ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Treviso
Autor Wiadomość
malutki 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 08, 2006 14:42   Milan - Treviso

Piach. Bida. Mierda. Padaka.

Od tych słów postanowiłem zacząć dzisiejszą zapowiedź meczu. Strata 6 punktów do Interu i 14 do Juventusu, przy jednopunktowej przewadze nad Fiorentiną może budzić pewne obawy.

Trochę o drużynie Treviso, z którą gramy dzisiaj na San Siro:

Zajmuje 19 miejsce w tabeli, co daje jej przedostatnie miejsce i wielkie prawdopodobieństwo otrzymania biletu do Serie B. Bilans u siebie mają beznadziejny. 5 punktów, strzelonych 5 bramek, a straconych 14. Na wyjeździe prawie dwa razy lepiej, co i tak nie zmienia faktu, że jest beznadziejnie. 9 punktów, tyle samo strzelonych bramek (9), jednak straconych 17 bramek. Podsumowując - 14 punktów, 2 wygrane, 8 remisów i 13 porażek czyni Treviso drużyną dosłownie "do bicia". Milan nie powinien mieć problemów z wygraniem tego meczu, zwazywszy, że do tej pory na San Siro zanotował tylko jeden remis z Sampdorią, resztę drużyn pokonując. Cóż, to wszystko statystyki, jak będzie naprawdę, nie wiem. Obawiam się tego meczu, gdyż od dłuższego czasu źle się dzieje. Pięknie zakończony rok, rozpoczął się tak tragicznie.

Stawiam jednak na wygraną.... 4-0! Strzelców nie typuję.

La Gazzetta Dello Sport przewiduje taki skład:

------------Shevchenko-------------Gilardino-------------------
----------------------------Kaka----------------------------------
------------Rui Costa--------Pirlo---------Gattuso---------------
--------Serginho-----Nesta-----Stam---------Simic-----------
-----------------------------Dida--------------------------------

Jeśli rzeczywiście taki skład pojawi się na boisku, składam szczere kondolencje naszemu Misterowi. Uparte trzymanie beznadziejnego Serginho na lewej stronie, przy wątpliwej grze w obronie i niedokładnych dośrodkowaniach (szybkość nie może być jedynym atutem) jest beznadziejną koncepcją. Na lewą stronę wprowadziłbym Jankulovskiego. Serginho, najczęściej obok Didy grający gracz Milanu, nie powala. Nie mamy dobrych skrzydłowych, przez co nie ma siły ofensywnej. Najchętniej w drugiej połowie zobaczyłbym na lewej obronie Jankulovskiego, a Serginho przesunąłbym na lewą pomoc. Może wtedy zaczęłoby to funkcjonować, a już na pewno funkcjonowałoby dobrze przy dobrej dyspozycji wszystkich piłkarzy.
Ciekawsze wyniki Treviso:

Treviso - Sampdoria (1:1)
Treviso - Palermo (2:2)
Udinese - Treviso (2:2)

chef 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 08, 2006 16:18   

No tak. Ostatnio nie jest zbyt dobrze. Na dodatek padla strona i to wszystko zlozylo sie w jednym czasie. Co prawda z druzyna bylo zle juz duzo wczesniej, a teraz strona juz dziala, dzis zobaczymy (moze nie calkiem :-| ) jak jest z druzyna. Co prawda tak jak malutki pisal Treviso jest druzyna do bicia, my gramy na San Siro a wiec nie powinno byc problemow. Jestem raczej spokojny o rezultat spotkania. Oby tylko poza wygrana rossoneri pokazali wkoncu dobry futbol. Zagrali wkoncu z polotem i z jakims tempem a nie na stojaco, to mnie najbardziej irytuje. Czasami odnosze wrazenie, ze naszym pilkarza nie zalezy na wygranej. Tak jakby nie byli jedna druzyna. Momentami tak to dla mnie wyglada. Ale ja sie nie znam :P
Co do skladu to dziwie sie Carlo, ze caly czas stawia na Serginho. Pamietam mecz w Rzymie z Roma, kiedy byl chyba najslabszym ogniwem zespolu. Sam Milko mowil, ze napewno juz dlugo nie zobaczymy brazylijczyka na boisku, bo dzis pokazal, ze nie zasluguje na gre. Tymczasem Ancelotti uporczywie mu daje szanse na gre. Carlo sam wymyslil ta nowa pozycje dla Serginho i teraz, nawet jezeli nie sprawdza sie, stawia na taki wariant. Gdyby Cafu i Paolo byli w pelni formy i sil, nie bylo by tyle problemow i mysle ze dalej walczylibysmy z Juve, bedac zaraz za nimi.

Aha, jeszcze jedno. Dlaczego w typerze nie ma uwzglednionego dzisiejszego meczu? A jest dopiero kolejny, z Reggina?

ostry 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 08, 2006 18:35   

Dzisiejszego meczu nie ma uwzglednionego w typerze z uwagi na problemy z przenoszeniem danych na serverach (czytaj wiadomosci na stronie).

Ja o wynik dzisiejszego meczu tez raczej jestem spokojny. Mysle ze wygramy dosc pewnie. Balbym sie jednak o styl gry Milanu. Ostatnie mecze dobitnie pokazuja ze dryzyna nie funkcjonuje tak jak nas do tego przyzwyczaila.
Podobnie jak wielu z nas zmienilbym Sergio na Jankula. Mysle ze gra w obecnym skladzie szkodzi zarowno jednemu i drugiemu. Brazylijczyk stracil swoje atuty w grze ofensywnej, a Jankul nie moze sie odnalezc z powodu braku gry. Mysle rowniez iz szanse powinni dostac Rui Costa i Amoroso, chociaz po 45min.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 08, 2006 22:16   

Wygraliśmy spokojnie aż 5-0! Szkoda tylko że o takie zwycięstwa u siebie możemy raczej być spokojni, martwi przede wszystkim gra na wyjazdach.. ale... trzeba pogratulować wyniku dzisiejszego spotkania. 4 z 5 bramek to dzieło naszych napastników (2 x Shevchenko, Gilardino, Inzaghi) i jedna Kaki. Żeby mało było to 3 pkt. stracił Inter i 2 pkt. Juventus :) Dobra kolejka, są punkty. Po oglądnięciu skrótu będzie można powiedzieć więcej. Pozdro

PS. Dobrze że stronka i forum wróciły ;-)

beneras 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 08, 2006 22:22   

swietny sheva(ladkna 2 bramka),spetakularny kaka,zabojczy pippo&gila.ogolnie widzielismy dzis widowiskowy Mlan,taki jaki chcemy zawsze ogladac.z 2 strony nie zapominajmy,ze to tylko cieniutkie treviso :]

malutki 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 09, 2006 01:59   

Na początek chciałem powiedzieć, że stawiałem 4:0 i strzelców Shevchenko x 2, Gilardino i Ricky. W ramach dowodu mogę pokazać logi z kanału :)

Co do meczu, to wreszcie oglądałem taki Milan, jaki chcę oglądać częściej. Ktoś napisał, że mecz z Treviso sprawdzianem nie był, a ja powiem, że był :) Bo z drużynami z końca tabeli nie raz męczyliśmy się bardziej niż z czołówką 3:1 z Juventusem, 5:1 z Udinese vs wymęczone 2:1 z Lecce, rzutem na tasmę wręcz).

Od pierwszych minut Milan atakował, pokazując, że zależy mu na wyniku. Obrona zagrała dobrze, potwierdzając wzrost formy w tej formacji (już w meczu z Lazio było nieźle). Simic na prawej stronie o wiele bardziej za mną przemawia, niż Jaap Stam, który to sprawdza się lepiej na pozycji stopera. Drużyna grała mądrze, widoczny był pressing już przy połowie boiska, co może zadowalać. Mieliśmy wysoką skuteczność w odbiorze piłki, a gdy już ją posiadaliśmy, nie była bita na oślep, jak to dało się zauważyć w poprzednich meczach (Jednak nie było idealnie, zdarzyło się kilka kiepskich zagrań). Już w 14 minucie mogliśmy cieszyć się z pierwszej bramki. Pierwsza (?) asysta Gilardino w tym sezonie i jakże piękna bramka Kaki (Mocny strzał w okienko z linii pola karnego). Mogło się wydawać, że worek z bramkami wkrótce zostanie rozwiązany. Nic z tych rzeczy, brakowało szczęścia i skuteczności. Sheva miał słupek, raz nie doszedł do piłki, raz Vogel zbyt egoistycznie się zachował, nie podając do Ukraińca, ale samodzielnie i nieskutecznie kończąc akcję strzałem. Po pierwszej połowie było 1-0, niektórzy mogli czuć niedosyt. Jednak druga połowa, wbrew regule, iż Milan wychodząc na drugą część gry już prowadząc spuszcza z tonu, jest połową solidnego futbolu z kolejnymi bramkami. 54 minuta i fantastico Kaka, który pięknie przerzuca piłkę nad obrońcą Treviso i podaje prostopadle do Shevchenki, który nie daje przepchnąć się dwóm obrońcom i umieszcza piłkę w siatce. Na kolejną bramkę przychodzi nam czekać zaledwie 8 minut, kiedy to w 62 minucie Alberto Gilardino wykorzystuje podanie Seedorfa i pokonuje bramkarza. Kolejna bramka pada 2 minuty później, kiedy to świetnie dysponowany Andriy Shevchenko zza linii pola karnego silnym strzałem lewa nogą umieszcza piłkę tuż pod poprzeczką. Wspaniały go. A kolejna bramka 9 minut później to Pippogol (nie mylić z Pipposhow). Ot, dobija odbity strzał Kaki :) Milan wygrywa 5-0 i nieco uspokaja kibiców zmartwionych spadkiem formy.

Rozpisałem się dość, relacjonując mecz, ale był tego wart. Warto wspomnieć, że Shevchenko przegonił Dzis Gianniego Rivere, strzelajac 165 bramkę w barwach Milanu. Czekamy na prześcignięcie Nordhala :)

Milan zagrał bardzo dobry mecz, który jednak nie pozwala zapomnieć o wpadkach, które drużynie się przydarzyły. Nie pozostaje nic innego, jak tylko liczyć na to, iż taka forma utrzyma się do końca sezonu.

Gracze meczu: Kaka i Shevchenko

gregor 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 09, 2006 09:28   

można tez dodać , że Shevchenko przegonił Altafiniego , a dogonił Gianniego Rivere , strzelając 122 gola w Serie A , lidererem jest oczywiście Gunnar Nordahl 210 :brawo: . Aktualna klasyfikacja :
1 Gunnar Nordahl 210
2 Andriej Shevchenko 122
2 Gianni Rivera 122
4 Jose Altafini 120

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 09, 2006 13:40   

Panowie i Panie gdzie ogladacie ligowe spotkania Milanu? Czy macie stronki LIVE? Jak tak to jakie sa wymagania internetowe takich transmisji? Pytam tak przy okazji meczu z Treviso, poniewaz Malutki mowil ze widzial to spotkanie, dlatego jestem ciekawy skad. Pozdro

baker 
Moderator

Wysłany: Czw Lut 09, 2006 13:49   

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Milanu. Praktycznie kazdy zawodnik zagral na miare oczekiwan. Na specjalne wyroznienie zasluguje nasze ofensywne trio Kaka-Sheva-Gilardino. Cala trojka ladnie ze soba wspolpracowala i nie dawala momentu oddechu rywalom. Brawa naleza sie takze defensywie kierowanej wczoraj przez bezblednego Stama.
Oczywiscie range zwyciestwa obniza nieco klasa rywala, jednak generalnie po tym spotkaniu mozna spojrzec w przyszlosc z optymizmem.
Mam nadzieje, ze forma bedzie jeszcze zwyzkowac, co zaowocuje skuteczna walka z Bayernem w CL.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

chef 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 09, 2006 14:00   

Nie wiem czy slowa Kaki: "Ten mecz to początek czegoś nowego", sa troche przesadzone, ale napewno cos w tym prawdy jest. Wkoncu cos sie ruszylo w dobrym kierunku i nie licze tu na serie a, a na nadchodzaca wielkimi krokami lige mistrzow. Co prawda mozna mowic o malej zadyszce Juve, ale ciezko w tej sytuacji nadal liczyc sie ze zdobyciem scudetto. Co do meczu to wkoncu swietnie zagral Sheva. Co prawda we wczesniejszych meczach gral poprawnie, ale byl malo skuteczny. Swietnie zagral tez Kaka ze swoja kozacka bramka :P No i prawdziwi kaci - Gila i Pippo.

Walker 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 09, 2006 14:51   

Qnen napisał/a:
Panowie i Panie gdzie ogladacie ligowe spotkania Milanu? Czy macie stronki LIVE? Jak tak to jakie sa wymagania internetowe takich transmisji? Pytam tak przy okazji meczu z Treviso, poniewaz Malutki mowil ze widzial to spotkanie, dlatego jestem ciekawy skad. Pozdro

Polecam program pplive, sopcast czy TV koo. (mozesz to znalesc na stronie www.asiaplate.com) Programy do ogladania chinskiej telewizji i ESPN Pacific Rim. Cesto gesto puszczaja Milan, albo daja tam linki do inncyh streamow. Czasami nie dziala i zmieniaja w ostatnij chwili na inny mecz, ale jak masz szybki internet to spokojnie mozesz ogladac mecze Milanu w 80%. Polecam. Pozdrawiam.

beneras 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 09, 2006 14:52   

Qnen napisał/a:

sciagales ten program: http://www.bodzio61.kk.e-...up1.1.0.7CN.exe

potem wchodziles na channels,wybierales stacje tv i fjtv. jakos znosna,dzialalo dobrze,ogladalo sie milo.

dinosaur5
Milanista

Wysłany: Czw Lut 09, 2006 15:27   

Qnen napisał/a:
Wygraliśmy spokojnie aż 5-0!...... Żeby mało było to 3 pkt. stracił Inter i 2 pkt. Juventus :) Dobra kolejka, są punkty.

Oby było tak do końca :!: :D
Qnen napisał/a:
Panowie i Panie gdzie ogladacie ligowe spotkania Milanu?

:arrow: http://www.freefootball.org/upcoming.php

szopa 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 09, 2006 21:17   

Cieszy swietna postawa zespolu w tym meczu i daje pewien optymizm przed wyczekiwanym pojedynkiem z Bayernem. W lidze niestety nie daje pilkarzom Milanu wiekszych szans na odrobiene straty do Juve. Z dwoch powodow po pierwsze jest ona zbyt duza a po drugie sedziowie ciagna Stara Dame za uszy do mistrzowskiego tytulu, chociaz wydaje mi sie ze w tym sezonie bianconerim nie jest to potrzebna a tylko psuje im opinie w futbolowym swiatku. Gdyby nie oni rywalizacja o scudetto zrobilaby sie ciekawsza ale nie wydaje mi sie by chimeryczny Milan i dobrytylkonaslabych Inter pokrzyzowaly szyki Juventusowi.

Davido 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 11, 2006 14:25   

tak dobrego meczu w wykonaniu Milanu sie nawet w najśmielszych marzeniach sie spodziewałem, Milaniści zagrali fantastycznie.

Jak ten czas leci to juz 165 bramka Shevy w naszych barwach:) a jeszcze niedawno kopał dla Dynamo :) Kaka również pokazał kawałek dobrego futbolu :)

Teraz czas na Regine Calcio!!!!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi