ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 17:54   

Gabbia też póki co jakieś wielkiej piłki nie gra, więć myślę ze Duarte to dla niego godny zmiennik.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 18:05   

Nie łudzę się, że zarząd zatrudni Garaya, ale chciałem zwrocić uwagę, że to żaden Gustavo Gomez czy Duarte. 32 występy reprezentacji Argentyny. W CV Real Madryt, Benfica, Zenit czy Valencia.

Uważam, że stosunek: ryzyko powodzenia/pensja jest jak najbardziej akcpetowalny.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 18:07   

Nie rozumiem tych opinii wśród kibiców, że trzeba przekładać, że sezon bez sensu, że może odwołać itd.

Albo się nauczymy traktować wirusa jako część naszej rzeczywistości, albo trzeba po prostu zrezygnować z życia, pozamykać wszystkie firmy, kluby itd. i wrócić do rzeczywistości niemal jaskiniowej. Czego się spodziewaliście? Wirus nie zniknął jak siedzieliśmy w zamknięciu i nie zniknie, jeśli znowu się pozamykamy. Po prostu będzie. Trudno też wierzyć w powszechne, bezpieczne szczepienia w perspektywie miesięcy, raczej lat. A brak rozgrywek na parę lat = koniec klubów i sportu, jaki znamy.

Jasne, że warunki są trudne, ale nie mamy innego wyjścia. Protokół Serie A jest jedynym możliwym - dokąd jest 12 zawodników zdolnych do gry, to gramy. Jasne, że to trochę loteria, jaki skład wybiegnie na boisko, ale to po prostu konieczność. Traktujemy wirusa jak kontuzję, też nie wiadomo, kiedy zawodnik skręci kostkę albo naciągnie mięsień.

I tyle. Żadne przekładanie. Żadna zmiana formuły rozgrywek. Bo po co? Co to zmieni? Że będziemy w nieskończoność przekładać mecze, dokąd wszyscy w obu drużynach nie będą zdrowi? Przypominam, że w każdym sezonie i w każdej drużynie zdarzają się plagi kontuzji, kiedy wielu kluczowych zawodników nie może zagrać w jakimś ważnym meczu. I nikt spotkań z tego powodu nie przekłada.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 18:40   

bogiel napisał/a:
Nie łudzę się, że zarząd zatrudni Garaya, ale chciałem zwrocić uwagę, że to żaden Gustavo Gomez czy Duarte. 32 występy reprezentacji Argentyny. W CV Real Madryt, Benfica, Zenit czy Valencia.

Uważam, że stosunek: ryzyko powodzenia/pensja jest jak najbardziej akcpetowalny.

Garay nie jest gotowy do gry na już. W lutym zerwał wiązadła w kolanie. On się chyba jeszcze leczy lub jest świeżo po. Dodaj wiek i jego podatność na kontuzje (bo ma całkiem sporą) to transfer za ryzykowny

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 20:23   

Garay jutro kończy 34 lata, jest po zerwaniu więzadła krzyżowego, no i jeżeli google nie kłamie to zarabia 5 mln EUR rocznie, więc wcale nie mało.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 21:16   

rafal996 napisał/a:
Nie rozumiem tych opinii wśród kibiców, że trzeba przekładać, że sezon bez sensu, że może odwołać itd.

Jeżeli pijesz do tego co napisałem, to chyba nie do końca się tam jasno wyraziłem. Poza tym nikt nie pisał nigdzie by kończyć sezon. Ja pisałem o sytuacji w której chorych jest tak wiele, że trzeba sięgać po juniorów. Co zrobimy jak w obu drużynach będzie w sumie 15-20 zarażeń. Wypowiadał się już dzisiaj doktor z Mediolanu o tym.
https://www.football-ital...ver-milan-derby
Najbliższe dni wiele pokażą i mam nadzieję, że to koniec absencji na derby. W Interze zresztą z pierwszego składu na razie tylko Bastoni wypada, więc nie ma tragedii.

rafal996 napisał/a:
Protokół Serie A jest jedynym możliwym

Protokół jak się okazuje, jest niewiele warty.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 22:47   

Tylko dlatego, że ktoś go nie respektuje. Zasady są jasne i słuszne, powinny być przestrzegane.

Nie chodziło mi o Twoje wypowiedzi, tylko wiele różnych wypowiedzi kibiców, które widzę na portalach. Przewija się tam chęć zakończenia sezonu, a przynajmniej masowego przekładania meczów.

Co zrobimy, jak będzie 20 chorych? To, co mówi protokół - jeśli jest 12 zdolnych do gry, to gramy. Powtarzam do znudzenia, że to jest jedyne możliwe wyjście. Wirus zostanie z nami na zawsze, a najmniej do szczepionki, na którą możemy poczekać rok albo pięć. Nie ma najmniejszych szans, żeby jakikolwiek klub przetrwał tyle czasu bez grania. Granie musi być, piłkarze będą znikać na kwarantannie i wracać, a sezon będzie się toczył. Jak widać, nikt z nich nie umiera, nic się nie dzieje. I tak trzeba kontynuować.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 10, 2020 19:52   

Jak widać, takie warunki nam sprzyjają i czujemy się w nich bardzo dobrze. Nie ma znaczenia, czy jedziemy na wyjazd, czy u siebie, znikoma ilość kibiców (lub ich brak), wszędzie te same warunki - ani nas nie plącze wyjazd, ani tym bardzie nie przytłacza wypełnione San Siro. Może to jest recepta na nasz powrót na orbitę Ligi Mistrzów. Sezonu, tak jak gospodarek krajowych, już nikt nie zatrzyma, rozgrywki pójdą, bo koronawirus jest już poznany, jakoś tam wsadzony w ramy, karawana ruszyła i się nie zatrzyma. Nikt nie pozwoli sobie na odwołanie rozgrywek, zatrzymanie reprezentacji, odwołanie Euro 2020 (2021).

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 10, 2020 20:08   

Mam nadzieję.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Paź 10, 2020 20:37   

W sytuacjach ekstremalnych lock down jest możliwy, ale każdy już powinien rozumieć, że to żadna tymczasowa sytuacja, a rzeczywistość najbliższych lat. To i tak się odbija na futbolu, ale przynajmniej wszystko się toczy, a skoro toczy, to i żyje.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 11, 2020 10:06   

miszcz napisał/a:
Najbliższe dni wiele pokażą i mam nadzieję, że to koniec absencji na derby. W Interze zresztą z pierwszego składu na razie tylko Bastoni wypada, więc nie ma tragedii.

Są jeszcze Skriniar i Gagliardini, więc w sumie można powiedzieć, ze osłabieni są mocniej od nas.

Główny problem z tym protokołem jest taki, że nie jest (i chyba nawet nie powinien być) najwyższym prawem i on też musi się podporządkować sytuacji epidemiologicznej we Włoszech. Dlatego przyznam, że mam mieszane uczucia odnoście meczu Juve-Napoli i ciężko mi stwierdzić, która strona ma tu rację. Ciężko mi powiedzieć na ile te rekomendacje wprowadzone przez Neapol były uzasadnione i na ile wydane zostały po znajomości z ADL. Bo załóżmy, że sytuacja będzie się nadal pogarszać i wprowadzą kordon sanitarny dla jakiegoś regionu lub miasta? Co wtedy? Zablokują np Turyn i Juve z Torino będą przegrywały wszystkie mecze wyjazdowe, bo nie będą mogły opuścić miasta? A co z meczami domowymi? Dla kogo walkower w takim przypadku? Wszystko zależy od wirusa, a on raczej nie będzie się podporządkowywał żadnego protokołowi.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 11, 2020 11:15   

Covid
Inter - Milan 6-2. Dzisiaj kolejny przypadek potwierdzony u naszych niebiesko -czarnych kuzynów: Ashley Young. Mam wrażenie że Derby mogą być przełożone...

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 11, 2020 12:34   

Dlaczego miałyby zostać przełożone? Protokół jest jasny, dopóki w zespole jest przynajmniej 12 osób zdolnych do gry, to mecz musi się odbyć, a gdy jakaś drużyna się nie stawi, to mamy walkower. Dura lex, sed lex.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 11, 2020 16:54   

Co zabawniejsze, oni mimio tego śmiercionośnego wirusa i tak są zdolni do gry, tylko protokół im nie pozwala :)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 12, 2020 07:56   

Ściągnąłem ostatniego tego FM2020, co był za darmo na Epic Games. W połowie grania sezonu 2020/2021 Castillejo wypada z powodu wirusa na 6 miesięcy, a innych 5 zawodników w jednym czasie od 5 do 20 dni. Czyżby w grach też wprowadzili aktualizację koronawirusową? :) Czekam aż mi zaczną mecze przekładać.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 12, 2020 19:58   

Skończy się smieszkowanie jak wylądujesz na kwarantannie bo miałeś z Samu kontakt...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 13, 2020 19:24   

El Shaarawy z covidem.
Teraz czekać tylko na kolejnych i na pewno jednym z nich będzie Gigio. 100%

Bo Derby....

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 14, 2020 00:05   

Kwarantanna Bonery tylko potwierdza, że wirus ma się coraz lepiej i dość swobodnie krąży po Milanello, tak jak i po całym świecie. Sytuacja komplikuje się z dnia na dzień. Derby Mediolanu pewnie jeszcze uda się przeprowadzić, ale przy coraz szybszym wzroście liczby zakażonych zawodników jest wielce prawdopodobne, że wkrótce nastąpi całkowity paraliż rozgrywek, a na przykładzie Duarte widać wyraźnie, że nie każdy opuści izolację po dwóch tygodniach.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 14, 2020 07:49   

Drugi test u Stephana wyszedł negatywny i normalnie będzie grać.

Nadal nie rozumiem, co tak strasznie się komplikuje. Jedni wypadają, inni wracają. Czym to się różni od zwykłych kontuzji?

MK92 napisał/a:
Kwarantanna Bonery tylko potwierdza, że wirus ma się coraz lepiej i dość swobodnie krąży po Milanello, tak jak i po całym świecie

Dokładnie. Krąży i będzie krążyć. Nie mamy na to praktycznie wpływu i jeśli uznamy teraz, że należy zawiesić rozgrywki, to nie będzie można ich wznowić nigdy.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 14, 2020 10:56   

rafal996 napisał/a:
Nadal nie rozumiem, co tak strasznie się komplikuje. Jedni wypadają, inni wracają. Czym to się różni od zwykłych kontuzji?

Dokładnie, najlepszy sposób na przejście przez ten (a może i kolejne?) sezon to traktowanie choroby jako zwykłego urazu. Ktoś nie może grać? To zastępuje się go kimś innym. Takich osób jest 10-15? To bierze się graczy z primavery. A sezon jest grany zgodnie z harmonogramem.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 23, 2020 20:41   

https://www.onet.pl/sport...8rrk7h,30bc1058

Ciekawe.

Wiktor94 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Paź 29, 2020 09:32   

Trzeba pamiętać, że to dopiero początek sezonu. Bardzo dobrze się zaczęło, ale nie podpalajmy się. Lepiej się zaskoczyć pozytywnie niż później rozczarować.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 29, 2020 10:02   

Wiktor94 zgadzam się, ale ten artykuł nie jest wcale jakiś hurraoptymistyczny. Autorzy napisali jedynie, że zaczyna to wyglądać na zespół który może w ciągu kilku lat bić się o scudetto. I ja się z tym zgadzam, tak to dla mnie wygląda. Artykuł wskazuje, że zatrudnienie Rangnicka miało być rewolucją totalną, a mamy teraz najgorszy możliwy czas na rewolucje. Dobrze się więc stało że Ralf jednak do nas nie przyszedł, a został Pioli i zamiast rewolucji mamy podążanie poprzednio wybraną ścieżką. Coś co z początku wywołało oburzenie kibiców (w tym mnie).

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 29, 2020 12:41   

Zastanawiam się tylko jak by było bez (prawie) czterdziestolatka.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Paź 29, 2020 13:02   

Tak naprawdę najważniejsze to mieć ustabilizowane finanse, rozsądna i respektowaną politykę płacową, a wtedy przy prestiżu Milanu gra o Scudetto będzie może nie rokrocznie, ale bez takich przerw jak w latach 2012-2019.

Ibrahimovic doraźnie pomógł naszej ekipie niesamowicie, jego ewentualny brak na pewno się odbije się na formie zespołu, ale w kontekście przyszłości zarząd też odwala kawał dobrej roboty, bo płacimy aktualnie piłkarzom tyle na ile wskazują nasze ambicje (TOP4), nie ma przepłaconych gwiazd, są perspektywy na dochodowy stadion, idzie to w dobrym kierunku.

Odpowiedz do tematu