ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
To My Kibice
Autor Wiadomość
kuba1899 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 19, 2006 21:01   

A ja chciałem dodać, że w Anglii wcale nie jest tak pięknie i wesoło jakby się mogło wydawać. Kibice są eskortowani przez policję, zadymy też są, tyle że poza stadionami (filmy jak Football Factory czy Hooligans nie są wcale przesadzone). I nie jest do końca prawdą, że nie ma na tych stadionach atmosfery, choc znacznie bardziej wolę "włoski chaos" jak ktos to napisał :D

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 19, 2006 22:00   

Kuba troche sie nie zgodze z Toba, bo te filmy jakby odnosza sie do czasow przed tymi "piknikowymi" zmianami i opowiadaja o historiach ktore mialy miejsce kiedys, ale raczej juz nie teraz :piwo:

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2006 07:39   

A ja sie nie zgodze:) Nie ma wprawdzie konkretnej daty, ale dla chocby jednego przykładu:
W football factory koleś gra w Vice City na playstation 2. Musiało to być PO 2002 roku, bo wtedy dopiero gra została wydana (na ps2 w październiku).
Wydarzenia dzieją się więc PO wydaniu reform stadionowych i to duuuużo PO. Zresztą w tych filmach, stadionowej huliganki nie było.

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2006 09:48   

Troche sie nie zrozumielismy, ja sie odnosilem do "wstawek" dokumentalnych w filmie Football Factory i o te sceny mi glownie chodzilo:) o reszcie sie nie wypowiadam bo widze ze jestes lepiej zorientowany w grach niz ja :) ale fakt faktem ze te filmy nie pokazywaly hooliganki stadionowej...

Sushi 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 12, 2006 13:10   

KrzysiekACM,czy widziałeś ranking na "Choreo" wiosny w sierpniowym TMK? Jak oceniasz to zestawienie?Oczywiście jak ktoś ma jakieś spostrzeżenia również proszę o swoje opinie.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2006 13:36   

siemano! po długiej nieobecności-6 dni;)
jasne że widziałem,TMK to moja stała-ulubiona prasa.
ciesze się ,że członkowie grup Ultras docenili aż 8 Choreo z Łazienkowskiej.
co do miejsca pierwszego w tym TOPie,to troche bym polemizował...ale nie chodzi mi akurat że to oprawa z Bułgarskiej-nie. ja bym na miejscu 1 umieścił choreo które zostało tam umieszczone na miejscu 3-cim,czyli "historia"- oprawa z meczu Legia-Lech(zresztą podobnie jak redakcja TMK) fajne połączenie flag na kijach,starych old-schoolowych flag Legii(min.Wielkie Księstwo Warszawskie),zielonych pasów materiału(imitującyh murawe)+ mega fajny transparent na płocie z najlepszą jedenastką piłkarzy Legii.- wykonanie twarzy tych piłkarzy-brak słów....
http://www.legialive.pl/g...hp?id=169&f=145

najbardziej zaskoczyło mnie,przyznanie drugiej pozycji dla oprawy "trybuny szare" ,z łazienkowskiej,z meczu przeciwko GKS B. wydawałoby sie że prosta kartoniada,ale widać polscy ultrasi docenili tą oprawę,przyznając aż 2 miejsce.
http://www.legialive.pl/g...hp?id=144&f=191
hasło"WSZYSTKO CO MAMY,TO TE TRYBUNY SZARE,NIE ODEJDZIEMY STĄD,CHOCIAŻ NIERAZ SĄ KOSZMAREM" zostało zaczerpnięte z jednego z kawałków ZIP Składu(warszawskiej grupy Hip-Hopowej)
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Kiepura 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 25, 2006 11:04   

jakos pominołem ost. posty w tym temacie!!! ale teraz pozapoznaniu sie z owym rankingiem w pełni zgadzam sie z krzyskiem i na pierwszym miejcu umiescil bym "historie" z meczu legia-lech! - dawno juz podobnej nie widzialem...

drugie miejsce dla lecha... wydaje mi sie ze dost. to pierwsze miejsce troche na wyrost? tzn. ze bardzo duzo oprawy ultrasow lecha jest zawsze w czolowce i srednia ich ocen bije na glowe inne oprawy... i tylko legia moze sie z nimi rownac!

trzecie miejsce = zaskoczenie! ;) widzialem na wlasne oczy o wiele wiecej dobrych opraw legionistow, ale to tylko moja opinia!

ps. na koniec moge napisac, ze zal bierze iz niepredko zobacze dobra oprawe na konwiktorskiej!!! kiedys (2001/2002) mielismy jedne z najlepszych opraw w polsce... i to nie moja opinia!

pozdro!

krzysiek... teraz ty!!!!

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 25, 2006 11:13   

Patrząc na to co się dzieje obecnie w środowisku kibicowskim, należy się zastanowić, czy aby nie obserwujemy powolnej śmierci ruchu kibicowskiego w Polsce?....
Przynajmniej koalicja w postaci pzpn+ekstraklasa s.a.+policja robi wszystko aby obrzydzić życie kibica. Od początku sezonu sypią jak z rękawa zakazy wyjazdowe, i inne sankcje w stosunku do kibiców, najbardziej szykanowani są fani lubujący się w dopingowaniu swoich drużyn na meczach wyjazdowych. A niektóre decyzje są naprawdę nieuzasadnione. Pierwszy lepszy przykład: 2 kolejka ekstraklasy, mecz Arka-Wisła. Nie było żadnego racjonalnego powodu, dla którego Wiślacy nie mieliby wejść na stadion przy Olimpijskiej. W myśl zasady „dajcie winnego, a znajdę paragraf” – Pzpn nałożył zakaz wyjazdowy na wiślaków na ten mecz, a powodem było.....wydarzenia które miały miejsce na stadionie przy ulicy Reymonta na wiosnę przy okazji meczu Wisła-Arka! A przecież kara za te przewinienia została już nałożona wcześniej! Gdzie tu logika ,gdzie prawo? .......oczywiście mecz odbył się bez udziału armii białej gwiazdy.
Kolejny przykład: mecz tej samej kolejki Bełchatów-Widzew. Widzewiacy wywiesili na płocie transparent skierowany w stronę Gieksy- nie zawierał on ani wulgaryzmów, ani żadnych treści uznanych za niedopuszczalne, a mimo to był powodem przerwania meczu na kilka minut. Za wywieszenie tego transparentu Widzewiacy zostali ukarani zakazami na 2 następne mecze wyjazdowe!
Nie długo pewnie nie będzie można nawet wywiesić zwykłej flagi na sektorze.....a propo Widzewa, to w tamtym sezonie jeszcze w 2 lidze, przy okazji meczu w sosnowcu z zagłębiem, obserwator pzpnu właśnie przyczepił się i nakazał zdjąć wizytowa flagę łódzkich wyjazdowiczów czyli słynną „awanturnicy”.- totalna kpina! Powód: jak stwierdził, flaga ta wskazywała że Widzewiacy mogą w każdym momencie zaatakować.......
Kolejne przykłady za co można dostać zakaz: kibice pogoni szczecin zostali ukarani zakazem wyjazdowym, za – uwaga- odpalenie rac w Płocku!! Pirotechnika ,niegdyś stały element oprawy ,obecnie jest mocno zwalczana. A czy odpalenie rac przy oprawie komuś robi krzywdę? Na Legii była słynna wojna m.in. o race, gdzie klub rozdawał zakazy stadionowe Legijnym ultrasom. Obecnie nie ma mowy o żadnych racach na łazienkowskiej, ponieważ policja zagroziła że zamknie stadion jeśli pojawia się race na jakimś meczu! Brak słów.....
Teraz niedawno czytałem, że 2 kibiców górnika wesoła, zostało ukaranych 2 letnimi zakazami stadionowymi, za posiadanie przy sobie pirotechniki- czy to nie jest przesada!?
Kolejny hit: kumpel Widzewiak, mówił mi że na meczu z Koroną, spiker poinformował że od teraz pzpn będzie nakładał surowe kary za pirotechnikę(już stare...),i za- wulgarne wyzywanie się!!!! Niedługo na stadionach będzie chyba panowała atmosfera jak w kościele, gdzie może klub jeszcze będzie rozdawał śpiewniki i mówił co wolno śpiewać- totalna żenada....
Dodam tylko że Widzewiacy zareagowali na ten apel następująco: ogromne bluzgi na stadionie(głównie na Koronę), no i na początku 2 połowy odpalają sporo racJ czekamy na kary dla Łodzian, może zamkną stadion??
Najlepiej pozamykajmy wszystkie stadiony, po co kibice na meczach? Puste trybuny= zero problemów dla organizatorów, policji itd.
Po małych zajściach w Gdyni ,legia zostaje ukarana zakazem wyjazdowym do końca sezonu!
A trzeba powiedzieć ze wyjazdy były atrakcyjne bo do Kielc a przede wszystkim do Łodzi na Widzew!!! Tyle lat wszyscy czekali znów na ten mecz, i teraz niby mecz ma się odbyć bez Legionistów! Toż to jakaś farsa! Dla mnie równie dobrze ten mecz mógłby się w ogóle nie odbyć! Już udało im się popsuć to piłkarskie święto.... Oczywiście wszystkim oprócz kibiców jest to na rękę, bo wiadomo że na trybunach było by małe piekiełko! Władze ekstraklasy wiedza jednak ze i tak „jesteśmy zawsze tam...” nawet mimo zakazów Legioniści meldowali się w tym sezonie min. w grodzisku czy na ełksie, to postanowili że jak Legioniści nie dostosują się do tych zakazów, i nie daj boże pojawią się na jakimś stadionie na „nie legalu” to zamkną stadion przy Łazienkowskiej!!! To już jest szczyt wszystkiego! Mało tego-jeśli chodzi o mecz Korona-Legia, włodarze korony stwierdzili ze nie wpuszcza nikogo na stadion kto ma zameldowanie w województwie mazowieckim! To jest dyskryminacja ze względu na miejsce zamieszkania! Poza tym jest to niezgodne z nasza konstytucją, stadion korony nie jest własnością prywatna ,bo zarządza nim miasto-wiec wszelkie prawa konstytucyjne powinny być respektowane. Nikt nikomu nie może zabronić w wolnym państwie podróży do innego miasta i wejścia na stadion w celu obejrzenia meczu! Oczywiście Legioniści którzy mimo tego wybrali sie do Kielc,odeszli z pod kas z kwitkiem....ale paru spryciarzom udało sie wejść na stadion:)
Podobnie chora sytuacja była w Płocku, gdzie na mecz z Widzewem nie wpuszczano osób zameldowanych w Łodzi! I doszło naprawdę do chorych sytuacji gdzie kibice Wisły którzy akurat obecnie mieszkają w Łodzi, i dojeżdżają do Płocka na mecze nie mogli wejść na stadion! Paranoja! PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!!!!
Inna sprawa, gdzie posypała się absurdalna kara! W bytomiu na wniosek policji zamknięto stadion tamtejszej Polonii. Jako powód podano złe zachowanie fanów na meczu z Ruchem Chorzów. Tylko że to ‘niebiescy” sprowokowali zajścia, a iskrą zapalną były skandaliczne warunki wejścia na stadion dla gości(standard na wszystkich stadionach w Polsce....). Czyli reasumując, za zachowanie Chorzowian i niedopełnienie obowiązków przez organizatorów -zapłacili najmniej winni, czyli Bytomianie!
Czy naprawdę ktoś widzi tu jakiś rozsądek???? Mi to się w głowie nie mieści.....
A propo wyjazdów to zobaczcie co klub Legia wymyślił jeśli chodzi o wyjazdy kibiców Legii:
Na wyjazdy będzie można ruszać tylko w grupie zorganizowanej(minimum 4 osoby),i tylko takim grupom będą sprzedawane bilety! Chcesz jechać na mecz sam? Bądź z kolegą-nie ma mowy, nie dostaniesz biletu! Ponadto musi być sporządzona lista wyjazdowa: imię, nazwisko, pesel, środek transportu jakim masz zamiar podróżować(numery blach!!),miejsce zbiórki, dokładna trasa przejazdu, oraz czas wyjazdu i powrotu! Huh.... czy my aby naprawdę żyjemy w wolnym kraju???? Czy to nie jest naruszanie wolności osobistej?
Nadchodzą naprawdę ciężkie czasy dla polskiego ruchu kibicowskiego, mam nadzieje że jednak zdoła on przetrwać mimo ataków z wszystkich stron. Bo trzeba powiedzieć ,że naprawdę ŹLE SIĘ DZIEJĘ!! Gołym okiem widać ze ekstraklasa, policja i pzpn dąża do tego ,aby mecze odbywały się bez udziału kibiców gości. A najlepiej jeszcze żeby publika-gospodarzy to byli sami kibice typu „małyszowcy” z trąbkami i kapeluszami na głowach.....

Na koniec coś jeszcze o wspaniałej policji, a głównie o ich bezkarnym zachowaniu.
Pierwszy lepszy przykład : jak traktowano niepełnosprawnych kibiców Śląska Wrocław, którzy wracali z meczu z Legnicy. Konwojujący „stróże prawa” jawnie dyskryminowali niepełnosprawnych kibiców z Wrocławia, którzy również pojechali na mecz, odnosząc się do osób na wózkach inwalidzkich choćby w sposób(cytaty!)”szybciej tym wózkiem, zamontuj se motor” albo „jak ci zaj...,to od razu wstaniesz”. Czy was to nie szokuje??
Przy okazji wydawania zakazów ,komisja ekstraklasy przysyła do klubów pisma w stylu ze pragną położyć kres chamstwu, wulgarności, agresywności i przejawom szowinizmu, a czy nie powinna takich pism wysyłać skierowanych do policji? Prewencja jest w naszym kraju bezkarna! Tak tez się czuje, i tak się zachowuje.
A propo kibiców niepełnosprawnych, to na Legii SKLW(stowarzyszenie kibiców Legii Warszawa) już od jakiegoś czasu organizuje wyjazdy właśnie dla takich kibiców. Podczas czwartkowego spotkania w siedzibie Ekstraklasy S.A. , gdy Legioniści dowiedzieli się o zakazie do końca rundy, zapytali czy na wyjazdy będą mogli jeździć chociaż kibice niepełnosprawnych(choćby osoby na wózkach), co usłyszeli? NIE- bo oni też są chuliganami.......
Kolejny przykład bezkarności służb mundurowych: podczas wyjazdu Legionistów do Gdyni, zostali oni obrzuceni kamieniami przez prewencje- na nieszczęście panów policjantów zostało to uwiecznione na filmie przez jednego z kibiców. Film dotarł nawet na sam szczyt, czyli do komisarza trójmiejskiej policji, który po obejrzeniu materiału, stwierdził(cytat): „to akurat przykład właściwego zachowania policji. Funkcjonariusze nie atakują nikogo, tylko usuwają kamienie z jezdni, aby zwiększyć bezpieczeństwo korzystających z drogi ludzi” – buehahahahahahahah! Pewnie jeszcze dostali pochwały, zamiast kary.........bez komentarza!!
A już maksymalne przegięcie to przykłady takie jak śmierć kibica w słupsku, czy kalectwo nastolatka z zamościa ,w wyniku bezmyślnej interwencji policji. A podobno policja jest od tego aby strzec prawa.......podobno.

Ps. Przy pisaniu tego tekstu, wspomagałem się materiałami z „NL”.
Jeśli ktoś przeczytał całość ,to gratuluje wytrwałości, bo tekst nie jest najkrótszy;)
Ale musiałem napisać co mi leży na sercu, bo boli mnie jawne dyskryminowanie kibiców, i myślę że w niedalekiej przyszłości stowarzyszenia kibiców będą musiały podjąć jakieś zorganizowane działania, bo inaczej będzie tragicznie......
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Wrz 28, 2006 14:10   

Hmmm-to kwestia własciwie nie do przewidzenia. Spójrz na inne kraje zachodnie UE, oprócz Anglii (gdzie za kibicowanie w najostrzejszym wydaniu wzięto się naprawde mocno), tam ruch kibicowski (widoczny na stadionach, bo w Anglii też istnieje tyle, że na miescie :) ) istnieje choć przyznam szczerze, że w coraz gorszym wydaniu. Coraz ostrzejsze prawo, rygory itp-w Niemczech doprowadzają do paradoksalnych sytuacji, że mnóstwo ludzi zasiadających zazwyczaj w młynie ma zakazy stadionowe (z tym, że w Niemczech zakaz zdobywa się za wniesienie samego piro, a nie jak w Polsce za awanturę :) ). We Włoszech też niby jest zakaz piro-a wszyscy to olewają, włącznie zresztą z wladzami, gdyż tacy kibice nie sa zatrzymywani, bądx zmuszani do płacenia kar. Wierze, że w Polsce też to będzie lada moment obowiązywac :) .
Do samowolki i prowokacyjnych zachowań policji kibice, którzy jedli chleb z niejednego pieca, są już przyzwyczajeni jak do normy, pewnego standardu. Obecnie zresztą czyny policji sa naprawde głaskaniem w porówaniu z tym co działo się kiedyś :) . Niestety jednak przyszedł wróg z drugiej strony-PZPN wydał nam kibicom całkowitą wojnę na wszystkie fronty-chipy, zakazy wyjazdowe, zakaz pirotechniki... To jest ciężkie do przeskoczenia... Szkoda, że te bubki nie biora się za poprawe działania związku oraz jego przestarzałych struktur, sedziowania meczów i za szkolenie młodziezy-bo to powinno byc ich zadaniem, a nie wydawanie zakazów kibicom.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 13, 2006 09:09   

wczoraj przeczytałem że rzeczywiście Lechia Gdańsk chce sie wyłamać z bojkotu Bydgoskiej Hydrobudowy(co pisał MikoZ w dziale "II liga") i planują efektowny wyjazd na mecz swojej drużyny do Bydgoszczy. Ciekawe,czy będzie to pojedynczy epizod,czy potem już inne ekipy wezmą przykład z Lechii i też będą przyjeżdzać na Hydro?
no i równie ciekawe jak zareaguja na to fani Zawiszy?....

obserwuje co dzieje się w Jagielloni,i widzę że mają chyba jakieś problemy.
od dłuższego czasu trwa wojna huliganów Jagi ze skinami(m.in. zajścia w pociągu wracającym z wyjazdu z Widzewa,walki przed stadionem też na meczu akurat z Widzewem w Białymstoku itd.),w grudniu bodajże rok temu była nawet jedna ofiara śmiertlena tych walk. Jakiś czas temu końca dobiegła zgoda z Wisłą Kraków,teraz niedawno zerwano długą zgodę z Siarką Tarnobrzeg(podobno poszło o kontakty Siarkowców właśnie ze skinami,którzy są zwalczani i nie wpuszczani na stadion Jagi). a teraz czytam jeszcze że jest jakiś konflikt na linii huligani-ultrasi Jagi,na meczu z Polonia Bytom ultrasi nie byli obecni na stadionie,przez co na meczu nie było oprawy,flag a i doping stał na marnym poziomie. widać kibice Jagi mają jakieś problemy..... ale może coś na ten temat napisze Sushi,który pewnie coś więcej wie na ten temat.

na koniec coś optymistycznego: a mianowicie świetna oprawa jaką zaprezentowali fani GKSu Katowice na meczu derbowym z Rozwojem.
upamiętnienie 25 rocznicy pacyfikacji kopalni "wujek" i śmierci górników. z dachu "blaszoka" rozwieszone zostały 2 sektorówki z postaciami górników i folie z krzyżami podświetlaną przez racę. naprawdę super efekt-brawo GieKSiarze!
tu 2 fotki dla zainteresowancych:

http://img177.imageshack..../gks0022vh0.jpg
http://img177.imageshack..../gks0025yp8.jpg

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 11:35   

Z Jagiellonią od dłuższego czasu dzieje się bardzo źle. Co ciekawe sytuacja ta trwa już grubo ponad rok. Pamiętam jak rok temu bylem na meczu Ruch-Jaga, gdy i goście i gospodarze pokazali super oprawę. Na poczatku meczu grupa skinów wywiesila flagę konfederatkę. Wisiala ona do czasu przyjazdu chuliganów Jagi-Pretorianów. Wraz z ich wejsciem na sektor rozpoczęla się wojna między zwaśnionymi grupami. Chuligani zdecydowanie protestują przeciwko prawicowemu wizerunkowi Jagi-choć tak naprawdę każdy wie, że chodzi tu o wladzę na trybunach Jagi. Flaga w kazdym bądź razie do konca meczu już nie zawisła.
Miesiąc później wybrałem się na rownie atrakcyjny piłkarsko i kibicowsko mecz Widzew-Jaga w Łodzi. Dzięki temu, że na stadionie Widzewa byłem już na grubo 2 godziny przed meczem, byłem naocznym świadkiem tego co się działo wśród kibiców Jagi. W sektorze wypelnionym po brzegi (ponad 1000 ludzi z Białegostoku) toczono walki i ganianki. Bili się chuligani ze skinami-ludzie uciekali im z drogi w poplochu.
Wczoraj kryzysu w szeregach pszczółek byl widoczny ciąg dalszy. Na meczu Ruch-Jaga, na którym bylem, zjawilo się ledwie 40 kibiców Jagi-bez flag, praktycznie bez barw.
Sytuacja ta jest chora-calkowicie bezsensowna. Tylko rozbija to potęgę Jagi, którą były wspaniałe, barwne i liczne wyjazdy... Sprawa z wiosny tego roku, gdy przed meczem z Widzewem w Białymstoku, ekipa skinów z ostrym sprzętem chciala co poniektórym osobom przekazać swe racje byla dla mnie calkowitym upodleniem kibiców tego klubu. To już jest istna paranoja lać się między sobą NA TAKĄ SKALĘ!!! Owszem-zawsze i wszędzie mogą pojawić się niesnaski-tymbardziej przy przejmowaniu wladzy na meczach w danych ekipach-ale to co jest w Bialymstoku jest całkowicie patologiczne, gdyż ten kryzys nie dość że trwa już grubo ponad rok, to pociągnąl za sobą nawet ofiarę śmiertelną...

Krzysiek-jeśli podobała Ci się oprawa GieKSy w meczu z Rozwojem-to co powiesz na wczorajszy pokaz Lecha Poznań w meczu z ŁKSem Łódź? Choreografia ULTRASTYLE z odpaleniem mnóstwa rac dla mnie jest oprawą numer 1 w tej rundzie, tymbardziej, ze chodzi tu o coś więcej, niż samą oprawę. Lech w ten sposób murem przeciwstawil się zakazowi odpalania pirotechniki na meczach. Powstała w tym celu nawet specjalna strona www.ultraprotest.pl , na którą wszystkich serdecznie zapraszam i jednoczenie proszę o pomoc. Każde klinknięcie dodaje nam głosu na walke z PZPNem, który taki wlaśnie zakaz używania pirotechniki wydal... Zresztą nie tylko Lech wczoraj przeciwstawi się PZPNowi-także Ruch na meczu z Jagą odpalił 30 rac, sporo stroboskopów,a także kilkumetrowe wulkany... Generalnie-wszystko zmierza w dobrym kierunku, aby trybuny polskich stadionów znów rozbłysły pirotechniką, bo bez niej widowisko kibicowskie traci wiele na wartości.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 16, 2006 13:28   

jeśli chodzi o prezentacje poznańskich ultrasów,to rzeczywiście wyszło to naprawdę bardzo ładnie. dzięki nowej trybunie Lechici będą mogli sie wykazać prezentując nowe choreografie.
tu fotka jak ktoś nie widział:
http://img301.imageshack.us/img301/8605/030ze1.jpg

choć szczerze mówiąc,większe wrażenie na mnie zrobiła ta prezentacja GieKSiarzy-bardziej mi sie podobała.

MikoZ 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 16, 2006 14:31   

A ja sie zastanawiam czy ta oprawa na Lechu miala cos wspolnego z ogolnopolskim protestem, bo jesli tak to mi sie nie podoba, bo nie bylo widac nigdzie "fany" z napisem, ktory mowi o tym protescie, co na wielu stadionach w tej kolejce moglismy zobaczyc...

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 16, 2006 14:43   

wisiał transparent,tylko że na otwartej trybunie-na płocie przed obecnym młynem poznaniaków.
tu fotka na której widać kawałek transparentu:

http://img214.imageshack.us/img214/1760/063eq4.jpg

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 17, 2006 11:28   

krzysiekACM napisał/a:

Kolejny przykład: mecz tej samej kolejki Bełchatów-Widzew. Widzewiacy wywiesili na płocie transparent skierowany w stronę Gieksy- nie zawierał on ani wulgaryzmów, ani żadnych treści uznanych za niedopuszczalne, a mimo to był powodem przerwania meczu na kilka minut. Za wywieszenie tego transparentu Widzewiacy zostali ukarani zakazami na 2 następne mecze wyjazdowe!

Jak dla mnie kibic zasiadający na stadionie ma kibicować swojej drużynie
Mi taki transparent także nie przypadł do gustu, nie widzę większego celu by go wywieszać i wcale nie jestem zdziwiony zaistniałą sytuacją.
krzysiekACM napisał/a:
kibice pogoni szczecin zostali ukarani zakazem wyjazdowym, za – uwaga- odpalenie rac w Płocku!! Pirotechnika ,niegdyś stały element oprawy ,obecnie jest mocno zwalczana. A czy odpalenie rac przy oprawie komuś robi krzywdę?

Jak to zabawnie brzmi z perspektywy czasu, prawda? :)
Dla mnie sprawa jest prosta: race na stadionach powinny być, bo jak nic innego pozwalają tworzyć wspaniałą atmosferę. Problem tylko w odpowiedzialności tych, co ich używają.
Ja to widzę tak: zabronić odpalania rac na stadionach i trzymać się tego przepisu z całą surowością. Tak, żeby kibice zrozumieli, że PZPN może to zrobić.
Po upływie tego czasu zmienić trochę - zostawić kwestię rac w gestii klubów, traktować podobnie jak kwestie bezpieczeństwa na stadionach. Klub sam upoważni ludzi, którzy race odpalać mogą (najlepiej oficjalne grupy - im będzie najbardziej zależało na jakości dopingu). Ewentualne problemy z racami będą się kończyć zakazem na (powiedzmy) 10 spotkań.
Kibice zrozumieją, że przez ich zachowanie race naprawdę mogą opuścić ich stadion więc powinni być trochę ostrożniejsi. A to, że w Polsce nie wszyscy powinni się takimi materiałami bawić jest, niestety, dość oczywiste.

krzysiekACM napisał/a:

Kolejny hit: kumpel Widzewiak, mówił mi że na meczu z Koroną, spiker poinformował że od teraz pzpn będzie nakładał surowe kary za pirotechnikę(już stare...),i za- wulgarne wyzywanie się!!!! Niedługo na stadionach będzie chyba panowała atmosfera jak w kościele, gdzie może klub jeszcze będzie rozdawał śpiewniki i mówił co wolno śpiewać- totalna żenada....

To zależy. Teoretycznie jeśli powiem do Ciebie: Ty ... (tu samodzielnie wstawić jakiś wulgarny epitet - nie chcę łamać regulaminu) to masz prawo podać mnie do sądu.
Czy więc żyjemy w bardzo zaborczym państwie prawa, gdzie człowiek boi się odezwać?
Kwestia tkwi w egzekwowaniu prawa. Jeśli ktoś zaklnie czy rzuci do piłkarza: "Ty... (jw.)" to nic się nie stanie.
Jeśli jednak przez pół meczu będą leciały wulgarne wyzwiska w stronę kibiców drużyny przeciwnej albo kilka osób będzie lżyła gracza wszelkimi znanymi przekleństwami i do trzeciego pokolenia wstecz - to ja nie mam nic przeciwko karom.
Dla mnie znakomita atmosfera to coś pośrodku - gdzie człowiek nie musi uważać na każde słowo w obawie o karę i jednocześnie nie przeraża go stopień przekleństw na stadionie.
W końcu kibicować mogą wszyscy, także młodsze osoby i kobiety.

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 18:29   

Od lewej:
-Mały Pedro (w kangurzej kieszeni bluzy nosi swojego syjamskiego brata. Ma problemy hormonalne)
-Herubin (swym anielskim wyglądem otumania organy scigania. Ma problemy z powstrzyamniem erekcji gdy pozuje do zdjeć, tzw. fotofilię)
-Haratacz Cytryna (prawa ręka herszta bandy. Lubi nakładac trochę makijażu i pudru na policzki.)
-Herszt, pseudonim Rumcajs (na zdjęciu przedstawiony z najnowszym modelem wibratora. Styl swego ubioru zapożyczył od ninja, ale starczyło mu tylko na pół maski)
-Extremalny Ed (w bandzie jego funkcją jest strzelanie groźnych min. Jak wskazuje napis na jego bluzie, lubi extremalne przeżycia. Zapewne ma to coś wspólnego z przedmiotem w rękach Herszta)
-Parszywy Joe (nowicjusz w bandzie, nie stać go na znak rozpoznawczy grupy- czyste buty świecące w ciemności. Tu przedstawiony w trakcie walki z ostrym zatwardzeniem)
-Srogi Muczaczo (jako jedyny nosi w ekipie skarpetki. I włściwie tylko tyle wnosi do życia tego gangu)

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 20:18   

:rotfl: Skąd Ty ich wytrzasnąłeś? Zapomniałeś dodać jakiej drużynie kibicują. :-)

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 21:39   

podopiecznie tego goscia w kapeluszu z mojego avka :]

a kibicuja apatorowi

karol k. 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 24, 2006 11:41   

widac, ze to dobra ekipa. szacunek.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 24, 2006 12:08   

panowie,troche powagi-prosze nie zaśmiecać poważnego tematu jakimiś pierdołami.
taka moja sugestia;)

Sushi 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 24, 2006 12:41   

krzysiekACM, pepe
Co do sytuacji w Jadzie to przedstawiliście to dosyć obiektywnie.Niestety sprawy mają sie nie najlepiej podziały jakie powstały pewnie dłudo jeszcze nie zaginą ale czas pokaże jak będzie.Na chwile obecną zawiesiło działalność nasze stowarzyszenie SSJB,które głownie na siebie brało organizowanie wyjazdów.Teraz widać jak ich praca była duża i przez wielu nie doceniana.
Cały ten konflikt powstał na meczu z Kujawiakiem na wyjeździe tam poraz pierwszy wisi "konferderatka".Po tem był Ruch,Widzew,okres jesien-zima gdzie śmierć poniusł kibic Jagi,znowu Widzew i ganianki przed meczem oraz mecz z Polonią.
Po kilku latach posuchy pojawiają się skini,którzy chcieli być znaczącą siłą na Jadzie,co nie którym to się niepodobało co doprowadziło do niepotrzebnej bezsensownej śmierci.Dotam,że przed tym feralnym wydarzeniem prowadzone były po meczu z Widzewem rozmowy,w których wzieły udział wszystkie frakcjie z Jagi dotyczące przerwania konfliktu wszystko było na dobrej drodze ale niestety stało się jak się stało.Tak naprawdę naprawić to będzie ciężko,gdyby niebyło ofiary ale niestety jest...
Od siebie dodam tylko tyle na meczach jesteśmy kibicami jednej drużyny,manifestowanie swoich poglądów politycznych i ideałów powinno odbywać się w innym miejscu niż stadion.A sytuacja taka jako żywo przypomina mi Włochy,gdzie ekipy manifestują swoje przekonania polityczne.Czy o to chodzi w kibicowaniu?

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 24, 2006 20:56   

beneras napisał/a:
a kibicuja apatorowi

A to w takim razie spoko. :-) Dobrze, że nie innym toruńskim klubom.
PS. Sorki za odejście od tematu, ale nie mogłem się powstrzymać. :-)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 11:31   

Beneras-po co wklejasz bzdetne zdjęcie jakichś gowniarzy-napinaczy? Czemu to mialo służyć? I to prześmiewcze opisanie ich? Dla mnie to nie jest śmieszne-tylko żalosne, że właśnie mit kibica taki panuje w realiach. Podczas, gdy masa kibiców-tych nie piknikowych jest ludźmi na poziomie. Od razu wtrącę-masa-nie oznacza, że większość... Jednakże generalizowanie kibiców i sprowadzanie ich do jednego mianownika z takimi przygłupami jest mało smaczne.
To jest niemal bliźniacza sytuacja, jak określanie nas-fan-clubowiczów silnych piłkarsko zagranicznych drużyn ciotami. A taki właśnie stereotyp i przekonanie panuje o kibicach klubów zagranicznych mieszkających w Polsce. Też go ciężko wyplenić-ale zanim coś powiecie o innych-spójrzcie co mówią o was...
A tak jeszcze na koniec-nie mieliście 10-12-14 lat-tak jak te smarkacze na zdjęciu? W tym wieku robi się doprawdy różne dziwne, głupie rzeczy. Akurat oni wpadli na takie zaistnienie w świecie... My to oceniamy z perspektywy wieku-będąc starszymi, uważamy to za glupotę... Ale założę się, że każdy z nas w tym wieku nie był święty.

Sushi
Z tym manifestowaniem ideologii, by pozostawić to na inne miejsce w odniesieniu do skinheadów akurat nie trafieś... Wiem, ze to nie Twoja, ani moja wina-ale akurat ta grupa ludzi-Skini-silnie zwiazana z ruchem kibicowskim, swoje zyciowe przekonania manifestuje...wszędzie. A na stadionach zwlaszcza. Nie wiem w jakim jesteś wieku-czy pamiętasz lata 90-te, ale wlaśnie wtedy na polskich stadionach była wręcz moda na skinowanie. To wtedy było szaleństwo flyersów, glanów itp. Jak napisałem-byla to moda-nie przeszła ona szybko. Została wypleniona przez coraz trudniejsze życie kibica-awanturnika. Dziś chuligani nie afiszują się swoim wyglądem (choć co poniektore pompony uwielbiają, gdy cała ekipa jest w lonsach, everkach i innych gadżetach "zastrzeżonych" dla prawdziwych hulls), a najlepszym rozwiązaniem dla mnie jest to co propaguje Jaga-i co zamanifestowala na meczu w Gdyni wyśmiewając właśnie chuligański styl ubioru niemal wiekszości ekip w kraju...
Wracając jednak do tematu-skini na stadionach byli "od zawsze", dlatego niemal wszystkie ekipy mają w swoich szeregach ludzi o zapatrywaniach skrajnie prawicowych, którzy są aktywnymi skinami (przyklad Odra Opole-jej kibice, od lat byli kojarzeni ze skrajnie prawicowym nastawieniem i to calej ekipy! Nie wiem czy teraz jest tam tak samo, ale niegdyś dochodziło do takich paranoi, że na meczu we Wroclawiu na sektorze fani Odry ustawiali sie w żywą swastykę...). Światkowi kibicowskiemu to nie przeszkadza, ba-ogromna część to akceptuje i popiera.

Na stadionie oczywiście wszyscy jesteście kibicami jednego klubu, ale przekonanie o apolitycznosci trybun w Polsce jest NIEREALNE, albowiem zbyt głęboko zakorzeniony jest ten model kibica-nacjonalisty. Na to potrzeba wymiany kilku pokoleń na trybunach, ktore by się ostro sprzeciwiwały tego typu praktykom. Co ciekawe-taka sytuacja jest wszedzie-we wszystkich krajach europejskich... Jedni manifestują to otwarcie, nawet poprzez choreografie nastawione propolitycznie (skrajnie prawicowo, bądź lewicowo-Livorno, Ternana), inni będąc w mniejszości są bardziej w ukryciu.

beneras 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 26, 2006 18:20   

umiesz spojrzec czasem na cos z przymrozeniem oka czy jestes chinczykiem ?

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 11:01   

Potrafię. Tyle, że wiem, że większosc ludzi i tak ma wlaśnie takie zapatrywania na kibiców, jakich Ty sam przedstawileś... A to umacnia kretyński stereotyp.
Nara

[ Dodano: Czw Lis 02, 2006 11:02 ]
Mam nadzieję, że mi się udało to dobrze wrzucić. Nie jestem wirtuozem informatycznym, więc za uchybienia natury, ze za mały obrazek itp-przepraszam. Wybaczcie również, że wrzucam to tak skandalicznie późno-pół roku po wydaniu TMK z tą publikacją. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie...
Myślę Kapi, że będziesz teraz usatysfakcjonowany :) .

Odpowiedz do tematu