ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NBA
Autor Wiadomość
łachu 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 19, 2016 12:01   

Ależ Warriors zlali Cavaliers tej nocy. Zabrakło 2 pkt. do tego żeby była to najwyższa porażka Cavs u siebie w historii.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 23, 2016 07:34   

Clevland zwolnili Davida Blatta ... Osobiście, dla mnie dziwna decyzja. Rzadko zdarza się aby trener debiutant doprowadził zespół do finałów. Teraz też mieli dobry bilans. Zastępcą Blatta ma zostać jego dotychczasowy asystent Tyrron Lue. Nie wiem w czym lepszy jest Lue od Blatta ... Chyba relacja pomiędzy Lebronem a Lue będzie jego największym plusem. Wiadomo nie od dziś, że Izraelczyk i James nie pałali do siebie miłością. Mnie bardziej interesuje powód zwolnienia Blatta ? Jakieś propozycje ? A może po prostu szara eminencja Lebron J. postanowił, że już dość tego wszystkiego i szepnął parę słówek Gilbertowi ...

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 26, 2016 11:06   

Wow.

Golden State rozgromiło San Antonio 120 do 90 ... Pytanie czy GS jest tak dobre, czy może Pop po prostu odpuścił aby rozpracować schematy ofensywne i defensywne drużyny przeciwnej ... Osobiście nawet jakbym odpuścił to nie chciałbym przegrać różnicą trzydziestu punktów. Może nie znam się, ale ... Już teraz można stwierdzić, że potencjalny pojedynek w play off będzie swego rodzaju wisienką na torcie ...

łachu 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 26, 2016 19:49   

Możliwe, że Popovich i jego Spurs w play offach zagrają lepiej, ale nie wierze żeby mogli wygrać 4 mecze z tą maszyną do zwyciężania. Jeśli nie Spurs to już nikt tego nie zrobi. Warriors obronią mistrzostwo. Od dzisiaj ten sezon stał się nieco mniej ciekawy.

Chociaż pozostaje jeszcze ten rekord Bulls do pobicia.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 26, 2016 20:32   

łachu napisał/a:
Chociaż pozostaje jeszcze ten rekord Bulls do pobicia.

Osobiście nie chciałbym aby Golden pobiło rekord Byków. Jeśli myślę o najlepszym teamie to z miejsca mam Chicago przed oczami. Ciężko byłoby przyzwyczaić się do GS. Wszystko w rękach i nogach przeciwników zespołu z Oracle Arena. Wierzę w was.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 27, 2016 00:35   

Mam nadzieję, ze GSW nie poprawią rekordu Byków. To byłoby niegodne :)
A tymczasem druzyna Byków w tym sezonie gra strasznie niemrawo. Trzeba się pozbyć np. Snella, gość jest tylko zapchajdziurą. Rose bo kilku straconych sezonach też nie prezentuje już wielkiej formy. Około 15 pkt./mecz to trochę za mało. Zdecydowanie brakuje jakiegoś drugiego do pary z Butlerem. Jimmy ma świetny rok, ponad 22 pkt. na mecz, Szkoda, że nie ma wystarczającego wsparcia.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 07, 2016 08:51   

Nadzieja była i to wszystko. Oklahoma z super duo tj. Westbrook i Durant nie zatrzymała rozpędzonej maszynki z Oracle Arena. GSW wygrało z OKC 116 do 108. Na obecną chwilę Stephen Curry i spółka legitymują się bilansem 46-4. Do końca sezonu regularnego pozostało 32 mecze. MJ chyba musi zacząć wybierać kwiaciarnię nie tylko bukiet dla GSW ...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 07, 2016 19:36   

Wystarczy uraz Curry'ego i rekord Bulls zostanie utrzymany. Kto go wyłaczy z gry? :P

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 07, 2016 20:18   

Qnen napisał/a:
Wystarczy uraz Curry'ego i rekord Bulls zostanie utrzymany. Kto go wyłaczy z gry? :P

chyba razem z Dreymondem Greenem ;) Plotki z Sci-Fi mówią o zakontraktowaniu przez GSW Duranta, ale ci by musieli zrezygnować z Boguta, Barnesa i Iggy'ego i resztę zakontraktowac rollsów za minimum

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 08, 2016 22:15   

bounty_fire napisał/a:
hyba razem z Dreymondem Greenem ;) Plotki z Sci-Fi mówią o zakontraktowaniu przez GSW Duranta, ale ci by musieli zrezygnować z Boguta, Barnesa i Iggy'ego i resztę zakontraktowac rollsów za minimum

Jestem ciekaw czy w ogóle sam Kevin Durant rozważa taką opcję ... Jakby ten transfer doszedłby do skutku to chyba byłby największy transfer w historii. Wtedy byłoby not one, not two, not four, not six, not eight ...

Tymczasem z pracą pożegnał się Derek Fisher. Zastępcą został Kurt Rambis. Z ostatnich 10 spotkań Nowojorczycy wygrali zaledwie jedno.

łachu 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 09, 2016 20:59   

Kurt Rambis w dotychczasowych 2 sezonach, w których był pierwszym trenerem w NBA (Wolves) miał bilans 32 zwycięstw i 132 porażek. To procentowo wygląda gorzej niż Fisher. W Nowym Jorku zamienili chyba siekierke na kijek. Tymczasem wróble ćwierkają, że George Karl straci prace na dniach. Czy Sacramento będzie pierszą ekipą z trenerem-kobietą?:D Stawiam, że tak... ale jeszcze nie teraz.

edit: Pau Gasol zastąpi Jimmiego Butlera w ASG. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Hiszpan będzie jedynym obcokrajowcem w tym meczu. Miało być pierwszy raz bez Amerykanów od bodajże 1984, ale nic z tego. Kontuzja Butlera powinna martwić fanów Bulls, których pozycja na Wschodzie jest coraz słabsza.

milanik 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 14, 2016 13:42   

Fajne wczoraj te konkursy. Skills Challenge fajnie zrobiony w tym roku. Tylko te lay upy... czekałem, jak wpadną na siebie. Klay zamiótł w finale trójek, także Stefek nie podołał, jako wielki faworyt. No i Slam Dunki - dwóch statystów, ale Gordon i Zach zamietli. Oglądało się to z przyjemnością :ok: Jednak wiadomo - malkontenci wciąż tęsknią za 2000 i Vincem Carterem.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 14, 2016 14:15   

W ostatnich latach tak czy siak sobota jest dniem lepszym niż sam ASG, które są gry bez obronny i robieniu alley-opów i cyrkowych stuczek niż z rywalizacją pomiędzy konferencjami (asg z lat 90 i początku lat 2001-2006/7)

Ciekawe czy Zachowi pozwolą zdominować konkurs wsadów na lata ;] 2 wygrane z rzędu, już się zapisał w historii

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 28, 2016 20:59   

https://www.youtube.com/watch?v=vv-xLUXuycw

to co Curry gra to nie mam pytań ... Jak utrzyma dyspozycję, rodzi nam się nowa legenda

łachu 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 02, 2016 10:17   

Yyy... to on jeszcze coś musi udowadniać? Myślałem, że jego legenda już się narodziła. Gość trafia za 3 pkt. z większą łatwością niż niektórzy spod kosza.

Jeszcze odnośnie gonienia rekordu Bulls. Tej nocy GSW wygrali (po dogrywce) z Atlantą. S.Curry w tym meczu nie zagrał. Warriors w najbliższych 8 meczach, tylko raz nie zagrają u siebie (wizyta u Lakersów). Łącznie pozostało im 16 spotkań na własnym parkiecie - najwięcej w lidze.

łachu 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 13, 2016 17:36   

Czy jest tu jakiś hejter? ;) Dziś w nocy rekord Bulls z 95/96 zostanie pobity. Kto by pomyślał...

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 13, 2016 22:42   

Ano, z jednej strony mega szacun... z drugiej mega mieszane uczucia (jako psychofan MJa). :rotfl:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 13, 2016 23:33   

Ja jeszcze liczę na Memphisów :king:

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 07:39   

Nie ma co dramatyzować. Rekordy są po to, żeby je pobijać. Jak Golden State zdobędzie jeszcze 5x tytuł mistrzowski, to wtedy będzie ich można porównywać do Bulls.

Aiver 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 21:23   

Wyczyn Golden State przyćmiło trochę inne ważne wydarzenie, pożegnanie Bryanta i to w jakim stylu :prayer: 60 punktów na do widzenia... można się czepiać, że grali pod niego, że oddał masę rzutów, skuteczność bez szału, ale na litość boską 60 punktów w swoim pożegnaniu... Poprowadził lakersów do zwycięstwa, końcówka meczu jak w jego najlepszych latach, praktycznie w pojedynkę odrobił straty i wyprowadził drużynę na prowadzenie. Wielki mistrz. Dla mojego pokolenia był kimś niemal takim jak Jordan w swoich czasach.
Swoją drogą zdziwiłem się, że nikt o tym jeszcze tutaj nie napisał, w końcu Bryant to przecież kibic Milanu :) czyli nasz człowiek ;)

skrót meczu https://www.youtube.com/watch?v=THTt7H3oqEk

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 21:38   

Problem z Bryantem pojawił się na koniec kariery, zamiast dać możliwość walki o misia to on przytulił wówczas bardzo tłusty kontrakt... Odbudowa Lakers potrwa jezcze z co najmniej 2 sezony(Chcą Scotta zostawić na stołku trenerskim, tankujemy dalej)

Kończy się pewna era w Lakers i w lidze. Co do GSW oby nie przypłacili tego rekordu w Playoff bo Spursi na pewno powalczą, OKC może.

MVP Regular: Curry
Trener roku - Terry Stots (Portland) ewentualnie Brad Stevens (Celtic)
6th man - hmm dla mnie Andre AI9 Iquadala
MIP - CJ Mccollum
Defensive Player- Kawhi Leonard
Rokiee - Towns, zdominował stawkę, mimo, że był to fajny roczniki rookie

łachu 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 22:04   

bounty_fire napisał/a:
Towns, zdominował stawkę, mimo, że był to fajny roczniki rookie

To jedyny powód, dla którego żałuję, że sezon zasadniczy się już skończył. Wielu świetnych debiutantów mogliśmy oglądać przez ostatnie miesiące. Podobno w tym roku draft ma być nieco biedniejszy, ale to czas pokaże. Teraz cieszmy się play-offami. A co do Kobiego, to miejmy nadzieję, że nie zdecyduje się zrobić kolejnego show i postanowi jednak wrócić do NBA. Po takim hucznym pożegnaniu byłoby to słabe (tak jak jego gra w ostatnich sezonach).

Aiver 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 05:20   

bounty_fire napisał/a:
Problem z Bryantem pojawił się na koniec kariery, zamiast dać możliwość walki o misia to on przytulił wówczas bardzo tłusty kontrakt...

Też tego nie rozumiem, zamiast 25 mln mógł wziąć 15 a za resztę dostać jakiegoś 1 czy 2 dobrych partnerów i powalczyć jeszcze o coś. A tak ostatni mecz Kobe miał wielki ale cały sezon dla lakersów był fatalny, nie przystający takiej drużynie. No ale sportowcy już tak chyba mają, nam się może wydawać, że co to za różnica zarabiać 15 czy 25 mln, obie sumy są niebotyczne, ale dla nich widocznie ma to znaczenie bo jakoś chyba niewiele znajdzie się przykładów żeby sportowiec rezygnował ze znacznej części swoich zarobków na rzecz dobra zespołu. Może dla Bryanta była to sprawa ambicjonalna, chciał zarabiać najwięcej w NBA, żeby pokazać w ten sposób, że jest najlepszy. Coś trochę tak jak z pensjami Messiego i Ronaldo. Tak sobie to próbuję tłumaczyć, bo jakoś nie chce mi się wierzyć w zwykłą pazerność na kasę.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 08:05   

Tymczasem nowym trenerem / managerem Minessoty został Tom Thibodeau. Kontrakt podpisał na 5 lat. Za rok pracy ma dostawać 10 mln. KG po paru latach spotka nowego/ starego trenera. Wspólne święcili sukcesy w Bostonie w 2008.

cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 12:13   

Nikt nie pisze nic o Playoffach? No to ja... nie żartowałem, będzie o czym innym. Jak tam się nowe obrandowanie Sacramento Kings podoba? Wg. mnie zmiana na plus, bo to obecne to jakaś maszkara, a tu proszę proste i nawiązuje do historycznego loga.

http://news.sportslogos.n...veil-new-logos/

Teraz tylko czekać co wymyślą dwie pozostałe ekipy, które mają wprowadzać zmiany w swojej marce w tym roku... Jakby ktoś nie słyszał wcześniej to zmiany czekają jeszcze Detroit Pistons i Utah Jazz. Jakieś przecieki już latają po necie, szkoda że wg. nich Tłoki jednak odświeżać będą logo z lat 80, a nie to którym jarała się połowa dzieciaków w latach '90 kupujących czapki, bluzy i koszulki ekipy Granta Hilla ;P

[EDIT] W Detroit zaprzeczają informacjom o zmianach w marce, a tymczasem Utah odkryło karty... Następni odświeżają historyczne logo... Trochę szkoda tego obecnego, które chyba najfajniej się prezentowało w wersji fioletowo-granatowo-błękitnej.

Odpowiedz do tematu