ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 12, 2020 13:53   

Niby fajnie, ale popatrzmy ile tracimy do takiego Juventusu na każdym kroku, będąc o tyle niżej sportowo. 15 mln do 51 mln na samej firmie od koszulek i tak ze wszystkim.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 13, 2020 06:55   

To jest mniejszy kontrakt niż mieliśmy w Adidasie.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 13, 2020 07:57   

No mniejszy, ale poziom sportowy od kilku lat mamy dramatycznie mniejszy od tego za czasów kontraktu z Adidasem, a wartość umowy sponsorskiej spadła niewiele.

Punktem odniesienia powinny być pozostałe ekipy. Jesteśmy na 2 miejscu mimo braku gwiazd w składzie i dryfowania w okolicy środka tabeli. Nawet w LE nie gramy i na pewno sponsor nie może zakładać, że co roku będziemy w Pucharach.

Za to trzeba pochwalić Gazidisa, bo widać jasno, że wynegocjował korzystne warunki z Pumą, jak na aktualne możliwości Milanu.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 13, 2020 08:26   

Tylko, że to nie on negocjował z Pumą. To kontrakt wynegocjowany za Chińczyka.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 13, 2020 13:36   

Jeśli tak to pochwała oczywiście dla Chińczyków.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 13, 2020 13:57   

Konkretniej, to dla Fassone.
A w ogóle, to ciężko mówić o pochwale :) Na początku tamtej krótkiej ery można było wycisnąć naprawdę dobry kontrakt. Niestety od momentu sprzedania klubu przez Silvio, żaden CEO nie okazał się lepszy w te klocki niż Barbara, magister filozofii bez doświadczenia w pracy jako CEO wielkiego klubu.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 13, 2020 17:13   

Ale że Barbara coś spektakularnego osiągnęła? Coś mi umknęło?

Nie wiem, czy można było wycisnąć lepszy kontrakt. Też mi się tak wydawało, ale biorąc pod uwagę, że lepsze od nas i grające w LM drużyny mają dużo mniejsze pieniądze, to wcale nie jestem pewny. Większe pieniądze można wycisnąć grając w pucharach, a tak to i tak dostajemy kasę za nazwę i historię, a nie grę.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 13, 2020 17:32   

Nic wielkiego. W ogóle teraz to chyba tylko w Fundacji siedzi.
Aczkolwiek pomimo tego, że Milan nie grał nawet w LE, potrafiła załatwić więcej niż następcy. Ci następcy chińscy startowali z wysokiego konia, na fali entuzjazmu i powrotu do Europy. Można było wiele załatwić. Skończyło się jednak na gorszym przychodzie od koszulek i stracie Audi. Teraz z kolei gdy jest Gazidis, to kontrakt z Emirates też ma być gorszy niż ten wynegocjowany przez Barbarę...w trakcie sezonu 2014/2015.
Patrzę na to z niepokojem, bo po pandemii Pan zarabiający 4 mln netto rocznie może już kompletnie nie dać rady z ogarnięciem sponsorów. Może być niestety tak, że czas już minął i trzeba tylko na stadion czekać.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 14, 2020 07:04   

miszcz napisał/a:
Nic wielkiego. W ogóle teraz to chyba tylko w Fundacji siedzi.
Aczkolwiek pomimo tego, że Milan nie grał nawet w LE, potrafiła załatwić więcej niż następcy. Ci następcy chińscy startowali z wysokiego konia, na fali entuzjazmu i powrotu do Europy. Można było wiele załatwić.

Z tym, że Barbara sterowała Milanem, który dopiero co wypisał się z LM i można było zakładać, że to sytuacja przejściowa. Sponsor podpisując umowę na 5 lat popatrzy sobie co najmniej 5 lat wstecz i w przypadku Milanu za kadencji Barbary zobaczyłby Scudetto, regularne występy w LM oraz kilka gwiazd w składzie.

Generalnie to, że chińska rewolucja nie wyszła to jedno, ale oni obejmowali Milan, który już był w bagnie, sami go tam nie wciągnęli.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 14, 2020 08:00   

Trochę racji w tym jest co piszesz. Niemniej jednak, powinni wyciągnąć więcej, zdecydowanie więcej. Zwłaszcza gdy się pomyśli jaki był wtedy entuzjazm i otoczka.
Zauważ, że Chińczycy przejęli Inter, który jeszcze dłużej tkwił w bagnie. Na ten moment mija niemal 10 lat od ich ostatniego wygranego pucharu. Nie przeszkodziło to Sunning znacznie zwiększyć przychody, dzięki czemu pozwolili sobie na konkretną przebudowę. Na koszulkach zarabiali może mniej, ale niebawem się to też na pewno zmieni. To nie jest niemożliwe jak widać, wystarczy odpowiednio sprzedać markę, która wciąż jest żywa.
Mam spore obawy, że jeżeli Gazidis nie ogarnął poważnych umów przed pandemią, to będzie ciężko z tym w następnych latach.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 14, 2020 09:24   

Zgadzam się z Renesco. Za czasów Barbary nikt nie wiedział, jak głębokie jest bagno, w którym siedzimy. Plany były wciąż wielkie. Chińczycy mieli dużo trudniej, byli nowi, nikt im nie ufał i jak się okazało - słusznie.

A co do tego, co teraz będzie... Właśnie w dobie pandemii Gazidis podpisał umowę ze Skrillem, więc coś się dzieje. Co będzie dalej nie wie nikt, ale paradoksalnie może teraz nastąpić dobry moment dla Milanu. Piłka się zmieni, obniżane są kontrakty, raczej spadną ceny transakcyjne, czyli po prostu kasa czasowo odpłynie. A kto wie, czy nie urealni to cen na dłuższy czas. To może doprowadzić do spłaszczenia stawki i zmniejszenia dominacji najbogatszych, co byłoby szansą dla aspirujących. Oczywiście nie twierdzę, że nagle staniemy się potęgą dzięki kryzysowi, ale może będzie szansa, żeby trochę się odbić.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 14, 2020 10:01   

Po pierwsze, już dawno ta współpraca ze Skrillem była nawiązana. W dobie pandemii pojawił się jedynie oficjalny komunikat. Po drugie, jedna jaskółka wiosny nie czyni :)
Tak jak pisałem, jeżeli nowy właściciel Interu, który był w co najmniej tak dużym bagnie jak Milan, był w stanie ogarnąć te sprawy, to taki specjalista jak Gazidis, czy wcześniej Fassone, powinni to tym bardziej uczynić.

Nie ma według mnie póki co za co chwalić Gazidisa. Wręcz przeciwnie. Burdel jaki mamy obecnie, dyrektorski i trenerski powstał głównie z jego winy. Specjalista, który zarabia 4mln netto, powinien zrobić przez 1,5 roku coś więcej niż narażenie klubu na śmieszność w mediach, miotanie się pomiędzy różnymi koncepcjami i podpisanie jednej, mało znaczącej umowy sponsorskiej. Jeżeli przed pandemią była mowa o gorszych kontraktach niż wcześniej, to w ogóle jest to jakiś dramat.
Jestem przeciwny wizji Milanu z Rangnickiem, ale naprawdę wolę już by odważnie postawiono na coś z czym się nie zgadzam, niż miotano się pomiędzy koncepcjami legend i Elliotta, tak naprawdę nie realizując żadnej.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 14, 2020 10:43   

miszcz napisał/a:
Nie przeszkodziło to Sunning znacznie zwiększyć przychody, dzięki czemu pozwolili sobie na konkretną przebudowę.

Cóż, "nasi" chińczycy od początku byli znacznie mniej wiarygodni od swoich vis-a-vis z Interu, więc jest to pewne usprawiedliwnie dla Fassone. Trudno budować sieć sponsorską, jak wiarygodność projektu jest niska. Z początku chińskiej ery był entuzjazm wśród kibiców, bo jednak popłynął szeroki strumień euro na transfery co było miłą odmianą po erze Silvio, ale partnerzy biznesowi musieli patrzeć szerzej i oczekiwać gwarancji, których nikt nie mógł im dać.

miszcz napisał/a:
Mam spore obawy, że jeżeli Gazidis nie ogarnął poważnych umów przed pandemią, to będzie ciężko z tym w następnych latach.

Ja do Gazidisa mam pewne zaufanie. Jeżeli Elliott namaścił go do przeprowadzenia restrukturyzacji i płaci mu tyle ile płaci to znaczy, że jest to najlepsza osoba do wykonania tego zadania. Pytanie tylko, czy cele Elliotta są zbieżne z tymi jakich oczekują kibice i tutaj upatrywałbym ewentualnego zagrożenia. Natomiast Ivan od strony biznesowej ogarnie to tak, jak będą chcieli jego przełożeni i oni myślę będą z niego zadowoleni.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 14, 2020 10:43   

Jesli chodzi o kontrakt z Pumą, to z tego co pamiętam, to dużo zalęzy od wyników. Jesli ich nie ma to mamy mniej kasy niż od Adidasa. Jesli by były, to wiecej.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 14, 2020 10:45   

Ja nie bronię Gazidisa, ale też nie widzę aż takich powodów do atakowania. Tak naprawdę jesteśmy na początku drogi.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 14, 2020 10:56   

Renesco napisał/a:
Pytanie tylko, czy cele Elliotta są zbieżne z tymi jakich oczekują kibice i tutaj upatrywałbym ewentualnego zagrożenia.

Raczej nie, ale tak jak pisałem, wolę by realizowali odważnie coś co mi się nie podoba, niż miotali pomiędzy tym co chcą kibice, a tym co chce Elliot, nie zadowalając przy tym nikogo. To jest odpowiedzialność Gazidisa właśnie. Mógł równie dobrze od początku zatrudniać tylko "swoich", bez bawienia się w zasłanianie legendami.
Do Gazidisa ja mam akurat zero zaufania, ale to ma i tak małe znaczenie. Liczyć się będą tylko efekty.

bogiel, kwota bazowa mniejsza. Reszta tak jak mówisz, zależy. W innym temacie narzekano na jakość koszulek. Kto wie czy kosztem niższej jakości Milan nie zarabia na koszulkach więcej, od sztuki. To już tylko moje spekulacje, niczym nie poparte. :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 14, 2020 14:08   

Renesco napisał/a:
Pytanie tylko, czy cele Elliotta są zbieżne z tymi jakich oczekują kibice

Co do istoty są zbieżne. Nie da się osiągnąć super wyników finansowych bez znaczącego awansu sportowego, więc ten awans jest dla Elliotta konieczny, nawet jeśli nie jest celem samym w sobie.

Różnice zaczynają się na poziomie szczegółów. Kibice chcieliby wygrywać LM co roku i być potentatem, to zrozumiałe. Elliottowi prawdopodobnie wystarczy wprowadzenie klubu do europejskiej czołówki i utrzymywanie go tam, czyli mniej więcej na poziomie ćwierćfinału LM dość regularnie. To by zapewniło możliwość odpowiedniego zarabiania.

Natomiast uważam za absurdalną taką wizję, w której Elliott wyciska klub jak cytrynę i spuszcza do Serie B, a już takie proroctwa widziałem. To się absolutnie nikomu nie opłaca i byłoby nawet niemożliwe. Bez wprowadzenia Milanu do czołówki Elliott nie tylko nie zarobi, ale nawet nie odzyska zainwestowanych pieniędzy.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 15, 2020 10:47   

rafal996 napisał/a:
Kibice chcieliby wygrywać LM co roku i być potentatem, to zrozumiałe. Elliottowi prawdopodobnie wystarczy wprowadzenie klubu do europejskiej czołówki i utrzymywanie go tam, czyli mniej więcej na poziomie ćwierćfinału LM dość regularnie. To by zapewniło możliwość odpowiedniego zarabiania.

To byłby i tak gigantyczny progres w stosunku do dnia dzisiejszego. Jeśli budowalibyśmy klub na wzór modelu z RB Lipska to oni są w stanie walczyć o mistrzostwo, a tego oczekujemy w dalszej perspektywie. Po prostu nie kupują gotowych gwiazd, ale my takowe kupowaliśmy też relatywnie rzadko po 2005 roku. W zasadzie tylko o Ibrze można było powiedzieć, że kimś takim był, bo już Ronaldinho przychodził do nas ewidentnie będąc w kryzysie.

Myślę, że gdybyśmy doszli do takiego poziomu to wtedy Elliott zacząłby szukać kupca na klub, który z nowym stadionem i stabilną sytuacją finansową byłby warty dużo więcej niż teraz.

To jest oczywiście myślenie życzeniowe, ale to jest chyba najbardziej prawdopodobny scenariusz, bo każdy inny, nastawiony na utrzymywanie klubu na poziomie środka tabeli nie przyniósłby funduszowi żadnego pożytku.

Aha i to, że Elliott ma według mnie takie plany wobec Milanu nie oznacza, że one się spełnią. Z nadzieją patrzę na ich intencje, a czy podałają temu zadaniu to się dopiero okaże.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 15, 2020 11:04   

A ja się tak zastanawiam czy jeśli klub zacznie grac regularnie w Lidze Mistrzów, bedzie wybudowany stadion, to wtedy bedzie ktoś chciał za tak gigantyczną kwotę kupic Milan. Może się ktoś znajdzie, ale nie sądzę, że Elliot bedzie przebierał w ofertach.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 15, 2020 11:15   

Jeśli klub będzie na siebie zarabiał i odnosił sukcesy, to równie dobrze może wcale nie zostać sprzedany. Byłby wtedy drogą zabawką i ekskluzywną reklamą dla właścicieli.

Renesco napisał/a:
to jest chyba najbardziej prawdopodobny scenariusz, bo każdy inny, nastawiony na utrzymywanie klubu na poziomie środka tabeli nie przyniósłby funduszowi żadnego pożytku

Widzę jeszcze taką drogę, że Elliott doprowadzi do budowy stadionu, pełnego wyprostowania spraw finansowych i osiągnie stabilizację sportową na poziomie np. Lazio i wtedy postara się wycofać, widząc że dalsze kroki będą wymagać dużych inwestycji. To też by było dla klubu i kibiców korzystne.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 15, 2020 11:45   

Jak celem minimum będzie rokrocznie TOP4 to mi taki stan rzeczy odpowiada, wiadomym jest, że jak będą mogli nawiązać walkę o mistrzostwo to to zrobią, a na LM nie ma jednej recepty czego dobitnie doświadcza Juventus ;-) taki układ jest zwłaszcza korzystny, jak liga jest mocna i walka o TOP4 równa się w praktyce walce o mistrzostwo, a na to się zapowiada w kolejnych latach.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 01, 2020 22:05   

To wracamy do gry 12 czerwca meczem rewanżowym w Pucharze Włoch z Juventusem. Strasznie się już stęskniłem za naszym Milanem, mimo tego beznadziejnego dotychczas sezonu. Jeżeli chodzi o terminarz Serie A, to szczególnie ciekawie zapowiada się pierwsza połowa lipca, gdy na przestrzeni zaledwie tygodnia zmierzymy się z Lazio, Juve i Napoli.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 08, 2020 13:53   

Chciałbym napisać, że się stęskniłem. Chciałbym. Jednak to dokończenie sezonu to po prostu przymus, a w odbiorze coś na kształt meczów towarzyskich. Kolejny szpagat pomiędzy tym, co odchodzi, a tym, co ma być.
Generalnie brakuje tylko nowego stadionu, a "mój" Milan będzie istniał już tylko w pamięci. Z kobiety, z która się żeniłem zostało tylko imię. No i lata przywiązania. Może ten Milan to zwyczajna Grażyna, ale wciąż moja.
Taka więź to coś dla specjalisty.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 08, 2020 15:00   

Też jestem zniechęcony tymi wydarzeniami. Mimo wszystko stęskniłem się, ale te mecze traktuję jako takie towarzyskie. Trudno czegokolwiek wymagać od zespołu w takiej sytuacji. Co będzie, to będzie. Czekam na nowe decyzje i kolejny sezon zero ;)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 08, 2020 19:19   

Ja się cieszę, że nastąpi powrót do gry. Jednak mam spore wątpliwości czy uda dokonczyc rozgrywki, bo wystarczy jeden przypadek koronawirusa w jakiejkolwiek drużynie i mamy koniec rozgrywek.

A następne rozgrwyki? Tez bedzie szopka i wątpie by rozegrano 38 kolejek. Tylko że w kolejnym sezonie beda obowiązywać jakis regulamin i bedzie można okreslic kto zdobył mistrza, kto spadł itp. na podstawie ustanowionego prawa. Teraz tego nie ma.

Odpowiedz do tematu