ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 16:50   

Nawet za 200 mln byśmy nie znaleźli godnych zastępstw dla każdego z wyżej wymienionych przy dzisiejszych cenach, ponadto zespół cały z łapanki przy tak krótkiej przerwie między sezonami jaka ma być teraz mógłby sobie co najwyżej powalczyć o utrzymanie w Serie A. Jestem pewien na milion procent, że nie było w planie wywracania całego klubu do góry nogami w krótkim czasie. No ale tak jak mówicie, Ralfa nie będzie i nie ma co rozkminiać, zostajemy ze Stefano i oby to jakoś wyszło.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 17:10   

Kzr napisał/a:

Nawet za 200 mln byśmy nie znaleźli godnych zastępstw dla każdego z wyżej wymienionych przy dzisiejszych cenach, ponadto zespół cały z łapanki przy tak krótkiej przerwie między sezonami jaka ma być teraz mógłby sobie co najwyżej powalczyć o utrzymanie w Serie A.

Dokładnie ;) Jesteśmy wprawdzie pewni zupełnie innych rzeczy, ale co do meritum się przynajmniej zgadzamy :piwo:

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 20:57   

Nie no, już nie przesadzajmy. Mamy nie wierzyć w plotki o tym, że Ragnick coś podpisał to czemu mamy wierzyć w to, że chciał zrobić rewolucję i to jeszcze w jednym okienku. Na pewno trzon drużyny by został (Rebic, Romagnoli, Donnarumma, Bennacer, Calhanoglu i Theo - ten ostatni sam potwierdził, że zostaje jak pojawiły się plotki, że ktoś tam jest nim zainteresowany) .

Myślę, że Ragnick chciał po prostu wzmocnić kulejące pozycje swoimi własnymi wyborami i nikim innym. Wątpię, żeby gość, który zasłynął z budowania ekip nagle nam ją rozburzył z powodu "bo tak".

Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2020 08:43   

A ja w zasadzie to cieszę się, że Pioli zostaje. To co na przestrzeni ostatnich lat najbardziej bolało mnie w Milanie, to wcale nie wyniki sportowe, nie piłkarze snujący się po boisku bez pomysłu na skonstruowanie akcji i walący głową w mur nawet z najsłabszymi drużynami ligi, lecz właśnie ten kompletny chaos i bezustanne poczucie bycia na placu budowy. A co za tym idzie świadomość, że lepiej nie będzie, bo za chwilę przyjdzie kolejny kierownik budowy i znowu zostanie wyburzone wszystko do fundamentów.

Dlatego też począwszy od Allegriego byłem przeciwny zmianom trenerów (poza Pippo), bo uważam, że skoro komuś zawierzyliśmy i powierzyliśmy misję budowy drużyny, to trzeba dać mu czas na realizację takiego projektu. I tak, choć byłem przeciwny zatrudnianiu Giampaolo to jego zwolnienie mnie rozczarowało, bo niestety pokazywało, że cierpimy na tę samą chorobę, na którą cierpiał Inter w czasach naszej świetności: całkowity brak cierpliwości.

Od zwolnienia Allegriego rozegraliśmy koło 13 rund, a Pioli jest już naszym dziewiątym trenerem. Począwszy od sezonu 2014/15 tylko dwukrotnie rozgrywki kończyliśmy tym samym trenerem, którym zaczynaliśmy.

Ktoś napisał, że przyjście Ragnicka to przyjście pewnej filozofii budowy drużyny. Być może prawda, ale Milan przecież też od lat miał swoją filozofię i w pierwszej kolejności należy wrócić do niej, a potem można się zastanawiać nad takimi pomysłami jak Ragnick. Bo w świetle historii ostatnich lat jaką mamy pewność, że po 12 kolejkach słabych wyników i Ragnick nie zakończy swojej misji?

Dlatego też, przynajmniej dla mnie, tak ważni w drużynie byli Maldini i Boban, którzy o tej filozofii wiedzą bardzo dużo i którzy mogliby/mogą przywrócić Milanowi jego DNA, które w ostatnich latach kompletnie zatracił i stał się zbieraniną kompletnie przypadkowych piłkarzy. Bardzo żałuję odejścia Bobana, tym bardziej, ze powiedział samą prawdę w tym wywiadzie, który prawdopodobnie kosztował go posadę.

Nie wiem, czy Pioli jest tym trenerem, który ostatecznie wyprowadzi nas z kryzysu, ale wiem, ze chcę dać mu szansę bardziej realną niż mieli jego poprzednicy. Dawno gra Milanu tak nie cieszyła mojego oka, jak ta z ostatnich tygodni (chyba z 10 lat będzie). Jest pomysł na grę, potrafimy zdominować słabsze drużyny, gramy szybko i z polotem, a piłkarze widać jak po prostu lubią być ze sobą an boisku. Czy tak będzie w następnym sezonie nie mam pojęcia, ale wiem, że gdyby przyszedł nowy trener i coś w nowym projekcie znowu nie wypaliło, to bez przerwy zastanawiałbym się, czy na wstępie nie zdeptaliśmy tego co mogło wyrosnąć an nowy Milan.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2020 10:17   

Marco7 napisał/a:
Ktoś napisał, że przyjście Ragnicka to przyjście pewnej filozofii budowy drużyny. Być może prawda, ale Milan przecież też od lat miał swoją filozofię i w pierwszej kolejności należy wrócić do niej

Hmm, a może jednak nie? :D

Filozofia budowy drużyny w wykonaniu Silvio sprawdzała się w latach 80 i 90. Polegała z grubsza na kupowaniu najlepszych i najdroższych piłkarzy, wielkich mistrzów, dając im wysokie kontrakty. Nierzadko trafiając kulą w płot, ale stać nas było. Właśnie z powodu stosowania tej nieprzystającej do czasów i warunków finansowych filozofii, Milan wylądował na długie lata w kryzysie.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2020 10:39   

Chodziło mi bardziej o późniejsze czasy, już w XXI wieku, kiedy mimo, że nie byliśmy już najbogatszym i najbardziej szastającym pieniędzmi klubem w Europie to jednak potrafiliśmy dominować i być na samym szczycie hierarchii klubowej. A różnicę budowaliśmy właśnie nie na finansach, ale na filozofii budowy zespołu, na DNA Milanu i na mentalności i na atmosferze wśród piłkarzy.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 30, 2020 18:41   

tylko na tych finansach w latach 2003-2012 obecnie nie dałoby radę funkcjonować. A Galliani z Berlusconim nie zrobili tego co zrobiło Juve wiedząc, że wchodzi FFP i nie przemodernizowali klubu. Inter za Morattiego też przespał, czego efektem były problemy Interu z FFP i Sunning musiał się też z tego mozolnie wychodzić

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 03, 2020 13:42   

Chyba jestem bardziej sceptyczny w odniesieniu do efektywności FFP. Dla mnie te reguły mają więcej dziur niż ser szwajcarski. I szczerze mówiąc nie widzę specjalnie zmiany wśród największych klubów Europy w związku z FFP (z Juve włącznie). Większość zmian to zwykłe "dostosowania", jak np większa ilość wymian zawodników między klubami, które pięknie pozwalają zarządzać pokazywanym na potrzeby FFP zyskiem. Fakt, że Milan sprzed 15 lat miałby o tyle trudniej, że niewielu piłkarzy w ogóle sprzedawał, ale myślę, że nie jest tak, że można byłoby obejść przepisów, tak jak robią to wszyscy pozostali.

Wiktor94 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Paź 06, 2020 12:30   

Co za cudowny początek sezonu :) Żadne grajki jak Paqueta nie są nam potrzebne. Wierzę w zwycięstwo w derbach.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2020 08:36   

Natknąłem się na spis zarobków graczy Milanu - niestety bez podanego źródła. A gdy sam próbowałem coś takiego znaleźć, to nie udało mi się, więc raczej nie można ich brać do końca za pewne.

Piłkarz - zarobki netto rocznie - do kiedy kontrakt:
IBRAHIMOVIC - 7 mln - 2021
DONNARUMMA - 6 mln - 2021
ROMAGNOLI - 3,5 mln - 2022
REBIC - 3 mln - 2025
DALOT - 2,8 mln - 2021
CALHANOGLU - 2,5 mln - 2021
TONALI - 2,2 mln - 2025
KESSIE - 2,2 mln - 2022
CALABRIA - 2 mln - 2022
CONTI - 2 mln - 2022
MUSACCHIO - 2 mln - 2021
CASTILLEJO - 1,5 mln - 2023
HERNANDEZ - 1,5 mln - 2024
BENNACER - 1,5 mln - 2024
LEAO - 1,4 mln - 2024
TATARUSANU - 1,2 mln - 2023
KRUNIC - 1,2 mln - 2024
KJAER - 1 mln - 2022
DUARTE - 1 mln - 2024
HAUGE - 1 mln - 2025
DONNARUMMA - 1 mln - 2021
SAELEMAEKERS - 0,8 mln - 2024
GABBIA - 0,6 mln - 2023
KALULU - 0,5 mln - 2025
DIAZ - 0,5 mln - 2021
COLOMBO - 0,4 mln - 2024
MALDINI - 0,4 mln - 2024

Łącznie wychodzi 50,7 mln netto rocznie. Ile to brutto ciężko powiedzieć, bo część piłkarzy łapie się na niższe podatki, do tego nie znając rocznych przychodów nie można stwierdzić, ile % budżetu wydajemy na pensje.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2020 10:40   

Tę fałszywą informację o 1,7-1,8 mln dla Maldiniego, którą tak niektórzy ochoczo, nieustannie i bez refleksji ciągle powtrzaliście, to rozumiem że chodziło o walutę PLN? Trzeba było tak od razu! :)

A tak na serio, to kwoty Dalota i Tonaliego nie są zbyt zawyżone? Kjaer chyba 2 mln zarabia, jeżeli się nie mylę. Poczekajmy na finalne zestawienie LGDS. Niedługo też będzie sprawozdanie finansowe za zeszły sezon.
Bez tego jednak już wiadomo, że obecny zarząd dobrze sobie radzi z obniżaniem płac, do akceptowalnego poziomu. Sprzątanie po F&M będzie jeszcze trochę trwać, tego się nie da w dwa okienka załatwić, ale i tak idzie to w dobrym kierunku.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2020 10:55   

Porównując zarobki i wpływ na grę poszczególnych naszych piłkarzy, nie ma się co dziwić, że negocjacje w sprawie przedłużenia umowy Hakana będą skomplikowane. Myślę, że w obecnej sytuacji dla Turka należy się podwyżka do minimum 4 milionów euro rocznie.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2020 16:22   

miszcz napisał/a:
Tę fałszywą informację o 1,7-1,8 mln dla Maldiniego, którą tak niektórzy ochoczo, nieustannie i bez refleksji ciągle powtrzaliście, to rozumiem że chodziło o walutę PLN? Trzeba było tak od razu! :)

Miszcz, ktorys z forumowiczow jakieś 1,5 miesiąca temu sprawdzał w dwoch różnych zrodlach, było 1,8 mln euro (napisał o tym). Trzeba było od razu dementować.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2020 17:12   

Na tamten moment jedyne dostępne w Internecie źródła pisały o 1,7 mln:
- https://sillyseason.com/salary/ac-milan-players-salaries-69540/
- https://sempremilan.com/report-milans-salaries-for-2019-20-daniel-maldini-earns-more-than-hernandez-and-bennacer

A że innych nie było, to nie było podstaw, by zakładać inaczej. No chyba, że ktoś twierdzi coś na podstawie własnych domysłów czy przekonań (albo po prostu - "bo tak"), ale wtedy to "xD".

A w ramach ciekawostki, jeśli chodzi o zarobki całej drużyny, to teraz znalazłem jeszcze 2 inne źródła, w których niektóre liczby się różnią od tych z wcześniejszego posta - np. zgodnie z tym źródłem: https://www.sportekz.com/...ayers-salaries/

Kjaer nie dostaje 1 mln, a 4 mln. Natomiast tutaj: https://salarysport.com/football/serie-a/milan/

to już w ogóle mało co zgadza się z tym, co niby wiemy. :P

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2020 18:03   

Było dementowane i to było tylko jedno felerne źródło. Jak ktoś później podawał dalej to z zaznaczeniem tego źródła. Nikt nie był na tyle głupi by się pod tym podpisywać. Zwłaszcza że tam były gorsze byki, jak pensja Kjaera i Ibry.
Jeżeli Ibra naprawdę zarabiał 3mln/rok w tamtym sezonie, to Gazidis powinien dyscyplinarnie odpowiadać za to że teraz jest to 7 mln. Mieli opcję przedłużenia umowy wcześniej. Więc tyle warte było to źródło i może czas się nauczyć by na przyszłość czegoś takiego poważnie nie traktować.

kamilus, ta Twoja retoryka jest tak niepoważna jak to źródło. A kolejne niepoważne sempremilan podało skąd wzięli te rewelacje. To jest jedno źródło, nie 4. Jakby któraś denna strona podała, że Maldini jest mafiozą, a w Milanello hodują marihuanę to też byś w to wierzył, dopóki ktoś nie zdementuje oficjalnie? Faktycznie, nic tylko xD napisać.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2020 18:19   

Cytat:
Ile to brutto ciężko powiedzieć, bo część piłkarzy łapie się na niższe podatki, do tego nie znając rocznych przychodów nie można stwierdzić, ile % budżetu wydajemy na pensje.

A ten przepis odnośnie osób przebywających minimum dwa lata poza Włochami wszedł w życie? Jesli tak to od kiedy?

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2020 18:20   

miszcz napisał/a:
Było dementowane i to było tylko jedno felerne źródło.

Daj źródło dementi z tamtego okresu, bo ja żadnego nigdy nie widziałem.

miszcz napisał/a:
kamilus, ta Twoja retoryka jest tak niepoważna jak to źródło.

Niepoważna, bo opierałem się na jakimś źródle? Tak samo, jak to robi 99% komentujących jakiekolwiek newsy pokazujące się gdziekolwiek w Internecie (przy założeniu, że pozostały 1% ma dostęp do prawdziwych informacji)?

Czy tylko chodzi o źródło? Bo jeśli tak, to mam rozumieć, że jeśli Sempremilan da newsa z zarobkami, w których będzie, że Gigio zarabia 6 mln, to również te informacje trzeba zanegować, bo przecież źródło jest "niepoważne"? Czy w takiej sytuacji już można im wierzyć, bo wiadomości tam podane są zgodne z tym, z czym się zgadzasz?

bogiel napisał/a:
A ten przepis odnośnie osób przebywających minimum dwa lata poza Włochami wszedł w życie? Jesli tak to od kiedy?

Zgodnie z https://www.marca.com/en/...4358b45fc.html, miało wejść w życie od 01.01.2020 r.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 08, 2020 18:50   

Brak mi słów.
Czy Ty naprawdę sądzisz, że w zdrowej grupie i w miarę poważnym (już można tak nazwać chyba) klubie ktoś by pozwolił by syn dyrektora, który się kopie się po czole, zarabiał więcej od kluczowych graczy? Czy naprawdę myślisz że przeszło by to bez echa, bez artykułów w nieprzyjaznej Corriere Zazzaroniego na przykład? Myślisz że piłkarze by byli z tym ok?
Nie mówimy o artykułach w miarę poważnie traktowanych gazetach, nawet nie mówimy o artykułach w tuttosport czy calciomercato... tylko jakieś sportekz. Co to kurde jest? Słyszał ktoś kiedyś o takiej stronie? Nieprzychylnych ludzi Maldiniemu i jego pracy jest wielu, a jakoś news ten nie zyskał uznania, oprócz kilku pojedynczych osób.
Sorry, ale ktoś kto w coś takiego wierzy i jeszcze dalej brnie, to albo ma coś nie tak ze stykami albo robi to specjalnie w jakimś celu. Nie wiem co gorsze.
Wiem jednak, że to iż dalej w to brniesz naraża Cię na śmieszność. Zamiast wyciągać z tego lekcje, kompromitujesz się jeszcze bardziej.
A dementował bodajże nawet Semo na Twitterze kiedyś, ale stare konto mi skasowali (nie wiem czemu, praktycznie zerowa aktywność)... i jemu przy okazji chyba też. Więc nie znajdę, co zresztą i tak nie ma znaczenia.
Także, jak chcesz brnąć w to dalej, to odpowiedz mi na pytanie. Jakby któraś denna strona podała, że Maldini jest mafiozą, a w Milanello hodują marihuanę to też byś w to wierzył, dopóki ktoś nie zdementuje oficjalnie?
Czy od teraz każdą najmniej poważną stronę mamy traktować jako źródło informacji i pewnik, dopóki ktoś nie zdementuje? Ziemia jest w takim razie płaska, samoloty rozpylają trucizny nad miastami, a to co oglądasz oczami to tylko symulacja Matrixa.

kamilus napisał/a:
jeśli Sempremilan da newsa z zarobkami, w których będzie, że Gigio zarabia 6 mln, to również te informacje trzeba zanegować

Ciąg dalszy ułomnej retoryki. A jak Pedulla, Intreri czy jakiś inny Momblano napiszą że dzisiaj jest czwartek, a jutro nagle zaczną pisać niestworzone historie o duchach w Milanello, to będziemy ich traktować poważnie? W końcu z czymś mieli rację, prawda? Nawet jeżeli to nie oni wymyślili że jest czwartek, tylko jest to ogólnie znany przez wszystkich fakt.
Znasz zresztą pewnie takie powiedzenie o zepsutym zegarze.

To ostatnie źródło w funtach wcale nie musi być takie odklejone od rzeczywistości. Może to kwota brutto po przeliczniku z Euro na GBP? Na pewno ma to więcej sensu niż ten fejk co go grzejesz od miesięcy bez opamiętania.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 12:23   

Gabbia z pozytywnym wynikiem na świrusa

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 12:39   

A co to za choroba, coś nowego? :)

Złapał chyba na zgrupowaniu U-21:

"“One footballer has symptoms and is being constantly monitored by the medical staff of the National team. The other two have a lower viral load and have already had another swab to have further confirmation of the diagnosis."

Ja bym te derby przekładał. Zaraz będę musiały Primavery grać. Ogólnie protokół najwidoczniej służy w tych Włoszech tylko do podcierania tyłka. Efekty mamy widoczne teraz.
Dodatkowo te niepotrzebne nikomu reprezentacje i generowanie jeszcze większego ryzyka.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 16:32   

I już na 99% można stwierdzić, że brak kupna środkowego obroncy to był błąd Maldiniego i reszty. Z drugiej strony strata za miniony sezon to aż 195 mln euro, miało byc okolo 100 mln ... Tyle tylko że zawsze można sprzedać 6-sciu najlepszych zawodników i bedzia mala strata. Wtedy będzie ok? Klub piłkarski to koszty, koszty i jeszcze raz koszty. Sprawa nie jest zero-jedynkowa.

Terminarz jest napięty jak nigdy wczęsniej:
https://www.acmilan.com.p...zatku_2021_roku

Gramy dosłownie 3 mecze w ciągu 7-miu czy 8-miu dni. Cały czas. Z przerwą na reprezentacje, ale tam też gra się co 3, 4 dni.

Najbliższy możliwy termin to chyba 20 stycznia, kolejny możliwy jest po odpadnięciu obu zespołow z europejskich pucharow. Czyli może nawet w czerwcu. Chyba że odwołujemy Puchar Włoch, to wtedy gramy 13 stycznia. Ale czy kogoś to satysfakcjonuje?

Dlatego nie jestem za przełożeniem derbow. Rownież dlatego, że nic nie wskajuje, że bedzie lepiej. Ba, bedzie chyba gorzej.
Nie zdziwię jesli skonczy się jakims Final Eight i cały sezon zdefiniuje dwumecz albo mecz z Lazio czy Romą.

Zlatan ma już trzeci tydzień covida, Duarte dłużej i końca nie widać. Dybala mial 6 tygodni, Jeremy Boga jeszcze dłużej.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 16:51   

bogiel napisał/a:
I już na 99% można stwierdzić, że brak kupna środkowego obroncy to był błąd Maldiniego i reszty.

Zgadzam się, tak samo jak brak zatrudnienia Bakayoko. Dodałbym tylko, że chodzi o brak zakupu konkretnego obrońcy. Jak by mieli wziąć byle kogo, tak jak kibice proponowali jakiegoś Garaya czy Palette, to lepiej zostawić jak jest i w razie konieczności użyć Kessiego czy Stange z Primavery.

Ibra wrócił, więc można grać :ok:

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 17:06   

Dużo osob pisze mniej więcej tak: po co zatrudniać kolejnego Essiena czy Maxi Lopeza. Strata kasy.

A może ten nowy obrońca grałby na poziomie Alexa (za Mihajlovica) czy Kjeara? Tymbardziej, ze my teraz mamy coś zbudowane i łatwiej byłoby go wdrozyć do zespołu niż w minionych sezonach. Dlatego też nie pogardziłbym Garayem na poł roku. On nie ma w tej chwili żadnego wyboru, to może by się zgodził.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 17:44   

A co jakby grał jak np Bonucci albo Conti?
Jak kupujesz pod presją czasu i okoliczności niestety bardziej prawdopodobna jest właśnie ta opcja.
Wraca Romagnoli, Duarte też powinien mieć już COVID za sobą do derbów. Wypadniecie Gabii nei powinno być więc problemem. No i wraca Ibra :) .

Zgadzam się, ze obrona wymaga w dłuższej perspektywie wzmocnienia, ale nic na siłę i nic na prędce.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 09, 2020 17:53   

Marco7 napisał/a:
A co jakby grał jak np Bonucci albo Conti?

Koniec świata :)

Duarte, Duarte ... gość zagrał w tym roku chyba 17 minut, w każdym bądz razie licząc od marca na pewno zagrał tylko 17 minut z Bolonią. Nieprzypadkowo wtedy Bologna była bardzo blisko strzelenia gola .Dla mnie to niewiele lepsza opcja niż Colombo na środek ataku.

Odpowiedz do tematu