ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyszły sponsor Milanu...
Autor Wiadomość
beneras 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 19, 2006 12:52   

betandwin nie doszlo z barca do porozumienia w sprawie reklam na strojach.

http://blaugrana.pl/index...016a8139fe27425

ciekawe czy teraz zaczna prowadzic pertraktacje z Milanem.

feri
Milanista

Wysłany: Pon Lut 20, 2006 00:19   

Jestem dosyc gleboko zorientowany w branzy bukmacherskiej i musze powiedziec, ze Milan powinien szukac jakiegos innego sponsora... O betandwin.com moge powiedziec tyle, ze ta firma ma ostatnio w europie coraz gorsza renome. Po pierwsze betandwin przeznaczajac ogromne srodki na reklame oferuje jedne z najgorszych kursow na rynku, mozna zobaczyc to na przykladzie kazdego meczu na stronie www.betexplorer.com, po drugie - betandwin naklada limity na graczy, ktorym zbyt dobrze idzie. Mozna poczytac o tym na rozych forach bukmacherskich w polsce, a osobiscie czytam rowniez fora z innych krajow - w niemczech przytknela wrecz latka "witzige sportwetten" - czyli śmieszny bukmacher. Powszechnie w branzy uwaza sie, ze betandwin zbiera najbardziej naiwnych graczy na rynku...

Tak wiec wolalbym jakakolwiek inna firme, a jezeli juz musial by byc betandwin, to wydoic ich na maxa, pobic rekord juventusu :)

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 20, 2006 00:57   

feri napisał/a:

Tak wiec wolalbym jakakolwiek inna firme, a jezeli juz musial by byc betandwin, to wydoic ich na maxa, pobic rekord juventusu :)

to zdanie tlumaczy wszystko.nie wazne czy nasz sponsor wydaje bubel czy produkt z najwyzszej polki,mamy,jak to pieknie ujales "wydoic ich na maxa" i nic wiecej.to ze maja jakies smieszne kursy,czy nakladaja limity na graczy to nas nie obchodzi,byle by placili.

feri
Milanista

Wysłany: Pon Lut 20, 2006 02:24   

beneras napisał/a:
feri napisał/a:

to zdanie tlumaczy wszystko.nie wazne czy nasz sponsor wydaje bubel czy produkt z najwyzszej polki,mamy,jak to pieknie ujales "wydoic ich na maxa" i nic wiecej.to ze maja jakies smieszne kursy,czy nakladaja limity na graczy to nas nie obchodzi,byle by placili.

To ostatnie zdanie a zwlaszcza czesc "wydoic ich na maxa" bylo moze niepotrzebne, ale napisane z usmiechem ":)"
Widze, ze bardzo dramatyzujesz. Ja napisalem wyraznie "jezeli juz musial by byc betandwin", bo zdanie moje o tej firmie przedstawilem. Glownie chodzi mi o to, ze jezeli np bylo by kilku potencjalnych sponsorow i np. ktos z lepsza marka i renoma dawalby 15 mln a betandwin 20 mln, to lepiej dla kubu bylo by jednak wziac te 15 mln od firmy z lepsza, bardziej lubiana marka.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 20, 2006 08:05   

To nie marka ma reklamowac klub tylko klub marke. To moze poniewaz wg. kogos Ferrari ma swietna renome wsrod samochodow to Milan powinien wziasc 10.000 euro, bo bedzie sie super kojarzylo?
Niestety, te 5 milionow ktore tak pochopnie oddajesz moze byc rowne jakiemus swietnemu mlodemu zawodnikowi, lub akurat brakowac na drozszego jeszcze lepszego zawodnika. Milan biedakiem nie jest, ale oddawac 5 milionow bo firma ma niskie stawki... chyba wlasnie betandwin o to chodzi by przyciagnac kolejnych graczy. A klub taki jak milan moze im to umozliwic. Dokladnie chodzi o to, by wydoic ich na maxa!

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 21, 2006 02:40   

feri napisał/a:
...np. ktos z lepsza marka i renoma dawalby 15 mln a betandwin 20 mln, to lepiej dla kubu bylo by jednak wziac te 15 mln od firmy z lepsza, bardziej lubiana marka.

mam nadzieje (ba ,graniczaca z pewnoscia) ,ze nikt w klubie nie mysli tak jak Ty :)
pisalem wiele razy ,ze mimo iz dla nas klub to cos wiecej niz tylko kasa to jednak dzisiejszy football to biznes. a w biznesie licza sie pieniadze. a jak sie ma pieniadze to latwiej osiagnac sukces ,a to jest przeciez to co kibice lubia najbardziej. :]
tak jak kuba napisal - te przykladowe 5 baniek moze byc wydane w rozsadny sposob i szybko sie nam zwrocic.
licze na dobry kontrakt reklamowy ale w sumie dziwie sie dlaczego o taka marke jak Milan sponsorzy jakos szczegolnie nie zabiegaja...? nie dostajemy najwyzszych kwot na rynku ,a przeciez niewiele jest klubow ktore zasluguja na wieksze pieniadze (wg. mnie kilka zasluguje na podobne ,ale nie wyzsze).
wszystko sie rozstrzygnie w najblizszym czasie i licze ,ze wszystko pojdzie po naszej mysli :)

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 13:15   

Podobno koszulka Milanu zainteresowany jest Samsung Electronics. Ma juz Chelsea, chce Barcelone (chociaz socios wciaz sie sprzeciwiaja napisowi) ktora ma dostac 25 baniek. Milanowi ponoc oferuja 22, wiec nie najgorzej. Chelsea juz im sie zwrocilo wiec chca dalej pompowac kase w koszulki.

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 13:29   

no nie wiem czy socios Barcelony sie sprzeciwiaja reklamom na koszulkach, skoro sami wybrali Laporte, ktory od poczatku optowal za takim rozwiazaniem (tj. za reklamami).

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

beneras 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 14:17   

socios zgadzali sie na rekalmy wtedy gdy sytuacja finansowa klubu byla tragiczna,teraz kiedy barca powiekszyla znacznie swoje przychody socios zmienili zdanie,optuja za tradycja.

baker 
Moderator

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 17:40   

Ja jestem raczej zwolennikiem ekonomicznego podejscia do sprawy sponsoringu (chyba nic dziwnego, skoro konczylem ekonomie ;) ). Nie ma dla mnie wiekszego znaczenia, jaka firma umiesci swoje logo na koszulkach Milanu, pod warunkiem, ze bedzie dobrze placic ;) .
Klubem, ktory zarabia najwiecej na umowie sponsorskiej jest Juventus. Firma TamOil, ktora reklamuje Juve, jest czescia panstwowego holdingu Lafico, nalezacego do libijskiego dyktatora Kadafiego. Jeszcze do niedawna na Libie, uwazana przez USA jako kraj "osi zla", bylo nalozone embargo ONZ w zwiazku z nierespektowaniem praw czlowieka w tym kraju czy wpsieraniem miedzynarodowego terroryzmu przez rodzine Kadafich. Mimo tego Juventus gral w koszulkach z logo TamOil w rozgrywkach CL (nie mogl we Wloszech, gdyz nie pozwalaly na to sankcje). Dodatkowo amerykanska firma Nike odmowila produkcji replik koszulek Juve z logo TamOil.
W sierpniu 2003 r. Libia wziela na siebie odpowiedzialnosc za zamach nad Lockerbie, w ktorym zginelo 270 osob i stopniowo sankcje ONZ zostaly zdjete i teraz pilkarze Juve nosza na piersiach logo TamOil zarowno w Europie, jak i we Wloszech. Nie ma takze problemu z kupieniem koszulek Juventusu z logo libijskiej firmy.
Jak widac reklama na koszulkach klubu niekoniecznie moze sie dobrze kojarzyc, a mimo to zdaje sie, ze nikt w zarzadzie Juve nie mial watpliwosci podpisujac umowe z TamOil, bo w takich kwestiach decyduja sprawy ekonomiczne.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 22, 2006 18:03   

baker napisał/a:
Ja jestem raczej zwolennikiem ekonomicznego podejscia do sprawy sponsoringu (chyba nic dziwnego, skoro konczylem ekonomie ;) ). Nie ma dla mnie wiekszego znaczenia, jaka firma umiesci swoje logo na koszulkach Milanu, pod warunkiem, ze bedzie dobrze placic ;) .

Popieram w całej rozciągłości. Poczekajmy na fakty. Myślę, że Galliani i spółka wybiorą najkorzystniejszą ofertę pod względem finansowym.

rinho 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 25, 2006 11:09   

Czy betandwin jest już oficjalnie sponsorem Milanu? Słyszałem że dostaną 60 mln, tylko nie wiem na ile miałby być podpisany kontrakt...

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lut 26, 2006 11:03   

plotki na temat przyszlego sponsora MU: oferują im 15mln funtow za sezon.

http://www.devilpage.pl/i...entarze&id=5783

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Bart668 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 26, 2006 16:00   

A może sponsorem Milanu powinno być Allegro :P :P :P ... A tak na serio to o do Nokii i Samsunga to nie podoba mi się. Jeśli już to Sony Ericsson.

chef 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 26, 2006 17:52   

Sony Ericsson? :lol: A z czym to SE jest lepszy niz Nokia czy Samsung? :] Nie zdziwilbym sie gdybys napisal odwrotnie ;)
BTW: Sam mam SE :P

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2006 08:30   

A jak byłem mały to lubilem bawic sie LEGO, a teraz lubie makaron Lubelli z sosem pudliszki i knedle aviko... no kurde Panowie... jeden lubi to drugi co innego a wy tutaj jakies swoje dziwne preferencje wstawiacie... zasada jest prosta... kto da wiecej, wygrywa... byleby nie reklamowac konkurencji.

Milu78 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2006 20:04   

kuba1899 napisał/a:
zasada jest prosta... kto da wiecej, wygrywa... byleby nie reklamowac konkurencji.

Powiedzmy, ze dla mnie twoja zasada nie dokonca sie jest prosta :roll: ." Kto da wiecej... wygrywa" - zgadza sie.
Tylko nie rozumiem "byleby nie reklamowac konkurencji" :-| . Masz na mysli, ze Milan moglby reklamowac Juventus na swoich koszulkach :shock: :P .
Ale chyba nie o to Ci chodzi. Wiec o co :?: .

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2006 20:20   

Nie ale mogłby reklamować Fiata lub Pirelli...

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Lut 28, 2006 20:37   

Fiata nie stac na reklame na naszych koszulkach, bo za duzo ich srodkow idzie na sedziow ;)
A Pirelli... Czemu nie? W koncu zalozyciel tego koncernu byl prezydentem Milanu :)

And1 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2006 21:54   

Pirelli jest także na koszulkach Interu :wink:

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Mar 01, 2006 08:00   

Na koszulkach Interu byly tez napisy "Pirlo" czy "Seedorf" ;) Bladzic to rzecz ludzka :D

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 01, 2006 09:00   

hehehe i nie tylko:) Tylko zdecydowanie lepiej ci "sponsorzy" spisuja sie na czerwono czarnych koszulkach :twisted:

And1 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 01, 2006 10:02   

I tu się z Tobą zgodzę :D

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 01, 2006 10:33   

And1 napisał/a:
Pirelli jest także na koszulkach Interu :wink:

Swoją drogą ciekawie by to wygladało, gdyby obie drużyny z Mediolanu miały tego samego sponsora na koszulkach. :)

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 01, 2006 12:16   

To by sie przede wszystkim odbiło korzystnie na innych producentach opon, bo kibice kazdej z druzyn na zlosc kupowaliby inne by nie finansowac przeciwnika. Bridgestone i Michelin juz zacieralyby rece:)

Odpowiedz do tematu