ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 12:30   

Renesco napisał/a:
Co do zarządu - już czytałem opinie wielu, że Gazidis czy Maldini są niepoważni. Cóż to jest też idealny przykład, że media karmią nad mnóstwem doniesień, wielu ma się za insiderów a teraz krytykują zarząd za to, że nie zachowuje się tak jak przewidywało grono rozmaitych pismaków.

Ale Ty interpretujesz sytuację całkowicie na odwrót.

Insiderzy mieli rację, przynajmniej na ten moment tak to wygląda. Były wielomiesięczne negocjacje i była podpisana wstępna umowa. To nie był żaden wymysł. I właśnie okazało się, że Milan jest niepoważny, bo tę umowę próbował w ostatniej chwili zmienić, bo im nagle zaczęły wyniki żreć.

Ja nawet nie jestem jakimś wielkim fanem Rangnicka. Natomiast jestem wielkim fanem koncepcji poważnego klubu, który robi poważne plany i je w sposób stabilny realizuje. To, co się teraz wydarzyło, jest kolejnym przykładem na to, że w Milanie podejmuje się decyzje na łapu capu, dowolnie zmieniając zdanie w trakcie. I to jest kompromitacja.

Wielka piłka, ale i wielki biznes opiera się na stabilności i zaufaniu. Jest poważny piłkarz, działacz czy trener, przychodzi do niego poważny klub, negocjują, coś ustalają i się tego trzymają. Mnóstwo jeśli nie wszystkie spektakularne ruchy odbywają się w ten sposób. Ronaldo nie przeszedł do Juve z dnia na dzień, miał porozumienie dużo wcześniej. Tak samo ruchy trenerskie czy managerskie. Porozumienie jest wcześniej, koleś już sobie pracuje pod kątem przyszłego zadania, planuje, negocjuje, rozmawia. Kto będzie chciał usiąść do stołu z Milanem? Rangnick stracił pół roku myśląc, że jego umowa z Milanem wejdzie w życie. Fajnie, nie?

Teraz np. Maldini usiądzie do rozmów z jakimś porządnym piłkarzem, a on mu powie: "Przepraszam Paolo, ale nie. Pół roku temu był wielki długoterminowy projekt, parę miesięcy temu miało cię tu nie być, trener był tymczasowy. Teraz trener jest niby na dłużej, ale kto mi zagwarantuje, że za pół roku nie będzie tu trenera i ciebie, a ja będę siedział na ławce? Dzięki".

Renesco napisał/a:
w przeszłości sparzyliśmy się kilkukrotnie przy nerwowych próbach poprawiania swojej sytuacji.

To jest właśnie nerwowa próba. Wszystko było ustalone i na podstawie błahych przesłanek zmieniają całą "długoterminową" strategię.

miszcz napisał/a:
Ważna kwestia, Maldini normalnie pracował na rynku w ostatnich miesiącach i niektóre profile były sondowane niezależnie od tego zbawcy z Red Bulla

Skąd ta pewność? Maldini był obecny przy zespole, ale nie wiem czy cokolwiek robił na przyszłość. Dostał ponoć ofertę dalszej pracy w charakterze "maskotki" i miał ją odrzucić.

Nie zdziwię się, jeśli było całkowicie odwrotnie. Tzn. już od dawna wszystkie rozmowy i także dokonane transfery robione były pod wizję Rangnicka. Tak się to robi w poważnych klubach.

Nie wiemy, czy Maldini w ogóle zechce teraz zostać, to jest człowiek z dużym ego, niezwykle dumny. Milan obraził go sprawą Rangnicka, chciał zwolnić, a teraz co, nagle się przeproszą i wszystko będzie ok? Równie dobrze może być tak, że po sezonie odejdzie zarówno Maldini jak i Massara, a ponieważ wszelkie negocjacje prowadzone były w imieniu Rangnicka lub przez jego ludzi, to zostaniemy także bez wzmocnień. Albo zrobimy je po mediolańsku, na łapu capu, byle kogoś kupić.

W ogóle mi się ta sytuacja nie podoba. Nie ze względu na Niemca, tylko na brak stabilności planów i założeń. Oczywiście bardzo chętnie się pomylę i będę się cieszyć z awansu do LM pod wodzą Stefano, ale za bardzo w to nie wierzę.

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 12:35   

bogiel napisał/a:
Renesco, nie wiem czy doczytałeś do konca to co pisza na twiterze.
Zacytuję:"No niestety w kryzysie też leci seriami, Lazio 15/16 5 porażek na 6 meczów, Inter seria 5 porażek + 2 remisy, Fiora 18/19 seria 6 remisów + porażka "

To tylko suche statystyki. Wątpię żeby ktokolwiek z forum znał dokładną sytuację tych klubów w tamtym momencie. Może jakaś plaga kontuzji albo akurat kryzys spowodowany słabą ławką (jakoś Viola i Lazio nigdy nie słynęły z mocnej kadry i szerokiej ławki).

Po obecnym okresienie, jaki by on nie był (z pandemia czy bez) Pioliemu należy się dalsza praca w Milanie. Nie pamiętam kiedy ostatnio strzelaliśmy tyle bramek i potrafiliśmy ograć 2 ekipy z top4 + Romę.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 12:55   

rafal996 napisał/a:
Jest poważny piłkarz, działacz czy trener, przychodzi do niego poważny klub, negocjują, coś ustalają i się tego trzymają.

a Ty wiesz o wszystkich szczegółach i niuansach ich rozmów i na tej podstawie możesz stwierdzić, że nasz klub jest źle zarządzany :)

rafal996 napisał/a:
Jest poważny piłkarz, działacz czy trener, przychodzi do niego poważny klub, negocjują, coś ustalają i się tego trzymają.

prosta sprawa - COŚ nie zostało ustalone, a przynajmniej nie spisane na papierze.

Z resztą - o czym my piszemy - opierając się o jakieś strzępki informacji z mediów i na tej podstawie wydając wyroki zakładając, że POWAŻNY fundusz inwestycyjny oraz DOŚWIADCZONY dyrektor to jakieś nieogary podejmujące nieroztropne decyzje. LITOŚCI.

EDIT, dla mnie jakby bardziej wiarygodne niż doniesienia dziennikarzy: https://www.acmilan.com.p...bo_poniesc_kare

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 13:14   

Trudno, żeby teraz powiedział co innego.
Rozumiem, że już nie wierzymy Bobanowi? Bo on przecież pierwszy mówił, że porozumienie zostało podpisane i dlatego odszedł. Potem potwierdzało to wielu innych.

Dobra, zobaczymy. Już się stało. Na razie niestety klub jest zwyczajną chorągiewką - zawiał wiatr, coś im się odwidziało i w pięć minut zmieniają wszystko. Nawet Zlatan o tym wczoraj powiedział otwarcie i wprost. No, ale Gazidis teraz mówi, że Pioli od początku był docelowym trenerem, więc mu wierzymy ;)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 13:23   

rafal996 napisał/a:
Nawet Zlatan o tym wczoraj powiedział otwarcie i wprost.

czekałem na argument o Zlatanie :) z całym szacunkiem do Szweda, ale nie widzę powodu, żeby Gazidis włączał go w sprawy negocjacji nowego kontraktu dla trenera.

rafal996 napisał/a:
No, ale Gazidis teraz mówi, że Pioli od początku był docelowym trenerem, więc mu wierzymy ;)

Gazidis powiedział dokładnie to, że negocjowali z innymi, ale nic nie było podpisane.

Negocjacje =/= podpisanie umowy, przekładając to na mercato podejrzewam, że jakiś ułamek negocjacji kończy się sukcesem i transferem piłkarza. Czy cała reszta, gdzie ostatecznie kluby/zawodnicy się nie dogadują oznacza, że są nieprofesjonalni?

No i trudno mieć do Gazidisa pretensje o dyplomatyczną odpowiedź. Jest na stanowisku, gdzie nie przystoi mówić w inny sposób.

rafal996 napisał/a:
Trudno, żeby teraz powiedział co innego.
Rozumiem, że już nie wierzymy Bobanowi? Bo on przecież pierwszy mówił, że porozumienie zostało podpisane i dlatego odszedł. Potem potwierdzało to wielu innych.

Wypowiedź Bobana idealnie pokazuje, że się podpalił. Jak widzisz, pobiegł obwieścić światu, że Rangnick nadchodzi, a jego ostatecznie z nami nie będzie ergo nie miał pewności, że cokolwiek jest podpisane, a to insynuował.

Znowu posłużę się analogią do rynku transferowego. Czy jakby jakiś piłkarz grał słabo to najpierw byś go sprzedał, a potem szukał alternatywy czy równolegle prowadził oba procesy tj. szukania kupca i zastępcy? Co jeśli dany piłkarz odzyskałby formę?

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 14:22   

rafal996 napisał/a:
Dobra, zobaczymy. Już się stało. Na razie niestety klub jest zwyczajną chorągiewką - zawiał wiatr, coś im się odwidziało i w pięć minut zmieniają wszystko. Nawet Zlatan o tym wczoraj powiedział otwarcie i wprost. No, ale Gazidis teraz mówi, że Pioli od początku był docelowym trenerem, więc mu wierzymy

Przecież sam Pioli wypowiedział się o nim wczoraj pozytywnie. Zlatan może być wkurzony, bo może sam wiedział tyle ile jest w mediach - czemu niby Gazidis miałby mu zdawać relacje z wszystkich swoich ruchów, rozmów i negocjacji? Zlatan nie jest przecież w zarządzie. Pioliemu nie za bardzo szło, więc ruszył na poszukiwania następcy. Przez pandemie Pioli dostał odpowiedni czas na "zbudowanie" drużyny i gry po swojemu i to widocznie przekonało zarząd, żeby porzucić inne opcje i postawić na Pioliego. Zdrowy, rozsądny i logiczny ruch. Czemu mamy wierzyć we wszystkie złe informacje, które piszą media, a ludziom z Milanu którzy się wypowiadają zarzucać kłamstwo?

Kurde, nie rozumiem niektórych ludzi, czemu na siłę próbujemy jako kibice udowodnić, że część zarządu specjalnie działa na szkodę klubu?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 14:41   

Jak się opiera swoją wiedzę na np. Sky to można mieć bardzo wypaczone widzenie na sprawy, kto co robi i dlaczego.
Taki przykład:
https://www.acmilan.com.p...ieniu_rangnicka

Bonus z ostatnich dni. Widocznie słynna akcja z koszulką to zbyt małe pośmiewisko :rotfl:
https://twitter.com/Rossonerosemper/status/1285350043713703938?s=19

Zako 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 15:04   

Mimo wszystko wywaliło sie kazde włoskie źródło, nawet te uchodzące za najlepsze. Sam Vitiello przecież parę dni temu jeszcze mówił, ze super grają, ale i tak wbija RR , także nie ma co chyba wymieniac " z nazwiska". Osobiście nie jestem przekonany, raz, ze jednak z tyłu głowy jest ta historia Piolego , dwa ze obecne warunki są unikalne, i prawdopodobnie się juz nie powtórzą.

Z dobrych wiadomości w Milanie zostaje Maldini, a i Angele podaje , ze Zlatan nieco zmienia front i rozważy przedłużenie kontraktu. Wiadomo, ze po wczorajszej wiadomości cieżko wierzyć w cokolwiek, ale są podstawy ku temu, by twierdzić. Ciekawe robią się teorie nt sprzedaży klubu, moze Eliott znalazł kupca i po prostu nie chce juz aplikować swojej filozofii tylko zostawi nabywcy wolną rękę, ale to raczej luźne dywagacje.

Obawiam się tylko scenariusza, w którym Maldini znowu robi niezłe transfery, po czym kolejny raz pudło z trenerem. Na TOP4 pewnie szanse będą, Inter obstawiam, ze będzie miał na tyle indywidualności w kadrze, ze nawet jakby jakieś dymy się tam rozkręciły to nie na tyle, aby wypaść z czwórki. Nie wierzę, ze Lazio powtórzy ten sezon, zwłaszcza, ze nie zdziwi mnie jak ten psychopata Lotito będzie nim zawiedziony poprzez formę po przerwie. Roma to dla mnie niewiadoma, na pewno faworytem będzie jeszcze Napoli Rino, bo kadre mają raczej luźno na wyzsze miejsce. No i kwestia Atalanty. Czy to ich szczyt? Kurde no muszą w końcu Ci gracze odczuć wiek/ przestrzelić z zastępstwami czy coś, no muszą :D

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 15:30   

Jeśli będzie pudło z trenerem, to może uda się wyciągnąć De Zerbiego? Albo chociaż spróbować ponownie ze Spallettim, który może już zmienił zdanie i jednak chciałby wrócić do trenerki. :p

A co do top 4, to głównymi "pewniakami" są Juventus i Inter, reszta to mniejsze lub większe niewiadome. Atalanta prawdopodobnie również będzie mocnym kandydatem (szczególnie jeśli odpowiednio się wzmocnią za pieniądze z tegorocznej LM), ale kto wie, czy czasem ich ostatnie dwa lata to nie jest gra "ponad stan". Napoli może zostać rozprzedane i wcale nie jest pewne, że GG zdoła złożyć ich od nowa. My możemy zacząć tak jak gramy obecnie lub podobnie jak za MG, Roma teraz łapie wiatr w żagle ale nie wiadomo, jak będzie wyglądać po przerwie (casus podobny do naszego), Lazio równie dobrze może mieć słabszy sezon jak poprzedni.

Najważniejsze to odpowiednio się wzmocnić i nie oglądać się na innych, a tylko grać i robić swoje. Jeśli pozyskamy odpowiednich ludzi na "kulejące" pozycje to raczej bez strachu będzie można zaczynać sezon, bo chociażby LE powinno dać się ugrać (a to cel minimum, by zachować jako taką świadomość marki oraz mieć punkty do rankingu i odpowiednie pieniądze od sponsorów).

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 17:58   

Chciałem napisać, że słowa o "kompromitacji" to zdecydowanie za dużo bo g... wiemy, ale Renesco dobrze to wyłożył:
Renesco napisał/a:

Z resztą - o czym my piszemy - opierając się o jakieś strzępki informacji z mediów i na tej podstawie wydając wyroki zakładając, że POWAŻNY fundusz inwestycyjny oraz DOŚWIADCZONY dyrektor to jakieś nieogary podejmujące nieroztropne decyzje. LITOŚCI.

Rafał, wybacz, ale podpaliłeś się jak Boban kilka miesięcy temu. Tu nie chodzi o to czy mu wierzymy, czy nie, ale tylko po jego odejściu, a więc od początku marca, było kilka zwrotów akcji: RR przychodzi, nie przychodzi, podpisał, nie podpisał. Jeszcze raz nie wiemy, jak było. Faktem jest, że te negocjacje trwały bardzo długo. Co prawdopodobnie oznacza, że były jednak w klubie jakieś wątpliwości. W tych okolicznościach Gazidis może mówić prawdę. Ale oczywiście nie musi. Bo... tak, tak, nic nie wiemy.

Nie zgadzam się też z oceną, że tylko przyjście RR oznaczałoby nowy, właściwy sposób zarządzania, etc. Faktem jest, że to w ostatnich miesiącach przyszedł do nas, i to w promocyjnej cenie, najlepszy zawodnik PNA, w dodatku na pozycję, która kulała od lat. Przyszedł też lewy obrońca, który jeżeli tak się będzie rozwijał, jak u nas w tym sezonie, to za 2 lata będzie pewnie jednym z najlepszych na swojej pozycji. Do tego wymiana Rebic - Silva i odwaga żeby coś zmienić, czytaj pozbyć się Suso. Jedyny problem, jaki w tym wszystkim mam, to na ile te wszystkie udziały były sprawką obecnego duetu M&M, a na ile Bobana.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 18:55   

Odkopałem:

"Stefano Pioli od sezonu 2014 w Serie A

Lazio 2014/15
38 spotkań, 3 miejsce, 69 pkt, 71 goli, 38 goli staconych. 1,8 pkt na mecz. 1,9 bramki na mecz. 1 str/m

Lazio 2015/16
31 spotkań, 8 miejsce, 42 pkt, 39 goli, 42 gole stracone. 1,4 pkt na mecz. 1,3 bramki na mecz. 1,4 str/m

Inter Mediolan 2016/17
26 spotkań, 7 miejsce, 45 pkt, 55 goli, 35 goli straconych. 1,7 pkt na mecz. 2,1 bramki na mecz. 1,35 str/m

Fiorentina 2017/18
38 spotkań, 8 miejsce, 57 pkt, 54 gole, 46 goli straconych. 1,5 pkt na mecz. 1,4 bramki na mecz. 1,2 str/m

Fiorentina 2018/19
31 spotkań, 10 miejsce, 39 pkt, 44 gole, 39 goli straconych. 1,3 pkt na mecz. 1,4 bramki na mecz. 1,3 str/m

Mi się coś kojarzy, że Pioli zostawił Fiorentinę na 13-tym miejscu a nie 10-tym...

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 22:16   

O tym jak mało wiemy, może też świadczyć wywiad z dziennikarzem Bilda, który wydaje się potwierdzać, że nie wszystko było dogadane:

https://m.milannews.it/primo-piano/esclusiva-mn-falk-bild-al-momento-delle-firme-rangnick-ha-esitato-voleva-essere-visto-come-un-salvatore-non-voleva-kjaer-378550

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 22, 2020 22:45   

bogiel napisał/a:
Jeśli zaś chodzi o moją ocenę obecnej sytuacji, to nie mam konkretnego zdania. Nie wiem, która opcja w teorii jest lepsza. Obie dają / dawały nadzieję na sukces.

Cóż, mam bardzo zbliżone odczucia w sprawie ostatnich wydarzeń. Najpierw byłem oszołomiony newsem z Kickera, bo jednak od dłuższego czasu człowiek już utożsamiał sezon 2020/2021 z osobą omnipotentnego Rangnicka, a tu taki psikus. Milan kolejny raz okazał się zupełnie nieprzewidywalnym klubem, w którym decyzje podejmowane są dość szybko, przez co nieraz zbyt pochopnie. Potem jednak pomyślałem sobie, że nie ma co się zamartwiać z powodu spraw, na które i tak nie ma się najmniejszego wpływu. Trzymam kciuki za projekt Pioli 2022 i tyle. Jednak jeśli znów nastąpi kolejna z rzędu fatalna jesień, po której wiosną szansa na sukces stanie się iluzoryczna, to kibice Milanu już chyba nigdy nie wybaczą Gazidisowi tego Rangnicka.

Mimo wszystko zbytnio nie sugeruję się tą sinusoidą w punktowaniu Piolego w poprzednich klubach. Każda historia jest inna. Ancelotti nim objął Milan w 2001 roku, na całej linii poległ z Juventusem, w którym grali zawodnicy pokroju Del Piero czy Zidane'a. Allegri przed serią scudetti i dwoma finałami Ligi Mistrzów ze Starą Damą był niemal wywieziony z Mediolanu na taczkach, a w Turynie wygwizdany na dzień dobry. Każde środowisko piłkarskie i okoliczności są niepowtarzalne - nie zapominajmy o tej banalnej prawdzie. Oczywiście, nikt nam nie broni snuć wizji przyszłości na bazie przeszłości, ale czarnowidztwo lub huraoptymizm w sprawie Piolego tak naprawdę są tylko zabawą w prorokowanie. Jako kibice możemy jedynie wspierać Piolego, bo klamka już zapadła.

A w sumie z Rangnickiem to tak samo były głównie jakieś nasze złudzenia i spora niewiadoma. Można zakładać, że jako dyrektor Niemiec sprawdziłby się bardzo dobrze, ale jako trener? Przez wiele lat w Niemczech w sumie nie odniósł znacznie większych sukcesów niż Pioli we Włoszech, a jest trochę starszy. A czy Maldini to taki zły dyrektor sportowy? Poza postawieniem na Giampaolo tak naprawdę wykonał kilka dobrych ruchów przez ten rok. Za wcześnie stawiać krzyżyk na naszej legendzie. Można powiedzieć, że teraz każdy w naszym klubie w sposób uczciwy dostał szansę na naprawę swoich wcześniejszych błędnych decyzji.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lip 28, 2020 13:35   

Napisałem jakiś czas temu, że nie interesują mnie mecze bez znaczenia, mając na myśli dogrywanie sezonu. Czas wyjść przed szereg, pochylić głowę i sypiąc po niej popiołem bić się w pierś. Głupi ja, głupi ja, głupi ja. Nie mogłem się bardziej pomylić z tym "bez znaczenia". I przykro mi nie tyle z powodu pomyłki, co raczej z tego, co ta za sobą niesie. Pioli zostaje, Ragnicka nie będzie.

Co do Piolego, to nie ukrywam, że nie znosiłem pierwszych owoców jego pracy z zespołem. I tu nie chodziło stricte o wyniki, ale o ówczesną wizję gry, która zakładała wymianę ciosów z każdym, kto wychodził na boisko. To naprawdę wyglądało jak powrót do czasów Leonardo. Po przerwie tego nie ma i cieszy mnie to bardziej, niż same wyniki. Co do cv i jego dokonań, to nigdy nie wciągam z tego bardzo daleko idących wniosków. U Piolego zawsze coś dobrze chodziło, by za chwilę nie działać w ogóle. Czy zawsze tak musi być? No właśnie nie. Są jakieś powody jednego okresu i drugiego, więc jeśli klub z trenerem umieją wyciągać wnioski, to da radę uwypuklić plusy. Dlaczego więc jestem tym rozczarowany?

Bo RR to ktoś, kto ostatnią dekadę spędził na budowaniu od podstaw, ustawiając całościowo kluby tak, by żarło to całościowo. No i z pewnością ma w głowię kartotekę ciekawych piłkarzy, którzy mu pasują do koncepcji. Czy to kandydat idealny? Nie, nigdy tak nie twierdziłem. Ma swoją wizję i trochę zbyt mocno się spina, by wszystko było po jego myśli. Jeśli potrafił odejść, bo mu zarząd sprzedał kluczowego piłkarza (Luiz Gustavo), to już niestety trochę chorobą zalatuje.

To jest wybór pomiędzy kimś, komu nagle zaczęło iść i każdy wokół boi się mrugnąć czy też wziąć głębszy oddech, by nie stracić tej chwili, a kimś, kto zjadł zęby na kompleksowym budowaniu nie tyle zespołu, co zasad funkcjonowania i filozofii klubu. Od lat marzę o tym drugim.

Mamy doskonały okres, ale mimo tego, zaklepujemy sobie grę w LE. Gramy bez presji kibiców i w naprawdę specyficznych okolicznościach. Jako jedni z nielicznych w lidze (obok Napoli) mogliśmy po powrocie do gry już tylko zyskać, bo stracić wcześniej zdążyliśmy już wszystko.

Życzę sobie i wam kolejnej swojej pomyłki.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 28, 2020 14:31   

Tak w zasadzie to kto powiedział, że to co teraz mamy nie jest projektem? Mam przed oczami aferę z Bobanem i fiasko z Giampaolo cały czas, ale jednak patrząc obiektywnie na to co się dzieje od roku, to widzę początki jakiegoś projektu, który musiał być trochę bardziej przystosowany do włoskich realiów przez Maldiniego. Odmładzanie kadry, kilku bardziej doświadczonych graczy, brak przepłacania za karty i kontrakty, uważne negocjacje transferowe, ustalanie priorytetów wcześniej, wielomiesięczne obserwacje celów transferowych, projekt stadionu i po cichu załatwianie spraw sponsorów. Media ciagle pozostają poza źródełkiem, przez co 99% wieści o tym co niby dzieje się w Casa Milan i na rynku transferowym należy wrzucić między bajki. Rzetelne źródła można policzyć na palcach jednej ręki, a jedno z tych rzetelnych źródeł mówi, że od jakiegoś czasu panuje bardzo dobra współpraca na linii Gazidis - Maldini. Po prostu po początkowych tarciach musiało się wykluć coś w miarę wspólnego między nimi. To jest też jeden z sekretów ostatnich sukcesów. Nie tylko Pioli i Ibra.

I w zasadzie, nie jestem w stanie sobie wyobrazić scenariusza w którym teraz przychodzi Rangnick i zaczyna być lepiej. Zwłaszcza teraz, gdy mamy grać w eliminacjach LE. Maksymalny czas przygotowań do nowego sezonu to 3 tygodnie. 3 tygodnie na zaplanowanie drużyny, transferów, treningów, logistyki, diet, testów itd itp. To jest zwyczajnie niemożliwe i spowodowałoby katastrofę.

Jak byłem przeciwnikiem zawsze tego ruchu, to przynajmniej dopuszczałem tę myśl, że będziemy mieć budowanie od podstaw na podstawie spójnej wizji Niemca. Jednakże im dalej las, im więcej problemów i zamieszań spowodowanych Covidem, tym bardziej byłem przekonany, że to mrzonki. Tak je te wszystkie śmieszne analizy, ustawienie zespołu na nowy sezon, pisanie o tym że "Rangnick rozmawia z X, negocjuje z Y" i "jak zrealizuje wizję Kloppa w Milanie" (xD). Potwierdzenie Pioliego tylko to udowodniło. Także jeżeli jest tak jak piszesz carlos:
carlos napisał/a:
Ma swoją wizję i trochę zbyt mocno się spina, by wszystko było po jego myśli. Jeśli potrafił odejść, bo mu zarząd sprzedał kluczowego piłkarza (Luiz Gustavo), to już niestety trochę chorobą zalatuje.

To na 100% spełniłoby się to co mówiłem. W listopadzie byśmy musieli zaczynać znów, ale nie od zera, tylko od całkowitych fundamentów. W końcu przecież Niemiec miał przeprowadzić rewolucje na każdym szczeblu poniżej Gazidisa.
Dalej nie jestem fanem Pioliego, ale z nim przynajmniej mamy takie ryzyko, że trzeba wymienić tylko trenera i kilku pracowników sztabu. Czyli ryzyko jak z każdym trenerem na świecie.

Poza tym Ralf, jeżeli wierzyć Falkowi z Bilda (który miał sprawdzone informacje co do niego), chciał być "zbawicielem". Czyli albo wszystko dostanie jak zechce albo nic. Sorry za język, ale won mi z takimi ludźmi od Milanu :)

Dodatkowo, nie ukrywam że mam dziką satysfakcję, gdy widzę jak psychofani Rangnicka po prostu oszaleli z wściekłości i psychoza zaczęła ulatywać ze wszystkich stron. Najzabawniejszy tekst jaki przeczytałem:
"Nie jesteś w stanie sobie wyobrazić osiągnięć Niemca". :rotfl: Jakbym był fanem Romy to może i była jakaś prawda w tym :rotfl:

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 10:49   

Już wiadomo, dlaczego został Pioli - łatwiej będzie się go pozbyć niż RR i wziąć Guardiolę. :rotfl:
https://sempremilan.com/giornale-arnault-wants-to-buy-milan-man-city-boss-guardiola-and-psg-star-mbappe-targeted

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 10:56   

carlos napisał/a:
To jest wybór pomiędzy kimś, komu nagle zaczęło iść i każdy wokół boi się mrugnąć czy też wziąć głębszy oddech, by nie stracić tej chwili, a kimś, kto zjadł zęby na kompleksowym budowaniu nie tyle zespołu, co zasad funkcjonowania i filozofii klubu. Od lat marzę o tym drugim.

Dokładnie, lepiej bym tego nie ujął.

miszcz napisał/a:
Tak w zasadzie to kto powiedział, że to co teraz mamy nie jest projektem? Mam przed oczami aferę z Bobanem i fiasko z Giampaolo cały czas, ale jednak patrząc obiektywnie na to co się dzieje od roku, to widzę początki jakiegoś projektu, który musiał być trochę bardziej przystosowany do włoskich realiów przez Maldiniego. Odmładzanie kadry, kilku bardziej doświadczonych graczy, brak przepłacania za karty i kontrakty, uważne negocjacje transferowe, ustalanie priorytetów wcześniej, wielomiesięczne obserwacje celów transferowych, projekt stadionu i po cichu załatwianie spraw sponsorów.

No tak. Mimo wszystko możemy mówić o względnej stabilizacji, bo teraz już priorytety nie zmieniają się diametralnie i są mniej więcej ustalone. Tyle, że właśnie Rangnick był kolejnym elementem tej układanki, on miał być kropką nad i. Teraz zostajemy z tymi samymi założeniami, ale bez tego, który miał być głównym architektem. Jest idea i budulec, ale zabierają się za to ludzie, którzy uczą się na żywym organizmie.

Kto wie, może się uda.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 11:17   

kamilus napisał/a:
Już wiadomo, dlaczego został Pioli - łatwiej będzie się go pozbyć niż RR i wziąć Guardiolę. :rotfl:
https://sempremilan.com/giornale-arnault-wants-to-buy-milan-man-city-boss-guardiola-and-psg-star-mbappe-targeted

Ja wiem, że to nie ich news, ale ten sempremilan.com to jest straszny rak. Już jakiś czas temu przestałem to czytać, bo można pierdolca dostać. Clickbaity, bzdury, analizy z pupy itd.
Zresztą, podobnym rakiem jest ostatnio Sky. Jeżeli ktoś opiera się na tych źródłach, to później nie dziwie się, że taka psychoza jest jak zamiast uznanego zawodnika X przychodzi mniej uznany Y.

rafal996 napisał/a:
on miał być kropką nad i

Gdyby tak było to bym był bardziej pozytywnie do niego nastawiony. Niestety chodziło o kolejną rewolucję i odpowiedzialność za nią miał brać Niemiec, ale pewnie bez dostania tego co chciał i nakarmienia dostatecznie jego ego. Tak jak poniósł ją Giampaolo, Boban i miał ponieść też Maldini. No bo przecież nie Ivan :dunno:
Dopiero teraz, jak CEO zaczął współpracować bliżej z pionem sportowym, widać że to może się udać. Stabilizacja, dalsze budowanie na tym co już się udało zrobić i mam nadzieję że docelowy fachowiec od kolejnego sezonu. Po prostu pójście drogą Interu i Juve.
W tym klubie nie trzeba rewolucji, tylko ewolucji. Nie da się z poziomu biurka na ostatnim piętrze rozwijać klubu bez znajomości tego jak i w jakich warunkach funkcjonuje. Ta idea z Rangnickiem własnie czymś takim była. Rodem z gry komputerowej (tak chciał zresztą budować drużynę, jak w FM), na papierze wyglądała nawet fajnie, ale w zetknięciu z rzeczywistością mogła się stać katastrofą.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 14:01   

Jak dla mnie, to idea Gazidisa i idea Rangnicka nie różnią się od siebie. Właśnie dlatego Gazidis szukał kogoś takiego jak Niemiec. On by nie robił żadnej rewolucji, bo wszystkie dotychczasowe ruchy (nie licząc skoków w bok w postaci np. Zlatana) wyglądają jak robione pod niego. Nie wiem skąd założenie, że by wywrócił wszystko do góry nogami. On by po prostu zaczął dokładać swoje klocki do tej układanki.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 14:42   

rafal996 napisał/a:
wszystkie dotychczasowe ruchy (nie licząc skoków w bok w postaci np. Zlatana) wyglądają jak robione pod niego. Nie wiem skąd założenie, że by wywrócił wszystko do góry nogami.

Taka była narracja od początku i o tym mówił Falk z Bilda. Maks kilku piłkarzy byłoby pewnych zostania (a spotkałem się z informacjami, że w sumie to nawet Theo i Bennacer mogliby odejść! aczkolwiek to mogłyby być już bzdury :) ) , reszta do wymiany, całe zaplecze do zmiany, wszystko poniżej CEO do kucharza podlegałoby zmianom.
Ja nie wiem z kolei skąd założenie, że to nie miała być kompletna rewolucja :)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 15:13   

A czy bierzecie pod uwagę w ogóle zdanie szatni na temat trenera? Dobiegały jasne sygnały, że szatnia jest murem za Piolim i prawdę mówiąc nie sądzę, żeby co innego niż to uchroniło mu posadę. Oczywiście mogliśmy zmienić trenera, ale paradoksalnie Rangnickowi łatwiej budowałoby się drużynę, gdyby Stefano skompromitował ją na koniec sezonu.

Naprawdę nie zdziwiłbym się, gdyby sam Niemiec przemyślał, że przejmowanie ekipy w takim momencie to może być mina. Po takiej końcówce sezonu większość wymagałaby od niego co najmniej utrzymania aktualnego poziomu. Obiektywnie byłoby to prawie niemożliwe, bo wdrożenie nowych rozwiązań wymaga czasu, ale media ugrillowałyby Ralfa szybciej niż Giampaolo.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 15:37   

Szatnia w takim przypadku nie jest żadnym problemem, jeżeli jedyne co by w niej miało zostać takie samo, to ściany :) Chociaż nawet to nie byłoby pewne...

Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 15:49   

miszcz napisał/a:
Szatnia w takim przypadku nie jest żadnym problemem, jeżeli jedyne co by w niej miało zostać takie samo, to ściany :) Chociaż nawet to nie byłoby pewne...

Wymiana całego składu to bujda nakręcona przez dziennikarzy, nawet jeśli miałoby się to odbyć w dwa sezony zamiast jednego, z prostych przyczyn: Milan nie szasta w tej chwili kasą, zwłaszcza z kolejnym sezonem bez LM w perspektywie, a jeszcze cały czas klub jest na świeczniku jeśli chodzi o FFP. Jak chcesz sprzedać wszystkich piłkarzy i zamienić ich na lepsze wersje (do tego młodsze) to musisz sypnąć groszem. My go tak wiele znowu nie mamy obecnie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 16:01   

Otóż to.

W każdym razie, nie widzę sensu dalszego roztrząsania. Stało się jak się stało i tyle, nie dowiemy się nigdy, jak by było i jak miało być. Dla mnie temat zakończony.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2020 16:09   

Donnarumma + Theo + Bennacer + Romagnoli + Paqueta - to ponad 150 mln. Dodatkowo plusvalenza za Cutrone i Suso i można robić takie mercato jakie niejeden Niemiec by sobie zamarzył :) FFP nie byłoby żadnym problemem. Z klubu odchodzą do tego Ibra, Jack, wszyscy bramkarze, Kjaer, Biglia, Conti czy Calabria. Wymianie podlega co najmniej połowa składu. Do tego sztab, lekarze, kucharze, trenerzy, wszyscy poniżej CEO jak pisałem.

Ale ok, zostawmy to. Rewolucji nie ma, liczmy na ewolucję :)

Odpowiedz do tematu