ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Igrzyska Olimpijskie Turyn 2006
Autor Wiadomość
Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 17, 2006 11:55   Igrzyska Olimpijskie Turyn 2006

Już tydzień trwają IO w Turynie, a jeszcze nikt nie napisał słowa na ten temat, więc postanowiłem założyć nowy wątek. Przyznam się szczerze, że za bardzo nie interesuję się IO, kręci mnie przede wszystkim hokej na lodzie, który często oglądam z nie mniejszymi wypiekami niż piłkę nożną. Jak zawsze kibicuję Kanadzie. Potem w dalszej kolejności USA, Słowacji. Zawsze będę kibicował przeciwko Rosji i Szwecji. Faworytem do złota są oczywiście Kanadyjczycy. Niespodzianek nie brakuje: remis USA z Łotwą, gładka i wysoka wygrana Rosji ze Szwecją, porażka Czech ze Szwajcarią :!: Cieszy dobra forma naszych sąsiadów Słowaków, którzy rozprawili się z Rosją i Łotwą. Myślę, że jeszcze kilka niespodzianek się zdarzy. Nie zabraknie też spotkań na dobrym poziomie. Fani hokeja będą mieli jeszcze sporo radochy. :-)
Polacy jak zwykle wypadają "przyzwoicie", jak to mawiają komentatorzy. Byłoby naprawdę fajnie, gdybyśmy przywieźli chociaż jeden medal.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 17, 2006 14:42   

Zastanawiam sie tylko po co wysylaja tylu naszych na ta olimpiade? I dziwi mnie tez to, ze Polska - kraj z calkiem dobrymi gorami, zima ktora trwa co najnmniej 1/3 roku i dobrymi terenami do sportow "bez ekwipunku" (bobsleje czy saneczki w szczegolnosci) wypadaja tak blado...

beneras 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 17, 2006 23:40   

wypowiedz czlonka mojej ulubionej rodziny: http://bi.gazeta.pl/im/7/3169/m3169097.mp3

cala banda przed io tak sie napinala,ze az strach,a okazali sie zwykla banda ziomali do bicia.ale przeciez oni "pojada tam sprawic niespodzianke" :lol2:

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 19, 2006 18:31   ZIO

Mnie, z zIO, interesuje wyłącznie hokej. Kibicuję Szwedom, bo trzymam za Europą.
Kanada i USA to już nie taka miażdząca przewaga nad resztą jak dawno temu.
Nieźle gra Szwajcaria; szczerze pisząc, nie wiedziałem, że oni w ogóle wystąpią w zIO.
DObrze radzą sobie też Rosjanie. Te ekipy (poza Szwajcarami) powinny powalczyć o tytuł.
A Małysz "pokozoł"...

beneras 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 19, 2006 18:46   

co do hokeja to widzial ktos moze faul na jagru podczas meczu czechy vs finladia ? masakra... jagra akurat schylal sie przy bandzie,zobaczyl to ruutu i specjalnie z impetem cisnal czechem o bande ['] w szpitalu zalozyli 9 szwow.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 19, 2006 21:16   

Szwajcarzy potrafili sprawić niespodziankę (jeśli nie sensację) pokonując aktualnych mistrzów świata (Czechy) i olimpijskich (Kanada), ale tylko (?) zremisowali z Niemcami (5. drużyna IO sprzed 4 lat). Komentatorzy uważają, że o zwycięstwie zadecyduje postawa bramkarzy. I jak na razie bramkarze mają dużo do powiedzenia.
Okazuje się, że IO to nie tylko spektakularne sukcesy, ale również porażki. Amerykańska snowboardzistka Lindsey Jacobellis prowadziła przez zdecydowaną większość trasy crossu, by w końcówce "błysnąć" głupotą. Widząc już przed sobą metę postanowiła zaprezentować kibicom efektowny trick ze złapaniem deski podczas wyskoku. No i wylądowała na... 4 literkach. :) Tuż przed linią mety wyprzedziła ją rozpędzona Szwajcarka Tanja Frieden. Jeśli ktoś znalazłby filmik pokazujący tę sytuację będę wdzięczny.
PS. Szukam dokładnych składów wszystkich drużyn razem z numerami. Na torino2006.com już sprawdzałem. Za pomoc z góry dziękuję.

TOMI 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 12:11   

Po narzekaniu jak to słabi są Nasi sportowcy, dzisiaj mamy już 2 medale. Brązowy medal Justyny Kowalczyk, był dla mnie niespodzianką bo niespodziewałem się, że po kłopotach we wcześniejszym biegu będzie jeszcze mieć siły na walka na 30 km nie na jej koronnym dystansie. Dzisiaj rano Tomek Sikora po super walce zdobył srebny medal w biathlonie w biegu na 15 km. Jedno pudło zadecydowało o tym, że przegrał złoto, ostatni strzał :doh: Ale i tak nie ma na co narzekać 2 medale dla Polski na zimowej olimpiadzie, czyli krótko mówiąc zanotowaliśmy wspaniały występ :lol: ;-)

A w hokeju czeka Nas skandynawski finał Finalandia - Szwecja, trzymam kciuki za Finów, obydwa zespoły zadziwiająco łatwo zapewniły sobie awans do finału.
Wyniki półfinałów:
Szwecja - Czechy 7:3
Finlandia - Rosja 4:0

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 13:40   

W piątkowej Gazecie Wyborczej znaleźć można było taki artykuł: klik
Potem wydarzyło się to, co się wydarzyło. No comment.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 15:39   

Dla mnie te IO będą raczej przykrym wspomnieniem. A to za sprawą turnieju hokejowego oczywiście. W 1/4 odpadły: Kanada (0-2 z Rosją), USA (z Finlandią - najlepszą ekipą igrzysk - ta szczelna formacja obronna) no i Słowacja (z przeciętnymi Czechami, którzy pokazali, że są dobrzy, ale tylko w spotkaniu ze swoimi wschodnimi sąsiadami). W ten sposób nie mam za bardzo komu kibicować. W półfinałach byłem przeciw Szwecji no i oczywiście Rosji. Z dwojga złego wolę w finale żółto-niebieskich. Faworytem do złota są Finowie. Szwecja ma szczęście, bo w 1/4 finału miała za przeciwników Szwajcarów, dla których sukcesem było już zwycięstwo nad Czechami, a spełnieniem marzeń pokonanie Kanady.
Jeśli chodzi o występy Polaków to należy się cieszyć z 2 medali. Przed IO liczyłem na 1-2 medale, optymistycznie 3. No i jest pod tym względem fajnie, traktuję to jako małe osłodzenie kiepskich wyników moich faworytów w hokeja.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 22:18   

Cytat:
Ale i tak nie ma na co narzekać 2 medale dla Polski na zimowej olimpiadzie, czyli krótko mówiąc zanotowaliśmy wspaniały występ

Wspaniałe występy to zanotowali Niemcy, Amerykanie, Austriacy, Rosjanie i Kanadyjczycy. Niezłymi mogą pochwalić się Szwedzi, Szwajcarzy, Koreańczycy, Włosi, Holendrzy i Francuzi. Zachwyceni mogą być Estończycy, którzy przywieźli co prawda tylko 3 medale, ale za to sam złote!! Niepocieszeni mogą być Norwedzy, którzy zdobyli 19 medali, ale tylko 2 złote. Jeżeli uważacie, że sukcesem narodowym są 2 medale (i żaden złoty) w kraju liczącym blisko 40 milionów osób, z półroczną zimą, to jesteście minimalistami. Nawet srebro i brąz wywalczone przez naszą dwójkę tego nie naprawią. Oczywiście cieszę się że wygrali! Zasłużyli na to! Ale takie 2 rodzynki w wielkim szambie jakim jest Polski sport, nie naprawią tego wizerunku. I przestańmy być minimalistami. Ja się w sumie nie cieszę z tych medali tak bardzo jak powinienem. Bo działacze będą znów mieli argument by wstrzymywać zmiany. CO jest w Polskim sporcie nie tak? NIIIIIICCCC odpowiedza, bo przeciez zdobylismy srebro i braz na olimpiadzie. I te stare zwiazkowe pryki beda dalej siedziec i nic sie w sporcie nie zmieni... Finlandia - 5mln mieszkańców, Estonia 1 mln 300 tys mieszkańców, Czechy 10 mln, Holandia 16 mln, Norwegia 4,5 mln i wiele innych ktore ma znacznie mniejsza ludnosc ma znacznie wiecej osiagniec... oczywiscie trzeba sie cieszyc ze jest cokolwiek i ze prawie udało nam się przegonić potęgę sportów zimowych - Australię, gdzie - Mości może nam powiedzieć - leży pełno śniegu... ale uważam że nie należy ogłaszać teraz święta narodowego... Polacy jak żaden inny naród na świecie nie jest tak niedowartościowany. Wiec niech nikt nie mowi ze to wspanialy wystep, bo reszta spisala sie fatalnie. I nie mowie tu o takiej Marczulajtis ktora moze po prostu miala pecha, albo o Panu Ligockim, ktorego wystep byl tak nisko oceniony, ze ja pewnie bym go lepiej przejechal (choc w zyciu nie stalem na snowboardzie). Chodzi ogolnie, ze nie jestesmy nawet sredniakiem jezeli chodzi o sport, a problem lezy duzo nizej niz sama olimpiada.

Nie chce wychodzic na jakiegos wielkiego malkontenta, ale nie piejmy tak bardzo, bo srebro sikory ani braz kowalczyk nie sa czyms co imponuje sportowej europie. Dobrze ze było - podkreślam. Ale bez zbednych podniet....

And1 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 23:05   

Przyczyn takiego stanu rzeczy należy rozpatrywac w kilku kwestiach:
1. Jak słusznie zauważył Wojciech Fortuna - winę ponoszą działacze PZN."Gdyby Adam wygrał to uratowałby jeszcze stołki kilku działaczy". Człowiek jednego skoku wyłożył kawę na ławę. Bez żadnych ogródek powiedział to co myśli live, że aż prowadzący studio olimpijskie nie wiedzieli co robic :) . TAka niestety Polska rzeczywistosc.
2. Brak zaplecza do treningów. Żadnego toru saneczkarskiego, toru do łyżwiarstwa szybkiego (krytego), jedna skocznia narciarska, którą można pokazac . Reszta to kompletna ruina. Itp itd.
3. Błędy szkoleniowe
4.I oczywiście najważniejsze - brak pieniędzy na sport. Wszyscy oczekują wielkich wyników, łącznie z najwyższymi władzami, ale skąpią złociszy.

Ogólnie dno i wodorosty. Trzeba się cieszyc, że trafiają się nam chociaż takie rodzynki jak Małysz, Kowalczyk i Sikora

TOMI 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 23:48   

Cytat:
Nie chce wychodzic na jakiegos wielkiego malkontenta, ale nie piejmy tak bardzo, bo srebro sikory ani braz kowalczyk nie sa czyms co imponuje sportowej europie. Dobrze ze było - podkreślam. Ale bez zbednych podniet....

I oczywiście masz rację, a na koncu mojego zdania które zacytowałeś były 2 emotki ;-) , które oznaczły, że pisze to "z przymrużeniem oka". Odnosiły się do zachwytów, które teraz panują w TV i prasie.
Nie ma się z czego cieszyć, że 40 milionowy naród zdobył 2 medale na olimpiadzie. Tylko niestety nadal się nic nie zmieni, na stołkach będą siedzieć Ci co do tej pory bo na olimpiadzie zdobyliśmy 2 medale i kilka punktowanych miejsc.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 26, 2006 11:08   

Racja w 100%. Zwracam honor co do emotkow, zle je odczytalem:)
Brak infrastruktury i zaplecza to jedno, bo pieniadze by sie znalazly, jakby kryteria myslenia troche zmienic i przede wszystkim post komunistycznych panow "Łubu Dubu niech nam żyje prezes naszego klubu" co pieniadze biora za wszystko tylko nie prace. Z drugiej jednak strony, niektore sporty nie wymagaja niczego wiecej poza parą nart (nakład finansowy mały) albo łyżew (jeszcze mniejszy) i nadal mamy wielki kompost sportowy. Polak co nie umie na łyżwach ustać, albo w zjezdzie przyjezdza 8 sekund na krociutkiej trasie za zwyciezca. Juz o innych dyscyplinach nie wspominam. Cały system szkolenia mamy do du&*% bo naprawde nielicznym zalezy! Mlodzi chca tylko szybko napompowac kieszonki, czemu trudno sie dziwic, bo ucza sie tego od dzialaczy i trenerow. I zostają nam 2 (nie najwyzszej klasy) rodzynki na 40 mln kupie sportowego bagna...

baker 
Moderator

Wysłany: Nie Lut 26, 2006 12:43   

Ja w turnieju hokejowym od poczatku kibicowalem Finom i Rosjanom. Moje "ulubione" druzyny spotkaly sie w polfinale i tylko jedna z nich moze zagrac o zloto. W finale wiec licze, ze ekipa Suomi w koncu przelamie szwecki kompleks i zdobedzie Mistrzostwo Olimpijskie.
Co do wystepu Polakow to zgadzam sie z moimi poprzednikami. Dwa medale to zdecydowanie za malo jak na tak duzy kraj jakim jest Polska. Jednak wydaje sie, ze to byl wystep na miare mozliwosci naszych sportowcow. Pamietam, jak przed Olimpiada Andrzej Person mowil, ze bedzie zadowolony, gdy przywieziemy z Turynu choc jeden brazowy medal. Plan wiec zostal wykonany z nawiazka. Mam nadzieje jednak, ze ta "nawiazka" nie zwolni ludzi odpowidzialnych za polski sport od dyskusji na jego temat. Jezeli nic nie zmienimy teraz to z kolejnych zimowych igrzysk nie przywieziemy zadnego medalu.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

dominik53
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2006 07:34   Naga Polka w czasie ceremonii zakończenia igrzysk

Czy ktoś kto zna włoski mógłby powiedziec mi o co chodziło Polce - Justynie, która w czasie ceremonii zamknięcia wdarła się naga na stadion w Turynie i porotestowała przeciwko czemuś (ale czemu?) przed Berlusconim???? tutaj linki:

galerie ;-)
http://www.repubblica.it/...6/belfir/2.html
http://www.repubblica.it/...6/belfir/3.html

http://www.corriere.it/ga...bbraio/nuda/1&1
L'invasione di campo di Justine, 20 anni, polacca, durante la cerimonia di chiusura dell'Olimpiade. La ragazza è riuscita ad avvicinarsi al palco delle autorità e mettere in scena la sua protesta con tanto di striscione

http://www.raisport.rai.i...9,31640,00.html
Ragazza polacca tenta di spogliarsi
Fuori programma all'esterno dello Stadio Olimpico durante la Cerimonia di Chiusura
Torino, 26 febbraio 2006
Fuori programma questa sera all'esterno dello Stadio Olimpico di Torino, dove è in corso la Cerimonia di Chiusura dei Giochi Olimpici di Torino 2006. Una ragazza di origine polacca, che sotto un cappotto non indossava nulla, ha cercato di denudarsi, ma è stata immediatamente bloccata dalla polizia. Sulla pelle aveva un disegno che rappresenta un'opera d'arte realizzata da un'artista romano che si chiama Ettore Vallemberg III.
L'episodio è accaduto in corso Sebastopoli. La donna è stata quindi portata in questura per essere identificata. Secondo il manager romano Riccardo Schicchi, che tutela gli interessi della giovane, si chiama Justine ed ha 20 anni. "In precedenza - ha raccontato Schicchi - Justine era riuscita ad entrare nello stadio e ad avvicinari alla tribuna d'onore dove c'era Berlusconi. Quando ha estratto uno striscione con la scritta 'Mi consenta' è stata bloccata e mandata fuori dallo stadio. Poi ha ripetuto la scena sotto il braciere Olimpico, dove è stata bloccata dalla polizia.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2006 20:40   

Nie wiem o co jej chodziło, ale też jestem tego ciekaw. Swoją drogą przyznałbym naszej 20-letniej rodaczce nagrodę specjalną za najładniejsze bliźniaki. ;-) :-D Justyna ma naprawdę śliczne bliźniaki. Ciekawi mnie też fakt iż polskie media nie wspominały na jej temat. Nie pokazano jej też w tiwi podczas transmisji zamknięcia IO.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi