiales tematu jak inne kluby byly karane...

nie chodzi tylko o to że to zgoda Legii,bez przesady.
po prostu może mam braki wiedzy,ale nie słyszałem żeby ktos był karany zakazem wyjazdowym za wyzywanie PZPNu..... ale może akurat nie słyszałem,nie wiem
MikoZ napisał/a:
Ad. 4 - Nie realne i bezsensowne, co to ma byc za durny kompromis i kto na niego wpadl ??

nie wiem czemu uważasz to za durny kompromis? skoro na spotkaniu byli przestawieciele kibiców większości drużyn i to zaakceptowali to chyba jest OK.
czemu nie realne?

Mości: sorry,ale jak dla mnie napisałeś troche bzdur...
widze że trzymasz strone działaczy PZPNu którzy sobie ubzdurali że to niby przez race nie dostaniemy EURO 2012. a może jednak przez korupcje w naszym "super cudownym" PZPNie itd. To co mówi PZPN ma tylko wlasnie odwrócic uwage ludzi,i potem jak nie dostaniemy EURO 2012 to zgonią że to przez race....co będzie żałosne!
a co do opraw,to jednak race dają DUŻO ,i z nimi oprawy wyglądaja o wiele lepiej.
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lis 10, 2006 14:16   

w zadnym wypadku nie popieram tych z PZPNu bo tam nie ma co popierac. a zakaz uzywania srodkow pirotechnicznych jest chyba rowniez przepisem UEFA i FIFA.
sam widziales, ze na derbach w czasie oprawy nie bylo rac...
Interisci odpalili chyba 2 (i pewno za to dostali kary) ale ogolnie to uzyli zimnych ogni, ktore przeciez nie sa srodkami pirotechnicznymi...
gdzie ja napisalem bzdury? przeciez to sie rozumie samo przez sie, ze jak lamiesz ustalone zasady to ponosisz za nie konsekwencje.
co do EURO 2012. pewnie, ze jak nie dostaniemy ich organizacji to w wiekszej mierze bedzie to wina tego syfu jaki jest u nas, ale czy nie jest rozsadnym zastosowac sie do takich ograniczen jesli wiadomym jest, ze ich zlamanie moze przyniesc nam szkode?
a co do tego, ze race ubarwiaja oprawe to nie mam watpliwosci. ale kibice powinni zaakceptowac pewne rzeczy, ktore moga zaszkodzic dobru sprawy, a nie bawic sie w jakis dziecinny protest.
tak jak napisalem wczesniej - jest 100 innych rzeczy o ktore warto bardziej walczyc niz o glupie race i inne swiatelka.

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 10, 2006 14:39   

na sektorze Milanu podczas derbów też widziałem 2 race na naszym sektorze - dokładniej mówiąc przy samej górze (tam gdzie Mikuś był z Paolo).

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 10, 2006 17:47   

Moze odpisze na powyzsze posty z odwrotna kolejnoscia:

kuba1899 - owszem byly odpalone race i to bardzo blisko nas (jestesmy cali i zdrowi) :D

Mosci - nie znam dokladnie przepisow FIFA i UEFA za pewne masz racje ze race sa zabronione, ale z tego co mi sie wydaje to ten przepis jest srednio egzekwowany przynajmniej przez rodzime federacje, moze jedynie w pucharach sa troche surowsi...

Krzysiek - tez nie slyszalem o zakazach wyjazdowych, ale slyszalem o innych karach... wydaje mi sie ze dla Zaglebia bylo lepiej dostac zakaz wyjazdu kibicow niz kary finansowe, wiadomo jak wyglada sytuacja z kasa w polowie polskich klubow:)

Odnosnie Ad.4 to nie podobaja mi sie takie kompromisy i nie rozumiem ich tak do konca, patrzac od strony PZPNu wyglada na to ze sa bezsilni i szukaja jakby tu zalagodzic sytuacje (niby) jesli sie boja ze nie dostaniemu EURO'12 za race to jak moga sie zgodzic na ich odpalanie???
Ze strony kibicow jesli sa antyPZPN pod kazdym wzgledem to po co sie zgadzaja na jakies uklady ? przeciez jakby nie poszli na kompromis to i tak by odpalali co by tam chcieli...

... jestem ciekaw jak bedzie wygladala sytuacja po najblizszej kolejce, szczerze mowiac to nie znam terminarza i czy sa jakies spotkania ciekawe pod wzgledem hool's, jesli tak to tez sie zastanawiam jak Ci "przedstawiciele" kibicow sobie beda z tym radzic...

kedzier 
Juventino

Wysłany: Sob Lis 11, 2006 23:04   

krzysiekACM napisał/a:
ale inna ekipa straciła chyba swoją najważniejszą flagę- Wisła Płock,właśnie podczas sobotniej wizyty w Łodzi na Łksie. "Szlachta Mazowsza" -tej flagi już nie ujrzymy na płocie kibiców z Płocka-powędrowała ona w ręce Ełkaesiaków.

Jako, że jestem z Płocka, pozwolę sobie sprecyzować tu dwie rzeczy:
- jak wiadomo ( bądź też nie ;-) ) w Płocku istnieje nieformalny podział na Wisłę i Petrochemię. 'Szlachta' była pod opieką Petry, jest to więc pewna nieścisłość mówić, że flagę straciła Wisła, zwłaszcza, że nikt by im ( Ultras Wisły ) tej flagi raczej pod opiekę nie dał.

- flaga nie została stracona podczas wizyty w Łodzi. Więcej szczegółów podawać jednak nie będę, nie ma się czym chwalić... :|

To na razie tyle :]

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 14, 2006 11:03   

Mości napisał/a:
Interisci odpalili chyba 2 (i pewno za to dostali kary)

no to właśnie były:)
we Włoszech ogólnie kibice nie mają lekko z racami,ale to przez ten głupi incydent z racą ,na derbach Milano w Champions League gdzie trafiony został Dida w ramię....(chyba wszyscy pamiętaja)
kedzier napisał/a:
- jak wiadomo ( bądź też nie ) w Płocku istnieje nieformalny podział na Wisłę i Petrochemię. 'Szlachta' była pod opieką Petry, jest to więc pewna nieścisłość mówić, że flagę straciła Wisła

w porządku,choć szczerze mówiąc dziwi mnie taki podział...
tak czy inaczej flaga "szlachta mazowsza" jest w posiadaniu eŁKaeSiaków;)
kedzier napisał/a:
- flaga nie została stracona podczas wizyty w Łodzi. Więcej szczegółów podawać jednak nie będę, nie ma się czym chwalić...

szczegółów też nie znam,ale jak jechałem w piątek na Legie to kumpel coś mówił że podobno eŁKaeSiacy pojechali w 3 auta do Płocka po meczu i tam zdobyli flage....

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lis 14, 2006 15:45   

krzysiekACM napisał/a:
Mości napisał/a:
Interisci odpalili chyba 2 (i pewno za to dostali kary)

no to właśnie były:)

chodzilo mi o to, ze race nie zostaly wykorzystane do stworzenia oprawy...
te kilka rac to raczej inwencja tworcza jakiejs jednostki, nie grupy tworzacej oprawe.

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

prusko
Milanista

Wysłany: Śro Sty 10, 2007 09:34   

Gdy pipa Shevchenko odeszła milan stał sie klubem najgorszych leszczy. Pewnie teraz nawet wigry suwałki by z nimi wygrały. Byłem kiedys zzagorzałym kibicem jednak teraz gdy patrze co sie dzieje z klubem który tak kochałem jestem zawiedziony. Przerzucam sie na Barce :] :gol:

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sty 10, 2007 10:16   

No i całe szczeście takie okresy maja to do siebie (i to jest ich jedyny +) ze sezonowicze, dzieci neostrady, zwykly plebs nie kibicuja Milanowi a tylko wierni fani.

dzan 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 10, 2007 14:09   

Masz racje Bubu tylko wierni fani nie porzucaja swoich klubów i nie mowa tu tylko o Milanie! Jakby Juve za lat świetności miało takich kibiców jak prusko to teraz kiedy sa w drugiej lidze juve nie miałoby ani jedneko kibica!!!

prusko
Milanista

Wysłany: Śro Sty 17, 2007 09:04   

Nie ma co ukrywac ze milan gra z meczu na mecz coraz gorzej. Nawet Dariusz Szpakowski powiedział ze coś sie niedobrego z nim stało i nie widac szansy poprawy na lepsze. Barca ROX milan pwned

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 17, 2007 09:31   

a możesz mi powiedzieć co ma wspólnego twoja wypowiedź z tematem "To My Kibice"??
znajdź sobie inne forum lub inny temat na pisanie o Darku Szpakowskim itp.
Tutaj piszemy o innych sprawach i nie zaśmiecaj już tego tematu....

ps. "Nawet Dariusz Szpakowski powiedział..." :rotfl: buehahahaha

Sushi 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 17, 2007 17:08   

prusko napisał/a:
Gdy pipa Shevchenko odeszła milan stał sie klubem najgorszych leszczy. Pewnie teraz nawet wigry suwałki by z nimi wygrały. Byłem kiedys zzagorzałym kibicem jednak teraz gdy patrze co sie dzieje z klubem który tak kochałem jestem zawiedziony. Przerzucam sie na Barce :] :gol:

Prusko Cibie można a nawet trzeba określić mianem sezonowiec
Ty chyba nie wiesz co to miłości i przywiązanie i przynależność do danego klubu.
Adios chłopie...

Matek
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 04, 2007 23:28   

[quote="prusko"]Gdy pipa Shevchenko odeszła milan stał sie klubem najgorszych leszczy. Pewnie teraz nawet wigry suwałki by z nimi wygrały. Byłem kiedys zzagorzałym kibicem jednak teraz gdy patrze co sie dzieje z klubem który tak kochałem jestem zawiedziony. Przerzucam sie na Barce :] :gol:

A ja bym Tobe nie radzil przechdzic do Barcelony, bo teraz gra juz slabiej niz rok temu, gdy czarowal zapwne twoj idol Ronaldinho :x . Zawiedziesz sie rownie szybko jak na Milanie. Proponuje Tobie Inter Mediolan, to wkoncu rekordzista Europy pod wzgledem zwyciestw z rzedu :wink: . Papa

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 07, 2007 09:44   

nie wiem czy słyszeliście co w sobote odwalił Igor Sypniewski:

http://www.chuligani.com/index.php?nid=383

prawdziwy chuligan Łksu :)
a myślałem że to Boruc jest w największym stopniu zaangażowany w kibicowanie wśród polskich piłkarzy. Chyba Sypek pozazdrościł Arturowi prowadzenia dopingu w Płocku na sektorze Legii i chciał pokazać się jeszcze bardziej ;)

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 07, 2007 12:30   

krzysiekACM napisał/a:
a myślałem że to Boruc jest w największym stopniu zaangażowany w kibicowanie wśród polskich piłkarzy.

a jest inaczej? przypadki "podobne", a jakże inne [']

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 07, 2007 12:53   

krzysiekACM napisał/a:
nie wiem czy słyszeliście co w sobote odwalił Igor Sypniewski:

http://www.chuligani.com/index.php?nid=383

prawdziwy chuligan Łksu :)
a myślałem że to Boruc jest w największym stopniu zaangażowany w kibicowanie wśród polskich piłkarzy. Chyba Sypek pozazdrościł Arturowi prowadzenia dopingu w Płocku na sektorze Legii i chciał pokazać się jeszcze bardziej ;)

Sypniewski ma niezłe odchyly. Dziwny z niego człowiek, najpierw jakies depresje, później jazda po pijaku teraz chuligaństwo. Nie wiadomo co mu w glowie siedzi, ale raczej nie jest to normalne co ten gość przedstawia sobą.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:49   

Chciałbym polecić nową stronę gdzie można zakupic płyty DVD z nagraniami z trybun z meczy z polskiej ligi.

www.trybuny.net.pl

Do tej pory ukazały sie 2 płyty: maj 2007,czerwiec 2007. Na pierwszej płycie reportaże z meczy:

GKS Bełchatów-Legia
Odra Opole-Ruch Ch.
Raków-GKS Katowice
Czuwaj P.-JKS Jarosław
Stal St.W.-Śląsk
Motor L.-Wisłoka D.
Ruch Ch.-Polonia B.

na czerwiec 2007:

Zagłębie S.-Lechia Gd.
Motor L.-Hetman Z.
Lech P.-Widzew
Raków-Stilon G.
Zagłębie L.-Korona
ŁKS-GKS Bełchatów
Ruch Ch.-Piast Gl.
Zagłębie S.-Odra Opole
Resovia-Siarka

Obie płytki zakupiłem i naprawdę polecam. Filmy kręcone z przed sektora-ładnie ukazują wydarzenia na trybunach(doping,oprawy itd). Każda płyta to 120 minut akcji.

Odpowiedz do tematu